YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6574e53b71ff1
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 3 3 4
Bugün : 406
Dün : 11955
Bu ay : 111276
Geçen ay : 302569
Toplam : 21354258
IP'niz : 18.205.26.39

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

CÜBBELİ AHMET “BEL’AM”CIK’I VE MAHMUT EFENDİ YAKINLARINA UYARI!

 

Haber Türk’te Fatih Altaylı’nın Cübbeli Ahmet’i aklamak ve reklamını yapmak üzere, 23 Temmuz 2009 Perşembe akşamı programa çıkarmasını ve pasveren sorularla, Ona kendisini savunma fırsatı sunmasını ve masumlaştırmaya çalışmasını; “Fatih Altaylı insafa geldi, Haber Türk hizaya girdi” sananlar yanılmaktaydı.

— “Jet-ski sefası israf değildir.

— Yüzme, atıcılık ve binicilik emredilmiştir.

— Bu nedenle yüzme havuzu yaptırmak sünnettir.” Diyen Cübbeli Ahmet’e hatırlatmak lazımdı:

 

Milletimiz fakru zaruret ve ümmetimiz esaret ve zillet altında kıvranırken, bütün imkân ve fırsatlarımızı bu zulüm ve sefaletten kurtulma yolunda harcamamızın farz-ı ayın olduğu bir dönemde; böylesine lüks ve fantezi heveslerinize sünnet kılıflı ruhsatlar uydurmanıza, Hz. Peygamber (A.S) sağ olsaydı nasıl bir tepkiyle sizleri te’dip buyuracaklardı?

Soru: Bir vaazınızda, “Gölcük depreminde faizcileri ve fahişeleri Allah yerle bir etti. İlahi adalet hepsinin belasını verdi” cinsinden laflar etmiştiniz. Bunlar yanlış ve haksız ithamlar değil miydi?

— Ben bu konuşmalarımda yer adı vermekten dolayı pişmanlık içindeyim. Yanlış yaptığımı kabul etmekteyim.

Ehlisünnete göre, birisi zina üzerinde iken ölse bile, o kişiye  “kâfir gitti” denilemeyecektir. Meyhane ve kerhanede ölenler bile imanı varsa mümindir. Ama adam beş vakit namazını eda eder ve cami de ölür de, buna rağmen bir ayeti inkâr etmişse kâfir gidebilir.

Soru: Şimdi böyle bir deprem olsa aynı sözleri yine söyler misiniz?

— Hayır, “Her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir”. Böyle isim ve yer belirtip insanları rencide eden ifadelerden sakınmak gerekir. O sözlerimden dolayı pişmanlık duyduğumu mahkemede de ifade etmişimdir.

Ben bu davalar açıldığında Avrupa’daydım. “Dışarıda sarayda yatacağıma, vatanımda zindan da yatarım” düşüncesiyle Türkiye’ye geldim. Ama ben o sözleri camide cemaate söyledim. Televizyonlara ve gazete sütunlarına malzeme olacağını hiç düşünmedim. Yanlış hareket etmişim. Herkesten özür dilerim.

Not: Öyleyse sen önce yalan-yanlış konuşup aldattığın ve manevi duygularını istismara kalkıştığın cemaatinden özür dilemen gerekmez mi?..

Soru: Mahmut Efendi’nin yeğeninin 18 trilyonluk bir yolsuzluk davası varmış, bunlar gerçek mi?

— Benim haberim yok. Olsa bile Hoca Efendinin yeğeni ile ne ilgisi olabilir?

Not: Oysa bu iddia doğruysa o yeğeni Hoca Efendiyi ve cemaatini istismar ederek bu soygun ve soysuzluğu işleyebilmiştir ve elbette ilgilidir.

Soru: Çocuk bebeklerle ilgili “şehveti tahrik ediyor, haramdır” iddialarınız olmuştu?

— Ben bu bebeklerle ilgili bir şey demedim. Sadece ergen kadınların çıplak şeklinin yanlışlığını söyledim. Kaldı ki bunları iki sene önce söylemiştim. Hâlbuki her türlü bebek serbesttir ve bebeklere tesettür lazım değildir. Barby bebekler kimseyi de beni de tahrik etmemektedir.

Not: Yine yalan söyleyip geri adım atıyor ve ucuz kahramanlık çıkışlarını inkâr ediyor. Oysa Barby bebekler ve bunların şehveti tahrik özelliği ile ilgili konuşmaları hala ortada duruyor ve herkes hatırlıyor.

Soru: Mehdilik konusu ve Adnan Oktar’la ilgili tepkileriniz nedendir?

— Onun görüşü yanlış. “100 tane hadis benim üzerime uygun düşüyor” diyerek Mehdiliğini ilan ediyor. Bu itikadi bir sapıklıktır. Mehdi her yüzyılın ilk çeyreğinde çıkar. Artık önümüzdeki Hicri yüzyılı beklemek lazımdır.

Soru: “7 yaşından itibaren kız çocuklarınızı öpmeyin ” demiştiniz?

— Yok, canım ben öpüyorum. Orda bir ince uyarı var, yoksa herkes kızını elbette öpebilir.

Not: Madem öyleyse, farklılık fantezisi ve bilgiçlik gösterisiyle sonunda böyle inkâr edip yan çizeceğin ve fetva vereceğin konuları niye bol keseden atıp tutuyordun?

Soru: Herkes sizin gibi İslami bir hayat yaşasa, siyaset ve sosyal münasebetlerden uzaklaşsa, bu doğru olur mu?

— Hayır, böyle bir şey emredilmemiştir, yararlı da değildir.

Kendi arabamım markasını hatırlamıyorum. Eşimin de arabası olabilir, vardır herhalde (şu kaypak ve kıvırmacı tavra bakın) onun arabasının markasını bilmiyorum.

Not: Hanımına aldığı saat ise öyle çok pahalı sayılmazmış, 15 bin dolar abartılıymış, sadece 5 bin dolarcıkmış!? Milyon dolarlık havuzlu lüks villalarda yaşamaktaymış. Ama zamanında 500 bin dolara burasını denk düşürüp ucuza kapatmışmış!?

İyi de bu milyon dolarları, fabrika dedikleri babasının çivi atölyesindeki kazancından oğulcağızına verdiği cep harçlıklarında mı yığmışlardı?

Cemaatine 100 liralık altın nişan yüzüğünü günah yapıp, kendi eşlerine (sayısını kendisi açıklasın) beş bin (5000) dolarlık saat takmayı mûbah sayan bu adamlar nasıl bir vicdan taşımaktaydı?

Soru: Kılık ve kıyafetiniz Devrim yasalarına aykırı değil mi?

— Hayır, Biz kanunlara asla karşı gelmeyiz. Laiklik Avrupa’daki gibi uygulansa çok iyidir.

Soru: Mevcut hukuk düzenine karşı mısınız?

— Hayır… Atatürk özgürlükler tanımış. Çok iyi yapmış. Buhari’yi tercüme ettirmiş. Elmalı’ya Kur’an tefsirinin tercümesini yazdırmış. Ondan sonra bazı sorunlar sıkıntılar yaşanmış, ama bugün tekrar düzelip her şey aslına varmış.

Not: Hani Atatürk Süfyan-Deccal’di? Hani “Mekke Müşrikleri taştan, şimdiki müşrikler ise betondan putlara tapardı?

Hani Atatürk din tahribatçısıydı ve kurduğu küfür nizamını(!) savunup sahip çıkan “kıp kızıl gâvur sayılırdı?”

Hani çarşaf yerine pardösü ile örtünenler bile “erkeğe benzediği” için lanete müstahaklardı?

Hani şeriatın birçok hükmünü tağyir ve tahrif ederek yürürlükten kaldırdıklarını iddia ettikleriniz “dinden çıkmış insanlardı?”

Hani Milli Çözümcüler Atatürk’e sahip çıktıkları ve saygı duydukları için sapıtmışlardı?

Şimdi kalkıp, yazdığımız “Bizim Atatürk” kitabından yaptıkları alıntı ve aktarmalara sığınarak kendilerini aklamaya ve sinsi suratlarını saklamaya uğraşmaktaydı.

Bütün bu konularla ilgili bugün inkâr ettikleri ve tam tersini söyledikleri, kuru sıkı iddialarını ve basit kahramanlık çıkışlarını içeren bantları ve şecere-i asılları ortaya konulmayacak; riyakârlık ve sahtekârlıkları yüzlerine çarpılmayacak mı sanmışlardı?

Cübbeli Ahmet:

Bizim hiçbir siyasetle işimiz ve ilgimiz olmaz. Zaten herkes rahatlıkla evinde ibadetini yapabiliyor, bundan başka ne istenir ki? Demekteydi…

Not: Hani “katıksız şeriatçıydınız?”, hani “takvacı tarikatçıydınız?” Hani “hak ve hakikatçıydınız?” Bütün bunları istismar ve suiistimal ettiğiniz kutsal kavramlar nerede kalmıştı?

Tekkede farklı, TV’de farklı; Mescitte ayrı, mahkemede ayrı tavır takınmak, iki yüzlülük ve münafıklığın, korkaklık ve kaypaklığın daniskasıydı!..

Acaba ;

●Türkiye’mizde devam eden ve Milletimizi canından bezdiren ekonomik sorunlarımız ve çözüm yolları

●AKP ile daha da korkunç boyutlara ulaşan ailevi ve ahlaki sıkıntılarımız ve çare olacak programları

●Masonik odakların ve sabataist cuntanın siyasi ve sosyal barbarlıkları ve zorbalıklarından çıkış kapıları

●Kemalizmi ve laisizmi siper edinen, Türk ve İslam düşmanlarının hukuki ve idari dayatmalarını ve haksızlıklarını bertaraf etme yolundaki amaç ve hazırlıkları

●İsrail’in Filistin vahşetiyle, ABD’nin Afganistan işgaliyle, İslam ülkelerinin ve Hz. Muhammed (S.A.V) ümmetinin uğradığı zulüm ve sömürü belaları ve bunlardan kurtuluş planları

Evet, imanın da, İslam’ın da, insanlığın da birinci derecede ve öncelikle giderilmesini emrettiği bu asıl ve temel sıkıntılarımızı, Fatih Altaylı niye hiç sormamış ve Cübbeli Ahmet niye fırsat bulmuşken bunlara hiç dokunmamıştı?

Çünkü bunların böyle bir derdi ve düşüncesi bulunmamaktaydı. Böylelerinin Hakkın hâkimiyeti Batılın bertaraf edilmesi, Siyonist sömürü sermayeye köleliğin bitirilmesi gibi gayeleri ve ciddi gayretleri yoktu, olamazdı. Bunlar camide, tekkede mangalda kül bırakmayan, ama mahkemeye ve TV’ye çıkınca hemen geri adım atıp uysallaşan uyuz ve ucuz kahramanlardı.

Siyonist sermayenin ve sabataist şebekenin hizmetindeki Haber-Türk TV’ye de işte böylesi “Bel’am”cıklar lazımdı. “Bel’am”cık diyoruz, çünkü bunlar “Bel’am”[1] bile olamazlardı… Bir soru üzerine: “Toplumla görüşme fırsatı ve mekânı olmadığını, münzevi yaşadığını, sürekli ilim ve ibadetle uğraştığını” söyleyip softalık taslamakta, ama Televizyona çıkıp reklam olmak için fırsat kollamaktaydı.

Bekleyin, ey Millet! Cübbeli ve cemaati, çok önemli Siyonist projeler ve siyasi manipüleler için parlatılıp hazırlanmaktaydı. Eski kuklalar fazla kullanılıp yalama olduğundan, yeni kuklalar piyasaya sunulmaktaydı!?

Cübbeli cambazının;

“İran’la ticari ilişkilere ve işbirliğine girmek çok yanlıştır. Çünkü İran Şia itikadını ve şeriat devrimi yasalarını bize ihraç etmeye çalışmaktadır” yaklaşımıyla ABD ve İsrail’in, AKP’yi de kullanarak İran’a saldırı planlarına dolaylı fetva veren sözleri; “Ehli Sünnet taraftarlığını, Amerika’ya uşaklık ve Ilımlı İslam safsatasına taşeronluk” şeklinde yorumlayıp yozlaştırma hesaplı olduğu da sırıtmaktaydı.

Ama umarız ki, bu şarlatanların peşine takılan safi ve samimi insanlarımız, bunların gerçek ayarını ve amacını anlayacak ve istismar edilmekten kurtulacaktı. Çünkü bir soru üzerine; “kendilerinin hiçbir okul açmadıklarını ve böyle şeylerle uğraşmadıklarını” söyleyerek, o sürekli övündükleri ve milletin zekât ve sadakalarını devşirdikleri “Kur’an Kurslarını” bile inkâra kalkışan korkak ve kaypakların, kendilerine sahip çıkamayacaklarını, artık anlamış olmaları” lazımdı.

Allah aşkına söyleyin, 28 Şubat sürecinin şaklabanları Ali Kalkancılar ve Fadime Şahin’lerle, şimdi Cübbeli Ahmetlerin ne farkı vardı? Onlar “cahil ve cesur cambaz”lar, bunlar ise “bilgiçlik budalası madrabaz”lardı!..

Daha önce Şeyh Mahmut Efendi Hazretlerinin tabii varisi olarak görülen iki muhterem Âlimin, oldukça şüpheli ve şaibeli şekilde hunharca katledilmesi sonucu, şimdi Siyonist ve Sabataist Haber-Türk’ün, Cübbeli Ahmet’i: “Nakşi Tarikatının veliahtı” olarak reklam ve ilan etmesi de, bu gibi manevi hizmet ve hareketleri; MİT, CIA, MOSSAD üzerinden kontrol altına almak isteyen şeytani çevrelerin, haince hesaplarını hatırlatmakta ve haklı olarak kafaları karıştırmaktaydı! Acaba…?

Bu endişelerle, Muhterem Mahmut Ustaoğlu Hocaefendinin yakınlarının; yiyecek ve içeceğine zehir katılmak, kullandığı ilaçların benzeri tehlikeli haplar yutturmak veya uykudayken boğdurmak şeklindeki muhtemel suikastlara karşı tedbirli davranmaları yolundaki bu samimi uyarılarımızı dikkate almaları lazımdır. Çünkü birileri kendisini veliaht ilan ettiriyorsa, Onun hırsı aklını ve vicdanını sarıp kuşatmıştır ve böylelerinin şerrinden sakınmalıdır.

ŞİİR

İçleri riya, nifak; gurur kibir yuvası

Zahiren bürünürler; sarık ile cübbeye!

Şehvet şöhrete tapar; kalbi şeytan kovası

Çalışıp ulaşmamış; bir tek helal habbeye!

Ondan bundan çaldığın; ilim diye satıyor

Kendin cennetlik sanıp; sağa sola çatıyor

Üç gram nafileye; bin bir hava katıyor

Bak, müfessir geçinen; manen müflis hoppaya!

Hep tavsiye ediyor; el âleme takvayı

Nefsine uyduruyor; ucuz kolay fetvayı

Zekât, hayır paradan; kesiyor “katkı payı”

Utanmadan harcarlar; on bin dolar küpeye!

Bin yıl öncede yaşar; o günkü yorumlarla

Kur’an: uğraşın diyor; bugünkü sorunlarla

Aynı saftalar, çağdaş; Firavun Karun’larla

Hakla Batılı koyar; bir siyasi kefeye!

 

 

 

 [1] Bel’am: Din bilgici olmasına rağmen, zalimlerin ve kafirlerin keyfine hareket eden ve ezbere fetva veren tipler.

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Milli Çözüm - Özel

Milli Çözüm - Özel

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
100 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Zülkarneyn

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak..
Önce bir sağ tarafınıza bir bakın nerede ise siz hariç binlerce insanın okuduğu fetullah gülen dosyası makalesine ve yayınlandığı tarihe bakın, daha sonra nifak hareketleri isimli bir kitap var ona ve ilk badkı tarihine de bakın, ….. 😉 … Evet ılımlı islam hakkında gerçek ve uyarıcı yazıları yaazan Ahmet hocadır ama cübbesiz olanı 😉 Ahmet Akgül hoca cübbeli ve dahi bir cok insandan seneler evvel bu ve bu gibi ïlımlı olsun, radkal oldun bütün din simsarlarının ipliğini pazara çıkarmış bir insandır….. Ve dergi olarak da bedelini ödemektedirler…. Önce bir sağa sola bir sorun araştırın da sonra afilili laflar edin….

murat

yiğidi vur hakkını yeme
makalenizi okudum ahmet hoca aleyhine ne var ne yoksa her şeyi yazmışsınız buna eyvallah, ama şunu da ekleseydiniz samimiyetinize inanırdım ılımlı islam projesine ve fetullah gülen ekibine medyada karşı çıkan kendini kalkan olarak ortaya atan tek müslümandır sırf bu ılımlı islam projesine karşı çıktı diye cezaevine girdi ve sözünden de vazgeçmedi buyrun yarın ılımlı islam hakkında karşıt görüşleriniz bekliyorum medyada böyle bin kişinin okuduğu dergilerde değil milyonların izlediği bir tv de fetullah gülen e olan sert tutmunuzu bekliyorum .. bakalım o itam ettiğiniz cübbeli kadar cesaretlimisiniz

Ecz.İhsan

Cübbeli Ahmet hocanın Suriye’ye müdahale hakkındaki bu videosu
http://www.dailymotion.com/video/xkvw07_ajan-hocalar-cennety-turkyye_news Cübbeli Ahmet hocanın Suriye’ye müdahale hakkındaki bu adresteki videosunu izlemenizi tavsiye ederim.Şahsen izleyince facebookta şu yorumu yapmıştım.”””SİYONİZMİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEK!…Cübbeli boşuna “parlatılmamış” sabetaist medyada zamanında fetva makamı olarak.Bu konu hakkında yazılar okumuştum ama videoyu izleyince inanamadım, Cübbeli de mi “Cübbe”sini çıkardı acaba!dedim.Eee Suriye’ye girmek için fetva da verdirilmiş, daha ne bekliyor bizim İsrail’e horozlanan hükümet, Suriye’ye girmek için?Afff, af.Ne günlerden geçiyoruz, kurt kuzu birbirine karışmış, ayırdedebilmek mesele, halkımız kime inanacak, kimi dinleyecek…Allah’ım şu zor zamanlardaki biz aciz kullarına acı ve yardım et, doğru yolu göster,doğru yolda yürüt, Müslüman kardeşlerimizle savaştırma, Müslümanları bir ve bütün eyle, içimizdeki münafıkların şerrinden, fitnelerinden koru…Amin.”””.Şimdi ise yahudilerin tüm kullandıkları kişilere, işleri bitince yaptıkları muamele gelmekle birlikte sizlerin yorumlarını da en doğruya ulaşmak gayesiyle merak ediyor ve de “Milli Çözüm ekibi sanırım yine haklı çıktı” demekten kendimi alamıyorum.Hakkınızı helal ediniz.Sevgilerimle, Milli Çözüm Ekibine Selamlar.

Ecz.İhsan

Cübbeli Ahmet hocanın Suriye’ye müdahale hakkındaki bu videosu
http://www.dailymotion.com/video/xkvw07_ajan-hocalar-cennety-turkyye_news Cübbeli Ahmet hocanın Suriye’ye müdahale hakkındaki bu adresteki videosunu izlemenizi tavsiye ederim.Şahsen izleyince facebookta şu yorumu yapmıştım.”””SİYONİZMİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEK!…Cübbeli boşuna “parlatılmamış” sabetaist medyada zamanında fetva makamı olarak.Bu konu hakkında yazılar okumuştum ama videoyu izleyince inanamadım, Cübbeli de mi “Cübbe”sini çıkardı acaba!dedim.Eee Suriye’ye girmek için fetva da verdirilmiş, daha ne bekliyor bizim İsrail’e horozlanan hükümet, Suriye’ye girmek için?Afff, af.Ne günlerden geçiyoruz, kurt kuzu birbirine karışmış, ayırdedebilmek mesele, halkımız kime inanacak, kimi dinleyecek…Allah’ım şu zor zamanlardaki biz aciz kullarına acı ve yardım et, doğru yolu göster,doğru yolda yürüt, Müslüman kardeşlerimizle savaştırma, Müslümanları bir ve bütün eyle, içimizdeki münafıkların şerrinden, fitnelerinden koru…Amin.”””.Şimdi ise yahudilerin tüm kullandıkları kişilere, işleri bitince yaptıkları muamele gelmekle birlikte sizlerin yorumlarını da en doğruya ulaşmak gayesiyle merak ediyor ve de “Milli Çözüm ekibi sanırım yine haklı çıktı” demekten kendimi alamıyorum.Hakkınızı helal ediniz.Sevgilerimle, Milli Çözüm Ekibine Selamlar.

muhammet tezcan

cbbeli ahmet hoca
cübbeli ahmet hoca’yı tanıyanlar tanır.tanımayanlar da maalesef böyle büyük bir alime iftira eder ve ancak kendi kendini helake götürür.hocamızın tek derdi içten ve dıştan sözde islami ve islam düşmanı medyasıyla islamı yıkmaya çalışan insanlara ve görüşlere karşı koyup,islamiyeti doğru olarak anlatan tek hak mezhep olan ehli sünneti yaymak ve insanların kafasının özellikle dahili birtakım şii,vehhabi,bozuk görüşlü ilahiyatçılar tarafından karıştrıldığı bu zamanda müslümanların bu yanlış görüşlere düşmesini engelleyip onların ehli sünnetten ve dinden çıkmasını önlemektir.çünkü günümüzde en önemli mesele budur.artık dindarı dahil bugün birçok kişi ehli sünnetten çıkmış sapık görüşlere kaymıştır.itikatlar zedelenmiştir.maalesef bizi yüzyıllar boyunca dışardan uğraşanlar yenememiş.bugün ilahiyatçı,hoca geçinenler sayesinde içimizde çok büyük bir gedik açmıştır.ülkemizdeki bazı ehli sünnet dışı bozuk görüşlü hocalar şunlardır;hayrettin karaman,mustafa islamoğlu,ali rıza demircan,mustafa karataş.bu isimleri meşhur ve takip edilen insanlar oldukları için yazıyorum.daha çok hoca var.bu kişiler devamlı konuşmalarıyla kitaplarıyla bizi ehli sünnetten çıkarıp cehenneme sürüklerkenken biz hala işin can alıcı noktasının farkında olmadan olaylara amerikan yanlısı,bopçu gibi kolay etiketlerle yaklaşmaya çalışıyoruz.arkdaşlar amerikanın da diyalogçuların de ılımlı islamcıların da amacı gerçek islam demek olan ehli sünneti itikadını bozmaktır.bu inanç zerre kadar bozulsa rabbim korusun işin ucu kafirliğe kadar gidebilir.ne cihad kalır,ne hoca,şeyh kalır,ne islam duygusu kalır ne de islamiyet kalır neuzübillah.artık insanda ehli sünnet itikadı zedelendi mi küfür lehine büyük bir yara açılmış,amerikanın dünyanın gavurunun da istediği büyük oranda olmuş demektir.onun için lütfen ilk başta islamın temel inançları demek olan olan ehli sünnet inancını ve islamiyeti iyi öğrenelim de ondan sonra bakalım bu hocalar neye ve kime karşı konuşuyor ve neyi ve kimi korumaya çalışıyor.eğer üslbuna takılıyorsanız onun tek amacı artık kendisine zevk ve eğlence verenden başka hiçbirşeye bakmayan dinlemeyen bu insanları mümkün olduğu kadar sevdirici cezbedici bir üslupla ve helala haram,harama helal dememek şartıyla insanların ehli sünnetten yani cehennemden kurtulan tek fırkadan hızla uzaklaştığı günümüzde en azından ehli sünnet ve helal dairesinde tutabilmektir.yani maksat işin başında da sonunda da dindir.Allah (celle celaluhu)’nun rızasıdır.bunu böyle bilelim.yeter ki dinimizi bilelim ve insaflıca dinleyelim karşıdakini.ve asıl büyük resmi görelim

muhammet tezcan

cbbeli ahmet hoca
cübbeli ahmet hoca’yı tanıyanlar tanır.tanımayanlar da maalesef böyle büyük bir alime iftira eder ve ancak kendi kendini helake götürür.hocamızın tek derdi içten ve dıştan sözde islami ve islam düşmanı medyasıyla islamı yıkmaya çalışan insanlara ve görüşlere karşı koyup,islamiyeti doğru olarak anlatan tek hak mezhep olan ehli sünneti yaymak ve insanların kafasının özellikle dahili birtakım şii,vehhabi,bozuk görüşlü ilahiyatçılar tarafından karıştrıldığı bu zamanda müslümanların bu yanlış görüşlere düşmesini engelleyip onların ehli sünnetten ve dinden çıkmasını önlemektir.çünkü günümüzde en önemli mesele budur.artık dindarı dahil bugün birçok kişi ehli sünnetten çıkmış sapık görüşlere kaymıştır.itikatlar zedelenmiştir.maalesef bizi yüzyıllar boyunca dışardan uğraşanlar yenememiş.bugün ilahiyatçı,hoca geçinenler sayesinde içimizde çok büyük bir gedik açmıştır.ülkemizdeki bazı ehli sünnet dışı bozuk görüşlü hocalar şunlardır;hayrettin karaman,mustafa islamoğlu,ali rıza demircan,mustafa karataş.bu isimleri meşhur ve takip edilen insanlar oldukları için yazıyorum.daha çok hoca var.bu kişiler devamlı konuşmalarıyla kitaplarıyla bizi ehli sünnetten çıkarıp cehenneme sürüklerkenken biz hala işin can alıcı noktasının farkında olmadan olaylara amerikan yanlısı,bopçu gibi kolay etiketlerle yaklaşmaya çalışıyoruz.arkdaşlar amerikanın da diyalogçuların de ılımlı islamcıların da amacı gerçek islam demek olan ehli sünneti itikadını bozmaktır.bu inanç zerre kadar bozulsa rabbim korusun işin ucu kafirliğe kadar gidebilir.ne cihad kalır,ne hoca,şeyh kalır,ne islam duygusu kalır ne de islamiyet kalır neuzübillah.artık insanda ehli sünnet itikadı zedelendi mi küfür lehine büyük bir yara açılmış,amerikanın dünyanın gavurunun da istediği büyük oranda olmuş demektir.onun için lütfen ilk başta islamın temel inançları demek olan olan ehli sünnet inancını ve islamiyeti iyi öğrenelim de ondan sonra bakalım bu hocalar neye ve kime karşı konuşuyor ve neyi ve kimi korumaya çalışıyor.eğer üslbuna takılıyorsanız onun tek amacı artık kendisine zevk ve eğlence verenden başka hiçbirşeye bakmayan dinlemeyen bu insanları mümkün olduğu kadar sevdirici cezbedici bir üslupla ve helala haram,harama helal dememek şartıyla insanların ehli sünnetten yani cehennemden kurtulan tek fırkadan hızla uzaklaştığı günümüzde en azından ehli sünnet ve helal dairesinde tutabilmektir.yani maksat işin başında da sonunda da dindir.Allah (celle celaluhu)’nun rızasıdır.bunu böyle bilelim.yeter ki dinimizi bilelim ve insaflıca dinleyelim karşıdakini.ve asıl büyük resmi görelim

MUHAFIZ...

SÖZDE ALİM,ÖZDE CAHİL SİTE YAZARI…
“Soru: Bir vaazınızda, “Gölcük depreminde faizcileri ve fahişeleri Allah yerle bir etti. İlahi adalet hepsinin belasını verdi” cinsinden laflar etmiştiniz. Bunlar yanlış ve haksız ithamlar değil miydi?

— Ben bu konuşmalarımda yer adı vermekten dolayı pişmanlık içindeyim. Yanlış yaptığımı kabul etmekteyim.

Ehlisünnete göre, birisi zina üzerinde iken ölse bile, o kişiye “kâfir gitti” denilemeyecektir. Meyhane ve kerhanede ölenler bile imanı varsa mümindir. Ama adam beş vakit namazını eda eder ve cami de ölür de, buna rağmen bir ayeti inkâr etmişse kâfir gidebilir.”

BU YAZIYI YAZAN SÖZDE ALİM GÖRÜNEN, ÖZDE CAHİL OLAN KİŞİYE SORUYORUM;
“NASIL YAŞARSANIZ, ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ” HADİS-İ ŞERİF’İNİ DUYDUNUZMU HİÇ? YA DA ŞÖYLE SORAYIM; HİÇ AÇIPTA KUR’AN’I KERİM YADA HADİS OKUYORMUSUNUZ?

MUHAFIZ...

SÖZDE ALİM,ÖZDE CAHİL SİTE YAZARI…
“Soru: Bir vaazınızda, “Gölcük depreminde faizcileri ve fahişeleri Allah yerle bir etti. İlahi adalet hepsinin belasını verdi” cinsinden laflar etmiştiniz. Bunlar yanlış ve haksız ithamlar değil miydi?

— Ben bu konuşmalarımda yer adı vermekten dolayı pişmanlık içindeyim. Yanlış yaptığımı kabul etmekteyim.

Ehlisünnete göre, birisi zina üzerinde iken ölse bile, o kişiye “kâfir gitti” denilemeyecektir. Meyhane ve kerhanede ölenler bile imanı varsa mümindir. Ama adam beş vakit namazını eda eder ve cami de ölür de, buna rağmen bir ayeti inkâr etmişse kâfir gidebilir.”

BU YAZIYI YAZAN SÖZDE ALİM GÖRÜNEN, ÖZDE CAHİL OLAN KİŞİYE SORUYORUM;
“NASIL YAŞARSANIZ, ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ” HADİS-İ ŞERİF’İNİ DUYDUNUZMU HİÇ? YA DA ŞÖYLE SORAYIM; HİÇ AÇIPTA KUR’AN’I KERİM YADA HADİS OKUYORMUSUNUZ?

MUHAFIZ...

“Haber Türk’te Fatih Altaylı’nın Cübbeli Ahmet’i aklamak ve reklamını yapmak üzere, 23 Temmuz 2009 Perşembe akşamı programa çıkarmasını ve pasveren sorularla, Ona kendisini savunma fırsatı sunmasını ve masumlaştırmaya çalışmasını; “Fatih Altaylı insafa geldi, Haber Türk hizaya girdi” sananlar yanılmaktaydı.

— “Jet-ski sefası israf değildir.
— Yüzme, atıcılık ve binicilik emredilmiştir.
— Bu nedenle yüzme havuzu yaptırmak sünnettir.” Diyen Cübbeli Ahmet’e hatırlatmak lazımdı:
Milletimiz fakru zaruret ve ümmetimiz esaret ve zillet altında kıvranırken, bütün imkân ve fırsatlarımızı bu zulüm ve sefaletten kurtulma yolunda harcamamızın farz-ı ayın olduğu bir dönemde; böylesine lüks ve fantezi heveslerinize sünnet kılıflı ruhsatlar uydurmanıza, Hz. Peygamber (A.S) sağ olsaydı nasıl bir tepkiyle sizleri te’dip buyuracaklardı?”
BU NASIL PERVASIZ VE TERBİYESİZCE BİR ELEŞTİRİ(İFTİRA) ŞEKLİDİR?
GERÇEKTEN ALLAHTAN KORKAN BİR MÜSLÜMAN BÖYLE BİR YAZI YAZMAZ.
BU SİTEYİ HAZIRLAYANLARA VE BU YAZIYI YAZANLARA SORUYORUM;
SİZ (ALLAH RIZASI İÇİN DE OLSA) AHMET HOCA’NIN BU KONU HAKKINDA YAPTIĞI YORUMLAR İÇİN HİÇ AYET-İ KERİME YADA HADİSİ ŞERİFLERİ ARAŞTIRDINIZMI? YOKSA TAHMİN ETTİĞİM GİBİ, BİRYERLERDEN NEMALANMAYA ÇALIŞAN MÜNAFIKLARDAN MISINIZ?

MUHAFIZ...

“Haber Türk’te Fatih Altaylı’nın Cübbeli Ahmet’i aklamak ve reklamını yapmak üzere, 23 Temmuz 2009 Perşembe akşamı programa çıkarmasını ve pasveren sorularla, Ona kendisini savunma fırsatı sunmasını ve masumlaştırmaya çalışmasını; “Fatih Altaylı insafa geldi, Haber Türk hizaya girdi” sananlar yanılmaktaydı.

— “Jet-ski sefası israf değildir.
— Yüzme, atıcılık ve binicilik emredilmiştir.
— Bu nedenle yüzme havuzu yaptırmak sünnettir.” Diyen Cübbeli Ahmet’e hatırlatmak lazımdı:
Milletimiz fakru zaruret ve ümmetimiz esaret ve zillet altında kıvranırken, bütün imkân ve fırsatlarımızı bu zulüm ve sefaletten kurtulma yolunda harcamamızın farz-ı ayın olduğu bir dönemde; böylesine lüks ve fantezi heveslerinize sünnet kılıflı ruhsatlar uydurmanıza, Hz. Peygamber (A.S) sağ olsaydı nasıl bir tepkiyle sizleri te’dip buyuracaklardı?”
BU NASIL PERVASIZ VE TERBİYESİZCE BİR ELEŞTİRİ(İFTİRA) ŞEKLİDİR?
GERÇEKTEN ALLAHTAN KORKAN BİR MÜSLÜMAN BÖYLE BİR YAZI YAZMAZ.
BU SİTEYİ HAZIRLAYANLARA VE BU YAZIYI YAZANLARA SORUYORUM;
SİZ (ALLAH RIZASI İÇİN DE OLSA) AHMET HOCA’NIN BU KONU HAKKINDA YAPTIĞI YORUMLAR İÇİN HİÇ AYET-İ KERİME YADA HADİSİ ŞERİFLERİ ARAŞTIRDINIZMI? YOKSA TAHMİN ETTİĞİM GİBİ, BİRYERLERDEN NEMALANMAYA ÇALIŞAN MÜNAFIKLARDAN MISINIZ?

MUHAFIZ...

ALLAH BU SİTEYİ KURANLARADA, BU YAZIYI PAYLAŞANLARA DA CEZASINI VERECEKTİR.
CÜBBELİ AHMET HOCA EFENDİYİ ÇOK İYİ TANIYAN BİRİ OLARAK, BU ALTINDA MASONCULUK, SİYONİSTLİK KOKAN UYDURUK YAZIYA KANMAMALARINI ALLAH RIZASI İÇİN RİCA EDİYORUM… NE KADAR UĞRAŞIRSANIZ UĞRAŞIN, ELİNİZDEN GELENİ ARDINIZA KOYMAYIN AMA ŞUNU DA UNUTMAYIN “YEMEZLER… BAŞKA KAPIYA…”

MUHAFIZ...

ALLAH BU SİTEYİ KURANLARADA, BU YAZIYI PAYLAŞANLARA DA CEZASINI VERECEKTİR.
CÜBBELİ AHMET HOCA EFENDİYİ ÇOK İYİ TANIYAN BİRİ OLARAK, BU ALTINDA MASONCULUK, SİYONİSTLİK KOKAN UYDURUK YAZIYA KANMAMALARINI ALLAH RIZASI İÇİN RİCA EDİYORUM… NE KADAR UĞRAŞIRSANIZ UĞRAŞIN, ELİNİZDEN GELENİ ARDINIZA KOYMAYIN AMA ŞUNU DA UNUTMAYIN “YEMEZLER… BAŞKA KAPIYA…”

çetin

YAZIKLAR OLSUN!!!!!!!
ne kadar terbıyesızce yorumlar okudum cübbeli hocayı yakından tanıyorum asla öyle sacma sapan işler yapacak bırı degıl >:(haberturku tebrık edıyorum hmn reddettı cunku herkes cubbelı hcnın öyle şeyler yapmıcanı bılır her şer gıbı gözukende vardr bı hayır bosver hcm buda gecer yahuuuu

çetin

YAZIKLAR OLSUN!!!!!!!
ne kadar terbıyesızce yorumlar okudum cübbeli hocayı yakından tanıyorum asla öyle sacma sapan işler yapacak bırı degıl :sad:haberturku tebrık edıyorum hmn reddettı cunku herkes cubbelı hcnın öyle şeyler yapmıcanı bılır her şer gıbı gözukende vardr bı hayır bosver hcm buda gecer yahuuuu

yasir

cübbeliye büyük yanlış
بسم الله الرحمن الرحيم
“bu yazıyı yazan biri herhalde abd ortağı yada vehabi olabilir. Çünkü cübbeli bunlarla mücadele ediyor.istesenizde istemesenizde Allah nurunu tamamlayacaktır.

yasir

cübbeliye büyük yanlış
بسم الله الرحمن الرحيم
“bu yazıyı yazan biri herhalde abd ortağı yada vehabi olabilir. Çünkü cübbeli bunlarla mücadele ediyor.istesenizde istemesenizde Allah nurunu tamamlayacaktır.

Serkan Egilmez

S.a
Arkadaslar gøruyorsunuz degilmi nasil bir birimizi yemek icin bir sebep bulupta hemen parliyip tartisiyoruz, su bi gercek cubbeli ahmet hocayi yeri geldigi zaman takip eden bir insanim ama milli gørus ve milli cøzum dergisini sikca takip eden bir insan olarak su søyleyebilirim milli cøzum dergisinin saglam tespitleri vardir bunu gøz ardi etmemek lazim hakki hakkka vereceksek kisilerin yasam sekillerine yada yasayis tarzina degilde hakki batila karisitiyormu karistirmiyormu. sekline degil suurna bakarak yorum uretsek daha verimli ve kirici olmayiz, ve bir birmizle de tartisirsak bize verilen bu ømru bosa harcamamis oluruz bunlar bizim gucumuzu kuvvetimizi kiriyor ama milli cozum dergisi guzel bir yazi yazmis biraz kirici olmus ama yazi ve tespitler saglam.Saygilar S.a

Serkan Egilmez

S.a
Arkadaslar gøruyorsunuz degilmi nasil bir birimizi yemek icin bir sebep bulupta hemen parliyip tartisiyoruz, su bi gercek cubbeli ahmet hocayi yeri geldigi zaman takip eden bir insanim ama milli gørus ve milli cøzum dergisini sikca takip eden bir insan olarak su søyleyebilirim milli cøzum dergisinin saglam tespitleri vardir bunu gøz ardi etmemek lazim hakki hakkka vereceksek kisilerin yasam sekillerine yada yasayis tarzina degilde hakki batila karisitiyormu karistirmiyormu. sekline degil suurna bakarak yorum uretsek daha verimli ve kirici olmayiz, ve bir birmizle de tartisirsak bize verilen bu ømru bosa harcamamis oluruz bunlar bizim gucumuzu kuvvetimizi kiriyor ama milli cozum dergisi guzel bir yazi yazmis biraz kirici olmus ama yazi ve tespitler saglam.Saygilar S.a

SELMAN ÇOKYİĞİT

KULLANILACAK MALZEME ÇOK
Müslümanım diyen kesimin veya tarikatlara intisaplıyım diyen kesimin çoğunun neden bu kadar IQ su düşük bir türlü çözemiyorum.olayları çözmeyi bırak kendini tanıyamıyor bile. yani uçkurunu çoğu bağlayamıyor ve dünyaya ferman vermeğe kalkıyor. acaba özellikle bunları bir şekilde mübarek şerbet,şeyhimizin içtiği atık var içinde, her derde deva, ne niyetle içersen çare olur.. vb. israiliyattan kalma şarlaatanlıklar ile (zemzem hariç) bunların zihinsel yeteneğini tahrip edici seyreltik karışımlı (kimyasal isim ve terkiplerini yazmıyorum olumsuz örnek olmasın diye)sıvı mı içiriyorlar. Asla Bir MÜ MİN’im iddiasında bulunan kişi Allah’ın izni ile bu kadar seviyesiz olamaz. Çok hayret ediyorum. Biz gurup olarak sonradan İslamı ilmel yagiyn araştırtık ve teslim olduk. ama çok hayret ediyorum şu düşük IQ olayını. Gerçekten DERİNLEMESİNE ARAŞTIRILMALI. ÇÖZÜM BULUNMALI . nU TÜR KİMYASAL TAHRİBATLARIN BİR KISMININ ETKİSİ BİRÇOK ANTAGONİSTİK TERKİPLER İLE ETKİSİZ DURUMA GETİRİLİYOR. Nice çok zeki körpe beyinli gençler bu dezgahlardan (sanırız planlı şekilde )geçirilerek adeta iğdiş ediliyor. Lütfen İnsanlık adına bunlara sahip çıkınız. yazık nice beyinler ülkenin geleceğini karartma adına tahrip ediliyor.NOT: sağlıklı tarikatlara,şeyh ve hoca efendilere karşıtlığımız yok, tüm mü’minlerin ellerinden öper saygı-sevgi duygularımızı sunarız.DERDİMİZ İSLAM TOPLUMUNUN GELECEK ÖNCÜLERİ,İNSANLIĞIN GELECEĞİNİN KURTARILMASINDA (VESİLE ŞEKLİNDE) görev alacak üstün IQ lu GENÇLİĞİMİZ…

SELMAN ÇOKYİĞİT

KULLANILACAK MALZEME ÇOK
Müslümanım diyen kesimin veya tarikatlara intisaplıyım diyen kesimin çoğunun neden bu kadar IQ su düşük bir türlü çözemiyorum.olayları çözmeyi bırak kendini tanıyamıyor bile. yani uçkurunu çoğu bağlayamıyor ve dünyaya ferman vermeğe kalkıyor. acaba özellikle bunları bir şekilde mübarek şerbet,şeyhimizin içtiği atık var içinde, her derde deva, ne niyetle içersen çare olur.. vb. israiliyattan kalma şarlaatanlıklar ile (zemzem hariç) bunların zihinsel yeteneğini tahrip edici seyreltik karışımlı (kimyasal isim ve terkiplerini yazmıyorum olumsuz örnek olmasın diye)sıvı mı içiriyorlar. Asla Bir MÜ MİN’im iddiasında bulunan kişi Allah’ın izni ile bu kadar seviyesiz olamaz. Çok hayret ediyorum. Biz gurup olarak sonradan İslamı ilmel yagiyn araştırtık ve teslim olduk. ama çok hayret ediyorum şu düşük IQ olayını. Gerçekten DERİNLEMESİNE ARAŞTIRILMALI. ÇÖZÜM BULUNMALI . nU TÜR KİMYASAL TAHRİBATLARIN BİR KISMININ ETKİSİ BİRÇOK ANTAGONİSTİK TERKİPLER İLE ETKİSİZ DURUMA GETİRİLİYOR. Nice çok zeki körpe beyinli gençler bu dezgahlardan (sanırız planlı şekilde )geçirilerek adeta iğdiş ediliyor. Lütfen İnsanlık adına bunlara sahip çıkınız. yazık nice beyinler ülkenin geleceğini karartma adına tahrip ediliyor.NOT: sağlıklı tarikatlara,şeyh ve hoca efendilere karşıtlığımız yok, tüm mü’minlerin ellerinden öper saygı-sevgi duygularımızı sunarız.DERDİMİZ İSLAM TOPLUMUNUN GELECEK ÖNCÜLERİ,İNSANLIĞIN GELECEĞİNİN KURTARILMASINDA (VESİLE ŞEKLİNDE) görev alacak üstün IQ lu GENÇLİĞİMİZ…

emine

dengesizlerin yüz karaları
ya siz önce bi kendinizi ölcüp tartıp konusun cübeli hocamız hakkında kendi fikirleriniz beyanınca yalan yaanliş seyler cikartmayın cümle alem biraraya gelse hickise onın gibi olamaz hocamız sizi imana davet ediyo sizse geri tepiyonuz yapmayın bole yugoslavyalık
cübbeli hocam allah sizden razi olson sadece hocamızı kıskanıyorlar bukadar söylüyorum

emine

dengesizlerin yüz karaları
ya siz önce bi kendinizi ölcüp tartıp konusun cübeli hocamız hakkında kendi fikirleriniz beyanınca yalan yaanliş seyler cikartmayın cümle alem biraraya gelse hickise onın gibi olamaz hocamız sizi imana davet ediyo sizse geri tepiyonuz yapmayın bole yugoslavyalık
cübbeli hocam allah sizden razi olson sadece hocamızı kıskanıyorlar bukadar söylüyorum

Yusuf NİĞDEVİ

Ne Kadar Cahilce Yazılmış bir Yazı
Çok cahilane yazılmış bi yazı…Biraz araştırın kardeşim. Cübbeli hocaya laf ederken önce kendinize bi bakın. Artık bundan böyle benim için Milli Çözüm Dergisi bitmiştir.

Yusuf NİĞDEVİ

Ne Kadar Cahilce Yazılmış bir Yazı
Çok cahilane yazılmış bi yazı…Biraz araştırın kardeşim. Cübbeli hocaya laf ederken önce kendinize bi bakın. Artık bundan böyle benim için Milli Çözüm Dergisi bitmiştir.

Polat Can

Yahu size ne oluyor yarası olan gocunsun yazıyı yazanın değil de yazıda geçen cevabını versin aslı tarbiyesizlik bu sizin yaptığınız
o kadar tv proğramlarına çıkan cübbeli ahmet değilmi erkek adamsa sayın ahmet hocanın çıksın karşısına yok bu tür yazıları muhatap almazmış yok bilmem ne biz bunları çok duyduk kaçmak suçunu her daim kabul etmektir . fatih altaylı sordu cübbeliye cübbeli buna mukabil cevap bile veremedi laf hokkabazlığının anlamı yok işte hodri meydan varsa ortada yanlış birşey çıksın açıklasın ben milli çözümü sürekli takip eden ve okuyan bir insanım sonuna kadar doğru yolda ilerliyor kısacası çibanları deşiyor erbakan hocanın tabiriyle söylüyorum sömürücülerin işbirlikçilerimisiniz yoksa milli görüşçümüsünüz

Polat Can

Yahu size ne oluyor yarası olan gocunsun yazıyı yazanın değil de yazıda geçen cevabını versin aslı tarbiyesizlik bu sizin yaptığınız
o kadar tv proğramlarına çıkan cübbeli ahmet değilmi erkek adamsa sayın ahmet hocanın çıksın karşısına yok bu tür yazıları muhatap almazmış yok bilmem ne biz bunları çok duyduk kaçmak suçunu her daim kabul etmektir . fatih altaylı sordu cübbeliye cübbeli buna mukabil cevap bile veremedi laf hokkabazlığının anlamı yok işte hodri meydan varsa ortada yanlış birşey çıksın açıklasın ben milli çözümü sürekli takip eden ve okuyan bir insanım sonuna kadar doğru yolda ilerliyor kısacası çibanları deşiyor erbakan hocanın tabiriyle söylüyorum sömürücülerin işbirlikçilerimisiniz yoksa milli görüşçümüsünüz [b][/b]

aysegül

s.a bu ne terbiyezsizce bi yazı böyle cübbeli ahmet hoca hiç bi şeyi kafasından uydurmuyo madem bu yazıyı yazanlar inanmıyo açsınlar kuran ı kerim i baksınlar ve daha sonra böle abuk subuk yazı yazmaya kalksınlar buna karsılık hem cübbeli ahmet hocadan hem de sevenlerinden özür dilenmesini istiyorum…

aysegül

s.a bu ne terbiyezsizce bi yazı böyle cübbeli ahmet hoca hiç bi şeyi kafasından uydurmuyo madem bu yazıyı yazanlar inanmıyo açsınlar kuran ı kerim i baksınlar ve daha sonra böle abuk subuk yazı yazmaya kalksınlar buna karsılık hem cübbeli ahmet hocadan hem de sevenlerinden özür dilenmesini istiyorum…

isa

haddinizi bilin
once siz kimin adına yazıyosunuz bu yazıları onu bi açıklayın sorada haddinizi bilin cubbeli hocaya iftira atıp efendi hazretlerini kalkan yapan şia larmısınız yoksa mehdi ayagına yatıp cahil ham sofuları kandıran adanan oktarın işallah maşallah cılarımısınız yoksa para için dinini satan diyanetin sayfası milli gazete falan uzar gider bu liste cubbeli konuşuyosa efendi hazretlerinden izin almadan konuşmuyo efendi hazretlerinden izin alamadan adım bile atmıyo hoca sora ne soyluyosa ayet hadıse dayanarak soyluyo size mevlam hidayet versin efendi hazretlerine de kalkan olarak yapışmayın evliyanı bedduasını alan bi daha toparlanamz efendi hazretleri cubbeli hoca hakkındaki herşeyden haberdardır kendisi onu yonlendiriyo sora efendi hazretlerine rabbim uzun omur ihsan eylesin onun yerine gececek alimler bellidir bunu butun cemaat biliyo siz kendinizle oynamaya devam edin xxxxxxx xxxxxxxxx

isa

haddinizi bilin
once siz kimin adına yazıyosunuz bu yazıları onu bi açıklayın sorada haddinizi bilin cubbeli hocaya iftira atıp efendi hazretlerini kalkan yapan şia larmısınız yoksa mehdi ayagına yatıp cahil ham sofuları kandıran adanan oktarın işallah maşallah cılarımısınız yoksa para için dinini satan diyanetin sayfası milli gazete falan uzar gider bu liste cubbeli konuşuyosa efendi hazretlerinden izin almadan konuşmuyo efendi hazretlerinden izin alamadan adım bile atmıyo hoca sora ne soyluyosa ayet hadıse dayanarak soyluyo size mevlam hidayet versin efendi hazretlerine de kalkan olarak yapışmayın evliyanı bedduasını alan bi daha toparlanamz efendi hazretleri cubbeli hoca hakkındaki herşeyden haberdardır kendisi onu yonlendiriyo sora efendi hazretlerine rabbim uzun omur ihsan eylesin onun yerine gececek alimler bellidir bunu butun cemaat biliyo siz kendinizle oynamaya devam edin xxxxxxx xxxxxxxxx

Evladı Fatihan

Aynaya Bak Aynaya
Cübbeli Ahmed Hocayı eleştirenler önce aynaya baksınlar. Sizi ulusal kanalcılar sizi…

Evladı Fatihan

Aynaya Bak Aynaya
Cübbeli Ahmed Hocayı eleştirenler önce aynaya baksınlar. Sizi ulusal kanalcılar sizi…

N.FATİH

S.a.
mükemmel bir yazı yazının eline koluna zihnine saglık Allah zihnini ve aklini simdi oldugu gibi her zaman acik tutsun. bazi yorumlara gülüp geciyorum. Ne güzel yapmıs yazar münafık karakterli birine karsi elbette sert, caydirici ve derecesine uygun kücük düsürücü yazı yazılmalıydı. Bu hoca efendilerdir zaten basima akpyi saranlar. ki o akp irakta katledilen namusu kirleten müslüman kardeslerimizin üzere kalkan amerikan ucaklarinin sorti sayilarini gazetelere utanmadan övünc kaynagi gibi söyleyenler ve daha yazmakla bitmeyecek rezilliklere imza atanlar.. Bu yazi dolayisiyla yerinde duramayan tirnaklarini kemirenler size de cevabim ben bu dergiyi yillardir takip eden biri olarak biliyorum ki onlar “kınayıcının kınamasından korkmayanlar”dir. Ne yapsanız boş Hak gelmiştir Batıl Zail olmaya mahkumdur.

N.FATİH

S.a.
mükemmel bir yazı yazının eline koluna zihnine saglık Allah zihnini ve aklini simdi oldugu gibi her zaman acik tutsun. bazi yorumlara gülüp geciyorum. Ne güzel yapmıs yazar münafık karakterli birine karsi elbette sert, caydirici ve derecesine uygun kücük düsürücü yazı yazılmalıydı. Bu hoca efendilerdir zaten basima akpyi saranlar. ki o akp irakta katledilen namusu kirleten müslüman kardeslerimizin üzere kalkan amerikan ucaklarinin sorti sayilarini gazetelere utanmadan övünc kaynagi gibi söyleyenler ve daha yazmakla bitmeyecek rezilliklere imza atanlar.. Bu yazi dolayisiyla yerinde duramayan tirnaklarini kemirenler size de cevabim ben bu dergiyi yillardir takip eden biri olarak biliyorum ki onlar “kınayıcının kınamasından korkmayanlar”dir. Ne yapsanız boş Hak gelmiştir Batıl Zail olmaya mahkumdur.

Necmeddini Ahmet

Uyarı…
Bu ne cahillik. Bu mudur sizlere cemaatte öğretilen. Bu mu irfan !!! Gezin okuyun biraz Alim görün. Biraz feraset biraz dirayet olsa cübbelinin ne mal olduğunu anlar bu yazıda Mahmut Efendi Hz lerine zerre laf edilmediğini aksine çok sevilip sayıldığını idrak eder Erbakan Hocamıza dil uzatma edepszliği ve terbiyesizliğinde bulunmazdınız. Sizler bu cemaatin Temsilcii olamasınız. Bu dergi Hakkı üztün tutttuğu için “asıl büyük cihad zalim yöneticiye hakkı haykırmaktır” hadisi şerifin bir tecellisi olarak ergenekoncularla ilişkilendirildi onca eza gördü. Bu sadıkalrın hakkına girmenin manasını ancak ahiretteanlarsınız. Bu yazıların yazılış amacı birilerini kötülemek değil siyonizmin sızdırdığı kim varsa tehcir etmektir. gerektiğinde parti içindekiler bile. çünkü sadece hakk üstün tutar yalnız Allah dan korkar bu dergi. Ayrıca hidayet, feraset ve dirayet özelliği gereği tüm bu bilgiler yoksa yabancı servislerle alakası sadece iftiradır. Hz. Erbakan Hocamıza,Mahmut Efendiye (kds) hürmet ve tm sadıklara selam olsun…

Necmeddini Ahmet

Uyarı…
Bu ne cahillik. Bu mudur sizlere cemaatte öğretilen. Bu mu irfan !!! Gezin okuyun biraz Alim görün. Biraz feraset biraz dirayet olsa cübbelinin ne mal olduğunu anlar bu yazıda Mahmut Efendi Hz lerine zerre laf edilmediğini aksine çok sevilip sayıldığını idrak eder Erbakan Hocamıza dil uzatma edepszliği ve terbiyesizliğinde bulunmazdınız. Sizler bu cemaatin Temsilcii olamasınız. Bu dergi Hakkı üztün tutttuğu için “asıl büyük cihad zalim yöneticiye hakkı haykırmaktır” hadisi şerifin bir tecellisi olarak ergenekoncularla ilişkilendirildi onca eza gördü. Bu sadıkalrın hakkına girmenin manasını ancak ahiretteanlarsınız. Bu yazıların yazılış amacı birilerini kötülemek değil siyonizmin sızdırdığı kim varsa tehcir etmektir. gerektiğinde parti içindekiler bile. çünkü sadece hakk üstün tutar yalnız Allah dan korkar bu dergi. Ayrıca hidayet, feraset ve dirayet özelliği gereği tüm bu bilgiler yoksa yabancı servislerle alakası sadece iftiradır. Hz. Erbakan Hocamıza,Mahmut Efendiye (kds) hürmet ve tm sadıklara selam olsun…

Yusuf  Metinoğlu

Sen kimsin be
Sen kimsin de mahmud efendi hz.nin cemaatini uyaracaksın be ahmak adam. sen kendini ne zannediyorsun…Cübbeli Hocanın seviyesine ulaşman için tam 1000 fırın ekmek yemen lazım ama yine de ulaşamazsın.

Yusuf  Metinoğlu

Sen kimsin be
Sen kimsin de mahmud efendi hz.nin cemaatini uyaracaksın be ahmak adam. sen kendini ne zannediyorsun…Cübbeli Hocanın seviyesine ulaşman için tam 1000 fırın ekmek yemen lazım ama yine de ulaşamazsın.

Yusuf Osmanoğlu

Yazıklar Olsun!!
Cübbeli Ahmet Hocaefendi gibi ehli sünnet bir alimi eleştirirken Allahtan hiç mi haya etmediniz. O Cübeli Hoca ki Ben Erbakan Hocayla heryere giderim, o ahirette nere giderse gitsin ben onunla olmaya razıyım diyebilen bir alim. Var mı başka böyle açıktan Milli Görüşü ve Erbakan Hocayı savunabilen bir alim. Ama siz kendinizden başka Milli Görüşçü tanımayan Gerçekte ise Milli Görüşün karalanmasına sebep olan insanlarsınız. Ben 2-3 yıl önce tanıdım sizi, çok kitap ve derginizi almıştım. onları okumuycam ve başkasına da okutmuycam çünkü başkasının da zehirlenmesine vesile olamam. bundan böyle size asla itibarım yoktur.
O cübbeli Ahmet hoca ki ehl-i sünnetin müdafii ve yılmaz savunucusu bir alimdir. Mevla Teala “Kim benim bir dostuma düşmanlık ederse ona karşı aslan kesilirim ” buyuruyor. Biz de sizi Allah için uyarıyor ve Cübbeli Hocadan helallik almanızı tavsiye ediyoruz. Ben bahse konu olan programların hepsini dinledim konuşmadığı sözleri sanki konuşmuş gibi yazmışsınız yazıklar olsun size.İftira etmeyin zira “El iftira eşeddü minezzina” .
Cübbeli Ahmet Hoca Mahmud Efendi Hz.nin yanında çocukluktan yetişen bir alim ve ondan izinsiz asla iş yapmayan birisidir. Tv programlarına da Efendi Hz.den izin alarak çıktı ve Hayroluyor inşaallah diyerek besmele çekip çıkmasını söylüyor Cübbeli Hocamıza. İki büyük hocamızın şehid olmasını sanki Cübbeli Hocamıza bağlıyorsunuz ki bu çok vahim bir iftiradır. Vatikanın Fener Rum patrikhanesinin yaptırmış olduğu katliamları masum bir alimin üzerine atmaya çalışmak vahametin de ötesinde bir iştir. Yoksa böyle yapmaya çalışmak suretiyle, Fener rum patrikhanesini ve karanlık güçleri masumlaştırmaya çalışmak ve cemaati içten bölmeye çalışmak mı derdiniz. Ama bu cemaat sizin provakasyonlarınıza gelmeyecek kadar arifane bir ilme ve tecrübeye vakıftır.
Sonra siz Ergenekoncu Doğu perinçekin kanalında çıkınca derdiniz islamı anlatmak oluyor; Cübbeli Hoca çıkınca onlara hizmet etti diyorsunuz. bu ne tutarsızlık ve çelişki böyle. Ben sizin böyle çok biribiriyle tenakuz sözlerinizi işittim. Zaten Erbakan Hocamız da sizin ne olduğunuz biliyor ve gönderdiğiniz derginizi bile kabul etmeyip “kargo parası bile ödemeden geri gönderin” talimatı veriyor. Erbakan hoca dışında bütün Milli Görüşçüleri sevmeyen ve eleşetiren sizler Milli Görüşe en büyük zararı vermektesiniz.
Haberiniz olsun ki Allahın azabı çok çetindir.

Yusuf Osmanoğlu

Yazıklar Olsun!!
Cübbeli Ahmet Hocaefendi gibi ehli sünnet bir alimi eleştirirken Allahtan hiç mi haya etmediniz. O Cübeli Hoca ki Ben Erbakan Hocayla heryere giderim, o ahirette nere giderse gitsin ben onunla olmaya razıyım diyebilen bir alim. Var mı başka böyle açıktan Milli Görüşü ve Erbakan Hocayı savunabilen bir alim. Ama siz kendinizden başka Milli Görüşçü tanımayan Gerçekte ise Milli Görüşün karalanmasına sebep olan insanlarsınız. Ben 2-3 yıl önce tanıdım sizi, çok kitap ve derginizi almıştım. onları okumuycam ve başkasına da okutmuycam çünkü başkasının da zehirlenmesine vesile olamam. bundan böyle size asla itibarım yoktur.
O cübbeli Ahmet hoca ki ehl-i sünnetin müdafii ve yılmaz savunucusu bir alimdir. Mevla Teala “Kim benim bir dostuma düşmanlık ederse ona karşı aslan kesilirim ” buyuruyor. Biz de sizi Allah için uyarıyor ve Cübbeli Hocadan helallik almanızı tavsiye ediyoruz. Ben bahse konu olan programların hepsini dinledim konuşmadığı sözleri sanki konuşmuş gibi yazmışsınız yazıklar olsun size.İftira etmeyin zira “El iftira eşeddü minezzina” .
Cübbeli Ahmet Hoca Mahmud Efendi Hz.nin yanında çocukluktan yetişen bir alim ve ondan izinsiz asla iş yapmayan birisidir. Tv programlarına da Efendi Hz.den izin alarak çıktı ve Hayroluyor inşaallah diyerek besmele çekip çıkmasını söylüyor Cübbeli Hocamıza. İki büyük hocamızın şehid olmasını sanki Cübbeli Hocamıza bağlıyorsunuz ki bu çok vahim bir iftiradır. Vatikanın Fener Rum patrikhanesinin yaptırmış olduğu katliamları masum bir alimin üzerine atmaya çalışmak vahametin de ötesinde bir iştir. Yoksa böyle yapmaya çalışmak suretiyle, Fener rum patrikhanesini ve karanlık güçleri masumlaştırmaya çalışmak ve cemaati içten bölmeye çalışmak mı derdiniz. Ama bu cemaat sizin provakasyonlarınıza gelmeyecek kadar arifane bir ilme ve tecrübeye vakıftır.
Sonra siz Ergenekoncu Doğu perinçekin kanalında çıkınca derdiniz islamı anlatmak oluyor; Cübbeli Hoca çıkınca onlara hizmet etti diyorsunuz. bu ne tutarsızlık ve çelişki böyle. Ben sizin böyle çok biribiriyle tenakuz sözlerinizi işittim. Zaten Erbakan Hocamız da sizin ne olduğunuz biliyor ve gönderdiğiniz derginizi bile kabul etmeyip “kargo parası bile ödemeden geri gönderin” talimatı veriyor. Erbakan hoca dışında bütün Milli Görüşçüleri sevmeyen ve eleşetiren sizler Milli Görüşe en büyük zararı vermektesiniz.
Haberiniz olsun ki Allahın azabı çok çetindir.

murat74

“Cübbeli’nin komedyen ve kompleksli hâli, Müslümanları incitmiştir.” Cübbeli’nin komedyen ve kompleksli hâli, Müslümanları incitmiştir. İsmailağa Cemaati’nden kısaca söz edelim… Nakşi kökenli bir cemaat. Cemaatin bugün en önemli ismi İsmailağa Camii’nin eski imamı Mahmut Ustaosmanoğlu. Bu nedenle cemaat Mahmut Hocacılar olarak da biliniyor. Cemaat her ne kadar dinsel bir topluluk görüntüsü verse de cemaatin içinde muhafazakar kökenden gelen pek çok politik eğilim mevcut. Gelelim Furkan dergisine… Furkan Dergisi Mahmut Hoca’nın yeğeni Saadet Ustaosmanoğlu tarafından çıkarılan bir dergi… Furkan dergisinde Cüppeli Ahmet Hoca’yı eleştiren bir yazı yayımlandı. Biliyorsunuz Cüppeli Ahmet Hoca Fatih Altaylı’nın Teke Tek programında konuktu. İşte eleştiri de Cüppeli Ahmet Hoca’nın programa katılmasıyla ilgili… Yazıda deniyor ki; “Cübbeli’nin komedyen ve kompleksli hâli, Müslümanları incitmiştir.” Furkan Dergisini oldukça kızdırmış program. Devam edelim: “Fatih Altaylı Cübbeli’nin bir misâlini vesile kılarak Allah Resûlü’ne “korkak” diyor… Cinayetin büyüğü bu davranış karşısında tabiî olarak Müslüman kimliğimizle Cübbeli’den Altaylı’ya haddini bildirecek bir tavır bekliyoruz… Ama tam tersi oluyor ve Cübbeli bu durum karşısında Altaylı’yı çılgına çevirecek bir şeyler söylemek yerine, Müslümanları çileden çıkaracak riyakâr, yalaka ve aşağılık kompleksinin daniskası sayılacak hareketlere yelteniyor… Facia sayılacak bu enstantane ne yazık ki birçok Müslüman tarafından fark edilemeyip Cübbeli’nin bu programdan büyük iş çıkardığı zannına dönüşmüştür. Yazık!” Cem Yılmaz hususu da yazıda şöyle geçiyor: “Türkiye’nin en ünlü komedyeni Cem Yılmaz bile sanatını icra ederken ciddiyetini muhafaza etmesini bilip karşısındakilere asla kendini maskara etmemeyi başarırken, ilim adamı sıfatıyla ekranlara çıkan ve kendini maskaraya çevirenlere yayvan tavırlarıyla fırsat veren Cübbeli’ye ne demeli?..” İşte Furkan dergisinde yayımlanan Cüppeli Ahmet eleştirisi: “Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca, programın akışı içinde şamaroğlanı vazifesi gördüğünü fark etmeden konuşmasına devam ederken, mânâda cinayet sayılacak suçlar da işledi… Kâinatın Efendisi’ne dair olmamız gereken hâl’le, olduğumuz hâl üzerinde bir muhasebe yaparsak mevzu biraz açılabilir zannediyoruz. Necmüddin Kübrâ Hazretleri’nin Mustafa Kara tarafından hazırlanan Tasavvufî Hayat isimli eserinin 74. sayfasında şöyle denilmiş: Nitekim bu konuda Resûlullah şöyle buyurmaktadır: “Ben, sizler için çocuğunuzdan, anne-babanızdan ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız.” Bunun üzerine Hazret-i Ömer: “Ey Allah’ın Resûlü sen bana -kendim müstesna- çocuğumdan anne-babamdan ve bütün insanlardan daha sevimlisin” deyince, Peygamberimiz “kendinden de” diye ilave etti. Bunun üzerine, “Evet ya Resûlulah sen bana, çocuğumdan, anne-babamdan, kendimden ve bütün insanlardan daha sevimlisin” deyince Hazret-i Peygamber, “İşte şimdi inandın, teslim oldun, tasdik ettin ve gerçek imana ulaştın” diye buyurdu. Kütub-i Sitte kaynaklı bu hadis-i şerif’e nisbetle Cübbeli’nin programda yaptığına bakarsak… Fatih Altaylı Cübbeli’nin bir misâlini vesile kılarak Allah Resûlü’ne “korkak” diyor… Cinayetin büyüğü bu davranış karşısında tabiî olarak Müslüman kimliğimizle Cübbeli’den Altaylı’ya haddini bildirecek bir tavır bekliyoruz… Ama tam tersi oluyor ve Cübbeli bu durum karşısında Altaylı’yı çılgına çevirecek bir şeyler söylemek yerine, Müslümanları çileden çıkaracak riyakâr, yalaka ve aşağılık kompleksinin daniskası sayılacak hareketlere yelteniyor… Facia sayılacak bu enstantane ne yazık ki birçok Müslüman tarafından fark edilemeyip Cübbeli’nin bu programdan büyük iş çıkardığı zannına dönüşmüştür. Yazık! Necmüddin-i Kübra Hazretleri’nin söylediklerinin devamı şöyle: Allah Teâlâ da bu anlayışta olan sahabeyi överek şöyle buyuruyor: “… Onunla beraber olan kimseler kâfirlere karşı çetin ve metin, kendi aralarında ise… Devamını oku

murat74

“Cübbeli’nin komedyen ve kompleksli hâli, Müslümanları incitmiştir.” Cübbeli’nin komedyen ve kompleksli hâli, Müslümanları incitmiştir. İsmailağa Cemaati’nden kısaca söz edelim… Nakşi kökenli bir cemaat. Cemaatin bugün en önemli ismi İsmailağa Camii’nin eski imamı Mahmut Ustaosmanoğlu. Bu nedenle cemaat Mahmut Hocacılar olarak da biliniyor. Cemaat her ne kadar dinsel bir topluluk görüntüsü verse de cemaatin içinde muhafazakar kökenden gelen pek çok politik eğilim mevcut. Gelelim Furkan dergisine… Furkan Dergisi Mahmut Hoca’nın yeğeni Saadet Ustaosmanoğlu tarafından çıkarılan bir dergi… Furkan dergisinde Cüppeli Ahmet Hoca’yı eleştiren bir yazı yayımlandı. Biliyorsunuz Cüppeli Ahmet Hoca Fatih Altaylı’nın Teke Tek programında konuktu. İşte eleştiri de Cüppeli Ahmet Hoca’nın programa katılmasıyla ilgili… Yazıda deniyor ki; “Cübbeli’nin komedyen ve kompleksli hâli, Müslümanları incitmiştir.” Furkan Dergisini oldukça kızdırmış program. Devam edelim: “Fatih Altaylı Cübbeli’nin bir misâlini vesile kılarak Allah Resûlü’ne “korkak” diyor… Cinayetin büyüğü bu davranış karşısında tabiî olarak Müslüman kimliğimizle Cübbeli’den Altaylı’ya haddini bildirecek bir tavır bekliyoruz… Ama tam tersi oluyor ve Cübbeli bu durum karşısında Altaylı’yı çılgına çevirecek bir şeyler söylemek yerine, Müslümanları çileden çıkaracak riyakâr, yalaka ve aşağılık kompleksinin daniskası sayılacak hareketlere yelteniyor… Facia sayılacak bu enstantane ne yazık ki birçok Müslüman tarafından fark edilemeyip Cübbeli’nin bu programdan büyük iş çıkardığı zannına dönüşmüştür. Yazık!” Cem Yılmaz hususu da yazıda şöyle geçiyor: “Türkiye’nin en ünlü komedyeni Cem Yılmaz bile sanatını icra ederken ciddiyetini muhafaza etmesini bilip karşısındakilere asla kendini maskara etmemeyi başarırken, ilim adamı sıfatıyla ekranlara çıkan ve kendini maskaraya çevirenlere yayvan tavırlarıyla fırsat veren Cübbeli’ye ne demeli?..” İşte Furkan dergisinde yayımlanan Cüppeli Ahmet eleştirisi: “Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca, programın akışı içinde şamaroğlanı vazifesi gördüğünü fark etmeden konuşmasına devam ederken, mânâda cinayet sayılacak suçlar da işledi… Kâinatın Efendisi’ne dair olmamız gereken hâl’le, olduğumuz hâl üzerinde bir muhasebe yaparsak mevzu biraz açılabilir zannediyoruz. Necmüddin Kübrâ Hazretleri’nin Mustafa Kara tarafından hazırlanan Tasavvufî Hayat isimli eserinin 74. sayfasında şöyle denilmiş: Nitekim bu konuda Resûlullah şöyle buyurmaktadır: “Ben, sizler için çocuğunuzdan, anne-babanızdan ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız.” Bunun üzerine Hazret-i Ömer: “Ey Allah’ın Resûlü sen bana -kendim müstesna- çocuğumdan anne-babamdan ve bütün insanlardan daha sevimlisin” deyince, Peygamberimiz “kendinden de” diye ilave etti. Bunun üzerine, “Evet ya Resûlulah sen bana, çocuğumdan, anne-babamdan, kendimden ve bütün insanlardan daha sevimlisin” deyince Hazret-i Peygamber, “İşte şimdi inandın, teslim oldun, tasdik ettin ve gerçek imana ulaştın” diye buyurdu. Kütub-i Sitte kaynaklı bu hadis-i şerif’e nisbetle Cübbeli’nin programda yaptığına bakarsak… Fatih Altaylı Cübbeli’nin bir misâlini vesile kılarak Allah Resûlü’ne “korkak” diyor… Cinayetin büyüğü bu davranış karşısında tabiî olarak Müslüman kimliğimizle Cübbeli’den Altaylı’ya haddini bildirecek bir tavır bekliyoruz… Ama tam tersi oluyor ve Cübbeli bu durum karşısında Altaylı’yı çılgına çevirecek bir şeyler söylemek yerine, Müslümanları çileden çıkaracak riyakâr, yalaka ve aşağılık kompleksinin daniskası sayılacak hareketlere yelteniyor… Facia sayılacak bu enstantane ne yazık ki birçok Müslüman tarafından fark edilemeyip Cübbeli’nin bu programdan büyük iş çıkardığı zannına dönüşmüştür. Yazık! Necmüddin-i Kübra Hazretleri’nin söylediklerinin devamı şöyle: Allah Teâlâ da bu anlayışta olan sahabeyi överek şöyle buyuruyor: “… Onunla beraber olan kimseler kâfirlere karşı çetin ve metin, kendi aralarında ise… Devamını oku

ismail nur

seviyesiz yazı
bu yazının başlığı bile yazının ve yazarının seviyesini göstermeye yeterli , onun için bu yazıya cevap yazmak bile gereksiz.

ismail nur

seviyesiz yazı
bu yazının başlığı bile yazının ve yazarının seviyesini göstermeye yeterli , onun için bu yazıya cevap yazmak bile gereksiz.

bedirhan

=)
sizlere gülmekten ve ayıplamaktan başka bişe yapmıyorm…
ilmnizin üstünde bir insana laf söylerken edebi biraz korusaydınız keşke….
bun kıskançlık olarak yorumluyor ve şiddetle kınıorum…

bedirhan

=)
sizlere gülmekten ve ayıplamaktan başka bişe yapmıyorm…
ilmnizin üstünde bir insana laf söylerken edebi biraz korusaydınız keşke….
bun kıskançlık olarak yorumluyor ve şiddetle kınıorum…

ersan

allah bizi insaf sahiplerinden eylesin.
s.a. muhterem kardeşlerim
hepimiz alimiyle cahiliyle nefis sahipleriyiz.herbirimizin doğru ve yanlışları var.
kardeşlerimizi tenkit ederken kişiliklerini tahkir etmeden yaptıkları hoş olmayan işleri kötülemeliyiz.hiçbir müslüman bütün bütün kötü veya bütün bütün hatasız olamaz.peygamberler hariç.milli görüş hareketi allahın rızası ve dini mübin için
yıllardan beri çalışırlar.ve bu davada onlarca hakiki tarikat şeyhleri destek vermiştir.allah’a (cc) çağıranla şeytana çağıranı ayırt ediniz buyurmuşlardır.
diger yandan cübbeli hoca efendininde bulundugu cemaat son derece saglamdır ve yıllardan beri islama hizmet etmektedir.kendisi de islam adına kendi bildiğince
hizmettedir.allah hepsinden ve hepimizden razı olsun.etrafda bunca kafir ve münafık varken biz kalkıpta kardeşlerimize mi düşmanlık edeceğiz.her zaman olduğu gibi şu an da birlik ve beraberlik zamanıdır.ayrıca hepimiz kendi kuvvetince islama hizmet etmeliyiz.allah (cc) için sevmeli veya buğzetmeliyiz.kendi kusurlarımızla
meşgul olmalıyız.dilimizde zikir olmalı.aklımızda fikir olmalı.kalbimizde şükür olmalı.ve herzaman insaflı olmalıyız.allah yar ve yardımcımız olsun.allaha emanet.sa.

ersan

allah bizi insaf sahiplerinden eylesin.
s.a. muhterem kardeşlerim
hepimiz alimiyle cahiliyle nefis sahipleriyiz.herbirimizin doğru ve yanlışları var.
kardeşlerimizi tenkit ederken kişiliklerini tahkir etmeden yaptıkları hoş olmayan işleri kötülemeliyiz.hiçbir müslüman bütün bütün kötü veya bütün bütün hatasız olamaz.peygamberler hariç.milli görüş hareketi allahın rızası ve dini mübin için
yıllardan beri çalışırlar.ve bu davada onlarca hakiki tarikat şeyhleri destek vermiştir.allah’a (cc) çağıranla şeytana çağıranı ayırt ediniz buyurmuşlardır.
diger yandan cübbeli hoca efendininde bulundugu cemaat son derece saglamdır ve yıllardan beri islama hizmet etmektedir.kendisi de islam adına kendi bildiğince
hizmettedir.allah hepsinden ve hepimizden razı olsun.etrafda bunca kafir ve münafık varken biz kalkıpta kardeşlerimize mi düşmanlık edeceğiz.her zaman olduğu gibi şu an da birlik ve beraberlik zamanıdır.ayrıca hepimiz kendi kuvvetince islama hizmet etmeliyiz.allah (cc) için sevmeli veya buğzetmeliyiz.kendi kusurlarımızla
meşgul olmalıyız.dilimizde zikir olmalı.aklımızda fikir olmalı.kalbimizde şükür olmalı.ve herzaman insaflı olmalıyız.allah yar ve yardımcımız olsun.allaha emanet.sa.

Taha Ramazan Muhsin

cübbeli hoca
Mügminler mügmin kardeslerine karsi yumusak, kafirlere karsi serttirler, ama siz mügmin kardesinize sert davraniyorsunuz. Allahdan korkun, hem madem yazdiniz erkekseniz adinizi da yazinda insanlar kim oldugunuzu bilsin. Böyle kaypaklik olmaz. 5 vakit namazini kilan, orucunu tutan, zekatini veren ve Allahin mügmin sifatlarinin tamami uzerinde bulunan bir insana nasil bu kadar yüklenebiliyorsunuz anlamis degilim. Birde zekatini verdigi mali Allah helal kiliyor, Allahin helal kildigini siz nasil haram kilarsiniz, kardesim Allahdan korkmazmisiniz siz, 5000 dolara saat almak kuranin neresinde haram kilindi. siz kadinlara böylemi deger veriyorsunuz. Hicmi bir sey almasin müslüman erkekler müslüman kadinlara. Eger O Allahin sevgili kulu ise, sizin vay halinize, dilerim allahdan sizin cezanizi dünyada keserde aleme ibret olursunuz.

Taha Ramazan Muhsin

cübbeli hoca
Mügminler mügmin kardeslerine karsi yumusak, kafirlere karsi serttirler, ama siz mügmin kardesinize sert davraniyorsunuz. Allahdan korkun, hem madem yazdiniz erkekseniz adinizi da yazinda insanlar kim oldugunuzu bilsin. Böyle kaypaklik olmaz. 5 vakit namazini kilan, orucunu tutan, zekatini veren ve Allahin mügmin sifatlarinin tamami uzerinde bulunan bir insana nasil bu kadar yüklenebiliyorsunuz anlamis degilim. Birde zekatini verdigi mali Allah helal kiliyor, Allahin helal kildigini siz nasil haram kilarsiniz, kardesim Allahdan korkmazmisiniz siz, 5000 dolara saat almak kuranin neresinde haram kilindi. siz kadinlara böylemi deger veriyorsunuz. Hicmi bir sey almasin müslüman erkekler müslüman kadinlara. Eger O Allahin sevgili kulu ise, sizin vay halinize, dilerim allahdan sizin cezanizi dünyada keserde aleme ibret olursunuz.

YORUMLAR

Son Yorumlar
100
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx