ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün5665
mod_vvisit_counterDün3688
mod_vvisit_counterBu Hafta30548
mod_vvisit_counterGeçen hafta54342
mod_vvisit_counterBu Ay171306
mod_vvisit_counterGeçen Ay208459
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17303905

IP'niz: 3.238.7.202
Bugün: 24 Şub 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12384413

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam

Geri Vites: AKP’nin hep yaptığı!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 

 

geri vites AKP

 

 

Geri Vites: AKP’nin hep yaptığı!   

 

 

 

 

 

 

Milli Çözüm’ün uyarıları AKP’ye geri adım attırmıştı.

Cihat” müfredattan çıkarılmıştı, peki basılan kitaplar ne olacaktı?1

Okulların açılmasına az bir süre kala, İstanbul Beşiktaş’ta “Din dersi müfredatı hakkında zümre toplantısı” yapılmıştı. Toplantıya katılan isimlerden Din Kültürü öğretmeni Nazif Ay, müfredatla ilgili yeni gelişmeyi anlatmıştı. Nazif Ay, yetkililerin; lise 1 öğrencilerine öğretilecek olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden “cihat” konusunun çıkarıldığını belirttiklerini aktarmıştı. Yetkililerin, “cihat” konusunun “hukuki gerekçeler nedeniyle çıkarıldığını” anlattığını belirten Ay, “Cihat”ın seneye lise 1 müfredatına yeniden dahil edilmeye çalışılacağının söylendiğini' hatırlatmıştı. Müfredattan cihat ifadelerinin eklendiği bölümlerin çıkarıldığı anlatılmış, ancak basılan kitaplarda duran cihat bölümlerinin ne olacağı açıklanmamıştı.

Milli Çözüm Dergisi 168. sayısında (Eylül 2017) İSLAM’DA CİHAT İLMİHALİ VE İKTİDARIN KONUYU ÇARPITMASI” başlığı altında:

Dini konuları ve kurumları alabildiğine istismar eden Sn. Erdoğan ve AKP iktidarı, şimdi de “CİHAT-ŞERİAT” gibi kavramları ders kitaplarına sokarak yeni bir suiistimal (kötüye kullanma) hesabındadır. Daha önce AB’nin talimatıyla benzeri Kur’ani kavramları yasaklayan bu iktidar ve kurmayları, şimdi aynı kavramları fütursuz (pervasız) ve sorumsuzca asıl anlamından ve amacından saptırma hazırlığındadır. Daha şimdiden, bazı tenkitler üzerine: “Efendim bu CİHATTAN niye korkuluyor, cihat ille silahlı çatışma değil ki, nefis terbiyesi en büyük cihattır” diyen AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan, böylece sinsi niyetini ve hedefini de ortaya koymuşlardır. Oysa CİHAT; namaz, oruç, Hacc, zekât gibi temel bir ibadet kapsamındadır ve bir ibadet ancak, kendi İLMİHAL kuralları içinde yapılmak zorundadır. Yani farzları, vacipleri, sünnetleri yanında mekruhları ve müfsitleri anlatılmayan ve bunlara uygun yapılmayan bir CİHAT gayreti, ibadet hüviyeti kazanmayacak ve gayesine ulaşmayacaktır. Sn. Erdoğan’a ve iktidarına hatırlatalım; en özet anlatımıyla CİHAT; ülkemizde faizsiz, rantiyesiz, kumarsız ve zinasız bir nizamı, farklı din ve kavimden herkesin temel insan haklarını sağlayıcı ve saygılı bir ortamı hazırlamak, ekonomik ve sosyal refahı arttırmak üzere çabalamaktır. Bölgemizde ise, İsrail’in ve diğer emperyalist işgalcilerin her türlü zulüm ve tecavüzlerine dur diyerek caydırıcı ve sonuç alıcı bir yaptırım gücüne, yani askeri ve teknolojik yeterlilik ve cesarete sahip olmaktır. Oysa AKP 15 yıldır bu yönde ve bu hedef istikametinde ciddi ve gerçek hiçbir adım atmamıştır.” uyarılarını yaptıktan sonra Ahmet Akgül Üstadımızca tarihte ilk defa 30 yıl önce hazırlanan ve başka bir örneği bulunmayan 50 sayfalık CİHAT İLMİHALİ’ni TBMM Başkanı Sn. İsmail Kahraman’a, Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz’a, Diyanet İşleri Başkan Vekili ve Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Sn. Ekrem Keleş’e ve E. Diyanet İşleri Başkanı Sn. Mehmet Görmez’e ayrı ayrı yollamıştı. Böylece iktidarın istismar ve saptırma amaçlı bir tahribat girişimi de askıya alınmıştı.

1 8 Eylül 2017 / Yurt Gazetesi

 

Makale Paylaşım Sayısı: 1779

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR