ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün403
mod_vvisit_counterDün1835
mod_vvisit_counterBu Hafta2238
mod_vvisit_counterGeçen hafta16507
mod_vvisit_counterBu Ay14145
mod_vvisit_counterGeçen Ay85276
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar18589406

IP'niz: 18.212.120.195
Bugün: 07 Ara 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12866859

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

mesajmetod150x
istsoz 150x
AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X

ADIL DUZEN 150x

erbakan devrimi 15b 160
bizim ataturk 17b 160
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam

ASR SURESİ TEFSİRİ VE ERBAKAN HOCAMIZIN TAKDİRİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 23
ZayıfMükemmel 

 

ASR SURESİ TEFSİRİ

VE

ERBAKAN HOCAMIZIN TAKDİRİ

        

NEZİHAT ÇELİK’İN RÜYASI / KONYA - 07.06.2020

Rüyamda: Bilmediğim bir odada Aziz Erbakan Hocam uzun bir yoldan gelmişler, yorulup sandalyeye oturmuşlar. Ben de hemen Erbakan Hocamızın mübarek ayaklarını ovmak için harekete geçiyorum. Erbakan Hocamız: “Dur, acele etme, sakin ol, gerek yok” buyurdular. Ben: “Aziz Hocam, sizin için bir şeyler yapmak istiyorum. Bir leğene su koysam içine de kaya tuzu atsam, ayaklarınızı koysanız olur mu?” dedim. Erbakan Hocamız gülümseyerek: “Tamam, öyle olur bak” buyurdular ve mübarek ayaklarını leğene koyduktan sonra Hocamız: “Milli Çözüm Ekibinden kardeşlerine hediye vermek ister misin? Mesela Fatma kardeşine, Seher kardeşine veya Milli Çözüm Ekibinden tüm kardeşlerine hediye verelim!” buyurdular. Ben: “Tabi ki isterim Aziz Hocam” dedim ve heyecanla “Onlara hediye olarak ne almamı istersiniz Aziz Hocam? Ne hediye alsam acaba?” diye heyecanla ayağa kalktım. Erbakan Hocamız: “Bak, hemen aceleci davranıyorsun. Sakince dinle! Onlara bir sure meali hediye edelim. Mesela Asr Suresi’ni yazsan, kardeşlerin de okusa ne güzel hediye olur. Ama rüyayı sakince, yavaşça yaz ve bitince Fatma kardeşine ver, o da Milli Çözüm Ekibinden kardeşlerine ulaştırsın!” buyurdular. O esnada uyandım.

ASR SURESİ

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

1- Asra (mübarek dönemlere ve zaman dilimlerine ve özellikle sayılı ömür sermayesine) yemin olsun ki;

2- Gerçekten insan hüsrandadır (zarar ve ziyandadır. Bu gaflet ve tembellik sonunda pişman ve perişan olacaktır).

3- Ancak (samimiyetle) iman edip salih ameller işleyenler, birbirlerine Hakkı (doğru ve hayırlı olanı) tavsiye (yani Kur’an nizamının kurulmasını temenni, teşvik ve tebliğ) edenler, (bu yolda uğradıkları sıkıntı ve saldırılara kendileri katlandığı gibi) çevresine de sabrı (Allah için dayanmayı) telkin ve tavsiye edenler bunun dışındadır. (Bu dört vasfı üzerinde taşıyan mü’min, müstakim ve mücahit kimseler, dünya ve ahirette kurtulacak ve sonsuz mutluluğa ulaşacaklardır.)

İmam Şafi Hazretlerinin: (Kur’an-ı Kerim hiç indirilmeseydi, Cenab-ı Hak sadece Asr Suresi’ni gönderseydi ve insanlar ona inanıp, anlayıp gereğini yerine getirseydi, her iki dünyasının salahı ve felahı için yeterliydi’) buyurdukları ve Ashabı Kiramdan bazı zevatın, bir araya geldiklerinde bu ayetleri okumadan dağılmadıkları Asr Suresi’nde ‘az kelâmda çok mana ve mesaj sığdırılmıştır.’

Şimdi “23T” formülüyle Asr Suresi’nde hüsrandan kurtulup huzur ve felaha kavuşacak kimselerin özelliklerini ve ödevlerini sırasıyla açıklamaya çalışalım:

A- İman edenler:

1. Tercih: Taklidi ve gelenek görenek gereği değil, tahkiki imana erişmek; ilgili ve ihtiyaç duyarak, Kur’an’ı okuyup araştırarak, şuurlu şekilde sorumlu ve huzurlu bir tercihle İslam’ı kabullenmek.

2. Tevhit: Allah’ın bir olduğunu, her şeyin ve her hadisenin O’nun elinde ve emrinde bulunduğunu bilmek. Yani:

a) Tabiatın; kâinatın ve tüm mahlûkatın,

b) Toplumun ve tüm tarihi olayların,

c) Takdir planının ve kader programının, hepsinin Cenab-ı Hakkın iradesi ve izni altında oluştuğuna iman ve bunu ikrar etmek; yani inancını ve Kur’an nizamına bağlılığını şerefle ve cesaretle dile getirmek.

3. Teslimiyet: Her şeyi halk edip hükmeden ve her şey O’nun mülkü olduğuna bilinen Yüce Allah’ın dinine, düzenine ve dergâhı ulûhiyetine canı gönülden teslimiyet göstermek, asla itiraz ve isyana yönelmemek.

4. Tevekkül: Müslüman olarak teslim olduğu Allah’a tam ve kesin olarak güvenmek, her konuda O’nu vekil edinmenin huzur ve itminana erişmek, Mevlâ’sına itimat etmek.

B- Salih amel, 3 aşamada olgunlaşır ve hedefine ulaşır:

5. Tatbik: önem ve öncelik sırasına göre haramları terk edip, farzları yerine getirmek. Teorik değil pratik İslam’a yönelmek.

6. Tezkiye: Nefsini temizleyip, duygularını ve arzularını disipline etmeyi hedeflemek.

7. Terbiye: Güzel ahlâk edinmek, uygun ve olgun davranış biçimleri geliştirmek.

C- Hakkı Tavsiye Edenler:

8. Tebliğ: Emr-i bi'l ma'ruf ve nehy-i ani'l münker (iyi ve güzel olanı yerleştirip yürütmek, kötü ve çirkin olanı engellemek) ve bunu sağlayacak devlet, hükümet imkânlarını halkın ve hayrın hizmetinde kullanmak üzere siyasi faaliyetlere girişmek.

Bu üç basamaktır:

a) Hayırlı ve yararlı olanı Teklif,

b) Şerli ve zararlı olanı Tenkit,

c) Küfür ve kötülükte ısrar edenleri dünyevi ve uhrevi belâ ve cezalara Tehdit.

9. Tavsiye: Öğüt vermek, vasiyet etmek, teşvik etmek.

Bu da üç aşamadır:

a) Tespit: Maddi ve manevi sorumluluk ve sorunların hatırlatılması,

b) Teşhis: Bâtıl sistemlerin zararlarının ve zulüm mekanizmalarının tanıtılması,

c) Tedavi: Kur’an ve Sünnet kaynaklı çözüm önerilerinin ortaya konulması.

“Hakkı tavsiye”nin bir ayağı da “Bâtılı tanıtmak” ve sakındırmaktır. Çağımızda Bâtılın beyni ise Siyonizm olmaktadır. Bütün şer odakların ve şeytani oluşumların merkezi konumundaki Yahudi Siyonizm’ini ve Masonik örgütlemesini bilip ciddiye almadan ve toplumları bu sinsi tehlikeye ve hile rejimlerine karşı uyarmadan “Hakkı Tavsiye” eksik kalacaktır. Çünkü hem kapitalist ve liberalist sistemlerin, hem de komünist ve sosyalist sistemlerin yuları Siyonizm’in elinde bulunmaktadır. Yani küfür ve kötülüğün kaynağı olan Şeytan, Siyonizm olarak teşkilatlanmıştır.

10. Tanzim: Ülkede ve yeryüzünde Hak nizamın ve Adil Düzen Programlarının, çağın şartlarına ve ihtiyaçlarına göre bilimsel metotlarla yeniden uyarlaması ve uygulanması. Yani değişen durumların ve sorunların, değişmeyen doğrulara göre ayarlanması.

D- Sabrı tavsiye edenler:

11. Teenni: Sabır ve sükûnetle yürümek, aceleci değil, başarı basamaklarına riayet edici hareket etmek, yani tedricilik kuralını gözetmek.

12. Temenni: Zaferi ümitle beklemek, saldırı ve sarsıntılara dirayetle direnmek.

13. Teselli: Allah’ın rızası ve ahiret hazırlığı ile rahatlayıp, sıkıntılara ibadet ve imtihan şuuruyla göğüs germek ve manevi huzura ermek.

14. Tecelli: Dünyada başarı ve zafere, ahirette ise cennete ve rüyete erişme ümidiyle beklemek.

      

Te’vili: Milli Çözüm Dergimizin 2016 Şubat sayısında “Asr Suresi’nin Asrımıza Mesajları” başlıklı yazımızda ortaya koyduğumuz gerçekleri, salih bir rüyada Aziz Erbakan Hocamızın aynen ve kendi kanaatleri şeklinde bizlere hatırlatıp hediye buyurmaları:

1- Milli Çözüm’ün yazı, yorum ve yaklaşımlarını aynen teyit, tasdik ve tensip buyurduklarına…

2- Milli Çözüm’ün özellikle Kur’an surelerine ve ayetlerine verdiği mana ve meallerin ve bu konuda yaptığı tefsirlerin, Rabbani maksada tercümanlık yapıp murad-ı İlahiyi yansıttığına…

3- Asr Suresi’nde emir ve beyan buyrulduğu üzere, Milli Çözüm Ekibi’nin, Allah’ın lütfu inayetiyle, bir mü’minin taşıması gereken 1- Gerçek ve tam iman, 2- Salih ve halis amel, 3- Hakkı tavsiye ve Adil Düzeni kurma gayesi, 4- Bu yolda sıkıntı ve saldırılara katlanma ve sabrı tavsiye gayretini taşıdıklarına ve inşallah kutlu sona yaklaştıklarına bir işarettir.

En doğrusunu Allah bilir.


Bu makaleyi sesli olarak dinleyebilirsiniz:

 

Makale Paylaşım Sayısı: 473

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR