Reklam
Reklam
Reklam

Gaziantep ESAM Başkanı Ömer Mert Kardeşimizi Tebrik ve Teşekkür!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 

Oğuzhan Asiltürk’ün bazı SP İl Başkanlarının da bulunduğu bir toplantıda: Hem İslami sorumluluğumuza, hem dava şuurumuza, hem de referandumda haklı olarak ‘’HAYIR’’ kampanyası yürüten Saadet Partimizin ve Sn. Genel Başkanın resmi ve gerçekçi politikasına aykırı yorum ve yaklaşımlarını; ilmi ve erdemli bir üslupla tenkit ve tahlil eden Ömer Mert kardeşimizi tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Yüksek bilgi ve birikimini, dini gayret ve hassasiyetini yakinen bildiğimiz Kardeşimizin, bu duyarlı ve tutarlı tavrı, Allah’ın (cc) rızasını ve dava hatırını, herkesin ve her şeyin üstünde tutan mesajları, umarız pek çok Milli Görüşçü yazar ve yorumcumuza ve parti kurmaylarımıza da örnek olacaktır. Yeni Akit ve Milat Gazeteleri resmi sitelerinde de, sevinçle yer verdikleri ve ‘’bakınız Oğuzhan Asiltürk de EVET diyor’’ imajını oluşturmaya yeltendikleri bu temelsiz ve talihsiz yaklaşımları ve sadık insanlarımızın kafasını karıştıran konuşmaları bizzat dinledikleri halde, -hayret ki hayret!- hiçbir tepki vermeyen yetkililerimizin bu iz’ana ve vicdana yakışmayan suskunluklarını bozmaları hususunda da yine umarız ki değerli Ömer Mert kardeşimizin uyarıları diriltici bir nefes olacaktır.

Bazıları hiç tanımayarak ve dolduruşa kapılarak, bazıları davamıza zarar verdiğimiz kanaatini taşıyarak, bize hakaret ve husumet eden sadık Milli Görüşçü kardeşlerime bütün haklarımı helal ettiğime ve onlara derin bir muhabbet ve hürmet beslediğime Allah’ı (cc) şahit tutarak ve yıllardır beş vakit namazda Milli Görüş sadıklarına, hiç aksatmadan dua eden birisi olarak, Ömer Mert kardeşimin bu haklı ve hayırlı ikazları, partimizdeki yeni bir diriliş ve derleniş umutlarımıza da kuvvet katmıştır.

Şimdi sizlere, bu ciddi ve cesaretli tespit ve tenkitleri aynen aktarıyorum:

YİK BAŞKANIMIZ OĞUZHAN ASİLTÜRK BEYE AÇIK MEKTUP 2

Evvela hürmet ve muhabbetlerimi sunarak ellerinizden öperim. Siz asrın lideri MÜCAHİD ERBAKANIN yol arkadaşısınız ve bizler sizlere her zaman minnettarız. Uzun zamandır sosyal medyada ses kaydınız dolaşmakta. Bir lider daha dikkatli konuşmalı, fitneye mahal vermeyecek şekilde izah etmeli, meseleleri hikmetle ele alıp muhataplarını ve genel gündemi de dikkate alarak konuşmalıdır.

Efendim! Liderler hep müjdelerler. Komutanlar ordularının moral ve motivasyonunu hep üst düzey tutmaya gayret gösterirler. Ancak ben sizin bu teşkilatları bir gün olsun müjdelerle motive ettiğinizi duymadım ve görmedim. Kırmak, dökmek, fırça atmak ve birçok kardeşimizi bu muazzez davadan soğutmak! Dahası merkeze hâkim olamamak, ihanet içinde olan bir kısım zevatın görevinin devamını sağlamak... Ne büyük buhranlar yaşıyoruz bir bilseniz. Genel Başkan değişikliğini özellikle siz istediniz. Biz de itaat ettik. Yeni Genel Başkan'ımızın referandum süreciyle ilgili başından beri duruşu tüm MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİ memnun etmişken ve kararlı bir şekilde HAYIR derken neden bu duruşu tartışmaya açarsınız ki hem de il başkanlarının önünde... Fatih Erbakan’la ilgili ses kayıtları, Muhterem büyüğümüz ERBAKAN Hocamızın sadık dostu KAMALAK HOCAMIZLA ilgili ses kayıtlarınız için kol kırılır yen içinde kalır dedik. Ama bu kez mızrak çuvala sığmıyor. Konuşmanız çok ciddi sorunsallar, temel esasların ihlali, teşkilatın ittifak ahlakını sarsma ve eylem/söylem/tavır birliğimize zarar vermiştir. Ama Allah'a hamd ederek söylüyorum ki bu teşkilatın mayası çok sağlam, terazisi de adaletten yanadır ki söyledikleriniz tek bir kardeşimizin yüreğinde makes bulmadı. "Ortadoğu'da Erdoğan'ın suçu yok, suçlu Davutoğlu'dur. Onu da zaten görevden Erdoğan aldı", "En çok %22 oy almışız, şimdi %0.07 oy almışız gittikçe sıfıra inecek gibi görünüyoruz", "Erbakan Hocama; %50’ye hiç gelemeyiz" "Başkanlık sisteminde bize faydalar var" gibi cümlelerin nihai gayesi bu teşkilatın müktesebatlarını AKP’ye EVET şeklinde tahvil etmek değildir de nedir? Ya da tarafsız kalmak yine evet e destek değil midir? Kur’an bizi hiç bir meselede TARAFSIZ olmaya çağırmamıştır. Şems Suresi 8. ayette "Fitne ve takva kabiliyetini verene andolsun ki" Yine İsra süresi 81.ayette; "Hak geldi batıl zail oldu" gibi ayetlerde sürekli iki kutuptan bahsedilmiştir. İnsanlık tarihi boyunca bu iki cephe mücadele etmiş ve Peygamberler bizi haktan, adaletten, doğrudan ve faydalıdan yana olmaya davet etmişlerdir. Flu, renksiz, siyah ile beyaz arası bir tonu tercih etmek bizim duruşumuz olmamıştır ve olmayacaktır.

Referandum meselesinde Fıkhi kaideler (Mecelle) çok nettir;

1- "Kötülükleri defetmek, menfaatleri istemekten (ve getirmekten) daha evladır (önemli ve önceliklidir)."

2- (Mazeret ve mecburiyet durumunda) "İki şerden daha hafif olanı tercih edilir."

Hangi şerrin daha hafif olduğunu ise MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER çok iyi bilirler. Kaldı ki küresel güçlerle anlaşarak bu kutlu hareketi bölen birine (dolaylı) destek olmaya çağırmayı aklım almıyor!? Gerek referandumda gerekse herhangi bir meselede AKP’ye destek olmak, AKP’den de öte "üst aklına" (Siyonist odaklara) destek olmaktır. Oysa AZİZ HOCAMIZ’IN hayatı bu üst akılla mücadele ederek geçmiştir.

Hürmetlerimle efendim.

Ömer MERT

Ahmet AKGÜL -

AHMET AKGÜL KİMDİR?

     

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocak ayında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve Yozlaştırılan “Cihat Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meal-i Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Parti'ye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 80 (seksen) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

      

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meal-i Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiye Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

● Dış Politika Yazıları (I) BOP’un Temel Taşları (1988-1998)

● Dış Politika Yazıları (II) Tarihin En Talihsiz Yılları (2002-2015)

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihat Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

AKP Tahribatının Fotoğrafı: İslamcı Münafıklar

Yeni İstiklal Savaşında Milli Şuur ve Ordu

Bir Dış Proje Olarak AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

(Kadiri - Haydari Tarikatı) Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

● Teşkilatçılık (İletişim ve İşbirliği Sanatı) Mesaj ve Metod 

Milli Siyasette Kirli Hesaplar-1 Milli Görüş’ün Marazlıları

Milli Siyasette Kirli Hesaplar-2 Sonradan Yamuklaşanlar

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri Bir Devrin Bitişi ve Bir Devrimin Gelişi

İdlib-Amik Ovası ve Yaklaşan Armageddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Ezanı, TC’nin Cenaze Namazı Olacaktı

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Bizden Söylemesi-1 AKP İntihara Gidiyordu… (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Bizden Söylemesi-2 Türkiye Uçuruma Sürükleniyordu… (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Türkiye Büyüyor muydu, Bölünüyor muydu?

Türkiye Dağılacak mıydı, Doğrulacak mıydı? (Ahmaklar Okumasındı!)

Türkiye Tarihi Dönemeçte, Ya Yıkılacak Ya Şahlanacaktı!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Muştuları ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Muamması ve Çarkların Tıkanması

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Asker Darbesi Değil Devlet Müdahalesi Lazımdı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

      

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

● Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri (Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi (Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar - Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar - Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar (2 Cilt - Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

Devami
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Web Sitesi

Makale Paylaşım Sayısı: 1017

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

SON YORUMLAR