Reklam
Reklam
Reklam

KUR'ANDAN ÇOK YAKIN ZAFER MÜJDELERİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfMükemmel 

 

Meryem:

  37- İçlerinden (bazı) gruplar (vaad edilen galibiyet ve ahiret günü hakkında) ihtilafa düştüler. Artık büyük günü (Mehdiyet devrimini ve ahiret gerçeğini) görmekten dolayı, vay inkar edenlere!..

  38- Bize gelecekleri (vaad ettiklerimizin gerçekleşeceği) gün neler işitecekler, neler görecekler!.. (Şaşkınlığa ve perişanlığa düşecekler) Ama bu gün, o zalimler, açık bir sapıklık içindedirler.

 

  39- (Tayin ve takdir edilen ve kesinlikle bildirilen) İşin kaza edilip (hüküm ve karar verilip) biteceği hasret gününe karşı onları uyar! (Müminlerin hasret ve heyecanla beklediği, münkirlerin nedamet ve zillete düşeceği günü hatırlat) Ki onlar (hala) bir gaflet içindedirler ve (Hakkın hakimiyetine ve hesaba çekilip karşılığını göreceklerini) inkar etmektedirler.


  Zariyat:

  23- İşte bu göğün ve yerin Rabbine and olsun ki; şüphesiz o (size vaad edilen dünyada galibiyet, ahirette hesap günü) sizin (aranızda) konuştuklarınız gibi, elbette kesin bir gerçektir.

  8-12- (Ama ey şeytani bir gururla sapıtanlar)

  •Siz, kesinlikle, biri birini tutmaz bir söz (çelişkili fikirler ve gerçek dışı görüşler) içindesiniz.

  •Ondan (Haktan ve hayırdan yüz dönderip, benliğe ve dünyalık beklentilere yönelen, hikmet ve hakikatten) çevrilen; (hidayet ve istikametten de) çevrilir! (Kendi gurur ve kuruntularının esiri haline gelirler.)

  •Kahrolsun o, zan ve tahminle yalan söyleyenler!..

  •Ki onlar, cehalet kuşatması içinde bilgiçlik satan gafillerdir.

  •(Her şeyi dünyaya ve nefsi hevalarına endeksleyip) din günü (hesap ve ceza gerçeği ve ahiret müjdesi, kim bilir) ne zaman? diye sormak suretiyle şeytani mahiyetlerini ortaya dökerler.

  •36- Ne var ki orada, Müslümanlardan olan bir evden başkasını bulamadık.

  •50- Öyleyse, (her türlü şirkten, şekavetten ve şeytaniyetten uzaklaşıp) Allah'a doğru kaçın!.. Gerçekten ben sizi, Ondan yana (Allah adına) açıkça uyarıyorum.

  51- (Sakın) Allah ile beraber (başka bir kimseyi Ona ortak) bir ilah kılmayın!. Muhakkak ben sizi, Onun adına, açıkça uyarıyorum.


  En'am:

  112- Bunun gibi, her peygambere (Allah tarafından görevli dava rehberine) ve hakikat habercisine, insan ve cin şeytanlarından (zahiren dost görünen gizli) bir düşman (musallat) kıldık. Onlar biri birilerini aldatmak (avutmak ve oyalamak) için yaldızlı sözler (iltifat edici ifadeler) fısıldaşır. Eğer Rabbin isteseydi (izin vermeseydi) bunu yapmazlardı... Öyleyse onları (kendi konum ve görevleri gereği, mecburen öyle davrandıkları) samimi olmayan uydurma söz ve hareketlerini kendi hallerine (ve özel mahiyetlerine) bırak.Bu yazarin diger makaleleri

İhtiyaç duyulan Adil Düzen'de, yani tabii ve evrensel fıtrat kanunlarına...
Devami
  ÇAĞDAŞ PUTPERESTLER!          Şu çağdaş insanlık; iflas, zararmış Rahatı, çıkarı; ırk-fırkası put!.. Riya...
Devami
  "Cumhurbaşkanlığı seçimi niçin önemlidir?" sorusunun doyurucu yanıtını bulmak ve...
Devami
A Jew called Ben-Ami Kadish was arrested in April, 2008 by...
Devami
Milli Görüş gibi Hak bir davaya ve Erbakan Hoca’ya hıyanete...
Devami
Haram ve zıkkımdır, içine tüküreyimDini imanı olmayan paranın da!...Çirkefleşmiş, neresini...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 5106

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

SON YORUMLAR