Reklam
Reklam
Reklam

AĞUSTOS 2005

AYIN AYNASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

İRANDA HALKIN BAŞARISI ve BATILI GÜÇLERİN TELAŞI

Mahmud Ahmedi Necad, İran'ın 9. Cumhurbaşkanı oldu

İran cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna kalması sürpriz sayılan, asıl sürprizi ise seçimi kazanarak yapan politikacı Mahmud Ahmedi Necad, büyük hızla yükselerek devlet başkanlığı görevine uzandı. 2003 yılında Tahran belediye başkanı seçilinceye kadar pek fazla tanınmayan Mahmud Ahmedi Necad, dini lider Ali Hamaney'e bağlı yeni nesil muhafazakar siyasetçilerin başında geliyor. Eski Devrim Muhafızları Ordusu üyesi 49 yaşındaki Ahmedi Necad, sade giyimi ve gösterişsiz tarzıyla tanınıyor. Ahmedi Necad, 1979 İran İslam devrimi ilkelerini titiz şekilde izleyen Besiç adlı dini milis grubunun yönlendiricilerinden ve Devrim Muhafızları'nın yetkililerinden biri. Ahmedi Necad, Tahran Belediye Başkanlığı yapmıştı. Orta sınıf bir ailenin yedi çocuğundan biri olarak başkent Tahran'ın Garmsar semtinde dünyaya gelen Ahmedi Necad, öğrencilik yıllarında muhafazakar kesimlerle tanışarak onlara katıldı. İnşaat mühendisi olan Ahmedi Necad, Irak'ın İran'a saldırısından sonra gönüllü olarak orduya yazılmış ve Devrim Muhafızları bünyesinde Irak'ta yapılan çok sayıda operasyona katılmıştı. Ahmedi Necad, savaşın ardından siyasete atılmış, ilk olarak da kuzeybatı vilayeti Maku'nun valisi olmuştu.

IRKÇILIK ÇAĞ DIŞIDIR!..

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Cenabı Hak, insanları kolayca tanışıp kaynaşsın ve birbirinin fazilet ve kabiliyetlerinden, birikim ve becerilerinden yararlansınlar diye farklı kavim ve kabileler şeklinde yaratmıştır. Hakka inanıp tabi olma, hayırda yarışma ve başkalarına yararlı olma dışında, bir üstünlük ölçüsü koymamıştır.

Ancak, her insanın kendi kavim ve kabilesine yakınlık duyması, kendi milli karakter ve kabiliyetlerine yatkın davranması, doğrudur ve doğaldır.

VİCDANİ OTORİTE ve İRADE EĞİTİMİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 6
ZayıfMükemmel 
 

Yaşamda başarılı ve mutlu olmanın yolu artık lQ'dan değil EQ'dan (duygusal zekâ ve irade) geçiyor. Uzmanlara göre, bu iradeyi ve vicdani otoriteyi değiştirmek için bazı pratik yöntemler bulunuyor. Günümüzde IQ kadar EQ da önem kazanmaya başlıyor!

Günlük hayata ve mesleki alanda duygusal zekâyı geliştirmek için 7 kurala uymak gerekiyor. Bunlar şöyle sıralanıyor:

Kendinizi tanıyın: Kim olduğunuzu öğrenin. Duygusal zekâ ve vicdan kendinizi tanımanıza bağlıdır.

MODERN TÜRKİYE'Yİ MASONLAR MI KURDU?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

ransız Cumhurbaşkanı Jaques Chirac'ın baş danışmanı ve büyük doğu mason locası başkanı   Alain Bauer'ın istanbuldaki tarihi açıklaması.

 

"Modern Türkiye'yi kuranlar masondu"

 

Fransız Cumhurbaşkanı Jaques Chirac'ın güvenlik danışmanı Sorbone Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Alain Bauer, Modern Türkiye'nin kurucularının birçoğunun mason olduğunu söyledi.

İstanbul'da düzenlenen 'İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı'na katılan ve aynı zamanda Büyük Doğu Mason Locası Başkanı olan Bauer, bu konuda da görüş bildirdi. Dr. Alain Bauer, mistik bir mesele olarak bilinen masonluk konusuna ilişkin de Büyük Doğu Mason Locası lideri olarak, 'Bu sadece kitabı açıp okumayan insanlar için gizemli bir konudur. Bu konuda yaklaşık 20 binden fazla yazılmış kitap var. Modern Türkiye'yi kuran birçok insan mason locasındandı' diye ekledi.

Hz. Ali Efendimizden DEVLET YÖNETİCİLERİNE VE HİZMET ÖNCÜLERİNE MEKTUP VAR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

İlk iman edenlerden, Hülefa-i Raşidin'den biri olan, cennetle müjdelenen, Peygamberimizin amcazadesi, Hz.Fatıma annemizin eşi Peygamber (SAV)'in öpücüklere boğduğu Hz. Hasan ve Hüseyin'in babası, ilim şehrinin Ehli Beytin sultanı, Allahın Arslanı Hz.li Efendimiz. Devlet Başkanı olduğu zaman meşhur valilerinden biri olan Eşter Nahaî'ye yazdığı mektup, Ömer Rıza Doğrul'un da belirttiği gibi hakikaten bir "âbide" niteliğindedir.

SON YORUMLAR