Reklam
Reklam
Reklam

AKP’NİN IMF KÂHYALIĞI VE SÖMÜRGE TAHSİLDARLIĞI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 53
ZayıfMükemmel 

AKP’NİN IMF KÂHYALIĞI

VE

SÖMÜRGE TAHSİLDARLIĞI

      

Berat Albayrak: “IMF Ülke Grubunun İcra Direktörlüğünü devraldıklarını” açıklamıştı. (14 10 2018 – Gazeteler ve Siteler)

Erbakan Hoca ise: “AKP’nin, IMF’nin sömürge tahsildarı” olduklarını defalarca vurgulamışlardı. Böylece bir kerameti daha ispatlanmıştı.

McKinsey IMF’nin alt ve yan kuruluşu gibidir. Yapılan yoğun tenkitler üzerine, Erdoğan iktidarı McKinsey’e teslimiyetten zahiren vazgeçti ama, gerçekte başka yöntem ve sistemlerle IMF ile irtibatlar devam etmektedir. Küresel sermaye (Siyonist sömürü) merkezleri, IMF gibi garantörler ve McKinsey gibi şirketler üzerinden ağlarına düşen ülkeleri denetleyip yönlendirmektedir. Bunların çalışma prensipleri ve sömürü taktikleri şöyle özetlenebilir.

“Beslenen inekleri, bir süre bol süt verdirecek, ama sonra hastalandırıp öldürecek yemleri biz satıvereceğiz, elde edilen süt ürünlerinin piyasasını ve sömürü payımızı da biz belirleyeceğiz. Hastalanıp ölen ineklerin yerine, yenilerini de istediğimiz ücret üzerinden yine biz göndereceğiz! Böylece bütün ülkeler bizim çiftliğimize, bütün hükümetler de bizim kâhyamıza dönüşecektir.” gerçeklerini yazdığımız için bize çok kızan Yandaş Takımının, Damat Berat paşanın; “Türkiye IMF’nin İcra Direktörü oldu!” açıklaması karşısında yüzleri bile kızarmamıştı.

Direktör; Patronlarının çıkarları ve talimatları doğrultusunda, bir şirketi veya ekibi yönetip yönlendiren idareci (müdür) anlamındadır. Yani AKP Türkiye’si, Siyonist sermaye baronlarının sömürü çarklarını daha kolay döndürmek üzere, resmen ve fiilen kâhyalık görevini devralmışlardı. Böylece Erbakan’ın: “Bu AKP Siyonizm’in sömürü tahsildarıdır!” benzetmesi de aynen ortaya çıkmıştı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın yıllık toplantıları için bulunduğu Endonezya'nın Bali adasında görüşmeler gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, sosyal medya hesabından bu açıklamaları yapmıştı. Bali'de Yeni Ekonomi Programı'nın sunumunu yaptıklarını belirten Albayrak, “IMF ülke grubunun İcra Direktörlüğü görevini Türkiye olarak devraldıklarını” vurgulamıştı. Albayrak’ın, "Bali'de, küresel finans kuruluşlarının ve yatırım fonlarının üst düzey yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda, Yeni Ekonomi Programımıza ilişkin sunumumuzu aktardık. Ayrıca yine önemli küresel banka ve yatırım şirketleri ile birebir toplantılarımıza katıldık" ifadeleri, aslında küresel (Siyonist) sömürü çarkına kapıldıklarının bir itirafıydı. Berat Albayrak açıklamasında; "Son olarak 8 ülkeden oluşan IMF ülke grubunun 'İcra Direktörlüğü' görevini Türkiye olarak devraldık. Bu görevi yürütecek olan Sn. Dr. Raci Kaya'ya başarılar diliyorum" buyurmuşlardı. Bali'de Siyonist Yahudi sermayesinin güdümündeki G-20 Finans Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılan Albayrak, ABD, Avrupa ve Asya merkezli çok sayıda finans kuruluşu, yatırım fonu ve bankası temsilcileri ile toplantılara katılmış ve herhalde özel talimatlar almıştı. Toplantılarda özellikle, Yeni Ekonomi Programı ve küresel yatırımcıların Türkiye'ye güvenini artıracak politikalar masaya yatırılmıştı.

Büyük Şirketler Tek Tek Batmaktaydı!

Fikirtepe'de büyük projeleri olan inşaat sektörünün devlerinden Nuhoğlu İnşaat, konkordato ilanına mecbur kalmıştı. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Nuhoğlu İnşaat için üç aylık geçici mühlet kararı almış ve konkordato komiseri atamıştı. 1986’dan bu yana inşaat sektöründe olan firma, konkordato kararı almıştı. Firma bu kararla, mahkemenin koruması altına alınmıştı. 100’ün üzerinde projeye imza atan Nuhoğlu İnşaat’ın; İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Küçükkuyuport, Sinan Erdem Arena, Bursa Hayvanat Bahçesi, Bayrampaşa Şehir Parkı gibi büyük projelerde imzası bulunmaktaydı.

Bilen, gören, anlayan var mıydı?

“McKinsey meselesini tam olarak anlayan var mı? McKinsey skandalına dair kafalardaki sorular giderildi mi? Mesela McKinsey ile varılan anlaşma gerçekten feshedildi mi? Yoksa McKinsey, Türkiye için çalışacak, ama “sadece fikirlerinden mi” faydalanmayacağız? McKinsey ile anlaşma metni nerede, gören var mı? Niçin bu anlaşmanın detayları devlet sırrı gibi saklanıyor? McKinsey anlaşması feshedildiyse eğer, bu anlaşmanın feshi için bir tazminat maddesi yok muydu? Türkiye, bu Amerikan şirketine tazminat verdi mi? Kriz meselemiz ne oldu sahi? Dolara, iPhone’a savaştan neden vazgeçtik, bilen var mı? Şu Amerika birdenbire nasıl da dost oluverdi, şu Trump nasıl da yine sevimli hale geldi, anlayan var mı? Sahi, Amerikan bayrağı sallayan İsmet İnönü gündemimize ne oldu? Ülkede neredeyse herkes Amerikancı olduktan sonra, bu Amerikancılık tartışmasına anlam verebilen var mı?Yurtdışı tahvil ihracı diye millete yutturulan dış borçlanma operasyonları gündem bile olmuyor hatta. “Tahvil ihracı” deyince de korkarım millet zannedecek mal satıyoruz Amerika’ya, Japonya’ya, Avrupa ülkelerine. İhraç ediyoruz ya hani, iyi bir şey gibi takdim ediliyor… Takdim ne kelime “borçlandık” diye iktidarımız neredeyse zafer ilan edecek… Üstelik eskiye göre faiz oranı daha yüksek borçlanmalar…”[1]

 Bu arada aslı, ayarı ve icraatları malum Cem Uzan, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdiğini açıklamıştı. Uzan, yaptığı paylaşımda "Devletimin ve milletimin hizmetinde olmaya hazırım" ifadelerini kullanmıştı. Yani IMF icra direktörlüğünü devralan iktidarın ekonomi politikalarına katkı sunacaklardı. Fransa'da yaşayan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın, sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan'a destek veren paylaşımları aslında çok şey anlatmaktaydı. Hatta Cem Uzan, Instagram hesabından yaptığı Erdoğan'a destek verdiği paylaşımında, “Erdoğan'ın yalnız bırakıldığını ve bu nedenle destek çıkacaklarını” buyurmuşlardı. "Ekonominin bu zor günlerinde! Herkesin saklanacak yer aradığı bir dönemde!.. Sayın Başkanımız Erdoğan'ın bile yalnız bırakıldığı bir süreçte!.. Ben milletimin ve devletimin hizmetinde olmaya hazırım"ifadelerini kullanan Cem Uzan, böylece AKP ekonomisinin tıkanıp, tükenme noktasına taşındığını da açığa vurmuşlardı.

Tam bu hengâmede, (27 Ekim 2018’de) bünyesinde Aslan Çimento, Adana Çimento, Bolu Çimento, Mardin Çimento, Ünye Çimento, Denizli Çimento bulunan, Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi OYAK Çimento’nun yüzde 40’ı, Siyonist Yahudi sermayeli Tayvanlı Taiwan Cement Corporation’a satılmıştı. OYAK ve Uzakdoğulu çimento üreticisi Taiwan Cement Corporation (TCC), çimento sektöründe ortaklık kurma kararı alırken; taraflar arasında mutabık kalınan anlaşmaya göre, OYAK Çimento’nun yüzde 40 hissesi yaklaşık 640 milyon dolar bedelle TCC’ye devredilmiş olacaktı. OYAK Çimento’nun iştirakleri tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumundaki OYAK ve Uzakdoğu’nun önde gelen çimento üreticilerinden Taiwan Cement Corporation’ın, uluslararası çimento pazarında güçlerini birleştirmek amacıyla ortaklık kurmaya karar verdiği açıklanmıştı.

Artık yandaşlar bile feryat etmeye başlamıştı ve özelleştirilen fabrikaları İsrailli iş adamları satın almaktaydı!..

Ama görünürde Türk iş adamları taşeron olarak kullanılmaktaydı.

Kovancılar-Yarımca Ferro Krom Fabrikasının özelleştirildiği süreçte; Elazığ’a gelen Erol Bilbilik, yerel bir televizyonda, “Krom'un çok stratejik bir maden olduğunu, Dünya Krom Piyasasının Yahudilerin elinde bulunduğunu, Elazığ’daki krom cevherinin yüksek kalitede olması nedeniyle özellikle İsrail tarafından alınmak istendiğini” açıklamıştı. Eğer Elazığ halkı ve STK’ları duyarlı davranmaz ve sahip çıkmazlarsa Ferro Krom Tesislerinin İsrail’e satılacağını, ancak kendileri hesabına bir taşeron kullanacaklarını vurgulamıştı. Bu konuşmadan bir müddet sonra Ferro Krom Fabrikası özelleştirilmesi yapılmış ve Elazığ (Palu’lu) iş adamı Gıyasettin Demirtaş, bütün servetini teminat olarak yatırıp bu tesisleri almıştı. Ancak uzun zaman geçmesine rağmen Fabrika’nın parasını yatıramamış, dolasıyla ihale iptal edilmiş ve teminatı da yanmıştı. Bunun üzerine Elazığ’ın Yerel Televizyonuna çıkan Gıyasettin Demirtaş, “Yahudiler beni aldattılar, İsrailli iş adamları taahhüt ettikleri parayı bana ulaştırmadılar. Bir tezgâh kurup bütün servetimi bağladığım teminatımı yaktılar ve ardından çok ucuza Ferro Krom Fabrikasına başka bir taşeron üzerinden sahip oldular!” diye ağlamıştı. Şimdi eski iş adamı Gıyasettin Demirtaş, Elazığ sokaklarında per perişan ve beş parasız olarak dolaşmakta ve herkes onun haline acımaktaydı. Ferro Krom daha sonra görünürde Sivaslı bir iş adamına satılmıştı.

O süreçte Anadolu Ajansı: “Eti Krom’la İsrailli yatırımcı ilgili” başlıklı bir haber yazmıştı.

Özelleştirme sürecinde Eti Krom’a en yüksek teklifi veren Yıltaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş, “İsrailli yatırımcıların kredi ve ortaklık konusunda ilgilendiğini” açıklamıştı. (18 Mayıs 2004) Yıltaş İnşaat Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Demirtaş, Eti Krom A.Ş’ye ait Ferro Krom Fabrikası’yla ilgili İsrail’le, kredi alımı konusunda görüşmeler yaptıklarını vurgulamıştı. Demirtaş, yaptığı açıklamada, ihalenin ardından sonucun Rekabet Kuruluna taşındığını, ardından Özelleştirme Yüksek Kurulunun onayına sunulacağını belirterek, ilk ödemeyi bu görüşmelerin ardından yapacaklarını hatırlatmıştı. Böyle bir fabrikayı kendi imkânlarıyla almalarının mümkün olmadığını kaydeden Demirtaş, ihalenin ardından dış kredi arayışına başladıklarını vurgulamıştı. Kredi konusunda gelinen noktanın kendilerini umutlandırdığını ifade eden Demirtaş: “Ferro Krom Fabrikası’nın ihalesi 3 Mayıs tarihinde yapıldı ve 9 firma katılmıştı. Biz 58 milyon 100 bin dolar teklif verdik ve ihale bizde kaldı. İhalenin ardından kredi bulma çalışmalarımız başladı. İsrail ile bu konuda görüşmeler yapıyoruz. Şu an için kredi konusunda bir sorun görünmüyor.” açıklamasını yapmıştı.

Ferro Krom Fabrikası’nı Elazığ’a katkı sağlamak için aldıklarını anlatan Gıyasettin Demirtaş’a, ihaleyi aldıktan sonra İsrail ve Hollandalı şirketlerin kendisini arayarak kromun pazarlanması konusunda ortaklık teklifinde bulundukları yazılsa da, aslında bu girişime cesaret kazandıran, ama teminatı yatırdıktan sonra Gıyasettin Demirtaş’a söz verdikleri parayı aktarmayıp ihaleyi iptal ettiren ve sonrasında Ferro Krom Fabrikasını başka bir taşeron üzerinden ucuza kapatan bu Yahudi firmalardı. Oysa İsrail’in Huta Pokoj S.A. Firması ve Hollanda’nın Greendown firma yetkililerinin kendisini aradığını kaydeden Demirtaş, “Bize yapılan teklifleri değerlendiriyoruz. Pazarlama konusunda da ortaklık teklifleri var. Önümüzdeki günlerde bu konular netlik kazanacak” diye açıklamıştı. İhalesi yapılan Eti Krom A.Ş’nin Elazığ’daki üretim sahalarında o dönemde 750 kişi çalışmaktaydı. Yıllık üretim kapasitesi 150 bin ton olan bu sahalarda halen yılda 30 bin ton üretim yapılmaktaydı.[2]

Elazığlı Eczacı ve iş adamı M.P’a İsrailli iş adamları ve Fetullahçılar tarafından tuzak kurulması!..

Elazığ’da Eczacılık yapan ve birtakım yatırımları olan M… P… 2010 yılında, İsrailli iş adamlarının yanına geldiklerini anlatmıştı. Bunlar, “Kendisini araştırdıklarını, bilgili ve becerikli bir girişimci olduğunu saptadıklarını ve yatırımlarına destek çıkıp kendisini dünya pazarlarına açacaklarını” söyleyip umutlandırmışlardı. Çünkü M.P. aynı zamanda seracılık faaliyetleri yapmakta, bu konuda dünyadaki Ar-ge çalışmalarını takip edip uygulamaktaydı. İsrailli iş adamları, Kırgızistan’da büyük çaplı yatırım yapacaklarını, kendisinin de bu seracılık yatırımlarına ortak olmasını ve kendisine ait şirketlerin adına bu girişimleri yürütmek arzularını aktarmışlardı. M.P. bunların İsrailli olmaları ve böyle birdenbire ortaya çıkıp çok cazip teklifler sunmaları nedeniyle kuşkulanmış ve ortaklığa yanaşmamıştı.

Onların eli boş geri dönmesinden birkaç hafta sonra, kendilerini Fetullah Gülen cemaatinin yetkilileri olarak tanıtan iki kişi bürosuna uğrayıp; “Sana İsrailli iş adamlarınca yapılan teklife neden yanaşmadın, hayatının fırsatını kaçıracaksın!..” deyince, M.P. iyice şaşırmıştı. Öyle ya, din, iman edebiyatıyla tanınan bu FETO Cemaatinin, İsrailli Yahudilerle ne işleri vardı? Kuşkuları korkuya dönüşen M.P, bu kişileri de reddedip uzaklaştırmıştı. Ancak aradan bir iki hafta geçmeden, M.P uyduruk bahanelerle gözaltına alınıp gün boyunca sorgulanmış ve işkence uygulanmıştı. Güya eczanesinde yolsuzluklar yapılmış gerekçesiyle bankadaki paralarına ve mal varlıklarına tedbir koydurmuşlardı. Hakkını aramak ve uğradığı mağduriyetlerden kurtulmak üzere başvurduğu bütün devlet kapıları da yüzüne kapanmıştı. Sonunda iflas edip beş parasız kalan M.P, kahrından şeker hastası olup çıkmıştı. Evet işte dindar kahraman rolüyle iktidara gelen AKP dönemindeki bütün özelleştirme kılıflı talan ve tahribatların arkasında İsrailli iş adamları ve diğer Yahudi firmaları vardı. Görünürdeki Türk yatırımcılar ise sadece birer taşeron ve figürandı.

AKP iktidarında Türkiye, Küresel-Siyonist sermayenin pazarı yapılmıştı!

Dünyadaki sömürü sistemlerini, kendi güdümlerindeki kapitalist sosyalist sistemlerin göstermelik çatışması üzerine kuran Siyonist-Yahudi hegemonyası, ülkelerdeki halkları da sağcı-solcu kapışmalarıyla oyalayıp avuçlarında tutmaktaydı. ABD’deki Cumhuriyetçi-Demokrat kutuplar ve Başkanlar da yine onların oyuncağıydı. Erbakan Hocamız sayesinde bu Siyonist şeytan şebekesi iyice deşifre olunca, bu sefer dünyayı uyutup oyalamak üzere, “ABD’deki Pentagon ve silah üreticileri ile İngiltere merkezli Rotschild ailesinin hâkimiyet mücadelesine giriştiği, bu nedenle geleceğini ve güvenliğini düşünen ülkelerin bunlardan birine yanaşması gerektiği…” yazılıp konuşulmaya ve danışman kılıflı özel ajanlarca devlet ve hükümet başkanlarına bu yönde sürekli ve sistemli telkinler yapılmaya başlanmıştı. İşte Takvim Gazetesi yazarı, AKP yandaşı ve Sn. Erdoğan’ın danışmanı Ergün Diler de, bu kiralık elemanlar arasındaydı ve hemen her yazısında bu kanaati pompalamaktaydı.

“Yeni Dünya Düzeni tam olarak oturmadan belli ki çok can yanacaktır. Artık bunun işaretleri bir yığın olarak karşımızda durmaktadır. Küresel savaş bizim de yanı başımızdadır!... Asıl oyun kurucular ve onların adamları ne yapıyor? Ona bakılmalıdır. Eğer olan biteni doğru okursak, kavganın boyutlarını ve adımları fark etme şansını yakalarız. Kaşıkçı'nın, Suud'ların İstanbul Konsolosluğu'nda kaybolması ve kimselerin üzerinde durmadığı önemli birkaç gazetecinin ölümü tansiyonu tırmandırdı... Bakınız, George Soros Rothschild'lerin as oyuncusuydu. Para sihirbazı olarak dünyaya tanıttılar. Büyük işler yaptı, kazandı, kazandırdı... Son dönemde Pentagon ile çalışıp, Aileye (Rotschild’lere) karşı cephe aldı. Ardından ABD başkanları çerçeveye girdi. Çok tehlikeli tırmanış vardı... Soros'un ardından ABD eski Başkanları Barack Obama ve Bill Clinton'a bombalı paket gönderildi... Bu paketlerin Başkanları öldürmek amacıyla yollanmadığı açık net ortadaydı! Ancak mesaj büyüktü! Dünyada hiçbir güç, ABD'de Başkanlık yapan birini ortadan kaldırmak için adım atmazdı, attırmazlardı! Ancak kendileri yaparsa yapardı! Peki, gönderilen bombalı paketleri nasıl okumak lazımdı?

Soros'un Pentagon ile çalıştığını düşünürsek; Aile, Bill Clinton ve Obama'nın Aile için çalıştığını düşünürsek, bunu Pentagon yapmış diyebiliriz. Ya da Pentagon Soros'un Ailenin işine yarayacak eksik adımlarını gördü, hepsine birden bombayı yolladı! İki Başkan da Aileye yakındır. Bu bilinen sır'dır! Hemen akla ilk gelen soruyu soralım! "Peki, neden diğer Başkan Bush'a bombalı paket yollanmadı?" Çünkü Bush ailesi, Rothschild ile hep karşı karşıyaydı. Bushlar, Rothschild ile Washington'un ortaklığını savunan Başkanlardı!.. Aileye yakın değillerdi, ama ortak bir yol da bulmak isterlerdi... Hatta eski Soros "Bush gitsin de, isterse tek kuruş param kalmasın" derdi!

Bombalı paketler, silah şirketlerinin artık Aile ile resmen savaşa başladığının ilanıdır!

Rothschild ailesi yaklaşık 20 yıl önce dünyayı genç zenginlerle yönetmek için karar aldı. Larry Page, Sergey Brin (Google), Mark Zuckerberg (Facebook), Yeung Kwok Keung (Garden Holdings), John Arnold (Centaurus Advisors), Ana Lucia De Mattos (Banca ITAU), Sean Parker (Slikon Vadisi), Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Williams (Twitter)... Hepsi için harika bir hikâye hazırlandı. Çünkü gelecekte hepsinin hayatının film olması, dünyayı yönetmek için çok önemli detaylardan biriydi. Aile, bu isimlerle dünyanın her noktasında neler yaşandığını izlemeye başladı. Şimdi evlerine bombalı paketler gönderilme sırası Larry Page, Sergey Brin, Mark Zuckerberg, Yeung Kwok Keung, John Arnold, Ana Lucia De Mattos, Sean Parker, Jack Dorsey, Noah Glass ve Evan Williams'da... Bunu ben değil, Amerikalılar söylüyor... Zaten ara ara davalarla bu isimler köşeye sıkıştırılmıştı. Aileye kendi inandığı isimlerin üzerinden gidilecekti... Mesaj verilecekti!... Birçok önemli senatöre de gönderilen bombalı paketlerin ortak mesajı 'ailenizi terk edin'di...

Çünkü patron görünenler, patron değildi. Mal sahibi görünenler de mal sahibi değildi! Pentagon bunu bildiği için bu yola saptı. Silah şirketleri, artık elindeki gücü tamamen kullanma niyetinde. Çünkü yeni bir dünya kurulurken, en az kayıp yaşayacak taraf dünyaya yön verecekti. Dünyanın birçok noktasında güçlü adımları atan Pentagon, Aileyi bitirmek için artık daha da asılacaktı. Şimdi Pentagon, bombalı mesajlarla Ailenin hedefte olduğunu söylemekten çekinmeyeceğini de ifşa etti. Bu hiç gelinmeyen bir sınırdı! Peki Aile bunlara karşı adımlar atar mıydı? Mümkün! Ancak olayın kişiselleşmesi sıkıntılıydı. İşte Kaşıkçı dünyaya ilan edilen ilk adımdı! Sonra bombalı paketler geldi. Burada durmayacaktı.

Her yerde bu kavga yaşanacaktı. Ve tabi Türkiye’de bunun dışında kalamazdı... Kaşıkçı başka yerde de ortadan kaybolabilirdi! Ama Türkiye'yi seçtiler. İstanbul'da karar kıldılar. İşler şimdilik bizim istediğimiz gibi gitse de, başka yollarla geleceklerdir. Kavga çok büyük çünkü... Türkiye olmadan olmaz. Bilirler. Bizi de çekmeye çalışacaklardır. Pompeo da, Gina Haspel da boşuna gelmedi. Çünkü biz çok değerliyiz. Herkes bizi yanında görmek istiyor.”[3]

Tavsiye ve telkin nitelikli bu tespitlerin manası ve mesajı açıktı: Türkiye, kendi başına ve bağımsız bir düzen kuramazdı, yeni ve adil bir blok oluşturamazdı. Ya Rotschild’lerin ya da Pentagon’un yanında olmak zorundaydı. Ve tabi her iki durumda da Siyonist sömürü ve zulüm çarkının bir aracı olacaktı.

“İnternet sitelerine, televizyonlara, sosyal medyaya bakıyorum, tam bir bayram havası esiyor. Dolar yükselirken sesi soluğu çıkmayanlar, doların düşüşünü dakika başı haberlerle manşete çekiyor. “Dolarda sert düşüş, dolar tepetaklak, doların freni boşaldı, doların ateşi düşüyor...” manşetleri atılıyor… Doların 7.15'ten bu seviyelere düşmesine elbette sevinelim ama bir gerçeği de unutmayalım. Hâlâ yüzde 25’in üzerinde bir faiz oranı var bu ülkede kardeşim. Doların (6 değil) 3 lira olması bile çok fazla... Neye seviniyoruz biz?.. Tamam, Amerika dolar üzerinden ekonomik suikast yaptı, tamam dolar beklentilerin çok üzerine çıktı, bunu kabul edelim etmesine ama Merkez Bankası yüzde 6.25 faiz artışı niye yaptı ve oranlar %25’i aştı!.. Millet bu faiz artışı yüzünden per perişan oldu. Enflasyon fırladı, pahalılık iki, hatta üç katına çıktı. Hem dolar düşüyor da ne oluyor? Yani doların düşmesinin vatandaşa faydası ne? Vatandaş bu düşüşten ne kadar faydalanıyor? Doların 7.15 olduğu dönemde, marketten, pazara, akaryakıttan, elektriğe, doğalgazdan kömüre varıncaya kadar her şeye yüzde yüz, hatta yüzde iki yüz zam yapıldı. Yapılan bu zamlar geri alındı mı? Hayır alınmadı. Aksine zamlı fiyatlar neredeyse sabit hale getirildi. Dolar düştü ama benzin 7 lirada sabitlendi. Dolar düştü ama marketteki ürünler sabitlendi. Dolar düştü ama elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar sabitlendi. Dolar düştü ama vatandaşın yüzde iki yüz fakirliği sabitlendi!”[4]

Bunların ardından Türkiye, “Yurtdışından Borçlanmaya” çıkmıştı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, “yurtdışından borçlanmak” amacıyla uluslararası sermaye piyasalarında “tahvil ihracı”na başlamıştı. Toplamda 250’den fazla yatırımcının ilgi gösterdiği “ihraçta”, tahvilin %60’ı ABD’deki, %23’ü ise İngiltere’deki yatırımcılara satılmıştı. Sözün özü: Türkiye, ABD’ye “Yüksek Faiz” karşılığında tahvil “İhracı” yapıp, karşılık olarak borç “ithaline” başlamıştı. 3 yabancı banka da borçlanmaya aracı olmuşlardı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 2018 yılı dış finansman programı çerçevesinde gerçekleştirilen dolar cinsinden Aralık 2023 vadeli tahvil ihracının sonuçlarına ilişkin detaylar yer almıştı. Tahvil ihracı için “Deutsche Bank”, “Goldman Sachs” ve “Societe Generale”e yetki verildiği anımsatılarak, söz konusu ihracın aynı gün sonuçlandığı ve 2 milyar dolar olarak gerçekleştiği vurgulanmıştı. İhraç tutarının 23 Ekim’de hesaplara gireceği belirtilerek, “23 Aralık 2023 vadeli tahvilin kupon oranı yüzde 7,25, yatırımcıya getirisi ise yüzde 7,5 olmuştur” ifadeleri kullanılmıştı.

Borcun %60’ı ABD'den %23’ü ise İngiltere’den sağlanmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklamasında, tahvil ihracına 250’den fazla yatırımcının, ihraç tutarının üç katından fazla talep gösterdiği belirtilirken, “Tahvilin yüzde 60’ı ABD, yüzde 23’ü İngiltere, yüzde 11’i diğer Avrupa ülkeleri, yüzde 5’i Türkiye ve yüzde 1’i diğer ülkelerdeki yatırımcılara satılmıştır” ifadeleri yer almıştı.

Yabancı uzmanlara göre: 'Türkiye ekonomik krizin henüz başındaydı!'

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak enflasyonla mücadele planını açıklamıştı. Plan kapsamında enflasyon sepetindeki ürünlerde yapılacak yüzde 10 indirim ve zabıtanın esnafta fiyat denetimi işe yarayacak mıydı? Uluslararası Ekonomi Peterson Enstitüsü uzmanlarından Jacob Kirkegaard karamsar bir tablo aktarmıştı. Kirkegaard’a: “Türkiye’de ekonomik krizin henüz başındayız ve Enflasyonla mücadele planı sorunu çözmede çok yetersiz kalacak” tespitini yapmıştı.

VOA Türkçe: Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye ekonomik krizde en kötüsünü geride bıraktı” demişti, peki ekonomistlere göre Türkiye krizin hangi aşamasındaydı?

Jacob Kirkegaard: Ben bu görüşe katılmıyorum. En azından durum ortalama bir Türk vatandaşı açısından öyle görünmüyor. Türkiye bana kalırsa uzun sürecek bir yüksek enflasyonla karşı karşıya. Enerji ve gıda tedarikini önemli ölçüde dışarıdan karşılayan bir ülkede döviz kuru yükseldiğinde olan budur. Bu durum tüketiciye de yansıyor. Bu da orta sınıf Türkler için ekonomik sıkıntı doğurur. Bence krizin henüz başındayız. Önümüzdeki dönemde beklenmedik şeyler olabilir. Türk lirası önemli ölçüde değer kazanmadıkça, iş yerleri kapanacaktır, borç ödeme zamanı geldiğinde iflas edenler çoğalacaktır. Bu söylediğim bazı Türk bankaları için de geçerli.

Soru: Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak enflasyonla mücadele planını açıkladı. Plan kapsamında enflasyon sepetindeki ürünlerde yüzde 10 indirim yapılacak. Zabıta da bir süredir esnafa sürpriz ziyaretlerle fiyatları denetliyor. Peki, enflasyonla mücadelede bu yöntemler fayda sağlar mı?

Jacob Kirkegaard: Yükselen döviz kuru sebebiyle artan fiyatları güç kullanarak aşağı çekmeye çalışmanın işe yaramadığını, ekonomik kriz tarihindeki örneklerden gördük. Türk hükümetinin bu tür politikaları benimsiyor olması, bence çaresizlik göstergesi. Enflasyon rakamlarının yukarı çıkıyor olmasının, siyasi alanda bazı sonuçları da olacaktır. Merkez Bankasının sürpriz şekilde faiz oranlarını yükseltmesi sonrasında, Türk lirası çok az miktarda değer kazandı. Bu da işe yaramayınca, hükümet şimdi bir anlamda ekonomik baskı seçeneğine yöneldi. Bunların işe yarayacağını sanmıyorum. İşe yararsa da bu pek çok iş yerinin iflas etmesi anlamına gelecek. En vatansever esnafın bile, malını satın aldığı fiyattan daha azına satabilmesi zor. Ya da bu malları artık satın almazlar, müşterilerine de satamazlar. O zaman da iş kaybı olur. Bunun sonucu ise ekonomik krizin daha da derinleşmesi olacaktır.

Soru: Türkiye’nin ekonomik krizi aşması için en iyi reçete ne?

Jacob Kirkegaard: Bana kalırsa Türkiye’nin kısa ve orta vadede sorunları aşması için IMF’in kapısını çalması şarttır ve bunu yapacaktır. Ancak bu şekilde uluslararası yatırımcının güvenini yeniden kazanır. IMF de tabii bunun karşılığında çok şey isteyecektir. Bunlar da Erdoğan hükümetinin uyguladığı ekonomik politikaların ana unsurlarıyla uyuşmayan talepler olacaktır. IMF’in desteğini almak için de ana paydaşlar, yani Amerika ve Avrupa Birliği ile iyi ilişki içinde olması lazımdır. Pakistan’ın yaptığı gibi Türkiye’nin de IMF’e gitmesi lazım. Elbette bunun siyasi bedeli de olacaktır. Ama Erdoğan’ın bu bedeli ödemekten başka çaresi kalmamıştır. Türk ekonomisindeki olumsuzluklarda Amerika’yı ve ekonomik savaşı sorumlu tutma yaklaşımı Erdoğan’a içeride zaman kazandırmıştır, ama sorunları çözmeye yeterli olmayacaktır.”

“Türkiye akıllı davranıp, Rotschild’lerin yanında yer almalıymış!..”

“Güçlü iş adamları, güçlü liderler, güçlü ülkeler ve güçlü ordular Yeni Dünya Düzeni'ne yön verecek. Aslında bugün dünya üzerindeki gerilimin tek nedeni, yeni doğacak bebeğin engelli olmaması için yaşanan anlaşmazlık. Çünkü bu bebek, gelecek 100 yılı belirleyecek. (Yani, Yeni Dünya Düzenini, yine Yahudi merkezler ve onların güdümündeki ülkeler belirleyecek demeye getiriyor.) Bu nedenle iki büyük dev, ABD ile İngiltere hem yan yana hem karşı karşıya gelebiliyor! Karşı karşıya geldikleri an doğum sancıları artıyor! Son günlerde ABD ile İngiltere ciddi bir şekilde savaş halinde. İngiltere'yi yıllardır yöneten Rothschild ailesi, artık bu düzenin değişmesini istiyor.

2018 Eylül ayının son günlerinde İngiltere'nin Buckinghamshire bölgesinde bulunan Jacob Rothschild'in malikânesi çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıda, geçen yıl ölen David Rockefeller'in kendisiyle aynı adı taşıyan oğlu,77 yaşındaki David Rockefeller, Aramco Yönetim Kurulu Başkanı Halid el-Falih, Aramco CEO'su Amin H. Nasser ile Aramco Yönetim Kurulu üyesi Lynn Laverty Elsenhans vardı. Kulaktan kulağa fısıldananlar, toplantının önemini daha da artırıyor. İddiaya göre bu çok özel toplantıda, kaybolan Cemal Kaşıkçı da vardı! Tarihi buluşmaya şahitlik etti... Aramco CEO'su Amin H. Nasser, Veliaht Prens Selman'ın sözünden ayrılmazken, ona muhalif denilen ve bir süre önce İstanbul'da öldürülen Cemal Kaşıkçı'nın, aynı toplantıda olması belki şaşılacak bir durum gibi görünse de, ailenin gücünü gösteren bir gerçeklikti.

O toplantıdan sonra Kaşıkçı'nın kayboluşu, tesadüfle açıklanamazdı. O toplantıda ARAMCO CEO'su Amin H. Nasser, Veliaht Prens Selman'ın kararını açıklamıştı… Evet, Aramco artık Ailenin (Rothschild'lerin) olacaktı. Şimdi çok önemli kişilerin katıldığı bu toplantının dışarıya sızması da çok doğaldı. Tabi bu duruma bir karşılık da bekleniyordu. Lockheed Martin, Northrop Grunnman, Raytheon hatta Rockwell Collins'den... Çünkü hepsi Aramco'yu istiyordu. Amerika Birleşik Devletleri'nin, Kaşıkçı olayıyla iki hedefi vardı. Öncelikli hedef Prens Selman’dı... Çünkü Aramco'yu Aileye teslim eden oydu. İkinci hedef de Çin’di. Çünkü Aramco'yu yöneten, petrol fiyatlarına da karar veriyordu. Trump'ın bir süre önce petrol fiyatlarının çok düşük olduğunu açıklaması, Arabistan'a operasyon sinyalinin ilk adımıydı. Hatta Suudi Arabistan'ınkendisini koruyamayacağını vurgulamıştı.

Çünkü petrol fiyatlarının 140 dolara çıkması, Çin'i çok ama çok zor durumda bırakırdı! Soru şu! Petrol fiyatları fırlayınca, Rusya buradan kazançlı çıkmaz mıydı? Ancak Lockheed Martin, Northrop Grunnman, Raytheon ve Rockwell Collins'in stratejistleri bunun için kendilerince çözüm yolu buldu! Rusya'nın petrol ve doğalgaz satışını engellemek için, Arabistan operasyonuyla birlikte Türk Akımı da hedef olacaktı. Türk Akımı hedef olduğu anda, petrol fiyatlarının 140 dolar olmasının Rusya'ya büyük bir getirisi olmayacaktı.

Şimdi Aile (Rothschild'ler), Aramco ile birlikte aslında ABD'nin yüksek fiyatlı petrol hayalini gerçekleştirmiş olacaktı. Aile, Çin'e düşük maliyetli petrol vererek onun ticaret gücünün zayıflamamasını sağlayacaktı. Rusya'nın da yüksek petrolden kazancının önünü açacaktı. Böylece, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'ni zor durumda bırakacaktı. Aramco CEO'su Amin H. Nasser'in de yakın arkadaşı olan Cemal Kaşıkçı'nın, bir diğer önemli dostu da Selman'ın gözaltına aldırdığı isimlerden biri olan Aramco petrol şirketi eski yönetim kurulu üyesi İbrahim el-Assaf'tı. Kaşıkçı, Aramco ile hep yakındı. Aramco CEO'su Amin H. Nasser, Aramco'nun aile tarafından 2020 veya 2021'de halka arzı için çalışmaktaydı.

Aramco Yönetim Kurulu üyesi Lynn Laverty Elsenhans da bu konuda Ocak 2018'de Cemal Kaşıkçı ile bir toplantı yapmıştı. Buckinghamshire'deki toplantı, geçmişte yapılan hazırlıkların pratiğe geçme adımıydı. Aile tarafından yönetilen İngiltere Finansal Denetleme Kurumu, Aramco'nun Londra Borsası'nda olması için adımlar attı. Eğer bu gerçekleşirse, Londra Borsası, New York Borsası ile eşdeğer konuma taşınacaktı. Kavga dünyanın son şekli için yapılmaktaydı ve doğum sancılıydı... Çocuk engelli olmasın diye büyük gayret vardı ve doğum yaklaştıkça sancılar daha da artacak... Olanlara böyle bakmakta büyük fayda vardı...”

Erdoğan politikalarının akıl Hocalarından Ergün Diler sürekli şu kanaati pompalamaktaydı:“Geçmişte olduğu gibi Yeni Dünya Düzenini de Siyonist Yahudi Rothschild'ler kuracaklardı. Pentagon ve diğer ABD silah firmalarıyla kavgaları, dünyanın patronluğu savaşıydı. Türkiye’ye düşen ise, bunlara yaslanmak suretiyle bazı avantajlar sağlamaktı. Yoksa, öyle İslam Birliği ve Adil Düzen Devrimi imkânsızdı ve hayal peşinde koşmaktı.”

Daha önce ve kerelerce, Feto ve Erdoğan gibi şahsiyetleri ve hareketleri, güçlü görünce öven, düşüşe geçince söven, hiçbir tavrında ve taraftarlığında tutarlı ve istikrarlı bir ciddiyet gösteremeyen; Kur’an’ı, Resulûllah’ı, İslam ulemasının icmasını ve Aziz Erbakan Hocamızın açık mesajlarını değil, kendi marazlı mantık ve mantalitelerini temel ölçü edinen bir kişiye göre: “AKP İktidarı, ülkeye ihanet etmediği için hedef alınmaktaymış!?

“Doğrusu pahalılık halkın canını fena yakıyor. Zam, stokçuluk, fırsatçılık haberleri, haberlerin büyük bölümünü dolduruyor. Ama bu, iktidarın günahı değil sevabıdır. Ülkeye ihanet etmediği için hedef oluyor. HAK-BATIL mücadelesinde işlenebilecek en büyük suçlar/günahlar teslim olmak, ihanet ve işbirlikçilik yapmaktır. Batıl hâkim konumda iken, İslam'ın tüm kuralları uygulanamaz. Mücadele sürecinde Müslümanların aleyhine olan İslami kurallar uygulanmaz... Mekke döneminde hâkim konumda olan müşriklerin koyduğu kurallara Hz. Muhammed (SAV) uyduğu halde haksızlık ve zulüm yapıldı. Medine döneminde İslam hâkim konumda iken Yahudi ve Hristiyanlarla konsensüs sağlanarak bir yönetim oluşturuldu... Yahudi'nin öğrettiği İslam: "Ben hile, algı operasyonu, psikolojik harp yaparım; sen daima dürüst, şeffaf olacaksın." Doğru İslam ise: "Harp hiledir, düşmanın silahı ile silahlanacaksın." İktidar McKinsey ile iş anlaşması yaptığı için değil; Siyonizm'e boyun eğmiyor diye hedef alınmıştır. Efendi köle ile anlaşma yapmamalı, sadece hizmetkâr olmalıydı…”

Adnan Oktar İslam’ı doğru anlattığı ve uygun tanıttığı için tutuklanmışmış!..

“Yahudi kendisine hizmet edeni melek, zarar vereni şeytan gibi göstermede olağanüstü başarılıdır. Yahudi şuursuz Müslüman'ı kurdun kuzuyu sevdiği gibi seviyor. Şuurlu Müslüman'a ise zehirli yılan muamelesi yapıyor. Adnan Oktar Grubu’na yapılan mesnetsiz, kanıtsız keyfi tutuklamalar eğer bir şer odağına yapılsaydı adalet adalet diye yer-gök inletilirdi. Adnan Oktar çıplak kadınlarla poz verdi diye mi hedef? Hayır! İslam'ı en iyi anlatan, Evrim'i çürüten Harun Yahya kitapları için! Adnan Oktar Grubu istisnasız tümüyle tutuklanıyor, itirafçılar ise bir bir bırakılıyor. Bu yargı Kadı Karakuşi'nin pabucunu bile dama atmıştır!”

Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında firardaki Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş yakalanarak tutuklanmıştı. Yavaş'ın örgüt üyelerine gönderdiği mailde "Af çıktığında hepimiz serbest kalacağız. Devletin başına Adnan Oktar oturacak ve devleti biz yönetmeye başlayacağız…" dediği ortaya çıkmıştı. Yoksa yukarıdaki satırların sahibi, Fetullah Hocadan ve Erdoğan’dan ümidi kesince, şimdi de Adnan Oktar iktidarına mı bel bağlamıştı?

İstanbul'da gözaltına alınan Adnan Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'ya ait bilgisayar ve harici disklerin incelemesinde, örgütün dışarıdaki üyelerini ve içerideki kedicikleri motive etmek ve çözülmeyi önlemek için yaptığı propagandaları, polis deşifre etmeyi başarmıştı. Yavaş ve Yumru'nun bilgisayarından çıkanlar arasında, maddi destek sağlanan tutuklu örgüt üyelerinin hangi koğuşlarda kaldığını belirten notlar ile Adnan Oktar tarafından örgüt üyelerine yazılmış özel mektuplar da ortaya çıkarılmıştı.

Şimdi hem AKP iktidarını aklamaya çalışan, hem de Adnan Oktar’cıların, bugünkü yargı ve polis teşkilatınca haksızlığa uğratıldığını savunan bu zavallıya sormak lazımdı: Yahu, hem mevcut yargı mensuplarını seçip atayan, kafasına uymayanları ayıklayan… Hem de bu polis teşkilatını yine kendi kriterleri doğrultusunda yapılandıran, bu AKP iktidarınızdı… Eğer Adnan Oktar ve arkadaşları haksız ve dayanaksız iddialarla yakalanmış ise, asıl suçlu ve sorumlu bu iktidar olmaz mıydı?

AKP’nin Akıbetini Gören MHP de Yollarını Ayırmıştı!

AKP ile MHP yerel seçimlerde ittifak konusunda köprüleri atmıştı. Af ve Andımız konusunda farklı düşünen iki parti arasında soğuk rüzgârlar esmeye başlamıştı. Bahçeli’nin Bekir Bozdağ’ı tehdit eden tweet’leri AKP'de büyük rahatsızlığa yol açmıştı. MHP'li bir yöneticinin de, "Ankara'yı biz olmadan almaları çok zor. Azdan az, çoktan çok gider" dediğini paylaşan Hande Fırat; "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne gidilmesi sürecinde ve bugüne kadar yaptıkları karşılığında hiçbir şey almadıklarını meydanlarda anlatacaklarını da belirten kaynağım, tartışma yaratacak şu iddiayı da gündeme taşımıştı: Buna göre Bahçeli son görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ‘Yanınızdaki altı isim iş birliğinin bozulması için özel çaba sarf ediyor’ diyerek ve bu altı ismi tek tek saymıştı. Bu isimleri önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayıp açıklamayacaklarını ise saklamışlardı.”

Evet sonunda MHP Lideri Devlet Bahçeli AKP’yle yerelde ittifakın bittiğini açıklamış, Erdoğan ise 'artık herkes kendi yoluna' diyerek Bahçeli'ye tavrını ortaya koymuşlardı.

Çeşitli bahaneler ileri sürülse de asıl neden; MHP Yerel Seçimlerde ve sonrası süreçte AKP’nin hezimetini ve yıkılış sürecini sezmiş olmasıydı! Yerel seçimlerde AKP ile MHP arasında ittifak olmayacağı Bahçeli ve Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Bahçeli’nin “Yerelde ittifak yok” açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de herkes kendi yoluna deriz” çıkışını yapmıştı. Ama hemen ardından iki lider aynı zamanda ‘cumhur ittifakı’nın devam edeceğini duyurmuşlardı. Ama bu durumda Cumhur İttifakı hiçbir işe yaramazdı ve dikiş tutmazdı.

Andımız’ın kaldırılmasını sağlayan yönetmeliği iptal eden Danıştay'ın kararını yorumlayan Fatih Altaylı, "Her sabah yalan söyleye söyleye büyümesin kimileri." diye yazmıştı.

Danıştay, Andımız’ın kaldırılmasını sağlayan yönetmeliği iptal edince, tartışmalar yeniden kızışmıştı. Hükümet karara tepki gösterirken, polemiğe katılan gazeteci Fatih Altaylı: "Nesiller boyu her sabah okuduğumuz bu metin ne işe yaradı?" diye sormuş: “Türküm” diye başlayan andımıza rağmen, bunca bölücü, bunca Türklük düşmanı, bu metni okuyan nesiller arasından çıkmadı mı? Sonra “Doğruyum” diye tekrarlanan Andımız, bir işe yarasaydı bunca yamukluklar yaşanır mıydı? Evet “Çalışkanım” diye diye nesillerimiz tembelliğe ve beleşçiliğe alıştırılmadı mı? Büyüklerini saymayan, küçüklerini sevmeyen bir toplum olup çıkmadık mı? Yurdunu ve milletini bırakın canından daha fazla, hatta kılı kadar sevmeyen bir sürü zirzop çıktı bu metni okuyanlar arasından. Hele sonradan eklenen Atatürk’lü bölüm ne işe yaradı? Ve Şerefsizlerin hepsi bu metni okuyarak bitirmişti İlkokulları…

Anketler AKP’yi sarsmıştı!

Bu sırada 24 Haziran seçimlerinde en yakın tahmini yapan anket şirketi ORC, yerel seçimler için yaptığı son anketi paylaşmıştı.

Buna göre oy dağılımı şöyle sıralanmıştı:

AKP: Yüzde 32,4

CHP: Yüzde 23,9

MHP: Yüzde 15,7

HDP: Yüzde 5,1

İYİ Parti: Yüzde 2,4

DİĞER: Yüzde 0,9

Bu rakamlara kararsız seçmenlerin tercihi yansıtılmamıştı. Onların oranı da yüzde 20 civarındaydı. ORC'nin anketi, AKP Genel Merkezi'nin yaptırdığı anket sonuçlarına da yakındı. Kararsızlar da dağıtıldığında CHP'nin oylarının yüzde 29 civarında olacağı, MHP’nin de yüzde 18'leri bulacağı konuşulmaktaydı. Evet AKP yüzde 32 civarındaydı ve muhalefet ile aradaki makas farkı iyice kapanmaktaydı.

Bu sonuçlara göre önümüzdeki yerel seçimlerde AKP’nin başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirleri ve çok önemli illeri kaybedeceği tartışılmaktaydı ve bu durumda AKP iktidarı sarsılırdı. Böyle bir durumda, artık Erdoğan iktidarı ayakta duramazdı ve herhalde kaçmaktan başka çareleri de kalmayacaktı!..

Böyle bir Af sosyolojik dengeleri bozardı!

MHP’nin af tasarısının olumsuz sonuçları da hâlâ tartışılmaktaydı. Suçu bir yaşam biçimi haline getirmiş olan hırsızların, arsızların ve şehir eşkıyalarının, cezalarını çekmeden tahliye edilecek olmaları hoşnutsuzluk oluşturmaktaydı. Bu nedenle uzmanlar ise, affın sosyolojik dengeyi bozacağı uyarısında bulunmaktaydı. Torbacıların, gaspçıların, magandaların, şehir eşkıyalarının, alkollü araba kullanırken ölümlü kazalara sebep olanların, çıkacak bir afla serbest kalacak olması maşeri vicdanı yaralamaktaydı. Milletin alın teriyle kazandığı üç kuruşunu çalan hırsızların ve nice yuvaların ortasına ateş düşüren eli kanlı katillerin tahliye edilecek olmalarının önünün açılması haklı tepkilere yol açmıştı. Konu ile ilgili konuşan sosyologlar, psikoterapistler ve STK temsilcileri; muhtemel bir affın insan hakları ihlali anlamına geleceğini belirterek, sosyolojik dengenin bozulacağı ve suçun mağduru olmuş bireylerin psikolojisinin olumsuz yönde etkileneceklerini vurgulamaktaydı. Evet bu Af çıktığında, suçun mağduru olmuş bir bireyin hakları çiğnenmiş olacaktır. Bu durum zaten başlı başına bir insan hakkı ihlali sayılmaktadır. Zaten devletin kişilere ait suçları affetme hakkı bulunmamaktadır. Hangi anne baba, evladını kendisinden koparmış bir magandayı bağışlardı? Hangi aile, alkollü bir şekilde araç kullanırken, evladından koparmış birisinin cezasız kalmasını hoş karşılardı? Emeğini hırsızlara kaptıran hangi aile bunların bırakılmasına razı olacaktı?

 

Bu makaleyi sesli olarak dinleyebilirsiniz:

 

 

 


[1] Mustafa Kurdaş / Gündem zehirlenmesi / 25 10 2018

[2] http://arsiv.ntv.com.te/news/270453.asp

[3] 26.10.2018 – Yeni Bombalar – Ergün Diler – Takvim Gazetesi

[4] Bak:18.10.2018 http://www.internethaber.com/dolar-dusuyor-da-ne-oluyor-1911841y.htm

Ahmet AKGÜL -

AHMET AKGÜL KİMDİR?

     

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocak ayında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve Yozlaştırılan “Cihat Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meal-i Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının İngilizce, Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Parti'ye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 105 (yüz beş) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

      

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meal-i Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiyenin Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

● Dış Politika Yazıları (I) BOP’un Temel Taşları (1988-1998)

● Dış Politika Yazıları (II) Tarihin En Talihsiz Yılları (2002-2015)

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihat Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

İslamcı Münafıklar

Milli Şuur ve Ordu

20 Yıl Öncesinden; AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

(Kadiri - Haydari Tarikatı) Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

● Teşkilatçılık (İletişim ve İşbirliği Sanatı) Mesaj ve Metod 

Milli Görüş’ün Marazlıları

● Hak Davanın Hokkabazları

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri

Yaklaşan Armageddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Kalkışması

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din ve Devlet Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

● Konularına Göre: Kur’an-ı Kerim Fihristi

● Siyaset Şehveti ve AKP’nin Şerbeti (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

● AKP’nin Akreplikleri (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

● Gaflet miydi, Hıyanet miydi?

Tahribat Ortakları: AKP’nin Arkası, MHP’nin Markası

● Türkiye Tarihi Dönemeçteydi!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Muştuları ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Diktatoryası

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

● Başka Çare Kalmamıştı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

Türkiye'nin Erdoğan'la Sınavı ve Ukrayna Savaşı

      

Üstadımızın hazırladığı; İlköğretimden, Üniversiteye kadar öğrencilerimize inanç ve ahlâk esaslarını ve Milli-İnsani sorumluluklarını öğretecek Ders Kitapları:

İlkokul 4-5: Çocuklar Sizin İçin Yaratılış Harikaları ve Din Ahlâkı

Ortaokul-1: İslam; Doğal Hayat ve Güzel Ahlâktır

Ortaokul-2: Allah'a İman ve Ahlâk Kuralları

Ortaokul-3: Bilimin Işığında Allah’ın Varlık Kanıtları ve İslam Ahlâkı

● Lise-1: Yaratılışın Bilimsel Kanıtları

Lise-2: İslam'ın Aydınlığı ve İmtihanın Şartları

Lise-3: Müslüman; Güzel Ahlâk ve Sorumluluk Taşıyandır

Lise-4: Gençliğin Ahlâki Sorunlarına Milli Çözüm Programı

Üniversite-1: Yaratılış Sırları ve İslam’ın Esasları

Üniversite-2: Allah'ın Varlığı ve İmtihanın Sırrı

Üniversite-3: Olgun Müslümanın Hayatı ve İslam’ın Amacı      

      

Üstadımızın Kitaplarından Derlenen Yeni Kitaplar:

● Ahmet Akgül’e Göre; Laiklik, Demokrasi ve Cumhuriyet Kavramları (Hazırlayan: Nevzat Gündüz)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Milliyetçilik Anlayışı (Hazırlayan: Orhan Atay)

Ahmet Akgül’ün; Alevilik, Bektaşilik ve Şiilik Yaklaşımı (Hazırlayan: Veysel Uzun)

● Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Kemalizm’le Atatürkçülük Farkı (Hazırlayan: Ufuk Efe)

● Ahmet Akgül’e Göre; Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları (Hazırlayan: Okan Ekinci)

Ahmet Akgül’e Göre; Genel Ahlâk Esasları ve Temel İnsan Haklarına Saygı (Hazırlayan: Fatma Betül Erişkin)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Siyonizm Saptamaları (Hazırlayan: Ali Çağıl)

● Ahmet Akgül’e Göre; Yaratılış Sırları ve İman Unsurları (Hazırlayan: Halil Yaman)

● Ahmet Akgül’e Göre; Din İstismarcıları ve Devrim Simsarları (Hazırlayan: Akın Cengiz)

Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Tarikat Yozlaşması ve Tasavvuf İhtiyacı (Hazırlayan: Abdussamet Çağıl)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Adil Medeniyet Programları (Hazırlayan: Osman Nuri Çelik)

● Ahmet Akgül’ün; Tarih Yorumları – 2 Cilt (Hazırlayan: Kâzım Gülfidan-Halil Altuntaş)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; İlginç Anıları ve Rüyaları (Hazırlayan: Ramazan Yücel)

● Ahmet Akgül’ün; İçtihat Perspektifi ve Orijinal Projeleri (Hazırlayan: Abdullah Akgül)

● Ahmet Akgül’ün; Hikmet Uyarıları ve Veciz Uyarlamaları (Hazırlayan: Neslihan Bayraktar)

● Üstat Ahmet Akgül Hocamızın; Tenkit (ve Tebrik) Yazıları – 2 Cilt (Hazırlayan: Mus’ab Eryıldız-İsmail Erkut)

● Ahmet Akgül’den; Siyaset ve Strateji Kuralları (Hazırlayan: Necati Akgül-Ali Mert)

● Ahmet Akgül’e Göre; Yönetme ve Liderlik Sanatı (Hazırlayan: Yakup Gözübüyük)

● Ahmet Akgül’ün Saptamalarıyla; Erbakan ve İnsanlık Davası (Hazırlayan: Ahmet Cömert)

● Ahmet Akgül’e Göre; Erdoğan ve Takımının Ayarı ve Tahribatları – 3 Cilt (Hazırlayan: Nail Kızılkan-Sezai Kurt-Mehmet Sıtmapınar)

● Ahmet Akgül’e Göre; Fetullah Gülen’in Perde Arkası (Hazırlayan: Mehmet Akif Avcı)

● Ahmet Akgül’ün Gözüyle; Farklı Kesimlerden İnsan Manzaraları – 2 Cilt (Hazırlayan: Osman Eraydın)

● Ahmet Akgül Üstadımızdan; Erbakan Hoca’ya Yönelik İthamlara Yanıtlar (Hazırlayan: Necmettin Musa Bişkin)

● Ahmet Akgül’den Kahramanlık Şiirleri (Hazırlayan: İsmet Sezgin)

● Ahmet Akgül’den; Seçme Şiirler (Hazırlayan: Ömer Çağıl)

● Ahmet Akgül'den Şiirler Harmanı (Hazırlayan: Orhan Yılan)

● Ahmet Akgül'den Edep-İstikamet-Hikmet ve Hakikati Öğreten Şiirler (Hazırlayan: Yalçın Gözübüyük-Erdem Kaya)

      

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

● Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri (Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi (Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar - Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar - Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar (2 Cilt - Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

 

Devami
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Web Sitesi

Makale Paylaşım Sayısı: 715

SON YORUMLAR