ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün1644
mod_vvisit_counterDün4484
mod_vvisit_counterBu Hafta35976
mod_vvisit_counterGeçen hafta58521
mod_vvisit_counterBu Ay114121
mod_vvisit_counterGeçen Ay122941
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17565060

IP'niz: 3.235.25.169
Bugün: 18 Nis 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12490882

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAYRAM BİZİM NEYİMİZE

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

 

Maalesef, bu bayramımız kutlu olsun diyemiyoruz. Sadece şu kutsal zamanlar ve akan kanlar hürmetine, Yüce Rabbimizden bizleri, gerçekten onurlu ve huzurlu bayramlara kavuşturmasını diliyoruz. Çünkü bu bayram bizim karalı bayramımızdır. Yaralı ve yaslı bayramımızdır.

Yurdumuzun her kasabasında ve her bucağında; ABD destekli PKK teröristlerin kahpece katlettiği yiğitlerimizin, şehitlerimizin aile ocağında feryatlar yükselirken, Allah aşkına nasıl bayram yapılır?

 

Ama bütün bu acıların asıl sorumlusunun AKP iktidarı olduğu unutulmamalıdır. Çünkü Amerika'ya boyun eğen PKK'ya cesaret veren bu iktidarsız iktidardır. Hatırlanırsa, bu AKP, neredeyse sıfır terörle hükümeti devralmıştı. Ama bugün sadece şu mübarek ramazan ayında yüze yakın fidanımızın; askerimiz, polisimiz ve vatandaşımızın cenaze namazı kılındı...

Hala, başbakan olacak adam: hırsızlıkları, hayır istismarlarını örtbas etmek ve gündem değiştirmek için Aydın Doğan'larla pazarlık kızıştırıyor! Hala, PKK kamplarının taşındığı Ermenistan'la flört ediliyor. Bunlar, akan kanları, yok olan canları, yıkılan yuvaları değil, kendi makam ve menfaatlerini düşünüyor! Bu arada aziz milletimize de bir sitemimiz olacaktır. PKK terörüne, ülke bütünlüğümüze ve devletimize yönelik duyarlılıklarınızı takdir ve tebrik ediyoruz.

Ancak, bu sorunların, sadece his ve heyecanlarla çözülmeyeceğini hatırlatıyoruz.

Çünkü bu kabaran duygu selleriniz, eğer milli şuur barajında toplanmaz da, hala oylarımız AKP gibi Amerikan taşeronlarına ve yine CHP ve MHP gibi AKP'nin değirmenine su taşıyanlara verilecekse, kimse kusura bakmasın, bu işlenen cinayetlere biz de ortak oluyoruz anlamındadır.

Ne yazık ki; halkımızın % 47si tarafından her türlü haksızlığın, ahlaksızlığın ve din düşmanlığının ilacı sanılan şu AKP, Erbakan Hoca'nın dediği gibi, aslında bütün bu sorunların çaresi değil, sebebi ve gübresi konumundadır.

Hala anlayamayacak mıyız, PKK'nın de, AKP'nin de, Barzani'nin de yuları, ABD'nin ve İsrail'in elinde bulunmaktadır. Bunlar kukladır. Kukladan kurtarıcı olur mu?

Çare; İslam ruhuna ve bağımsızlık şuuruna sahip çıkmaktır. İman ve ahlakta yüce İslam peygamberi Hz. Muhammed Mustafa'nın; Milli şuur ve tam bağımsızlık yolunda ise Mustafa Kemal'in, ayrı değil, aynı kutlu hedefi gösterdiklerini kavramamızdır. İslam Dinini de, Atatürk devrimlerini de, istismarcı sahtekârların elinden kurtarmamız lazımdır. Allah aşkına artık uyanalım ve aklımızı başımıza toplayalım.

Bizler, hoş görmemiz gereken farklı yaşam tarzlarımızı ve bakış açılarımızı, suni bir sorun haline getirirken... Birbirimizin türbanıyla, dudak boyasıyla uğraşırken; ortak ve mutlak değerlerimiz olan: Vatanımız, bağımsızlığımız ve kutsallarımız elden gidiyor...

Yarın çok geç olabilir. Şu Irak'tan ibret almayanlara, hala ABD'yi ve AB'yi kurtarıcı sananlara yazıklar olsun!

Bayram geldi, öyle mi?

Acaba Dünya Müslümanları bayram edebilecek mi? Sevinçle, huzur ve hürriyet içinde, bu bayramı karşılayıp kutlayabilecek mi?

Zalim Amerika'nın, hangi vahşi füzesi, acaba hangi camide başımıza düşecek diye ürken ve üzülen Iraklı mazlum Müslümanların mahzun yüzlerini bu bayram güldürecek mi? Amerikalı patronlarına pezevenklik yapan İslam ülkelerinin kukla yöneticileri, aç ve biilaç yetimlerine ekmek parası bulabilmek için, bir dolara namusunu satmaya mecbur ve mahkûm bırakılan Bağdatlı Fatıma'nın, Kerküklü Züleyha'nın bayramı mübarek olsun diyebilecek mi?      

Bu bayram; feryad-ü figanı arşı titreten, kolları ve bacakları parçalanmış Filistinli, Felluceli bebelerin gözyaşlarını dindirecek mi?

Bu bayram, Doğu Türkistan zindanlarında, Çeçenistan dağlarında, Balkanlar'da, Afrika'da; öz yurdunda esir, zelil ve sefil yaşayan soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın acılarına merhem sürecek mi?

Bu bayram:

Benim ülkemde, anarşi ve yoksulluk belasından, toprağını ve ocağını terk edip büyük şehirlerin varoşlarında yedi nüfus bir odada; babaları hamallık yaparak, çocukları okuldan ve bakımdan mahrum peçete satarak sersefil sürünmeye mecbur bırakılan garibanlarımın çilesini bitirecek mi?

Milyarlar harcayıp tatil beldelerinde keyif çatmaya koşan ve yine on binlerce dolara mal olacak İsviçre dağlarına veya Havai adalarına "bayram geçirmeye" hazırlanan rantiyeci, faizci ve milletin kanını emici merhametsizler, bir bayram günü olsun, bu çaresiz ve sahipsiz kesimleri düşünüp, yardım etmek üzere fakirhanelerine yönelecek mi?

Bin bir sıkıntı ve sabırla üniversiteyi bitirip, askerlik görevini yerine getirip de, hala işsiz ve harçlıksız dolaşanlar... Ülkesi ve devleti uğrunda PKK ile savaşta sakatlanıp, şimdi sahip çıkılmayanlar... Kocasını şehit verip, çocuklarına bakamayanlar... Ev kirasını ödeyemediklerinden kapı dışarı atılıp, çadırda yaşayanlar... Memur ve işçi maaşıyla geçinemeyip kredi kartı borcundan ev eşyasına haciz geleceği utancıyla intihara kalkışanlar... İmandan ve İslam'dan uzak yetiştirdikleri, vefasız ve vicdansız çocukları tarafından huzurevlerine mahpus edilip, bayramda bile hatırı sorulmayanlar ve yaşlı gözleri yollarda kalanlar... İnancından dolayı başörtüsü taktığı için üniversitelerden atılanlar...

Tarlasını traktörünü satıp banka borcuna yatıranlar... Dükkânını tezgâhını kapatıp; ticarethanesini, atölyesini batıranlar...

Gencecik oğullarını, kızlarını uyuşturucuya ve fuhuş yuvalarına kaptıranlar... Evet bütün bunların bayram şekerleriyle acıları giderilebilir mi?

Verdiği on lira sadaka ve eski ayakkabılarıyla cenneti satın alacağını sananlar...  Çaldıkları kul hakkıyla ve hileli ihale parasıyla, her sene hac ve umre yapanlar... Ana babaları yakın akrabaları ve komşuları, açlık ve perişanlıkla kıvranırken bir gecelik keyfine milyarlar yatıranlar...

Devlet çökertilirken, ülke bölünürken bütün fabrikalarımız ve milli sanayi kurumlarımız satılırken, ahlaki ve manevi tahribat geleceğimi karartıp, gençliğimiz çürütülürken; bunları dert edinmeyen densizler, acaba bu bayramların tadını çıkarabilecekler mi?

Ama biz boş konuşuyoruz... Baykuşların keyfini kaçırıyoruz... Öyle ya Bayram bizim neyimize!?

Amerika'ya uşaklık karşılığı yüksek makamlara taşınanlar... Avrupa'ya yavşaklıkla Sevr'e taşeronluk yapanlar... Ülke çıkarlarını satmak ve gerçekleri saptırmak üzere, CIA ve Mossad'dan kiralık yazarlar bayram etmelidir.?. Ama, onursuzca..!..

Haram kazanan ve devleti soyan masonik patronlar, din istismarıyla saltanat süren münafık baronlar... Büyük İsrail hazırlansın, Türkiye ve İslam coğrafyası parçalansın diye BOP'a eşbaşkanlık yapan Müslüman kılıklı Şaron'lar... Ve bunlardan ganimet devşiren onursuzlar ve duygusuzlar keyif çatıp eğlenmelidir.?. Ama sorumsuzca..!..

Ve sürekli ezilen ve üzülen vatandaşlar da, bu zalimlerin peşine gitmekten ve bu hainleri hala desteklemekten vazgeçmedikleri... Kendi hak ve hürriyetlerine, dinine ve devletine sahip çıkma gayreti gütmedikleri sürece, doğal ve sosyal yasaların neticesi ve ilahi adaletin gereği olarak, bu perişanlığı çekmeye devam etmelidir.?. Ama şuursuzca..!..


                           ŞİİR


Köle ruhlu insanlar; ezilmeye mahkumdur

Zalime boyun eğen; zavallıdır, mazlumdur

Onurlu yaşayamaz; hep mahcup ve mahzundur

"Her güzellik layıktır; efendime beyime...

Eğlenmek haddim değil; bayram benim neyime!"


Bir hafta çalışırız; belki otuza kırka

Hatta fazladır bize; bir lokma ve bir hırka

Uysal koyun gibiyiz; gütsün masonik fırka

"Büyüklerim bilerek; karışır her şeyime

Ben hizmetçi biriyim; bayram benim neyime!"


Korkaklık, pısırıklık; esir almış ruhumu

Başkası düşünür mü, onurum, huzurumu?

Bu şeytani düzende; yitirdim şuurumu

"Bilgisayar virüsü; sanki girmiş beynime

Bir robota çevrildim; bayram benim neyime!"


Hürriyetin bedeli; haysiyetli duruştur

Yalakalık yapanın; kıymeti beş kuruştur...

Tek kurtuluş yolu var; o da altın vuruştur!

"Hep kandım yalanlara; tatlı söze, deyime

Ben zilleti hak ettim; bayram benim neyime!"


Bu yazarin diger makaleleri

AKP’NİN RÖNTGENİ VE ERBAKAN’IN DÖRT“GEN”İ
Büyük Muhaddis ve Müctehid İmamı Malik Hz.lerinden, “dört ayrı görev...
Devami
KUR'ANLA MEŞGUL BİR DOSTA
  Selam ve duadan sonra... Kur'anı doğru anlamak ve uygulamak...
Devami
İSTANBUL, BOP'UN, EKONOMİK VE KÜLTÜREL BAŞKENTİ Mİ YAPILIYOR?
Büyük İsrail Projesi ve İstanbul'a, Bizans muamelesi 2010 Avrupa Kültür...
Devami
AKDENİZ AMERİKA'NIN, SIRA KARADENİZ'DE Mİ?
  Karadeniz'de NATO gerilimi tırmanıyor! Sea-Breeze 2006 tatbikatı Karadeniz'de gerilimi...
Devami
Siyonist Emperyalizme Karşı AVRASYA İSLAM’A YAKLAŞIYOR
Çin ve Rusya 34 anlaşma imzalıyor Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in 3...
Devami
IRAK, AMERİKA'NIN ÇANAKKALE'SİDİR!
  Amerika Irak'ı işgal ederken yazmıştık:   "Irak Amerika'nın Çanakkale'si...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 3628

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR