ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün424
mod_vvisit_counterDün5416
mod_vvisit_counterBu Hafta5840
mod_vvisit_counterGeçen hafta19338
mod_vvisit_counterBu Ay62394
mod_vvisit_counterGeçen Ay57114
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar19003131

IP'niz: 18.232.59.38
Bugün: 28 Haz 2022

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 13036546

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

mesajmetod150x
istsoz 150x
AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X

ADIL DUZEN 150x

erbakan devrimi 15b 160
bizim ataturk 17b 160
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam

RAHMETİ RAHMAN’A UĞURLADIĞIMIZ FETHULLAH UZUN’UN ARDINDAN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfMükemmel 

 

Çocukluk Dönemi

28 Mayıs 1991 tarihinde Uzun ailesinin 4. çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Halit Uzun Milli Görüş’ün sadık ve samimi bir gayretlisiydi. Okumayı öğrendiği günden itibaren kitap okumaktan vazgeçmemiş ve ortaokulu bitirdiğinde okulunun kütüphanesindeki bütün kitapları bitirmişti. Henüz ilkokulda iken babasının işyerinde çalışmaya başlamış üniversitede okuyan abisinin masraflarının karşılanmasında küçük kardeşi Mehmet Akif ile birlikte önemli katkıları olmuştu. Bu sırada ilk ve orta öğretimini Sultanbeyli Merkez ilköğretim okulunda tamamlamış ve Anadolu İmam Hatip Lisesini kazanmıştır.

Lise Süreci

İmam hatip lisesine kayıt yaptırdıktan sonra Anadolu Gençlik Derneğinde görev almaya başladı. Kısa sürede AGD okul başkanı olan Fethullah okul içerisinde öğrenci temsilcisi seçimleri dâhil pek çok konuda yönlendirici oldu. Daha sonra AGD okul başkanlığını bırakıp okul içerisinde öğrenci ve öğretmenlere yönelik olarak siyer temalı ”Ahsen Saati” adı altında haftalık programlar icra etti. Yaptığı programlar öğrenciler arasında revaçta olduğu kadar öğretmenler arasında da yüksek ilgi görmekteydi. Bir yandan öğrenimine ve okuldaki sosyal faaliyetlerine devam eden Fethullah diğer taraftan Milli Görüş teşkilatlarında aktif olarak tebliğ amaçlı çalışmalarda görev almış ve seçim çalışmalarında arkadaşlarını da organize ederek cihad niyetiyle gece gündüz demeden çaba sarf etmişti. Hatta gece yarılarına kadar sokak sokak dolaşır, afişler asar gündüzleri heyetlerle birlikte esnafları ziyarete giderdi. Lise son sınıfa geldiğinde babasının yanında çalışmaya devam ettiği için dershaneye gidemedi ancak ÖSS sınavında Sultanbeyli Anadolu İHL birincisi oldu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi.

Üniversite Serüveni

Üniversitenin ilk senesinde her zaman olduğu gibi arkadaş çevresinde kendini kabullendirmiş ve sevdirmişti. İki sene süren üniversite hayatı boyunca yeme içme konusunda kendine pek dikkat edemedi ve zayıf düştü. İkinci senesinin sonuna doğru babasının kalp rahatsızlığından dolayı okulunu terk ederek İstanbul’a gelmiş ve babasının ticari işlerini yüklenmişti.

Hastalığı ve teslimiyeti

İstanbul’a döndükten 3-4 ay sonra lösemi hastası olduğunu öğrendi. 4 aylık kemoterapi sürecinden sonra abisinden kendisine ilik nakli gerçekleşti. 6 ay boyunca normal hayatına dönmeye çalışan Fethullah 28 Ağustos 2013 günü gittiği kontrolde hastalığının tekrar ettiğini öğrendi. Yeniden hastaneye yatan Fethullah için 1 kür kemoterapi görerek tekrar ilik nakline karar verildi. Uygulanan kemoterapinin ilaç aşaması bittiği gün mide kanaması geçirdi. 20 gün boyunca devam eden ağır ağrılar Fethullah’ın durumunu daha ağır hale getirmişti. 25 Ekim Cuma gece saat 02:00’de Fethullah’ın yoğun bakıma alınmasına karar verildi. Nefesi iyice daralan Fethullah Cuma sabah 07:30’da solunum cihazına bağlandı. Gittikçe ateşi yükselen Fethullah 42 dereceye kadar çıkan yüksek ateş sebebiyle iyice fenalaştı ve Cuma selası ile Cuma ezanı arasında Rahmeti Rahmana erişti.

Rahmetli Fethullah’ın kardeşi Mehmet Akif Uzun’un rüyası (Vefatının 3. günü)

Rüyamda Veysel ağabeyimle evimizin salonunda bulunurken Fethullah içeri girdi ve oturdu. Hayatta iken arkadaş gibi büyüdüğümüzden dolayı kendisine ismiyle hitap ederdim. Vefat ettiğinin farkında olarak “Fethullah nasılsın rahat mısın?” diye sordum; “Çok rahatım bir sıkıntım yok” diye cevap verdi. Ben tekrar çekinerek “Fethullah sen öldün biliyorsun değil mi?” deyince: “Evet Mehmet biliyorum” dedi. Ardından yine “Fethullah babam çok üzülüyor, ağlıyor, sana bir zararı oluyor mu” diye sordum bana dediği şuydu; “Babama söyle ağlamasın, o ağlayınca bana burada saçma sapan şeyler yapıyorlar, ağlamasın” dedi. Hayatında kendisine yaklaştırmazdı, duyduğum hasretten olsa gerek Fethullah seni öpebilir miyim?” dedim “evet öp” dedi sağ yanağından öptüm ve uyandım. Uyandığımda sağ tarafıma yatıyordum ve sabah namazına yaklaşık yarım saat vardı.

Annesinin Rüyası (Vefatının ikinci ve üçüncü günü aynı rüyayı görmüştür)

Annem rüyasında oturmuş vaziyette iken, Fethullah’ı arkasında yatıyor olarak görüyor. Annemin elinde mavi bir kurdele üzerinde beyaz yazılar olduğunu görüyor, ama yazılar seçilmiyor. Gaipten bir ses gelerek şöyle diyor “Kurbanlık koç gibi süslemişler!” ve ardından uyanıyor.

Yakup Gözübüyük’ün rüyası (Vefatının 7. Günü (Cuma) 01 Kasım 2013)

Rüyamda bir caminin içindeyiz, Milli Çözüm ekibinden Veysel Uzun’un kardeşi Fethullah Uzun kardeşimizin cenaze merasimi varmış. Caminin tam ortasında cam bir fanusun içerisine Efendimiz Aleyhisselatüvesselam’ın eşyaları kutsal emanetleriyle birlikte Fethullah kardeşimizi de koyup sergiledikten sonra Fethullah kardeşimizi çıkartıp kefenlemek üzere yarı kapalı bir bölgeye götürdüler ve Allahualem (yanlış hatırlamıyorsam) o kutsal emanetler hediye olarak dağıtıldı. O sırada hemen arkada Fethullah kardeşimizi kefene sarılmış bir şekilde gördüm ve başında Veysel kardeşimiz, ailesi ve Milli Çözüm ekibinden benle birlikte birkaç kişi daha vardı. Veysel kardeşimiz; kardeşi Fethullah’ın kefenlenmiş bedeninin başında ve babası Halit Uzun amcanın ise; sağ tarafımda ağıt yakmaya başladıklarını gördüm. Veysel kardeşimiz Fethullah kardeşimizin kefeninin baş tarafını açınca, Fethullah kardeşimiz yerinin çok rahat olduğunu ve ailesinin feryatlarından ve yas tutmasından rahatsız olduğunu belli edercesine yüzünü ekşiterek sağ yanına doğru dönüyor kimse anlamadan. O an fark ediyorum ve elimi Fethullah kardeşimizin yüzüne dokunduruyorum ve yüzünün sıcacık olduğunu hissedince içime doğduğu üzere; “Müjde hepinize! Fethullah şehit olmuş” diye haykırıyor ve uyanıyorum.

  Evet, çocukluk ve ergenlik yılları ibadet, istikamet ve hizmet üzerinde geçen ve genç yaşta Hadislerin müjdesiyle “amansız bir iç hastalığı nedeniyle hükmen şehit mertebesine” erişen ve inşallah ailesine ve sevdiklerine şefaat etme yetkisi verilen Fethullah Uzun kardeşimize tekrar rahmet, mağfiret ve cennet diliyor, değerli ve kederli ailesine sabır ve afiyet niyaz ediyoruz.


Bu yazarin diger makaleleri

Şok iddia! Türk askeri Kuzey Kıbrıs'tan ayrılacak mıydı? Rum Lider Hristofyas, Türk...
Devami
Dünyanın yedinci büyük ordusuna sahip olan ve savunma sanayinde iddialı...
Devami
Başbakan Recep Bey’in, EMASYA protokolünün iptal edileceğini ve “Milli Güvenlik...
Devami
Ali Özoğlu, “Şifre Çözüldü” kitabının yazarı ve tutuklu Ergenekon sanığıdır. Kitabında;...
Devami
  BİLGE VE YİĞİT BİR ŞAHSİYET ÖRNEĞİ: AHMET AKGÜL          Bir ABD...
Devami
Hatırlayın, Olmert’in ziyaretinden sonra da, Gazze’de Dökme Kurşun Harekâtı başlamıştı Türkiye...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 2009

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR