ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün3706
mod_vvisit_counterDün4198
mod_vvisit_counterBu Hafta28877
mod_vvisit_counterGeçen hafta42164
mod_vvisit_counterBu Ay33502
mod_vvisit_counterGeçen Ay186777
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17671218

IP'niz: 3.230.154.160
Bugün: 08 May 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12543260

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KASIM 2006

KUR'ANİ ÖLÇÜLER VE PAKRADUNİLER!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 18
ZayıfMükemmel 
 

AL-İ İMRAN:

154- ...De ki: (Cihad'a ve bu teşkilata katılmayıp ta) "Evlerinizde olsaydınız üzerlerine öldürülmesi yazılmış olanlar, yine devrilecekleri yerlere gidecekti. (Bu sorumluluk ve sıkıntıları) Allah, gönüllerinizdekini deneme yapmak ve kalplerinizde olanı (dünyaya bağımlılık ve bayağılıkları) arındırmak için (emretti). Allah, sinelerin özünde gizlenenleri bilendir.

157- Yemin olsun ki (Bu hizmet ve cemaat içindeyken) eğer Allah yolunda öldürülür, ya da ölürseniz; Allah'tan (size ulaşacak) olan bir rahmet ve mağfiret, onların (sizden ayrılanların ve sizi alaya alanların) bütün topladıkları (dünyalıklar) dan çok daha hayırlıdır.

KARADELİKLER VE MUHTEMEL KIYAMET TASVİRLERİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfMükemmel 
 

Kıyamet hâdisesi ile ‘karadelik çekim kuvveti' arasında nasıl bir münasebet kurulabilir?

  • Devenin iğne deliğinden geçmesi ve zamanda geriye gitmek nasıl mümkün hâle gelebilir?
  • Güneş'in batıdan doğmasına sebep olabilecek muhtemel tesirler nelerdir?

ÖFKELENMEK, PSİKOLOJİK HASTALIK SAYILIYOR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 30
ZayıfMükemmel 
 

Çağdaş bilim adamları: Öfke ve kızgınlığın, "aralıklı patlama bozukluğu" adı verilen, biyolojik temelleri olan bir hastalık olduğunu söylüyor.

ABD'de 2001-2003 yılları arasında, 9 bin 282 kişiyle yüz yüze görüşülerek yapılan bir çalışma sonucunda öfke ve kızgınlığın, aslında bir hastalık olduğu ve "aralıklı patlama bozukluğu" olarak adlandırıldığı açıklandı. Chicago Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kürsüsü Başkanı Dr. Emil Coccaro, "İnsanlar öfkenin sadece kötü bir davranış olduğunu ve bu tavrın düzeltilmesi gerektiğini sanıyorlar. Bilmedikleri şey ise bunun biyolojik ve düşünsel bir yönünün bulunduğudur" diyor.

İSMET PAŞA KİMİN MAŞASIYDI?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 42
ZayıfMükemmel 

 

Önce, meşhur Johnson mektubu ve İsmet İnönü'nün cevabıyla başlayalım.

Bilindiği gibi, 27 Mayıs ihtilali sonrası, İnönü'nün Başbakanlığı sırasında, Kıbrıs'ta EOKA'cılar iyice azıtmış, Türklere karşı katliamlar başlatmış, ailesi Elazığ'da komşumuz olan Dr. Nihat İlhan'ın hanımı ve çocukları banyoda hunharca boğazlanmış ve Kıbrıs'ı Yunanistan'a katma girişimleri yoğunlaşmıştı.

Toplumun yoğun tepkisi üzerine İnönü iktidarı,  uluslar arası anlaşmalarla sağlanan garantörlük haklarımızdan doğan sorumluluklarımızın gereği olarak, Kıbrıs'a müdahale kararı almıştı.

Ancak el altından ABD Ankara Büyükelçisi aracılığıyla Başkan Lyndon Johnson'a da haber ulaştırmıştı.

Bunun üzerine Johnson, İnönü'yü azarlayan, tehdit ve hakaretlerle hizaya sokan, malum mektubunu yollayınca, İnönü; Devletin onurunu, iktidar sorumluluğunu ve Kıbrıs'taki vahim durumu göz ardı ederek, alınmış hükümet kararlarından geri adım atmıştı.

ASYA VE KAFKASYA PETROLÜ İSRAİLE Mİ?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

Bush: "Pakistan'a da gireriz, İran'ı da vururuz" diyor!

Bush yaptığı bir konuşmada gerekirse Pakistan'a girebileceklerini ve nükleer çalışmalarını sürdürürse İran'ı vurabileceklerini söylüyor. Bush'un bu sözleri karşısında insan serinkanlılığını yitiriyor... İran'a tehditlerini çoktandır sürdürüyordu şimdi bir de Pakistan çıktı... Bush, Ladin ve yardımcısı Zevahiri'nin Pakistan da olduğuna dair sağlam bir istihbarat bulunduğu takdirde Pakistan'a girmek için emir vereceğini söylüyor... Afganistan ve Irak'ın işgallerinden önce ellerinde sağlam delil ve istihbarat bilgileri olduğunu ileri sürmüşlerdi. Şimdi görüyor ve biliyoruz ki gerek Afganistan gerek Irak ile ilgili ellerinde var olduğu ileri sürülen bilgiler asılsızmış... Hatta, bu bilgilerin yanlış çıktığını, bazı ABD yöneticileri CIA'nın kendilerini yanılttığını bile açıkladılar. Demek ki, Bush için sağlam istihbari bilgilere ihtiyaç yok... Bush bir ülkeyi vurmayı ve işgal etmeyi kafasına koymuşsa dünyayı kandırmak için ortaya atacağı bazı iddialara ihtiyaç duyuyor. Aslında Bush'un bu tür gerekçeler aramasına bile ihtiyaç yok. "Canım istedi falan ülkeyi işgal ediyorum" dese dahi dünyanın sessizliğini bozmaya pek niyeti yok görülüyor.

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR