ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün8
mod_vvisit_counterDün7165
mod_vvisit_counterBu Hafta12696
mod_vvisit_counterGeçen hafta55320
mod_vvisit_counterBu Ay7173
mod_vvisit_counterGeçen Ay195399
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar17335171

IP'niz: 3.239.33.139
Bugün: 02 Mar 2021

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12397327

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

AA 150X
KT 150X
IY 150X
EIA 150X
 ADIL DUZEN 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

 

Reklam
Reklam
Reklam

Ümit Özdağ’ın “Özel Anayasa” Muhbirliği ve TÜRKİYE’Yİ BÖLME GİRİŞİMLERİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 54
ZayıfMükemmel 

 

Ümit Özdağ’ın “Özel Anayasa” Muhbirliği

ve

TÜRKİYE’Yİ BÖLME GİRİŞİMLERİ

        

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İlginç İddiaları Ortalığı Karıştırmıştı!

Ümit Özdağ'ın iddia ettiği; İYİ Parti'nin diğer partilerle hazırladığı Anayasa metni ortaya çıkmıştı. Meral Akşener ve AKP'li Ömer Çelik bu iddiaları şiddetle yalanlamışlardı. İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ; CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin ortak hazırladığı ileri sürülen Anayasa Taslağı’yla ilgili bir yeni bir açıklama yapmıştı. Twitter hesabından açıklamada bulunan Ümit Özdağ, CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun 2019’da CNN Türk yayınındaki sözlerini paylaşmıştı.

Söz konusu videonun altına Ümit Özdağ, “İbrahim Kaboğlu, anayasa taslağını HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin birlikte hazırladığını 3 Ekim 2019 tarihinde kamuoyuna açıkladığını” hatırlatmıştı. Ümit Özdağ’ın yaptığı bu paylaşımlara; Meral Akşener: İbrahim Kaboğlu etki ajanıdır... İYİ Parti Gn. Bşk. Yardımcısı Nuri Okutan: İbrahim Kaboğlu ruh hastasıdır… Müsavat Dervişoğlu: Ümit Özdağ psikolojik olarak gergin ve sıkıntılıdır... AKP’li Ömer Çelik ise: Ümit Özdağ yalancıdır, ahlâksızdır!.. açıklamalarını yapmışlardı…

Söz konusu 10 maddelik “yol haritası” başlıklı girişle başlayan Anayasa Taslağı metninde 2018’den beri yürütülen çalışmalara dair bilgiler yer almaktaydı.

Akşener'in, Özdağ’ın "Yeni Anayasa" Açıklamasına Yanıtı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin başka siyasi partilerle "yeni anayasa" hazırlığı içinde olduğu iddialarıyla ilgili açıklamayı Bilecik'te yapmıştı. Akşener; "İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum; hiçbir siyasi oluşum, platform, kişi, partiyle herhangi bir Anayasa çalışmamız yoktur, nokta" sözleriyle iddiaları yalanlamıştı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, gazetecilerin, “Ümit Özdağ açıklamalarında iki isim verdi ve ‘ben değil bu iki isim aslında disipline gitmeli’ şeklinde bir ifadesi var, nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtlamıştı:

“Başka isimleri de saydılar ama Sayın Özdağ’ın beni asıl ilgilendiren ifadesi; ben asla milletime yalan söylemedim demesidir. Milletime yalan söylemedim diyen bir siyasi şahsiyetin göz göre göre yalan söylüyor olması tarafımdan kabul edilebilecek bir davranış değildir. İYİ Parti’de her şey şeffaf bir biçimde yürütülmektedir. İYİ Parti’nin gizli ilişkileri ve ajandaları yoktur. Ümit Bey’in söylediklerini, Demokrasiyi kendi içerisinde içselleştirmiş bir siyasi partiye yöneltilebilecek ithamlar sınıfına dahil etmiyorum. Arkasında başka şeyler arıyorum, dolayısıyla yalan söylediğini, özellikle HDP’nin içinde bulunduğu bir anayasa görüşmesinin İYİ Parti tarafından yapılabilmesinin mümkün dahi olamayacağını tekrarlıyorum. Ortada kamuoyunu ikna edebilecek herhangi bir belge, veri, delil yokken İYİ Parti’ye yönelttiği bu iftiranın elbette ki bir bedeli olacaktır diye düşünüyorum. Kaldı ki İYİ Parti içerisinde Sayın Ümit Özdağ’ın iddialarını ciddiye alan herhangi bir arkadaşımız yoktur, mensubumuz yoktur. Biz iktidarın büyük yalanlarıyla uğraşıyoruz. Özdağ’ın küçük ve mide bulandıran yalanlarıyla vakit kaybedecek değiliz. Kendisi Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Siyasetin bedeli bellidir, İYİ Parti’ye vermeye çalıştığı bu zararın mutlaka bir karşılığı olmalıdır. Kendisine pazar arayan bir işportacı gibi davranıyor. Siyasi alıcısı çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum ama kendini strateji dehası diye tanımlayan bu arkadaşın, bence yaptıkları işi değerlendirebilecek aklı selim arkadaşları da vardır, otursun konuşsun. Kendisini psikolojik yönden de gergin gördüm. Acil şifalar diliyorum.”

Peki Ümit Özdağ, iftiracı mıydı, yoksa itirafçı mıydı?

Özdağ, son dönemde partisinde yaşanan sıkıntılar ve CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin ortak hazırladığı ileri sürülen Anayasa Taslağı’yla ilgili basın açıklaması yapmıştı. Meclis’te konuşan Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki iddialarını tekrarlamış ve Kavuncu’nun partinin bir sonraki Genel Başkanı olarak hazırlandığını vurgulamıştı.

Özdağ, AKP’li Ömer Çelik’le ilgili de bir iddiada bulunmuştu:

“İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Ankara’da katıldığı değişik toplantılarda 6 aydan bu yana AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in başkanlığında yeni bir anayasa komisyonunun çalışmalarına katıldığını ifade etmektedir. Meral Akşener, 'TKP ile olur AKP ile olmaz' derken nasıl olur da İYİ Parti Genel Sekreteri, İYİ Parti milletvekillerinin bilmediği görüşmelere katılır?” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Özdağ'ın bu iddiasını tepki göstererek yalanlamıştı. Ömer Çelik, "Ümit Özdağ adlı şahıs ahlâksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak AKP ile İYİ Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler yaşandığı ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır. Ümit Özdağ’ın bu iftirası en hafif tabirle utanmazlıktır. Yalan yanlış sözlerle şahsımı hedef alması ise siyaset değil, ahlâksızlıktır" sözleriyle karşı çıkmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: “Ekonomi ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz” sözleri nasıl yorumlanmalıydı?

Tam böyle bir süreçte, AKP Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi başlığında yeni mesajlar aktarmıştı. Grup toplantısında yaptığı 'yeni dönem' açıklamasının ardından piyasalarda olumlu hareketin başladığını söyleyen Erdoğan’ın, ekonomi ve hukuk alanlarında yeni bir reform dönemi başlattıklarını hatırlatmasının, Ümit Özdağ’ın açıklamalarıyla bir irtibatı var mıydı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Namık Kemal Stadı'nda gerçekleştirilen AKP Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi'ne katılmıştı. Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmada:

"Kerameti kendimizde görüp milletten yüz çevirdiğimiz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir. Kendi hesaplarımızın peşine düştüğümüz gün bu partinin misyonu bitmiş demektir. AK Parti'nin kaderiyle ülkenin kaderi birbiriyle bütünleşmiştir. AK Parti teşkilatlarında görev almak, AK Parti başarısı için çalışmak milli bir görev haline gelmiştir… Ekonomide dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği süreçte yeni bir yaklaşımı hayata geçireceğimizi grup toplantımızda açıklamıştık. Ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı…

İbrahim Kaboğlu’nun: “Parlamenter sistem hazırlığına dört parti de katıldı, ortak ilkeler saptandı” itirafları!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın; “2018'de CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin ortak anayasa çalışması yaptığını” ileri sürmesi üzerine iddianın bütün tarafları konuşmaya başlamıştı.

Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu: “Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı’nın (TÜSES) çağrısı üzerine parlamenter rejime dönüş için ortak ilkeleri belirlemek üzere toplandıklarını, bir anayasa taslağının hazırlanmadığını, dört partinin de temsilci yolladığını” açıklamıştı. İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan ise katıldığı toplantılarda anayasa çalışması hazırlanmadığını vurgulamıştı.

Prof. Dr. Kaboğlu: “Dört parti bir araya gelerek, anayasa çalışması yaptı mı?” sorusunu:

“Evet, bu çalışma yapıldı. Ama ben milletvekili olmadan, 2018'in başında bu partilerin özellikle uzman temsilcileri ile yapılan ortak parlamenter rejime yönelik bir yol haritası ortak ilkeler raporu diye çalışma yapıldı. Bundan da Ümit Özdağ'ın çoktan beri haberi vardı. Şimdi kendi parti içerisinde (bir tartışma ve hesaplama aracı yapması yanlıştı…)” şeklinde yanıtlamıştı.

“Bu etkinliği hangi kapsamda yaptınız?” sorularını ise:

“TÜSES’in çağrısı üzerine yaptık. Ben anayasa başkanı olarak öncülüğünü yaptım. Tabi ki siyasal destek de vardı ama… Esasen partilerin uzmanları ile onların öne çıkardıkları anayasacılarıyla yaptık. Fiilen şu anayasacı, şu doçent bizi temsil edebilir anlamında… Dört partiden daha çok uzman temsilciler katılmıştı... Burada Türkiye anayasal sorunu nasıl aşacak? Tek adam rejimi nasıl aşılacak? Parlamenter rejime 2019 Kasım'ında yapılacak seçimlerde nasıl bir dönüş yapılacak? Bu soruya yanıt arandı.” şeklinde cevaplamıştı.

Bir anayasa taslağından söz ediliyor, bunlar yalan mı? sorularını ise:

“Bir anayasa taslağı yok. Ortak ilkeler çerçevesinde partiler ne şekilde uzlaşabilir biçimindeki sorulara daha çok anayasa hukuku bilgi birikimiyle bir yanıt oluşturulmasına çalışıldı. O 30 sayfalık metinde; orada ilkeler söz konusu. Yoksa maddelerin kaleme alınması söz konusu değil… Böyle birkaç toplantı yapıldı. Ben komisyonun başındaydım.” diye yanıtlamıştı.

İYİ Parti Isparta Milletvekili ve Gn. Bşk. Yardımcısı Nuri Okutan ise, bu konuyla ilgili şunları anlatmıştı:

“Ben hiçbir zaman bir anayasa değişikliği ve hazırlığı çalışmalarına katılmadım. Fakat şöyle bir çalışmaya katıldım: TÜSES Vakfı beni davet etti. O sırada MHP'deyim. Hem MHP'deyken hem bağımsızken, TÜSES ile çalışmalar yaptık. Beni davet etmeleri anayasaya yönelikti. Herkesi davet ediyorlar. Sivil toplum kuruluşlarından insanlar var, akademisyenler var. Sosyal konuları içeren konularda insanlar konuşuyor. Birkaç sefer katıldım. Bu toplantılar bir ‘Arayış Toplantıları’ydı. O katıldı, bu katılmadı diyecek konumda değilim ama bunlar topluma ve partilere açıktı. Yargının bağımsızlığı gibi bir toplantı vardı. Ben Kaboğlu'nu ilk defa orada gördüm. Kaboğlu'nun şöyle bir teklifi oldu: ‘Yargı sistemini tartışıyoruz. Böyle tartışmak doğru olmaz. Bunu bir anayasa içerisinde ele almak lazım. Yani oradan başlayarak, Cumhurbaşkanlığı sistemine şikâyetimiz çözülebilir…’ Elinde daha önce hazırladığı bir anayasa taslağı varmış. Kitapçığı çıkardı, ‘Böyle bir çalışmam var. Bunu baz alarak anayasa tartışmalarını baz alabiliriz' dedi. Orada insanlar görüşlerini söyledi. Ben de söyledim. Bu toplantıların bir tanesine parti adına katıldım. Onda da ‘Sınırları Aşan Sular’ ve ‘Orta Doğu' gibi bir başlık vardı. Daha sonraki toplantıları bilmiyorum. Fakat Kaboğlu, şimdi elindeki o çalışmayı bir yere yedirmek istiyor, ‘Benim başkanlığımda bir toplantı yapıldı' filan diyor… Bu, tamamen yalan. Biz hiçbir zaman anayasa maddeleri üzerinde, anayasa başlıklı çalışma yapmadık. Kimseyle yapmadık. O toplantılarda dört siyasi parti bir araya geldik gibi bir durum hiç olmadı. Ben İyi Parti'yi temsilen katılmadım ama oradaydım. HDP'den kimin geldiğini bilmiyorum.” Bu ifadeleriyle hem CHP’li Prof. İbrahim Kaboğlu, hem de İYİ Partili Nuri Okutan, iddiaların sahibi Ümit Özdağ’ı doğrulamış olmaktalardı.

Aslında farklı, hatta aykırı partilerin uzman temsilcileriyle bir araya gelip, ülkedeki siyasi ve hukuki sorunların aşılmasını kolaylaştıracak yeni ve yeterli bir ANAYASA TASLAĞI üzerinde yoğunlaşmaları doğal ve olağan bir yaklaşımdı. Ancak, Ümit Özdağ’ın iddialarına bu denli tepki koymalarının ve karşı çıkmalarının altında başka sebepler aranmalıydı ve bu “suçüstü yakalanmışlık şaşkınlığının” ülkenin birliğini ve dirliğini bozacak sinsi ve gizli hazırlıkların deşifre edilmesine bağlamak lazımdı. İşte bu nedenle Sn. Erdoğan’ın “Ekonomi ve hukukta yeni bir dönem başlatıyoruz!..” açıklamalarını, Ümit Özdağ’ın iddialarıyla birlikte okuyup yorumlamakta fayda vardı…

Öyle ise CHP - İYİ Parti ve HDP'nin Anayasa taslağında neler vardı?

Önce CHP'li İbrahim Kaboğlu açıklamış ardından İYİ Partili Ümit Özdağ gündeme taşımış ve ortalık karışmıştı!.. İddialara göre seçim öncesinde CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP, Anayasa çalışması yapmıştı. Taslak çalışmada; a) Türkiye bölgelere ayrılmakta, b) Atatürk milliyetçiliği kaldırılmaktaydı!?. CHP ve İYİ Parti'nin "evet" dediği Anayasa taslağının çarpıcı detayları ortaya çıkmıştı.

CHP, İYİ Parti, SP ve HDP'nin, Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu öncülüğünde hazırladığı iddia edilen Anayasa taslağına ulaşılmıştı. Taslak metinde; eşcinselliğin anayasal garanti altına alınmasından, federatif sisteme kapı aralayacak yerel yönetim modeline kadar çok çarpıcı ayrıntılar yer almaktaydı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 'çoğulcu' anlayışla yeniden yapılanması, zorunlu Din Kültürü dersinin yerine 'seçmeli kültür dersinin konulması', ana dilde eğitim hakkı tanınması öngörülen taslakta, birçok maddede geçen 'toplumsal cinsiyet eşitliği' ifadesi de yer almaktaydı.

İşte tam bu noktada, asıl dikkatleri çeken konu; Erdoğan iktidarının “Eşcinselliğin yasa ile koruma altına alınması… Mecburi Din Dersi yerine, seçmeli Din Kültürünün konulması…” gibi önerileri zaten resmen ve fiilen uygulamaya koymuş olmasıydı!?

Bu hazırlıkların gizlilik içinde yapılması kararlaştırılmıştı.

CHP, İYİ Parti, SP ve HDP arasındaki Anayasa mesaisi 13 Ocak 2018'de yapılmıştı. 16 Şubat 2018'de ise toplantıların nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin yol haritası hazırlanarak madde madde kayıt altına alınmıştı. Yol haritasında toplantıların gizli olarak 2 haftada bir yapılması ve 3 ayda tamamlanması kararlaştırılmıştı.

Ortak bir metin kaleme alınmıştı:

Yapılan çalışmalarda belirlenen ortak ilkelerin 4 parti liderinin katıldığı bir toplantı ile örtülü veya açık olarak paylaşılması kararlaştırılmıştı. Bu yol haritası çerçevesinde yürüyen görüşmeler 7 Mayıs 2018'de sonlanmıştı. Görüşmelerin ardından "Uzmanların katılımıyla CHP-HDP-İYİ Parti ve SP temsilcileri tarafından hazırlanan çerçeve metin" başlığı ile bir metin hazırlanmıştı.

Anayasanın ilk 3 maddesi buharlaşacaktı!

Taslakta Anayasa'nın başlangıç metninde yer alan "Eşsiz kahraman Atatürk" gibi ifadelerin çıkarılması amaçlanmıştı. Taslakta "Başlangıç herhangi bir kişi kurum ya da değere meşruiyet kazandırmaktan uzak olmalıdır" ifadesi kullanılmıştı. Taslakta, mevcut Anayasa'da değiştirilemez denilen ilk 3 maddede yapılan değişiklikler dikkatlerden kaçmamıştı. İkinci maddede yer alan "Atatürk milliyetçiliğine bağlı" ifadesi taslakta yer almamıştı. Üçüncü maddedeki "Devletin dili Türkçedir" yerine "Resmi dili Türkçedir" ifadesi önerilerek çok dilliliğe kapı aralanmıştı.

Yerel meclisler kurulacaktı!

Taslaktaki en önemli tavsiyeler olarak yerel yönetimlerle ilgili maddeler vardı. Taslakta 'üniter yapının korunacağı' iddia edilse de yerel yönetimlere federatif yönetimlerde olabilecek yetkiler sağlanacak, ayrıca 'yerel meclis' anlamına gelebilecek konseyler kurulacaktı. Taslakta "Merkezi yönetimin yetkileri daraltılmalı, yerel yönetimler güçlendirilmeli. Bölge ve belediye yönetimlerinde yetkiler siyasi partilerin ve bağımsızların aldıkları oy oranında temsil edildikleri konseylerde toplanmalıdır" ifadeleri yer almıştı.

Türkiye 25 bölgeye ayrılacaktı!

İdari bölgesel yönetim başlığında yeni sisteme daha da açıklık getirilerek: “… Bu bakımdan Türkiye'nin sayıları 2 ila 5 il arasında değişen idari birimleri kapsayacak şekilde 20-25 bölgeye ayrılarak yerinden yönetim birimleri oluşturulmalı” ifadeleri yazılmıştı. Ayrıca Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı belgesindeki bazı maddelere Türkiye tarafından koyulan şerhlerin kaldırılması önerisi yapılmıştı. Hatırlanacağı üzere Türkiye bu maddelere 'federatif sisteme kapı araladığı' gerekçesiyle şerh koymuş durumdaydı. Ayrıca terör suçuna bulaşan başkanların görevden alınmalarının da Anayasa'ya madde koyularak önlenmesi gerektiği yazılmıştı. Bu noktada özellikle hatırlatalım ki Adil Düzen Projelerindeki Bölge Valilikleri bu federatif parçalanma planıyla tamamen ayrı ve aykırı konulardı.

Taslakta inanç özgürlüğü adı altında yer alan bölümde ateistlik, agnostiklik, pasifistlik gibi inanç ve felsefi görüşlere Anayasa'da atıf yapılması amaçlanmıştı. Vatandaşlık tanımı maddesinde ise "Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür" ifadesinde de değişiklik önerilmiş. "Türk devleti" ifadesinin yerine "Türkiye devleti" ifadesi yer almıştı.

Çok dilli eğitim imkânı sağlanacaktı!

Taslakta Türkçe dışındaki dillerde eğitimin önü açılmaktaydı. Metinde şu ifadeler kullanılmıştı: "Ana dilde eğitim konusunda Anayasa, yasa koyucu belirli bir takdir alanı bırakmalı ve çift dil (resmi dil ve anadil) eğitime açıklık prensibi benimsenmelidir. Bu çerçevede anadilde eğitimi yasaklayan herhangi bir hükme yer verilmemelidir."

Din dersi yerine 'kültür' dersi konulacaktı! (Zaten AKP bunu yapmıştı ve fiilen uygulanmaktaydı…)

Okullardaki Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi dersiyle ilgili madde de çok tartışılmıştı. Taslakta, "Din Kültürü ve Ahlâk bilgisi dersinin öncelik bir kültür dersi olmasını sağlayacak içerik belirlenerek seçimlik bir ders olarak öğrencinin talebine bağlanmalıdır" ifadesi kullanılmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili düzenleme talebi de yer almıştı. Taslakta Diyanet'in tüm inançlara eşit davranan 'çoğulcu' 'özerk' bir kurum olması Başkanın da TBMM tarafından seçilmesi sağlanacaktı.

Eşcinselliğe özel koruma sağlanacaktı! (AKP bunu da yapmıştı. Malum ve mel’un İstanbul Sözleşmesi’ni bu maksatla imzalamıştı…)

Taslaktaki bazı maddelerde İstanbul Sözleşmesi'nde de tartışma konusu olan "Toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmalı" ifadesi yer almıştı. Son olarak eşcinsellik de Anayasal güvence altına alınacaktı: "Eşitlik ilkesi din, dil, inanç, etnik kimliği, cinsiyete (cinsel yönelim dahil) dayalı ayrımcılığı yasaklayacak şekilde düzenlenmelidir. Fiili eşitliğin sağlanmasına yönelik geçici tedbirler ayrımcılık olarak yorumlanamaz yönünde bir düzenlemeye yer verilmelidir." ifadeleri mide bulandırıcıydı.

Bu sırada, Ümit Özdağ’ın yeni iddiaları da kafa karıştırıcı hatta mide bulandırıcıydı!..

Meral Akşener’in Ümit Özdağ’a aracılar gönderip “yeni bir parti kurması ve CHP’den ayrılacak Muharrem İnce ile ittifak oluşturması” tavsiyesinde bulunduklarını açıklamıştı. Yoksa Meral Hanım, Ümit Özdağ’dan bir şekilde kurtulma yolları mı aramaktaydı? Böyle ise, bu girişimlerinin altında neler yatmaktaydı?

İYİ Parti iyice karışmıştı: 'Ses kayıtlarını veririm!' çıkışı…

İYİ Parti, CHP, SP ve HDP’yle birlikte “federasyon anayasası” hazırladıklarını tüm tanıklıklara rağmen inkâr edince eski partili Adem Taşkaya; "Gizlice anayasa hazırladığınız yalansa beni savcılığa verin. Ses kayıtlarını ve daha vahim olan şeyleri yüce Türk mahkemelerine vermekten ve maskelerinizi düşürmekten şeref duyarım" ifadelerini kullanmıştı. İYİ Parti’de İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia ettiği için disipline sevk edilen Ümit Özdağ ardından; “İYİ Parti, HDP ile masaya oturup anayasa hazırladı” iddiasını gündeme taşımıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Özdağ’ın iddiasını kesin bir dille yalanlayarak, “Hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, kişi, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur” diyerek bunları yalanlamıştı. Ve ardından Ümit Özdağ hakkında İYİ Parti’den ihraç kararı çıkmıştı. Fakat Ümit Özdağ bu ihraç kararının İYİ Parti kuruluş tüzüğüne uygun olmadığını sebep göstererek mahkemeye başvurmuştu. 13.01.2021’de ise mahkeme Ümit Özdağ’ın partiden ihraç kararını iptal etmişti.

Taşkaya’nın Çağrısı!

İYİ Parti’nin eski tanıtım ve medya başkan yardımcısı Adem Taşkaya, Twitter’dan paylaştığı mesajında elinde ses kayıtları olduğunu vurgulayarak; “2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalsaydı bu taslak gündeme taşınacaktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından yapılacak ilk seçimler öncesinde 2018 yılının başında CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP harekete geçerek yeni anayasa çalışmalarına başladı. Federasyon içeren anayasa taslağı seçimlerden önce son şeklini aldı. Ancak partiler taslağı açıklamak için umudu seçimlerin ikinci tura kalmasına bıraktı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalsaydı CHP, İYİ Parti, SP ve HDP hazırladıkları taslağı açıklayacaktı. Muhalefetin ikinci tur planındaki amacının ikinci turda Kürt kökenli seçmenlerin oyunu almaktı. İlk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52.6’sını alarak Cumhurbaşkanı seçilince muhalefet hazırladığı anayasa taslağını gün yüzüne çıkarmadı.” iddialarında bulunmuştu.

Siyonist spekülatör Soros’cu “Denge ve Denetleme Ağı” Hazırlamıştı!

Muhalefet, taslağı gün yüzüne çıkarmak için uygun bir ortamı kollarken, taslağın Sorosçu Denge ve Denetleme Ağı’nın hazırladığı bir taslak olduğu anlaşılmıştı. Denge ve Denetleme Ağı’ndan bir ekip de çalışmalara bizzat katılmış, bazı sivil toplum kuruluşları da destek çıkmışlardı. Yurt dışı destekli fondan beslenen Denge ve Denetleme Ağı’nın sekretaryasını İstanbul Politikalar Merkezi (IPM), National Demokratic Institute (NDI)’nın üstlendiği anlaşılmıştı. Denge ve Denetleme Ağı’na Avrupa Birliği Komisyonu Sivil Düşün Programı, İstanbul Politikalar Merkezi, National Democratic Institute, Birleşik Krallık Dış İşleri Bakanlığı Avrupa’yı Birleştirme Programı, Alman Marshall Vakfı Karadeniz İşbirliği Fonu ve Hollanda Kraliyeti MATRA Programı’ndan para aktarılmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun inkâr çıkışları!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Özdağ’ın iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, “Böyle bir anayasa çalışması yok. Kamuoyunda tartışılıyor, ben de hayretle izliyorum” açıklamasını yapmıştı.

2017'de Türkiye Sosyal, Ekonomik, Siyasal Araştırmalar Vakfı’nın (TÜSES) yaptığı Ortadoğu konulu toplantıya katıldığını açıklayan Kılıçdaroğlu, toplantıda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğunu hatırlatıp; “Orta Doğu’yu tartıştık. TÜSES bir sivil toplum örgütü. Anayasa konusunda da toplantı yaptı. Akademisyenler görüşlerini aktardı. Ortada ‘Bir anayasa yazıldı, dört parti bir araya gelip anayasa taslağı hazırladı’. Böyle bir şey olmadı.” diye karşı çıkmıştı. Oysa bu ifadeler, iddia edilen hazırlıkları onaylayan itiraflardı. Kaldı ki Sn. Kılıçdaroğlu 2 yıl önce dört parti olarak böyle bir çalışmaya katıldıklarını ve Başkanlığını da İbrahim Kaboğlu’nun yaptığını bizzat kendisi açıklamıştı. 16 Kasım 2020 CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında: “FETÖ terör örgütüyle AKP teşkilatlarının ve kurmaylarının da ciddi bir mücadelesini göremiyorum, ama sadece Sn. Erdoğan’ın bu konudaki samimi ve cesaretli gayretini takdir ediyorum…” anlamındaki tavrı, yoksa Erdoğan’a yaranma ve yakınlaşma kasıtlı mıydı? Veya, “Bütün bu süreç, Erdoğan’ın da parmağının bulunduğu bir İYİ Parti’yi karıştırma hesapları mıydı?” sorularını da gündeme taşımıştı…

Peki AKP’nin telaşı nasıl okunmalıydı?

AKP kurmayları ve yandaş yalaka takımı;

● Sanki daha önce PKK ile sözde “Çözüm sürecini” başlatmamışlar gibi…

● Yine PKK temsilcileriyle OSLO görüşmelerine katılmamışlar gibi…

● PKK-HDP yetkilileriyle Dolmabahçe Mutabakatı’nı yapmamışlar gibi…

● PKK eşkıyalarının Kuzey Irak’tan alınıp Türkiye üzerinden, davul zurnalarla, YPG’ye katılmak ve sınırımızda yeni bir Kürdistan oluşturmak üzere Kobani’ye taşınmamışlar gibi, şimdi İYİ Parti’nin de katıldığı iddia edilen yeni bölücü anayasa taslağına tam bir vatansever edasıyla karşı çıkmaktalardı!?

Oysa ABD Stratejik Zalim Saldırgandı, AKP ise Trajik İşbirlikçi Konumunda mıydı?

Hatırlayınız, Kandil’deki 3 teröristin başına ödül koyan ABD, Suriye'nin kuzeyinde bulunan Haseke’de kurduğu terör kampında 5 bin PKK’lıyı eğiterek mezun edip diploma dağıtmıştı. Ayrıca o teröristlere aylık 200'er dolar (bizdeki asgari ücret kadar) maaş bağlamıştı!

ABD’nin, bölücü terör örgütü PKK konusundaki ikiyüzlülüğü her gün biraz daha açığa çıkmaktaydı... PKK’nın Kandil’deki 3 elebaşısı için 12 milyon dolar ödül koyan ABD, aynı anda Suriye’nin kuzeyindeki teröristlerin eğitimini hızlandırmıştı. ABD-PKK işgalindeki Rakka’da bulunan kamptan binlerce teröristin mezun olmasının ardından Haseke’deki terör kampında eğitilen 5 bin PKK’lı da ‘diploma’ almıştı. Haseke’de 2 ay süren terör eğitim faaliyetleri kapsamında PKK’lıların bomba, ağır silah, uçaksavar, tanksavar, nizami ve gayrinizami harp eğitimleri tamamlanmıştı. Haseke’deki kampta eğitimlerini tamamlayan 5 bin PKK’lı için ABD’li eğitmenlerin de katıldığı mezuniyet töreni yapılmıştı. Haseke kırsalındaki Rubar Kampı’nda teröristlere, uzmanlaştıkları konuya göre silahlar dağıtılmıştı. ABD’nin teröristlere verdiği silahların tamamı DAEŞ bahanesiyle Suriye’ye gönderilen silah ve mühimmattan oluşmaktaydı. ABD tarafından PKK’lılara verilen eğitimler ‘Sınır Güvenlik Birimi Özel Eğitimi’ başlığı altında yapılmıştı. Eğitim sürecinin ilk gününden itibaren tüm terör örgütü üyelerine Pentagon tarafından 200’er dolar maaş bağlanmıştı. Washington yönetiminin 12 milyon dolarlık ödülüne konu olan Kandil’den ise, Haseke’deki terör kampları için 20 adet ‘tecrübeli terörist’ Suriye’ye yollanmıştı. Askeri eğitim saatlerine ek olarak konulan ‘beyin yıkama’ seanslarında PKK’nın gayesi, Abdullah Öcalan ve örgütün ideolojisi gibi konularda ayrıntılı eğitimlerin bazı ABD’li subaylar tarafından verildiği ortaya çıkmıştı.

ABD’nin, üst düzey PKK'lı liderlerin yakalanması için başlarına ödül koyduğunu açıklaması da tam bir sahtekârlık ve saptırmacaydı. ABD bu tavrıyla “PKK'yı gözden çıkardı görüntüsüyle yeni PKK olan PYD’yi meşrulaştırma, hatta masumlaştırma” hesapları yaptığı sırıtmaktaydı.

Oysa başından beri ABD, PKK/YPG konusunda samimi bir yaklaşımdan uzak davranmıştı. Bu nedenle “ABD, Türkiye'nin terörle mücadelesinde katkı sunmak istiyor” iddiaları inanılmazdı. Çünkü bir taraftan YPG’ye 5 bin TIR’a yakın malzeme yollanmakta, YPG’yle beraber ortak devriye atmakta ve arkasından da “ben Türkiye'nin güvenliği için PKK'nın 3 kişisinin başına ödül koyuyorum” yaklaşımı tam bir çifte standarttı. Aslında bazı yorumcular, PKK'nın 15 Temmuz’dan sonra Türk güvenlik güçleri karşısında yok olma düzeyine gelmesiyle beraber, üç önemli ismin tasfiye edileceğini yazmaya başlamıştı.

O süreçte ABD-PKK ile paralel devriyeye başlamıştı!

Türk askerleri ile birlikte Münbiç’te ortak devriye gezen ABD, PKK/YPG’li teröristlerle de ortak devriye atmaya başlamıştı. 1 Kasım 2018’de Türkiye’yle ortak devriye faaliyeti yürüten ABD, terör örgütü PKK ile Münbiç kırsalı, Ayn İsa, Dırbesiye, Süluk, Resul Ayn, Kamışlı, Aynel Arab ve Tal Abyat sınır koridorunda ortak devriye atmıştı. ABD'nin terör örgütü DAEŞ'in elinde olan 7 askerini pazarlıkla aldığı da ortaya çıkmıştı. ABD medyası Münbiç konusunda atılan adımları Türkiye’yi oyalama taktiğinin devamı olarak değerlendirirken, Dışişleri sözcüsü Robert Pallodino da: “Türk güçleri şehir merkezine girmeyecek” diyerek PKK'ya garanti sağlamaktaydı. Bütün bunları kınayan ve karşı çıkan yandaş medyanın, hâlâ “Erdoğan Paris'te Trump'la yan yana oturdu!” diye bayram yapması ise sahtekârlığın daniskasıydı!

Suudi Arabistan merkezli Şarkul Avsat gazetesi, PKK’nın Suriye kolu YPG’ye yakın kaynaklara dayandırılmış haberinde; “ABD ile PKK’nın bir anlaşma imzaladıklarını” yazmıştı. En can sıkıcı maddesi de uluslararası koalisyonun Suriye’deki müttefiklerini (yani PKK ve PYD’yi) koruma altına almasıydı. Üstelik koruma garantisi sadece Suriye içindeki çatışmalarla sınırlı sanılmasındı. Dışarıdan gelebilecek her türlü saldırı ve tehditlere karşı da PKK-PYD koruma altına alınmaktaydı. Anlaşmanın bir tarafı Washington diğer tarafı da ana omurgasını PKK’nın Suriye kolu YPG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri olmaktaydı.

Anlaşmada ayrıca şu maddeler de vardı:

1- Mesela Fırat’ın doğusuna yönelik yeni bir program hazırlanması.

2- Anlaşmanın geçerli olacağı ilk iki yıl için sabit bir bütçenin oluşturulması.

3- Askeri güçlerin entegrasyonu ve birlikte çalışması.

Bir yanda Washington’da, “YPG ile ilişkilerimiz geçici ve taktiksel” diyerek AKP iktidarını aldatan ABD’li yetkililer, diğer yanda sahada iki yılda bir yenilenecek anlaşma imzalayan ABD’liler kafa karıştırmaktaydı. Bu arada Suudi Prens Muhammed bin Selman ile BAE veliahtı, PKK’nın Suriye’deki işgal bölgesine yardımcı asker ve istihbaratçı yolladıkları ve PKK’nın Türkiye sınırı boyunca 20 km’lik tünel kazdıkları ortaya çıkmıştı.

Aylar öncesinden “Bir gece ansızın gelebiliriz.” deyip Fırat’ın doğusuna operasyon yapacağını bağırarak, PKK ve Amerika’nın tedbir almasına ve başka alanlara kaymasına fırsat sağlanmıştı. Erdoğan yandaşları; “İşte görün, Amerika’yı korkutup kaçırttık!” diye kof havalar atarken, bir de baktık ki Amerika, Rusya yine kandırmış, bize de IŞİD’le savaşmak kalmıştı.

Kendileri MHP ile cumhur kılıflı gaflet ve dalalet ittifakı kurarken, muhaliflerine “zillet ittifakı” diye sataşılmaktaydı. Yahu! Şu HDP’nin PKK’nın siyasi kanadı olduğunu söyleyip durduğunuz halde, niçin bu parti hâlâ kapatılmamaktaydı? Daha da beteri, AKP’nin seçtiği Akil İnsanlar heyetinde yer alan isimler, Norveç'in başkenti Oslo'da bir araya toplanmıştı. Dikkat çeken buluşmaya ilişkin fotoğraflar da paylaşılmıştı.

Democratic Progress Institute (DPI) ya da Türkçe adıyla Demokratik Gelişim Enstitüsü Başkanı Kerim Yıldız, yaptığı açıklamada, Kürt sorununun çözümü için umutlu olduğunu vurgularken, yeni bir çözüm sürecini gündeme taşımıştı. "Türkiye ve bölgenin içinde bulunduğu durumdan dolayı, bir süreç başlamak zorundadır. Kim başlatır? Tabi ki çatışmada yer alanlar, bunlar özellikle PKK ve AKP hükümet kurmaylarıdır. Mevcut durumda ben hâlâ umudumu korumaktayım, çünkü zaten bir temel vardır ve bunun üzerinde bir barış kurulacaktır."

Kerim Yıldız'ın bu açıklamalarının yanında, Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Rudaw'da çalışan gazeteci Ayser Çınar, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir fotoğraf paylaşmıştı: Paylaşımında, Kürt sorununun çözümüne yönelik oluşturulan, "Akil İnsanlar" heyetinde yer alan isimlerin, Norveç'in başkenti Oslo'da "çözüm sürecinin" artılarını ve eksilerini masaya yatırdığını ifade eden Çınar, "Yeni bir süreç mümkün olabilir" buyurmaktaydı. Fotoğrafta, ünlü oyuncu Kadir İnanır, eski İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, eski Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur gibi isimler de yer almıştı.

Ve zaten o süreçte Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın:

“Kürt kavramının, etnik bir köken olarak yeni Anayasaya girmesini” savunmaktaydı!.. İbrahim Kalın El-Cezire (Arapça’ya) konuşurken: “Sivil ve demokratik bir anayasa” sözüyle, Türk Milleti kavramının kaldırılacağını da açıklamıştır. Ve zaten Wikileaks belgelerinde; “Gölge CIA” lakaplı Stratfor’a ait kayıtlarda, İbrahim Kalın’ın, Stratfor’un kaynak elemanlarından birisi olduğu yazılıydı.

AKP Sanki Sapkınlar Tarikatıydı!

Bunların Düzce Milletvekili Fevai Aslan, “Başbakan Erdoğan Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde taşıyan bir liderdir!” şeklinde hezeyanlar savurmuş, yandaş İlahiyat Hocalarından tıs çıkmamıştı.

Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Erdoğan’a dokunmak bile ibadettir” şeklinde zırvalamış, müritleri mest olmuşlardı.

İstanbul Milletvekili Oktay Saral, “Erdoğan için her gün iki rekât şükür namazı kılmalıyız” diye zıvanadan çıkmış, ama doğal karşılanmıştı.

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser: “Erdoğan ikinci peygamberdir” diye sapıtmış, bunlar alkışlamıştı.

Televizyona çıkan bir yandaş ve yangın kadın, “Ben onun kıçının kılıyım!” diyecek kadar yavşaklaşmış, ama hürmet ve rağbet toplamıştı.

Yandaş ve yalaka gazeteci Atılgan Bayar: “Erdoğan halife-i ruyi zemindir” yani “bütün yeryüzünün kutsal ve onursal halifesi ve reisidir” şeklinde riyakâr ve asılsız iltifatlar yağdırmış, ama takdir toplamıştı.

Âlimlik taslayan bir sahtekâr, “Erdoğan’a oy vermek farzı ayındır” fetvasını yayınlamış, Diyanet ve din adamları bu fesatçılığı yanıtsız bırakmışlardı.

Oysa hakikat namına, İslam ve insanlık onuruna, Allah’ın huzurunda ve sizlerin karşısında ilan ediyorum.

● AKP faizci ve ribacıdır. Ve Bakara Suresi 279. ayetine göre bu iktidar Allah’a ve Peygambere savaş açmıştır.

● AKP, Maide Suresi 90. ayetinde şeytan icraatı sayılan şekilde kumarcıdır. Loto, Toto, Milli Piyango, Kazı Kazan, At Yarışı, İt Yarışı bunların gelir kaynağıdır.

● AKP zinayı ceza almaktan çıkarmış, bunların döneminde ahlâki ve ailevi tahribat tavan yapmıştır.

● AKP Haçlı ve ahlâksız AB’nin kapıcısıdır…

● AKP zalim ve Siyonist İsrail’le Normalleşme imzalayacak kadar kahramandır!..

Bu din istismarcısı, bu Milli Görüş kaçkını AKP iktidarının başına, bugüne kadar hiç duyulmamış ve hiç yaşanmamış bir bela dokunacak, herkes bunların iç yüzünü anlayacak, ama iş işten geçmiş olacaktır.

Ne yani; Faizi CHP yürütse günah, AKP yürütse mübah mı olmaktaydı? Kumarı CHP oynatsa ayıp, AKP oynatsa sevap mı olmaktaydı? Fuhuş azgınlığını CHP körüklese haram, AKP körüklese helal mi sayılmaktaydı? Bu nasıl marazlı bir mantıktı?

Ahmet AKGÜL -

AHMET AKGÜL KİMDİR?

     

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocağında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve Yozlaştırılan “Cihat Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meali Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Partiye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 80 (seksen) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

      

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meali Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiye Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

Dış Politikamız (Cilt-1) Bop’un Temelleri (1988-1998)

Dış Politikamız (Cilt-2) Tarihin En Talihli Dönüşüm Süreci

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihat Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

AKP Tahribatının Fotoğrafı: İslamcı Münafıklar

Yeni İstiklal Savaşında Milli Şuur ve Ordu

Bir Dış Proje Olarak AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

Teşkilatçılık Mesaj ve Metod (İletişim ve İşbirliği Sanatı)

Milli Siyasette Kirli Hesaplar-1 Milli Görüş’ün Marazlıları

Milli Siyasette Kirli Hesaplar-2 Sonradan Yamuklaşanlar

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri Bir Devrin Bitişi ve Bir Devrimin Gelişi

İdlib-Amik Ovası ve Yaklaşan Armegeddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Ezanı, TC’nin Cenaze Namazı Olacaktı

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Bizden Söylemesi-1 AKP İntihara Gidiyordu… (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Bizden Söylemesi-2 Türkiye Uçuruma Sürükleniyordu… (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Türkiye Büyüyor muydu, Bölünüyor muydu?

Türkiye Dağılacak mıydı, Doğrulacak mıydı? (Ahmaklar Okumasındı!)

Türkiye Tarihi Dönemeçte, Ya Yıkılacak Ya Şahlanacaktı!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Müjdeleri ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Muamması ve Çarkların Tıkanması

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Asker Darbesi Değil Devlet Müdahalesi Lazımdı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

      

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

● Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri (Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi (Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar) (Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar) (Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar (2 Cilt - Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

Devami
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Web Sitesi

Makale Paylaşım Sayısı: 457

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR