Reklam
Reklam
Reklam

KASIM 2005

"BEN MÜSLÜMAN DEĞİL MİYİM?"

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Önce gazete ve TV haberlerini hatırlayalım:

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in kutsal emanetlerinden Sakal-ı Şerif'in Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından Atatürk Havalimanı'na getirtilmesinin tartışması sürüyor. Sakal-ı Şerif'i Başbakan Tayyip Erdoğan'ın AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile görüştüğü sırada Eyüp Camisi'nden Atatürk Havalimanı'na getirten Bakan Koç, konuyla ilgili soruları Aydın'a gitmek üzere geldiği İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda şöyle yanıtlıyor. Bakan Koç, "Ben Müslüman değil miyim" diye çıkışıyor.

YENİ ŞAFAK'TA ŞAFAK ATTI MI?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfMükemmel 
 

Kürşat Bumin "Galataport ve Oferler" başlıklı yazısında, şimdiye kadar alkışladığı AKP

Tüpraş ihalesiyle hatırlanan "Ofer kardeşler" hikâyesi henüz soğumadan bu kez yine bir Ofer-Global işbirliği ürünü olan Galataport ihalesi konuşulmaya başlandı.

Görünen o ki, özelleştirme ve uzun süreli kiralama ihalelerinde fiyatlarla birlikte söylentiler de artıyor...

Biliyorsunuz, son günlerin göz kamaştırıcı rakamlarından birisi de Galataport'u 49 yıl için yap-işlet-devret modeliyle işletme ihalesinde ortaya çıktı. Ofer Grubu'nun bir şirketinin başını çektiği ortaklık, diğer adayların tekliflerini üçe katlayarak 4,3 milyar dolarla işi bitirdi.

AYIN AYNASI - R. T. ERDOĞAN, MEHMET KUTMAN VE YAHUDİ OFER DOSYASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 11
ZayıfMükemmel 
 

Tüpraş'ın yüzde 14.76'lık payının İsrailli Ofer'e satılması ilginç isimleri ve ilişkileri de kamuoyunun gündemine taşıdı. Bu isimlerin başında da Global Menkul Değerler'in sahibi Mehmet Kutman geliyor. Kutman son üç yıl içinde inanılmaz bir yükseliş sergiledi.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın yeğeni Mehmet Kutman, Yılmaz'ın aksine son yıllarda yani daha doğrusu AK Parti iktidarı döneminde yıldızı en çok parlayan isimler arasında yer aldı. Neredeyse son üç yılın tüm özelleştirmelerinde adı geçti, birçoğunun satışında da aracılık yaptı. En son Taksim Park Oteli'ni dünyanın ikinci en zengin adamı Warren Buffett'la birlikte almasıyla gündeme geldi.

İSRAİL!İN İSLAM KORKUSU VE ŞARON'UN KANLI TİYATROSU

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Bugün Gazze Şeridi'ndeki ortama damgasını vuran gerçekler: karışıklık, yanıltma, propaganda ve yanlış bilgilendirmedir. 1.5 milyon Filistinli yerleşimci ve mülteciden, işgalci İsrail askerlerine ve 8.500 civarında İsrailli yerleşimciye, devletin başındakilerden sıradan vatandaşlara, kimsenin İsrail'in "çekilme"sinin ve bölgeye yasadışı bir biçimde yerleşmiş olan İsrailli yerleşimcilerin boşaltılmasının nasıl ve ne amaçla planlandığı hakkında bir bilgisi yok. İsrail Başbakanı Ariel Şaron ve en yakın danışmanları bu konu hakkında pek konuşmak istemiyorlar. Şu anda söyleyebilecek bir şeyleri yok. Her şeyde olduğu gibi ‘Barış için' de bir bedel ödemek gerekir değil mi! Dünya kamuoyuna bedel ödedikleri izlenimini vermeye çalışıyorlar.

ÖZLEDİM

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

Kafeslerde tutsak, bülbül masalı...

Aman canlar, ben gülümü özledim!...

Karada çırpınan balık misali

Saray size, ben gölümü özledim!..

SON YORUMLAR