Reklam
Reklam
Reklam

2023 BERAAT'ININ ÖZEL SIRLARI VE ZAFER MUŞTULARI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 46
ZayıfMükemmel 

 

2023 BERAAT'ININ ÖZEL SIRLARI

VE

ZAFER MUŞTULARI

        

Türkçemizde de kullanılan, “Beraat” kelimesi: Bağışlanma, atılan suçlardan aklanma ve mahkeme kararıyla temize çıkma anlamlarını taşır.

Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresi’nin ilk ayetinde ise “Beraat” şu manada kullanılmıştır:

“Çeşitli mazeret ve mecburiyetlerle müşrikler ve zalim güçlerle yapılan anlaşmaların artık feshedildiğini bildiren bir ültimatom” anlamındadır. Bu ayetle Beraat; “Dayatılan sorumluluklardan kurtulma ihtarı” olarak da yorumlanır.

Hacc-ı Ekber; Efendimizin ve mü’minlerin ilk Hacc ziyareti olmaktadır. İnşaallah ahir zamanda büyük devrim ve değişim sonrası ilk Hacc da, Hacc-ı Ekber sayılacaktır.

Tevbe (Beraat) Suresi ilk üç ayetinin meali: Bize Beraatın; zalim kâfirlere ve hain işbirlikçilere verilen İlahi ihtar ve ültimatom anlamını hatırlatmaktadır:

“(Bu ültimatom) Müşriklerden kendileriyle antlaşma imzaladıklarınıza, Allah'tan ve Resulü’nden kesin bir uyarıdır.

Bundan böyle yeryüzünde (size tanınmış bir süre olarak) dört ay (daha) dolaşın. Ve bilin ki Allah'ı aciz bırakacak değilsiniz. Gerçekten Allah, inkâr edenleri hor ve aşağılık hale getirecektir.

(Hacc-ı Ekber) En büyük Hacc gününde (ve Kurban Bayramı sürecinde bu gerçek) Allah ve Resulü’nden (bütün) insanlara ilan edilip duyurulacaktır ki: Allah ve Resulü kesinlikle müşriklerden ve (bâtıl sistemlerinden) uzaktır ve (zulüm düzenleri yıkılacaktır). Eğer tevbe ederseniz (ve İslam’a dönerseniz) bu sizin için daha hayırlıdır; yok eğer yüz çevirirseniz, bilin ki Allah'ı elbette aciz bırakacak değilsiniz. İnkâr edenleri acı bir azapla müjdele.” (Tevbe Suresi: 1-2-3)

Bu ayetlerin bir ay kadar önce, ülkemizin ve ümmetin nereye gittiğini üzülerek merak ettiğimiz bir tefa’ül sonucu manevi bir müjde ve mesaj olarak karşımıza çıkması da oldukça manidardır!

Bir İbni Mace hadisinde ise şöyle buyrulmaktadır: “Beraat Gecesi, Cenab-ı Hak kullarına şöyle seslenir: Tevbe edip afv isteyen yok mu, onu affedeyim. Rızık isteyen yok mu, nimetlerimi göndereyim. Dertli olan yok mu, sağlık ve afiyet lütfedeyim. Ne isteyen varsa istesin ki, istediğini vereyim!”

Bu mübarek gecede bizim en önemli ve öncelikli isteğimiz, Erbakan Hocamızın kutlu hedef ve projelerinin Milli Çözüm eliyle gerçekleşmesidir! Çünkü milletimizin ve insanlık âleminin, özlenen barış ve bereket dönemine erişmesi bunu gerektirmektedir.

Rahmetli Aytunç Altındal, tanıdığımız, birlikte konferans ve TV programlarına katıldığımız birisiydi. Oldukça birikimli, deneyimli ve insaf ehli bir kişi olduğundan, ömrünün son zamanlarında Erbakan Hocamızın özellikle yurt dışı ziyaretlerine beraber gittiği bir şahsiyetti. Hristiyanlık ve farklı mezhepleri, Yahudilik ve Tevrat öğretileri üzerine dünyadaki sayılı uzmanlar arasında gösterilirdi. 1945 doğumlu olan Aytunç Altındal, 2013’te vefat etmişti.

Felsefeci, İstihbarat Bilimcisi ve Gizli Örgütler Teorisyeni’ydi. Kitab-ı Mukaddes şifrelerini araştırıp çözenlerdendi. Paris Sorbonne ve İsviçre Zürih Üniversitesi Teoloji Fakültelerini bitirmişti. İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmekteydi.

“Avrupa Birliği, tamamen Masonik ve Siyonist bir girişimdir. Türkler Tevhid inancına bağlı kaldıkça, ‘Baba - Oğul - Ruhül Kudüs’ itikadındaki AB’ye asla kabul edilmeyecektir!” diyen şahsiyetti.

Melami ve Mevlevi meşrep, Çerkez bir Türk ailede yetişen ve bir dönem solculara yakın görünen Altındal, 1973 seçimlerini gözlemek ve özellikle Erbakan’ın Diyarbakır Mitingini izlemek için, İsviçre Devlet Televizyonu’nca ve bir ekiple Türkiye’ye gönderilmişti. Diyarbakır’da emniyete alınıp sorguya çekildi. Daha sonra, Masonlarla irtibatlı olduğunu öğrendiği bir Emniyet İstihbarat Şube Müdürü kendisine: “Bu Erbakan çok tehlikelidir. Dışı yeşil, içi kızıl karpuz gibidir… Sağcı Süleyman Demirel’le, solcu Bülent Ecevit Türkiye’ye yeterlidir!..” deyince şaşırıvermişti.

Daha sonra kendisi şunu itiraf etmişti:Yakından tanıdığım ve çok gizli ve kirli amaçlar taşıdıklarına inandığım yabancı ve yerli Masonların, karşılaştığım İsrail’in MOSSAD ajanlarının, Amerika’daki JİNSA gibi Siyonist elemanlarının hep birden: ‘Bu Erbakan çok tehlikelidir!’ dediklerini görünce, bu Zatın çok hayırlı ve yararlı, ender bir şahsiyet olduğunu fark ettim.”

1996 ABD ziyaretimizde JİNSA görevlisi bir ajan bize: “Bu Erbakan çok tehlikelidir ve mutlaka etkisizleştirilmelidir. Eğer Erbakan’ı çıkarabilirsek biz bu İslami hareketi avucumuza alır, havada yönetiriz!..” demişti.

28 Şubat’ta Flash TV’den Yılmaz Tunca bizi çağırdı, ben Sincan’da tanklar yürürken, canlı yayında şunu söyledim: “G. K. Başkanından Albayına kadar, hepsini emekliye sevk etmek lazımdır” demiştim.

Ama bu konu Erbakan’la konuşulduğunda; “Hayır, böylesi girişimler, dış mihrakların tahrikiyle orduda iç çatışmayı veya Milletle-Ordu kapışmasını tetikler ve Allah korusun çok kan dökülebilir… Bu nedenle riske gerek yok, Biz hazırız, dört partimizi kapattılar, beşincisini açarız!” demiştir. Böyle vicdanlı, böyle vatan-millet sevdalı ve böyle fedakâr bir şahsiyet çok az görülmektedir!

28 Şubat sonrası Altınoluk’ta Erbakan’ın ziyaretine gittik. 28 Şubat sonrasının bir değerlendirmesini yapan (İzmir E. Kemalpaşa Belediye Başkanı) M. Ali (Özüdoğru); “Biz ‘Allah Allah! diyerek iktidara geldik. Ama ne olup bittiğini anlamadan ‘Halla halla!’ diyerek indirildik” deyince, Erbakan Hocamız: “Biz de bu sefer ‘Allahu Ekber’ diyerek geleceğiz!” sözleriyle gergin ortamı sakinleştirmişti.

Bir seferinde, Erbakan Hocamızla uçakla Almanya’nın hiç bilinmedik bir kasabasına indik. Hocayla orada çok özel bir savaş uçağı ve silah fabrikasını ziyarete, hatta kendi ifadesiyle “denetime” gittik. En yüksek yetkililer bizi kapıda karşılayıp hürmetle gezdirdiler. Genel gözlemler dışında Erbakan Hoca, oranın yetkililerine özel bilgiler ve direktifler için, ayrı bölümlere gittiler.

Ve yine, AMG (Avrupa Milli Görüş) Teşkilatlarını ziyaretimizde, çok özel bir kiliseyi ziyarete vardık. Yüzlerce Alman, Türk bayraklarıyla bizi karşıladı… Erbakan Hoca önce kilisenin uygun bir yerinde namazını kıldı. Sonra: “Sn. Altındal, bunlara da Milli Görüş’ü tanıtmadan ve gerçek kurtuluş yolunu anlatmadan ayrılmayalım…” dedi ve çok güzel bir Almanca ile onlara, sorunlara İslami çözüm yollarını aktardı. Benim bilebildiğim kadar en az 200 önemli ve bilim ehli Hristiyan, Erbakan’ın tebliği ile Müslüman olmuşlardı.

İşte şimdi, bu mübarek Beraat Gecesi’nde ve O Muhterem Zat Erbakan Hocamızın sadık talebeleri Milli Çözüm Ekibi olarak, huzurunda yüce dergâhına el açıp yalvarıyoruz;

Aziz Hocamızın hazırladığı siyasi, hukuki, ekonomik ve teknolojik bütün o tarihi ve talihli projeleri uygulamayı bizlere ve önümüzdeki kısa süreçte lütfeyle Ya Rabbi!..

Ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi yıkan Kahramanmaraş merkezli asrın felaketini; yine 400 yıllık karanlık asırların dağıtılıp aydınlık sabahların Kutlu Saadetine çevir Ya Rabbi!..

Çok değerli ve gayretli hanımefendileri, beyleri, gençleri ve sevgili çocuklarıyla bütün Milli Çözüm Ekibini, sadık Milli Görüşçüleri, tüm vatanperver ve inançlı milletimizi ve asırlardır nice mağduriyetler ve mahrumiyetler içinde kıvranan Filistin, Yemen, Keşmir, Arakan, Suriye, Sudan, Afganistan, Sincan, Eritre gibi bütün İslam âlemini, bu zillet ve esaretten kurtarıp Adil Düzen emniyetine ve saadetine kavuştur Ya Rabbi!..

Büyük-küçük, gizli-açık, şahsi-siyasi, nefsi-kalbi, bütün günahlarımızdan… Riyakârlık, sahtekârlık, kolaycılık, yükten ve sorumluluktan kaytarmacılık, kıskançlık ve fesat çıkarıcılık gibi bütün kötü huylarımızdan… Ve hele Din istismarcısı ve İsrail’le işbirlikçilik zavallısı olan… Ülkemizde faizi, fuhşu, kumarı, boşanmayı ve her türlü ahlâksızlığı yaygınlaştıran bu iktidarı destekleme yanlışından ve inadından halkımızı kurtar Ya Rabbi!..

2023 yılı Beraat Gecemizi, Tevbe-Beraat Suresi’nin inmesi gibi, bugünün Müşrik ve Münafık saltanatının yıkılmasına da vesile eyle Ya Rabbi!..

Bu surenin inmesinden ve Beraat Gecesi’nden sonraki ilk İslam Haccı olan ve Hacc-ı Ekber sayılan, bizzat Hz. Peygamber Efendimizin katıldığı o kutlu ve mutlu zaferler hatırına, bu yılki Beraat Gecemizi de zaferle ve Hacc-ı Ekber’le taçlandır Ya Rabbi!..

Muhterem erkek ve hanım kardeşlerimizin ve seçkin gençlerimizin okudukları onlarca Kur’an-ı Kerim ve Meal-i Şerif hatimlerini başta Hz. Peygamber Efendimizin, Hz. Âdem’den Efendimize bütün nebilerin, sahabilerin, şehitlerin, velilerin, âlimlerin ve tüm ana-baba ve geçmişlerimizin…

Ve hassaten Aziz Erbakan Hocamız Hazretlerinin mübarek ruhlarına hediye ediyoruz; kabul ve vâsıl eyleyip bizleri hepsinin şefaatlerine eriştir Ya Rabbi!..

Bu gece Zatından istemeyi ve duaları kabul edeceğini emredip müjdelediğin için dua edip diliyoruz:

Hepimize, bütün kardeşlerimize, destekleyip dua edenlere; hidayet ve istikamet, sağlık ve afiyet, helal ve kolay rızıklar ve hayırda harcayacak servet, manevi himmet ve inayet, hep yapıcı ve yararlı işlere muvaffakiyet ve zafere nusret ve galibiyet… Ve bütün bunlar için samimi ve sürekli bir uhuvvet, muhabbet ve meveddeti de bizlere lütfeyle Ya Rabbi!..

Allah’ım, bizleri bu iman ve bu heyecanla yaşatıp, kutlu zafere ulaştırıp, Adil Düzen’i uygulayıp, sonunda Senin rızanı kazanmış olarak canımızı alıp, şehit rütbesiyle huzuruna çıkarıp, Aleyhisselatü Vesselam’ın ve Aziz Hocamızın safına ve şefaatine ulaştırıp, sonsuz ve kusursuz cennet hayatında hepimizi tekrar buluştur Ya Rabbi!..

Âmin, Âmin, Âmin!.. Veselamün alel mürselin. Velhamdü lillahi Rabbil âlemin.

Makale Paylaşım Sayısı: 353

SON YORUMLAR