Reklam
Reklam
Reklam

MAYIS (ÖZEL) 2007

SEÇİMLER VE ACI GERÇEKLER

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

Oy vermek, yönetime katılmak demektir. Oy kullanmak, hem bir vatandaşlık görevi, hem de büyük bir sorumluluk gereğidir. Kullanacağımız her bir "OY"da, 70 milyon'un hakkı olduğu bilinmelidir. Çünkü bu oylarla, beş yıl boyunca ülkeyi yönetecek bir iktidar belirlenmektedir.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ AKP TIKIYOR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

Chicago Sun-Times: "Ermeni Soykırımı Karar Tasarısının Yaratacağı Tepki Irak'taki ABD Güçlerinin İkmal Kapısı Olan Türkiye'yi Kaybettirebilir"

ABD'de yayımlanan Chicago Sun-Times gazetesinin 7 Nisan 2007 tarihli sayısında, Joel J. Sprayregen imzasıyla ve yukarıdaki başlık altında bir makale yer almıştır. İnternetten sağlanan makalenin çevirisi şöyledir:

SN. AHMET NECDET SEZERİN SEZME YETENEĞİ VE ÇELİŞKİLERİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 
 

Cumhurbaşkanının Harp Akademilerinde yaptığı veda konuşmasında

"Değerli Konuklar,

Jeostratejik konumu yönünden dünyadaki uluslararası bunalım alanlarına yakın olan Türkiye, terörizm, kitle yoketme silahlarının yayılması ve bölgesel sorunlardan kaynaklanan çok yönlü ve artan, ağır iç ve dış tehdit ve risklerle karşı karşıyadır.

AKP'NİN AKREPLİĞİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

Her 100 liralık faizin 46 lirası reel faize ödendi

Faizle sömürülüyoruz

Yüksek reel faiz yüzünden, Türk halkının cebinden 12 yılda fazladan 63-87 milyar dolar çıktı. 1995-2006 yıllarını kapsayan dönemde toplam 303,1 milyar dolar faiz ödendi. Bu ödemenin 126,4 milyar dolarını faizin "reel kısmı" meydana getirmekteydi.

SON YORUMLAR