Reklam
Reklam
Reklam

ABD, KABALİST KÂHİNLERİN VE SİYONİST HAİNLERİN ELİNDEN KURTULACAK MI?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Kabala safsataları Hürriyet Gazetesi tarafından benimsetiliyor!

İsrail'de dört gün süren ve 2 bin 500 kişinin katıldığı Kabala Okulu toplantısını okuyucusuna sunan Hürriyet gazetesi, Kabala'nın aslında Yahudiliğin de üstünde bir evrensel öğreti olduğunu yazdı. Aslen Mısır'da Firavunlar devrinde büyücülerin uyguladığı ve gizlilik prensipleriyle aktarılan bir öğreti olan Kabala'nın Hz. Musa'nın vefatından sonra bir tasavvuf kolu gibi Yahudiliğin içine girerek, Siyonist öğretinin temellerini oluşturduğu tarihi bir gerçek. Ancak, Hürriyet gazetesi Kabala'yı sempatik göstermek ve dünya kamuoyunun gözündeki karanlık imajını yumuşatabilmek gayretiyle, Kabalacıların ağzından Kabala'nın aslında Hz. İbrahim'e dayandığı şeklindeki cümleleri aktardı.


Hürriyet: "Kabala dünyaya barış getirecek!" diyor

Yeryüzünde dinlerin sonunun geldiğini iddia eden Kabalacılar, Kabala'nın dinler üstü bir kardeşlik ve sevgi öğretisi olduğunu, dolayısıyla da güya dinlerin yeryüzünde sağlayamadıkları barışı Kabala öğretisinin sağlayacağı propagandasını yapıyor. İsrail tarafından finanse edilen Kabalacıların bu toplantısının ayrıntılarını da ustaca bir imaj yenileme taktiği ile veren Hürriyet gazetesi, "Müslüman Türklerin de bulunduğu kadın ve erkek Kabalacılar ayrı ayrı oturdu ama zaman zaman el ele tutuşarak ‘bir olmanın' temeline indi" şeklindeki cümlelere yer verdi.

Müslümanlar ve Türkler Kabala'ya teşvik ediliyor!

Bir taraftan dinlerin sonunun geldiğini iddia eden Kabalacıların arasında İslam dinine mensup Türklerin de yer aldığının ve bir olmanın temeline indiğinin yazılması, bir yandan aslında Müslümanların, hatta daha da özel de Türklerin de Kabala'nın içinde yer aldığı ve bundan sonra da yer alabileceklerine dair ince bir gönderme var. Aynı cümlede bir yandan haremlik selamlık uygulandığının söylenmesi, hem de zaman zaman kadın ve erkeklerin el ele tutuşarak bir olmanın temeline indiğinin yazılması ise, güya Kabala'nın aynı zamanda cinsiyetler üstü bir hoşgörüye de sahip olduğu şeklindeki bir imayı içeriyor. Kabalanın Siyonizm ve Masonlukla olan ilişkisi ise Hürriyet'in haberinde hiç yer almıyor.

Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün davetlisi olarak Ankara'ya gelen İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, siyonist savunma sanayiinin en iyi müşterilerinden olan Türkiye'ye yüksek teknolojili savunma sistemleri satmaya çalışıyor!

İsrail Savunma Bakanına kalabalık bir heyet eşlik ederken, havaalanında sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı gözlenmişti. Savunma Bakanı ve İşçi Partisi lideri Barak, Ankara temasları çerçevesinde dün Gönül'ün yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile görüşmüşlerdi.

Ardından Barak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile bir araya gelmişti.

Türkiye "iyi müşteri" sayılıyor!

Jerusalem Post gazetesi, Türkiye'nin İsrail'in savunma sanayinin "başlıca" müşterilerinden biri olduğunu belirterek, İsrail Savunma Bakanı Barak'ın Ankara ziyareti sırasında Arrow füze savunma sistemi ve Ofek casus uydusu gibi ileri teknoloji ürünleri satışını görüşeceğini haber vermişti. Gazete, üst düzey bir İsrailli savunma heyetinin kısa bir süre önce Ankara'da Arrow ve Ofek satışına ilişkin görüşmeler yaptığına dikkat çekmişti.

Tam bu sırada;

İsrail, Doğu Kudüs'te Yeni Konutlar Yapacağını İlan Ediyor

İsrail, uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Doğu Kudüs sınırları içinde yeni yerleşim birimleri inşa edeceğini açıkladı.

İsrail İskan Bakanı Zeev Boim, Filistinlilerin gelecekteki devletlerinin başkenti olarak gördükleri Doğu Kudüs'te 1.100 adet yerleşim yeri inşa etmeye hazırlandıklarını duyurdu. İsrail Radyosu'na konuşan Boim, Doğu Kudüs'te bulunan Pisgat Zeev bölgesinde 750; Har Homa'da da 370 yeni konut inşa etmeyi planladıklarını bildirdi. İsrail, daha önce de Batı Şeria'daki Maale Adumim yerleşkesine 250, Har Homa'ya 307 ek konut inşa edeceğini duyurmuştu. İsrail ve Filistin taraflarının kabul ettiği Yol Haritası'na rağmen işgal topraklarında süren inşaat faaliyetleri, 7 yıl aradan sonra 12 Aralık'ta yeniden başlatılan barış görüşmelerini tıkamıştı. İsrail, ABD'nin himayesinde Kasım ayı sonunda yapılan Annapolis zirvesinde, ilk etapta işgal topraklarındaki inşaat faaliyetlerine son verilmesini öngören 'yol haritası' barış planını uygulama sözü vermişti.

Siyonizm özelleşiyor

Kurulduğu tarihten itibaren güvenlik ve yerleşim politikalarını merkezden yöneten İsrail, bu sorumluluklarını aşamalı olarak özel kuruluşlara devrediyor. İsrail hükümeti, ülkenin güneyindeki Negev çölünde yeni Yahudi yerleşim birimlerinin kurulması için arazilerin alınıp satılmasını, yerli halkın evleriyle birlikte tasfiye edilmesi gibi işleri büyük inşaat şirketlerine havale ediyor. Kontrol noktalarını ise, 'Siyon'un Muhafızları', 'Koruma ve Güvenlik' gibi, İsrail'in Blackwater'ı olarak görülen şirketlere bırakıyor. Savaş karşıtı internet sitesi 'inthesetime'da Neve Gordon imzasıyla yayımlanan bir yazıda, bu yöndeki uygulamaların Batı Şeria'yı da içerecek şekilde genişleyeceği belirtildi.72[1]

Şeriat uygulanmalı diye Başpiskopos ‘aforoz' ediliyor

İngiltere, sağduyuya düşmanlık yapıyor

İngiltere'de şeriat kanunlarının uygulanması önerisinde bulunan Canterbury Başpiskoposu Rowan Williams, ülke çapında büyük bir tepki ile karşılaştı. İngiliz gazetelerinin tamamı önceki gün ve dün ilk sayfadan geniş bir şekilde yer verdikleri haberlerinde, Williams'ın bir an önce istifa etmesi gerektiği yönündeki yorumları yayınladı. Daily Express gazetesi, Başpiskopos'un yaptığı açıklamaların ardından yayınladığı haberinde, İngiltere'deki birçok farklı şehir ve ilçede, gizli bir şekilde şeriat yasalarının zaten uygulanmakta olduğunu iddia etti. The Times Gazetesi de ilk sayfasını Başpiskopos Rowan Williams'ın açıklamalarının ardından gelen tepkilere ayırarak, istifa etmesinin istendiğini yazdı. İngiliz kiliselerinin başında olan Kraliçenin sözcüsü tarafından, bu konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındığı ifade edilen yazıda, Londra Piskoposluğu ve kilise meclisi üyesi, Alison Ruoff'un açıklamasına yer verildi. Ruoff, gazeteye yaptığı açıklamada, Williams'ın Anglican toplumu ve İngiltere kiliseleri için faydalı bir şey yapmadığını, derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Daily Mail gazetesi ise, Başpiskoposun, şeriat konusundaki yorumlarının ters tepkiye yol açtığını yazdı. Gazete ayrıca, Williams'ın İngiltere'deki Müslümanlar, milletvekilleri ve kendisinin bağlı bulunduğu kilise tarafından kınandığı için sarsıldığını ve birçok farklı kesim tarafından istifa etmesi yönünde baskı yapıldığını duyurdu.73[2]

İşgalci ABD, Avrupa'yı kışkırtmaya devam ediyor

Robert Gates: Afganistan'ın, Avrupa için tehdit olduğunu söylüyor!

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Afganistan'da başarısızlığın Avrupalıların güvenliği için doğrudan tehdit olacağını iddia ediyor. Gates, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek uluslararası güvenlik konferansına giderken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hükümetlerden umut kestiğini, ama Avrupalılara: güvenliklerinin, NATO'nun 40 bin asker konuşlandırdığı Afganistan'a bağlı olduğunu anlatacağını" belirtiyor.!?

Afganistan'ın sadece 2001'de ABD'ye yönelik saldırıların üssü değil, aynı zamanda El Kaide ve bölgedeki diğer örgütlerinin Avrupa'daki saldırılarında rolü bulunduğunu iddia eden Gates, "Bu, doğrudan Avrupa'nın güvenliğine tehdit oluşturur" diye konuşuyor!

"Avrupa Irak işgali yüzünden tepkili" davranıyor

Gates, ayrıca Afganistan'a asker göndermeleri konusunda yaptıkları çağrıya Avrupa ülkelerinin karşılık vermemesinin, bu ülkelerin Irak'ın işgaline hâlâ tepkili olmalarıyla bağlantılı olduğunu kabul ediyor. Gates, Vilnius'tan Münih'e yolculuğu sırasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Afganistan'a asker gönderilmemesi ve Irak arasında kamuoyu önünde ilk kez bağlantı kuruyor ve şunları ekliyor: ‘'Çoğu Avrupalının, Irak ve Afganistan'daki görevleri birbiriyle karıştırmalarından ötürü kaygılıyım. İkisini bir arada ele alıyorlar. Bence birçoğunun, bizim Irak'a müdahalemizle ilgili sorunları var ve Afganistan'a yönelik projenin (Irak'tan) çok farklı olduğunu, oradan çok farklı bir tehdit geldiğini anlamıyorlar.''74[3]

Almanya: "Afganistan'a ek asker göndermeyeceğiz" açıklaması, Siyonist Amerika'yı kuşkulandırıyor

Alman hükümeti, haber dergisi Spiegel'in; Berlin'in Afganistan'a bin asker daha göndermeyi planladığı yönündeki haberini yalanladı. Alman hükümeti sözcüsü Ulrich Wilhelm tarafından yapılan açıklamada, Başbakanlığın böyle bir düşüncesi olmadığını vurguladı. Savunma Bakanlığı da Almanya'nın Afganistan misyonunu genişleteceği yönünde bir planı olmadığını hatırlattı. Almanya'nın önemli haber dergilerinden Spiegel, hükümetin Afganistan'daki 3 bin 500 olan asker sayısını 4 bin 500'e çıkarmayı düşündüğünü yazmıştı.  ABD, Almanya'dan Afganistan'daki askeri varlığını arttırmasını ve çatışmaların yaşandığı ülkenin güneyine de asker yollamasını istemişti.

ABD bunu hep yapıyor

Gates, Afganistan işgaline destek vermeye soğuk bakan Avrupa ülkelerini "NATO biter" diyerek tehdit ediyor!

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Avrupa halkının Afganistan'daki savaşın, dünya çapında terörist tehditle mücadelenin bir parçası olduğu yolunda ikna edilmesi gerektiğini ve diğer ülkeler Afganistan'daki misyona katkıda bulunmazlarsa bunun NATO'nun sonunun geldiği anlamına geleceğini söylüyor.

44. Münih Güvenlik Konferansı'nda konuşan Gates, "Savaşmak isteyen ve istemeyenlerden oluşan ikiye bölünmüş bir ittifak olamayız, olmamalıyız" diye yakınıyor.

Robert Gates, ortak güvenlikle ilgili bütün sonuçlarıyla beraber böyle bir gelişmenin, uygulamada ittifakı yok edeceğini belirtiyor. Gates, Avrupa halkını Afganistan'daki misyonun önemini anlamaya ve daha büyük terör tehditleriyle bağlantısına ikna etmenin NATO liderlerinin sorumluluğu olduğuna dikkat çekiyor."75[4]

Kısaca Siyonist Amerika; Irak'ta ve Afganistan'da batağa saplanmış, can çekişiyor. Avrupa'dan da umduğu desteği artık bulamıyor. Son ve tek çare olarak, çeşitli vaatler ve tehditlerle, Türkiye'yi yanına çekmeye çalışıyor. Ve maalesef AKP ve yedek lastikleri CHP ve MHP'de buna taşeronluk yapıyor!..

Türkiye, AB'nin Asker Talebini Reddetmekle Doğru Yapıyor, Ama ABD'nin Afganistan Tuzağına Dikkat Etmiyor!

Türkiye'nin, AB'nin Afrika'da konuşlandırmak üzere 3 bin 700 kişilik güç için asker talebine olumsuz cevap vermesi olumlu bir gelişmeydi. Avrupa Birliği'nin, Çad ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ne konuşlandırmayı başladığı barışı koruma gücü (Eufor Chad-Car) için Türkiye'ye yaptığı asker talebi Ankara tarafından reddedilmişti.

AB'ye iletilen Türkiye'nin kararında; Nice Antlaşması'nda öngörülen istişare mekanizmasının Türkiye ile "doğru dürüst işletilmemesi" etkiliydi. Bu arada, güçte Fransa'nın ağırlıklı bir rol oynamasının da diğer bir faktör olduğu belirtilmişti. Ocak sonunda AB tarafından alınan karar uyarınca Şubat ayında konuşlandırılmaya başlanan, 3 bin 700 kişilik güç için Türkiye'den asker istenmişti.

Avrupa Güvenlik ve Savunma Politikası ve Nice Antlaşması çerçevesinde Sudan'ın sorunlu Darfur bölgesinden kaçan sivilleri ve insani yardım sağlayanları da koruyacak olan söz konusu birlik için AB tarafından Türkiye'ye yapılan talebi Ankara geri çevirdi.  Türkiye'nin kararında istişare mekanizmasındaki sıkıntıların etkili olduğu öğrenildi.

Bunlar olumlu gelişmelerdi. Ancak aynı tutarlı ve duyarlı tavrın, bizi Afganistan batağına çekmek isteyen ABD'ye karşı da gösterilmesi gerekliydi.


[1] 10.02.2008 / Yeni Şafak

[2] Milli Gazete / 10.02.2008

[3] Milli Gazete / 10.02.2008

[4] Milli Gazete / 11.02.2008


Bu yazarin diger makaleleri

  SÜMÜKLÜ BÖCEK’TEN HOCA; DÜDÜKLÜ HADIMDAN KOCA OLMAZMIŞ!    Sen Kur’an’ı gönderdin, Peygamberle...
Devami
PKK'nın: önce Güneydoğumuzda federatif-özerk Kürdistan hedefine erişmek, ardından Irak ve...
Devami
  KAYMAKTAN KOMUTAN, KAYPAKTAN KAHRAMAN OLMAZ        Hiçbir bahane tutmaz, başarının yerini Pintiler mazerete,...
Devami
  İnsanoğlu, Allah tarafından kendisine verilen, ama hem Hayır, hem de...
Devami
  05 Aralık 2008 tarihinde yazılmıştır.    FETÖ’CÜLER AHMAKTAN AŞAĞI        Hıyanetine hikmet, uyduruyor...
Devami
  Locanın Devrim Merkezi gibi çalışması Orhan Koloğlu’na göre: Tüccarı ve düşünürü çoğalan...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 4321

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

SON YORUMLAR