Reklam
Reklam
Reklam

MAYIS 2006

AKP, ÖNCE ORTAMI GERİYOR, SONRA GERİ ADIM ATIYOR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Şemdinli iddianamesini hazırlayan Savcı Kurban mı edildi?

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSYK), Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'yı meslekten ihraç etti ve karar kesinleşinceye kadar açığa aldı.

Kurul, ayrıca Van Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Kaçan ile Başsavcıvekili İbrahim Özer hakkında ise başka bir müfettiş görevlendirilerek yeniden inceleme yapılmasını kararlaştırıldı.

Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in onayı ile Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu'nca Savcı Sarıkaya hakkında başlatılan soruşturma raporu, HSYK'da ele alındı.

Aynı zamanda HSYK'nın başkanı olan Adalet Bakanı Çiçek'in katılmadığı toplantıda, Kurul, Sarıkaya'nın Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 69. maddesinin son fıkrasına göre meslekten ihracına karar verdi.

HAMAS İHANETE ZORLANIYOR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

Hamas'tan ihanet isteniyor

Tecrübeler ispat etti ki, Arap ve İslam dünyasındaki caddeler, sokaklar hâlâ daha temiz ve daha dürüst. Arap âleminde yapılacak olan herhangi bir hür seçim bunu doğruluyor. İşte ortada en taze örnek, Filistin seçimleri bunun en hayırlı şahidi.

Hamas'ın seçimleri kazanması sürpriz kabul edilse de Filistin davasında taraf olan bazı Arap ülkelerinin seçim sonuçları konusunda İsrail karesi içinde yer alması şüphesiz daha büyük bir felaket olmuştur. Bazı Arap kalemşorlarının İsrail empozelerine niçin boyun eğmek gerektiğini açıkça pazarlayan borazanlar haline dönüşmesi ve Filistinlilerin hak edişleri konusundaki kahredici suskunluğu onaylaması ise rezalet kelimesinden daha hafif bir sözle anlatılamaz. Bu durum, sahiplerine utanç verici ve rezillik giydiren bir durumdur.

MİT MÜSTEŞARI-KDP BULUŞMASI VE BARZANİNİN MEŞRULAŞTIRILMASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

Bünyesinde Kürt nüfusu barındıran dört ülke hareketli günlere gebe görünüyor. Bölgedeki kördüğümün birincil nedeni olan, bununla birlikte aynı zamanda bir diplomatik koz olarak da kullanılan Kürt sorununun, önümüzdeki günlerde Irak, Türkiye, Suriye ve İran'da önemli gelişmelere sebebiyet vermesi bekleniyor. Bu olası gelişmelerin merkezinde PKK'nın tasfiyesi meselesi yatıyor.

EHLİ KİTAP ve MESİH KAVRAMI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Ehli Kitap: Lûgat manası, Allah'ın gönderdiği kitaplara inanan... Yahudi, Hıristiyan ve Müslüman olan... Hakiki Hıristiyanlık veya Musevilikten çıkmamış bulunan demektir.[1]

Istılahi, yani ilmi ve icmai anlamı ise: Allah'ın gönderdiği, Tevrat, İncil ve Kur'an'ın asıllarıyla değil, bunların yorumlarıyla ve yozlaştırılmış durumlarıyla meşgul ve meşhur olan kimselerdir. Yani orjinalleri zaten bulunmayan, Tevrat ve İncil'in, insan eseri olan mevcut batıl ve bozuk şekilleriyle oyalananlar "Ehli Kitap" sayıldığı gibi, Kur'an'ın çeşitli zamanlarda yazılmış tefsir ve tevilleriyle uğraşıp avunan, ama Kur'an'ın aslına dönmeye ve mesajını öğrenip amel etmeye yanaşmayan müslümanlar da, ehli kitap kavramı içindedir.[1] Bak: Yeni Lûgat / Abdullah Yeğin

UYUŞTURUCU FACİASI YAYILIYOR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 14
ZayıfMükemmel 
 

Uyuşturucu kullanımı ve ölüm oranları hızla artıyor!

Türkiye uyuşturucunun transit geçiş güzergâhı olmaktan çıkarak uyuşturucu pazarı haline geldi. Çocuklar ve gençler büyük tehdit altında. BM'nin Uyuşturucu ve Suç Ofisi raporuna göre liselerde uyuşturucu kullanımı giderek artıyor. CHP'li Ahmet Ersin konuyu Meclis'e getirmek için çırpınıyor, ama duyan, gören yok.

SON YORUMLAR