ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün1942
mod_vvisit_counterDün6682
mod_vvisit_counterBu Hafta14714
mod_vvisit_counterGeçen hafta58521
mod_vvisit_counterBu Ay92859
mod_vvisit_counterGeçen Ay122941
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17543798

IP'niz: 3.238.249.17
Bugün: 14 Nis 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12480540

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EYLÜL 2005

DÜNYANIN EN ZOR SORULARI, EN BASİT OLANLARIDIR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 11
ZayıfMükemmel 
 

Son günlerde artan PKK terörü sebebiyle önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ardından da Genel Kurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ; "Türkiye'nin gerekirse Kuzey Irak'a girerek, PKK terörüne karşı önlem alacağını" kamuoyuna açıkladı.

Fakat gözden kaçanlar ve kaçırılanlar hem Başbakan Erdoğan'ın, hem de Orgeneral Başbuğ'un çıkışlarını bir anda boşa çıkardı.

AYIN AYNASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

ORDU OYUN OYNAMAZ!

Cüneyt Arcayürek;

"İlker Başbuğ ; "Gerektiğinde" sınır ötesi harekât yapabilmemiz için Irak hükümetinin uyarılacağını, PKK terörüne karşı komşu hükümetten yeterli yaptırımlar alınmadığı takdirde meşru müdafaa hakkımız doğacağını söylüyor ve bu hakkı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin aldığı kararlara bağlıyor:

Pekâlâ! Öyleyse orgeneralin sıraladığı BM kararlarına dayanarak meşru müdafaa hakkımızın çoktan doğup doğmadığına bir göz atalım:

ANADOLU BOR GERÇEĞİ VE ERMENİ MESELESİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

Bor, doğada saf element olarak oluşmayan ama oksitler halinde eski çağlardan beri tanınan ve kullanılan bir cevherdir. Sodyum kökenli olanlara Tinkal, kalsiyum kökenlilere "Kolemanit" ve sodyum - kalsiyum kökenli olanlara ise "ülesit" adı verilir. Ticari olarak, bu üç bor bileşiği en çok kullanılan cinsleridir.

4000 yıl önce insanoğlunun Tibet'de Bor'dan ilk kez yararlandığı anlaşılmaktadır. Bor, Babillilerce altın işlemede, Mısırlılarca mumyalamada, Romalılarca cam yapımında,   eski Yunan ve Romalılarca temizlikte kullanmışlardır. Müslüman Araplar 875 yılında ilk kez Bor'dan ilaç yapımında kullanmıştır. Bor Avrupa'ya, Tibet'ten Marko Polo tarafından taşınmı9ştır. Bor, altın ve gümüş işlemeciliğinde lehim olarak kullanılmıştır. Eti'lerde aynı amaçla Bor'un kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Romalıların ise; arenaları temizlemek için Bor'u zemine serptikleri kayıtlıdır.

DÖRT KİTABA GÖRE UFOLAR VE UZAYLILAR, GEÇMİŞ VE GELECEK UYGARLIKLAR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 22
ZayıfMükemmel 
 

İlim ve fikir adamı, bal arısına benzemelidir. Arı çeşitli çiçeklerden yararlanıp "bal" ürettiği gibi, araştırmacı-yazar da, insanlığın şifa ve sorunlarına çare olacak yeni ve yeterli projeler geliştirmelidir.

Sadece, iktibas (alıntı) ve tekrarla uğraşanlar, taklitçi ve kopyacıdır. Ve bal üreten değil, bal satan yerindedir.

Bu nedenle bir araştırmacı-yazar sorumluluğuyla, insanımıza yeni ufuklar açmaya, akli ve nakli temellere dayanarak "uzaylılar ve ufolar" olgusuna ve müjdelenen Büyük İslam Medeniyeti konusuna yeni boyutlar kazandırmaya çalışacağız.

AMERİKA'NIN TAHTI SALLANIYOR MU?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfMükemmel 
 
Amerika'nın tahtı sallanıyor mu? Sadece bizim değil, dünyanın dört bir yanında global mevzular üzerine kafa yoran hemen herkesin cevabını aradığı bir soru bu.

Sorunun çıkış noktası aslında; ABD'nin, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra ilan ettiği tek kutuplu dünyanın birçok ülke için artık çekilmez hale gelmesinden kaynaklanıyor. İki kutuplu dünyanın gerginliğinden dem vuranlar, bugün tek kutuplu dünyanın "aykırı" ülkeler için ne denli zor olduğunu kavramış durumdalar.

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR