ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün396
mod_vvisit_counterDün1835
mod_vvisit_counterBu Hafta2231
mod_vvisit_counterGeçen hafta16507
mod_vvisit_counterBu Ay14138
mod_vvisit_counterGeçen Ay85276
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar18589399

IP'niz: 18.212.120.195
Bugün: 07 Ara 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12866852

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

mesajmetod150x
istsoz 150x
AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X

ADIL DUZEN 150x

erbakan devrimi 15b 160
bizim ataturk 17b 160
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam

İZMİT'TE FETİH ÇOŞKUSU VE ERBAKAN OLGUSU!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

 

"Milli Görüş camiası, Lideri yüzünden aşağılanmaktan usandı ve utanıyor" diye havlayan entel enikler orada olmalıydı... İzmit İsmet Paşa Stadı'nın tribünlerini, orta sahasını doldurup sığmayan ve bir o kadarı dışarıda kalan onbinlerce "sadık"ın Hak davasına ve Erbakan Hocasına bağlılık sloganlarını duymalıydı!..

Hoca'yı Yezid'e benzetecek kadar alçalıp zırvalayan zavallı kutikler, Erbakan erlerinin erdemli ve edepli, ama görkemli coşkusunu görüp çatlamalıydı!..

 

Dönek ve ödlek hainler; bu muhteşem manzarayı seyredip dizlerine vurmalıydı!..

Dış güçler ve işbirlikçiler; bu tarihi tabloyu görüp kahrından kan kusmalıydı!..

İstanbul'un fethinin kutlanmasına bile katlanamayan ve tarihini diri tutmak isteyen milletimizi, İslam'ı ve Osmanlıyı hatırlattığı için küçümsemeye kalkışan Engin Ardıç gibi arsızlar, İzmit'teki izdihamı görüp çatlamalıydı!..

NATO'cu nasipsizler, mason meymenetsizler ve diyalogcu densizler; bu şuurlu ve huzurlu haykırışları işitip, geç te olsa gerçeğin farkına varmalıydı!..

İçimizdeki İbn-i Sebe'lerin ve Lavrence'lerin; İzmit'e akan sadıklar selinden ve Erbakan sevgisinden dolayı; hınçlarından nasıl mosmor oldukları, moruklaşmış yüzlerinden okunmalıydı!..

Erbakan bitti diyen beyinsizler;

Sudan, Afganistan, Malezya eski cumhurbaşkanı ve başbakanlarının, Dünya İslam Gençlik Federasyonu başkanlarının: "Hz. Peygamberin müjdesine muhatap olan Fatih Sultan Muhammed Bizans'ı fethettiği gibi Dünya Lideri Erbakan da bu asrı fethedecektir. İnsanlık O'nu beklemektedir" anlamındaki tesbit ve tebriklerini onların ağızlarından dinleyip, ibret almalıydı!..

Ve asrımızın Hoca'sı, asırların acısını dindirecek kutlu mesajlarını ve mutlu müjdelerini sıralıyor; şeytanları şaşkınlığa, şarlatanları şok olmağa sevk eden "insanlığın kurtuluş çarelerini ve saadet reçetelerini" anlatıyordu:

●"Bugün insanlığın içine düşürüldüğü maddi ve manevi esaret ve zilletten kurtuluşu için; tekrar yeni bir fethe ihtiyaç vardır. İşte o fethin müjdesini yaşıyoruz ve cenabı Hakka sonsuz şükürler ediyoruz.."

●"Bu stadyumun içini dışını bir insan seli halinde dolduran gençlerimizin her birini, bir Sultan Fatih olarak kutluyorum. Ve yine hanım kardeşlerimizin her birini de bir Sultan Fatih annesi olarak tebrik ediyorum.."

●"Efendimizin Hendek'te savunma mevzileri kazarken kırdığı kayanın üç parçasından biri İstanbul'a, ikincisi İran'a, üçüncüsü ise Mısır'a doğru sıçramış ve Hz. peygamberimiz bu ülkelerin fethine işaret ve beşaret buyurmuşlardı.."

"İstanbul'un fethini müjdeleyen hadisi şerif; zafere erişmek için;

1-Önce kesin bir inancın ve kararlılığın

2-Ehil ve Emin bir kumandan'ın

3-Şuurlu bir ordunun ve sadıkların gerektiğini haber vermektedir."

●"İnsanlığın hasretle beklediği yeni bir fethin mutlaka ve pek yakında gerçekleşeceğine; ve insanlığın kesinlikle Adil bir düzene erişeceğine, pek çok sebepleri vardır:

1-Önce inancımız böyle düşünmemizi gerektirmektedir.

2-Aziz milletimizin en zayıf ve çaresiz zannedildiği durumlarda; umulmadık diriliş ve zaferlere eriştirilmesidir..

3-Aziz milletimiz bugün de bu şahlanışı yapacaktır ve Allah'ın nusret ve muvaffakiyetine layıktır.

Bazı nasipsizlerin zannettiği gibi bu büyük zaferlerin gerçek sebebi, güç ve kudret değil, yalnız ve sadece imandır.

Bu yeni fetih de mutlaka Milli Görüşle gerçekleşecektir..

Fetih'ten alınacak dersler vardır:

A- Sultan Fatih, Akşemsettin tarafından çok özel şekilde ve fethi gerçekleştirecek biçimde yetiştirilmiştir.

B- Fatih ise, inanarak ve hiçbir zorluktan ve aleyhteki propagandadan yılmayarak bütün hazırlıklarını görmeye girişmiştir.

C- Aşk, azim ve Milli Görüş bir insanda olursa hiçbir şey onun başarısını engelleyemeyecektir.

D- Herkes bilsin ki bir milletin asıl gücü: topu, tüfeği, ekonomisi ve teknolojisinden önce, inançlı, ahlaklı gençliğidir.

E- Sultan Fatih, fetih öncesi Rabbinin huzurunda iki rekât bir hacet namazı kılarken, halkın en mütevazı insanıydı. Ama hücuma geçip, düşmanlara saldırdığında, kükremiş bir arslandı.

F- Zafer sonrası Ayasofya'ya gidip şükür namazı kıldı. Ve Eba Eyyübel Ensari Hz.lerinin kabri şerifini buldurup tazimle yaptırdı.

İstanbul'un fethi bize şu beş şeyi hatırlatmalıdır:

  • 1- Övülen ve müjdelenen Sultan Fatih'i
  • 2- Eba Eyyüb El Ensari Hz.lerini... Hz. Peygambere Ensar'dan ilk iman eden kişi olması, Hz. Peygamberin sancaktarı olarak bütün savaşlarına katılması, Medine'de evinde İslam devletinin temelinin atılması, O'nun şereflerinden sadece bir kaçıdır...
  • 90 yaşında, altı oğluyla ta İstanbul'a Peygamber müjdesine nail olmak arzusuyla cihada katılan ve şahadete ulaşan ulu insandır!..
  • 3- Örnek bir ilim adamı: Akşemsettin Hz.leri... Topluma ve orduya; cihat, biat ve itaat ruhunu aşılayan ilim ve maneviyat timsali olan zat'tır...
  • 4- Ulubatlı Hasan.. Riski ve zahmeti kendisine, ganimet ve şöhreti kardeşlerine reva gören örnek bir mücahit ve şerefli şehit subaydır...
  • 5- Fethin sembolü ve Sultan Fatih'in özel vakfı olan Ayasofya!..

Şimdi Ayasofya'yı yeniden cami yapıp ibadete açmak, hem dinen ve vicdanen, hem de hukuken ve siyaseten bir görevdir. Ve biran evvel camiye çevrilmelidir. Çünkü Ayasofya Hak'kın Batıl'a galebesinin timsali ve Sultan Fatih'in Vakfı ve hatırasıdır.

Rahmetli Necip Fazıl'ın şu tesbit ve temennisiyle bitirelim:

"Stadyumların; futbol maçı için toplanan ve tribünleri tıka basa dolduran kalabalıklarla değil de; dava aşkıyla ve milli sorumluluk şuuruyla koşup gelen inançlı insanlarla doldurulduğunu gördüğünüz gün, o zaman anlayın ki artık zafer yakın demektir..."


Bu yazarin diger makaleleri

  "Demo-krasi" (democracy) means that public choose their own governers...
Devami
  Danıştay'ın basılmasının, başörtüler ve İmam Hatiplerle ilgili kararlarıyla hedef...
Devami
  Aziz Hocam, Asil insan!.. Yıllardır, bir yandan dış güçlerle,...
Devami
Samimiyetle ve iyi niyetli bir gayretle; her konuda haklı ve...
Devami
  21.Haziran.2005 Milli Gazete Kulis-Ankara Köşesinde önemli bir haber yer...
Devami
  En sondan başlayalım: S-1 - Birkaç ay önce % 65'i...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 5239

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR