Reklam
Reklam
Reklam

HAZİRAN 2005

HZ. İBRAHİM'İN (AS) SİYASETİ DİN ve MEZHEP MESELESİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

Hz. İbrahim Aleyhisselam... Kur'anda defalarca övülen ve örnek gösterilen Yüce Peygamber... Kıyamete kadar mümin milletine imam, önder ve rehber...

Ama acaba hangi hikmetlerle ve bizlere ders ve cevaz olacak hangi ibretlerle; 3 yerde, zahiren "yalan"a benzer, düşmanlarını aldatıp oyalamaya ve akledip gerçeği anlamalarını yönelik sözler kullanmıştı?[1][1]  Bak: T.D.V. İslam Ansiklopedisi 21. cilt sh.270)

"MÜDDESSİR" SURESİ DAVET VE DAVA PRENSİPLERİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 
 

Aleyhissalatü Vesselam Efendimize, kırk yaşlarında iken, mutlak Hakikati ve yaratılış sırlarını tefekkür ve tezekkür etmek için inziva'ya çekildiği Hira Dağı'nda ve Nur sığınağında bulunduğu bir sırada, Ruh-ul Emin olan Hz. Cebrail'in gelip, nübüvvet müjdesini ve kıyamete kadar sürecek ve sönmeyecek olan Risalet meşalesini verdiği ve Alak Süresi'nin, "Oku" emriyle başlayan ilk ayetleriyle, ilahi mesajları ilettiği bilinmektedir.

YENİ PAPA SEÇİMİ

 

Konuya başlamadan önce, şu iki hususu özellikle belirtmek ve altını çizmekte yarar var.

1-Hrıstiyanlar ve özellikle Katolikler ve Papa'lık (Vatikan); Müslümanları: hidayete erdirilmesi ve doğru yola çevrilmesi gereken "dinsiz cahiller" olarak görmektedir. Ve hele Müslüman Türk'lere, çok daha katı bir nefret ve husumet beslenmektedir. Anadolu'yu fethetmeleri, Bizans'ı tarihten silmeleri, bu düşmanlığın başlıca sebepleridir.

CIA ORTADOĞU VE TÜRKİYE ŞEFİ GRAHAM FULLAR: MUSTAFA KEMAL'İ NİYE BİTİRMEK İSTİYOR?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

Graham Fuller Siyonisti şunları söylemişti:

  • Türkiye'de Mustafa Kemal modeli bitti!

"Mustafa Kemal çok hürmet ettiğim bir şahıstır. Besbelli ki Türkiye'yi emperyalizmden o kurtardı. Hem de bazı çok hayati reformları yerine getirdi. Ama bu zorunlu Batılılaşma Türk toplumunda bazı yaralar da bıraktı. Kendi Osmanlı tarihini, İslam geleneklerini sevenler vardı. Batılılaşma İslamiyet'i aşağılayan bir hale dönüşünce bu bir memnuniyetsizlik yarattı. Şimdilerde ise sarkaç daha merkeze geldi. Anadolu Kaplanları da yeni bir Türkiye içinde yeni bir rol oynamaya başladılar. Yani bir bağdaşma var. Bu çok sağlıklı bir gelişmedir" diyor.

AYIN AYNASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

GEBZE GENÇ SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ BAŞKANI

 MUZAFFER KOŞAN'IN FERYADI

 

   Kıbrıs ve Türkiye'nin, hem de stratejik bölgeleri, parsel parsel yabacılara satılıyor!..

   Bizi telefonla arayan, emlak ve arsa işleriyle uğraşan değerli kardeşimiz Muzaffer Koşan, Kıbrıs'taki ve yurdumuzdaki stratejik alanların ve maden yataklarının; Amerikalı, Alman, Fransız, Rus ve İsrailli ( ki bunların hemen tamamı Yahudi asıllıdır) yabancılar tarafından, hem de çok ucuz fiyatlara kapatıldığını... Hatta bu amaçla kendisiyle görüşen bazı yabancılara arsa ve arazi satmadığını üzülerek ve endişelerini belirterek anlattı.

   GENÇSİAD Başkanı Muzaffer Koşar Kardeşimizi, bu duyarlı ve tutarlı tavrından dolayı kutluyor ve her platformda bu gerçekleri gündeme getirmesini bekliyoruz...

SON YORUMLAR