YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6574d510d2843
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 3 3 4
Bugün : 11955
Dün : 9984
Bu ay : 110870
Geçen ay : 302569
Toplam : 21353852
IP'niz : 18.205.26.39

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

FETULLAH GÜLEN DOSYASI

1YENİDEN DÜZENLENMİŞTİR!

fg

29 Haziran 1994 Dedeman Otel. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın açılış gecesi.

1. Eski CHP Genel Sekreteri ve Moon Tarikatı temsilcisi Kasım Gülek.

2.Fetullah Gülen

3.Şimdi Kanada’da Haham Yardımcılığı yapan Tuncay Güney

4.Şarkıcı Cem Karaca

 

Giriş:

Siyonist Yahudilerin etkin kuruluşlarından ADL (Anti-Defamation League) Yahudi aleyhtarlığı ile mücadele birliği anlamı taşıyordu. 1913 yılında New York’ta kurulan, Abraham Foxman’ın başkan olduğu bu dernek, Siyonizm’e hizmet ediyor ve hizmetçi yetiştiriyordu. Derneğin kuruluş gayesi olarak, “Yahudi toplumuna karşı yapılan karalamaları önlemek, Siyonizm aleyhindeki iddialara itiraz etmek ve gerekiyorsa karalama eylemlerini kanun önüne getirmektir” deniyordu. (Not; Yahudiler, haklar, karalamalar derken aklımıza hep 2. Dünya savaşı ve Naziler geliyordu. Hâlbuki tarih 1913 ve böyle bir dernek Yahudilere yapılan karalamaları engellemek için kuruluyordu. Acaba Yahudiler gittikleri her yerde ne haltlar karıştırıyordu ki, devamlı karalamaya muhatap olunuyordu?) ADL Kurumunun özelliklerinden biri de “İnançlar arası diyalog kampı oluşturmak” olduğu belirtiliyordu. ADL, New England Bölgesi Şubesi, Hıristiyan, Musevi ve Müslüman gençleri bir haftalığına birbirlerini tanımaları ve dayanışmaları için “İnançlar Arası Kamp” ismi verilen bir organizasyon düzenliyordu. Bu organizasyon, İbrahim’i inanca mensup genç üyeler arasında iyi ilişkileri geliştirmek fikriyle doğuyordu.” Bilindiği gibi Fetullahcılar da aynı şeyleri savunuyordu.

Oysa Cemaatin Gazetesi Zaman, 20 Kasım 1992 günü ADL için şunları yazıyordu:

“İngiliz Farmasonluğu’nun Yahudi kolu olan B’nai B’rith’in etkisi altındaki ADL (Anti-Defamation League) 1913 yılında kurulduğu bilinmektedir. ADL adeta, Amerikan mafyasının halkla ilişkiler bürosu gibidir… Kurdukları “Denizaşırı Yatırımcılar Servisi” adlı şirketle milletlerarası silah ve uyuşturucu kaçakçılığı, kirli parayı aklama gibi işleri yürütmektedir. İşgal altındaki Filistin topraklarında ve Kudüs’ün Hıristiyan ve Müslüman bölgesinde geniş arazilerin kanunsuz alım satımının ortaya çıkarıldığı emlak skandalı da yine işin içinde ADL’nin varlığını göstermiştir. ADL, Amerika içinde FBI kanallı muhtelif operasyonlarla ilişkisini sürdürmektedir. FBI ise kongre tarafından suçlandığı zaman suçu daima ADL’nin üzerine atıvermektedir…

ADL’nin bilinen cinayetleri şunlardır: 15 Ağustos 1985’te Kafkasyalı Müslüman lider Tscherim Sobzocov, evinin önünde bombalı saldırı sonucu katledilmiştir. Musevi iken Hak din olan İslam’a dönüş yapan Prof. İsmail Raci Faruki ve eşi 1985’in Ramazan’ında sabaha karşı evlerinde bıçaklanarak öldürülmüşlerdir Gandhi ve Palme suikastlarının arkasında da ADL’yi görmekteyiz… ADL, tam mesai ile çalışan gizli istihbarat memurlarının bir kısmını Amerikan Hükümeti Adalet Bakanlığı’na bağlı Özel soruşturmalar Ofisi’nde (OSI), bir kısmını da İsrail otoriteleriyle Tel Aviv’de görevlendirilmiştir… İsrail Devleti kurulduğundan beri ADL, İsrail Gizli Servisi MOSSAD ile hususi ilişkilerini devam ettirmiştir, İsrail mafyasıyla da yakın bağlantılar içindedir ADL Sharon grubu ihtilaflı bölgelerde satın aldıkları evlerde militan Yahudileri yetişmektedir.

10 Mart 1998’de aynı Zaman Gazetesi Fetullah Gülen’in kitaplarının ADL tarafından bastırılmasını ise şöyle haberleştiriyordu:

“3 gündür Türkiye’de bulunan Yahudi Liderler Heyeti, Başbakan Yılmaz, Orgeneral Çevik Bir, TBMM Başkanı Çetin ve Dışişleri Bakanı Cem’den sonra Fetullah Gülen ile görüştü. 55 Yahudi örgütünü temsilen Türkiye’de bulunan 59 kişilik (AYÖBK) Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı Heyeti, Fetullah Gülen’in Türkiye’deki ve yurtdışındaki çabalarını önümüzdeki yüzyılın barış asrı olması açısından önemsediklerini ve söz konusu projeye büyük ilgi duyduklarını belirtmişlerdir. Görüşmede; Gülen’in, ABD’nin en etkili Yahudi Lobisi olan ADL’nin (Anti-Defamation League) teklifiyle hazırladığı hoşgörü ve diyalogla ilgili kitap da gündeme gelmiştir. Gülen, İngilizce olarak hazırlanan kitabı üzerindeki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, bittiğinde insanların hizmetine sunacağını söylemiştir. Kitabın, ADL tarafından basılarak dünyanın dört bir yanında dağıtılacağı belirtilmiştir.”

Şimdi iman, iz’an ve vicdan ehlinin şu sorunun yanıtını vermeleri bekleniyordu:

20 Kasım 1992 tarihli sayısında, ADL’nin çok kirli ve gizli işler çeviren ve cinayetler işleyen bir Siyonist Yahudi örgütü olduğunu yazan ZAMAN GAZETESİ, 10 Mart 1998’de ise aynı ADL örgütünün, Fetullah Gülen’i ziyaret edip sahip çıktıklarını ve kitaplarını İngilizce basıp dağıtacaklarını duyuruyordu!

Acaba, Yahudi ADL örgütü mü, insafa ve İslam’a gelip tövbe ediyordu, yoksa Fetullah Gülen mi karanlık bir mecraya sürükleniyordu?

Bizler, Milli ve Manevi sorumluluk taşıyan basın-yayın mensupları olarak: İslam ve insanlık adına büyük iddialarla ortaya çıkan, kısa zamanda önemli organizasyonlara imza atan; ama Dinimize, devletimize, milletimize, ülkemize ve İslam âlemine yönelik hıyanet projeleriyle malum ve mel’un Siyonist-küresel odaklarla ilişkisi ve işbirliği saptanan bu tür hareket ve şahsiyetlerin gerçek mahiyetini topluma tanıtmak durumundayız. Hiç kimseyi ve hiçbir kesimi peşinen suçlamak, sorgulayıp yargılamak hakkımız değil; ancak kamuoyunun kafasını karıştıran soruları gündeme taşımak, Milli birlik ve dirliğimizi ve manevi değer ve dinamiklerimizi yozlaştırmaya yönelik tahribatlara projektör tutmak ve toplumu aydınlatmak zorundayız. Bu tavrımızın, çeşitli itham ve isnatlar altındaki Cemaatin de hayrına olacağı kanaatini taşımaktayız. Bu amaçla yapılan tespit ve tahlillerin doğru ve doyurucu yanıtlarını, küresel odaklarla-varsa-ilişkilerin hangi hikmet ve mazeretlere dayandığını ve bu girişimlerin İslami ve hukuki kaynaklarını samimiyetle anlatıp toplumu rahatlandırmak yerine; “Niye din düşmanlarını bırakıp hizmet ehliyle uğraşıyorsunuz? Hoca Efendi’nin ve Cemaatin bu çok yararlı ve başarılı gayretlerini kıskanıyorsunuz!..” gibi hamaset, hatta hakaret içerikli yaklaşımlar ve hızını alamayıp her yazımızı ve kitabımızı -hiçbir sonuç alınamadığı halde- devamlı mahkeme kapılarına taşımaları, bunlar yetmiyormuş gibi doğrudan ve dolaylı tehditler yağdırmaları, aslında bütün bunlar bir suçluluk psikolojisini, gizli ve kirli münasebetlerinin deşifre olması endişesini yansıtmaktadır. Kimileri, iktidarlarına, imkânlarına, Amerika’larına ve küresel güç odaklarına güvenip yaslanarak, kendi akıllarınca bizleri ürkütmeye, azmimizi körletmeye ve yolumuzdan döndürmeye uğraşsalar da, sadece Allah’a dayanarak ve O’nun rızasını arayarak, sorumluluklarımızın gereğini yapma ve hakikatleri yazıp toplumu uyarma görevimize kimse engel olamayacaktır.

Fetullah Gülen; Risale-i Nur gibi, ilmi ve imani eserleri okuyup anlamak, çevresine ve cemaatine aktarıp açıklamak üzere giriştiği gayret ve hizmetlerle tanındı ve öne çıktı. İslami ve insani özelliklerle bezenmiş, milli ve manevi değerleri benimsemiş, hayırlı ve yararlı bir gençlik yetiştirme yolunda, yurt ve dershane faaliyetlerini, kurs-burs hizmetlerini giderek yoğunlaştırdı.

1970’lerin ortalarında, Milli Görüş istikametinde hizmet gören Ak-Evler hareketinden koparılarak “AKYAZILI” Vakfı kurdurulan Fetullah Gülen acaba, giderek Bediüzzaman’ın çizgisinden uzaklaşarak masonik merkezlere mi yaklaşmıştı? Dünya’ya hükmeden ve çok gizli ve de kirli işler çeviren Siyonist mahfillerle; Pek karmaşık ve karanlık ilişkiler ağına mı takılmıştı?

Böylece, hiçbir resmi sıfat ve statüsü bulunmayan, yükseköğrenim, hatta orta eğitim bile almayan sade ve samimi bir hoca efendinin değil, bakanların ve başkanların bile erişemediği uluslararası bir protokol pozisyonuyla; Papayla programlara ve politikacılarla pazarlıklara nasıl başlamıştı?

İlk bakışta: Hiçbir ilmi etiketi ve dini temsil yetkisi bulunmadan, şahsi gayret ve marifetiyle (hatta bazılarına göre özel velayet ve kerametiyle) bu denli yaygın bir organizeye ve saygın bir otoriteye eriştiği sanılsa; daha doğrusu malum merkezlerce böyle sunulsa da; yoksa O, “küresel çete”nin ve Siyonist sömürücü sermayenin kullandığı bir maşa mıydı? Fetullah Gülen, kendi inancı, iz’anı ve vicdanî sorumluluklarıyla hareket eden bir hizmet erbabı mıydı, yoksa küresel merkezlere bağımlı bir vitrin elemanı mıydı? Soruları hala yanıtsızdı.

Peki, Amerika’daki Siyonist Yahudi stratejisti ve CIA Ortadoğu şefi ve milyonlarca masum Müslümanın gizli katili Graham E. Fuller, Fetullah Gülen’e niçin sahip çıkmış ve O’nu yere göğe sığdıramamıştı? İşte belgesi:

Graham Fuller kendi kitabında şunları yazıyordu:

“Bu hareket, halen Fetullah Gülen’in liderlik ettiği en geniş ve en etkili kanadın adına izafeten çoğun­lukla Gülen hareketi veya Fetullahçılar (Fetullah takipçileri) olarak bilinmektedir. Nur hareketi yetmiş yıldan fazla bir süredir sahnededir, şu anda Türkiye’deki en geniş organize dini hareket­tir, dünyada da en genişlerinden biridir. Gülen, özellikle hareke­tin enerjisinin büyük bir kısmını, niteliği itibariyle hemen hemen evrenselci ve geniş manevi öğretilere dayalı olarak, “İslam’a modernist bir bakışla yaklaşacak okulların açılması ve çalışma gruplarının kurulması” da dâhil, eğitimle ilgili çabalara yönelt­mektedir. Eğitim üzerindeki bu odaklanma hareketin, bilim ve teknoloji dâhil bütün alanlarda eğitim ve bilginin dinle asla çelişmeyeceği, olsa olsa Allah’ın varlığı inancına ve kâinatın var ediliş amacının anlaşılmasına hizmet edeceği inancını göstermektedir. Hareket toplumda daha yüksek bir manevi bilinç düzeyi oluşturmaya, böylelikle zaman içinde daha aydınlanmış bir yönetime önayak olmaya gayret etmektedir. Klasik Şeriat (İslam’ın muamelat ve adalet esasları), hareketin düşüncesinde merkezi bir rol oynamaz; esasen Şeriat, geniş anlamda, Allah’ın engin muradının yerine getirilebilmesi için yürünecek “yol” (Şeriatın kelime anlamı) olarak anlaşılmaktadır. Nur üyele­ri yerçekimi yasasını bile, örneğin, Şeriatın unsurlarından biri olarak tarif ederler. Hareket İslami metinlerde, onların literal emirleri içinde değil de orijinal uygulamaları çerçevesinde, bugünün yeni çerçeveleri ışığında yorumlanarak anlaşılmasını sağ­lamak üzere, ciddi oranda içtihat (yorum) yoluna başvurur. (Yani İslam’ı çağın şeytani şartlarına uydurur. M.Ç.) Bu anlamda da hareketin görünümü son derece modernisttir. (Yani Fetullahçılar Adil Düzen, İslam Birliği gibi Siyonizm için tehlikeli düşüncelere sahip değildir.)

Fetullahçı Nur hareketi görüşlerinde rasyonalisttir ve çoğulcu bir top­lum içinde Allah’ın yarattıklarının görkemli çok yüzlü düzenini ifade eden bütün öteki dini (hatta dini olmayan) görüşlere karşı hoşgörülü olmaya büyük önem verir. Fetullahçıların Türkiye’de 236 ilk ve ortaokul, özellikle eski Sovyet bloğuna dahil ülkelerde olmak üzere dışarıda 280 okul açmış olduğu, buralarda İngilizce ve Türkçe kaliteli seküler (din dışı) eğitim verildiği bildirilmektedir. 200 dolayında dini vakıf ve 211 ticari şirket bu faaliyetleri finansal olarak desteklemektedir.

Her ne kadar Fetullahçı Nurcuların bir siyasal parti kurma niyetleri yok­sa da, hareketin liderleri anahtar meselelerde nasıl oy kullanmak gerektiği konusunda milyonları bulan takipçilerine bağlayıcı olmayan tavsiyeler iletmektedir. (Yani Siyonistler, milyonları, ağabeyleri vasıtasıyla gütmektedir. M.Ç.) Üyeleri birçok farklı geleneksel Türk siyasi partilerinde, İslamcı partilerde ancak çok hafif olmak üzere temsil edilmişlerdir. Nur hareketinin bütün apolitik niteliğine rağmen, Türkiye’nin radikal laikçileri, özellikle askeri liderler, bu hareketi, sahip olduğunu iddia ettikleri “uzun vadede dini aktivistleri devlete yerleştirmek ve sonunda devleti ele geçirmek” niyeti açısından yıkıcı ve hatta tehlikeli olarak görmek­tedir. Tam da Nurcuların savunduğu şeyden korkuyorlar, in­sanların kalplerini değiştirmek suretiyle toplumun aşağıdan yukarıya tedricen İslamileştirilmesi! (İyi de, TSK mı ABD’nin güdümünden çıkmıştı, yoksa Fetullahçılar mı Yahudi Lobilerine kiralanmıştı? Veya Siyonist zalim Graham Fuller mi Müslümanlaşmıştı da, Türkiye’de İslam’ın gelişmesine böylesine sahip çıkmaktaydı? M.Ç.) Bunun sonucu olarak, Fetullahçı Nurcu­lar düzenli bir şekilde ordudan ve devlet kurumlarından tasfiye edilmekte, hareket ve kurumları taciz edilmekte ve mahkemeler­e gönderilmektedir”[1] diyerek Fetullahçıları açıkça savunuyordu.

Katıksız ve amansız şeriat düşmanı Bülent Ecevit’in bile Fetullah Gülen’e övgüler dizmesinin ve bazı Fetullahçıları partisinden aday gösterip Milletvekili seçtirmesinin arkasında, acaba ne gibi hedefler yatmaktaydı?Milli Görüşten ve Erbakan gerçeğinden uykuları kaçan Bilderberg’ci Ecevit’lerin ve Graham Fuller’lerin Fetullah Gülen’i ve O’nun siyasi temsilcisi AKP’yi böylesine sahiplenmeleri acaba hangi hikmetlere dayanmaktaydı?“Türkiye demokratikleştikçe (Fetullah Gülen’in ve AKP’nin benimsediği ve Amerika’nın desteklediği) ılımlı İslam’ın, Türklerin hayatında daha önemli bir konuma “geri dönmesi” kaçınılmazdı” diyen Graham Fuller böylece ağzındaki baklayı da, kafasındaki şeytanlığı da açığa vurmaktaydı.[2] Yani ılımlı İslam afyonuyla uyuşturulan Türk halkı Amerika’nın gönüllü hizmetkârı yapılacaktı.

CIA Neden Fetullah Gülen’e Destek Sağlamıştı?

ABD’li öğretim üyesi eski FBI danışmanı Paul L. Williams 2010 Nisan’ında Fetullah Gülen hakkında önemli bir makale kaleme aldı. Siyonizm karşıtı olarak tanınan ve yanlış politikalar yüzünden ABD’nin başına bela açtığını savunan Williams’ın makalesinin ardından Fetullah Gülen’in yaşadığı Pennsylvania’da yayın yapan sağcı gazete Pocono Record, Gülen’in kaldığı çiftliğe giderek çiftliğin görüntülerini çekip yayınladı. Görüntüler Türk basınında da yansımıştı.Makaleyi yazan Williams 29 Nisan’da makalesinin ikinci bölümünü yayınladı. Oldukça sert bir dili olan makalede Williams “CIA’nın uzun yıllardır Gülen’i desteklediğini” yazmıştı.

Williams’ın “Evrensel Hilafet Pennsylvania’dan mı Çıktı? CIA Bir İslamcının İhtiyaçlarını mı karşılıyor?” başlıklı yazısına göre: “Dünya üzerindeki en sinsi ve etkili İslamcı’ olarak adlandırılan Fetullah Gülen, CIA eski ajanı Graham Fuller ve Birleşik Devletler Dışişleri mensupları sayesinde daimi oturma izni aldı ve Pennsylvania’daki kalesinde artık ömrünün sonuna kadar rahattı”.

Fetullahçılara CIA’dan finans kaynağı!

Williams yazısının ilginç suçlamalarda bulunduğu için yayınlayamadığımız bölümünde, “CIA’nın bir dönem uyuşturucu kaçakçılığından elde ettiği paralarla Fetullah Gülen’i finansa ettiğini” iddia edecek kadar ağır ifadeler kullanmıştı. Yazar CIA’nın neden Gülen’i desteklediği sorusunu ise; “Gülen bu parayla gelişmekte olan ülkelerin petrol ve doğal gaz rezervlerini kontrol altına alabilmek için Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan ve yeni kurulan Rus cumhuriyetlerinde radikal medreseler ve cemaatler kurdu” şeklinde yanıtlamıştı.

“Bu hareket Gülen’in Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmak ve evrensel bir hilafet oluşturmak üzere kendisini destekleyen altı milyondan fazla Müslüman yandaş çekecek kadar etkinlik kazandı” diyen yazar, ABD’nin ve Yahudi Lobilerinin cemaati hangi Siyonist amaçlarla desteklediğini de açığa vurmaktaydı.

“CIA, 1999’la birlikte, Gülen’in Orta Asya’da yeni kurulan ülkelerin kontrolünü almak için sağlam bir üs kurmak amacıyla Türkiye’deki laik yönetimi ılımlı İslam’a dönüştürme çabalarını desteklemeye başladı. Türk yetkililer Gülen’in niyetini anlayınca halkı kışkırtma suçlamasıyla tutuklamaya çalıştı. Gülen ülkeden kaçtı ve ‘din görevlisi’ olarak özel bir göçmenlik statüsü edindiği Birleşik Devletler’e taşındı” diyenWilliams, yazısında; “Gülen’in yurt dışından siyasi (AKP) iktidarı yönlendirdiğini söyleyip Fetullah Hocanın müridi olduğunu iddia ettiği üst düzey devlet görevlilerinin ismini açıklamıştı.Williams, Fetullah Gülen Hareketi’ne karşı dünyada artan şüpheyi ve tepkileri ise şuna bağlamıştı: “Bazı ülkeler Gülen tehlikesinin farkına vardılar. Hareketi Rusya ve Özbekistan’da yasaklandı. Hatta çoğulculuğu ve hoşgörüyü benimsemiş bir ülke olan Hollanda bile yakın gelecekte toplumsal düzene tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle Gülen medreselerine yardımı kesme kararı aldı.”

ABD’nin Sinsi Hesapları!

Williams yazısında halen CIA’nın neden Gülen’i desteklemeye devam ettiğini ise şöyle yorumlamıştı: “Çünkü Gülen’in İslamcı Yeni Dünya Düzeni rüyası Müslüman dünyanın tamamında destek ve ivme kazanmaya devam ediyor. CIA hâlâ Gülen hareketinin Orta Asya Müslümanlarını birleştirme ve böylelikle bu ülkelerin doğal kaynaklarının kontrolünü Amerika’nın güdümüne verme konusunda başarılı olacağı inancını besliyor. Usama Bin Ladin’in evrensel bir hilafet görüşü artık sadece içi boş bir hayal değil. Bin Ladin’in hayali Fetullahçılık eliyle yumuşatılıp hayata geçiriliyor.”!?

CIA eski ulusal istihbarat konseyi başkan yardımcısı Graham Fuller, Gülen’in daimi oturma izni başvurusu için tavsiye mektubunu işte bu nedenle veriyor. Fuller şu anda düşünce kuruluşu RAND için danışmanlık yapıyor. Kuruluşun diğer danışmanları arasında dışişleri eski bakanları Henry Kissinger ve Condoleeza Rice, savunma eski bakanı Donald Rumsfield, savunma ve enerji eski bakanı James Scheslinger da bulunuyor. Savunma Bakanlığı için analizler yapan sözde “düşünce kuruluşu” RAND, bir CIA hareketi damgasını taşıyor. Fuller geçmişte, diğer radikal İslamcı hareketlere müsaade etmesiyle de tanınıyor. Tebliğ Cemaatini “halka öğütler veren barışçı ve apolitik bir hareket” olarak değerlendiriyor. Şeyh Mübarek Gilani, Tebliğ Cemaati misyoneri olarak 1969 yılında Birleşik Devletler’e getiriliyor. On yıl sonra Cemaat-ül Fukra’yı kurdu ve İslamcı militer yapılanmaları ülkenin her yerine yayılıyor.

Siyonist Yahudi ve CIA şefi Abromowitz’in Katkıları!

Williams yazısında Fetullah Gülen’e referans veren diğer ABD’li isimleri de şöyle eleştiriyor: “Ama Gülen’in başvurusu için sadece Fuller değil Dışişleri eski bakan yardımcısı Marc Grossman ve ABD’nin Türkiye eski büyükelçisi Morton Abramowitz de tavsiye mektubu yazıyor. Onların tavsiye mektuplarının içeriği daha şaşırtıcı ve rahatsızlık uyandırıcı görünüyor” diyenWilliams yazısının sonuna şöyle de bir not düşüyor: “Yazıları takip etmeye devam edin. En kötüsü daha gelmedi.” Ve tabi Cemaatin Williams’ın iddialarını niçin cevapsız bıraktığı da hala anlaşılamamıştı.

Fetullahçılığı şu ayetler ışığında yeniden değerlendirmemiz lazımdı:

“Ey iman edenler, eğer kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba boyun eğecek (ve itaat edecek) olursanız, sizi imanınızdan sonra tekrar küfre döndürürler.” (Âl-i İmrân: 100)

“Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar (veliler ve destekçiler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz (artık o da) onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez.” (Mâide: 51)

“Allah’ın kendilerine karşı gazaplandığı bir kavmi veli (dost ve müttefik) edinenleri görmedin mi? Onlar, ne sizdendirler, ne onlardan. Kendileri de (açıkça gerçeği) bildikleri halde, yalan üzere yemin ediyorlar.”

“Allah, onlara şiddetli bir azap hazırlamıştır. Doğrusu onların yaptıkları ne kötüdür.”

“Onlar, (biz İslam’a hizmet için Yahudi ve Hıristiyanları oyalamaktayız diyerek) yeminlerini bir siper edindiler, böylece (mü’minleri) Allah’ın yolundan alıkoydular. Artık onlar için alçaltıcı bir azap vardır.”

“Ne malları, ne çocukları onlara Allah’a karşı hiçbir şeyle yarar sağlamayacaktır. Onlar, ateşin halkıdır, içinde süresiz kalacaklardır.”

“Onların tümünü Allah’ın dirilteceği gün, sizlere yemin ettikleri gibi O’na da yemin edeceklerdir ve kendilerinin (haklı ve hayırlı) bir şey üzerine olduklarını sanacaklardır. Dikkat edin; gerçekten onlar, yalan söyleyenlerin ta kendileridir.” (Mücadele: 14-15-16-17-18)

“Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluk bulamazsın ki; Allah’a ve elçisine başkaldıran (ve Kur’an’ın adalet nizamına engel olmaya çalışan) kimselerle bir sevgi (dostluk ve dayanışma) bağı kurmuş olsunlar; bunlar, ister babaları, ister çocukları, ister kardeşleri, isterse kendi aşiretleri (soyları) olsun. Onlar, (zalimleri ve kâfirleri bırakıp sadece Allah’a ve sadık Müslümanlara dayananlar) öyle kimselerdir ki, (Allah) kalplerine imanı yazmış ve onları Kendinden bir ruh ile desteklemiştir. Onları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokacaktır; orda süresiz olarak kalacaklardır. Allah, onlardan razı olmuş, onlar da O’ndan razı olmuşlardır. İşte onlar, Allah’ın fırkasıdır. Dikkat edin; şüphesiz Allah’ın (partisi-hizbi) fırkası olanlar, felah (umutlarını gerçekleştirip kurtuluş) bulanların ta kendileridir.”  (Mücadele: 22)

“Allah ve Resulü, bir işe hükmettiği zaman, mü’min bir erkek ve mü’min bir kadın için, artık o işte kendi isteklerine göre seçme ve tercih hakkı yoktur. Kim Allah’a ve Resulü’ne isyan ederse (Ayet ve hadislerin açık hükümlerini çiğner ve kendi keyfince tevil edip tersine çevirirse), artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır.” (Ahzâb: 36)

Not: (Bu ayeti kerimeleri, “siz kafanıza göre çarpıtıp asıl anlamından ve ilahî mesajından saptırmışsınız”, dememeniz için, Zaman yazarı ve Fetullahçı Ali Bulaç’ın mealine de bakılmalıdır.)

Şimdi artık ölçü; kendi mantığımız, saplantımız, ön yargımız, nefsanî rahatımız ve menfaatimiz değil de;

1- Kur’an-ı Kerim’in, yukarıda örneklerini verdiğimiz muhkem (kesin ve net) ayetleri ve Hz. Peygamberimizin Yahudi ve Hıristiyanlarla ilgili sahih hadisleri,

2- Tarihi gerçekler ve günümüzdeki gelişmeler ışığında Avrupa ve Amerika’nın ve bunların oluşturduğu kurumların milletimiz ve İslam ülkeleri aleyhindeki hıyanet ve cinayetleri,

3- Aklı selimin ve vicdani kanaatin terazisinde; AB, ABD ve İsrail’in; imani ve Kur’ani hizmetlere destek verip vermeyecekleri gerçekleri doğrultusunda, iz’an ve insaf ile düşünülüp değerlendirilirse, Fetullah Gülen’e ve AKP’ye Siyonist Yahudilerin ve Hıristiyan emperyalistlerin yardım ve kolaylık sağlamalarının, İslam Dinine hizmet ve hürmet için mi, yoksa laytlaştırıp özünü çürütmek ve Müslümanları kendilerine köleleştirmek üzere hezimet için mi olduğu kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Haçlı emperyalistlerle ve Siyonist Yahudilerle sinsi ilişki ve işbirliğini Kur’an nifak alameti saymaktadır.

Bu nedenle; kendimizi, çevremizi, mensubu bulunduğumuz hareket ve şahsiyetleri bu nifak tuzağından korumak için elbette dikkatli olmamız ve birbirimizi uyarmamız şarttır. Hz. Üstad Bediüzzaman’ın tabiriyle; “boynumuzda bir akrep olduğunu hatırlatana, kızmak değil teşekkür etmemiz lazımdır.”

Yok, eğer “Fetullah Gülen ve AKP hükümeti, Haçlı ve Siyonist merkezleri oyalayıp avutarak, İslam’a ve Müslümanlığa hizmet için, onlardan görünüyorlar” diyorsanız, o takdirde, biz mükellef olduğumuz gibi zahire göre hüküm verip, bunların hıyanet girişimlerini tenkit etmemiz, onların da lehine olacaktır. Çünkü Yahudi ve Hıristiyanları daha rahat kandıracak ve inandırıcı şekilde kullanma imkanları doğacaktır!.. Öyle ise, bunca hırçınlığınızın altında ne yatmaktadır? Kaldı ki, “Amaçlar meşru bile olsa, o amaçlara ulaşmak için gayri meşru araçlara ve yollara başvurulamayacağı” bir (kaide-i külliye) genel İslam kuralıdır. Örneğin hayır işlemek ve Hacca gitmek için haram ve haksız kazanca tevessül edilemeyeceği gibi, dindar ve diplomalı nesil yetiştirmek ve inançlı ekipleri devlet kademesine yerleştirmek bahanesiyle ABD’nin zalim ve emperyalist hedeflerine alet ve hizmetçi olmak da Dinen, aklen, vicdanen ve tarihen yanlıştır, günahtır.

Fetullah Gülen’in talebeleri ve takipçileri arasında ve çok büyük oranda, iyi niyetli, istikametli, ibadet ve hizmet ehli kardeşlerimiz bulunmaktadır. Bizim bir amacımız da propaganda rüzgârlarına kapılmış bu mü’minlerin gerçeği görmelerine yardımcı olmaktır.

Rusya Fetullah Gülen okullarını niçin kapatmış ve kimler açtırmıştı?

Putin yönetimi, ülke içindeki Fetullah Gülen okullarını kapatmak için harekete geçiyordu. Gülen’e bağlı çeşitli şirketleri yakın takip altına alan Rus yönetimi, okulları “Amerikan ve İngiliz casusu yetiştirme merkezi” olarak görüyordu. Rusya yerel yöneticileri arasında bu okullarda okumuş bazı görevlilerin de işine son verilmesi için hazırlıklar yapılıyordu.Rusya Federasyonu, Fetul­lah Gülen okullarını “CIA bağlantılı olduğu” gerekçesiyle kapatmaya başlıyordu. Ulaşan bil­giye göre, Rusya Federasyonu yö­netimi Fetullah Gülen okullarını açan şirketleri yakın takibe alıyor ve söz konusu operasyon Fetul­lahçı cemaat okullarına ve şir­ketlerine karşı yapı­lan soruşturmaların en kapsamlısı oluyordu. Öte yandan, Rusya Federasyo­nu: yerel yöneticileri arasında, bu okullarda okumuş bazı görevlile­rin de işine son veriyordu. Rus yetkililer, Fetullah Gülen okullarını açıkça “Amerikan ve İngiliz casusu yetiştirme merkezi” olarak tanımlıyordu. Öte yandan, Türkiye kamuoyuna “modern okullar” olarak sunulan bu okullardan bazılarında çok sinsi ve siyasi faaliyetler yapıldığı ve ABD’nin dünya hâkimiyeti için beyinlerin yıkandığı özellikle vurgulanıyordu. Moskova’da yayımlanan Nezavisimaya Gazetesi, Haziran 2000’de Fetullah Gülen’in Rusya’daki taraftarlarının iktidar organlarına sızdığını yazıyordu. Söz konusu okulların önce Rusya’nın Türkçe konuşan bölgelerinde kurulduğunu bildiren Nezavisimaya, Tataristan’da 8, Başkırdistan’da 4, Karaçay-Çerkez, Çuvaşya ve Yakut-Saha’da da birer okul bulunduğunu açıklıyordu. Gazetedeki yazıda, okullarda “Amerikan hayranlığı ve İsrail propagandası” yapıldığı belirtilerek, bu kuruluşların denetlenmesini istiyordu.

FSB’ye göre casusluk yapılmaktaydı!

Rusya İç Güvenlik Örgütü FSB Başkanı Nikolay Patruşev, 17 Aralık 2002’de Türk basınında yer alan açıklamasında, gerçekleştirdikleri en başarılı etkinlikler arasında “Türk casusların deşifre edilmesini” de sayıyordu. FSB Başkanı 2002 yılı etkinlik raporunda Fetullah Gülen okullarında çalışan öğret­menlerin casusluk faaliyetlerinin deşifre edildiğini belirtiyordu. FSB Baş­kanı açıklamasında: okulların sahibi konumundaki Tolerans, Serhat ve Ufuk vakıflarının isimlerini veriyordu.Bunun üzerine Rusya’nın Başkırdistan Özerk Cumhuriyeti’nde Fetullah Gülen okullarındaki 10 öğretmen Hazi­ran 2003’te sınır dışı ediliyordu. Ayrıca Başkırdistan Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınır dışı edilen öğretmenle­rin görev yaptığı okulu kuran “Ser­hat” vakfı ile tüm anlaşmalarını ip­tal ettiği de belirtiliyordu. Bu olaydan sonra, Buryatya Cumhuriyeti’nde de, Fetullah Gülen okulu hakkında soruşturma başlatılıyordu.

Milliyet gazetesi Moskova mu­habiri Cenk Başlamış, 7 Eylül 2003 tarihli haberinde, Rusya’da Fetullah Gülen okullarının tem­silcisi konumundaki Tolerans Vak­fı Başkanı Mustafa Kemal Şirin’in sınır dışı edildiğini duyurmuştu. Haberde: “Şirin, hafta içinde Rus ha­vayolları Aeroflot’a ait bir uçakla geldiği Şeremetyova-2 Havaalanı’ndan giriş yapmak istedi, ancak pasaport kontrolü sırasında “Rus­ya’ya girişi yasak olduğu” gerekçe­siyle ülkeye girişine izin verilmedi. Yasaları çiğnediği gerekçesiyle Rusya’ya girişi 5 yıl yasaklanan Şi­rin, geceyi havaalanında geçirip, ertesi gün Türkiye’ye gönderildi. Tolerans Vakfı Başkanı Şirin, Rusya’nın Türk okullarıyla bağlantılı olarak şimdiye kadar sınır dışı etti­ği en üst düzeydeki temsilci” deniyordu.Yine aynı haberde Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB’nin Baş­kanı Nikolay Patruşev’in yaptığı açıklamanın ardından, Rusya Eği­tim Bakanlığı’nın Fetullah Gülen okullarına karşı kapsamlı bir so­ruşturma başlattığı belirtiliyordu. Bu çerçevede Rusya’nın değişik bölge­lerinde 10’a yakın okul kapatılır­ken, 50’den fazla Türk vatandaşı sınır dışı ediliyordu.Ancak ABD, İsrail ve Türkiye’den kimler devreye giriyorsa, Rusya Cemaat okullarına yönelik operasyonlarına son veriyordu!?

Bediüzzaman’ın Yolundan Sapılmıştı!

Bediüzzaman’ın Kur’an’dan kaynaklanan Risale-i Nur denilen imani ve ahlaki eserlerini okumak, okutmak ve böylece şuurlu ve huzurlu bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak gibi hayırlı bir amaçla girişilen hizmetler, zamanla çığırından çıkmaya başlamıştı.“Bediüzzaman’ın müjdelediği ve gelişine ön hazırlık hizmetleri verdiği Hz. Mehdi” havasıyla kendisini merkez alan Fetullahçı yapılanma: “Işık evleri”nde beyinleri bu doğrultuda yıkanan talebelerden bir çekirdek kadro oluşturulmaya çalışmaktaydı ve masonik odaklar ve marazlı medya tarafından “bu gelişmelerden kaygı duyuyorlarmış” görüntüsüyle sürekli gündemde tutulup reklâmı yapılmaktaydı.

Fetullah Gülen’in:

“Bu evlerin eğitim dizgesinden geçmeyenler, insanlık özünden yoksun bulunmaktadır… Işık evleri, yüreği pek, imanı çelik insanların yetiştiği kutsal mekânlardır”[3] şeklinde tarif ettiği bu evleri Rotary Kulüplerin desteklemesi de anlamlıydı…Fetullah Gülen, ışık evlerinde yetişmeyenleri, “insanlık özünden yoksun saymaktaydı.” Yani kendisine tabii olmayanlar değil Müslümanlık, insanlık onuruna bile ulaşamazdı!?..Oysa Nevval Sevindi’nin Amerika’dan yolladığı ve 22 Temmuz 1997 tarihli Yeni Yüzyıl gazetesinin 5. sayfada yayınladığı “Fetullah Gülen’le New York sohbeti” yazısına göre:

“Fetullah Gülen Hoca Efendi Cumhuriyet ideolojisinin yaratmak istediği “Müslüman Avrupalı Türk” tipinin mimarıydı… O, “Dini bütün ve Batı formasyonlu yeni bir sentez” ustasıydı?!..

Bu tespit doğruydu… Evet, dış güçlerce Fetullah Gülen’e biçilen misyon: Batı ile uyumlu ve uyuşuk layt Müslüman tipi oluşturmaktı. Bu tip; Allah’ın istediği değil, Avrupa ve Amerika’nın benimsediği bir Müslümandı… Ama şu gerçeği de hatırlatalım ki: Bu türlü girişimler, haliyle bazı tahribatlar yapacaklardı… Ancak asla amaçlarına ulaşamayacaklar ve başarılı olamayacaklardı. Çünkü İslam’ı istismar girişimlerinin hepsinden sonunda İslam kârlı çıkacaktı. Fetullah Gülen’in perde arkasını sezen samimiyet ve istikamet sahibi insanların da, bu sinsi ve Siyonist kuşatmayı kırmaları yakındı…

Şu sorunun mutlaka sorulması doğru ve doyurucu cevabının bulunması kaçınılmazdı:

Bir zamanlar: “Amerika ve Rusya sistem olarak materyalist felsefeyi benimsemiştir. Aslında ne Rusya’nın ne de Amerika’nın bize bakış açıları farklı değildir. Hatta hiçbir fark yoktur, denilebilir. Israrla söylüyoruz ki, ikisi de bizim aman vermez düşmanımızdır”[4] diyen Fetullah Gülen’e ne oldu ki şimdi:

“Amerika, hala bu dünya gemisinin dümeninde oturan bir milletin adıdır… Amerika şu anda; Bütün konum ve gücüyle, bütün dünyayı kumanda edebilir ve buna layıktır”[5] demeye ve Amerika’yı övmeye başlamıştır?Fetullah Gülen’in asıl amacı; İslam’ı yaymak mı, yoksa Siyonist Gizli Dünya Devleti’nin kovboyu olan Amerika’ya uyumlu ve ılımlı vatandaş hazırlamak mıdır?

Milli duyarlı bir Üniversite Hocasının tespitiyle, “yurt dışındaki okullarıyla, Türkiye’deki vakıf, dershane, üniversite çalışmalarıyla Siyonist emperyalizmin dünya hâkimiyetine ve küresel bir totalitarizmin kurulma hedefine hizmet mi yapılmaktadır?[6]

Daha önceleri:“Sebeplere riayet, bir sorumluluk olsa da; onlara “tesiri hakiki” vermek apaçık bir dalalet ve inhiraf (sapıklık)tır.”

“Köpek, kendisini besleyeni sahibi olduğunu sanır ve bu yüzden sahibine gösterdiği sadakat görünüşe, yani nedenselliği dayanır”[7] diyen Fetullah Gülen, şimdi nasıl oluyor da:

“Amerika ile dostça geçinmeden ve Amerika istemeden, dünyanın hiçbir yerinde, hiç kimseye ve hiçbir şey yaptırmazlar…

Şimdi (bana bağlı) bazı gönüllü kuruluşlar dünya ile entegrasyon adına (yani Siyonizm’le uyuşarak) gidip dünyanın değişik yerlerinde okullar açıyorlarsa, bu itibarla, mesela Amerika ile çatıştığımız sürece bu projelerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaz…”[8] diyerek, herkesi Amerika’ya kayıtsız şartsız teslimiyete çağırmaktadır?

Fetullah Hoca’ya göre: Kuvvet ve Kudret sahibi, Allah mıdır, yoksa Amerika mıdır?

“Amerika daha uzun zaman dünyanın kaderinde çok önemli bir rol oynayacaktır. Bu realite kabul edilmeli, Amerika göz ardı edilerek, şurada veya burada kendi başına bir iş yapılmaya kalkışılmamalıdır…

Rusya bile sizi desteklese, eğer Amerika istemezse, işinizi bozacaktır… Çünkü Amerika kendi işlerinin bozulmamasından yanadır. Bu da yadırganmamalıdır”[9] diyecek kadar Amerika’ya tapınan ve Siyonizm’in yenilmez gücüne(!) sığınan bir Fetullah Gülen, acaba Kur’an kahramanı mı, yoksa Amerika’nın kuklası mıdır?

Beklenen Mesih mi, yoksa Papalık misyoneri mi olmaktadır?

Vaazlarında ve kitaplarında:

“Hazreti Mesih (İsa A.S) Ahir zamanda o önemli misyonu eda etmek üzere mutlaka nüzul edecektir. Nüzul edecektir ama içinizden şahs-ı manevinin muhtevi bulunduğu mana ve ruha nüzul edecektir” (Yani Hz. İsa şu anda içinizde bulunan; lideriniz ve temsilciniz olan şahsiyete yani kendisine inecektir) diyerek, dolaylı biçimde Mesihliğini ve Mehdiliğini ilan eden ve nicelerini buna inandıran Fetullah Gülen;“Sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatı âlilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız” diye başladığı Papa’ya mektubunda:

“Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Papalık Konseyi Misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz” diyordu!

Şimdi aklımıza ve vicdanımıza güvenerek soralım:

Fetullah Gülen beklenen Mesih veya Mehdi Aleyhisselam mıdır? Yoksa kendi itiraf ve ifadesiyle Papalık Konseyi Misyonunun basit bir parçası mıdır?Takiyye yaptığı ve ikili oynadığı açıktır. Ancak, acaba asıl aldatmak ve kullanmak istediği Hıristiyanlar ve Museviler midir, yoksa Müslümanlar mıdır?Acaba Siyonist Yahudiler ve Haçlı emperyalistler mi Fetullah Gülen’i… Fetullah Gülen ise Müslümanları mı kullanmaktadır?

Sn. Gülen Çağ ve Nesil dizisinin 4. kitabının son yazısında ve lider başlığı altında:

“Ve eskilerin “Kaht-ı rical” dedikleri seviyeli insan, idareci ve kadro ile lider kıtlığı (yaşanıyor). Yakın geçmişi ve hâlihazırdaki vaziyeti itibarıyla: Şu karmaşık dünyanın gerçek manada bir lider tanıyıp tanımadığını bilemeyeceğim; bildiğim tek şey varsa o da, bizim dünyamızda böyle bir liderin olmadığıdır… O Polat sinelerin ve çelikten sedaların yerinde, şimdi sinekler uçuşuyor… Evet, ateşböceklerinin yıldızlaştığı, sineklerin kartallaştığı bu talihsizler diyarında, şimdi aslan inleri, tilki çalımlarıyla inliyor… Bülbül yuvaları saksağanların elinde perişan ve her tarafta yarasalar şehrayinler tertip ediyor… Hâkim güçler, insafsız ve temettü (sömürme) avında…  Hâsıla koskoca dünya başıboşların elinde ve bir baştan bir başa lidersizlikle kıvrım kıvrım (kıvranıyor)…” diyor ve ardından “nasıl bir lider?” diye kendisini anlatmaya başlıyordu.

Yakın geçmişteki ve günümüzdeki bütün dini ve siyasi liderleri böylesine küçümseyen ve kötüleyen Fetullah Gülen’in, şimdi Amerika’ya ve Papalığa karşı perestlik derecesindeki hürmet ve teslimiyeti nasıl bağdaştırılacaktır?

İşte Hoca Efendinin Papa’ya mektubu:

“Pek Muhterem Papa Cenapları,

Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların, dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekân kılma yolundaki kutsal misyonumuzu, tam manasıyla bilen halkımdan size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizden bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşetti­ğiniz için zatıâlilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Papa 6. Paul Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog için Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüret­le, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik.İslâm yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yan­lış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir. Müslüman dünyası, İslâm’ın asırlarla ölçülen yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkânını bağrına basacaktır.Beşeriyet, çelişen görüşler ortaya koydukları gerekçesiyle, zaman zaman bilim adına dini, din adına da bilimi inkâr etmiştir. Bilginin ta­mamı Allah’a aittir ve din Allah’tandır. O halde bu ikisi nasıl çelişebilir? İnsanlar arasında anlayışı ve hoşgörüyü artırmaya yönelik din­lerarası diyaloğa yönelik ortak gayretlerimiz çok iş görebilir.

Kendi memleketimizde şimdiye kadar, çeşitli Hıristiyan mezhep­lerinin liderleriyle diyalog içinde olduk. Bu naçiz gayretlerin boşa çıkmadığını âcizane ifade etmek isteriz. Amacımız bu üç büyük dinin inananları arasında hoşgörü ve anlayış yoluyla bir kardeşlik tesis et­mektir. Bizler bir araya gelmek suretiyle sözde medeniyetler çatışmasının gerçekleşmesini görmek isteyen yolunu şaşırmış ve şüpheci kimselere karşı dalgakıranlar gibi, isterseniz bariyerler gibi deyin, kar­şı durabiliriz.Geçen yıl bazı ünlü uluslararası bilim adamlarının katıldığı medeniyetler arası barış ve diyalog konulu bir sempozyum düzenledik. Bu gayretin başarısından aldığımız teşvikle bu tür etkinlikleri tekrar­lamak istiyoruz. Hali hazırda üç büyük dinin bağlıları arasındaki bağ­ları güçlendirmeye yönelik olarak dinlerarası diyalog konusunda Vatikan’ın da temsil edileceğini ümit ettiğimiz bir konferans düzenle­me sürecinde bulunuyoruz.Yeni fikirlerimiz varmış iddiasında bulunmuyoruz. Yine müsamahanıza sığınarak, bu misyonun hedeflerine yakından hizmet etmek için üstlenmek istediğimiz birkaç teklifte bulunmayı arzu ediyoruz. Hıristiyanlığın üçüncü bin yılına girişi münasebetiyle yapılacak kutla­malar vesilesiyle Ortadoğu’daki Antakya, Tarsus, Efes ve Kudüs gibi bazı kutsal yerlere müşterek ziyaretleri içeren birçok etkinlik önermek istiyoruz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız Demirel’in, cenaplarının ülkemizi ziyaretine ve mezkûr kutsal mekânları göstermeye davetini tekrarlamak için bir fırsat addediyoruz. Anadolu halkı size misafirperverliğini göstermeyi ve zevkle selamlamayı hararetle beklemektedir. Filistinli liderlerle diyalog kurmak suretiyle Kudüs’ü birlikte ziyaret etmemize davetiye çıkarabiliriz. Bu ziyaret bu mübarek şehri Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanların, hiçbir kısıtlama, hatta vize dahi olmaksızın serbestçe ziyaret edebileceği uluslararası bir bölge olarak ilan etme gayretlerine yönelik dev bir adım teşkil edebilir.

Üç büyük dinden liderlerin işbirliği ile ilki Washington DC’de olmak üzere muhtelif dünya başkentlerinde bir konferanslar serisinin gerçekleştirilmesini teklif ediyoruz… İkinci serinin zamanı için Hz. İsa’nın doğumunun 2000. yıldönümü ideal olabilir.Bir öğrenci değişim programı da çok faydalı olacaktır. İnançlı genç insanların birlikte eğitim görmesi birbirlerine yakınlıklarını artıracaktır. Öğrenci değişim programı çerçevesinde üç büyük dinin babası olduğu ikrar edilen Hazreti İbrahim’in doğum yeri olarak bilinen, Urfa şehrindeki Harran’da bir ilahiyat okulu kurulabilir. Bu ya Harran Üniversitesi’ndeki programların genişletilmesi suretiyle, ya da üç dinin ihtiyaçlarını da temin edecek şümullü bir müfredata sahip bağımsız bir üniversite şeklinde gerçekleştirilebilir.Önerilen programlar aşırı büyük işler gibi algılanabilir; ama bun­lar erişilmez değildir. Dünyada iki tip insan vardır. Bazıları kendilerini topluma adapte etmeye çalışır. Diğer bazıları ise topluma uymaktansa toplumu kendi değerlerine adapte etmek ister. Toplum bütün iler­lemeleri bu ikinci tip insanlara borçludur. Onları yarattığı için Rabb’e şükürler olsun.”[10]

Şimdi lütfen merakımızı bağışlayın!

1- Fetullah Gülen’e, Papayla görüşmek ve işbirliğine girişmek üzere; Türkiye ve dünya Müslümanları böyle bir yetki vermiş midir? Yoksa malum ve mel’un merkezler mi o’na böyle bir kılıf geçirmiştir?

2- Bu tavrı ve telaffuzlarıyla, İslam’ın tebliğcisi ve temsilcisi mi, yoksa Vatikan’ı da kontrolüne alan Siyonizm’in hizmetçisi midir?

3- Hz. Peygamber Efendimizin devrinin önemli devlet liderlerine gönderdikleri ve “Ya, bozuk ve batıl inançlarınızı bırakıp İslamiyet’e ve benim risaletime iman edersiniz. Ya da tüm tebaanızın da günahını yüklenerek cehenneme girersiniz.” İçerikli mektuplarıyla, Fetullah Gülen’in Papaya yazdığı mektubunda söyledikleri aynı şeyler midir? Hâlbuki Peygamber Efendimizin tavrı, izzet ve davet, bununki ise, zillet ve teslimiyettir.

4- F. Gülen, haddini aşarak, “bugüne kadar İslamiyet’in hep yanlış anlaşıldığını ve bunun Müslümanların suçu olduğunu” söylüyor ve doğrusunun kendisi tarafından ortaya koyulacağını ima ediyor!.. Peki, bugüne kadar sahip çıktığını iddia ettiği Bediüzzaman ve Onun izlerini takip ettiği tüm Ehl-i Sünnet uleması; İslam’ın neresini yanlış anlamışlardı ve hangi yanlışları Müslümanlara öğütlemişlerdi?

5- Papayı Türkiye’ye davet ve kutsal yerleri ziyaret teklifini, Süleyman Demirel adına tekrarlama yetkisini ve cesaretini kendisine kim vermişti? Yoksa mason Demirel’le, özel bir ilişki içinde miydi? Hani bu Hoca ve ekibi siyasetten uzak kimselerdi?

6- Urfa’da 3 dinin ortak eğitimini verecek ilahiyat okulunu açma kararı, İsrail’le birlikte mi verilmişti?  Çünkü AKP’li Belediye Başkanı döneminde bu proje, İsrail yardımıyla Urfa’da gerçekleştirilmişti.

7- Fetullah Gülen, acaba insanlığı, en azından kendi taraftarlarını; İslami değerlere göre yeniden düzeltmek ve yeryüzünde adil bir düzen yerleştirmek isteyen ender ve önder bir şahsiyet miydi? Yoksa Papalık Konseyinin basit bir parçası, Papa hazretlerinin ve GAP’ta yatırım yapan İsrail’in bir hizmetçisi miydi?

Şu ABD’li Prof. niye ısrarla uyarmaktaydı?

Chalmers Johnson (University of California’da emeritus Profesör): “The sorrows of empire, New York, 2004” kitabında, ABD’nin dış politikasının tümüyle Wolfowitz gibi Neo-Conların söz sahibi olduğu Pentagon’un elinde olduğunu, Beyaz Saray’ın by-pass edildiğini belirtiyordu. “ABD, ona buna demokrasi sat­mak istiyor,  Ortadoğu’ya da  “demokrasi yok” gerekçesiyle müdahale ediyor, ama kendisi demokrasinin ilkelerinden uzaklaşıyor. ABD adeta bir imparatorluk oldu ve militarist bir düzen içinde yönetiliyor. Ancak, ABD imparatorluğun diğer imparatorluklardan ayıran önemli bir özellik var: ABD imparatorluğu bir “üsler imparatorluğu”dur. İngiliz ya da Fransızlar gibi gittiği yerlerde toprak İşgali amacı taşımıyor, dünyanın değişik bölgelerini “Üs”leri aracılığıyla kontrol altında tutup, ele geçirmeyi hedefleyen bir imparatorluktur Amerika…” diye uyarıyor ve ekliyordu:

“ABD, askeri malzemelerini Türkiye üzerinden nakletmek için 7 liman ve 6 havaalanını kullanma izni aldı. ABD’nin kullanı­mına verilen liman ve alanlara ilişkin karar yürürlüğe girdi. Bush’un açıkladığı “Türkiye cephe ülkesidir;” sözleri ABD’ye verilen liman ve üslerle daha bir an­lam kazandı.

Haber turuma devam ediyorum sevgili okur, nasıl hoşunuza gidiyor mu? Bambaşka bir dala konuyoruz, ne âlâkası var demeyin, an­layana; ‘En büyük Yahudi nişanı Nazarbayev’e verildi. Dünya Yahudileri Konseyi, Kafkasya’nın enerji merkezlerinden Kazakistan’ın Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’e, medeniyetlerarası diyaloğa katkılarından dolayı, “Uluslararası Maimonides Nişanı – en büyük Yahudi nişanı” verdi. Avrasya Kuruluşları Birlikleri temsilcileri ve Nazarbayev ödül töreni­nin ardından, Kazakistan-Astana’da yeni yapılan Orta Asya’nın en büyük sinagogu Rachel-Habad Lyubavivch’i törenle açtılar.”[11]

Bu en büyük Yahudi nişanının Nazarbayav’e verilmesinin diğer önemli sebebi ise; Fetullah Gülen’in okullarına yaptığı destek olduğu konuşulmaktadır.

Fetullah Gülen’le MOON ve MASON ilişkileri kafa karıştırmaktaydı!

Moon tarikatı ile Fetullah teşkilatı arasındaki örgütlenme modellerindeki Siyonist ilişkileri yanında en önemli benzerlikse birinin Mesihliğe, diğerinin ise İslam temsilciliğine ve Mehdiliğe soyunmalarıdır. Her ikisini de organize eden, Amerika’daki Siyonist kuruluş; CSIS’tır.CSIS 1962’de Georgetown Üniversitesi’nde kurulmuştu. Amerikan devletine ve özellikle petrol ve silah şirketlerine hizmet veriyordu. Dış ülke yöneticileriyle, bürokratlarıyla, Amerikan çıkarlarına dolaylı ya da dolaysız hizmet verecek akademisyenlerle bağlar kuran CSIS, bir devlet kurumuyken, yeni dünya düzenine uyum sağlamak üzere şirkete dönüştürülüyordu. CSIS, Ortadoğu petropolitik araştırmalarıyla da dikkat çekiyordu. Ortadoğu bölümünün içinde Türkiye’ye de ayrı bir bölüm açılıyor, CSIS birimlerinin yönetimlerinde istihbarat örgütlerinde ve yabancı ülke­lerdeki diplomatik misyonlarda dünya deneyimi kazanmış eski dev­let memurları bulunuyordu. Üçüncü ülke adamları da bu şeflere raporlar hazırlıyordu.CSIS yabancı devletlerin görevlilerini de gerektiğinde ABD’de konuk edip, ilgili konularda konferans vermelerini sağlıyordu. Bunların arasında Türkiye başbakanları da bulunuyordu. Hatta CSIS, Kafkasya petrol boru hatları ile ilgili toplantılarını Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığında gerçekleştiriyordu. Sonraları Başba­kanlık danışmanlığına getirilen, DSP milletvekili ve Ecevit’in ABD gezilerinde en büyük yardımcısı, 2002 yılında Kıbrıs’tan sorumlu Devlet Bakanı, Harvard mezunu Tayyibe Gülek komitenin sekreterliğini yürütüyordu. CIA’nın bile bir üst kurumu gibi çalışan CSIS Fetullah Gülen’in de en büyük destekçisi oluyordu.

Çok sayıda ülkenin yanı sıra ABD’de de “lobby” oluşturmak gerekçesiyle cemaat okulları kurulması bir gazetede şu ilginç açıklamayla yer almıştı:

“Gülen’in şimdiki planı, ABD’de Türklere de, Amerikalılara da eğitim verecek bir üniversite açmaktır. Virginia eyaletine bağlı kü­çük bir yerleşim birimi olan Staunton’da, boşaltılmış bir hasta­ne binasını devralan “Fetullahçı” grup, burada binden fazla öğrenci kapasiteli bir üniversitenin kurulması çalışmalarına başlamıştır. Gülen Londra’da kolej açmış, matematik doktoru bir Fetullahçı: Staunton Belediyesi ile anlaşması halinde, üniversitenin dünyanın her yanından gelecek öğrencilere “evet” diyeceğini açıklamıştır.[12]

“Fetullah Gülen’in” adamları tüm dünyada, Tanzanya’dan Çin’e çoğunluğu eski Sovyetler Birliği Türki cumhuriyetlerinde yer alan 200’den fazla okul kurmuşlardır. Bu okullar İslam’dan çok güya Türk milliyetçiliğini esas alan ılımlı İslam felsefesini yaymaktadır. Balkanlar’dan Çin’e, Türkiye’yi model alan bir seçkinler kadrosu yetiştirmeyi amaçlamıştır. Bu kuruluşlar Müslüman olmayan öğrencileri alarak belki de İngilizceyi temel eğitim dili olarak kullanmaları nedeniyle, sadece seçkinlerin ço­cuklarını okutmaktadır.

Şimdi: İngilizce dilinde eğitim yapmayı esas alan bu kurumların hangi “Türk milliyetçiliğini” esas aldığı, ya da nasıl olup Tanzanya veya Çin yönetimleri, seçkin aile çocuklarının “Türk Milliyetçiliğini esas alan” bir eğitimden geçirilmesine göz yumdukları, niçin sorulmamaktadır?

Siyonist Yahudi Graham Fuller: “The man and his movement” (Bir Adam ve Hareketi) diye alkışlamıştı!?

26-27 Nisan 2001 tarihlerinde, Georgetown Üniversitesi’nde CMCU’nun son konferansının konusu “F. Gülen: The man and his movement (Bir adam ve onun hareketi) idi. Bu konferansta F. Gülen’in son elli yılda gelişen İslami hareketler içinde kurumlaşan tek hareket olduğuna dikkat çekildiğine ve eski CIA şefi Graham Fuller’in RAND şirketi adına Türkiye Nurculuğunu araştırmaya baş­lamış olduğuna dikkat edilirse ABD ile “entegrasyon”un liberal olarak tamamlanmak üzere olduğu söylenebilirdi.CMCU konferansına katılanların kimlikleri ve deneyleri, Georgetovvn Devlet Üniversitesi’nin yanı sıra ABD yönetiminin ve Yahudi örgütleri ile Alman Stiftung’larının Türkiye’deki din ve ifade hürriyetine verdikleri değerin açık bir göstergesiydi(!): Toplantıya katılanların özellikleri işin ne denli ciddiye alındığını göstermekteydi.

Alan Makowsky: ABD Dışişleri istihbarat Bürosu eski şefi, Körfez savaşında ordu danışmanı, İsrail destekçisi WINEP (Washington Institute for Near East Policy) elemanı.

George Harris: ABD eski dışişleri görevlisi, eski Ankara B.elçisi, istihbarat uzmanı, Asya, Ortadoğu, Güneydoğu Asya uzmanı.

Roscoe Suddarth: Mali 1961, Lübnan 1963-65, Yemen 1967, Ürdün 1974-1990 istihbarat görevlisi, Middle East Institute başkanı.

Graham Edmund Fuller: Yemen, Cidde, Uzakdoğu CIA görev­lisi, ABD Hava Kuvvetlerine bağlı RAND şirketi yöneticisi. Şimdi­lerde Türkiye’deki Nurcu hareketini ve “Irak, Bahreyn, Suudi Ara­bistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki çeşitli “Şii Müslü­man Cemaatlerin gelecekteki politik rolleri’ni Rend Francke ile bir­likte araştırıyor. Şii araştırması projesinin amacı, “Şiilerin özgürlü­ğü, siyasete ve yönetime katılımlarının geliştirilmesinin yollarını bulmak” olarak belirtilmektedir.

Bekim Akal: Wolkswagen Stiftung, Almanya (Yahudi).

Osman Bakkar: Georgetovvn CMCU Malezya Seksiyonu İslâm Kürsüsü Başkanı.

Thomas Mitchel: Vatikan Cizvit Seksiyonu sorumlusu, İstanbul Bediüzzaman ve “medeniyetler arası diyalog” konferansları katılımcısı.

Mücahit Bilici: Sosyolog, Boğaziçi Üniversitesi.

Yasin Aktay: Prof. ODTÜ.

Fahri Çakı: Sosyolog; İstanbul Üniversitesi’nden sonra Temple’da Nurcu Hareketin Sosyo-Ekonomik gelişmesi tezini hazırlıyor.

Ahmet Kuru: Bilkent Üniversitesi, Fatih Üniversitesi. Utah Üniversitesi doktora öğrencisi.

Zeki Santoprak: ABD Rumi Forum Başkanı, Marmara İlahiyat Fakültesi, El-Ezher, Harran Üniversitesi. Şimdi Washington Katolik Üniversitesi’nde.

Hakan Yavuz: Utah Üniversitesi.

Elizabeth Özdalga: Prof. ODTÜ, CHP araştırmacısı, İsveç Enstitüsü müdürü, İslâm Konferansı örgütleyicisi, “Adsız Kahraman: Fetullah Gülen Cemaatinin kadınları arasında Bireysellik ve İçselleşmiş Yansıma” tebliği sahibi.

Bayram Balcı: Fransa Milli İltica Bürosu, Paris Arap Dünyası gö­revlisi, Fransa Dışişleri Orta Asya Araştırmaları Enstitüsü’nde kadrolu eleman.

Berna Turam: McGill Üniversitesi/Kanada

ABD Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Din Hürriyeti Bürosunca hazırlanan “Din Hürriyeti-Türkiye Raporu”nda “İslamic Leader” ve  “Moderate İslamic Leader” olarak kayıtlara geçirilen F. Gülen’in hakları Amerikan devletince resmen savunulduktan sonra, ilginin boyutu genişletilmekte ve Amerikan devletinin ünlü üniversite­sinde akademik bir düzeye yükselmekte olduğu görülüyordu. Bu “bilimsel” toplantıyı CMCU ve “The Rumi Forum” düzenlemişti.Bu tür “bilimsel” toplantıların sonuçlarının resmi raporlara etkisi elbette olumlu olacaktı.  ABD Dışişleri Bakanlığının raporlarında “Ilımlı İslami Lider” olarak sıfat kazanan F. Gülen, 2002 yılı Din Hürriyeti Raporu’nda “İslamic philosopher and leader/İslam Filozofu ve Lideri” olarak nitelenmeye başlanmıştır.Aynı raporun 44. paragrafında “Din Hürriyeti Tacizleri” başlığı altında “Ahmadi Muslims” cemaati diye Cüppeli Ahmet Hoca’ya da sahip çıkılmıştır.[13]

ABD’de son toplantıysa 19-20 Nisan 2004’de Washington’daki John Hopkins Üniversitesi’nde “Abant in Washington-İslam Laiklik ve Demokrasi: Türk Deneyimi”  adı altında yapılmıştı.

Toplantının programına göre, “hoş geldiniz” konuşmalarını Francis Fukuyama ve “Abant Platformu” başlığıyla Bilgi Üniversitesi’nden Mete Tuncay yaptı. Açılış konuşmalarını ise diyanetten sorumlu Devlet Bakanı Prof. Mehmet Aydın ile ABD Dışişleri Müste­şarı eski Ankara Büyükelçisi Marc Grossman yaptı. Türkiye Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca çağrısı yapılan ve ATFA (American Turkish Friends Association- Fairfax) örgütlenen bu ilginç konferansın panellerine içinde CIA şefleri yanında Cengiz Çandar da vardı.

Türkiye’nin İslam, Laiklik ve Demokrasi Deneyimi ve Ortadoğu, Kafkaslar ve Orta Asya İlişkisi Yuvarlak Masa Toplantısı:

Kemal Derviş (CHP Genel Başkan Yardımcısı-Açılış konuşması),  Elisabeth Özdalga  (CHP eski danışmanı, TESEV danışmanı, İsveç Araştırma Enstitüsü),  Cüneyt Ülsever  (Liberal Dü­şünce Topluluğu Derneği, Hürriyet Gazetesi), Sabri Sayarı (Eski RAND danışmanı, Georgetown Ünv.), Emal Uşşaklı (TGYV), Hüse­yin Gülerce (TGYV), Kenan Gürsoy (Galatasaray Ünv.), Fehmi Koru (Yeni Şafak Gazt.), Kemal Karpat (Wisconsin Ünv.), Ruşen Çakır (TESEV), Mithat Melen (İstanbul Ünv.) Şahin Alpay (Bahçeşehir Ünv.), Zeki Sarıtoprak (John Caroll Ünv.), Adnan As­lan (ISAM-İslami Araştırmalar Merkezi), Ömer Taşpınar (John Hopkins Ünv. Brookings Inst), Zeyno Baran (Nixon Center, Eski CSIS elemanı), Cengiz Çandar (Sabah Gazetesi), Seda Çiftçi (CSIS elemanı), Hakan Yavuz, Henry Barkey, John Lee Esposito David Calleo, Steven A. Cook, Svante Cornell, James Miller, Charles Fairbanks, Carter Findley, Hussain Haqqani (Carnegie Endowment), Barry Jacobs ve Anatol Lieven (American Jewish Committee), Heath Lowry, Zack Messitte (Saint Mary’s College), Eric Hooglund (Filistin Araştırmaları) ve John Hulsman (Heritage Fdn.) Çoğu Yahudi ve Mason olan bu kişilerle birlikte, toplantıya ABD eski Ankara Büyükelçisi ve Dışişleri Siyaset Planlama Müsteşarı Marc Grossman’ın yanı sıra Savunma Bakanlığı Müsteşarı Paul Wolfowitz’in de açılış konuşması yapacağı, eski Büyükelçisi ve NED yönetim kurulu eski üyesi Abramowitz, WINEP eski direktörü, 1990’da Ortadoğu’ya ABD askeri saldırısı sırasında danışmanlık yapmış olan, ABD Temsilciler Meclisi Perso­nel Direktörü Alan Makowski,Temsilcilerden Rober Wexler, John Hopkins, Arap İşleri uzmanı Fuad Ajami’nin ve Frederick Star’ın da katılacağı açıklanmıştı.

O sırada, Türkiye’de DGM’nin aradığı kişi, ABD’deki devlet üniversitesinde adına düzenlenen bilimsel toplantılarla onurlandırılıyor, ABD üst düzey Dışişleri’nin katıldığı toplantılar düzenleniyordu! Bir kişinin bir mahkeme tarafından aranıp aranmaması, haklılığı ya da haksızlığı önemli görülmeyebilirdi. Ancak uzun yıllar devlet yöneticilerince “stratejik ortak” olarak tanıtılan ABD’nin tutumuna kısa bir soruyla değinmek gerekirdi: ABD’nin ulusal güvenlik gerekçesiyle aradığı herhangi bir kişi için,  örneğin Ankara Üniversitesi’nde onurlandırıcı bir konferans düzenlenebilir miydi?[14]

Kim ne derse desin, işin özü, toplulukların dinsel inançları kullanılarak oynanan oyun değişmiyor; Moon hareketi Mesih’e; Fetullahcılık hareketi de Mehdi’ye özeniyordu. Her ikisinin yolu da “Amerika ile entegrasyon” projesine çıkıyordu.

Moon misyonerleri örgüte bilimsel bir saygınlık görüntüsü vermek için üniversitelerden adam seçiyordu. Bu katılımcıların Moon’un ki­lisesine bağlı olmadığını, salt ayrı dinlerin ya da üniversitelerin tem­silcileri olduğu izlenimini vermeye çalışıyordu. Örneğin, turcular arasında Moon tarafından kutsal nikâhla evlendirilmiş en az on yıl­lık kilise üyelerinin örgüt bağlarından söz edilmiyordu.

Türkiye’yi temsil edenler arasında, Dünya dinleri Gençlik Semineri’ne katılan AKP Eski Dışişleriolan Ahmet Davutoğlu bulunuyordu. Boğaziçi Üniversitesi’nin öğretim görevlisi Davutoğlu, ma­sumane çalışmaların amacını şu ilginç sözlerle açıklıyordu:

“Amerika’da kendi sahasında söz sahibi değişik dinlere mensup bir grup profesörün önderliğini yaptığı bu gezide, amaç bilfiil yaşayarak daha açık bir ifade ile “gezici bir üniversite” şek­linde, dinler arasında diyalog ve fikir alışverişi temin etmektir. İlki geçen sene yapılan bu geziye Türk temsilciler bu sene katıl­dı. Gerek ABD’de gerekse Kudüs’te gerçekten çok değerli göz­lemler yapma imkânı bulduk”[15] diyen Bay Ahmet Davutoğlu, işte bu marifet ve meziyetleri nedeniyle AKP iktidarı Dış İşleri Bakanlığına atanıyordu.

Mooncular “Kitlelerin yoğun ilgisini çeken Futbola da el atmıştı. Seul’de, her girişimin adında yer aldığı gibi, amaç “barış” olarak açıklamıştı. 10 Temmuz 2003 futbol turnuvasına Fransa’dan Olympique Lyonnais, Güney Afrika’dan Kaizer Chiefs, Almanya’dan TSV 1860 München, ABD’den Los Angeles Galaxy, Hollanda’dan PSV Eindhoven, Uruguay’dan Club Nacional de Football ve Güney Ko­re’den de Seongnam Ilhwa takımları katılmıştı. Türkiye’den de Beşik­taş Spor Kulübü Futbol Takımı turnuvada yerini almıştı. Birinciye 2 milyon dolar ve ikinciye de 500.000 dolar ödül aktarıldı. Bu haber Türkiye’deki bazı gazetelerde kısaca yer aldı. Ama “Moon tarikatı­nın düzenlediği turnuva” sözleri ve Moon örgütlenmesiyle ilgili kısa bilgiler aktarıldı. Bu durumda Din-Kilise-Futbol ilişkisi üzerine akla gelebilecek sorulara yanıt da Zaman gazetesinde çıkmıştı. Fatih Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ali Murat Yel, kutsallık ile futbol ve din arasındaki ilişkinin teorik temellerini ortaya koyan ilmi(!) bir yazı yayınlamıştı.Öğretim üyesinin yazısındaki satırlar yeterince aydınlatıcı ve tarikat-futbol ilişkisini eleştirenlere de ilginç bir yanıttı: İşte Fetullahçı yazarın saptama ve sapıtmaları:

“(..) Futbol da, birçok özelliğinden dolayı “yeni bir dini hareket” olarak görülebilir. “Para-religious-Din gibi” olarak da adlandı­rılan bu hareketlerde dini herhangi bir unsur olmamasına rağ­men pek çok hususta dine benzer özelliklere rastlanılmaktadır.”[16]

İşte Fetullahçıların din anlayışı ve İslam’ı yozlaştırma çabaları!?

1990’lı yıllarda Moon Hazretleri’nin PWPA örgütünün Türkiye etkinlikleri iyice yaygınlaşıyordu. Medeniyetler arası Diyalog, Bediüzzaman Said-i Nursi Konferansları adı altında yapılan toplantılara Amerika’dan gelip konuk olanlar çoğalıyordu. Bu adamlarla ilgili övgülere Aksiyon dergisinde, Zaman gazetesinde bolca rastlanıyordu.

AKP’li ve Fetullah Gülen’ci Belediye Başkanları eliyle, tarihi camiler yıkılarak, kiliseler açılmaya başlanmıştı:

755 yıllık camiyi yıkıp Moon-Presbiteryen müritlerini karşılamaktan utanılmamıştır.Özellikle 2000-2002 yılları arasında dünya mirası, dinlerarası di­yalog, din-inanç turizmi denilerek bizzat hükümet tarafından uygu­lanan projeyle cemaatsiz kiliseler kurulurken, antik kiliseler de yenilenmiştir. Aynı dönem içinde sayısız tarihi cami ise ya yıkıma ter­kedilmiş ya da bilerek ve istenerek yıkılmıştır. Bunun son örneği Türklerin 1211 yılında kurdukları Denizli kentinde yaşanmıştır.“Denizli’de Türklerin ilk yerleşimde kurdukları ve sayısız deprem­den sonra onarıp açık tuttukları, 755 yıllık Ulu Cami ve tarihsel Selçuklu minaresi birbirini izleyen 2 gecede belediye” ekiplerince yıkıldı. Bu yıkımın ardından yedi gün geçmeden yörede devlet eliyle yenilenen 11 kiliseden biri olan ve yüzlerce yıldır kullanılmayan antik Pamukkale Kilisesi’nin yıkıntıları arasında ayin düzenlenmiştir. Ayini düzenleyen birinci grup Amerikan Presbiterian kilisesi mensupla­rıdır. Bu grubun başında Amerikalı papaz Bruce McDovvell ve Pa­paz İlhan Kekinöz bulunmuştur, ikinci 25 kişilik grup ise Unification Church bağlılarıdır.[17]

“Ayinciler devlet yöneticilerinden vali yardımcısı Musa Uçar’ı zi­yaret etmişler ve ondan hediyeler almışlardır. “Bizans dönemi kalıntılarıyla Amerikalı papazın ya da Korelilerin ne tür bir dinsel ilişkisi olabilir? Onlar kendi inançlarına uygun ayin yapacak bir yer bulamamışlar mıdır?” gibi ilginç soruların yanıtını verecek bir laik rejime sahip çıkacak bir görevli herhalde vardır.Koreli misyonerler de deprem yıkımından yararlanarak sözde yardım diye yerleştikten sonra, dışı ev, içi kilise inanç merkezleri kurmayı başardılar. Örneğin Yalova yakınlarında, deniz kıyısında ev-kilise kuran misyonerler, üşenmeyip deprem bölgesini gezip topladıkları çocukları kiliselere ziyarete götürerek beyinlerini yıkamaktadır.

Uluslararası örgütlenmeyi gerçekleştiren Moon Mason Tarikatı Amerika’nın desteği ile “dünya egemenliği ardında koşan devletlerin örtülü operasyon ilkelerini çağrıştıran” önemli bir açıklama yayınlamıştı:

“Zamanı geldiğinde, dünyayı yönetmek için otomatik (olarak işleyen) bir teokratik düzene sahip olmalıyız. Siyaseti dinden ayıramayız. Hülyamda, bir evrensel siyasi parti var; bu parti tüm ülkeleri de içine almalıdır. Bir kolumuzla dini dünyayı, öteki kolumuzla da siyasi dünyayı kucaklayabiliriz.” Evet, bu sözler Siyonist sermayenin küresel hâkimiyet hedefini yansıtıyordu.Bunları söyleyen kişinin liderliğini yaptığı cemaat, yüzlerce şirke­te, vakıflara, okullara, üniversiteye, yayın evlerine, gazetelere, Dini-İlmi örgütlere, hoşgörü kuruluşlarına, vb. sahipti ve gençliğe büyük önem veriyordu. Onları örgütlüyor beyinlerindeki tüm inançları silip kendi safsatalarını yerleştiriyor ve yalnız cemaat içinde ve lideri için kapalı devre yaşamayı öğretiyordu. Politikacı­lar, yazarlar, sanatçılar, bilim adamları, cemaatin çevresinde toplanıyordu. Dünyanın birçok ülkesindekuruluşları olan bu cemaatin, kaynağı merak edilen parasının büyüklüğü hesap edilemiyordu. Söz konusu cemaatin lideri Amerika’da bulunuyordu. Cemaatin li­derine “hazret-üstad” deniyor, ama o bir “Hoca Efendi” değildi. O Reverand (Hazret) Sung Myung (Moon) ve cemaatinin adı ise; Dünya Hıristiyanlığını Birleştirmek İçin Kutsal Ruh Cemiyeti, kısaca Unification Church (UC, Birleştirme Kilisesi) oluyordu.Moon’un, Kore istihbarat servisi K-CIA ile başladığı ve Amerika’daki Siyonist Yahudi stratejistlerin desteği ile parlayıp şöhret kazandığı bu şeytan tarikatında, Japonya’nın ilginç iş adamları, ABD politikacıları, ABD başkanları, Yahudiler Güney Amerikalılar, Katolikler, Protestanlar, Müslümanlar bulunuyordu. Moon’a göre dünyadaki kötülüklerin kökeninde “Adem”baba ile “Havva” ananın işledikleri günah yatıyordu. Bu yasak ilişkiden doğan çocuğun kanı da işte bu yüzden kirleniyordu. O nedenle insanlığın kurtuluşu ancak ve ancak, kanının temizlen­mesine bağlı bulunuyordu. Temizleyici kan ise; dönemin gerçek anababası yani Moon ve Moon’un karısının damarlarında akıyordu. Artık asıl olan Adem ile Havva değil, kendilerini “true-parents” yani “gerçek ana-baba” olarak ilan eden Moon ve eşi sayılıyordu.Yeni ve temiz ana-babaların yetiştirilmesi, kurtuluşun en temel koşuluydu. Temiz ana-babalar ise ancak kutsal nikâh törenlerle birleşebiliyordu. “True-Parents days (günlerinde) Sung Myung Moon ‘Hazretleri’ binlerce yeni çifti kutsuyor ya da evli olanları yeniden nikâhlayarak toplu düğün düzenliyordu. Nikâhları kutsanan çiftler, Moon’un kanını temsilen birer kadeh şarap içiyordu. Böylece Adem ve Havva’nın şeytanla işbirliği yaparak kirlettikleri insan kanı da temizlenmiş oluyordu.

Moon’un gençlik örgütünün eski yöneticisinin gönderdiği mektuptaki şu bilgi bu işlerin, yalnızca kilise çevresini geliş­tirmek üzere, siyasal-bilimsel toplantılar düzenlenmesini aştığını gösteriyordu. Mektuptan okuyalım:

“… Dünkü New York Post (16 Aralık 1999) Moon’un 13 Şubat kitlesel düğün törenlerine (giriş) ücretinin 100 dolar olduğunu yazıyordu ama haberde bir eksilik vardı. Gerçekte evlenen çiftlerin binlerle ifade edilen dolarlar ödeme zorunluluğundan söz edilmiyordu.”

Moon’un Mesihliğinin nedeni ise şöyle belirtiliyordu: Moon’a göre Hz. İsa politik becerisi bulunmadığından, Hıristiyanlığı ve insanlığı kurtarmayı başaramıyordu. Bu nedenle Moon kendini Mesih olarak ilan ediyordu. Sorgusuz bağlanılacak her şeyh-dede-şef örgütünde olduğu gibi, eleman devşirilme işi, hem Moonculukta, hem Fetullaçılıkta beyin yıkama esasına dayanıyordu.

İnsanlığı kurtaracak bir ‘Mesih’ olarak, ortaya çıkan Moon’a kimse sahte peygamber diyemiyordu. Bu örgütle Fetullah Gülen’in yapılanma modeli oldukça benzeşiyordu. Her ne kadar iki örgütün yükselmeye başlamaları Amerika’nın başlattığı, 1950’lerin komünizmle mücade­le örgütlenmesine dayanıyorsa da, Moon Hazretleri, Amerika’ya uzaktan yaslanacağına, kendisini ABD’ye atmış ve kırk yıldan bu yana işin ana müteahhitliğine soyunmuş bulunuyordu. Fetullah Gülen ise: kırk yılın ardından farkına varmış ki; “Güç neredeyse orada olunmalıdır” der gibi, o da Amerika’ya taşınıyordu. ABD federal devlet yönetimiyle içli dışlı olmayı başaran Moon, her geçen yılın ardından kutsallığının en üst noktasına ulaşıyordu. Her yıl 10-15 Şubat arasında “Gerçek Ana-Baba”nın doğum günleri büyük gösterilerle ve ayinlerle kutlanıyordu. Tıpkı Peygamberlerin do­ğum günlerinin kutlandığı gibi. Bu arada, onun otellerinde intihar ölümleri de sıklaşıyordu. İki yıl önce kendi oğlu da aynı otelde intihar ediyordu.

Moon’un, Amerika’da merkezleşmeyi seçmesinin nedenini an­lamak, şimdi daha iyi anlaşılıyordu. Moon Hazretleri, Yahudi Hahamlarından aldığı talimatları cin gibi anlayıp uyguluyordu, dünya­nın değişik ülkelerine Hristiyanlık Kilisesi olarak gitmenin olanaksız­lığını görmüş ve her dinden, her milliyetten insanlarla ilişki kurmak üzere entel örgütleri oluşturmuştu. Bilim adamları, barış kadınları, dinler arası federasyon, dünya üniversiteleri federasyonları gibi sayısız teşkilat kurmuştu.İşte bunlardan, PWPA (Proffesors World Peace Academy /Profesörler Dünya Barış Akademisi) ile dünyanın dört bucağında toplantılar düzenliyordu. PWPA’nın el atmadığı konu yoktu. “Sovyet­ler yıkıldıktan sonra ne olacak?”tan”Afrika’nın geleceği”ne, “La­tin Amerika’nın borç sorunları”ndan “Ortadoğu’da ticaret ve barış süreci”ne, “İslam’ın sorunlarından” Ermenistan’ın kalkınma yolla­rına dek, akla gelebilecek ne denli konu ya da bölgesel sorun var­sa, hemen hemen tümü için “konferans” ve “sempozyum” adı al­tında, 1973’den bu yana 400’ü aşkın toplantı düzenleniyordu.

Birleştirme Kilisesi Türkiye’ye nasıl sızmıştı?

PWPA’nın Türkiye’deki ilk başkanı ünlü siyasetçi Kasım Gülek oluyordu. Onun Koreli Moon’un kilisesince kurulmuş olan bir tarikatı Türkiye’de başkan olarak temsil etmesinin gerekçelerini anlamak zordu, ama onun yaşamına kısaca göz atmak bize bazı ipuçları veriyordu.

Kasım Gülek (Adana 1910- Washington 1996) İttihat ve Terakki üyesi Mustafa Rıfat Bey’in ve Tayyibe Gülek’in oğluydu. GS Li­sesi ve Robert Kolej’de, Paris Ecole Science Politiques (1924-28), Columbia University (Dr.l928)’de eğitim görüyordu. ABD’de öğrenciy­ken Chase Manhattan Bank’da çalışıyor. Harvard Üniversitesi’nde iş­letmede “master” yapıyordu. Rockfeller bursuyla Berlin Üniversitesi’nde, Cambridge Üniversitesi’nde çalışmalar yürütüyordu. Cambridge rektörünün tavsiyesiyle CHP’ye giriyor, Bilecik Milletvekilliği, Bayındırlık Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, CHP Genel Sekreterliği görevlerinde bulunuyordu.1958 yılında Kuzey Atlantik Asamblesi Başkanı (1957-1959) Albay J. J. Fens, Menderes hükümetinden Türk heyetinin bildi­rilmesini istiyordu. CHP’den Nüvit Yetkin seçiliyor, ama harekete geçen CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek, Colonel (Albay) Fens’e mektup yazarak Nüvit Yetkin yerine kendisinin çağrılmasını öneriyordu. Konu Za­fer Gazetesi’nde manşet oluyordu. Kasım Gülek, İnönü’ye böyle bir mektup yazmadığını söylüyor, ama bir gün sonra, gazete mektubun kopya­sını yayınlayınca, İsmet İnönü, Kasım Gülek’e güvenemeyeceğini bildirerek, görevden ayrılmasını rica ediyordu. İnönü’nün 1950’den 1957’ye, dek görevde tuttuğu Kasım Gülek ile çalışma arzusu O’nun yabancılarla kurduğu sıkı dostluklarından ileri geliyordu.

Kasım Gülek, Kore Birleşmiş Milletler Komisyonu Başkanlığı (1950-1953) Kuzey Atlantik Asamblesi Başkanlığı (1968-1969), NATO Parlamenterler Konferansı Başkan Yardımcılığı ve Kontenjan Senatörlüğü de yapıyordu. Kasım Gülek’in yaşamında en ilginç teklif Gene­ral McArthur’dan geliyor. Gülek’ten ABD’de kalarak senatör olmasını istiyordu!? 1980’li yıllarda Sung Myung Moon’un Türkiye ilişkilerini yürüten Kasım Gülek, Unification Church’ü güçlendirmek için büyük çaba gösteriyordu. Örgütü, ABD Büyükelçisi Şükrü Elekdağ’a “empoze” et­meye çalışıyordu. Kasım Gülek bu arada Fetullah Gülen’le dostluğu ilerletiyor ve onu ABD Büyükelçisi Morton Abramowitz ile tanıştır­ıyordu. Kasım Gülek, yaşlılık yıllarında yeniden CHP ile ilişki kuruyordu.

Kasım Gülek’in baldızı Aylin Radomisli, uzun yıllar ABD’de yaşıyor; Amerikan ordusuna katılıyor. Asya’da elçilik görevine atanacağı söylenirken, 19 Ocak 1995’de evinin bahçesindeölü bulunuyordu. Ölümün nedeni araba kazası olarak kayıtlara geçiriliyordu. Aylin Radomisli’nin Türkiye’den ilginç konukları oluyordu. Yakın arkada­şı Aylin Gönensay (Eski Dışişleri ve Devlet Bakanlarından Emre Gönensay’ın eşi) bunlardan biriyle tanışmıştı. Bu adam Zaman gazetesinin ihtiyaçları için Amerika’daydı…Kasım Gülek’in kızı Tayyibe Gülek, Teyzesi Aylin Rodomisli ile ABD’de yaşadı. Harvard’ı bitirdikten sonra, Türkiye iktisadını pek ama pekiyi yönetenlerin yuvası London School of Economics’te yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönünce engin deneyimlerine güven duyularak Ecevit tarafından Başbakanlık Danışmanlığına atandı. Türkiye’nin Bakû-Ceyhan Boru Hattı Sekreterliğini yürütürken, Ecevit’lerin kontenjanından Adana Milletvekili (1999) olarak TBMM’ye taşındı. Ecevit onu ABD gezilerinde hep yanında bulundurmaktaydı. Tayyibe Gülek Temmuz 2002’de Kıbrıs’tan sorumlu devlet bakan­lığı görevine atanmıştı.

ABD’lilerle 1920’li yıllardan beri içli dışlı olan Kasım Gülek, Moon tarikatı elemanlarının da katıldığı ilk toplantıyı, 1982’de İstanbul’da yapmıştı. Bu toplantılarda Moon’un Ortadoğu Temsilcisi, Thomas Cromwell başta olmak üzere Moon’un örgütle­rinden ve yerlilerden birçok yönetici katılmıştı. Toplantıların ko­nuları da kafa karıştırıcıydı: 21. Yüzyıl Eğitimi ve Türk Yunan İlişkileri! Bu toplantılara katılan Türk büyükleri de ilginç insanlardı:  Emre Gönensay, Sabahattin Zaim, Erkek Akurgal, İlahiyat Fakültelerinin dekanları, sanatçılar, ünlü Belediye Başkanlarından Gülay Atığ, Semra Özal… Diğer uluslararası toplantılara katılanlar arasında, De­niz Baykal, Hayri Erdoğan Alkin, Handan Kepir gibi ta­nınmışlar da vardı.

Moon’un PWPA toplantılarında en sık görülen İlahiyatçıların başında Salih Tuğ gibi İlahiyat Fakültesi dekanları geliyordu. İlim Yayma Cemiyeti üyelerinden ve Aydınlar Ocağı eski başkanlarından Salih Tuğ 1997’de Kanal 7 televizyonunda Fehmi Koru ile programa çıkıyor ve Moon’un Church hareketini öve öve bitiremiyordu. Bu toplantılara katılmış olan Yaşar Nuri Öztürk, Moon’un İlahiyatçılara 45 gün süren Amerika gezisi ayarladığını söylüyordu. Anlaşılıyor ki, (Birleştirme Kilisesi), Hıristiyan ya da Müslüman ayırt etmiyor, önüne geleni birleştiriyordu. Fetullah Gülen’den, Dolandırıcı Bayan Belediye Başkanını, Cumhurbaşkanı’nın hanımından Devlet Bakanlarını ve daha nice etkili ve etiketli adamı yan yana getirebiliyordu. Bu ayrı bir kitap dolduracak kadar geniş bir konuydu. Moon’un Türkiyeli Masonlar ve tarikatlarla ilişkileri hep gizli tutuluyordu ve Fetullah Gülen’in Kasım Gülek’in cenazesindeki üzüntüsü şimdi daha iyi anlaşılıyordu. Şimdilik, Unification Church’ün yayınlarına gö­re toplantıları kısa bir listede toparlamak yararlı olabilirdi:

1982 Roma: Kasım Gülek,

1982 İstanbul Hazırlık Toplantısı: Bu toplantıyı Moon’un sağ kolu Chung Hwan Kwak yönetiyor ve Kasım-Nilüfer Gülek Türkiye düzenlemesini yapıyorlar.

1984 Roma: Hayri Erdoğan Alkin (Konferans Başkanı olarak), Prof. Sabahattin Zaim.

1986 İstanbul Hilton: “21. Yüzyılda Eğitim” Kasım Gülek, Sabahattin Zaim. PWPA’ nın ABD başkanı Nicholas Kitrie ve Yu­nanistan’dan Evanghelos Moutsopoulos da katılıyor.

1986 İstanbul Hilton:  “Türk-Yunan İlişkileri” Sabahattin Zaim, Ekrem Akurgal, Emre Gönensay (Sonra başbakan Danışmanı, T.C Dışişleri Bakanı, Nilüfer Gülek’in kardeşi Aylin Radomisli’nin Amerika’dan yakın dostu), Kasım Gülek.

1987 Chicago: Kasım Gülek.

1988 Londra: Prof. Handan Kepir Sinangil (Robert kolej /Bosphorus. Un).

1991 İstanbul: President Oteli.

1994 İstanbul: The Marmara Oteli.

1996 İstanbul: (1-14 Haziran).

Öteki katılımcılar: Deniz Baykal, Işılay Saygın, Mehmet Aydın (9 Eylül Üniv. İlahiyat Fak. Dekanı, Abant toplantıları yöneticisi, (18 Kasım 2002 AKP) Abdullah Gül ve Recep Erdoğan Hükümeti Devlet Bakanı), Sabri Orman, Ali Şafak E. Ruhi Fığlalı, Gülay Atığ (Aslıtürk), Semra Özal, Nilüfer Narlı, Nevzat Yalçıntaş, Lütfü Doğan, Osman Zümrüt, Şerafettin Gölcük, Salih Tuğ, Fehmi Koru, Barış Manço, Ayseli Gürsoy.

ABD’den İstanbul toplantılarına katılanlar arasında Moon’un has adamları Richard Rubinstein, Nicholas Kittrie’nin yanı sıra Yunanistan’dan, Ürdün’den, Mısır’dan, Kore’den gelenler vardı.Kasım Gülek’in, ölümü üzerine, PWPA’nın Türkiye başkanlığını Dr. Hayri Erdoğan Alkin üstlendi. Hayri Erdoğan Alkin, eski adıyla Robert Kolej devamıyla Bosphorus University’de profesörlüğünün yanı sıra Türk Ekonomi Bankası (TEB) yönetim kurulu üyeliği yapmaktaydı. Alkin, aynı zamanda NED’den büyük parasal des­tek alan ve Türk Dışişleri politikasını yönlendirmeye çalışan TESEV’in de danışmanıydı.Hayri Erdoğan Alkin, Moon’un kurduğu PWPA’nın yayınlarına yansıyan bilgiye göre, PWPA’nın Avrupa toplantılarına katılmıştır. Yine Boğaziçi Üniversitesi’nden Handan Kepir Sinangil de, Avrupa toplantılarına katılmıştır. Anımsanacağı gibi, Hayri Erdoğan Alkin’in oğlu ARI Derneği kurucuları arasında yer almıştır.

Moon’un 1000’i aşkın kuruluşlarından en ilginci olan Global image Association bir zaman­lar Türkiye’nin “lobi” işlerini yapmıştır. Ve milyonlarca dolar karşılığı ülkemizi dünyaya tanıtmıştır.

“Moon”culuk ve “Mason”lukla Atatürkçülük uyuşmazdı!

1919 Haziran’ın da Anadolu’nun doğusunda bir Ermeni devleti kurulmasını sağlayamayan ABD, Gümrü Anlaşmasıyla Türkiye’nin doğu sınırlarının da güvence altına alınması ve Sakarya boyunca Yunan saldırısının da püskürtülmesi üzerine, İstiklal Savaşı’nın Ankara’daki Milli Yönetim’in lehinde sonuçlanacağını hesap etmiş ol­malı ki, İngilizlerin silahlı istilâ planlarına karşılık kaleyi içerden fet­hetmek için sinsice isteklerde bulunmaya başlamıştı. ABD, elbette bu mandacılığın peşini bırakmayacaktı.Nitekim, savaş ortamında yurdumuzun düştüğü zayıflıktan yararlanmak için Öksüzler Yurdu ve örnek çiftlikler kurarak, ABD Anadolu’da yerleşmek istemiş ve bu isteği Ankara’ya iletmişti. Meclis Başkanı Mustafa Kemal, hemen İçişleri Bakanlığı’na bir muhtıra yollayarak uyarıda bulunmuştu. Bu muhtırayı dikkatle okuyalım:

İşte Atatürk’ün uyarıları:

“Ankara Büyük Millet Meclisi Hükümeti, ülkenin bayındırlaşma­sına, öksüzlerin rahatlamasına, genel sağlık ve ekonomimizin düzeltilmesine yönelik girişim ve çalışmaları teşekkürle kabul eder.

Ancak, bu konuda gerek uzak, gerek pek yakın geçmişte, bize oldukça pahalıya patlayan deneyimlere dayanarak bir takım kaygılarımızı açıklama gereği vardır.

Şimdiye kadar ülkemizde ekonomik amaçlarla, politik ve bilim­sel çalışma  (yapan)  kurumlar ve yabancılar özellikle aşağıdaki amaçları izlemişlerdir:

1- Ülkemizdeki çalışmalarından korkunç bir ekonomik ve politik kazanç sağlamak.  Bizim için en zararlı olanı bunlardır.

2- Bir bölgede elde edecekleri ekonomik yetkiye (imtiyaza) da­yanarak o bölgenin sahibi olmaya çalışmak.

Bu gibilerin ülkemizde bir daha çalışmalarına kesinlikle izin ve­rilmemesi kararlaştırılmıştır. Böyle yapmakla yalnız kendimize değil, bütün insanlığa olabildiğince büyük hizmet ettiğimize ina­nıyoruz. Dolayısıyla Genel Savaşı (Birinci Dünya Savaşı)nı çıkaranlar, bu gibi amaçları izleyen paralı gruplar ve onlara alet olan politikacılardır.

3- Ekonomik amaçla,  bilim ve insanlık (yararı) görüntüsü ile yurdumuza gelip, ilerde istila (işgal) hazırlamak için, etnik top­lulukları gerek hükümete, gerek birbirlerine karşı kışkırtmak. Bu gibiler hem 1. Dünya Savaşının hem ülkemizdeki korkunç katliamların düzenleyicileridir.

4- Yurdumuzda, yalnız bilim ve insanlık amaçları ile çalışmakla birlikte, ruhlarında bulunan Hıristiyanlık duygusu nedeniyle, hemen Hıristiyan azınlıklarla ilişki kurmak ve ister kasıtlı, ister kasıtsız olarak, aralarında azınlıkların da yaşamakta olduğu Müslüman topluluklardan ayrılma isteğini propaganda etmek ve kışkırtmak.

Bu gibilerin gerek Müslümanlara, gerek iyiliğine çalıştıkları(nı ileri sürdükleri) Hıristiyan azınlıklara, aralarında yaşamakta ol­dukları İslâm çoğunluğuna (karşı) baskı yapılmasını aşılamakla, ne denli insanlık dışı bir biçimde çalıştıkları ve bu yüzden mey­dana gelen cinayetlerden sorumlu oldukları ortadadır.

Hükümetlerimiz bu gibilerin de özgürce çalışmalarına izin ver­diğinde Müslüman ve Müslüman olmayan bütün uyruklarına karşı pek ağır bir sorumluluk yükü altına girmiş bulunacaktır.

Buna izin vermek, çocukları yaşayacakları çevreye düşman ya da hiç olmazsa yabancı olarak yetiştirmek ve (çocukları) yaşa­yacakları çevre ile çatışmak zorunda bırakmaktır. Bu ise, gerek o çocukların, gerek içerisinde yaşayacakları halkın yıkımını hazırlamaktır.

Bunu yasaklamak hükümetin görevidir.Bundan dolayıdır ki,  Amerikalılarca örnek çiftlik vb kurumlar kurup,  buralarda kendi uyruğumuzdan olan binlerce çocuğun Türk hükümetine ve ulusuna karşı sevgisiz ve uyumsuz duygu­larla yetişmelerine izin veremeyiz.”[18]

Mustafa Kemal,  muhtırasını,  diplomatik bir dille yapmıştır. Amerikalıların kurmak istedikleri sözde örnek çiftliklerin yönetiminin ve çalışan çocukların eğitiminin Türk hükümetinin atayacağı görevlilerce yürütülmesini, bu gibi yerlerde çalışacak, öksüzler arasında ırk ve mezhep ayrımı gözetilemeyeceğini belirterek, bu şeytanlığa fırsat tanımamıştır. Onun duyarlılıkla ve devlet adamı sorumluluğuyla ayrımcılığa ve karıştırıcılığa gösterdiği bu tepkisinde söz ettiği acı deneyler arasında Osmanlı yönetiminin ve İttihatçı mason hükümetlerin vurdumduymazlıkla izin verdiği Anadolu illerindeki Amerikan konsolosluklarının: Hıristiyan azınlıkları ve özellikle Ermenileri eğiten misyoner okulları kurmaları, azınlıklara birer ABD pasaportu vererek onları Amerikanlaştırmaları ve misyoner okullarını, manastırları silah deposu haline getirmeleri ve sonunda terör eylemleri ve devlete isyan girişimleri bulunmaktadır.

Osmanlı’nın son döneminde İttihat Terakki’cilerin de desteği ile yabancıların işlettiği okul sayısı, 98’dir. Bu işi yalnızca savaş öncesi durumun bir özelliği olarak göstermek de yanıltmanın bir parçasıdır. Mustafa Kemal’in Amerikan okullarının yıkıcı etkisini bilmemesi düşünülemez. Amerikalıla­rın Talaş Koleji’nde 1880 yılı ders programında, Ermenice ve Rum­ca Gramer, Osmanlıca İncil, Hıristiyanlara göre tarih derslerinin ya­nı sıra Amerikalıların 3 ayrı yerdeki matbaada, Ermenice, Rumca, Bulgarca, İtalyanca, Ladion (İspanyol Yahudi dili) dillerinde, kitap yayınladıkları bilinmektedir.Mustafa Kemal, kültürel işgalin sonuçlarını iyi değerlendirmektedir. Sözde öksüzler yurdu kurma gibi insancıl girişimin altındaki azınlık örgütleme plânının yattığını elbette biliyordu. 1922 yılı başında, ülke işgal altındayken ve en zor koşullarda yaşanırken yazıl­mış olan bu muhtıradaki değerlendirmeye “komplo teorisi” diyebi­lecek bir kişi olabilir mi?Buna “komplo uydurması” diyenler, Reagan’ın 1982’de koyduğu adla “demokrasi projesi”nin Yugoslavya’da, Çekoslovakya’da, Bal­kanlarda, Asya’da, Afrika’da, Orta ve Güney Amerika’da, Irak’ta, Venezuela’da yol açtığı sonuçlarını unutsa da, bunların Türkiye’deki etnik ve dinsel kışkırtmalarını Lozan’ın yeniden gözden geçirilmesi dayatmalarını yok sayması mümkün değildir.

Mustafa Kemal’in, 27 Aralık 1919’da yabancılarla yatıp kalkan­lara verdiği şu yanıtı okuyunca; Bugün Atatürkçü geçinen ABD uşaklarına ve AB aşıklarına şaşmamak imkansızdır!

Şimdi bir kez daha Mustafa Kemal’i dinleyelim:

“Tekrar ediyorum, aleyhimizde ileri sürülen değerlendirmeler yanlıştır. Bu gerçek, (hem) tarih, (hem de) mantık açısından sa­bittir. Bu hususu, yalnız Batı’ya değil, hatta vatandaşlarımıza da, ehemmiyetli bir surette ihtar etmek gereğini duyuyorum. Çünkü ender de olsa, üzülerek işitiyoruz ki, milletin tarihini okumamış veya milli duygudan yoksun kalmış olan bazı kişiler, yabancıların, aleyhimizde ileri sürdükleri suçlamaları reddetmedikleri gibi, vatanını ve milletini kusurlu göstermekten de çekinmiyorlar. Bugün bile, sultani mektebinin salonlarını aley­himizde konferans verdirmek için yabancılara açanlar var.Bu gibilere lanet olsun!”

Şimdi bize şöyle sorulup sataşılmaktadır:

“O kadar din düşmanı varken, niçin dindar kişilerle uğraşıyorsunuz?”

Çünkü din tahribatı iki türlü yapılmaktadır:

1- Açıkça saldırmak, taarruza kalkışmak ve yasaklamak,

2- İslam’ın özünü boşaltmak, ılımlaştırıp zalim ve kâfir dünya düzenine uyumlaştırmaktır.

Birincisi inkârcıların, zorbaların ve barbar batılıların âdetidir. İşte Çanakkale, Irak ve Filistin bunun örnekleridir.İkincisi dindar ve İslam’a hizmetkâr kılıklı münafıkların, makam ve menfaat karşılığı dış güçlere kiralık marazlıların yöntemidir. Ve maalesef münafıkların tahribatı kâfirlerinkinden daha etkili ve tehlikelidir. Bizim derdimiz, eğer birileri, bilmeden dinimize ve devletimize karşı hazırlanmış tuzaklara takılmışsa veya bilerek şöhret, servet ve etiket karşılığı dış güçlere satılmışsa, bunların tahribatlarına dikkat çekmek, milli birlik ve dirliğimize yönelik hain girişimlere fırsat vermemektir. Yoksa belgesiz ve bilgisizce kimseyi suçlamak değildir.

Kur’an’a göre münafıklar:

“Onlar müminleri bırakıp kâfirleri (ve İslam düşmanı kitap ehlini) veliler (dost ve müttefikler) edinirler. Bu (ahmak ve kaypaklar) izzeti (şeref ve desteği) onların yanında aramaya yeltenirler.” (Nisa: 139)

Münafıklar “Hz. Muhammet’e (A.S.) ve ondan önce indirilenlere gerçekten inandıklarını öne sürdükleri halde, (İslam’ın adalet hükümlerinin hâkimiyetini değil) TAĞUTİ GÜÇLERİN (zalim ve hain merkezlerin) hükmü altına girmeyi istemektedirler.” (Bak. Nisa: 60-61)

Ve Kur’an’ı Kerim bizlere sadece saldırgan kâfirlerle değil, aynı zamanda sinsi ve tahripçi münafıklarla da mücahade ve mücadele etmemizi emretmektedir:

“Ey Nebiy!  Kâfirlerle ve münafıklarla cihat et ve onlara karşı sert ve caydırıcı davran..” (Tevbe: 73)

“Bu nedenle sen (tebliğle) emrolunduğun şeyi (onları çatlatırcasına) açığa vur ve müşriklere aldırış etme.” ( Hicr: 94)

“Ki:

Böylece helak olacak kişi (uyarılmadım, anlamadım gibi bir mazerete sığınmasın diye) apaçık bir bilgi ve delilden sonra helake uğrasın; (manen ve imanen) diri kalacak kişi de apaçık bir delil ve bilgiyle hayatta kalsın (dünyada izzete, ahirette cennete ulaşsın)…” (Enfal: 42)

ABD ve AB Normlarına Göre Ayet ve Hadis Ayıklama Sapkınlığı!

Şu iki şey on dört asırlık İslam tarihinde benzeri görülmemiş bir hıyanet ve bid’attir: Birincisi Kur’an’ı AB standartlarına ve küfür ideolojilerine uydurmak için bile bile yanlış yorumlayıp anlamını saptırmak. İkincisi Resulullah Efendimizin (Salat ve selam olsun ona) sahih hadislerini AB normlarına, Feminizm ideolojisine ve Darwinist laikçilik ilkelerine göre ayıklamak.

Kur’an’ı AB normlarına göre yorumlamak, cihat ve şeriat ayetlerini çıkarmak ve sahih hadisleri yine bu normlara göre ayıklamak, küfre kadar varabilecek bir sapkınlıktır.

Her uyanık Müslüman bilir ki:

1- Allah katında hak, geçerli, makbul din İslam’dır. Başka hak ve hanif din yoktur.

2- Kur’an’da “Kısasta sizin için hayat vardır” buyrulmaktadır.

3- Zina haramdır, büyük günahtır ve muhsan olanlar için cezası ağırdır.

4- Faiz ve riba haramdır. Kur’an faizciler için “onlar Allah’a ve Resulü’ne savaş açmışlardır” buyurmaktadır.

5- İslam’da ailenin reisi erkek, sorumluluk makamında “kavvam”dır.

6- İslam’da dini ve dünyevi, maddi ve manevi ayrımı yapmak, Kur’an’ın bazı hükümlerini alıp, bir kısmını gereksiz görüp bırakmak şirk sayılmıştır. Din hükümleri bir bütündür ve dinî olsun, dünyevi olsun bütün konuları ve meseleleri kapsamaktadır.

7- İslam dini hiçbir ideolojiye göre yorumlanamaz, kısıtlanamaz, çarpıtılamaz, tahrife kalkışanlar münafıktır.

8- Feminizm, birtakım hüküm ve prensipleri İslam’a uymayan sapık bir ideolojidir, İslam’la bağdaşması imkânsızdır.

Hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, AB normlarının, M. Kemal’in ölümünden sonra çıkartılmış Kemalizm’in ve Feminizmin İslam’a aykırı olan, İslam’a ters düşen bütün hükümleri ve ilkeleri bâtıldır, yanlıştır.

Resul-i Ekrem Efendimizin (Salat ve selam olsun ona) hadîslerini AB normlarına, Feminizme, Kemalizm’e, din düşmanlığı şeklinde uygulanan laikliğe ve BOP’a göre ayıklamak ve yorumlamak küfürdür, zındıklıktır.

Tekrar ediyorum: Böyle korkunç bir bid’at on dört yüz yıllık İslam tarihinde yapılmamıştır. Birtakım bozuk ilahiyatçılar Ehl-i Sünnet Müslümanlığına cephe almışlardır. Onlar mezhepleri ve fıkhı inkâr edip reformculuğu savunmaktadır. Elbette hadîs tasnifi yapılabilir ama bu hizmete ancak ehil ve emin muhaddisler, ulema ve fukaha layıktır.

Birtakım derin güçler ülkemizde Ehl-i Sünnet dışı “Ilımlı İslam” yeni bir din türetmeye çalışmaktalar. Kur’an’ı kendi hevalarıyla yorumlayarak, hadîsleri ayıklayarak, fıkhı ve Ehl-i Sünneti horlayarak Siyonistlerin, Haçlı emperyalistlerin, Masonik kesimlerin, Kemalistlerin, AB’nin, Feministlerin, istediği gibi Şeriatsiz laik bir İslam uydurulmaya; Müslümanları müsalli Müslüman olmaktan çıkartıp musallâ Müslümanı haline sokmaya uğraşmaktadır.”

İslam’ın bütün doğal kurumları, sosyal ve orijinal kurallarıyla uygulanmasına: “Siyasal İslamcılık”, “Kökten Dinci aşırılık” gibi uyduruk kavramlarla karşı çıkan Batılıların ve yerli masonların, ILIMLI İSLAM SAFSATASINA ve emperyalizmin hizmetçisi din istismarcılarına açıkça sahip çıkmaları, aslında her şeyi ortaya koymaktaydı ve artık Müslümanların uyanmaları ve bu oyunları bozmaları lazımdı.

Asla unutmayalım ki:

“Onlar ağızlarıyla (üfürük cinsinden lafları ve yazılarıyla) Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa Allah kâfirler kıcık alsa da kendi nurunu tamamlayacaktır. Elçilerini hidayet (rehberi Mehdiyet görevi) ile gönderen odur. Öyle ki, müşrikler kerih görse (ve asla arzu etmese) de Allah dinini bütün (Batıl) dinler üzerine üstün ve hâkim kılacaktır.” (Saff: 8-9)

ŞİİR

İbni Selül biter mi, İbni Sebe yaşıyor

Münafık tanımaya, ilmü hidayet gerek!

“Ilımlı İslam” diye, sinsi virüs taşıyor

Gerçeği konuşmaya, dinü dirayet gerek!

Siyonizm’in zulmüne, fetva veren pirini

Yahudi Hıristiyan, desteklerse birini

Fırat yüz sene aksa, temizlemez kirini

Deccalizmi yıkmaya, avnü inayet gerek!

Doğruyu arayana, Mevla medet buyurur

Hâşâ mahrum bırakmaz, Hak nidasın duyurur

Derdi dünya olanı, “din satarak” doyurur

Gerçeği gizleyene, ilahi lanet gerek! (Bak. Bakara: 159)

 


[1] Graham Fuller / Siyasal İslam’ın geleceği / Sh:220-223 / Timaş Yayınları

[2] Graham Fuller / Siyasal İslam’ın geleceği / Sh:214 / Timaş Yayınları

[3] Prizma.2 / Sh:12-13

[4] Asrın Getirdiği Tereddütler / T.O.V yayınları / Sh. 200 ve 4. Sayfa

[5] Nevval Sevindi / A.g.y – Sh:39

[6] Prof. Alpaslan Işıklı / Sh:85

[7] Fetullah Gülen / F.F / C:2 / Sh:212

[8] Nevval Sevindi / A.g.y. Sh.39

[9] M. Emin Değer / Bir Cumhuriyet Düşmanı / Sh:283

[10] Fetullah gülen / Papa’ya Mektup / 09 Şubat 1998

[11] Akşam / Güler Kömürcü / 24 Eylül 2004

[12] Milliyet / 02 Eylül 1997

[13] Sivil Örümceğin Ağında / Mustafa yıldırım / 3. Baskı / Sh: 520

[14] Sivil Örümceğin Ağında / Mustafa yıldırım / 3. Baskı / Sh: 512-523

[15] Yankı / Ağustos Sh:30

[16] Zaman / 09 07 2003

[17] “Pamukkale’de sabah ayini” / Gündem (Denizli) / 24 Haziran 2002

[18] Mustafa Kemal’in el yazması ile Muhtıra/Belge no: 1125 / ADP: Cilt 1, Sh:384; Mustafa Onar, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Yazışmaları II, T.C. Kültür Bakanlığı Atatürk Dizisi, Ankara 1995

– Bak: Sivil Örümceğin Ağında / Mustafa Yıldırım / Sh:564-568 / 3. Basım

 

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Milli Çözüm Dergisi

Milli Çözüm Dergisi

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
78 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Veysel

Yanıt
[quote name=”cevdet uygar”]Makaleyi okudum sizleri kutlarım .Yalnız makaleyi hangi tarihte yadığınızı merak ediyorum .akp iktidarının paralel yapı savaşından öncemi sonramı .paralel yapı savaşına kadar bende çok eleştiren lerdendim.Türkiye Cumhuriyetin kuruluşundan on yıl sonra bahsettiğiniz efendizadeler idaresine girmiş yıllarca böyle idare edilmişiz bunu biliyorum .akp ve ekibinin paralel yapı olarak bu kesimle savaş başlattığına inanmak istiyorum .Dünyayi idare edenlerin ülkemizdeki yandaşları ile savaş ise ve doğru olduğuna inanıyrum.Başarabilirse bu ülkenin dedem gibi savaşarak bu ülke için kanını canını verenlerın asillerinin bu ülkeyi daha ileriye götüreceğine inanıyorum .Ama çok zor olduğunuda biliyorum[/quote]
Makalenin üstünde yazıyor. 1 kasım 2004. Bu ülkede olanlar hakkında yazılmış pek çoğu ortaya çıkmış bi kısmı çıkacak pek çok gerçek mevcut. Bunun için Milli Çözümü daha iyi ve dikkatle takip etmeniz gerekiyor.

cevdet uygar

makale hakkında
Makaleyi okudum sizleri kutlarım .Yalnız makaleyi hangi tarihte yadığınızı merak ediyorum .akp iktidarının paralel yapı savaşından öncemi sonramı .paralel yapı savaşına kadar bende çok eleştiren lerdendim.Türkiye Cumhuriyetin kuruluşundan on yıl sonra bahsettiğiniz efendizadeler idaresine girmiş yıllarca böyle idare edilmişiz bunu biliyorum .akp ve ekibinin paralel yapı olarak bu kesimle savaş başlattığına inanmak istiyorum .Dünyayi idare edenlerin ülkemizdeki yandaşları ile savaş ise ve doğru olduğuna inanıyrum.Başarabilirse bu ülkenin dedem gibi savaşarak bu ülke için kanını canını verenlerın asillerinin bu ülkeyi daha ileriye götüreceğine inanıyorum .Ama çok zor olduğunuda biliyorum

Mahmut_63

Siz nereniz ile okuyoırsunuz?
Cemalettin veya her kimse, öncelikle bu yazıyı yazan kimse de dahil olmak üzere bir Müslüman şahıs aklı, kalbi ve vicdanı ile düşünür ve bütün bunları Kuran ve Sünnet terazisinde tartarak bir karara varır….

Ayrıca siz ve sizin gibiler acaba nereleri ile okuyor ? Niye mi böyle yazdım önce okuyun ama Allah’ın vermiş olduğu gözleriniz ile okuyun başka bir yeriniz ile değil….

Ondan sonra ılımlaştıra ılımlaştıra dinden çıkıp din-cılık bir hale getirmeye çalıştığınız dininiz değil ama İslam dininde şeriat yani hukuk kuralları zahire hükmeder….. Bu basit kuralı dahi bilemeyecek kadar aciz ve cahil misiniz? Şeriat mışmuşlarla, baksen bunda da ne hikmetler varmış, aslında benim şeyhim uçarda kaçarmış… larla iş yapmaz…. Görünen köy de kılavuz istemez…..

Yazıda adı geçen şahıs şuan kmin kucağında ona bakarım ben…. Senelerdir kimler maşa olarak kullanıyor ona bakarım ben…. Burada yazılanlar 8-10 seneyei aşkın duruyor ve yalanlanmadı aksini iddia eden olmadı ona bakarım ben… Benim şeriatım-hukuk hüğküm kurallarım zahire hükmeder…. deliller malum şahsın böyle olduğunu gösteriyor…

Ayrıca bir japonun namaz kılanı görüp merak etmesi bir matah değil, asıl soru arkadaş sen bu namazda kime secde ediyorsun ? diye sorusuna önce kendi inanıp cevap verebilmektir… Her namazda Fatihada, siyonist yahudi ve emperyalist hristiyanları dost-veli edinmeyin, peşine takılıp gitmeyin uyarısını tekrarlaya rağmen ya hu hem her gun 5 vakit böyle diyorsunuz ama selma verdikten soonra da siyonist yahudi ve emperyalist hristiyanların kıçından ayrılmıyorsunuz sorusuna muhatap olmamaktır….

Sen ne yaptın diyorsun ya işte biz bu japon bir gün olurda merak edip namazda kime secde ediyorsun ve her namazda fatihada okuduklarını yerine getiriyor musun sorusuna müslüman bir adam gibi cevap verebilmek ve evet ben 5 vakit Allaha’a ve onun kendi katında tek din olan İslamı muhatap alıyor ve bu kurallarla yaşıyor ve yaşatmaya çalışıyorum sorusuna cevap verebilmek için din adına hizmet ediyorum…..

Alllah katında din İslamdır diyor ve başka hiç bir hak din tanımıyorum ve HAKK bir medeniyet adil bir düzen gelsin diye Allah rızası için çalışıyorum…….

Ben İslam Dini adına hizmet olarak bunu yapıyorum….

Cemalettin

Yorum
bu metni kaleme alan şahsa soruyorum sorularımı akıl ile düşünür ise bir sonuca varır ancak akıl yerine başka yerini kullanır ise o sonuca zaten varması mümkün değil, aslında varmasıda çok önemli değil, önemli olan insanların bildikleri, birinci soru sana soruyorum kardeşim sen gizli amaçları olan bir istihbarat örgütü veya buna benzer bir kuruluşsun amacına ulaşmak için kullandığın kişilerle ilişkilerni bir kitap yazıp açık edermisin? ikinci soru seni bir kesimin temsilcisi olarak gören insanlar yada sen başka gurupların temsilcileri ile görüşmek istiyorsun ve görüştün çok mu tuhaf bir davranış bu? üçüncü soru çocuklarda ilk öğrenme nasıl olur? bu sorunun cevabını ben sana vereyim zannedersem bu kafada bir adam bunu bilemez modelleme o beğenmediğin eğitim kurumlarında eğitim veren insanlar dini hassasiyetleri olan ve dini ellerinden geldiği kadar doğru yaşamaya çalışan insanlar olduğunu düşünüyorum bir soru daha sana sence kendisinden farklı örneğin namaz kılan öğretmenini gördüğünde bir japon öğrencinin bunu merak etmeyeceğini mi düşünüyorsun varsayalım merak etti araştırmak istedi sence bu bir adım değilmidir islama hizmet için? son soru peki sen ne yaptın yaşadığın sürece dine hizmet adına?

Mahmut_63

Günaydın Pihasso
Günaydın Pihasso; bu yazılanlar 2004 senesine ve alıntı olarak kullanılan dökümanlar ise daha da evvel senelere ait….. Muhatapları mahkemeler açtılar fakat yazılanların yalan ya da uydurma olduğuna dair bir hüküm çıkmadı….

Bela dediğiniz ise zaten yazının muhataplarının başına çalınmış olsa ki zira Hakka hizmet etmek varken ABD nin kucağında senelerdir oturmakta ve ancak ABD nin izin verdiği kadar müslüman-cılık oynamaktalar…..

Allah(C.C.) var iken bir başkasına kulluk etmekten daha kötü bela olur mu?

pihasso

DİKKAT
EĞER BU DEDİKLERİNİZ DOĞRUYSA FETHULLAH GÜLENİN, YANLIŞ İSE DE SİZİN ALLAH BELANIZI VERSİN! KABUL MÜ ? AMA YANLIŞ OLDUĞU ÇOK AÇIK!

ahmet yasir

ey fethullahçılar söyleyin bakalım hep bir ağızdan
1-İslamın şartlarından biri nedir? Kelime-i şehadet: Şehadet ederim ki Allahtan başka ilah yoktur, Ve yine şehadet ederimki MUHAMMED onun kulu ve elçisidir.” yani sadece Allahı kabul etmekle cennete girilmez. girilir diyen müslüman değildir. diyolog kafirliktir. 2-Neden AKP, Papa, ABD, AB, İsrail, Graham Fuller Fethullah Gülen’i sever ERBAKAN HOCA’dan nefret eder? 3- Neden Fetulah Gülen yaşanan bunca zulme (IRAK, AFGANİSTAN, FİLİSTİN vs. dilsiz şeytanlık yapıp da ses çıkarmaz, tam tersine otorite olan Siyonizme tapılmalıdır diye açıklamalar yapar? Benim Allah saf değil. Allah adildir, ve tuzak kuranların en hayırlsıdır. Milli çözüm yazarlarından Allah razı olsun. Bizleri Belamcıklara karşı uyarmakta ve aydınlatmaktalar.

gemici

suratındanda belli
Erbakan hocamız vefat ettiğinde zaman gazetesinin yazarı
yıllar öncesi yaptığı iftirayı yazmış yazıda yalnış hatırlamıyorsam ya milli selamet partisi yada milli nizam zamanında rahmetli cennet mekanı hocamıza öyle bir iftira atmışlarki güya mitinkde peygamber erbakan pankartı açılmış.ve bunuda öldükten sonra dile getiriyor yani bu ZAMAN münafık çıkarcılar topluluğu her seferinde hocamızın önünü kesmeye çalıştılar adamlarda Milli görüş düşmanlığı yıllardır var tanıdıklarım var bildiğimiçin söylüyorum işkembeden atmıyorum ama bu dünyada fettulah gülen gibilerin pisliği ortaya çıkdıkca asıl suratları gözükmekte asıl hesaplaşma mahşeri kübrada olcak sayglar.

olcas

selam
guleni sevmiyorum. artik.

ya siz

bence
ergenekonun farklı bir kolusunuz başka mana da veremiyorum bu fethullah hoca da tayyip efendi de bu milletin içinden hatta tayyip sizin kendi içinizden çıkmış ikisi de milletin sevgisini kazanmış başka da izahı yok bunun sizler erkenkondunun ayrı bir kolusunuz mağlup olmaya da mahkumsunuz bu işler sırayla size de gelecek bu sıra aq ın deyusları

Ark

Erbakan hocam size bunu mu öğretti?
“ Allah’a ve Resulüne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin, sonra zayıflarsınız ve kuvvetiniz kalmaz ve sabredin, şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.” Enfal / 47
Hz. Ali (a.s.) şöyle buyuruyor:” Gerçekten Allah’ın dininde birbirinizin kardeşisiniz. Aranızda hiç birşey tefrika oluşturmaz. Aranızda ihtilaf ve tefrika makamperestlik ve kalbinizin kötü olmasından kaynaklanır”. Hz. Ali (a.s. )
İmam Fahruddin er-Razî (rah.) insanların nasıl ihtilafa düştüğünü şöyle belirtir:

1-Dinde ihtilaf edip birbirleriyle ayrılığa düşerler.
2-Ayet ve hadislerden bozuk görüşler çıkarmak suretiyle birbirinden ayrılır, her grup kendi görüşünü ispat ve desteklemek çabasıyla uğraşır ve böylece ihtifala düşerler.
3-Her beldede insanların önünde reis hükmünde olan bir alim ve ona tabi cemaat bulunur. Bunların her biri, kendilerinin hak, diğerlerinin batıl üzere olduğunu iddia ve ispatla uğraşıp ihtilafa düşerler.

Cenab-ı Hak bütün bunları yasaklamıştır. Biraz insafla düşünürsen, zamanımızdaki ekseri insanların bu halde olduğunu görürsün! Allah’dan bizleri affetmesini dileriz.
Ben diyorum ki:
şu sayfayı boşu boşuna okudum onların hatalarını araştıracağımıza kendi hatalarımızı araştırmalıyız. Onlar hakkında suçlama iddiaları bize ne kazandıracak? Erbakan peygambermi? hiç hatası yok mu? Onlar da Erbakan’a hakaret etseler, ismini değiştirseler hoşunuza gidecek mi? neyseki onlar seviyelerini düşürüp böyle bir şey yapmamış, kalpler kırılmamış.
Allah sonumuzu hayır eylesin.

Bülent Yıldız

Azıcık İslami hassasiyetiniz var mı acaba?
Yabancı kaynaklardan aldığınız karalama mahiyetindeki yazıları alıp yazınınza kaynak yapmışsınız.

Bir çok din düşmanı yada yabacı kaynağın gülen Cemmatine attığı iftiraları alıp aynen yayınlamışsınız. Onların iftiralarına ortak olmuşsunuz.

Diyalog faaliyetleri Ne Hristiyanları ve yahudileri dost edinmek nede onları boyunduruğuna girmek tir. İslamı doğru tanıtmak için fırsattır diye açıklanıyor. Sİz bunları bildiğiniz halde din düşmanlarının yaptığı gibi ayetleri tersyüz edip iftiara ediyorsunuz. Bir anlamda koskoca cemaattekilerin imanını sorguluyorsunuz. diyalgositesi.com a da diyalogun sizin anlattığınzı gibi olamdığı açıklanıyor.

Ben Gülen Cemmatinden olup merhum Erbakan müslüman büyüğünmede sempati ile bakan biri olarak böyle fitne unsuru yazılar çıkaran derginin varlığını görünce üzüldüm. Müslümanlara düşmanlık etmeyi gıybet etmeyi ve iftiralara ortak olamyı vedahi 2 müslüman topluluk arasında fitne çıkarmayı bırakınız. Kardeşinizin etini yemek gibi iğrenilesi pis bir durum bu. Azıcık İslami hassasiyetiniz var mı acaba?

AKREP

SABIR
BEKLEYİN KARDEŞLER YOL AYRIMINA KADAR, BU TARTIŞMALAR İÇİN ERKEN, NEFESİNİZİ TÜKETMEYİN. ALLAH, HENDEKTE MÜNAFIKLARI AYIKLADIĞI GİBİ, BİZİ DE BİZDEN AYIKLAR. GERÇEK OLAN ŞU Kİ: DOĞRULUK,HAKKANİYET,ADALET,ÇALMAMAK,ADAM KAYIRMAMAK,RÜŞVET YEMEMEK,ZİNA ETMEMEK,EMANETE RİAYET,SÖZÜNDE DURMA, GİBİ TEMEL AHLAKİ ÖZELLİKLERİ SAĞLAM OLANIN SIRTI YERE GELMEZ.TOPLUMUMUZUN ASIL SORUNU AHLAKTIR.{“Din, güzel ahlâktır. Ahlakı güzel insan her yaşta güzeldir.” (Hz.Muhammed)}

[Tartışmalara bakıyorum,birinin dediğini öbürü inkar ediyor.Demek ki ortada bir yalan var.Ülkemdeki(ve burda yazan) herkesin samimiyetine inanıyorum.Yalanı söyleyen cahilliğinden söylüyor çoğunlukla.Ama cahillik bir müslümanın savunması olamaz.Hz.Peygamber bir cahiller devrini(Cahiliye) sonsuza dek kapamak için geldi.Onun ümmetiyim diyorsan ‘bilmiyordum deme hakkın yok’.Bileceksin, yeterli bilgin ve delilin yoksa konuşmayacaksın.Kalbinin ve nefsinin isteğine uyup sevdiğinde olsa körü körüne savunmayacaksın.{“Beytül mala uzanan el, kızım Fatıma’nın eli de olsa keserim” (Hz.Muhammed)}. Teraziniz ADALET,Ölçünüz bu hadis olsun.Yoksa ‘İhtimal bazı kafalar kesilecektir’.İslam kimsenin tekelinde değildir. Güzel Ahlak olmadan kıldığın Namaz, Namaz Olmaz.Benden daha iyi bilirsiniz;Peygamberimiz zamanındaki münafıklarda Namaz kılıyorlardı.Namaz bir nevi mirac’tır,samimiyettir,aşk mertebesidir.Kısacası dinin direğidir.Neyse yeter bu kadar.Allaha Emanet Olun.{“Bir adamın namazı, niyazı sizi aldatmasın. O adamın dirhem ve dinarla yani para ile olan ilişkisine bakın.”(Hz.Muhammed)}
Haydi artık namaza!
Essâlatü Hayrun Minen Nevm (Namaz uykudan Hayırlıdır.)

Tarık

milli görüş
bu site milli görüşçü falan değil. Resmen ulusalcı !
Tam bir nifak şubesi gibi çalışıyor !
Editör bunu yayınlamayacaksın biliyorum.
Ama sizi tanıyan kişilerin varlığından haberdar ol!!

Zihni Cakır

Diyalog ve Peygamberimiz’in Hayatından Diyalog Örnekleri .
Yrd. Doç. Dr. Abdullah Duman

Diyalogu, düşünce sistemleri, örf ve âdetleri, inançları, kültürleri farklı insanların bir araya gelerek ortak bir paydada buluşma, birbirlerini anlama ve huzur içerisinde yaşama gayreti olarak tarif edebiliriz.

Diyalogda birbirini anlama esas gaye olmalıdır. Farklı görüşten insanlar, kimliğini kaybetme korkusuyla bir araya gelip konuşmaktan çekinmemeli, diğer taraftan karşı tarafa fikirlerini zorla kabul ettirme anlayışı içinde de olmamalıdırlar. Fikirlerinden taviz vermeden karşı tarafın düşüncesini anlamaya çalışmak, onu kendi kimliği ile kabul etmek diyalog insanının gayesi olmalıdır. Hz. Âdem’den itibaren yeryüzüne dağılarak toplumlar kuran insanlar, yine şüphesiz kendilerine özgü gelenek, görenek, dinî ve ahlâkî değerlere sahip oldular. Dolayısıyla her toplumu diğerinden ayıran farklı kültürler meydana geldi. Bu kültürler bizim düşüncemiz, dinimiz ve kültürümüzle zıtlık arz etse de, onları yok sayma veya tahkir etme hakkına sahip olmadığımızı bilmemiz gerekir. Toynbee, “Biz olumlu ya da olumsuz değerlendirmeler yapmak istemiyoruz; tersine anlamak istiyoruz” der (Özlem 1996, 162). Onuncu ve on birinci yüzyıllarda yaşamış olan ve diğer çalışmalarının yanında milletlerin kültürleriyle ilgili çalışmalarıyla da dikkatimizi çeken meşhur İslâm âlimi Bîrûnî de, kültürleri tenkit etmekten çok anlama ve anlatma gayreti içerisinde olduğunu ifade etmektedir (Birunî 1923, 99-100). Yine Bîrûnî’den bir asır önce yaşamış olan Mes’ûdî’nin Mürûcü’z-Zeheb adlı eserini aynı anlayış doğrultusunda telif ettiğini, bir çok kültür havzasını bizzat müşahede ederek oluşturduğunu görüyoruz.

Semavî dinlere göre insanların ortak atası Hz. Âdem olmakla beraber, Allah insanları kabilelere ayırmış, onların farklı coğrafyalarda farklı toplumlar oluşturmalarına izin vermiştir. Bu insan grupları arasında farklı diller, inançlar ve kültürler gelişmiştir. Diyalog insanı bu kültürleri yok saymaktan çok anlamaya gayret etmelidir. O bilmelidir ki, kendisi nasıl mensup olduğu ırkını, dinini ve kültürünü seviyorsa karşısındaki insan da kendine özgü değerleri sevmektedir ve onların yok sayılmasından veya tenkit edilmesinden rahatsızlık duymaktadır.
Kur’ân’da ırkı, kültürü ve dini farklı olan insanlarla diyalog kurma yasaklanmamakta, bilâkis Allah’ın kabûl edeceği bir ortak paydada buluşma tavsiye edilmektedir. Bu âyetlerden birinin meali şöyledir: “De ki: Ey Ehl-i Kitap! geliniz aramızda müşterek olan şu kelime üzerinde karar kılalım: Allah’tan başkasına ibadet etmeyelim. O’na hiçbir şeyi şerik koşmayalım, kimimiz kimimizi Allah yanında Rab edinmesin.” (Âl-i İmrân, 3/64).

http://www.gencadam.com/akademik/dialog/kuran-ve-sunnet-ekseninde-dialog/114-diyalog-ve-peygamberimizin-hayatindan-diyalog-ornekleri.html

Zihni Cakır

Diyalog karşıtlarının Kur’an ile çelişkileri
İslami camiada Diyaloğu destekleyen ve bu vesile ile doğru İslamın tanıtılacağına inananlar olduğu kadar , Diyaloğu bir Hıristiyanlaştırma , İslam’dan taviz verme , İslam dışındaki bazı dinleri Hak Din olarak kabul etme şeklinde algılayanlarda vardır.

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi bir makalesinde Diyaloğa karşı çıkan 3 zümreden bahsederken günümüz Hariciler, Karmatileri ve Anarşistleri demişti. Bunlara ilave olarak birde Diyaloğu hakkıyla bilmeden , dezenformasyondan kaynaklanan , konuya tam vakıf olmadığı halde “acaba İslam’a zarar verebilirmi ?” mülahazası ile endişe duyan samimi kardeşlerimizinde olduğunu görmekteyiz. Bu insanlar , Diyalog Hizmetlerinin içinde olmadıklarından , Diyaloğa biraz mesafeli durmakta ve kendilerince haklı endişelere kapılabilmektedirler.

Halbuki , “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz “ hükmünce , hayatını İslam ve Kur’ana adamış , 30 yıllık Cami Kürsülerinde Hak aşkından gözü yaşlı bir vaizin önderliğinde ve gözetiminde sürdürülen Diyalog Hizmetlerinin İslam’a zarar vermesi mümkün olsaydı , acaba hayatını Küfre karşı mücadeleye adamış , Erzurumda ilk defa “Kominizme karşı mücadele derneğini “ kurmuş bu gözü yaşlı Vaiz bu denli Diyaloğu teşvik edermiydi ?
Diyaloğa karşı çıkan Müslüman kardeşlerimizin en başlıca yanılgısı Kur’an ile çelişmeleridir. Yani Kur’anı Kerimi siyak ve sibak bütünlüğü içinde ele almayışlarıdır ! Mesela , Kur’anı Kerim

Ali İmran suresi,64 ‘te (mealen) :

“De ki: Ey Ehl-i Kitap, Sizinle Bizim Aramızda ortak Olan Bir Kelimeye Gelin: Allah’tan Başkasına İbadet Etmeyelim ve O’na Hiçbir Şeyi Ortak Koşmayalım” (1)

Devamı:

http://www.gencadam.com/akademik/dialog/kuran-ve-sunnet-ekseninde-dialog/70-dialog-karsitlarinin-kuran-le-celiskileri.html

Zihni Cakır

zihnicakir@yahoo.com
Görüyorum ki diyalog çaluışmalarını ayetler getirerek kötülemeye çalışmışsınız. Hatat bu yolda gidenleri dinden çıkmakla suçlamışsınız. Sizde hiç insaf yokmu? Bir kişiye kafir demenin ağır mesuliyetinin bilirken koskoca bir cemmate kafir demenin ağırlığını hissedebiliyormusunuz. Diyalog konusunu ayet hadisler ve peygamberimizin uygulamalarını örnek ögsterek açıklıyoruz. Diyalog kafirleri dost edinmek değildir. Varsa sorunuz
http://www.gencadam.com/

Mücahid Taha

ben bize yakıştıramadım…
S.A. Milli Görüşçü Arkadaşlarım,

Öncelikle sitemizde böyle bir yazı görünce çok şaşırdım. Sonra en çok okunan yazılar da hep bizi ayrıştırmaya itecek yazılardan oluşmuş. Site olarak Fethullahçılar siyonizmi kötülemiyor derken, aslında biz siyonizmi kötülemeyi bırakıp din kardeşlerimizi kötülemeye başlamışız. (Kimseye ben kafirim demedikçe kafir diyemeyiz.) Bir dakika, biz dışımızdaki düşmanları bitirdik mi ki içimizdekilere geldik sıra. Vallahi çok şaşırdım, dergimizin son sayıları hep Fetullah Gülen, AKP, Has Parti düşmanlığında geçmiş. Acaba o kötü bu kötü derken fitneye alet mi oluyoruz, ben bunun üzerine düşüneceğim.

Sonuçta Gülen cemaatinden çok arkadaşım var ve aralarında dinini benden daha iyi yaşayan çok kişi var. Cemaatin insanlarıyla temas eden herkes bir şekilde biz Müslümanlar’dan korkulmayacağını, aksine sevgi, arış dolu olduğumuzu görüyorlar. Bence bu iyi bir şey. Hem bir anlamda cemaatleri de tebliğe odaklanmış durumdalar. Bu aslında bizim en büyük görevlerimizden bir tanesi. Ben malesef şu ana kadar bir kişinin bile hidayetine vesile olamamışken bunu yapanlara dil uzatmayı edebim gereği uygun bulmam.
Ben her ne kadar bu sitenin sahipleri hakkında art niyetli değillerdir inancı taşısam da derinelemesine incelediğimde “acaba” dedim ve ürktüm. Bu gerçeği sizlerle paylaşmak istiyorum. Sitemizde de reklamı bulunan kitapların yayınevinin çıkardığı kitaplara bakar mısınız?
http://www.idefix.com/kitap/togan-yayincilik/firma_urun_listele.asp?fid=6385

Tüm kitaplar bizi birbirimize düşürmek için yazılmış sanki. Tamam AKP ve benzeri partiler davamıza sadık kalmadılar ama bir anlamda onlar bizim yeni dallarımız oldular. Hepsi 10 sene önce kolkola yürüdüğümüz arkadaşlarımızdı ve hala ülkeye ve İslam alemine önemli hizmetleri var. Hangi birimiz Davos’ta gururlanmadık ki, “İşte Milli Görüş evladı” demedik ki? Yanlışları olsa da onlar bizim dallarımızdır, yanlışlarında abiliğimizi yapıp uyaracağız ama dalı koparmayacağız.

Aynı şekilde Türkiye’deki tüm cemaatler de Kabe’ye giden farklı yollar gibi hizmete devam ediyorlar. Kimisi Kur’an hizmetinde uzmanlaşıyor, kimisi eğitim ve tebliğ de ama herkes birşeyler yapmaya çalışıyor. Bu açıdan ben bu tarz yazıların art niyetli olmasa da sonuç itibariyle asıl bizi bölmek isteyenlere hizmet ettiğini düşünüyorum. Bu çeşitli oyunların döndüğü ciddi bir sistem, aman oyuna gelmeyelim.

aksoy

EVEEETT
EVET ZORUNUZA GİTTİ HERHALDE Kİ ASILSIZ SALDIRILARA BAŞLAMIŞINIZ

Misafir

Tamamen Hayal Ürünü ve Kıskançlık…
Ayet meallerini bile Öyle bir meal olarak vermişsinizki milleti hocaefendiye düşmen etmek için yüce kitabımızın ayetlerini bile kullanmışsınız..Verdiğiniz ayet mellerini 25 değişik islam aliminin mealiyle karşılaştırdım ve gözlerime inanamadım bu kadar çarpıtamazsınız..Demekki bu alimler hiçbirşey bilmiyor siz biliyorsunuz..Vay beeeeeeeeee siz neymişsiniz..Zafer gerçekten inananlarındır ama gerçekten iman edenlerindir..

vatandas riza

yalancilarla isimiz yok
akp öncesi cebrail gelse partisine oy vermem diyen fetullah ne olduda ölüleri yerine oy kullandirabilecek kadar akp yanlisi olabildi , yoksa tayyi cebrailden dahami üstün ya (hoca)fetullah, mavi marmara gemisindeki sehitler icin onlarda izin almalari gerekirdi diyebile israile bir laf bile edemiyen fetullahmi islam alemine yön verecek güldürmeyin adami…………..

akraq

fathhullah gulen dosyası
tüm cemaatlerin bir biriyle didişmesini kınıyorum.necmeddin erbakanda alim fehullah gulende.
cahillikden barış doğmaz.cahillikten sevgi doğmaz.alalh ümmeti muhammede akıl fikir versin.aynı dine inanan insanların cahillerden daha kötü duruma düşmesi böyle olmazda nasıl olur?kendi hayatınıza bakın.müslümanız diye şımarmayın.allahın dini kendisine gönülden inananlarındır.fitne ile uğraşanlar zehirli su içmiş geride kalmış olur.uykusu tutar.

mustafa gul

siz hangi makamdasınız?
siz hangi makamdasınızki onu bunu sorguluyorsunuz?siz kimsiniz?Iftirayı işittiğiniz zaman, mümin erkeklerin ve mümin kadınların, kendiliklerinden hüsn-ü zanda bulunup da: “Bu apaçık bir iftiradır” demeleri gerekmez miydi?”

“Bir de dört şahit getirmeleri gerekmez miydi? Madem ki, bu şahitleri getiremediler, o halde onlar, Allah nezdinde, yalancıların da kendileridir”

“Eğer Allah’ın lütuf ve merhameti, dünyada ve ahirette üzerinizde olmasaydı, yaydığınız fitne yüzünden, size mutlaka büyük bir azap dokunurdu.”

“Siz o iftirayı dilinize dolamıştınız. Hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığınız şeyi ağzınızla söylüyor ve onu önemsiz birşey sanıyordunuz. Halbuki bu, Allah nezdinde büyük bir günahtır ”

“O asılsız sözü duyduğunuz zaman: “Bunu konuşmak bize yakışmaz. Haşa! Bu büyük bir iftiradır” demeniz gerekmez miydi?” (en-Nûr, 24/1116).

Omer Faruk

Yazik ki ne yazik….
Birileri HE yi seriatci yapar birileri Amerikanci Birileri Mosad ajani.

Yahu Allah askina bunca yapilan hizmete ragmen hala bunca iftira atanlara ne demeli?
Yaziklar olsun..

Amerikada HE 11 senedir 4 katli bir evin 3. katinda toplam 30 metrekare bir alanda hayatini surduruyor. Ne icin? Mosad ajani veya CIA ajani para kazanmak icin mi?

Allah size akil fikir ihsan etsin

Nuyageva

Allah Dostu burada hocanız mı? El insaf bir de utanmadan Kainatın Efendisi’ nin hicretini kenisine örnek göstermişsiniz ki O her zaman ve şartta hep aynı bildiği doğrudan asla ve asla kıl kadar taviz vermemiştir. Sizin efendiniz ise hangi tavizlerle hala ABD nin himayesindedir hiç akletmezmisiniz?

Mert Metinkul

Ey Zavallı Fetullahcılar!
[b]Ey Zavallı Fetullahcılar!

Boşuna zırvalayıp durmayın. Ahmet Akgül’ün yazdığı “Nifak Hareketleri” kitabında, Fetulahın ayarını ve amacını ortaya koyan, ayetler, hadisler, kesin bilgi ve belgelerle gerçekleri haykıran yüzlerce sayfadaki tespitlerin bir tanesinin bile yanlış olduğunu; ilahiyatcı proflarınız, anlı şanlı köşe yazarlarınız yazıp konuşamıyor.

Sizin bir sürü gazete ve dergi yayınlarınız, televizyonlarınız, derin devlet yapılanmalarınız, AKP ikdtidarınız, Bankalarınız, arkanızda Amerikanız, Avrupanız, Papalarınız, Hahamlarınız var, haydi görelim..

Bizim ise sadece Allahımız var!..

Üstelik söyleyin bakalım; bütün dinsiz ve zalim odaklar, Yahudi ve Hristiyan sapıklar, hahamlar, papazlar, masonlar, ve İsrailli şeytanlar Erbakan’a düşman iken şu Fetullahınıza niye arka çıkıyorlar?
[/b]

akraq

FETULLAH GÜLEN DOSYASI
alimler kararlarını ümmeti düşünerek karar verirler.cahiler sadece ve sadece kendilerini düşünerek karar verirler.

her amerikaya giden ahin deildir.her mısıra giden hain deildir.bazen yusufu kuyuya geride kalanlar atar.
hain bazen onlardır.

Göktürk

Kucaksever Fetullah
Peygamberimiz Medine´ye hicret etmisti. Garibi bu adamda neoconlarin kucagina amerikaya hicret etti. Artik nasil kucaksa kalkasi gelmiyor. …….Müritleri burayida yorumlariyla doldurmuslar. Diyalog islamiyetin hristiyanlastirilmasindan ibarettir. Islam, yahudi ve hristiyan sentezinden olusan bir din olusturmak istemektedir. Emeginden dolayi yazarimiza tesekkürler.

MİLLİ NİZAM

FETHULLAHCILARA CEVAP
PAPAYA YAZDIĞI MEKTUPTA SİZİN MİSYONUNUZUN BİR PARÇASI OLMAK İÇİN BURDA BULUNUYORUM DİYEN FETHULLAH HOCANIZA= KADİR MISIROĞLUNUN VERDİĞİ CEVABI (BU KELİMEYİ SÖYLEMEK KÜFÜRDÜR) ALLAME FETHULLAHINIZ HALA CEVAP VEREMEDİ BAKIN SİZEDE DİYORKİ HALA BUNLARIN ARKASINDAN GİDENLER DİYEMİYORLARMIKİ BİZİM HOCAMIZ ŞAŞIRMIŞ BİZ BUNU TERKEDELİM 3 SENEDİR BİR CEVAP BEKLİYORUZ BARİ ALLAME HOCANIZ VEREMİYOR SAVUNUCUSU OLAN SİZ AVANELERİ CEVAP VERİN BİR TV VEYA HABER PROGRAMINDA AMA HOCANIZ KADİR MISIROĞLUNA KAMERALARIN ÖNÜNDE DEĞİL ARKASINDA OLURSA CEVAP VERİRİM DEMİŞTİR ÇÜNKÜ KAMERA ÖNÜ HALKIN GÖREN GÖZÜ KAMERA ARKASI İŞBİRLİKCİLİK MANTIĞI OLDUĞU İÇİN BUNU TEKLİF ETMİŞTİR.BU MEKTUP VASITASIYLA AJANLIĞI RESMEN ORTAYA ÇIKMIŞ OLAN BU ŞAHSA HOCA KELİMESİNİ SÖYLEYEMEM VEBALİ VARSADA RAZIYIM=İSLAMDA EHLİSÜNNET İTİKADI=(AHMED ZİYAUDDİN GÜMÜŞHANEVİ)KİTABINA BAKIN DERKİ.BİZCE BİR İNSANIN KÜFRÜ ZAHİRİNDEN ANLAŞILIR KADI BUNA GÖRE FETVA VERMEK MECBURİYETİNDEDİR.O KİTAPDA BUNA ÇOK ÖRNEKLER BULACAKSINIZ…VELEDDALİN AMİN…

caglar

merak
Merak ediyorumda hangi samimi müslüman çocuğunun ismini mesih koyar zira fetüllah gülenin erkek kardeşinin ismi mesihte…

Polat CAN

selâmûnâleykum
[b][/b][i][/i]Biz insanoğlu bazı sözleri kabullenemediğimiz için küfrümüz artıyor allah sizden razı olsun ufkumuzu açtınız bu sözlerin üstüne sözüm yok bazı kendini bilmez kişiler ve şahıslar bunu siz değilde fetullah gülen’e sorsalar daha iyi olmaz mı neden amerikanyada durduğunu böyle kaçmakla bir yere varılmaz doğrulukla gelsin suçunu itiraf etsin allah katında sevabı olsun

ismail can

yanlış ve ah..sınız
rusyadaki okulları kapatılmaya başlandı,abd.ingiliz ajanı yetiştiriliyor diye,vallahide billahide siz size bu zamana kadar yapılmış bütün hareketleri,28 şubattan tutupta,almanyadaki kayıp paralara kadar gerçek islam düşmanları gibi hareket ediyorsunuz,islam adına size yapılan bütün hareketler islam düşmanlığı,cemaatin okullarını gerçek siyonistler kapattırmaya gidince atılan iftiraları destekleyip bir anda kafirlerden yana oluyorsunuz,siz acep bu zamana kadar hangi güzel şeyi yaptıız islam adına,sözde çeçenlerin rusyadaki okul bombalamasının sonrası gülen bunlar bizden değildir,teröristir dedi,çocukları öldürenlere terörist dedi,islamın adına insan ölüren bizden değildir dedi,sizler hemen çeçenlere terörist damgasını yerleştirdinz,eğer milli görüş bu ise ben milli görüşcü olamam

gimildama

uleen yobaz cahiller
yaziklar olsun size,biz iktididar oladik biz basa gelemedik diye bütün iyi niyetli insanlari masonlarla ayni kefeye koymaniz cahilligin de cahiligidir,breee ****** ******,iftira atmak kolaydir ama ahirette bunun hesabi var cekemmezlik kalbinizi catlatmis ******** sizi,

korkoti

fetoşculuk
bu fetoş kılıseye 2 mılyon dolar bağışlamadımı? kuzey irakta pkk ya hastane yapmadımı? papanın elını öpmedımı? irak filistın bombalanırken susmadımı hanı haksızlıklar karşisında susan şeytandı evet fetoş şeytandır, evlılığe karşi olduğundan travestılık eğilımlerıde olabılır.

aziz bahadır turan

soru
sayın fettullah gulen cemaati sıze sadece sunu sormak ısterım acık yureklılıkle cevaplamanızı ısterım yarın bugun fettullah kalksa desekı ben mesıhım ne yaparsınız yolundan devammı edersınız yoksa geri donup gercekten islamıyete ve kıtabı olan kuranıkerımemı sarılırsınız.
2 ci sorumda sudur . dinler arası diyalok cercevesınde ne yaptı haclıları islamiyete mı davet etti yoksa kendisimi davete iacabet etti

Hakkı

NEDEN…?
Sayın yazar ve menfi yorumcu arkadaşlar.
Neden Fethullah Gülen’e karşı KEFERE ile aynı konuşma lisanı ile konuşuyorsunuz. Sizlerin zikrettiği ifadeler ile Masonik derin yapılanmanın Gülen hakkındaki fikirleri cidi parelellik gösteriyor. NEDEN? Ayrıca Alıntı yapılan yerlere dikkat ediniz. Güler Kömürcü, Aydınlık, Milliyet, vb. Bunlar size daha mı yakın rica ederim.

anticemaat

cemaat değil menfaat
hiç kimse yırtınmasın cemaat size bişeyler vermese siz orda bir dakika bile kalmazsınız .siz şimdi biz allah rızası için yapıyoruz biz bu işi diyeceksiniz.önce bizim hocayı eleştşrmeden gidin kendi hocanıza söyleyinde çocuk katili zalim siyonist israili bi kınasın tamam mı sevgili cemaatçiler.sonra bizim hocaya atın lafları.sizi atatürk düşmanlaırı sizi.bir de seyi soracağım yaw sizin hoca niye amerika’da affedildi ama bir türlü gelemedi.niye acaba…

kocaelim

ne bu şiddet bu celal
muslumanlar arası kavgalar ve çekismeler sahabeden sonraki zamandan gunumuze kadar
geldiği aşikardır.. nerde birlik orada düşmanlık .sen daha iyi değilsin , ben daha iyiyim..darbe yapılmış kişiye ,saf değiştirip darbe yapılmasının istemesi..ordudan cektiği kadar hiç bir şeyden cekmeyip, şimdi ordunun arkasına sığınması..bu garip durumlardan kurtulmamız gerekiyor artık ..siyonizm tek düşmansa,tek düşman olsun.birbirimizin değil..

emin

herkese
müminler öle kimselerdir ki kardeslerine karsı sefkatli kafirlere karsı siddetlidirler bizler birbirimizi düşman görmekten vazgecip Allah`ın üzerimizden feraset kalkanını çıkarmaması için dua etmeliyiz körü körüne yol tutmak deil Rabbimizin yolunu tutmalıyız.Allah`a emanet olun

Yücel Zafer

Kuran Hepsine Yeter
maide süresi 52. ayeti de kabul etmiyorsanız…

ALLAH hepinize hidayet eylesin…

Birol

Süleyman Mücahi ve onun gibiler okusun…
tamam eğer sizin dediğiniz gibiyse yani anlaşma imzalandıktan 3 ay sonra erbakan hükümeti kurulduysa hükümet kurulduktan hemen sonra bu anlaşmayı iptal edemediler? tamam diyelim öyle iptal etme yetkileri yoktu hükümet olarak peki neden bugünkü hükümeti bu kanunu iptal etmemekle suçluyorlar? bu iki yüzlülük değil de nedir? kendi yapamadıkları bir şeyi başkalarına bırakıyorlar. pes doğrusu… Birileri bu hükümeti devirmek için Erbakanı kullanıyor. Nihat genç gibi en solcu bir adamdan tut sözcü gibi en sosyalist bir gazete bile erbakanın arkasında… hayırlısı göreceğiz…

Süleyman Mücahit İYİYOLBULAN

ERBAKANA İFTİRA ATAN BAHAR OKUSUN VE ONUN GİBİLER
Biz milli görüşçülerde bir adet vardır belgelerle konuşuruz ve yanıtlarıbelgelerle isteriz. şimdi sen o hocanın islama zarar verdi dediğin sözleri yaz biz sana o sözlerin başını sonunu ve hangi amaçla neyin üzerine söylenildiğinildiğini belgeleriyle yayınlayalım. israille anlaşmalar yapıp türkiyeyi bağlamıştır diyorsunuz yahu bu nasıl çelişkidir sizin kafanızdaki adamlar israili kötülemekten başka işiniz yok diyor sen kalkmış türkiyeyi israile bağladı diyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. mümin kardeşinin etini yemek nasılmış anlayacaksın attığın bu iftirayla. neymiş çok ağır anlaşma yapılımış. Öncelikle bilmeden yorum yapmayacaksın.Şimdi bak
1- Türkiye ile İsrail arasında “Askeri Eğitim İşbirliği anlaşması” 23 Şubat 1996 tarihinde imzalanmıştır.
2- Bu anlaşma Genel Kurmay İkinci Başkanı Çevik Bir tarafından 23 Şubat 1996 tarihinde, İsrail’e yaptığı ziyaret sırasında imzalanmıştır.
3- Sayın Erbakan’ın Başbakanlığında kurulan 54. hükümet ise bu anlaşmadan üç ay sonra; 28 Haziran 1996 tarihinde iktidara gelmiştir.
Alsana belgelr araştır öğren elinin altında internet var.
Ve kOPMA NOKTASI CAHİLLİĞİN BU KADAR YAHU:d:d
BURAYA DİKKAT hanfendi 28 şubat darbesini erbakanın demirelden daha çok istediğini savunmış:D bre cahil insan darbe zaten Erbakana yapıldı adam kendine yapılacak darbeyi destekler mi:D:D bide demirelden daha çok:D
kabahat bende yaa böylesine okumuş cahil insanları önemseyip yorum yazıyorum, gitde türk okullarında biraz ders al, sana indirim deyaparlar. kalın sağlıcakla

m.s. aydoğdu

Ey cemaati müslimin! mi derler? bir dakika lütfen.
Öncelikle herkese selamun aleyküm diyorum.

biz müslümanlar akıllı olmakla yükümlüyüz. o kadar insan aptal bi sizmi akıllısınız diyor bir arkadaşımız, din kardeşimiz. sormak farz oldu.

bi Peygamberimiz (sav) ve ashabımı mı akıllıydı binlerce müşrik arasında 30-40 sahabesiyle? malesef(!) ama elbette sadece onların aklı başındaydı. haklı ve hayırlı yoldalardı. sizin pencerenizden bakınca tüylerim ürperdi.

bu iş tarih boyuncada böyle olmuştur. lütfen arştırın.

Dolayısı ile göze fazla görürnen herkesin peşinden gittiği şey doğru ve onların akıllı olduğunun ispatı değildir. mesela günümüzde AKP ve AKP ye oy verenler yaklaşık P 🙂 şayet bu görünüm AKP yerine DSP yada DTP de olsaydı onalra da mı bu gözle bakacaktık. haklı ve hayırlı mı diyecektiniz? lütfen 1 saniye de olsa düşünün.

şayet bu insanların hepsi akıllı ise 10-12 yıl once bu akıllı insanlar neden erbakanın arkasında durmadılar? erbakan ab mi diyordu? abd mi diyordu? islam birliği diyordu? bu akıllı müslümanlar 11 ay zor sabretti. o zaman akıllarımı yoktu. yoksa akılları başlarına yeni mi geldi.

ayrıca belirtmek isterim benim şahit olduğum bir çok inançsız insan da burs vermektedir. hem de hatrı sayılır cinsten. bu demekmidir bu adam cennetlik? elbette değil. bunu sizde biliyorsunuz

neyse sözün özü bence bir mecliste, kurumda, toplu hareketlerde size ve insanlara faydalı olanın yanında, size ve müslümanlara zarar verenlerinde vermeye çalışanlarında karşısında durmak gerekir. gerek elimizle gerek dilimizle gerekse de kalbimizle. lütfen bu tip durumlarda körü körüne bağlılığı değil istişare ile hadis-i şeriflere, ve kuran’a bakmayı ve tefekkür etmeyi tercih edelim. inşaallah bu daha hayırlı olacaktır.

selam ve dua ile.
zafer yakındır. zafer inananlarındır.

bülend güler

ümmet bilinci
selamun aleykum arkadaşlar hepimiz müslümanız bu ayrılık gayrılık yüzünden bu hallere düşmedik mi tarihimizden ders alalım.ümmetin birliği için çalışalım bırakalım siyaset görüş ayrılıklarını yeniden hep birlikte el ele verip islam için çalışalım KUR’AN VE HADİSlerden feyz alalım bu milletin özünde inanç vardır bunu diriltmeye çalışalım derim ben.

kemal

cankor’a…
Üstad Bediüzzaman Hazretleri’nin o sözünün geçtiği Risale’nin ismini verebilir misin? 2. si risale kitapçık demek değil Mektup demektir. buyrun bakınız
( http://www.osmanlicaturkce.com/?k=risale&t= ) ayrıca Üstad Hazretleri’nin yazdıkları kitapçık değil tamı tamına 14 tane kalın kitaptır. bir ansiklopedi setinden bile fazla… o saf dediğiniz müritlerin çoğu birer ünv. mezunu herşeyi akıl edecek akla sahipler. Üstad Hazretleri asrımızın müceddididir. bunu inkar edemezsiniz. Hocaefendi’nin hitap ettiği kitle asla sorgulamaktan korkmayan aksine herşeyi derinlemesine inceleyen ve en uygununu bulan bir kitledir. lafınızı tartın sonra konuşun!!

cankor

bu kadar F G savunucusundan sonra
70 yıldır, KURAN dan esinlenerek yazıldığı söylenen şu risalelerden kaçını- şöyle tarafsız bir dille ve mantık süzgecinden geçirerek – okudunuz, bilmiyorum ama, aşağı yukarı şöyle bir pasaj vardır o kitapçıklardan birinde.Bedz. Sd. Nr. derki; “Allah’ın KURANI KERİMİ, “bir gün bir BEDİÜZZAMAN gelerek, onu yorumlasın diye,indirdiğini” ileri sürer. Şimdi bu hazrete uçmuş bir meczuptur, diyenler haksız mı?
Burada kitapçık derken; risale = kitapçık demektir. Ve hazret insanoğluna gelmiş insanlığın en büyük kitabını, bir küçük kitapçığa sığdırıvemiş maşalah. PEYGAMBR VS ADAM İÇİN ASLINDA SADECE BİR TEFERRUAT, önemli olan (hazretin) onu yorumlaması…
Şimdi buna benzer, farsça, arapça, osmanlıca, kürtçe tamlamalarla birşeye benzetilmeye çalışılan o malum kitapçıkları okusunlar diye yaptığı sözde uğraşılarla, kendisine hayli taraftar toplamış ve kendisine temiz ve saf yürekli gençlerden sayısız mürit edinmiş FG denilen bir zatı muhteremin, dinci, çokuluslu bir kısım sermayenin reklam ve yutturma servislerinin eline geçmesi doğaldır. Hele bir de hitap ettiği kitle, böylesine teslimiyetçi,sorgulamaktan korkan bir kitledir ki, sonuç ortada…
Kimlere hizmet ettiğinizi, azıcık deşseniz, o hamurlu kağıttan yapılan FG gemiciği üç günde batar da… Öye çok medyatik bombarduman altındasınız ki, size de hak vermemek elde değil, haydi kolay gelsin… [b][/b]

kemal

çok güzel uydurmalar bunlar!!!
bunlar ne Allah aşkına gülben ergen güler sabancı Hocaefendi ne alaka? deniz feneri moon tarikati ne bunlar? saçmalamayın bence!!!

irfan3334

FETULLAH
KENDi TARAFTARINIZ OLAN ÜSTELiK FETULLAHLA BiRLiKTE OLMUS VE EN ÜST BiLGiLERE SAHiP HERSEYi BiLEN ADAMLARINIZ BiLE ANLADI DOGRULARI YAZIYOR SiZ KANDIRILAN VE BiR SEY BiLMEYEN

GRUP OLARAK SÜRÜNÜN BASI NEREYE GiDERSE SiZDE ORAYA GiDİYORSUNUZ COBANA LAF EDEN OLUNCA MELiYORSUNUZ

BU ÖRGÜTÜN TÜRKiYEDEK BAGLANTILARINDA FETTULLAH GÜLEN GÜLBEN ERGEN GÜLER SABANCI BUYRUNNN

FETTOS VE SCiENTOLOGY

http://irfanozguzel.blogspot.com/2008/05/fetullah-glen-ve-scientology-rgt.html

SCViENTOLOGY TARiKATININ TüM DESİFRESi

http://irfanozguzel.blogspot.com/2008/05/dnyanin-en-tehlikeli-rgt-scientology.html

ViDEOLAR ViDEO SAYFAMDA TÜM ViDEOLARIM BÖLÜMÜNDE BU SiTEDEN BAKIN

FETTULLAH YANDASLARINA CEVAP VERMEKTENSE LiNKLERi VERMEK DAHA MANTIKLI

CAHiLLE CAHiL OLMAMAK LAZIM EFENDiMiZ CEHALETiNi VE AHMAKLIGINI SiZEDE BULASTIRIR BUYURUYORLAR ViDEO SAYFAM

http://www.dailymotion.com/irfan3334?hmz=6f776e6572696e666f73

MÜNAFIKTAN KORKUYORUM

Ben ümmetim icin ne kafirden ne müminden korkarım ben DiLLi ALiM olan MÜNAFIKTAN KORKUYORUM BUYURUYOR EFENDiMiZ NE KADAR DA DOGRU BiR SÖZ KIYAMETE KADAR GECERLi HER SÖZÜ OLAN EFENDiMiZ DEVAM EDiYORLAR.

ONLAR SiZiN SEVDiGiNiZ HOSLANDIGINIZ SEYLERi SÖYLER SEVMEDiGiNiZ iSi YAPARLAR.

YOLUNA KURBAN OLAYIM YA RESULALLAH

iSTE FETULLAH ALLAH DiYOR KURAN DiYOR

SONRA DENiZ FENERLER MOON TARiKATI SCİENTOLOGY TARiKATLARI BAGLANTILARI BiDATLAR

BiZiM DiNiMiZDE BiDAT VARMI UYANIN ARTIK DÜNYEVi SEYLERDEN UZAK DURUN

BU GiBi ADAMLAR YALNIZCA ATESE GÖTÜRÜR SiZi.

Mahmut Bozkurt

cevabınız şaşkınlığınızda gizli
“Nedir bu fethullah hoca düşmanlığı?” diye bir soru çokca tekrarlanmış bu yorumlarda.Dikkatimi çekti ve yorumları inceledim, tahmini düşmanlık oranlaması yapmaya çalıştım.Görünen şuydu; yorumların p’i Erbakan düşmanlığı 0’u Fethullah hoca düşmanlığı içeriyor.Düşmanlık bumerang gibidir.Yüzde 70 Erbakan düşmanlığının yüzde 30 Fethullah hoca düşmanlığı olarak size dönmesi merhametli, insaflı bir dönüştür.Yüzde 70 oranında düşmanlık yansıtanların sorumlulukları da yüzde 70 oranındadır.Düşmanlık sunanların gülle karşılanması eşyanın tabiatına da aykırıdır.Saygı göstermeyenin saygı beklemeye hakkı yoktur.

Mahmut Bozkurt

Samimi bir ikaz!
Burak Yılmaz’a cevaptır!

Cümlede kullandığın ‘arap çadırı’ ifadesi düşünce kodlarının nerelere bağlı olduğu konusunda önemli ipuçları veriyor.Hani bir de edebden filan bahsediyorsun ya!Çok komik düşmüş.Edebden bahsede ede edebsizlik yapmak sizde herhalde alışkanlık haline gelmiş…Hani diyorsun ya filan gazetelerdeki falan yazarlarla paralel düşünüyorsunuz diye; nurlu insanlar bu kadar da şecaat arzederken merd-i kıptî olmazlar sanırdım…Çünkü aynı yazarlar ve yandaşları o gün de sana paralel ‘arap çadırı’ zırvalarını bir edebi beyanmış gibi köşelerinde parlatmışlardı.Her yazının biraz mantığa ihtiyacı olduğunu hatırlatsam kızar mısınız?28 Şubat’ta Şubatçıların yanında konuşlanıp, 28 Şubat’ın başmimarlarından Süleyman Demirel efendilere plaketler şiltler takdim edenlerin bir gün ergenekon kapanına kısılabileceklerini düşünmeleri için az bir basiret yeter sanırım.Hiç basireti olmayanlara da nurculuk hiç yakışmıyor.Sana son bir hatırlatma!İçten, samimi ve kardeş tavsiyesi; o ‘arap çadırı’ dediğin mekanda her ne olmuşsa kardeşler arasında olmuştur.İslam kardeşliği öyle yüce bir atmosfer oluşturma gücüne sahiptir ki orda olanları da, sizinle bizim aramızda olanları da telafi ve tedavi edecek güce sahiptir.Unutmayınız ki; bir müslüman nazarında bir müslüman ülkede kurulan ‘arap çadırı’ Amerikan saraylarından, Papa sofralarından, müsteşrik davetiyelerinden çok yüce ve üstün bir konumdadır.Her din ve inanca toleransla yaklaşan, yahudi ve hristiyanları ve sabiileri ve bilmemkimleri Allah’ın iradesinin hilafına cennete dahil etmeye çalışacak kadar geniiiiiiiiiş hoşgörülü kalbiniz müslüman, mücahid, abid, akîl ve daha pek çok müslümana yaraşır özelliklerine tanık olduğum bir Erbakan’a yer bulamıyorsa o kalbin dünyanın çöplük merkezi olmasından korkarım.Allah hepimize şuur nasibetsin.Baki selamlar…

YORUMLAR

Son Yorumlar
78
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx