ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün5662
mod_vvisit_counterDün3688
mod_vvisit_counterBu Hafta30545
mod_vvisit_counterGeçen hafta54342
mod_vvisit_counterBu Ay171303
mod_vvisit_counterGeçen Ay208459
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17303902

IP'niz: 3.238.7.202
Bugün: 24 Şub 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12384410

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam

KENAN PAŞA, UĞURLAR OLA!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

 

Siz, 12 Eylül Darbesiyle; sağ-sol anarşisini bir iç savaş provası olarak kızıştıran… Kanlı kardeş kavgasıyla fiilen kurtarılmış bölgeler oluşturan ve binlerce masum gencimize kıyarak Türkiye’mizi parçalayıp bir Komünist diktatörlük kurmayı planlayan dış güçlerin ve işbirlikçi hainlerin şeytani planlarını son anda bozacak kadar cesaretliydiniz! Ama tek kurtuluş çaresi olarak kalan askeri müdahaleye izin vermeyip Türkiye Cumhuriyeti’nin dağıtılmasını arzulayan Amerika’yı, onların işine yarayacak sonuçları hazırlayacağınızı söyleyip avutacak, daha doğrusu uyutacak kadar da ferasetliydiniz!.. Konya’mızda; kutsal kentimiz ve ilk kıblemiz Kudüs’ü başkent ilan etmeye ve işgal ettiği Filistin topraklarındaki Siyonizm’in Arzı Mevud hayaline erişmeye heveslenen İsrail’i tel’in mitingi tertipledi bahanesiyle MSP’ye karşı çıktığınız halde, İsrail ile diplomatik ilişkileri en alt düzeye indirecek kadar dirayetliydiniz!. Müslüman halkımızla birlikte Mekke’ye gidip ihram giyen ve Kabe-i Şerifi huşu ve huzurla tavaf edip Hacı olan ilk T.C Devlet Başkanı sıfatını şerefle kabullenecek kadar metanetliydiniz! Siz Mekke’de Kâbe-i Şerifin içerisine girip kutsal makamlara bizzat secde edip yüz süren ve yine Medine’de Hz. Peygamber Efendimizin mübarek kabrinin içerisine girip dua eden pek ender nasipli kimselerdendiniz. (Gazeteci İlnur Çevik, TV. canlı yayında anlatmıştı.) Dönemin MEB Vehbi Dinçerler’e talimat verip, okullardaki tarih kitaplarından Ecdadımız Osmanlı’ya ve Sultan Abdulhamit gibi Padişahlara hakaret içeren ifadelerin çıkarılmasını sağlayan duyarlı ve tutarlı bir şahsiyettiniz! (Konyalı emekli tarih öğretmeni ve yazar Yücel Kemendi Bey aktarmıştı ve bu resmi belge hala okullarda bulunmaktaydı.)

12 Eylül Darbesinin ilk aylarında, Ankara Kızılay’daki PTT Merkez Şubesi’nden arkadaşlarımızla birlikte Zatı Alinize yönelik: “Sn. Genel Kurmay Başkanı, Devlet Başkanı ve Milli Güvenlik Konseyi Başkanı Org. Kenan Evren’e… Daha önce Televizyon ve Radyodaki demeçlerinizde Türkiye’nin zararına hiçbir adım atmayacağınızı ve Siyasi parti yetkililerini olağanüstü mahkemelerde yargılamayacağınızı söylediğiniz halde, maalesef şimdi özellikle MSP ve MHP’yi askeri mahkemelerde yargılayarak ve Erbakan Hoca’nın Milli kalkınma projelerini askıya alarak bu sözlerinize aykırı hareket etmektesiniz. Bunun nedenlerini ve hedeflerini merak ediyor ve yanıtınızı bekliyoruz…” anlamında bir telgraf çekmiştik. Herkes bu yüzden bize hakaret ve eziyet edileceğini ve tutuklanıp hapse gönderileceğimizi beklerken, Siz genel sekreteriniz olan bir Korgeneral imzasıyla “Telgrafın tarafınıza ulaştığını teklif ve tenkitlerimizin ciddiye alındığını” belirten bir yanıt göndermiş, sadece Ankara’dan görevlendirilen özel MİT elemanlarıyla Elazığ’daki evimizin yakın çevresinde bizimle ilgili –asla kendimize ve ailelerimize sıkıntı vermeden– gerekli araştırmaları yaptıracak kadar adaletli ve asaletliydiniz!...

Elbette, her insan gibi; sizin de yanlışlarınız, yanılgılarınız, ön yargılarınız ve saplantılarınız vardı, olabilirdi… Ve bunların bir kısmını Aziz Erbakan Hocamız zaten dile getirmiş ve hataları düzeltmişti. Ama acaba bu Milletin, bu ülkenin ve bu devletin yararına olacak neler yaptınız ki, daha önce “Kadife potinli general!” diye alkışlayıp sahiplendikleri halde, sonunda ABD ve AB yetkilileri, Siyonist Yahudi Lobileri, içimizdeki masonik çevreler ve işbirlikçileri ve bunların tetikçileri ve değnekçileri hep bir ağızdan size ve konseyinize düşman kesilmişlerdi!?

Yoksa E. Diyanet Reisi Merhum A. Hamdi Akseki’ye hazırlattığı gerçekten mükemmel ve müstesna bir manevi eğitim rehberi olan “Askere Din Kitabını”, askeri okullarda ve kışlalarda resmen okutan Atatürk’ün izinden giderek, Milli Eğitim’de Din Dersi mecburiyetini Anayasa maddesi haline getirdiğiniz için mi bazı kâfirler ve içimizdeki gafiller sizi hedef haline getirmişlerdi? Veya, yıllarca uğraştığımız halde akademi statüsü bile verilmeyen İslam Enstitülerinin hepsini ilahiyat fakültesine çevirip, böylece hayatı boyunca “öğretmen” sınıfında kalacak binlerce ilahiyatçıya doktora ve profesörlük yolunu açtığınız ve din eğitimi alanlara etiket ve etkinlik kazandırdığınız için mi, şeytani kesimler ve istismarcı dinciler size karşı hücuma geçmişlerdi? Acaba bu kıcıklıkla mı, bazı Komünist kafalı ulusalcı artıkları sizi kastederek: “Erbakan zindanda ama düşünceleri ve projeleri iktidarda!” diyerek derin bir kin ve garez sergilemişlerdi?

Sağlığınız elverdiği müddetçe Milli Çözüm Dergimizi ve kitap hediyelerimizi memnuniyetle kabul ve takip etmiştiniz. Paşam, her şeye rağmen Siz, şuurlu ve sorumlu bir Türk askeri gibi davranmaya, bu doğrultuda yaşamaya gayret gösterdiniz, şahsiyet ve haysiyetinizden taviz vermediniz… Ve sonunda onurlu ve huzurlu bir ölümle bu fani dünyaya ve fenalık yurduna veda ettiniz. Askerlik gibi, saygın olduğu kadar sıkıntılı ve sarsıcı görevleriniz süresince ve en zor günlerimizde size her halde destek veren ve sadakatle seven merhume eşiniz Sekine Hanımefendi’nin bir kalp krizi sonucu felç geçirdiği uzun hastalık döneminde ve Zatı alinizin en rütbeli ve yetkili mevkilerde bulunduğunuz süreçte, resmi ve özel pek çok hastane, özel itina ile bakımını üstlenmek üzere sizden rica ettiklerinde: “Hayır olmaz!. Kırk sene ve en zorlu görevlerimde bana gönüllü arkadaş olan muhterem eşimin hizmetini şimdi kendi ellerimle yapmak, şefkat ve muhabbet dolu bakışlarımla Onu rahatlatmak benim insani ve vicdani vefa borcumdur!” diyerek yıllarca eşinize can yoldaşı olmak hasletini ve hassasiyetini göstermiştiniz! Şimdi ulema, evliya ve takva geçinen pek çok zevata sormak isterim: Sizler; yüksek makamlı, varlıklı ve sağlıklı olduğunuz halde, yatalak olan hanımınıza böyle 3 yıl değil, hatta 3 ay bile, sırf onun gönlü kırılmasın diye bizzat evinizde bakabilecek, kendiniz dahil acaba kaç muhterem sayabilirsiniz?

Rahmetli Ahmet Kenan Evren Paşam, Siz bize; Amerika’ya uşaklık, Haçlı Papa’ya yavşaklık yapan ve İslam’ın özünü boşaltıp toplumu kabuğuyla aldatıp saptıran Cemaat ve tarikatlardan da… Gavurlarla bir olup Irak’ı, Libya’yı ve Suriye’yi cehenneme çeviren ve PKK ile el ele verip Türkiye’mizi bölmeye yeltenen, faizi ve eşcinselliği mübah ve meşru hale getiren “dindar kahraman” kılıflı partilerden ve zinayı suç olmaktan çıkaran rezillerden de çok daha değerli ve dengeliydiniz! On binlerce sivil ve savunmasız masumun ve güvenlik mensubumuzun katili, eli kanlı vicdanı kararmış PKK’nın sivil ve şımarık sekreteri Selahattin Demirtaş’la birlikte; diğer solcu, sağcı ve sözde İslamcı partilerin, cenaze töreninize katılmama kararı almasıyla: aslında hepsinin, Sizin şeytani planlarını boşa çıkardığınız dış (Siyonist) odakların emrinde ve güdümünde olduklarını da ölümünüzle ispat ettiniz… Her gün yüzlerce, toplamda on binlerce cana mal olan, halkımızı artık sokağa çıkamaz hale sokan ve ülkemizi parçalamayı amaçlayan o kiralık figürlerin yaşattığı karanlık günleri; Sizin GKB olmanızdan on beş yıl öncesinden başlatan dış güçler ve işbirlikçiler, o dönemlerin sorumlusu olarak da Sizi gösterme gayretiyle, güya darbeye mazeret ve meşruiyet üretmeye yeltendiğinizi söyleyip bu safsataları beyinsizlere beğendirseler de, çok yakında tarihi belgeler ve gerçekçi bilgilerle bütün gizli ve kirli gelişmeler ortaya dökülecek ve hak ettiğiniz itibarı göreceksiniz! Gavurlukları katmerli, İslamiyet ve Türkiye düşmanlıkları tescilli; Financial Times, The Guardian Gazetesi, Telegraph Gazetesi, BBC internet sitesi gibi İngiliz medyasının: “Türkiye hala Kenan Evren’in tesirinden ve tedbirlerinden kurtulamadı!.” şeklinde yazılar ve yorumlar yayınlaması da bu kanaatlerimizin doğruluğunu göstermekteydi. (Bak: www.cnnturk.com / 11.05.2015) Yani İngiliz Siyonistlerle, iz’an ve vicdandan ilgisiz yerli siyasilerimiz, Kenan Paşa’ya hakaret ve husumet konusunda aynı çizgideydi.

Saygı değer Kenan Paşam! Şimdi kendi bakış açılarıyla, çoğu da kuyruk acılarıyla, aleyhinize çok şeyler söylendi, söylenecektir… Ancak Biz, sizi “kendi ölümüz” sayıyor ve “ölülerinizi hayırla anın” hadisinin hükmünce size rahmet ve mağfiret diliyoruz. Evet, herhalde biz de Partimizi, Hakka ve halka hizmet vesilesi olan derneklerimizi ve dergilerimizi seviyoruz, sahipleniyoruz; ancak dinimizi, devletimizi, ülkemizi ve Milletimizi hepsinden daha çok sevdiğimiz içindir ki, milli birlik dirliğimize hizmet edenleri hayırla yad ediyoruz.

Bu vesileyle başta Asil Silahlı Kuvvetlerimize, Aziz Milletimize ve kederli ailesine taziyelerimizi sunuyoruz.

 

                                                           Milli Çözüm Dergisi adına

                                                        Ahmet Akgül

 

Ahmet AKGÜL -

AHMET AKGÜL KİMDİR?

     

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocağında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve Yozlaştırılan “Cihat Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meali Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Partiye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 80 (seksen) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

      

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meali Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiye Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

Dış Politikamız (Cilt-1) Bop’un Temelleri (1988-1998)

Dış Politikamız (Cilt-2) Tarihin En Talihli Dönüşüm Süreci

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihat Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

AKP Tahribatının Fotoğrafı: İslamcı Münafıklar

Yeni İstiklal Savaşında Milli Şuur ve Ordu

Bir Dış Proje Olarak AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

Teşkilatçılık Mesaj ve Metod (İletişim ve İşbirliği Sanatı)

Milli Siyasette Kirli Hesaplar-1 Milli Görüş’ün Marazlıları

Milli Siyasette Kirli Hesaplar-2 Sonradan Yamuklaşanlar

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri Bir Devrin Bitişi ve Bir Devrimin Gelişi

İdlib-Amik Ovası ve Yaklaşan Armegeddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Ezanı, TC’nin Cenaze Namazı Olacaktı

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Bizden Söylemesi-1 AKP İntihara Gidiyordu… (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Bizden Söylemesi-2 Türkiye Uçuruma Sürükleniyordu… (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Türkiye Büyüyor muydu, Bölünüyor muydu?

Türkiye Dağılacak mıydı, Doğrulacak mıydı? (Ahmaklar Okumasındı!)

Türkiye Tarihi Dönemeçte, Ya Yıkılacak Ya Şahlanacaktı!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Müjdeleri ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Muamması ve Çarkların Tıkanması

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Asker Darbesi Değil Devlet Müdahalesi Lazımdı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

      

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

● Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri (Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi (Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar) (Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar) (Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar (2 Cilt - Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

Devami
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Web Sitesi

Makale Paylaşım Sayısı: 1132

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR