Reklam
Reklam
Reklam

Erbakan Hoca’yı ve kutlu programlarını, “modası geçmiş nostalji” sayan ve OĞUZHAN ASİLTÜRK ve EKİBİNİN BAKIŞ AÇISINI YANSITAN, ALİ AKTAŞ’IN ZIRVALARI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 42
ZayıfMükemmel 

 

Erbakan Hoca’yı ve kutlu programlarını,

“modası geçmiş nostalji” sayan

ve

OĞUZHAN ASİLTÜRK ve EKİBİNİN

BAKIŞ AÇISINI YANSITAN, ALİ AKTAŞ’IN ZIRVALARI

      

SP Genel İdare Kurulu üyeliği yapan ve 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Antalya Belediye Başkan adayı olan Ali Aktaş Twitter üzerinden (05.03.2020) tarihinde şunları yazmıştı:

“@aliaktas7: Uzun zamandır müşahede ettiğim gözlemlerimden biri şu: Saadet Partililer sosyal medyada Temel beyden çok Erbakan hocadan söz ediyorlar. Temel beyin konuşmalarından çok Erbakan hocanın videolarını paylaşıyorlar. Nostalji bize iktidar yolu açmayacak. Bunu ne zaman fark edeceğiz?

Refahyol İktidarının üzerinden 22 yıl geçti. O gün doğan çocukların tümü 4 yıldan beri oy kullanıyor. Ve bir tarihten ve haklı sözler söyleyen bir liderden söz ederek "bak ne kadar haklı çıktık, görün işte" diyerek insanların bize oy vermesini bekleyemeyiz.

Geçmişten değil gelecekten söz etmeliyiz. Dünü değil bugünü ve yarını konuşmalıyız. Tarih sadece ders almak içindir. Tarihte kalan hiçbir aktör bugüne dönüp bize zafer veremez. Ya da bugünün sorunlarını çözemez. Bir nehirde iki kez yıkanılmaz. Zaman değişir ve hükmü değiştirir.”

Şimdi, SP’ye çöreklenen Oğuzhan Asiltürk Ekibinin kafa yapısını ve Milli Görüş’ü rayından çıkarma hesaplarını yansıtan bu zavallı zırvacılara sormak lazımdı:

●Faizci, Kapitalist ve ezici komünist sistemlere alternatif, Erbakan’ın ilmi, İslami ve evrensel ADİL DÜZEN programlarından daha güzel ve daha mükemmel hazırlıklarınız var mıydı? Hayır…

●İslam Birleşmiş Milletler Teşkilatı, İslam Ortak Pazarı, Müşterek İslam Dinarı, İslam Savunma Paktı ve İslam Bilim, Kültür ve Teknoloji Ortaklığı gibi evrensel kurumlardan daha uygun ve orijinal yapılanmalarınız var mıydı? Hayır…

●Hak Nebiler, Resuller… Kur’an’da övülen, haklarında sureler, ayetler indirilen Hz. Lokman ve Hz. Meryem, Hz. Hızır gibi veliler… Ümmet-i Muhammedin her asırdaki Mücedditlerinden, Mürşidi Kamillerinden yararlanmayı ve ilham almayı “modası geçmiş tarih hikayeleri” saymak ve tabi Erbakan’ın hâlâ ümmete ve insanlık alemine ışık tutan çağdaş projelerini nostaljik (kuru geçmiş özlemi) olarak yorumlamak, ahmaklıktan öte bir saptırmaca ve saçmalık olmaz mıydı?

Üstelik, bol ve berrak akan bir nehirde bir kere değil, yüzbinlerce kere yıkanılır ve abdest alınırdı. Ali Aktaş’ın dediği, ırmakta ve okyanusta değil bir küvet çanağında sadece bir kere yıkanılırdı. Oysa Erbakan ve Milli Görüş – Milli Çözüm programları bir deryaydı.

Siyonist Yahudi odaklar: “Erbakan’ı öldürmek yetmez, üstüne beton dökmemiz gerekir!” diye hınçlarını kusmuşlardı. Yoksa Erbakan’ın tarihi plan ve programlarını ve talihli diriliş ve kurtuluş kurumlarını unutturmaya çalışanlar ve bunları nostalji (değeri ve gereği kalmamış geçmiş özlemi) sayanlar, bilerek veya bilmeyerek bu Siyonist odaklara hizmetkârlık mı yapmaktaydı? Erbakan Hoca’nın vefatından sonra bunca yıl geçmesine rağmen partiyi yönetenler hangi atılımları yapmış ve halka hangi ümit ve güveni aşılamışlardı? Sizin gibi düşünen, daha doğrusu sizleri böyle dejenere edip değiştiren Asiltürk ve ekibi, kendi şahsi metot ve mantaliteleriyle Saadet Partisi’ni nereye taşımışlardı; sünepe siyasetleriyle hangi başarıları sağlamışlardı?

Yoksa, bu Ali Aktaş gibi Oğuzhan takımı, “Biz artık reel politika izleyeceğiz!” diyerek, Erbakan’dan ve Hak davasından ayrılıp, Siyonist ve emperyalist merkezlerin güdümüne giren Bülent Arınç ve yoldaşları gibi, dünyalık makam ve çıkar uğruna, kendilerini kiralayıp kullanacak odaklar mı aramaktaydı ve bu Twitler bir pazarlık ilanı mıydı? Bu arada Milli Gazete’de hâlâ “Erbakan’ın Eğiten Sözleri” ve “Yol Gösteren Projeleri” diye makaleler yazanlar ve Hoca’nın “DAVAM” kitabının reklamını yayınlayanlar, bu Ali Aktaş’a göre riyakârlık mı yapmaktaydı, yoksa “NOSTALJİ (Modası geçmiş tarih özlemi) içinde mi kıvranmaktaydı?

Sağlığında Erbakan Hocamıza “Gerici ve fosil fikirli” diye sataşıp salyasını akıtan ve kendisi sağcı-dindar biri olarak tanınan bir yazar bozuntusuna şu şiiri yazmıştık:

        

Nankörlükten daha kötü huy yoktur

Erbakan’a sataşırsın sebepsiz…

Dostun hıyaneti, zehirli oktur

Vefa göster, haddini bil, edepsiz…

      

Boğaya özenen, kurbağa şişer

Cahil gafil kendi, kuyusun eşer

Yükseğe tükürme, yüzüne düşer

Gerçeğe varılmaz, arsız erdemsiz…

      

Ey Ali Aktaş zavallısı!.. Sadık ve sağlam kafalı Saadet Partililer, Temel Karamollaoğlu’ndan çok, hâlâ Erbakan’ın videolarını paylaşıyor, Onun proğram ve politikalarını izliyor ve özlüyorsa, bu yüzden camiamızı suçlayıp saçmalayacağınıza, Genel Başkanınızın ve Oğuzhan’ın yetersizliklerini ve beceriksizliklerini sorgulamanız lazımdı… İnsanı hayvanlardan ayıran “Akıl, vicdan, iz’an ve insaf” gibi değerler de… Müslümanı gâvurdan ayıran “İman ve Kur’an” gibi kutlu ölçüler de böyle davranılmasını gerekli kılardı.!.. Daha ne diyelim… Eyvahlar olsun, yazıklar olsun!..

Kınama Mesajı  

Bahaneye Bakın!.. Saadet Partisi, İdlib’de hain saldırı sonucu 33 askerimizin şehit olması dolayısıyla, “Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programları”nı ülke genelinde iptal ettiğini açıklıyordu!?

Saadet Partisi Başkanlık Divanı, İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik olarak düzenlenen hava saldırısı sonucu 33 askerin şehit edilmesi nedeniyle son gelişmeleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplanıp, İdlib’de 33 askerin şehit olması dolayısıyla, “Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programları”nın ülke genelinde iptal edilmesi kararı alıyordu. Saadet Partisi tarafından yapılan açıklamada şunlar yer alıyordu: “İdlib’de askerlerimize yönelik saldırıda şehit olan 33 askerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve necip milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bu süreçlerde herkese düşen görev, ülkemizi ve askerimizi sahiplenmek ve milletimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etmektir. Saadet Partisi olarak il ve ilçelerde organize edilen Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümetinin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma Programlarımızı iptal ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”[1]

Şimdi sormak ve bu konu üzerinde kafa yormak gerekiyordu:

Evet, 36 fidanımızın şehadet haberleriyle ülkemizin tamamı taziye evine dönmüş bulunuyordu. Bizim terbiyemizde ve töremizde, cenaze evinde, Sn. Recep T. Erdoğan’ın İstanbul’daki Milletvekilleriyle toplantısında yaptıkları gibi; fıkra anlatmak, şaka yapmak ve kahkaha atmak ayıp sayılıyordu, bu duyarsız tavır insanın ayarını ve vicdan aynasını yansıtıyordu… Ancak:

Erbakan’ı Anma Programlarında çalgı çalınmıyor ve çengi oynatılmıyordu!..

Bu toplantılarda halay çekilmiyor, horon tepilmiyordu!..

Erbakan’ı Anma Programlarında festival düzenlenmiyor, karnaval tertiplenmiyordu!..

Bu toplantılarda düğün-dernek, şenlik-şölen yapılmıyordu!..

Tam aksine, 36 vatan kuzusunu kurban verdiğimiz Suriye batağının perde arkası, iktidarın yanlış politikaları, Siyonist-Haçlı odakların bölgemiz ve ülkemiz üzerindeki sinsi ve şeytani planları… Ve bütün bu sorunların nasıl aşılacağı hususunda Erbakan Hocanın tarihi ve talihli uyarıları konuşuluyordu… Yani 36 şehidimizin aziz hatırası hürmetine, Erbakan’ı Anma Programlarının özellikle yapılması gerekiyorken, bu tutarsız bahane ile iptal edilmesi, başka kötü niyet ve tıynetleri aklımıza getiriyordu!.. Ve hele Fatih Erbakan ve partisinin de Kocaeli ve Konya dışında, belki de aynı gerekçelerle Erbakan Hocamızı anma törenlerini yapmamaları ise, daha beter mide bulandırıyordu ve sürecin aynı merkezden yönetildiği anlaşılıyordu!..

Yoksa; Erbakan’sız Milli Görüş uydurmaya ve Erbakan’ın tarihi projelerini unutturmaya çalışan… Yani “Erbakan’ı öldürmek yetmez, üzerine beton dökmemiz lazım!..” diyen Siyonist odakların ve onların Milli Görüş’e sızdırılmış gizli ajanlarının… Erbakan’ın ve kutlu kurtuluş programlarının konuşulmasından, Hocamızın aziz hatırasının canlı tutulmasından gıcık alan ve rahatsızlık duyan marazlı münafıkların, fırsatçılık damarıyla mı bu karar alınıyordu?.. Veya; Erbakan Hocamızı Anma Programlarını iptal ederek Siyonist odaklara yaranmak ve işbirlikçi iktidarın işini kolaylaştırmak mı isteniyordu? Erbakan’ı Anma Programlarının iptalinin, Rahmanileri mi, Şeytanileri mi sevindireceği niye hesaba katılmıyordu? Bu kararın, Siyonist zalimleri ne kadar hoşnut edeceğini anlamak için süper zeki olmak gerekmiyordu!..

Bu sorular üzerinde kafa yormayan ve sorumluları hâlâ tanımayan gaflet ehli gayretsizlere ise, artık söyleyecek hiçbir sözümüz bulunmuyordu… Ama her şeye rağmen hesap vakti yaklaşıyordu, Siyonist zulüm ve sömürü sisteminin ve işbirlikçi hain yönetimlerin temelinden yıkılacağı ve Adil Düzen’in kurulacağı, tarihin en büyük değişiminin ayak sesleri duyuluyordu!..

Çünkü Allah (C.C) böyle va’ad ediyordu, Resulüllah bunu haber veriyordu ve Erbakan Hocamız şöyle sesleniyordu:

“Bizi toprağa gömüp üzerimize beton dökmeye çalışanlar bilsinler ki; Bizi (dünyanın merkezindeki kızıl ve kızgın) mağmaya dahi koysalar, yine lav gibi fışkırır ve o mağmadan çıkarak yeni ve adil dünyayı kurarız!..”

 


Bu makaleyi sesli olarak dinleyebilirsiniz:

 


[1] 28.Şubat.2020 / https://www.milligazete.com.tr/haber/3679876/saadet-partisinden-flas-karar


Bu yazarin diger makaleleri

  Büyük Meydan Larousse Onu şöyle anlatıyor: (1874-Edirne-1921 Berlin) Edirne...
Devami
  Erbakan Hocamıza 40 Sayfalık Mektup Yazdırtan Olay! Almanya’daki özel ve gizli...
Devami
  "Küresel çete"ye (Siyonist sermaye hakimiyetine) teslim olmuş AKP iktidarı,...
Devami
  BAĞIMLILIK ESARETTİR, BIRAKABİLMEKSE ÖZGÜRLÜK       İmtihan kazanmak için, gayen kadar gayret lazım Hak...
Devami
  Mü’minliğin en belirgin özelliği, MERT’lik ve NET’liktir; önderlik ise ayrıca...
Devami
 3. Dünya savaşı için iştahı kabaran ABD, İran ile nükleer...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 976

SON YORUMLAR