ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün2153
mod_vvisit_counterDün8185
mod_vvisit_counterBu Hafta2153
mod_vvisit_counterGeçen hafta35705
mod_vvisit_counterBu Ay37858
mod_vvisit_counterGeçen Ay195399
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17365856

IP'niz: 44.192.112.123
Bugün: 08 Mar 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12408869

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam

DÖRT KİTABA GÖRE UFOLAR VE UZAYLILAR, GEÇMİŞ VE GELECEK UYGARLIKLAR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 22
ZayıfMükemmel 

 

İlim ve fikir adamı, bal arısına benzemelidir. Arı çeşitli çiçeklerden yararlanıp "bal" ürettiği gibi, araştırmacı-yazar da, insanlığın şifa ve sorunlarına çare olacak yeni ve yeterli projeler geliştirmelidir.

Sadece, iktibas (alıntı) ve tekrarla uğraşanlar, taklitçi ve kopyacıdır. Ve bal üreten değil, bal satan yerindedir.

Bu nedenle bir araştırmacı-yazar sorumluluğuyla, insanımıza yeni ufuklar açmaya, akli ve nakli temellere dayanarak "uzaylılar ve ufolar" olgusuna ve müjdelenen Büyük İslam Medeniyeti konusuna yeni boyutlar kazandırmaya çalışacağız.

 

Başlamak bizden, başarılı kılmak Rabbimizdendir. Evet, doğrular dinimize, hatalar nefsimize aittir. Şimdi konumuza girelim:

"Onlar, yeryüzünde gezip dolaşmadılar mı ki, kendilerinden öncekilerin akıbetlerinin nasıl olduğunu görsünler! Halbuki onlar (her çeşit) kuvvet bakımından olsun ve yeryüzündeki (teknik ve uygarlık) eserleri bakımından olsun, bunlardan daha üstün idiler".[1]

"Görmediler mi, onlardan önce nice nesilleri helak ettik ki, onlara size vermediğimiz imkân ve kudretleri vermiş ve onları yeryüzüne yerleştirmiştik" [2]

Mealindeki ayetler, bugünkü medeniyetten çok daha güçlü ve gelişmiş medeniyetlerin, On binlerce yıl önceleri yeryüzünde yaşadığını ve bunların bıraktıkları tarihi eserlerden de anlaşılacağını açıkça haber vermektedir.

Ve işte Mısır piramitleri bunlara çarpıcı bir örnektir. Chrales Piazzi Smith, 1864'te yayınladığı (Büyük Piramitteki Mirasımız) adlı kitabında, çok ilginç ve önemli bilgiler vermektedir. Piramitler) üzerinde yıllarca araştırma yapan bu uzman yazar:

Piramidin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımının, güneşli dünya arasındaki uzaklığa denk düştüğünü,

Piramidin taban çevresinin, yüksekliğinin, karaları ve denizleri tam iki eşit parçaya böldüğünü,

Piramidin taban çevresinin, yüksekliğinin iki katına bölümünün "pi" sayısı olan 3,14'ü gösterdiğini,

Piramitte, dünya ağırlığını gösteren hesaplar bulunduğunu,

Piramidin, çöl ortamında az rastlanan çok özenle belirlenmiş kayalık bir zemin üzerine kurulduğunu,

2 Milyon 600 bin dev blok taşın, ocaklardan böylesine düzgün kesilmesinin, nakledilmesinin ve hele santimetrenin binde biri gibi yakınlıkla birleştirilip yerleştirilmesinin, bugünkü teknolojiyle bile mümkün olmadığını söylemektedir.

Bütün bunların tesadüfle izah edilmesi ve yine insan gücüyle yapıldığının iddia edilmesi, asla inandırıcı olmayacaktır.

Ve yine Güney Amerika kıtasındaki, Bolivya'daki Taahianka'da öylesine dev saraylar, sütunlar, surlar ve tapınaklar yapılmıştır ki, bunların bir kısmı yekpare taştan çıkarılmıştır. Hatta bu tek parça granit taştan oyulan bir kapı ve pencere boşluğu, 200 ton ağırlığındadır.

Yine bu antik şehirde bulunan Venüs yılına ait bir takvim taşı 225 günü ve Güneş yılına ait bir takvim 365,2422 günü göstermektedir ki tahminen 170 bin yıl kadar önceki bu hassas hesaplar, bu günkü en son bilgisayar teknolojisi sonuçlarıyla aynıdır.

Elbette bütün bunlar, Kur'anın haber verdiği gibi, geçmişte çok güçlü ve gelişmiş uygarlıkların yaşadığının ispatıdır.

Bu noktada Kafaları kurcalayan asıl soru şudur:

Eski çağlarda bugünkünden daha ileri bir sanayi ve teknolojiden bahsedemeyeceğimize göre, acaba bu dev uygarlıklar, uzaydan gelen bazı varlıkların veya yeryüzündeki cinler gibi insan dışı canlıların başarılarımı dır? Yoksa çok yüksek manevi makamlara ve ruhi sırlara vakıf olan ve uzayla iletişim kuran bazı zatların öğretileri sonuçları mıdır?

Bu arada piramitteki gizli odalardan yola çıkarak ulaşılan bilgiler 2000 yılında son bulmaktadır. Acaba bu veriler, yozlaşmış Yahudi ve Hristiyan kültürünün temelini oluşturduğu Batı medeniyetinin sonu anlamında mı dır?

5 Mayıs 1998 tarihli Sabah Gazetesinde yer alan "Tarihler 5 Mayıs 2000'i gösterdiğinde Dünya, Güneş, Ay ve 5 gezegen her biri kendi yörüngesinde aynı hizaya gelecekler. Firavunlardan beri bu durum ilk defa gerçekleşecek. Ve bu olay gök cisimlerinin çekim güçlerinin birleşmesiyle, dünyada büyük felaketleri ve değişimleri netice verecek" şeklindeki İngiliz bilim adamı Julian Salt'a dayandırılan bir haber, aynı zamanda kitabı mukaddesin (Tevrat ve İncil'in) Hz. İsa'nın yeryüzüne inişi, kıyamet haberleri ve dünyanın geleceği ile ilgili gizli bilgileri içeren Apokaliptik ayetlerden mi kaynaklanmaktadır?

Şeytanların serbest kalacağını, Kudüs merkezli korkunç savaşların yaşanacağını ve büyük kıyametin 2000 yılında kopacağını ifade eden kilise kaynaklı kehanet ve beklentiler, acaba dikkatleri Batı medeniyetinin ve Siyonist hâkimiyetinin yıkılış tarihine mi toplanmaktadır?

Ve yine uçan daire UFO'lar ve uzaydan gelen garip yaratıklar'la ilgili ilginç iddiaların giderek yoğunlaşması, sadece bir rastlantı mıdır? Türkiye dahil dünyanın çok farklı yörelerinden, bu konuda hep biri birine benzeyen ve destekleyen yüzlerce ifade ve itirafların, tamamen yalan ve hayal olduğunun söylemek mantıklı mıdır?

ABD'nin 52. Bölge diye bilinen çok gizli ve geniş Hava üssünde 2 yıl sistem mühendisi olarak alışan Robert Lazar adlı kişinin, uzaylara ait 9 aracın ele geçirilip bu üste saklandığını ve incelenmeye alındığını,  18 m çapında 4,5 m yüksekliğindeki bu araçların metalik olmasına rağmen kaynak yerlilerin belli olmadığını, ve bu araçların her bakımdan dünyanın bilim ve teknoloji düzeyinden çok ileri olduğunun anlaşıldığını, 1-1,5 m boylarında 15-30 kg ağırlığında küçük gövdeli, büyük başlı, her yanı gören iri gözlü ve saçsız insanlarla karşılaştığını... Uzaylıların bu araçları bizim bilmediğimiz 115. Elementten üretilen çok özel bir yakıtla çalıştırdıklarını... Bu 155. Elementin ise yine 116. Element sayesinde çok yüksek bir enerjiye dönüştürülüp fizik ötesi (anti madde) bir alan açtıklarını ve ışık hızını aşarak, uzayda gezegenler arası binlerce yılık yolları çok kısa zamanda aldıklarını... Söylemiştir. [3]

1 Nisan 2004 CNN Türk 12:00 haberlerinde verildiği üzere Adana Vali Yardımcısı'nın bir önceki akşam evinin balkonundan 50 Dakika boyunca özel kamerasıyla çektiği, üzerinde ışık saçan anten gibi düzgün çıkıntıların bulunduğu yuvarlak ve parlak cismin de UFO olduğu konusunda kesin bir kanaat oluşmuş durumdadır.

Acaba çağımızın en büyük alimlerinden Üstat Bediüzzaman Hz.'lerinin "Hakikat katiyyen iktiza eder ve hikmet yakinen ister ki, zemin gibi semavatın dahi sekeneleri bulunsun ve zişuur sekeneleri olsun ve bu sekeneler, o semavata münasip bulunsun. Şeriat lisanında, pek çok muhtelif-ül-cins olan o sekenelere melaike ve ruhaniyat tesmiye edilir"[4]

Yani "İlahi Kudret gerçeği mutlaka gerektirir ve yaratılış hikmeti kesinlikle ister ki, yeryüzü gibi uzayın da-hem bilinçli sakinleri (orada devamlı kalan şuurlu varlıkları) bulunsun. Ve bu varlıklar, bulundukları yıldızlara uygun bir yaratılışta olsun. İslam ve Kur'an literatüründe çok çeşitli cins ve şekilleri bulunan bu tür yaratıklara genel olarak melekler ve ruhaniler diye isim verilir." O uzay ki, içinde Samanyolu gibi miyarlarca galaksi.. Her galakside güneş sistemi gibi milyarlarca yıldız ve gezegen bulunmaktadır. Bazı yıldızların ışığı dünyaya milyarlarca senede ulaşmaktadır. Dev bir teleskopla o yıldızlara baktığımızda, biz onun milyarlarca yıl önceki halini görebiliyoruz. Ve insanın kimyası ile Evrenin kimyası aynıdır.

Evet, nasıl ki, "yeryüzündeki varlıklar" denilince, madenler bitkiler hayvanlar ve insanlar gibi çok çeşitli yaratılış ve yetenekteki milyonlarca farklı yaratık anlaşılır. Bunun gibi, gökyüzündeki melekler ve ruhanilerin de milyonlarca farklı özellik ve ödevleri ve çok çeşitli biçim ve becerileri vardır.

Cenabı Hak, imtihan hikmeti gereği bazı varlıklara Rahmani, bazılarına da şeytani karakter ve kabiliyetler vermiş ve bunlar arasında bir yarışma ve çarpışma ortamına fırsat tanımıştır.

Örneğin Masonuk ve Moon tarikatı gibi bazı şer odaklarının şeytani güçlerle ve yine bazı hayır, hizmet ve hikmet ehlinin de Rahmani güçlerle ilişki ve işbirliği kurabildikleri anlaşılmaktadır.

Yine, Bediüzzaman'ın: "Şu muhteşem burçlar sahibi, müzeyyen kasırlar (süslü saraylar) hükmünde olan semavat dahi, zişuur ve zevil idrak (şuur ve idrak ehli) mahlûklarla doludur"[5] diye ifade buyurduğu, akıllı ve yıldızlara uygun yaratılışlı varlıklar içerisinde, acaba UFO'larla dünyaya geldikleri söylenen uzaylılara da işaret etmekte mi dir?

Marifetnahe sahibi İbrahim Hakkı Hazretlerinin "Cenabı Hak Utarid yıldızını semanın kâtibi yapmıştır."[6]

"Zühre yıldızının tabiatı serin, nemli ve ılımlı olup, bu yıldızın vasıfları yumuşak, sevimli, ince, zarif, neşeli, oynak, sevecen ve güzel huylu bulunmuştur. Bu yıldızın şanına düşen varlıkların, aynı vasıfları taşıdıkları görülmüştür.[7]

" Zühal yıldızına ahmak, bilgisiz, korkak, cimri, kıskanç, yalancı, tembel, hain ve zarar verici sıfatları takılmıştır. Bu yıldız ana rahmine düşenlere şans olursa, onun vasıfları, Allah'ın izniyle, bu çocuklara da geçtiği tecrübelerle sabit olmuştur. [8]

Gibi, gezegen ve yıldızların farklı tabiat ve tesirlerini ve bunların insanların karakter ve kabiliyetleri üzerindeki etkilerini haber vermekle, acaba Uzayla Dünya ilişkilerine dikkatleri mi çekmek istemiştir?

Bediüzzaman'ın: "Bir kısım ecsam-ı camide-i seyyare, yıldızlar seyeratından tut, ta yağmur kataratına kadar, bir kısım melaikenin sefine ve merakibidirler. O melaikeler bu seyyarelere izn-i ilahi ile binerler, alem-i şehadeti seyredip gezerler" [9]

Yani "Bazı madensel taşıma araç çeşitleri, bir kısım gök ehlinin uzay gemisi ve bineğidir ki, Allah'ın izniyle bunlara binerek dünyayı ve görünen alemleri gözetleyip gezerler. Gezegen yıldızlardan, yağmur damlalarına kadar çeşitli varlıklar da yine meleklerin binekleridirler.

"Balık suda, böcek toprakta yaşadığı gibi yıldızların ateşinde bile (O ortama uygun) varlıklar bulunur.[10]

"Elbette, cesedi misali giyen ve manevi hafiflik ve letafete erişen bir kısım ehli dünya (enbiya ve evliya) uzaya gidebildikleri gibi,  cesedi zahiri giyen bazı gök ehli de dünyaya gelebilirler ve gelmektedirler.

"Hz. Peygamberin Ashabıyla birlikte küffara karşı savaşmak üzere melekler gönderen ilahi hikmet ve kudret gerektirir ki, melaikelerle şeytanlar arasında bir muharebe ve Dünyanın şerli mahlûklarıyla uzayın hayırlı varlıkları arasında bir mübareze (çekişme ve döğüşme) olsun."[11]

"Madem uzaydan yere inip çıkmak oluyor. Elbette bazı kötü ruhlar, cinler ve şeytanlar da Uzay ülkelerine gitmeğe yeltenecekler. Ancak kalelerden düşmana atılan mancınık taşlarına ve işaret fişeklerine (izli top mermilerine) benzeyen ve yıldız kayması denilen engellerle defedilecektir"[12] şeklindeki Bediüzzamanın bildirdikleri ve "Doğrusu biz (cinler) uzayı yokladık ta, onu sert ve güçlü bekciler ve alevli gök taşlarıyla doldurulmuş bulduk... Halbuki (daha önce) haber dinlemek (ve gizli bilgiler edinmek) için gökyüzünün bazı yerlerine çıkıp otururduk. Fakat şimdi kim (böyle gizli haber ve bilgi) dinlemeğe kalkışırsa, (hemen) kendisini gözetleyen bir ateş topuyla karşılaşıyor.

Doğrusu, bilmiyoruz (böyle yapmakla) yeryüzündekilerine kötülük mü murat edildi, yoksa onlar için bir iyilik mi istendi?[13] Ayetleri, acaba uzaylıların UFO'larla yeryüzüne ziyaretlerinin ve bazı insanların Rahman suresi 33 ayette bildirilen "üstün bir teknolojik güçle" gezegenlere gitmelerinin ve yine şeytan ve cin tabakasının ve şeytanlarla irtibatı olan bazı kötü ruhlu insanların bir kısım bilimsel sırları çalmak üzere semavatla münasebet peyda etmelerini mümkün olduğunu mu haber vermektedir? Şimdilik sadece kurgu filimlerde seyrettiğimiz uzay savaşları, yoksa gerçekleşecek midir?

Göklerin, yerin ve ikisi içinde "dabbe"den (üretip) yaydığı şeylerin yaratılışı O'nun ayetlerindendir. O, dileyeceği zaman, onları (yer ve gök mahlûklarını bir araya) topla(yıp buluştur)maya da hakkıyla gücü yetendir"[14] ayetiyle ilgili meşhur müfessir Fahrud -Din-i Razi şöyle der;

"Bu ayetin zahirine göre Cenabı Hakkın yerde yürüyen insanlar gibi göklerde de yürüyen canlı mahlûkları vardır."[15]

İbni Abbas (RA)ın talebesi Mefessir Mücahit ise;

"Bu ayete göre göklerde de akıllı ve canlı varlıklar vardır. Çünkü ayetteki "dabbe" insan, melek ve diğer canlılara şamildir."[16]

Allame Şeyh Esirud-Din Ebu Hayan ise:

"İnsanların yerde yürüyüşü gibi, göklerde de ayakları üzerinde yürüyen canlılar vardır."[17]

İmam Zamahşeri ise;

"Cenabı Hak yerde yürüyen insanlar misali göklerde de ayakları üzerinde yürüyen canlılar yaratmıştır."[18]

İmam Ebul Fida İbni Kesir ise;

"Bu ayeti celilede geçen "dabbe" kelimesi şekilleri, renkleri, dilleri, cinsler, değişik olan insan, melek ve cinlere ve diğer bilmediğimiz mahlûkata şamildir. Cenabı Hak onları yerlere ve göklere dağıtmıştır. Dilediği zaman da bir araya toplayıp buluşturmaya kadirdir."[19]

Ebu-Suud Efendi ise;

"Cenabı Hakkın yerde yürüyen insanlar gibi göklerde de yürüyen mahlûklar yaratmış olması caizdir."[20]

Şeklinde görüş beyan etmişlerdir. Müslimi Tirmizi ve ebu Davud'da zikredilen bir hadisi şerifte geçen, "e'cüc ve me'cüc" ün, "gerçekten yeryüzündeki insanları öldürdük, haydi göktekileri de öldürelim." Diyecekleri, (füzeler şeklinde) gökyüzüne gönderdikleri okların kana bulanmış olan geri dönecekleri" şeklinde ki rivayetler de, ahir zamanda gökyüzündekilerle yeryüzündekiler arasında savaş ve benzeri ilişkiler yaşanacağına işaret etmektedir.[21]

Bu konuda Tevrat'ın Hezekiel bölümü 1. Babında anlatılanlar, hayret vericidir:

"Ve baktım ve işte, şimalden buran yeli, durmadan ateş saçan büyük bir bulut geliyordu, çevresinde parıltı ve ortasında, sanki ateş ortasında ışıldayan maden. Ve onun ortasından dört canlı mahluk benzeri çıktı. Ve onların görünüşü şöyle idi: onlarda insan benzeyişi vardı; ve her birinin dört yüzü vardı.

Onların görünüşü yanan ateş közleri gibi, meşalelerin görünüşü gibi idi; canlı mahlukların arasında o ateş inip çıkıyordu ve ateş parlaktı ve ateşten şimşek çıkıyordu. Ve canlı mahluklar şimşek çakışı görünüşü gibi koşup geri geliyorlardı.

Onların dört yüzü için, yerde bir tekerlek vardı. Tekerleklerin ve yapılarının görünüşü gök zümrüt gibi idi ve dördünün benzeyişi birdi ve görünüşleri ve yapıları, sanki tekerlek içinde tekerlek. Yürüdükleri zaman dört yanlarına gidiyorlardı; dönmeyerek yürüyorlardı. Tekerlek çemberleri ise yüksekti ve korkunçtu ve dördünün çemberleri çepçevre gözlerle dolu idi. ve canlı mahluklar yürüdükçe tekerlekler onların yanında yürüyorlardı ve canlı mahluklar yerden yükseldikçe tekerlekler yükseliyorlardı. Ruh nereye gitmek istedi ise oraya, ruhun gitmek istediği yere gidiyorlardı ve tekerlekler onların yanında yükseliyordu; çünkü canlı mahlukun ruhu tekerleklerde idi" denilmektedir.[22]

İlk olarak Atatürk'ün dilimize kazandırdığı ve şu anda Anıtkabir kitaplığında bulunan "Mu" uygarlığı ile ilgili belgelerden ve yine Meksika müzesinde saklanan tarihi tabletlerden anlaşılan şudur ki: Dünya üzerinde bir zamanlar son derece ileri seviyedeki uygarlıklar yaşamıştır ve bu uygarlıklar Uzaylılarla yakın temas içerisinde bulunmuşlardır.

Ünlü araştırmacı peter colosimo, "Timeles Earth" kitabında çok eski Hint kayıtlarında şunların yazıldığını anlatır:

"Ulaşılmaz yüksekliklerden (aşağıya doğru) hızla inerken çıkardığı gök gürültüsü gibi sesleri ve göz kamaştıran alevleriyle... Parlak yıldızdan gelen ateşin oğullarının arabaları göründü ve Gobi denizine indi." [23]

"Sirius" diye, Bizim güneş sistemimiz gibi, daha birçok güneş sisteminin içerisinde yaşayan çeşitli varlıkları eğiten ve yönlendiren bir sistem olarak fonksiyon gören varlıkların bulunduğu, "kozmik bir mekanizma'dan" bahsedilmektedir ki "O ışığı ile karanlığı delen yıldızdır. Üzerinde gözetici olmayan kimse yoktur.[24] Ayetlerinin bir Sirius yıldızına işaret ettiğini haber verdiğini söyleyen araştırmacılar vardır"[25]

Acaba "Arş" diye tarif edilen, ilahi hükümranlık makamının, ve yine "Kursiy" diye belirtilen melekut alemi ve ruhsal mekanizmanın hemen altında olduğu bildirilen "Kalem" tabakası, yukarılarda takdir ve tayin edilen Rabbani projeleri taksim ve tanzimle görevli manevi memurların, kutsal hizmet mekanları mıdır? Bu konuda Muhyiddini Arabi'nin Futuhatı Mekkiyesinde ve Abdulkerim Ceyli'nin İnsan-ı Kamil adlı eserinde bu anlama yakın geniş bilgi ve şekiller vardır.

Ve bütün bunların, ilahi yönetim ve denetim altında bulunduğu unutulmamalıdır.

Tevrat'ın İbranice aslından ve Tekvin bölümünden çıkarılan

1- Dünya dışı (uzaya ait unsurlardan yaratılan ve "Ahsen-i takvim'e" uygun bulunan "Galaktik insan"

2- Balçıktan ve "yer tozun" dan (yani dünyaya ait unsurlardan) yaratılan ve Esfeles safiline- en aşağı tabaka olan yeryüzüne uygun bulunan "yeryüzü insanı" sınıflandırması oldukça ilginçtir.

Ahsen-i takvimde yaratılan insanlığın giderek Esfelis safiline ineceği, yani yüksek tabaka ve teknolojilerden aşağı derece ve dönemlere düşeceği, ancak bu düşüşün 2000'de son bulup, insanlığın yeniden yükselişe geçeceği yolundaki bilgi ve beklentiler, Hz. Peygamberimizin müjdelerine de uygun olmaktadır:[26]

Ve yine "Müsbet Maneviyat Etütlüre" sahibi M. Sadettin Evrin, Araf: 10. Ayetini delil gösterip, insan neslinin Hz. Adem'den çok önce başladığını söylemekte ve Muhyiddini Arabı'den şunu nakletmektedir. "Rüyamda tanımadığım ve hayran kaldığım bazı insanlarla Beytullahı tavaf ederken, içlerinden birisi bana yaklaşıp "Ben senin atalarındanım" dedi ve 40 bin sene önce öldüğünü söyledi. Ben, Hz. Ademden beri bu kadar geçmediğini hatırlatınca, bana "Hangi Adem'den soruyorsun.. Yakın olandan mı, uzak olandan mı?" cevabını verdi. Ve Ben o anda Resulluh'ın (SAV): "Bilinen Adem'den evvel Cenabı Hak, yüzbin Adem yaratmıştır" hadisini hatırladım. [27]

Ve yine bu büyük araştırmacı-Alim "1-Melek-insan, 2-Cin-insan gibi, beşeriyetin farklı dönem ve cinslerinden söz etmekte ve Hz. Ademin oğulları Habilin Melek-insanlardan, kabilin ise Cin-insanlardan etkilendiğini söylemektedir.[28]

Alman Filozofu Nitzsche ise, "Bugünkü insanın maymuna göre üstünlüğü ne ise, gelecekteki yüksek insanın da bize göre üstünlüğü o derecededir" demektedir.[29]

Ve yine;

Cinlerin, insanların ve kuşların kendisine boyun eğdiği [30] rüzgârların, bina ustası ve dalgıç şeytanların hizmetine verildiği[31], katran ve maden kaynaklarından istediği gibi istifade ettiği [32] Hz. Süleyman döneminde cinlerden bir ifritin, sebe melikesi Belkıs'ın sarayını, henüz yerinden kalkmadan getirebileceğini, bunun üzerine "Yanında kitaptan bir ilim bulunan" bir zatın ise "Henüz gözünü açıp kapamadan, önce getirebileceğini" söylemeleri ve getirmeleri[33] ile ilgili ayetleri, 2000 ve sonrasında zuhur edecek büyük İslam Medeneyetinde, bugün televizyonlarla ses ve görüntü naklinin mümkün, olduğu gibi, insanların ve eşyalarında aynen ve hemen nakledilmesinin mümkün olacağına bir işarettir. Mehdiyet medeniyetinin mimarı olan büyük şahsiyetin de Hz. Süleyman misali emrinde cinleri, yer ve gök ehli ruhanileri kullanabileceği rivayet edilmektedir.

Hz. Süleyman'ın cinlere hükmedebilmesi, onların sıfatına ve şartlarına girebildiğini, yani onların boyutuna geçebildiğini de göstermektedir.

Kur'anda haber verilen ve Hz. Süleyman'ya büyük benzerlikler gösteren Zülkarneyn Aleyhisselamın durumu da böyledir.

"(Biz Zülkarneyn'e) Her şeyden bir sebep verdik"[34] "(Süleyman A.S.) "Bize her şeyden bir nasip verildi" [35] ayetleri her ikisine de aynı cins nimet ve faziletlerin verildiğini

"Ey Zülkarneyn: ya azab edersin veya kendilerine güzel davranırsın!" [36]

"(Ey Süleyman) Artık dilediğine ver, dilediğine verme..." [37] ayetleri, ikisine de ayn yetkilerin verildiğini. "Zülkarneyn: Rabbimin beni içinde bulundurduğu imkânlar, sizin verdiğinizden daha hayırlıdır"[38]

"(Hz. Süleyman) Allah'ın bana verdiği, size verdiğinden daha iyidir" dedi" [39] ayetleri ikisinin de, halkın yardım teklifine aynı tepkiyi gösterdiğini bildirmektedir.

İşte bunlar gibi Zülkarneyn A.S.'n Hz. Süleyman'a benzeyen diğer bir yönü de "iki zamanlı ve iki boyutlu" olmasıdır.

Çünkü kitaplarda, Tacındaki çıkıntılar yüzünden ona "iki boynuzlu" anlamına gelen Zülkarneyn ismi verildiği söylense de, bu pek uygun düşmemektedir. Evet "Karn" kelimesi Arapça boynuz anlamına gelmekte ise de, Arapça-Osmanlıca büyük lügat Kamus-u Okyanusta [40] aşağıdaki manaları da verilmektedir.

a- Karn: Çekirge gibi hayvanların, başlarındaki (zooloji, araştırmacılarının bir nevi haberleşme aracı olarak kullandıklarını fark ettikleri) iki uzun kıldan her birisine denir.

Bu anlamda Zülkarneyn: iki antenli, uzaklarla haberleşen ve iletişim kurabilen demektedir.

b- Karn: Güneşin ilk doğduğu sırasındaki parlak ışık hüzmelerine ve batışı anındaki son parıltısına denir.

Bu anlamda Zülkarneyn: İlk enerji sahibi, çok parlak iki ışık saçan araç sahibi demektir.

c- Karn: Bir kavmin hakimine ve Efendisine denir. Bu anlamda Zülkarneyn:  Hem yer, hem gök ehlinden bazı varlıkların efendisi demektir.

d- Karn: Zaman sürecinden vakit ve hengameye denir ki bu anlamda Zülkarneyn: İki zamanlı ve iki boyut sahibi demektir. Yani, hem dünya hem uzay şartlarına intibak edebilecek, hem insanlarla hem de ruhani varlıklarla irtibat kurabilecek kabiliyette olan demektir.

"Biz ona istediği her şeyden bir sebep (göklere çıkmak ve sorunları aşmak için araç, formül, çare) verdik[41]

Halbuki O'nun yanında (daha) nice (bilgiler ve yetenekler ve ) vardı..."[42] Ayetleri de Zülkarneyn A.S.'ın çok özel marifetlere ve yüksek meziyetlere sahip kılındığını bildirmektedir. Ve zaten Hüseyin vaız, tefsirinde Zülkarneyn'e "zahir ve batına sahip manası verilmiştir. Ki bu bizim lisanımızda "zülcenaheyn" demektedir.[43]

İşte bu nedenlerle Hz. Zülkarneyn Kur'anda anlatılan maceralı yolculuğunun, yeryüzünden ziyade gökyüzünde geçtiğini de söylenebilir.

İlahiyatçı-Yazar İskender Türe'nin kitabında da, çok mantıklı ve başarılı bir yaklaşımla, konuyu bu açıdan ele alması oldukça ilginçtir.

"Sonra başka bir yol tuttu. (Yine bir sebep izledi)

Nihayet iki sedd arsına ulaştığında, bunların önünde bir kavim buldu ki, nerde ise tek sözü bile anlamaz haldelerdi.

Dedilerki, Ey Zülkarneyn! Yecüc ve Mecüc, bu yerde bozgunculuk yapıyorlar. Onlarla bizim aramızda bir sed yapman şartıyla sana sevgi verelim mi?

Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu imkanlar daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek verin, onlarla aranıza kat kat engel yapayım.

Bana demir kütleleri getirin. İki sedef'in arası eşit olunca, "Körükleyin!" dedi... Onu kor haline koyunca da, getirin bana üzerine katran (veya erimiş bakır) dökeyim, diye seslendi.

Artık onu ne aşabildiler, ne de geçebildiler."[44]

93. ayette geçen "Sedd" kelimesi, engel, baraj, dağ ve siyah bulut manalarına gelmektedir.

Yasin suresinin 9. Ayetinde de geçen "Sedd" kelimesine, "görüşü engeleyen sis ve bulut perdesi" şeklinde bir anlam da verilebilir.

Bu kelime Astronomi dilinde "Nebula" denilen, uzaydaki gaz ve toz bulutları için uygun düşmektedir.

Öyle ise "iki sed arasına ulaştı" ayeti, Zülkarneyn A.S.'ın uzayda iki gaz bulutu arası bir gezegene ulaştığı ve orada yaşayan bir kavimle karşılaştığı ve bunların Ye'cüc ve Me'cüc denen zararlı uzaylılardan kurtulmaya çalıştıkları biçiminde de anlaşılabilir.

96. ayette geçen "iki sedefin arası eşit olunca" ibaresi "dönen iki gezegenin aynı düzleme gelmesi" şeklinde yorumlanabilir.

İskender Türe'nin yaklaşımına göre, Zülkarneyn A.S. gittiği gezegendeki varlıkları, diğer zararlı uzaylılar olan Ye'cüc ve Me'cüc kavminden korumak üzere, yüksek bir uzay teknolojisiyle kor haline getirilen demir bloklarını katalizör(ayrıştırıcı) olarak kullanıp, üzerine katranlar dökerek, oradaki atmosferden daha hafif olan yanıcı ve yakıcı gazlar üretmiş ve Yecüc-Mecüc gezegeninin etrafında, onların yaklaşıp geçemeyeceği bir bulut katmanı oluşturmuştur.

Kur'anı Kerimin hem Kehf 98, hem Enbiya: 96 ayetlerinde ve pek çok hadisi şerifte haber verildiği gibi, dünyanın sonuna doğru bu engel açılacak ve Yü'cüc ve Me'cüc tepelerden (göklerden) hücuma geçeceklerdir peygamber Efendimizin bir gün "Başparmağı ile şehadet parmağını halka yapıp, işte bu gün Ye'cüc Me'cüc'ün seddinden bu kadar delik açıldı" [45] buyurması da, bu seddin' tunç ve demirden değil, gaz ve zehir bulutunun açılması gibi olduğuna işarettir.

"Nihayet Ye'cüc ve Me'cüc'ün önü açıldığı ve onların her tepeden saldırıya başladıkları zaman..."[46] Ayeti dikkatlerimizi "yukarı'dan geleceklerine" çekmektedir. Çünkü bugün, kutuplar dahil yeryüzünün her tarafına ulaşılmış, gizli ve saklı bir yer kalmamıştır. Öyle ise Yecüc ve Mecüc, yeryüzünde değil gökyüzünde aranmalıdır. Batılılar bunlara, "Yagug ve Magug" demişler ve şeytanın zürriyeti kabul etmişlerdir.

Ebu Hayyan: "Bunların sayısı ve şekli hakkındaki sözlerin hiçbirisi sahih değildir." demiştir.

Velhasıl bunlar, aslı ve nesebi belirsiz din ve milleti tanınmaz bir beşer karışığıdır."[47]

Bu arada, güneş sisteminde 11 olarak bilinen gezegen (sönmüş ve seyyar yıldız) dışında acaba Amerikalı araştırmacı Zecharia Sıtchin'in iddia ettiği gibi, üzerinde çok akıllı uzaylıların yaşadığı bir 12. gezegen daha var mıdır? Kutsal kitaplarda kınanan ve tarihi kalıntılarda rastlanan "ara sıra yeryüzüne inen ve insanların kendilerine tapınmasına sebebiyet veren" bu üstün yaratıklar, acaba bugün UFO'larla dolaşanlar mıdır? "Allah yedi göğü ve onların dünyadan mislini arattı." [48] Ayeti acaba bazı gezegenlerde dünya benzeri bir hayata mı işaret buyurmaktadır?

Bediüzzaman Hz.lerinin hem de 50 yıl önce, Lem'alar eserinde "işte, gel, güneş ile muhtelif on iki seyyarenin muvazenelerine bak"

(İşte gel ibretle bak, güneş ile beraber kendi yörüngelerinde dönen on iki gezegenin hassas ve düzenli hareketlerini seyret) sözleriyle bu bilinmeyen 12. Gezegenden açıkça haber veresinin, acaba sirius gezegeni ve kültürüyle bir ilgisi varmıdır? "Göklerin ve yerin yaratılması ile, onlarda her canlıdan türetip yayması O'nun ayetlerindendir. Ve O, dileyeceği zaman onları bir araya getirmeğe de kadirdir"[49]ayeti ise gayet açıktır.

"Evet, Onun parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeğe, bizim gücümüz yeter"[50]

Biz gökyüzünü korunmuş bir tavan yaptık. O(inkarcılar ise) bu ayet ve alametlerden yüz çeviriyorlar. [51] gibi ayetlerin haber verdiği ilmi gerçekler, yüzlerce yıl süren uzun ve pahalı araştırmalar sonucu, nasıl aynen ortaya çıkmışsa, Kur'anın diğer haberlerinin de mutlaka gerçekleşeceğinden asla şüphe duyulmamalıdır.

Çünkü "Her haberin gerçekleşeceği bir zaman vardır. Yakında siz de gerçeği bileceksiniz"[52] Ama "Ne var ki onlar, ilmini kavrayamadıkları ve yorumu henüz kendilerine gelmemiş olan (ayetleri) yalanlamaktadır"[53]

Halbuki yukarıdaki ayetler indiğinde insanlık ortaçağ seviyesinde ve cehaletinde bulunuyordu. Hz. Peygamberimizin ne denizlerde, ne yerin derinliklerinde, ne göklerde ve ne de insan bünyesinde inceleme yapacak okulları ve imkanları da yoktu.

Öyle ise bu ayetler, Hz. Muhammed'in (SAV) kendi sözleri ve hayal ürünleri olamazdı. Bu Kur'an, geçmiş ve gelecek her şeyi ve en ince özellikleriyle bilen, ilmi ve kudreti her şeye yeten Yüce Yaratıcının fermanıydı. O nedenle, bugün yeni farkına varılan bir çok ilmi gerçekleri, Kur'an nasıl binlerce yıl önce haber vermiş ve aynen zuhur etmişse, Yeni ve Büyük bir Barış ve Bereket Medeniyetinin mutlaka doğacağı... Dünyayı kapsayacak ve tüm insanlığı kucaklayacak bir Adalet düzeninin ve döneminin yaşanacağı... Ve Efendimizin Mehdiyet müjdesinin gerçek olacağı günler de yakıdır. Şeytanlarla ve kötü ruhlarla irtibatları ve tüm planları hile ve hıyanet üzerine kurmaları nedeniyle yeryüzünde korkunç bir zulüm ve sömürü saltanatı kuran karanlık güçlerin ve kiralık işbirlikçilerin kirli ve gizli sistemleri de yıkılacaktır,

Ve artık kabul etmeli ki, Kur'anın öğrettiği bütün ahlak adalet ve ibadet kuralları haktır, hayırlıdır ve lazımdır... Ve yine Kur'anın haber verdiği gibi Kıyamet de kopacak, ahiret hayatı başlayacak ve herkes hak ettiğine kavuşacaktır.

Evet, Kur'andaki bazı surelerin başında yer alan "Elif-lam-Mim, Ta-ha, Ta-sin-mim" gibi kelimeler de, ilahi bilgi merkezindeki program kompütürlerinin kod numaraları ve şifreleri yerindedir ki, 2000'den sonra beklenen İslamın Altın Çağı'nda bunlar bir bir çözülecek ve bu günkü Batı Medeniyetini gölgede bırakacak çok yüksek uygarlıklara öncülük edecektir.[1] Gafir: 21

[2] En'am: 6

[3] Bak: Apokalipse-E. Vatandaş. Timaş yayınları. 1999. Sh. 71-712

[4] 29. Söz. mukaddimesi

[5] Risale-i Nur: 15. Söz

[6] C. 4 Sh. 90

[7] C. 4 Sh. 84

[8] Marifetname Turgut Ulusoy sadeleştirmesi. C.4. Sh. 64. Bahar yayınevi, 1974. İST.

[9] 29. Söz. Mukkaddimesi

[10] 29. Söz.

[11] 15. Söz. 4. Basamak

[12] 15. Söz. 5. Basamak

[13] Cin: 8-9-10

[14] Şura:29

[15] Tefsiri Kebir. C.5 Sh:38

[16] Tefsiri Kuranil Azim C.7 Sh:12

[17] Bahrül Muhit  C.7 Sh:207

[18] Keşşaf Tefsiri  C.3  Sh:470

[19] İbni Kesir Tefsiri. C.3 Sh:116

[20] Ebu Suud Tefsiri. C.8 Sh:32

[21] Bak; geleceğin tarihi. C.3 Sh. 317 / 345  Orhan Baytan  -  Mevsim Yay. 1996 İST

[22] (Kitabı Mukaddes. Eski Ahit. Sh. 788. Kitabı Mukaddes şirketi İİST. 1993

[23] Gizli Sırlar öğretisi. Ergun Candan. Sh. 31-32

[24] Tarik: 3-4

[25] Bilinmeyen yönleriyle son üç peygamber- Ergun Candan. Sınır ötesi yayınları. Sh. 258-259

[26] Bak: Ergun Candan- Son Üç Peygambar. Sınır Ötesi Sh. 43

[27] Sh. 209

[28] Sh. 211

[29] M. Sadettin Evrin. Müsbet Maneviyyat Etütleri. 1. C. Sh. 208 Türk Tarih Kurumu Basımevi: 1954

[30] Neml: 70

[31] Sed: 36-39

[32] Sebe: 12

[33] Neml: 38-43

[34] Kehf: 84

[35] Neml: 16

[36] Kehf: 86

[37] Sad 39

[38] Kehf 95

[39] Neml 36

[40] C. 3 sh. 66 1233 baskısı

[41] Kehf 81

[42] Kahf 91

[43] M. Sofuoğlu Sahihi Müslim Türcümesi c. 8 sh. 404

[44] Kehf: 92-97

[45] Sahih-i Müslim-Fitneler kitabı 2880. Hadis

[46] Enbiya: 96

[47] Elmalı Hamdi Yazır. Hak Dini Kur'an Dili

[48] Talak 12

[49] Şuara: 40

[50] Kıyamet: 4

[51] Enbiya: 32

[52] En'am: 66

[53] Yunus: 39

Necati AKGÜL -
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Heyecan

Bu yazarin diger makaleleri

ALEVİ- SÜNNİ KARDEŞLİĞİ
  Anadolu Alevi-Bektaşi Derneğinin Tertiplediği 10. Muharrem Gecesinde Ahmet Akgül...
Devami
MÜNAFIKLARIN PLANINI Allah’ın boşa çıkarması ve HÜCURAT SURESİNİN UYARILARI
Müslüman, her şeyi İslam’ın terazisinde tartan; her olayı ve her...
Devami
İSRAİL; ÇIBANBAŞI
  İSRAİL; ÇIBANBAŞI          Annapolis’te yapılan 'Barış Konferansı' sadece bir aldatmaca oluyordu! Kasım...
Devami
ŞEYTANIN İÇİMİZDEKİ İŞBİRLİKÇİSİ VE HERKESİN GİZLİ YAHUDİSİ: NEFİS!
Yüce Mevla insanı, hem toplum halinde ve sosyal bir düzen...
Devami
ERBAKAN’IN “AŞKIN”LIĞI, “ELAZİZ”CİLERİN ŞAŞKINLIĞI
  Erbakan’ın Zaferi, Yüksek Cesaret ve Stratejisi Pentagon’da Ders Olarak Okutulmaktaydı! Maalesef...
Devami
EKÜMENLİK FECAETİ VE DİYANET'İN DENAETİ
  Fecaet: Çok feci ve acı verici girişim ve gelişmelerdir....
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 6008

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR