Get Adobe Flash player
Reklam
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Milli Çözüm Dergisi Kitapları

DIŞ POLİTİKAMIZ BOP'UN TEMELLERİ 1988-1998
PDF Yazdır
Kitap Kabı DIŞ POLİTİKAMIZ BOP'UN TEMELLERİ 1988-1998
Yazar: Ahmet AKGÜL
Sayfalar: 652
ISBN: 9944183857
Yayın Evi: Bilge Karınca yayınları
Yıl: 2008
Tıklanma: 1074
Kullanıcı Oyları:  / 0
KötüEn İyi 
Konu Açıklaması
Ekleyen

Bu kitapta:

  •    Masonik mahfillerin güdümündeki yanlış ve plansız Türkiye dış politikasıyla ilgili, yirmi yıl önceki saptama ve uyarılarımızın, bugünleri nasıl yansıttığını ve bizleri haklı çıkardığını,
  •    Türkiye’miz dahil, 22 İslam ülkesini parçalayıp piyonlaştırmayı ve Büyük İsrail’i kurmayı hedefleyen BOP’un temellerinin 20 yıldır nasıl atıldığını, sağcı ve solcu geçinen iktidarların bu şeytani projeye nasıl taşeronluk yaptıklarını,
  •    Kıbrıs, Balkanlar, Kafkasya, Orta Asya, Rusya, Irak, Ortadoğu ve İslam Dünyasına yönelik, teslimiyetçi ve temelsiz politikaların bizi nasıl mandalaştırdığı,
  • Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh!” hedefi; “sadece ülkemizin ve bölgemizin değil tüm insanlık aleminin huzur ve hürriyetini sağlayacak, her türlü saldırı ve sömürü çarkını kıracak caydırıcı bir güce ve güvenceye ulaşmak sorumluluğundayız” anlamında iken, bu sözlerinin, maalesef: “Batıya ve Haçlıya uşaklık, Doğuya ve İslam’a düşmanlık” şeklinde nasıl yozlaştırıldığını,
  •    Türkiye merkezli, insan endeksli ve İslam adaletli yeni bir dünyanın nasıl kurulacağını ve bunun, mutlu sona yaklaşan alt yapı hazırlıklarını okuyacak ve yakın tarihin karanlık perdelerini aralayacaksınız.

 


 

ÖNSÖZ

 

Yaklaşık 20 yıldan beri, Türkiye'nin Dış Politikasıyla ilgili öneri, eleştiri ve beklentilerimizi içeren ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanan yazılarımızı, konularına göre düzenleyerek bir kitap haline getirmeyi amaçladık...

Böylece, hem yakın geçmişimize ışık tutacak, bir çeşit bilgi ve belgeler niteliğindeki bu yazıları okurlarımızın yararlanmasına sunmayı, hem de geçmişten ders alarak geleceğimizi daha sağlıklı ve kalıcı temellere oturtmak konusunda kafa yoranlara ve sorumluluk taşıyanlara katkıda bulunmayı görev saydık.

Bu yazılar ve yorumlarda: 20 sene gibi, dünyada dış politika dengelerinin hızla değiştiği ve asıl hedeflerin ustalıkla gizlendiği bir dönemde, uzun sayılacak çok önceki yıllara ait olmasına rağmen bazı ayrıntılar dışında, genelde tespit ve tahminlerimizde yanılmamış olmamızı sağlayan: Kur'ani gerçekleri esas almamız, tarihi deneyimleri hesaba katmamız ve özellikle olaylara Milli Görüş dürbünüyle bakmamızdır.

Mustafa Kemal’in:’’Yurtta barış,dünyada barış’’parolası;’’sadece ülkemizin değil,bölgemizin ve tüm insanlık aleminin barış,huzur ve güvenliği bizim sorumluluğumuzdadır,onun için bu kutsal amacı sağlayacak güce ve etkinliğe ulaşmamız lazımdır’’ anlamında iken maalesef,onun ölümünden sonra;’’kendi yurttaşlarımıza hakaret,dış odaklara teslimiyet’’ şeklinde anlaşılıp uygulanmıştır.Pısırık,içe kapanık,hatta mason localarından ve siyonist odaklardan talimatla iş yapmaya alışık siysiler elinde,ülkemiz perişan bırakılmıştır.

Yirmi sene önce yazdıklarımızla ve yorumlarımızla, bugünkü kanaat ve kaygılarımızın, önemli ölçüde bağdaşması: Hem ABD, AB ve İsrail’in, ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki hedeflerinin uzun vadeli ve tehlikeli bir plana dayandığını; hem de Erbakan Hoca’nın proje ve projektörlerinin ne denli hayati önem taşıdığını göstermesi bakımından da anlamlıdır.

Maalesef, büyük araçlar beceriksiz adamların elinde verimsiz... Büyük devletler basit yöneticiler elinde çaresiz olurlar.

Küçük adamlar büyük atılımlara kalkışamazlar... Küçük beyinler büyük beklentiler kuramazlar...

Evet, pire kafalı piyon tipler, dünya çapındaki projelere imza atamazlar.

İşte Türkiye'miz gerçek potansiyeline ve yüksek pazarlık gücüne rağmen, Mustafa Kemal’den sonra küçük düşünceli kimseler elinde güçsüz ve güdümlü bir dış politika izlemiş, ama Kıbrıs Zaferi'nden ve 12 Eylül döneminden sonra ve özellikle Milli Görüş'ün etkileri ve katkılarıyla yeniden dirilmeye, böylece dünya dengelerinde varlığını ve ağırlığını göstermeye başlamıştır.

Özetle, Türkiye artık büyüklüğünün farkına varmıştır ve şimdi Milli misyonu ve yerli vizyonuyla, yeni ve adil bir medeniyetin öncüsü olarak Dünya liderliğine hazırlanmaktadır.  

‘’Esas(mesele),Türk Milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu esas(ise),ancak,(her bakımdan)tam ve sağlam bir bağımsızlığa sahip olmakla sağlanıp korunabilir. Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun,(ekonomik, teknolojik ve politik)bağımsızlıktan mahrum bir millet, medeni insanlık gözünde, uşaklık konumundan daha yüksek muameleye layık görülmeyecektir.

Başka bir devletin(veya birlikteliğin, herhangi bir şekilde)himaye ve sahipliğini kabul edip(onların güdümüne girmek);insanlık vasıflarından mahrumiyetten, acizlik ve esarete rıza göstermekten başka bir şey değildir’’ (Nutuk. C.1 sh.13. ‘’Ya İstiklal Ya Ölüm!’’) diyen Atatürk’e rağmen, egemenliğimizi devretmek pahasına AB’ye girmeye çalışan sahte Kemalistlerin ve Milli Görüş gömleğini çıkarıp,siyasi ikbal için Siyonistlerin hizmetine girenlerin bu hevesleri kursaklarında kalacaktır.

                                                                                                                                 Ahmet AKGÜL

Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2015

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR