YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661afa67a7fbe
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 784
Dün : 26764
Bu ay : 299370
Geçen ay : 453014
Toplam : 23078334
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

YETER BE KARDEŞ!

Zafer müjdesini, veren Kur’an’ım
Sen gecikti diye, bana çatarsın!..
Her an gün beklerim, yüce fermanım
Layık mı imana, şüphe katarsın!..

İmtihan şartların, ben mi koymuşum
Yeter naz itiraz, gayrı doymuşum
Bir ömür Siyonist, gözün oymuşum
Ümitsiz bu işi, nasıl kotarsın!..

Kader hükmün işler, kimseyi takmaz
Hakk hikmettir senin, keyfine bakmaz
Akıl insaf ehli, emeğin yakmaz
Şüphe vesveseyle, şirke batarsın!..

İsyanın bana mı, Erbakan’a mı
Aziz Hocana mı, üst makama mı
Sitemin Hakka mı, Dost Hakan’a1
Söyle sen o lafı, kime atarsın!..

İblis şüphe saçıp, kanda dolaşır
Yeis bir mikroptur, kalbe bulaşır
Zafere sabreden, sadık ulaşır
Görevin seferdir, niye yatarsın!..

Dürüst ol, dostlara; hüsnüzan gerek
Adil ve insaflı, hak mizan gerek
Gafil kulaklara, bir ezan gerek
Riya kovasıyla, ihlas satarsın!..

Kardeşlerde hata, kusur ararsın
Kendin düzelmezsen, neye yararsın
Vicdan sahibiysen, yara sararsın
Oysa sen kuru laf, atıp tutarsın!..

Nefste ve beyinde; saklı kurt, bulun
Niyyetin düzeltip, gayrı kurtulun
“Mağdur mahrum” rolü, senin kuruntun
Şükür türlü nimet, yersin yutarsın!..

Gerçi çoktur hatam, günahım benim
Ancak Cenab Hak’tır, penahım2 benim
Tevhit tecelli dört, cenahım3 benim
Sen kalpte nifaka, süslü sıtarsın!..4

1- Hakan: Manevi sultan, Hz. Peygamber Aleyhisselam.
2- Penah: Sığınılacak yüce makam, sahip çıkıcı, himayesine alıcı.
3- Cenah: Kanat, manevi hareket araçları, hikmet kutupları.
4- Sıtar: Bir şeyi örtüp gizleyen perde.

5 9 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Erdem KAYA

Erdem KAYA

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mus'ab Eryıldız

  Denizin kıyısına gelmiş çıkış yolu kalmayan, Hz Musa’nın, karşısında zamanın en şedit düşmanı firavun, askerleriyle dörtnala intikam almak için üzerine doğru geldiği bir durumda bile Allah’ın çıkış yolu göstereceğine (düşmanın hezimete, iman edenlerin zafere ulaşacağına) imanı (aşılanıyor) anlatılıyor Yüce Kitabımız. 
 
  Talut’un bir avuç ordusuyla zamanın ABD’sini (Çalut’u) yenmesi, zalim ne kadar güçlü olursa olsun dilerse Allah (cc)ü zaferi sadık kullarına verebilir, imanı öğretiliyor Bakara suresinde. 
  Kuyudaki Yusuf’u Cenabı Hak emrederse Mısıra hükümdar edilir, inancına ulaşmamız Peygamber hayatlarıyla anlatılıyor.

  Yüce Kitabımızda örnek gösterilen iman günümüzde sadece Milli Çözüm okulunda verilmektedir. Milli Çözüm’ün sadık erlerinin tamamı, Üstad Ahmet Akgül Hocamızın vesilesiyle zafere imanları tamdır.   

Zafer inancına ulaşmış bir mümin Siyonizm en korkulu rüyasıdır. İşte Milli Çözüm bu konuda olduğu gibi her bir konuda yaptığı çalışmaları Siyonizm’e atom babası gibi düşmekte, işbirlikçilerini çaresiz bırakmaktadır.
 
Siyonizm’in tırnaklarını törpülemek değil, zalime atom bombası atmak için Üstad Ahmet Akgül Hocamızın çalışma modelinden “Adil Düzen” projelerinden zerre şaşmamalı, işbirlikçilere karşı uygun gördüğü tavırdan ve çalışmalardan milim şaşılmaması gerçek imana ulaşmaya, Siyonizm’e en büyük darbeleri vurmaya vesile olacaktır.        

Osman Nuri

Dürüst ol, dostlara; hüsnüzan gerek
Adil ve insaflı, hak mizan gerek
Gafil kulaklara, bir ezan gerek
Riya kovasıyla, ihlas satarsın!..

Vicdanımızı rahatsız eden herşeyden uzak durmak , nefsimizin hoşuna giden eylem ve düşüncelerimizden beri olmak, kendimize yapılmasını istemediğimiz hiçbişeyi hiçbir insana yapmamak, ikili davranmamak, idare etmek hoş görünmek adına çifte standartçılık yapmamak, inanılan gayret edilen çabası güdülen hizmet ve cihatlarımızda davaya itaat altında şahsımıza nefsimize itaat edilmesini gütmemek , ihlas perdesi altında eylemlere ve düşüncelere saplanmamak, Milli Çözüm makalelerini şiirlerini videolarını Meali Kerimi anlamayı uygulamayı rabbim cümlemize lütfeylesin. Ya değilse ne huzuru yakalayabiliriz ne de hakikatı…

Rabbimizin , Her asırda Allah yoluna REHBER ŞAHSİYET olarak gönderdiği günümüzünde Rehber Şahsiyeti Ahmet Akgül Hocamızın emeklerini değerlendirmeyi nankör olmamayı çünkü biz bu emeği veren Ahmet Hocamızın hakkını ödememiz mümkün değildir bari nankör olmamak için elimizdeki tüm gücü gayreti çabayı gösterebilmenin gayretini güdelim… İnşaallah.

Necmiye

Şimdi kendimize soralım biz neyi niçin ne kadar seviyoruz? Çünkü Servet’in Nerede İse sevgin oradadır. yerin neresi ise yüreğin oradadır dileğin ne ise dilin oradadır gözün neredeyse gönlün oradadır Aşkın neredeyse aklın oradadır Görmez misin çoğu Leyla’nın azı Mevla’nın peşindedir Kimisi saltanat ve servetin bazısı da Vuslat ve cennetin derdindedir bütün yatırımını Mardin’e yapan Mersin’de rahat edebilir mi onun gözü mardin’dedir Ey nefsim Servet Şöhret ve etiket gibi engellerin çoğaldıkça Allah’ın egemenliğine girmen güçleşecektir öyleyse kendine aşk ki Rabbine ulaşasın Ben niye bırak ki biriyle buluşasın..

Okan Ekinci

Zafer müjdesini Rabbimiz veriyor. Ama bize bir zaman bildirmemiş. Belki de bizim gayret içerisinde olmamız Rabbimizin hoşuna gidiyor ve bu mücadele ortamları bizler için ahiretin kazanç kapıları. Ayrıca her an zaferin geleceğine dair umudumuz olmasa nasıl gayret içinde oluna bilir? O umut belki de bizi diri tutuyor. Ayrıca zaferden yana şüphe varsa zaten bu imana ters. Şeytan meyveli ağacı taşlar. Zafere hedeflenen gönüllüleri bu hedeften koparmak ister, bunun için de en büyük silahı zafere dair umut ve inanca şüphe katmaktır.

HASAN Ç.

Secde 28
(Münkirler ve münafıklar zafer gecikti diye, mü’minlerle alay ederek ve boş hayal peşinde gittiklerini söyleyerek: Eğer bu inanç ve iddianızda) “Doğru iseniz bu (söylediğiniz ve beklediğiniz) fetih (zafer ve adalet dönemi) hani, ne zaman?” deyip durmaktadırlar!

https://www.mealikerim.com/32/secde/28

Secde 29
(Onlara) De ki: “(İlahi adaletin gerektirdiği ve haber verdiği bu devrim ve değişim mutlaka ve pek yakında gerçekleşmiş olacak; ne var ki) O fetih ve zafer günü, (daha önce zalimlerden taraf olup) Hakkı inkâr edenlere, (bu mutlu gelişmeleri görmeleri ve çaresiz) iman etmeleri, kendilerine hiçbir yarar sağlamayacak ve onlar (kıymete alınmayacak ve kendilerine) göz açtırılmayacaktır.”

https://www.mealikerim.com/32/secde/29

Secde 30
(Allah’ın va’adine ve fetih müjdesine inanmayanları bırak!) Artık Sen onlardan yüz çevir ve bekleyip gözle. Zaten onlar da (kuşku ve tedirginlik içinde) gözleyip beklemeye koyulmuşlardır. (Bir müddet daha şeytanlıkları ve şımarıklıkları ile baş başa bırak ki, oyalanıp avunsunlar; zira yakında tarihi bir inkılâpla küfür ve zulüm saltanatları yıkılacaktır!)

https://www.mealikerim.com/32/secde/30

Ankebut 69
Bizim uğrumuzda cihad edenlere (ve Hakk yolunda sabır ve gayret gösterenlere gelince), şüphesiz (onlara hidayet ve zafer) yollarımızı açarız. (Fikri ve fiili yöntem ve teknolojiler öğretip bunları başarılı kılarız.) Gerçekten Allah, muhsinlerle (iyilik ve istikamet sahibi kimselerle, cihad görevinde titizlik ve ciddiyet gösterenlerle) beraberdir. (Bu İlahi destek sayesinde mücahit mü’minler muvaffak ve muzaffer olacaklardır.)

https://www.mealikerim.com/29/ankebut/69

Osman EKİNCİ

İmtihan şartlarını ben mi koymuşum
Yeter naz itiraz gayrı doymuşum..

Bu dize toplumumuzun önünü aydınlatan, onları zulüm ve belalardan korumaya çalışan, hem dünya hem ahiretlerini düşünerek bu motivasyonla projeler üreten şahıslara karşı tutumunu çok güzel ve sade bir biçimde özetlemektedir. Günümüz toplumuna gerçekleri söylemek, onları kanıtları ile göstermek ve bunların ışığında toplumun başına gelebilecek belalardan haber vermek yetmemekte olup toplum bir sihirli değnekle her şey hemen düzelsin beklentisine girmektedir. Bu beklentiye girerken de ne yazık ki hiç bir emek sarf etmemekte, emek gösteren dirayetli onurlu ve mert şahıslara da tepki göstermektedir.

Allah sabır ve sadakatle Adil düzene ulaşanlardan ve bu yolda malı ve canıyla çalışanlardan eylesin inşallah….

Elvide

Vicdan rahmani, nefis şeytani dir.
İyilikleriniz sizi sevindiriyor kötülükleriniz üzüyor ise mümin siniz. Kaliteli kabiliyetli insan her zaman okur, araştırır, kendini geliştirir, hakkın yanında olur.
Kendini düzeltmeye calışmak, müslümanın vazifesidir…
Hak hakim olsun diye çalışmayan çihattan kaçan dinciler ler in sonu vebali çok tur…
Makam mevki sahibi olmak mağdur masum insanlara sahip cıkmak tır…

CANDAN

Kardeşlerde hata, kusur ararsın
Kendin düzelmezsen, neye yararsın
Vicdan sahibiysen, yara sararsın
Oysa sen kuru laf, atıp tutarsın!..

tecessüs etmemeliyiz İnsan kendi hatalarıyla uğraşıp başkalarının Hatalarını yüzüne vurmamalı hocamız bunu çok güzel ifade ile bize bildiriyor

Mücahit Dinç

Ayağımız Sabit Kalsın!

İki rekat namaz, üç gün oruç tutarsın
Kendini ermiş, cennet ehli sayarsın
Hata kabul etmez, kardeşin çatarsın
İtaat etmezsin, kendini bişey sanarsın
Cihad etmek yerine, mazeret ararsın
Vaad Hakk’tır, neden şüphe katarsın?

Kitap okumaz, az ilminle caka satarsın
Nerde kamera görsen, oraya koşarsın
Hizmet ederken bile, nefsine taparsın
Kıt aklınla; emrin üzerine, yorum katarsın
Böyle olmaz nefsim, düzelmezsen yanarsın!

Fatma Mert Bişkin

Muhteşemmm!
Mükemmel bir şiir!
Uzunca bir süredir aşağı yukarı hergün uyandığımda kendime kurduğum cümle şu sekildedir;”Bugün gün batmadan zafer ve fetih müjdesi duyacağım inşallah!”
Yine her (aynı) günün akşam saatlerinde kendime kurduğum cümle ise şu oluyor;”Bu gün hangi hizmeti gayreti eksik yaptım?Hangi hizmette samimiyetim ve niyetim eksik olduda,bugün yine Fetih ve zafer müjdesi alamadım?!”
“Hangi eksiğim ve samimiyetsizligim yüzünden Gazze başta olmak üzere tüm yeryüzü kan revam icerisinde?”
Kalbimi şu satırlarda bıraktım;”İsyanın bana mı, Erbakan’a mı
Aziz Hocana mı, üst makama mı
Sitemin Hakka mı, Dost Hakan’a mı…”
isyanımız ne Ahmet Hocamıza ne Erbakan Hocamıza!.
Hâşâ sitemimiz de asla Aleyhisselâtü Vesselam Efendimize değil,olamazda!.
Aklı başında olan vicdanının sesini dinleyen her bir kardeşimiz;Fethi Mübine kadar canla başla gayret emediği satler için kendine kendi nefsine sorumsuzluğuna lâkaytlığına ve Fethe imanının azlığına isyan ve sitem etmeli değilmidir?
Neyseki Rabbimizin kalemi hiç birimizin keyfine nazına niyazına bakmayacak,kaderin hükmü değişmeden yürüyecek ve tüm insanlığın kurtuluşunun er yada geç yaşanacağı Fethi Mübin gerçeklesecektir.
Duamız;sabır sadakat ve gayretle zafere ulaşan sâdıklardan olmaktır..
Muhakkak ki;sefer bizden zafer Rabbimizden olacaktır..

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
10
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx