Get Adobe Flash player

ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün1421
mod_vvisit_counterDün9526
mod_vvisit_counterBu Hafta20824
mod_vvisit_counterGeçen hafta28588
mod_vvisit_counterBu Ay10947
mod_vvisit_counterGeçen Ay136380
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar16785302

IP'niz: 3.219.31.204
Bugün: 02 Ara 2020

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12194210

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam

MODERN TÜRKİYE'Yİ MASONLAR MI KURDU?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

 

ransız Cumhurbaşkanı Jaques Chirac'ın baş danışmanı ve büyük doğu mason locası başkanı   Alain Bauer'ın istanbuldaki tarihi açıklaması.

 

"Modern Türkiye'yi kuranlar masondu"

 

Fransız Cumhurbaşkanı Jaques Chirac'ın güvenlik danışmanı Sorbone Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Alain Bauer, Modern Türkiye'nin kurucularının birçoğunun mason olduğunu söyledi.

İstanbul'da düzenlenen 'İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı'na katılan ve aynı zamanda Büyük Doğu Mason Locası Başkanı olan Bauer, bu konuda da görüş bildirdi. Dr. Alain Bauer, mistik bir mesele olarak bilinen masonluk konusuna ilişkin de Büyük Doğu Mason Locası lideri olarak, 'Bu sadece kitabı açıp okumayan insanlar için gizemli bir konudur. Bu konuda yaklaşık 20 binden fazla yazılmış kitap var. Modern Türkiye'yi kuran birçok insan mason locasındandı' diye ekledi.

 

Böylece, Ahmet Akgül Hocamızın; Bizim Atatürk kitabında yazdığı "Dış güçlerin ve sabataistlerin Anadolu siyon devleti kurma heves ve hileleri"de belgelendi.

Kitaplarda yazılı

Öne sürdüğü konu ile ilgili isim vermesi istenilen Dr. Bauer, 'Bu konunun Türkiye'de hassas bir konu olduğunu biliyorum ve isim vermek istemiyorum ama Paris'teki tarihi kitaplarda bunların kim olduğu yazılıdır. Hiç ummayacağınız bir kişi dahi masondur' iddiasını da dile getirdi. Kastettiği kişinin kim olduğu konusunda ise Bauer, ısrarlara rağmen yanıt vermedi.

El-Kaide terör örgütünü besleyen asıl kaynağın kültürel çatışma olduğu görüşünü öne süren Dr. Bauer, 'El-Kaide hayali bir yapı değil, onun nasıl olduğunun değerlendirilmesi lazım' dedi. Asıl problemin medeniyetlerin değil kültürlerin çatışması olduğunu vurgulayan Bauer, Irak'taki işgalin ardından yeniden 11 Eylül saldırısı gibi bir eylemin yaşanabileceği tehlikesinin var olduğuna dikkat çekti.[1]

Böylece, Atatürk'ün de mason olduğunu iddia eden Chirak'ın baş danışmanı, tam bir mason münafıklığı içinde olayları çarpıtmak istemektedir. Hakla Batılı, doğrularla yanlışları karıştırmak ve gerçekleri çarpıtmak masonların hep yapabildiği bir hiledir. Evet, Cumhuriyetin kuruluşunda masonların parmağı olduğu bilinmektedir. Ancak Atatürk'ü kendilerinden göstermeleri, bir sahtekârlık örneğidir. Çünkü Mustafa kemal onların localarını kapatan kişidir. Ama Atatürk'ten sonra, Türkiye'nin tamamen masonların güdümüne girdiği ise kesindir.

OSMANLI VE CUMHURİYET MASONLARI

Masonlar, ya da Ortaçağın duvarcı loncaları, ilk kez 1717'de kimlik değiştirerek İngiltere'de eğitimli kesimin bir araya geldiği fikir kulüpleri şekline dönüştü. O dönemde krallıkların yerine halkın iradesinin hakim olması ve 'insan hakları' başta olmak üzere öncü fikirleri benimseyen masonlar kıta Avrupası'nda da kısa sürede yayıldı. 1733'te Fransa'da açılan Büyük Maşrık (Grand Orient) Locası, daha sonra Fransız Devrimi'nin 'Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik' sloganını ve cumhuriyetçi ideallerini benimseyerek bu fikirlerin Avrupa çapında yayılmasını sağladı. Masonların yenilikçi fikirleri başka ülkelerin eğitimli seçkinleri arasında yaymasının yanı sıra gizemci simgelere önem vermeleri ve Yahudi-Hıristiyan geleneğini ön plana çıkarmaları, 'gizli bir dünya egemenliğinin arkasındaki güç' olarak tanımlanmalarına yol açtı.

Osmanlı İmparatorluğu masonlukla Fransız Büyük Maşrık Locası ile İngiliz ve İtalyan locaları üzerinden tanıştı. V. Murat dahil, Osmanlı seçkinlerinin önemli kısmı masonluğu benimsedi. İttihat ve Terakki Cemiyeti de, döneminin pek çok fikir ve siyaset derneği gibi, bir mason locası olmamakla birlikte masonluğun savunduğu idealleri benimsemişti. Kurucu kadrosunda ağırlıklı olan masonlar dolayısıyla, örgütlenmesinde masonluğu örnek almıştı.

1909'da kurulan Türkiye Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası'nın internet sitesinde, cumhuriyetin kurucu kadrosunda yer alan Masonlar şöyle sıralanıyor:

Fethi Okyar, Rauf Orbay, Refet Bele Paşa, Ali İhsan Sabis Paşa, Meclis Başkanı Kazım Özalp Paşa, Meclis Başkanı Abdülhalik Renda, Başbakan Hasan Saka, İçişleri Bakanları Şükrü Kaya ve Mehmet Cemil Ubaydın, Dışişleri Bakanları Bekir Sami Kunduh ve Tevfik Rüştü Aras, Sağlık Bakanları Rıza Nur, Adnan Adıvar, Refik Saydam, Behçet Uz, Milli Eğitim Bakanları Reşit Galip, Hasan Ali Yücel, Ekonomi Bakanı Sırrı Bellioğlu, Milletvekilleri Cevat Abbas, Atıf Bey, Edip Servet Tör, Yunus Nadi, Reşit Saffet Atabinen, Memduh Şevket Esendal, Hilmi Uran, Tevfik Fikret Sılay, Ahmet Ağaoğlu, Ankara Valisi Nevzat Tandoğan ve Belediye Başkanı Süleyman Asaf İlbay, İstanbul Valileri Muittin Üstündağ, Lütfü Kırdar, Danıştay Başkanı Mustafa Reşat Mimaroğlu, Jandarma Genel Komutanı Galip Paşa, İstiklal Mahkemesi Başkanı Necip Ali Küçüka, Amiral Mehmet Ali Paşa. Bunların birçoğunun sabataist dönme olduğu da saptanmıştır.

Başta Mustafa Kemal, Kuvay-ı Milliye öncüleri, dış güçlerin desteklediği bu masonik çevrelerin, bütün hile ve hıyanetlerinin elbette farkındadır.

Ancak, bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurup, mevcut tehdit ve tehlikeleri atlatıncaya kadar, bu çevreler oyalanmış ve onların güçlerinden ve bazı heveslerinden yararlanılmıştır.

Kısaca "Harp Hiledir" hadisi ve taktiği çok mükemmel uygulanmıştır.[1] Akşam - 11 HAZİRAN 2005


Bu yazarin diger makaleleri

ÖĞÜT
Hizmet, hikmet mektebinde Sabırla bela, bal olur! Kabuk çürür, yer dibinde Tohum fidan, bin dal olur! Geçmişe takılma, dündür Yarın belirsiz,...
Devami
ALLAH'IM
  Can kulağma geldi bir ses: "Halkı bırak, Rahmana koş!" Fanidir acizdir...
Devami
HERGÜN OKUNUR!
Her şey Senin eserin, hepsi kusursuz Varlıklarda vahdetin, mührün okunur!...
Devami
ARZ-I ŞÜKRANIM!
İktidara uşak, olmayım diye Tutup zindanlara, çağlattın şükür! İmandır bize en, büyük...
Devami
EY MUHAMMED!
Alman Devletini kuran, Sultan Abdulhamitle yakın dost olan, ilim ve...
Devami
HARPUTLUYUZ!
  Müslümanız, yobaz değil Akıl vicdan komutluyuz! Yapılır mı, zulme meyil Yüce Kur'an'la...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 7962

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR