Reklam
Reklam
Reklam

ERBAKAN'A MİNNETTARIZ !..

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfMükemmel 

 

Aziz Hocam, Asil insan!..

Yıllardır, bir yandan dış güçlerle, öbür taraftan içerideki işbirlikçilerle uğraştın...

Eğrileri düzeltmeye, aksilikleri dizginlemeye çalıştın!..

Belki de tarihte hiç görülmedik hıyanetlere, hiç hak etmediğin hakaretlere uğradın!..

Ama yine de davandan cihadından caymadın, usanmadın; asla şikayetçi olmadın, şahsi hesaplara, nefsi hırs ve heyecanlara hiç kapılmadın!..

 

İslamiyet'te hidayeti; Siyasette feraseti; Hizmette dirayeti; Meşakket ve zahmette metaneti; Kuvay-ı Milliye'deki şuur ve fazileti, sizden öğrendik, hep sen anlattın!..

Yurdumuzu, ordumuzu, Milli ruh ve namusumuzu ve bu cennet vatanı canları pahasına bize emanet bırakan: Mohaç, Çanakkale ve Dumlupınar şehitlerini, gazilerini, şerefli geçmişimizi ve onurlu soyumuzu, hep rahmet ve hürmetle andın...

Zorlu, uzun ve yorucu, ama kalıcı ve akılcı çözümler üretip uyguladın; kesinlikle ucuz kahramanlıklara ve uyuz şarlatanlıklara tenezzül buyurmadın!..

Dört partini kapattılar... Kırk mahkeme açtılar... Ceza üstüne cezalar yağdırdılar... Zindanlara soktular... Siyasi yasaklar koydular... Dünyayı ele dolayan Siyonist mihraklar, 28 Şubatçıları kışkırtıp üzerine saldılar... Ancak sen asla yılmadın, yorulmadın ve yıkılmadın... Hayret ve hayranlığımızı bir kat daha artırdın!.. Hainler hırlamaktan usandı, hatta bazı gafiller, geç de olsa hatasını anlayıp uslandı... Ama sen yine usanmadın!..

Yarım asırdır, Hak çizgisinden sapmadın, döneklik ve ödleklik yapmadın ve bu güne kadar dimdik ayakta kaldın, hiç sarsılmadın!..

Ve en şerefli tavrın; Hiçbir zaman mazeretlerin ve bahanelerin arkasına sığınmadın!..

Bozuk ve bataklık sistemin ürettiği sivrisineklerle, kiralık ve seviyesiz sövücülerle, münafık ve marazlı samimiyetsizlerle boğuşup, boşuna vakit harcamak yerine; Şeytan'ın askerleri ve şer güçleri olan: Siyonist ve emperyalist merkezlerle; hem de, mert ve metin bir şekilde savaştın... Ama bazıları gibi tehlikeyi veya ganimeti görünce sıvışmadın, kaçmadın, kaytarmadın, yıkılmadın!..

Cumhuru, yani her sınıf ve seviyeden; farklı din ve düşünceden bütün toplumun hukukunu ve huzurunu esas olan yüksek bir cumhuriyetin; Göstermelik ve güdümlü değil; gerçek ve gerekli bir demokrasinin; Karşılıklı anlayış ve saygı temeline dayanan örnek bir laikliğin kurulması...

Ülkemizin: ekonomik, teknolojik, sosyolojik ve stratejik; her türlü baskı ve bağımsızlıktan kurtarılması...

Her yönden, hem de yerli dinamik ve imkanları ve Milli değer ve ahlakıyla kalkınıp, insanlığa yeni bir medeniyet, barış ve bereket modeli sunması için çırpındın!..

Bütün bunları yaparken de; bir yandan sahte ve satılık devrim yobazlarıyla, bir yandan da münafık din istismarcılarıyla sürekli boğuşmak zorunda bırakıldın!..

Mecburdun, asırlardır aklı köreltilmeğe, ahlakı kirletilmeye çalışılmış talihsiz bir toplum içinden; zahiren en az yıpratılmış ve "imalat hatası olarak; az buçuk sağlam bırakılmış" ve en az yamuklaşmış görünen, ve Atatürk'ten sonra tersine çevrilen ve çivileri sökülen masonik sistem tarafından dışlanıp değer verilmeyen kimseleri ve kesimleri önemseyip öne çıkardın...

Ki, bunların bazılarını mahalle bekçisi bile yapmazlarken, sen milletvekili yaptın...

Onların amele çavuşluğuna reva görmediklerini Sen, bakan yaptın...

Başkalarının çöpçü başı bile atamadıklarını Sen, Belediye Başkanı yaptın...

Ama ne kadar acıdır ve yüreklerimizi yakıcıdır ki; Bunların bir çoğu, kerameti kendilerinden zannetmekten ve sonunda davasına ve Hocasına hıyanetten sakınmadılar, sıkılmadılar!.. Hazmedemeyip kustular!.. Yine de oralı olmadın, aldırmadın!..

Bu tiyniyetsiz tiplerin, önemli bir kısmından; maalesef Zatınızı topluma: "Olduğunuzdan farklı, aykırı ve hatta huzursuzluk kaynağı ve baş belası!" gibi yanlış tanıtmaktan başka bir fayda da bulamadın!..

Ellerine fırsat geçtikçe, size haksızlık, hatta hayasızlık etmekten çekinmeyen yazar-çizer takımına; bütün bu yaptıklarına ve bozuk kafa yapılarına rağmen; yine de acıyıp, gazete'nin, TV'nin kapılarını açtın... Köşe ve kaşe sahibi yaptın...Çünkü hiç kimsenin birikim ve deneyimlerinin körletilmesine, karakter ve kabiliyetlerinin kirletilmesine razı olmadın!..

Ey Asil insan, Aziz Hocam!..

Seni hakkıyla anlamak ve anlatmak haddimiz değil... Bizler için "Erbakan'a yağcılık yapıyor!"  iddia ve iftirasında bulunanlara cevabımız: "Hayatını ve rahatını, İslam'ın hikmet ve hakikatine ve tüm insanlığın hizmetine adamış olan bu Zat'ın yağcılığı değil, ah keşke nasip olsaydı da ayakkabı boyacılığı bile, bizim için büyük şereftir!" Zira Ashabı Kehf'in köpekleri bile makbul sayılır ve Kur'anda anılırsa, Türkiye merkezli yeni bir saadet ve mehdiyet medeniyetine öncülük yapan; İnançlı ve kutsi amaçlı Kuvay-ı Milliye emekçileri de, herhalde ve inşallah manen mahrum edilmeyecektir.

Kur'anı Kerimin ayet ayet haber verip söylediklerinden; Hz. Peygamberin (SAV) hadis ve haberlerinden, O'nun sünnet ve siyerinden; Hikmet ve hakikat ehli muhteremlerin müjdelerinden ve insanlık tarihinin tabii seyrinden anlıyoruz ve kesinlikle inanıyoruz ki: Hasretle beklenen Kutlu Kuvay-ı Milliye devrimi ve mutlu Erbakan dönemi çok yakında gerçekleşecektir!

                                ŞİİR

Hürmetle ellerin öpmek, münasiptir bizlere

Hak davana hizmet etmek, hem nasiptir bizlere

Nankörlük eden utansın; Ey hidayet Yıldızı,

Dost yolunda ezilmek de; şereftir acizlere!
Bu yazarin diger makaleleri

Samimiyetle ve iyi niyetli bir gayretle; her konuda haklı ve...
Devami
  21.Haziran.2005 Milli Gazete Kulis-Ankara Köşesinde önemli bir haber yer...
Devami
  "Demo-krasi" (democracy) means that public choose their own governers...
Devami
Demo-krasi, Latince halk idaresi, halkın kendi yöneticilerini seçmesi anlamındadır. Ama "Demon-krasi"...
Devami
Hiçbir olur mu, İslamla küfür? “Tanrı”lar başka, O Rahman başka!.. Biz de...
Devami
  Danıştay'ın basılmasının, başörtüler ve İmam Hatiplerle ilgili kararlarıyla hedef...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 6253

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

SON YORUMLAR