ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün2652
mod_vvisit_counterDün5894
mod_vvisit_counterBu Hafta36025
mod_vvisit_counterGeçen hafta38986
mod_vvisit_counterBu Ay106208
mod_vvisit_counterGeçen Ay149785
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17030348

IP'niz: 3.238.70.175
Bugün: 17 Oca 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12273138

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam

BİR ŞAİR-YAZAR'A

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 

Uzun yıllar, Milli Gazete'de köşe yazarlığı yapan ve şair olarak tanınan bir kişinin, ayrıldıktan sonra camiamızı hatta (kendi deyimiyle-bütün İslamcıları horlayan ve hakarete varan sözler etmesi, bir okur olarak bizleri derinden yaralamış ve böyle bir cevap hakkına mecbur bırakmıştır.

Dürüst ve değerli yazar Yusuf Kaplan'ın yerinde tespitiyle; İsmet Özel'i çoğu kimse, okusa da anlayamıyor. Ama İsmet Özel de, doğrusu kendini anlatmakta zorlanıyor... Çünkü Türkçe'yi doğru ve doyurucu biçimde kullanamıyor..."

Amaç, edebiyat yapmak ve lügat parçalamak ve böylece filozofluk taslamak değil, hikmet ve hedef gösterip, hakikatin bilinmesine yardımcı olmaktır.

Edebiyatı hakikata hizmetçi yapmak yerine, filozofluk hevesi ve farklılık fantazisiyle, hakikatı edebiyata çerez yapmak yanlıştır. Ve yaygın bir hastalıktır.

Çalıştığı gazetede "Lütfen" ve tenezzülen yazdığını söyleyecek kadar, "edebi"lik ve efendilik seviyesini düşüren...

Milli Gazete okurlarını ve Milli görüş camiasını kastederek "Ben o insanların kalite kazanmasını bekledim, ama tam aksine irtifa kaydettiler (yani her bakımdan daha aşağı derecelere indiler)" diyecek kadar gizli çıbanlarını deşen ve gerçek kimliğini deşifre eden bu kişi bilmeli ki-ve bilir ki-; Milli Gazete okurları, kendisinin de içten içe kıskandığı ve bozmaya çalıştığı halde başaramadığı kadar, kaliteli ve karakterli kimselerdir. Bunun en açık ispatı da, Milli Gazetenin ve takipçilerinin, Milli ve manevi değerleri savunmak, İslami ve insani gerçeklere sahip çıkmak hususunda, otuz yıldır, haysiyet ve hassasiyetlerinden asla taviz vermemeleri... Ve hiçbir şekilde hıyanete tenezzül etmemeleridir.

Yıllardır, hangi masonik merkezler tarafından beslendiğini... Hangi hain güçler tarafından desteklendiğini... Yayınları ve yazılarıyla kimlere hizmet ettiğini, artık herkesin çok iyi bildiği bazı marazlı medyanın, bugüne kadar, sanki hiç farkında değillermiş gibi davrandıkları bu şair yazarı, Milli Gazeteden koparılınca şimdi, mal bulmuş mağribi misali, röportaj yapmak ve ekrana çıkarmak için yarışmaları da, herhalde hayra alamettir (! ?)

İsmet Özel'in "O gazetelerde, lütfen yazdım" gibi enaniyet kokan ve okurlarını enayi yerine koyan sözlerinin, gerçek ve gizli anlamı şudur: Ben, o davaya ve camiaya asla inanmadım ve ısınmadım. Sadece onlardan yararlanmak ve o gazeteyi kullanarak bir yerlere  varmak ve başkalarına satılmak üzere pazarlık gücümü artırmak için yazdım. Eh, alacağımı aldım, ve artık dünyalık bir gelecek vaat etmeyen o kesimden ayrıldım!.."

Bay İsmet Özel...

Milli görüş ve onun hür ve gür sesi Milli Gazete, kemiyet olarak değil, ama keyfiyet ve zihniyet olarak... Merhamet ve müsamaha açısından, her kesimi kucaklayan bir dava olması bakımından, aynen bir okyanus gibidir. İçinde her türlü balıkları ve çeşitli mahlukları besleyip barındırır. Onların kirli ve zehirli atıkları, bu okyanusu ne kokuşturur, ne bulandırır... Bütün bu mahlukatın, ne varlığı okyanusa bir şey kazandırır, ne yokluğu bir şey azaltır. Herkes sadece kendi nasibini alır ve sonunda çürüyüp-eriyip dibe daldırır.

Bir batman keçiboynuzu çiğneyerek üç-beş gram şeker emmek zahmetiyle, her yirmi satırından sadra şifa bir cümle çıkaramadığımız halde, yine de bunca yıl kendilerine katlandığımıza teşekkür edeceğine... "Kaliteleri düşük", "irtifa kaydettiler (Alçalıp düştüler)", "Lütfen yazdım" "İslamcılar menfaatçi ve istismarcıdır" anlamına gelen, küfürden beter sözlerle koynumuzdaki akrep misali boynumuza zehir akıtması ve kinini kusması, sadece kendi hüviyetinin göstergesi ve ruh ikliminin röntgenidir.

Be adam, böylesine çiğ ve çirkin hakaretlerini hak edecek ne yaptık sana? Milli Görüş camiası olarak, sürekli ve samimi iltifat ve ikramlardan başka... Bir yerlere yaranmak ve yararlanmak için, veya artık taşıyamadığın bir hakikat yükünü yere atıp kaytarmak için daha onurlu ve olumlu bahaneler bulabilirdin.

Bu arada unutmayalım: 27 Eylül 2003 cumartesi gecesi, CNN Türk'te, Nuriye Akman'la çıkarıldığınız söyleşinin sonunda:

"Meşhur bir ressam demiş ki: Benim gibi saygın ve başarılı bir ressam olmak istiyorsanız, benim karımla evlenmeniz gerekir!?" Şeklinde bir söz ettiniz

Yani şimdi, meşhur ve medyatik bir şair-filozof olmak için acaba ne yapmak gerekir?

Şiir

Nerdesin, ey izan,

Ey insaf, nerdesin?

Ve ey vicdan,

Sen sadece, mümin gönüllerdesin!..

Keşke, düşman olsa, her yanım

Ama en azından

Firavun kadar mert

Ve Nemrut kadar net davransa...

Ne kadar sert

Ve ne denli ters te olsa, hayranım!..

Yeter ki, erkekçe karşıma çıkıp

"Gel!" desin..!

------------------------------------------

Ata sözlerimiz,

İbret ve edep dersidir.

"Arif hürmet ettikçe

Arsız, azarmış!..

Ve artık iyice şımarıp, şaşırınca

Asil olanlar,

Ayarsızı azarlarmış!..

Ve her ne hikmetse

Şair yazar,

Şeytan bozarmış!...

----------------------------

Şana, şöhrete tapanlar;

Dünyayı ayaklarıyla tepeleyen

İzzet-i nefis sahiplerini tanıyamaz!..

Makama, menfaate takla atanlar;

Allah'tan gayrı, herkesin

Ve her teklifin önünde

Dik duran, dava erlerini, anlayamaz!..

Bu cevap bir Milli Gazete okuru olarak en tabii hakkım ve görevimdir. Ve bütün hukuki ve ahlaki sorumlulukları bana aittir. Aksi halde, kendime ve çizgime olan saygımı kaybederim.

Bu arada Milli Gazete okurlarınca, hepimize açıkça hem de medya aracılığıyla hakaret edip aşağılayan... "Kalitesi düşükler" "İrtifa (seviye) kaybedenler" "Menfaatcı ve istismarcı kesimler" anlamında şeref ve onurumuzu kırıcı saldırılara kalkışan İsmet Özel hakkında, şeref ve tazminat davaları açılmıyor ve savcılıklara suç duyurusunda bulunulmuyorsa bu camiamızın böylesi basitliklerle uğraşmaya tenezzül etmediklerindendir.

Selam, Hüda'ya tabi olanlara...

Saygılar, Milli Gazetenin mert ve metin okurlarına..

Ve yazıklar olsun, hakarete uğramaktan haz duyanlara!..


Bu yazarin diger makaleleri

OĞUZHAN ASİLTÜRK’ÜN ERBAKAN’DAN İNTİKAM ALIŞI MIYDI?
  OĞUZHAN ASİLTÜRK’ÜN ERBAKAN’DAN İNTİKAM ALIŞI MIYDI?          Bismillahirrahmanirrahîm. “Böylece helak olacak kişi apaçık...
Devami
ABD, İRAN’A SALDIRIYOR, AKP ÇANAK TUTUYORDU!
ABD, İRAN’A SALDIRIYOR, AKP ÇANAK TUTUYORDU!        ABD'de Donald Trump yönetimi,...
Devami
ATATÜRK’ÜN UÇAK SANAYİ ATILIMLARINI İNÖNÜ VE MENDERES’İN BOŞA ÇIKARMASI
Uçak fabrikası Atatürk’le kuruluyor, İnönü köstekliyor, 1950’de ise hepten kapatılıyordu. Sultan...
Devami
Milli Savunma Alanında Türkiye’nin Teknolojik Atılımları ve Erbakan’ın Harika HazırlıklarıMilli Savunma Alanında Türkiye’nin Teknolojik Atılımları ve Erbakan’ın Harika Hazırlıkları
  ESAM'ın tarihi bir toplantısında rahmetli Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan...
Devami
TÜRKİYE’NİN SURİYE MÜDAHALESİ VE AHİR ZAMAN
BOP (22 İslam ülkesini parçalayıp etkisiz kılma ve Büyük İsrail’e...
Devami
DEVLET VE HÜKÜMET BAŞKANI YALAN SÖYLERSE!?
Yalanla iman barışmaz! Yalan, her türlü haksızlık ve ahlaksızlığın anahtarı olan...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 6496

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR