Get Adobe Flash player

ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün2237
mod_vvisit_counterDün4618
mod_vvisit_counterBu Hafta28257
mod_vvisit_counterGeçen hafta31377
mod_vvisit_counterBu Ay82366
mod_vvisit_counterGeçen Ay110938
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar14053093

IP'niz: 34.204.191.31
Bugün: 19 Eki 2019

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 11063369

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

 ADIL DUZEN 150x
 INSANIN YOZLASMASI 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
feto2
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 

BUĞRA YAYINCILIK

Tel-Faks:

0212 516 52 62

 

Reklam

AĞUSTOS 2006

ÖZLEDİM

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Kafeslerde tutsak, bülbül misali...

Aman canlar, ben gülümü özledim!..

Karada çırpınan balık misali

Saray size, ben gölümü özledim!..

CENNET VATANIM

 

Peygamber müjdesinin, medinesisin

Sana göz dikeni hiç, yaşatırmıyız?

Ceddimizin en kutsal, hediyesinin

Şanlı tarihimize, taş atarmıyız?

ÖZGÜR İNSAN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Olgun insan onurludur

O özgürlüğe âşıktır

Aydın, akıllı nurludur

Vicdanıyla barışıktır!...

MEDİNE VESİKASI VE LAİKLİK TARTIŞMASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 
 

Bazı yazarlar ve araştırmacılar bu belgeye "Dünyanın İlk Anayasası" demişlerdir.

İslam'ın ve insanlığın peygamberi Hz. Muhammed (as) Medine'de yapmış olduğu bu akitle: gelmiş ve gelecek çağlara: savaş, barış ve birlikte yaşayış konusunda emsalsiz bir örnek göstermiştir.

Bismillahirrahmanirrahim

Madde 1- Bu Kitap, Peygamber Muhammed (sav) tarafından Kureyşli ve Yesrip'li mü'minler ve müslümanlar ile, bunlara tabi olanlar ve bunlara sonradan ve onlarla birlikte cihad yapanlar içindir.

Madde 2- İşte bunlar(ın hepsi), diğer insanlardan ayrı bir ümmet (topluluk) teşkil etmektedir. (Ortak bir konsensüs ve rızaya dayanan kabulle, birlikte ve barış içerisinde yaşamaya karar veren farklı din ve düşünceden, ayrı kültür ve kökenden insanlar; Müslümanlar, Yahudiler, Hristiyanlar: Adil bir anayasa ve merkezi bir otorite etrafında, devlet düzenine ve disiplinine girmiştir.)

YAZIKLAR OLSUN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

Ankara'da "Siyonizme Hizmet" Kongresi ve Glocal Hezimet Toplantısı!

 

Filistin'de müslümanlara yaptıkları zulüm ile tüm dünyanın tepkisini çeken İsrail'in parmağı şimdi de Ankara'da. Seçilmiş Filistinli iktidar partisinin üyeleri ile görüşmeyi kabul etmeyen, ancak parti adına AKP genel merkezinde Dışişleri bakanı ile görüşmelerine ‘izin' veren Erdoğan bu kez, kanlı eylemleri ile tanınan İsrail gizli servisi Mossad'ın bulunduğu toplantının açılışında konuşma yaptı. İsrail istihbarat örgütü MOSSAD'IN eski ikinci adamı David Kimche yönetimindeki Glocal Forum toplantısı Ankara'da başladı. Kamuoyuna "Medeniyetler Ankara'da buluşuyor" şeklinde takdim edilen toplantının arkasında neler olduğu merak ediliyor.

Dinlerarası diyalog, medeniyetler ittifakı gibi öğeler üzerine kurul 5. Glokalizasyon Toplantısı Ankara Sheraton Hotel'de yapıldı. Asya ile Avrupa, Batı ile Doğu, Tahran ile Washington'un arasında bir ülke olarak Türkiye'nin bu toplantıya ev sahibi olarak seçildiği vurgulanan toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında medeniyetler ittifakının eşbaşkanı olduklarını hatırlattı, adeta Büyük Ortadoğu Projesi'nin sözcülüğünü üstlenip, "İnsan hakları, özgürlük ve adaleti sadece kendimiz için değil, tüm insanlık için istemek zorundayız" sözlerini tekrarladı.

Antalya, Urfa, Hatay derken şimdi de dinler arası diyalog konulu son toplantı Başkent Ankara'ya kadar taşındı. Yöneticilerinin ağırlıklı olarak İsrail'in önde gelen diplomatları ve Mossad'ın yöneticilerinden oluşan Glocal Forum adlı kurumun düzenlediği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği Glokalizasyon Konferansı'nda çok ilginç konuklar yer aldı.

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR