Reklam
Reklam
Reklam

OCAK 2006

AH NOLAYDI!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 
 

 

Onurlu insanlar; gururlu değil

Kavgasız nizasız, dünyam olaydı!..

Nemrutlar elinde, huzurlu değil

Fitnesiz, firavunsuz, dünyam olaydı!..

ENTEL GEÇİNEN İSLAMCI YETMELER!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
 

9 Kasım 2005 Milli Gazetedeki Yazısında İbrahim Tenekecinin "Kuşakların Üstatlarını ve İsmet Özel hayranlığını" dile getiren yazısı okuyunca, dostu Ahmet Hakan'ı hatırladık. Seçimler yaklaşıyor... (muş... Acaba kendisi ve Ahmet Hakan ağbisi de adaymıy mış...)

"Her şair kendi okuyucusunu sıfırdan oluşturur. Yine, her kuşak kendi şairini seçer. Ve her kuşağın "üstad" bildiği şair bir tanedir.

Mesela yetmiş kuşağı, yani bugün elli / altmış yaş arasında olanlar, şairleri olarak Necip Fazıl Kısakürek'i seçmişlerdir. Muhterem Hasan Aycın'dan Mustafa Miyasoğlu'na, Ali Haydar Haksal'dan İbrahim Balcı'ya kadar, bu kuşağın önemli isimleri Necip Fazıl'ı çok sever, sayar, en yukarıya onun ismini yazarlar. Hem şair, hem yazar olarak.

ŞU DÖRT TARİHİ UNUTMAYALIM!..

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 
 

26 Haziran 2005 tarihli Washington Times'ta; nedense Basın Yayın'ın ‘'Dış Basında Türkiye'' bölümünde yer verilmeyen bir makale yayınlandı.

‘'Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik şansını güçlendirmek isteyen Türkiye'nin askeriyesinin de, acı dolu reformlardan geçtiği'' belirtilen makalede başlıca üç konunun altı çizildi.

1. Türkiye'de silahlı kuvvetlerin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök liderliğinde daha "transparan" bir hal aldığının öne sürüldü ve geçmişte olduğunun aksine, orduda yaşanan skandalların gün ışığına çıkarılmaya başlandığı ve böylelikle AB'ye de silahlı kuvvetlerin demokratik olabileceğine dair bir mesaj gönderildiği belirtildi

TÜRKİYE; "MUZ CUMHURİYETi" NE ÇEVRİLİYOR!..

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfMükemmel 
 

Hükümetin şahsiyetsiz dış politikaları, Türkiye'ye yönelik talepleri mütareke dönemi arsızlığına vardırıyor.

Bu Ne Küstahlık!..

Avustralya, Çanakkale'de hak talebinde bulundu

Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in, dün manşetten duyurduğumuz Gelibolu Yarımadası üzerinde oynanan oyunlarla ilgili açıklamaların yankısı sürerken, Avustralya'nın Ankara Büyükelçiliği'nin Türk Dışişleri'ne 6 maddelik nota vererek yarımada üzerinde hak talebinde bulunduğu ortaya çıktı. Yeni Zelanda'nın da haddini aşarak seslendirdiği talepler ile yüzbinlerce şehid verilerek vatan toprağı yapılan bölgenin yönetiminin dönüşümlü olarak 7 ülkeye verilmesi isteniyor.

CIA ve MOSSAD GÜNEYDOĞUDA, AKP UYKUDA

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 6
ZayıfMükemmel 
 

Küresel otorite ve kutsal yabancı sermaye...

  "Yabancı sermaye, dünya vatandaşlığı, küreselleşme"... İşte yeni Dünya düzeninin üç sihirli sözcüğü.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milli sermayeyi savunanları ‘sermaye ırkçısı' ilan etmesi, yabancı sermayeye ‘kutsallık' atfeden söylemleri kafa karıştırıyor... Kimileri Tayyip Bey'i anlamakta zorlanıyor. Başbakanın ne dediği, neyi kastettiği konusunda bazıları ihtilafa düşüyor. Ama sanırız; ünlü The Time dergisinde ‘Küresel devletin doğuşu' başlıklı bir makale kaleme alan Strobe Talbot, Başbakan'ı en iyi anlayanların başında geliyor.

SON YORUMLAR