Get Adobe Flash player
Reklam

ÇIKARKEN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 16
ZayıfMükemmel 

Milletimiz, tarihimizin en kritik ve karanlık dönemlerinin birinden geçerken... Ülkemizdeki, bölgemizdeki ve  yeryüzündeki gelişmeler, geleneğimizi ve güvenliğimizi tehdit ederken... Yani, ikinci bir Kurtuluş mücadelesinin gerektiği bir süreç yaşanırken... Yeni bir Kuvay-ı Milliye gayretiyle, Milli güçlerin dirilmesi, derlenmesi ve direnmesi yolundaki onurlu ve şuurlu çağrılara bir katkı da biz yapmak istedik.

Bu amaçla "Milli Çözüm" dergisini çıkarmaya, yerli ve Milli düşünce erbabının sesini duyurmaya karar verdik.

Önce şu anda Türkiye'de, dört farklı kesim bulunduğunu hatırlatmak istiyorum:

Birinci kesim, ve de maalesef, ekonomik ve siyasi yönden etkili ve yetkili konumdaki bir kesim: "Efendim, Dincilik, devrimcilik, Milliyetçilik, Vatanperverlik, Kemalistlik gibi kavramlar, çağdışı kalmıştır. Artık statükoculuğu bırakmak zamanıdır" düşüncesindedir.

Bunların "Küreselleşme, Batı ile bütünleşme, değişme ve yenileşme" perdesi altındaki asıl niyetleri, Türkiyeyi köleleştirmek, siyonizme teslim etmek ve sömürgeleştirmektir...

Bunların bilinçli takımı HAİNLER'dir.

İkinci bir kesim: "Aman devrimler elden gidiyor! Başörtülüler ülkeyi istila ediyor!. Kaçılın, imam Hatipliler geliyor!. Camiler çoğalıyor, Gericilik hortluyor! Atatürk'ün Kemikleri sızlıyor!.." gibi hayali kuşkular ve boş kuruntularla halkı tedirgin etmekte ve ortalığı velveleye vermektedir.

Bunlar bindiği dalı kesen, ve kaymakla yedikleri bala tüküren nankör GAFİLLER'dir. Çünkü hakaret ettikleri halkın ve inancının sayesinde var olduklarının farkında bile değillerdir.

Üçüncü bir kesim de; "Demokrasi küfürdür, Laiklik zulümdür! İran örneği bir şeriat devrimi kurtuluştur!.. Bin Ladin gibi Taliban rejimi, hedefimiz ve arzumuzdur!." Şeklinde  ne İslam'ın esaslarına ve amaçlarına ne de insanlığın ihtiyaçlarına asla uygun ve uygulanabilir olmayan katı ve baskıcı beklentiler peşindedir. Böylece hem Müslümanlara kötülük etmekte hem de toplumu İslam'dan ürkütmektedir... bunlar ise slogancı ve oyunbozancı CAHİLLER'dir.

Bu üç kesim, her ne kadar birbirlerinin panzehiri ve alternatifi gibi görünseler de, aslında birbirlerinin partnerleridir.

Biri, ötekileri kastederek "Aman ha, biz olmazsak, onlar gelecek!" diyerek toplumu korkutmakla, bir nevi birbirlerinin varlık sebebi ve sermayeleri gibidirler...

Dördüncü ve dürüst bir kesim... Toplumun çok büyük çoğunluğunun temsilcisi olan bir kesim ise; Türkiye'nin her bakımdan ve kendi imkanlarıyla kalkınmasını... Tarihin akışına ve dünya barışına katkıda bulunabilen Lider ülke konumuna taşınmasını... Farklı köken ve kültürden, Değişik din ve düşünceden, herkesin inandığı gibi yaşama haklarına sahip olduğu örnek bir laikliğin ve gerçek bir demokrasinin sağlandığı, mutlu ve umutlu günlerin hevesinde ve hedefindedir.

Bunlar daha önce hangi parti ve fraksiyona sahip olursa olsun bugün vazgeçilmez haklarımızın ve ülke çıkarlarımızın korunması için el ve gönül birliği yapmaya mecbur olan ve Kuvay-i Milliye ruhu taşıyan Milli ve Yerli güçlerdir.

S.P. Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Hoca'nın, 30 Ağustos Zafer Bayramıyla tebrik mesajında dile getirdiği: "Dış mihrakların dünya  hakimiyetlerini tesis için, kendi gayelerine erişebilmek bakımından "Türkiye'nin güçsüzleştirilmesi ve 2. Sevr'in gerçekleştirilmesi" planlarının büyük önem kazandığı ve hızlandığı bir ortamda; bunların kahraman ordumuzu hedef alan davranışları karşısında, vatanını ve Milletini seven bütün Milli Güçler ve Milli Görüşçüler olarak bizlerin de, düşman çevrelerin tam aksine, şanlı ordumuzun itibar ve gücüne her zamankinden çok daha fazla önem vermek mecburiyetimiz vardır, bu durum oldukça açıktır ve şuurlu olmanın doğal bir sonucudur!" şeklindeki tarihi tespit ve tavsiyeleri her türlü takdirin üzerindedir.

Artık bir kişinin veya kesimin gerçek kimliği ve karakteri;

"Solcu mu, sağcı mı? Dindar mı, Kalender kafalı mı? Ilımlı mı, İslamcı mı? Sünni mi, alevi mi? Sorularının karşılığı ile tam anlaşılmamaktadır.

Bunların yerine:

Avrupa'nın eyaleti, IMF'nin borç kölesi bir ülkemi amaçlıyor?

Yoksa, her yönden kalkınmış ve bağımsızlığını kazanmış bir Türkiye için mi çalışıyor?

Mazlum ve mağdur Irak halkını mı düşünüyor, Yoksa zalim ve mağrur Amerikan çıkarlarını mı kolluyor?

Dünyanın baş belası ve Ortadoğu'nun çıban başı olan Siyonist ve saldırgan İsrail artık durdurulsun mu, istiyor, Yoksa kaypak ve yalaka bir ağızla, hala "İsrail-Filistin barışına katkıdan mı dem vuruyor?

Sorularının yanıtı, bir insanın gerçek ayarını ortaya koyacaktır.

İşte görüyorsunuz Milliyetçi sağcılığı, ülkücüler ve MHP eliyle öldürten...

Solculuğu ve sosyal adalet kavramını Ecevit ve CHP eliyle mezara gömdürten güçler,

Şimdi de, İslamcılığı AKP eliyle bitirmenin gayretini taşımaktadır.

Bakınız, Bazı ülkücüleri, Azerbaycan da, Siyonistlerin uşağı olan provokatör İsa Gamberi desteklemek üzere kışkırtmaktadır.

Artık uyanmak ve Toparlanmak zamanıdır.

Çünkü Allah Korusun, Türkiye Gemisi batarsa, bundan kurtulan ve karlı çıkan hiç kimse olmayacaktır.

Mehmet DENİZ -

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Heyecan

Bu yazarin diger makaleleri

İRAN'A İNTİKAM SALDIRISI Veya İSRAİL'İN İNTİHARI
             İncirlik'teki nükleer bombalar Irak'taki üsse mi taşındı?            ...
Devami
ÇATISI ALTINDA PKK'YI BARINDIRAN MECLİS,GAYRİ MEŞRUDUR!?
Kuzey Irak'a yönelik sınırlı (daha doğrusu Bush'la Erdoğan arasındaki sırlı)...
Devami
ATATÜRK'ÜN FİLİSTİN ENDİŞESİ VE DİNLERARASI DİYALOG DALEVERESİ
  Mustafa Kemal: Filistin için kanımızı dökmeye hazırız! Hâkimiyeti Milliye...
Devami
TARİHİ ÇAĞLAYAN COŞKUSU VE KUVAYI MİLİYE ŞUURU
  "Can feda kılınsa, kurban, kan aksa Yine de korunur, Mescid-i...
Devami
DUA'LARIN BEREKETİ VE DAVA'NIN HİMMETİ!
Acemiliğimize bağışlandığını ve hoş karşılandığını umduğumuz; dizgi, baskı ve renk...
Devami
ABD, KARADENİZ VE HAZAR'A YERLEŞİYOR
  ABD, Karadeniz ve Hazar'da kurduğu askeri birlikler sayesinde Hazar...
Devami

Makale Okunma Sayısı: 7027

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR