Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye, Tarihin En Büyük Kuşatması Altındadır; ve ERBAKAN’IN PROJELERİNE ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 48
ZayıfMükemmel 

 

Türkiye, Tarihin En Büyük Kuşatması Altındadır;

ve

ERBAKAN’IN PROJELERİNE ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR!

      

3. Dünya Savaşı’nın İlk Adımları!

ABD’nin 2. Dünya Savaşı’ndan beri her savaşında en önde yer alan ve muharebeye en hazır birliği olan 101. Hava Tümeni, tarihte ilk defa Ukrayna sınırındaydı. Romanya-Odessa sınırına konuşlanan 101. Hava İndirme Tümeni’ne bağlı 2. Tugay; 4 bin 700 asker, onlarca helikopter ve zırhlı araçla birlikte “savaşa hazırız” mesajı verilmiş olmaktaydı. Amerikan CBS kanalının özel haberine göre tugayın komutanı Tuğgeneral John Lubas’ın, “Bu bir eğitim değil, muharebe konuşlanmasıdır. Müttefiklerimizin sınırlarına yönelik her türlü saldırıya anında müdahale edebilme hazırlığıdır!” itirafı anlamlıydı. Romanya hava sahasında uçuş gerçekleştiren CBS muhabiri Charlie D'Agata, Tuğgeneral John Lubas’a “Neye hazırlanıyorsunuz?” diye sorunca; “Görevimiz, düşman güçlerin müttefiklerimize saldırmasının önüne geçmek ve eğer bu gerçekleşirse müdahale etmek!” yanıtını almıştı.

2022 Ekim’inde 101. Hava İndirme Tümeni’nin 2. Tugayı, Ukrayna sınırına sadece birkaç kilometre mesafede 4 bin 700 askerin katılımıyla, gerçek mühimmatla muharebe tatbikatı yapmıştı. Odessa, Ukrayna’nın Karadeniz’de kalan son toprağı olması ve NATO üyesi Romanya’ya sınırı bulunması açısından stratejik önem taşımaktaydı.

“Kardeşler Takımı” Dizisiyle Tanınıyor

Amerikan HBO kanalının 2001 yapımı Kardeşler Takımı (Band of Brothers) dizisi, 2. Dünya Savaşı’nda, Normandiya’ya hava indirmesi yapan ve Nazi Almanyası ile savaşan 101. Hava İndirme Tümeni’ni konu almıştı. 101. Hava İndirme Tümeni, diziyle birlikte dünya çapında popüler olmaya başlamıştı. 2. Dünya Savaşı'nda paraşüt atlayışı yapmadan önce saçlarını Mohikan stili kesen ve yüzlerine savaş boyası süren 101. Hava İndirme Tümeni erlerinin reklâmı yapılmaktaydı. Sadece fiziken en üstün özelliklere sahip; uzun mesafeleri kısa sürede yaya olarak katedebilen, açlığa ve soğuğa dayanabilen, gözleri iyi gören, emirleri sorgusuz yerine getiren, disiplinden ödün vermeyen ve nişancılıkta usta olan erlerin seçildiği 101. Hava İndirme Tümeni, ABD’nin en elit ve savaşa en hazır birliği sayılmaktaydı. 101. Hava İndirme Tümeni, ABD'nin işgallerinde ilk hücumu gerçekleştiren ve düşmanla karşılaşan, savaş tecrübesi yüksek bir birlik konumundaydı. Vietnam'da, Körfez Savaşı'nda, Afganistan'da, Irak'ta ve Somali’de görev almıştı.

2. Dünya Savaşı’ndan Sonra Bir İlk Yaşanmıştı!

101. Hava İndirme Tümeni, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ilk defa Avrupa topraklarına muharebeye hazır bir Tugay konuşlandırmıştı. Önceleri NATO görevleri kapsamında bölük ve tabur kapasitesinde görece düşük sayıda askerini Avrupa’ya konuşlandıran 101. Hava İndirme Tümeni, ABD’nin CBS kanalına göre Rusya’ya mesaj vermek için Romanya’ya savaşa hazır bir Tugayı niye taşımıştı?

Rus güçlerine karşı 1 milyondan fazla askerle savaşan Ukrayna, önce ülkesinin beşte birini kaybetmiş olsa da, sonradan bunların çoğunu geri almıştı. Rusya’nın Luhansk, Donetsk, Zaporijya ve Herson eyaletlerini ilhak etmesinden sonra, Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Medvedev, “Sıradaki ilhak Odessa olmalı” diye Batı’yı uyarmıştı. Kremlin: “İlhak edilen 4 bölge sonsuza kadar Rusya ile birlikte kalacak!” dese de, buraları elinde tutamamıştı.

Odessa’nın kaybedilmesi durumunda, Ukrayna’nın Karadeniz’e kıyısı kalmayacak ve jeopolitik anlamda ciddi bir darbe alacaktı. ABD’nin, böyle bir durumun önüne geçmek için, Ukrayna’ya asker sokabileceği veya müdahalede bulunabileceği iddiaları konuşulmaktaydı. Bu ise fiilen 3. Dünya Savaşı’nı başlatacaktı…

NATO da Nükleer Silah Kozuna Sarılmıştı!

2022 Ekim sonunda NATO ülkeleri, 60'tan fazla savaş uçağının katılımıyla Avrupa'da "Steadfast Noon" nükleer caydırıcılık tatbikatını yapmıştı. Tatbikata dair yapılan açıklamada ay yıldız desenli kask takan bir Türk savaş uçağı pilotunun fotoğrafları yer almıştı.

NATO Müttefik Hava Komutanlığı’nın (AIRCOM) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, müttefik ülkelerin hava kuvvetlerinin Steadfast Noon tatbikatı çerçevesinde Avrupa'nın kuzeybatısında onlarca uçağın katılımıyla nükleer caydırıcılık yeteneklerini test ettiği açıklanmıştı. Rutin yıllık eğitim faaliyeti olduğu belirtilen tatbikatta 14 ülkeden çeşitli tiplerde 60'tan fazla uçağın yer aldığı aktarılmıştı. Bu tatbikata katılan bir Türk pilotun fotoğrafı da yayınlanmıştı. Paylaşımda ayrıca aralarında Türk Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçağın da bulunduğu bazı savaş uçaklarının fotoğrafları yayınlanmıştı. Fotoğraflardan birinde ay yıldız desenli kask takan bir Türk savaş uçağı pilotu da yer almıştı.

Tatbikata dördüncü ve beşinci nesil savaş uçakları, gözetleme, tanker ve çeşitli tiplerde 60 uçak katılmıştı. ABD’nin B-52 uzun menzilli bombardıman uçaklarının da bulunduğu tatbikatta gerçek mühimmat kullanılmayacağı vurgulanmıştı. Tatbikat öncesinde yapılan duyuruda, "NATO genelindeki hava kuvvetleri, 17 Ekim 2022 Pazartesi gününden itibaren Kuzey-Batı Avrupa üzerinde onlarca uçağın dahil olduğu nükleer caydırıcılık yeteneklerini sergileyecek. NATO'nun 30 Ekim'e kadar sürecek olan tatbikatı, rutin ve tekrar eden bir eğitim faaliyetidir. Herhangi bir güncel olayla bağlantılı değildir" denilse de bu tatbikatın Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya karşı yapıldığı ve gerekirse nükleer füzelerin de kullanılacağı mesajı sırıtmaktaydı.

Rusya, ABD ve İngiltere ile Ukrayna’daki durumu ele almışlardı!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile Ukrayna'daki durumu görüştüklerini açıklamıştı. Rusya Savunma Bakanı Şoygu, ABD Savunma Bakanı Austin ile 21 Ekim’de telefonda görüşmüştü. Şoygu, 23 Ekim 2022’de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile yaptığı telefon görüşmelerinde Ukrayna’yı ele almışlardı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Şoygu ile Wallace telefonda görüşüp, Ukrayna’daki durumu ele almışlardı. Şoygu, Wallace’ya “Ukrayna’nın kirli bomba (radyoaktif madde içeren bomba) kullanmasıyla kışkırtıcı eylemlerde bulunması ihtimaliyle” ilgili endişelerini aktarmıştı. (AA)

ABD'nin Tehdidi Sonrası Çin'den: “Türkiye merkez olabilir!” Tuzağı!

Rusya-Ukrayna savaşı ile Kuzey Akım boru hatlarından Avrupa'ya gaz akışı sekteye uğramıştı. Rusya; yaptırım uygulayan Avrupa'ya, enerji kesintileriyle misilleme yapmaktaydı. Çin merkezli Sina'da yer alan bir makalede, "Rusya, sorunlar yaşanan Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarının yerini, ‘Türk Akım’ın almasını istiyor." ifadeleri yer almıştı. Zaten Rus Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Türkiye’deki doğalgaz merkezinin Kuzey Akım hatlarının tüm doğalgaz iletim hacmini üstleneceğini açıklamıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de, 12 Ekim’de Moskova'da düzenlenen Enerji Haftası Forumunda, “Ülkesinin Avrupa’ya Türkiye üzerinden doğalgaz sağlayabileceğini, Türkiye’de Avrupa’nın en büyük doğalgaz merkezinin inşa edilebileceğini” vurgulamıştı. Çin Fudan Üniversitesi Orta Doğu Araştırma Merkezi’nden Zou Zhiqiang, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkileri Çin basınından Sina'ya yorumlamıştı. İki ülke arasındaki ilişkilerin giderek iyileştiğini belirten Zau, yüksek düzeyde karşılıklı güven sağlandığını hatırlatmıştı.

Uzmanlar, Avrupa’ya gaz sağlayan Kuzey Akım boru hatlarına yönelik saldırıların ardından Türk Akım’ın önem kazandığına dikkat çekiyorlardı. 2020 yılında başlatılan mevcut proje kapsamında Rusya'dan Karadeniz üzerinden Türkiye'ye ve Avrupa'nın güneydoğusuna doğalgaz gönderilmeye başlanmıştı. Çinli Uzman Zou Zhiqiang; iki ülke ilişkilerindeki iyileşmenin, Rusya'nın arabuluculuğa ve uluslararası arenada desteğe olan ihtiyacı ve Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde daha büyük bir rol oynama politikasıyla uyuştuğunu açıklamıştı.

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan, yeni doğalgaz merkezinin Trakya’da inşa edilebileceğini açıklamıştı. Uzmanlara göre Türk Akım, Türkiye ve Rusya'nın münhasır ekonomik bölgeleri ile çevrili olmasının yanında Türkiye’nin NATO üyesi olması ve Montrö Sözleşmesi’ne göre savaş gemilerinin geçişini kontrol edebilmesi açısından önemli ve güvenlikli sayılmaktaydı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Novak ise o süreçte yaptığı açıklamada, Rusya’nın Türkiye üzerinden Avrupa'ya yılda 63 milyar metreküp doğalgaz sağlayabileceğini vurgulamıştı. Çin Sina'ya göre; Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Türkiye, Kafkasya ve Doğu Akdeniz'den gelen doğalgazın Avrupa'ya girişi için de ana güzergâh olarak bölgesel bir enerji merkezi olacaktı. 2011 yılı sonunda Azerbaycan ve Türkiye, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin ortak inşasına ilişkin mutabakat zaptı imzalamıştı. Bu proje de Azerbaycan’ın doğalgazının Avrupa’ya iletimini amaçlamıştı. Türkiye, hattın yıllık doğalgaz iletim hacmini 16 milyar metreküpten 32 milyar metreküpe çıkartmayı planlamıştı.

İsrail-Türkiye ilişkilerinin Erdoğan döneminde yeniden iyileşmesi sonrasında, iki ülke Avrupa'ya uzanan bir doğalgaz boru hattı inşa etme programı üzerinde çalışmaktaydı.

Yani, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırtılması, Siyonizm’in ve ABD’nin kontrolünden çıkmaya başlayan Almanya ve Avrupa’yı, gaz kısıntısıyla hizaya sokmaya ve Türkiye’yi İsrail safında Rusya ve Çin’le yaklaştırmaya yönelik şeytani bir hazırlıktı!

İsrail, Filistin’e ait Kariş gaz sahasında üretim için Londra merkezli şirketle anlaşmıştı!

Bu arada, İsrail Enerji Bakanlığı, Londra merkezli Energean'a Filistin’e ait Kariş'te üretim için onay verdiğini açıklamıştı. İsrail Başbakanı Lapid, Lübnan ile anlaşmaya varılarak "yakın gelecekte Avrupa'nın ana gaz tedarikçisi olacaklarını" vurgulamıştı. Ayrıca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Lapid; Filistin’e ait Kariş sahasından doğalgaz üretiminin İsrail'de enerji istikrarına katkı sunacağını, enerji ihraç eden ülkeler arasındaki yerini de sağlamlaştıracağını aktarmıştı.[1] Yani Erdoğan iktidarı, şahsi ve siyasi hesapları uğruna İsrail’e taşeronluk yaparak Filistin davasına hıyanetten sakınmamıştı!

Erdoğan’dan Etkilenen Taliban'dan İsrail Açılımı!

İsrail kaynaklarında çıkan haberlere göre Afganistan'daki Taliban hükümetine bağlı bir ekip, İsrail ile müzakereler başlatmak adına ilişkiler kurmaya hazırlanmaktaydı. İsrail'de yayın yapan i24News kanalına konuşan eski bir Afgan yetkilisinin verdiği bilgilere göre, Taliban içinde bir ekibin, olası müzakerelerin başarılı olup olmayacağını görmek amacıyla İsrail ile gizli ilişkiler kurmaya çalıştıklarını aktarmıştı. i24News kanalına konuşan eski Afgan yetkili, kurulan bu temasların Taliban içindeki bir hizip tarafından sürdürülme ihtimalini vurgulamıştı. Yetkilinin bu ifadelerinden sonra gözler Taliban içindeki "Daha güçlü bir Afganistan için Taliban’ın Yeni Arayışları”na çevrilmiş durumdaydı.

İsrail'in Trump döneminde hayata geçirdiği İbrahim Anlaşmaları ile bölgedeki artan etkisi ve bazı Arap ülkelerinin de İsrail ile normalleşme sürecine girmesi ve özellikle Erdoğan Türkiyesinin İsrail’e tavizleri, olası Taliban-İsrail görüşmeleri için de referans olabileceğini hatırlatmıştı. 2022 Eylül’ünde Katar'da yayın yapan El-Cezire kanalına konuk olan Taliban Emirliği Siyasi Büro sözcüsü Muhammed Naim'e yöneltilen "İsrail ile ilişki kurmayı düşünüyor musunuz?" sorusunu Naim, "İsrail'e ne için karşı çıktığımızı ve hangi konularda uyuşmadığımızı iyi anlatmalıyız. Yoksa olağan şartlarda İsrail'e karşı olmadığımızın bilinmesi lazımdır" şeklinde yanıtlamıştı. Yani Dindar Kahraman Erdoğan iktidarının İsrail’le normalleşme çabaları, Taliban’ın da gözünü açmıştı!?

Öldürülen Şinzo Abe’nin Asıl Suçu, Siyonist Hâkimiyetine Başkaldırmasıydı!

Japonya’da eski Başbakan Şinzo Abe’nin öldürülmesinden sonra ülkede Moon cemaati soruşturması hız kazanmıştı. Bu cemaatle ilgisi olduğu açığa çıkan Ekonomik Kalkınma Bakanı Daishiro Yamagiva istifa edip ayrılmış ve “bağlantılarının yanlış olduğunu ve hükümete zarar verdiğini” açıklamıştı.

Cemaatin Siyasi Ayağı Ortaya Çıkmıştı!

Japonya, 2022 Temmuz ayından beri Şinzo Abe cinayeti sonrası açığa çıkan gerçekleri konuşmaktaydı. Eski Başbakanı öldüren Tetsuya Yamagami adlı genç, ifadesinde; amacının ailesini iflasa götüren Moon cemaatinden intikam almak olduğunu vurgulamıştı. Şinzo Abe’nin ise cemaatin siyasi ayağının liderlerinden biri olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Güya katilin annesi, bu cemaate sadece nakit olarak toplam 670 bin dolar bağışta bulunmuş ve hali vakti yerinde olan aile yoksulluk ve sıkıntı içinde kalmıştı. “Cemaat, Tetsuya’nın bir kazada ölen babasının sigorta parasına da el koyup geri vermeyince genç adamın bunalım geçirip, Abe’yi öldürdüğü” yalanı yayılmıştı.

“Moon cemaatinin Japonya’da yoğun şekilde etkinleştiği, başka bir deyişle ülkeyi ele geçirdiği siyasi kuruluşun, Japonya’yı yıllardır yöneten iktidardaki Liberal Demokratik Parti (LDP) olduğu iddialarını ABD kaynaklı Siyonist merkezler uydurmaktaydı.” Şimdiki Başbakan Fumiyo Kişida da aynı partiden olmaktaydı. Japon medyasında her gün aynı partinin değişik mensuplarının Moon cemaati liderleriyle çektirdikleri fotoğrafların yayınlanması bir Siyonist tuzağıydı.

Oysa Moon cemaati ise tabi tüm iddiaları yalanlamıştı. Zaten resmen Moon cemaati diye bir tüzel kişilik de bulunmamaktaydı. Eleştirileri, “Barış ve Dünyanın Birliği için Aileler Federasyonu” yanıtlamaktaydı. “Mooncular” yaşlı insanları aldatarak topladıkları bağışlarla ailelerin malına mülküne çöktükleri iddialarını sürekli yalanlıyorlardı. Siyasal ayak konusuna ise hiç girmiyor, kimi zaman da soruları “İnanan insanların siyaset yapma hakları yok mu?” diyerek geçiştiriyorlardı. Halbuki Şinzo Abe’nin bu Moon Tarikatıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktaydı, çünkü tamamen Siyonist bir yapılanmaydı.

Siyonist medyaya göre tam bir paralel devlet yapılanmasıymış!..

Japon medyasında yayınlanan bilgilere göre, örgütün soruşturmasında LDP’nin 379 vekilinden en az 180’inin Moon cemaatiyle ilişkili olduğu anlaşılmışmış... Hükümette Bakan, Bakan Yardımcısı ya da parti grubunda yönetici olan 54 kişiden 23’ü de cemaatçiymiş. Japon kamuoyu LDP’nin cemaatle ilişkisi skandalı patlayınca anketlerde hükümete güven oranı bir ay içinde yüzde 52’den yüzde 36’ya düşmüş durumdaymış!? (East Asia Forum, 20 Ekim)

Gerçekte ise Mooncular Japonya’da 70 bin kadar militana sahip durumdaydı ve tamamı ABD irtibatlıydı. Etraflarında da onlardan çok daha kalabalık bir sempatizan grubu vardı. “Son 30 yılda yapılan bütün genel ve yerel seçimlerde Moon elemanları LDP propagandası yapmışlar, kapı kapı dolaşmışlar” iddiaları kasıtlı çıkarılmıştı, hatta bu iddialara dayanak olsun diye bu girişimler planlanmıştı. Cemaatçilerin yaptıkları kampanyalar LDP’nin iktidarda kalmasında büyük rol oynamıştı. Şimdi Moon militanlarının katılmadığı ilk seçimlerde sonucun ne olacağı merak ediliyordu. Bu arada cemaatin devlet içine sızdırdığı elemanlar da son skandaldan sonra yavaş yavaş temizlenmeye başlanmıştı. Bugüne kadar muhalefetin ve sol medyanın bu konudaki eleştirilerine kulak tıkayan Japon devleti tavır değiştirmek zorunda kalmıştı.

Moon cemaati hakkında yapılan soruşturmada, öldürülen Şinzo Abe’nin cemaatle ilişkilerini dedesi ve eski Başbakanlardan Nobusuke Kishi’den devraldığı ve parti içindeki oylamalarda da cemaatle işbirliği yaptığı iddiaları yayılmıştı. Bu nedenle birçok insan Şinzo Abe için resmi devlet töreni yapılmasına karşı çıkmış ve cenazeye G7 üyesi ülkelerden üst düzey temsilci katılmamıştı.

Oysa Şinzo Abe’nin asıl suçu, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ABD ve Yahudi Lobilerince yasaklanan ve Anayasaya koydurulan: “Japonya’nın savaş için ordu ve donanma kuramayacağı, savunmasının ABD tarafından sağlanacağı…” gibi onur kırıcı bir dayatmayı kaldırıp, güçlü ve caydırıcı bir Milli Savunma Birliği’nin temellerini atmasıydı. Aynı yıl (1997) Türkiye’de Milli ve haysiyetli politikalar izleyen Erbakan’a yönelik 28 Şubat tezgâhı da aynı odaklarca planlanmıştı. Hatırlayınız, bizdeki FETÖ yapılanması da aynı odakların hizmetkârıydı…

Moon da FETÖ Gibi Komünizmle Mücadele Derneği Olarak Başlamıştı!

Moon cemaati Kore savaşı sonrası çok sayıda Amerikan askerinin bulunduğu Kore’de 1954 yılında kurulmuş bir yapıydı. Aynı anda da Kore’de “Komünizmle Mücadele ve Komünizme Karşı Zafer Dernekleri”ni oluşturmuşlardı. “Komünizme Karşı Zafer Uluslararası Federasyonu” 1968’de Moon cemaatinin küresel bir yan kolu olarak merkezini açmıştı. Moon cemaatinin Koreli kurucusu Sun Myung Moon her ne kadar Hristiyanlığı savunsa da bütün dinleri birleştirmek amacıyla Birleşme Kilisesi’ni (Unification Church) kurmuşlardı. Ama aynı zamanda kendisine göre bir mistik ve sufi spekülasyonu vardı. Ve bu spekülasyon nedense tıpkı FETÖ teorilerini hatırlatmaktaydı.

Papaz Moon da Hz. Havva’nın şeytana uyması nedeniyle insan neslinin yozlaştığını, bunun için Tanrı’nın Hz. İsa’yı Mesih olarak yolladığını söylüyordu. Ancak insanların modern çağda yeniden yoldan çıktığı ve Tanrı bir “B planı” uygulayarak Papaz Moon’un ikinci mesihi oluşturması için yollandığı iddia ediliyordu. Moon cemaatinde diğer cemaatlere benzer şekilde evlenmelerin örgüt eliyle yapılması “Âdem-Havva” ikilisinin mesih eliyle yeniden düzeltilme çabası olarak görülüyordu. “Papaz Moon 2012’de öldüğüne göre Mesih yok mu oldu?” diye sormak da anlamsız, çünkü bu cemaatlerde mesih cemaatteki “şahsiyat-ı maneviye” olarak kabul ediliyordu.  Moon’a göre Kore Hz. Âdem, Japonya ise Hz. Havva gibi oluyordu. Şeytana uyan Japonya’nın Kore’ye zulüm yaptığı anlatısı bu paradigma etrafında geliştiriliyordu.

Burada dikkat çekici ve Türkiye’de yapılan FETÖ’cü propagandalara benzer bir taktik de; Moon grubunun Japonya’da bir suçluluk duygusu yaratmak amacıyla 1941-45 arası Kore’deki insan hakları ihlalleri üzerinden bir kampanya yapmalarıydı. Japon İmparatorluğu’nun İkinci Dünya Savaşı’nda binlerce Koreli kadını köleleştirip askerlerinin cinsel ihtiyaçları için kullandığı iddiaları yaygınlaşmıştı. Fakat bu olay hem Japonya’da hem dünyada o kadar sık ve sistematik şekilde duyurulmuştur ki dünyadaki ilk ve tek atom saldırısının mağduru olan Japonların başlarına gelenleri unutarak kendilerini gaddar hissetmeleri sağlanmıştı. Tıpkı 1919’da ülkelerinin işgaliyle mağdur edilen Türklerin o dönemden 50 yıl sonra ısrarlı bir psikolojik bombardımanla insanlık düşmanı gösterilmeleri gibi bir yalan propagandaydı. Kore üzerinden Japonlara aşılanan suçluluk duygusu Moon cemaati için anlamlıydı. Çünkü Uzak Asya’da atalara saygı ve onlara kabir azabı yaşatmama gelenekleri vardı. Bu duyguları çok güçlü olan Japonya’da birçok insan kendilerini ve atalarını suçtan ve azaptan arındırmak için ya para vererek ya da daha sıkı bağlar kurarak Moon cemaatine katılmaktaydı.

1960’lı ve 70’li yıllarda özellikle üniversitelerde ve gençlik arasında çok yaygın bir şekilde Amerikan aleyhtarlığı olan Japonya, Moon cemaati eliyle bambaşka bir ülkeye dönüştürülmeye çalışılmıştı. Bunda Moon cemaatinin parayla satın aldığı Japon aydınlarının da büyük rolü vardı. Fakat başka ülkelerde olduğu gibi Japonya’daki uyanış da artık bir devrin kapandığının kanıtıydı. ABD ve müttefikleri ve bunları yönlendiren Yahudi Lobileri bu tür paralel devletler şeklinde örgütlenmiş, dinler arası diyalog maskesi altında saklanan “Birleşme Kilisesi” (Moon cemaati) gibi karanlık yapıları kendi sinsi ve şeytani amaçları için kurdurup kullanmaktaydı.

Türkiye Dört Yandan Kuşatılmıştır!

“ABD, Türkiye’yi NATO’dan çıkarıp, işgal planı yapıyor!” diyenler haklıydı! Biz Türkiye olarak; “Yunanistan'ın bir adasına çıkarma mı yaptık? Herhangi bir adasına atış mı yaptık? Hayır! Oysa Yunanistan, adaları Türkiye'yi işgal için silahlandırıyordu. Midilli ve Sisam'a sevk edilen araçlar başlı başına gayri askerî statüyü bozuyordu. Fakat bu zırhlı araçların ABD'nin hibe ettiği araçlar olması bunların neden geldiğini ve neye hazırlık yapıldığını gösteriyordu. Türkiye’nin artık kendini kandırmaktan vazgeçmesi gerekiyordu. Çünkü ABD ve AB, Türkiye'yi bir savaşa ve çatışmaya çekmek için uğraşıyordu.

ABD, bize karşı açık oynuyordu. Yanı başımızda üs kuruyor, silahlandırıyor ve Lozan'ı ihlal ediyordu. ABD başta Adalar Denizi olmak üzere Irak, Suriye ve geçtiğimiz günlerde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) silah ambargosunu kaldırıp burayı da kendi yapımı askeri ve savunma araçlarıyla silahlandıracağını duyurmasıyla birlikte Türkiye'yi tam anlamıyla kuşatma altına almış bulunuyordu. Bu kuşatmanın en önemli ayağını ise şüphesiz ki Adalar Denizi'nde ve Yunanistan'da yer alan ABD üsleri oluşturuyordu. ABD ile Yunanistan arasında 8 Temmuz 1990 yılında imzalanan savunma antlaşması, yıllar boyunca etki, önem ve pratiğini özellikle Adalar Denizi özelinde güçlendirerek devam ediyor, 14 Ekim 2021 tarihine gelindiğinde ise Yunanistan ve ABD arasında “Karşılıklı Savunma İşbirliği Antlaşması” imzalanıyordu. İmzalanan metinde Türkiye kastedilerek Yunanistan'ın “casus belli kararı ile tehdit edildiği” iddia ediliyordu.

ABD, Yunan anakarasında Dedeağaç, Kavala, Larissa, Stefanoviç'te üslenmiş durumdayken Adalar Denizi'nde ise Girit'teki Suda Üssü bir ana merkez görevi icra ediyordu. Yunanistan ve ABD arasında 14 Ekim 2021 tarihinde imzalanan savunma işbirliği antlaşması uyarınca ABD, Suda Üssü’ne F-35 ve F-15 savaş uçakları yerleştiriyor ve 500 civarında ek ABD askeri de Girit'te görev alıyordu.

ABD'nin Yunanistan üzerinde bu kadar yoğunlaşması ile açıkça Türkiye hedef yapılmıştı!

ABD'nin bu üslerdeki taarruz kapasitesini ve askeri lojistiğini yoğunlaştırmasının bir tek anlamı vardır. O da Türkiye'nin net bir biçimde hedef alındığı ve saldırı projeksiyonunda merkeze oturtulduğu gerçeğidir. Tüm bu üsler ve askeri yoğunluk, bu yaklaşımı her geçen gün biraz daha pratiğe dökmektedir. Diğer yandan yine son işbirliği antlaşması uyarınca ABD, Adalar Denizi'nin kuzeybatısında yer alan İskiri Adası'nda ise hava üssü kurarak Adalar Denizi'nin güneyinde Suda Üssü ile elde ettiği askeri gücü kuzeyde ise İskiri Adası’na kuracağı hava üssü ile pekiştirmiştir. Zaten Çanakkale Boğazı'na sadece 60 mil (96 km) uzaklıkta bulunan Dedeağaç Limanı üzerinde tam hâkimiyet sağlayan ABD buradaki askeri varlığını da güçlendirmiştir. Kısacası ABD, Yunanistan'ın tüm coğrafi ve askeri imkânlarını Türkiye'yi kuşatma planı dahilinde kullanırken, Yunanistan ise memnuniyetle tüm olanakları tarihte Türk karşıtı büyük güçlere yaptığı gibi ABD'ye de sunuvermektedir.

Türkiye çember içine mi alınmaktaydı?

Türkiye, bir ateş çemberi içerisine hapsedilmektedir ve EGE Adalar Denizi'ndeki Dedeağaç'ta, öncesinde yığınlama yapılması ve şimdi de üs haline getirilmesi bir sürpriz değildir. Artık çok net bir şekilde Amerika ve NATO'nun, Doğu cephesini, Türkiye'den alarak, Yunanistan'ın doğusuna kaydırdığını söyleyebiliriz. ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden silah ambargosunu kaldırması ve bunu da Rumların kutladığı yıl dönümüne (1 Ekim 2022) gelecek şekilde ilan etmesi de Doğu cephesinin yavaş yavaş Yunanistan'a kaydırıldığının bir işaretidir. ABD, Türkiye'yi Yunanistan'la çatışmaya sokarak bizi NATO'dan çıkartma planları peşindedir. Bu plan işlerse Güney Kıbrıs ve İsrail NATO'ya girecek ve Türkiye'yi Kıbrıs'ta bir NATO üyesini işgal eden devlet konumuna düşüreceklerdir. Ardından NATO'nun 5. maddesi eliyle Türkiye'ye müdahale edecek ve işgal planlarını yürüteceklerdir. Aynı zamanda PKK-YPG'ye yapılmış operasyonları da müttefike yapılmış operasyon olarak göstereceklerdir.”[2]

Erbakan Hocamızın Anlattığı “Gök Kubbe Projesi” Siyonist Emperyalistlerin Atom Başlıklı Füzelerini Etkisiz Kılacaktır!

Bütün ülkenin üzerine elektromanyetik bir kalkan oluşturulması gerekiyordu. Erbakan Hocamızı ziyarete gittiğimizde, “Bundan yapılmalı ve yararlanılmalı” buyurmuştu. Kare biçiminde; içinde beyaz parçacıklardan oluşan bir ışık hüzmesi gökyüzüne çıkıyordu. “Hocam nedir bu?” diye sorulduğunda, “Buna sahip olanlar dünyadaki hâkimiyeti eline alır” diyerek şunları anlatıyordu: “Buradan çıkan gök kubbede bir noktaya geldiği zaman açılıyor ve dairesel olarak bir kalkan gibi yaygınlaşıyor. Yani bir çeşit gök kubbe oluşmuş oluyor. Bu açılıp dağılıyor ve her tarafı kaplıyor, bu bir zaman sonra uyduları bile etkisiz hale getiriyor. Şu anda mevcut olan tüm sistemler çöküyor. Sistemin çökmesi demek hiçbir silahınız artık çalışmıyor, hiçbir teknolojik aletiniz işe yaramıyor. Böylece tüm süper güç sanılan ülkeler tamamen teslime mecbur kalıyor. Ülkenizin üzerinde öyle bir çeşit kubbe oluşuyor ki buradan sinek dahi girse bu kubbeye, üzerindeki kılları sayılabiliyor. Bunun içerisinde yerden vereceğimiz akımla ve uzaktan kumanda yoluyla ister iletişimi; internet dahil, haberleşme dahil, elektrik de dahil, bütün her şeyi kendi hâkimiyetiniz altına alabiliyorsunuz. Aynı zamanda dışarıdan gelecek saldırılarda; yani bir uçak, bir füze girdiği an her ne olursa olsun onu kendi güdümünüze sokuyorsunuz. O, sistemin içine girdiği an dışarıdaki tüm akımlar kesildiği için o da tamamen sizin kontrolünüze geçiyor!” Şimdi bunu niye hatırlattık; düşünebiliyor musunuz, biz kuracağımız bu sistemle; elektrikten, enerjiden, internetten, savunma sisteminden düşmanların tüm saldırı hazırlıklarını kendi kontrolümüze almış olacağız. Ayrıca bir şey daha var, madde transferi!.. Maddeyi o enerji ağının içinde çok uzaklara aktarma imkânına kavuşacağız… Şimdi bir araba düşünelim, bu araba bir uygulamayla çok minik bir hale dönüştürülüyor. Sonra e-postalar veya kargolar gibi gönderdiğiniz yere maddesel olarak ulaşıyor. Enerji transferi gibi, madde transferi gibi ulaştığı yerde de orada tekrar eski boyutu ve ölçüsüne hiçbir hasar ve çizik olmadan varmış oluyor. Ama taşırken yoğun enerji harcamaması için o madde önce küçültülüyor. Erbakan Hocamız; “Ve bunun öz maddesi ve şifresi bizdedir. Ve bu Litidyum’dur” buyurdu. Lityum mu? diye sorduk, “Hayır Litidyum evladım” dedi. Lityumu tabi duymuştuk, biliyoruz ama litidyum’un ne olduğuyla ilgili anlamaya çalıştığımda öğrendik ki lityumla ilgili çalışmalarla birlikte yan bir ürün idi veyahut da dönüştürülmüş olan bir madde idi.

Yani, asıl burada belirtilen lityum değil litidyum’dur. Yani lityumla bağlantılı olarak elde edilecek olan stratejik bir maddedir. Dolayısıyla Hocamız buna sahip olanın dünyaya hükmedeceğini hatırlatmıştı. Burada da Siyonist ve emperyalist odaklar yaman bir çelişki içinde kıvranmaktadır. Çünkü dünyada kesin bir hâkimiyet kurmak istiyorlar. Ancak istedikleri bu hâkimiyetin anahtarı Müslümanların elinde ve İslam ülkeleri içinde de en güçlü olan Türkiye’de bulunmaktadır.

Ve şurası çok önemli bir ayrıntıdır, Siyonist-Haçlı Batılıların ellerindeki tüm teknolojiyi yapabilecek imkâna ve zekâya hamdolsun sahip durumdayız ve her türlü madeni de sağlayacak proje ve formüller bizim elimizde bulunmaktadır. Şimdilik onları ürkütmemek için belki onların önünde bazı noktaları yapmamış olabiliriz. Ama kısa sürede daha iyisini yapacağımızı da yaptıklarımızdan dolayı biliyorlar ve çaresizlik içinde sağa-sola saldırıp duruyorlar…”[3]

“…(Bu Siyonist) Yahudiler, her ne zaman (ülkeleri vuruşturup zayıflatmak ve güdümüne sokmak üzere) savaş çıkarmak amacıyla bir fitne ateşini alevlendirmek isterlerse, Allah-u Teâlâ, onların yaktıkları ateşi (sonunda) söndürecektir (ve Siyonist Yahudiler, şeytani ve nihai amaçlarına erişemeyecektir.)…” (Maide: 64) ayetinin bir tezahürü daha yaşanacak, 1. ve 2. Dünya Savaşlarını çıkarıp milyonlarca insanın ölümüne ve ülkelerin tahribine yol açan bu şer şebekesinin 3. Dünya Savaşı’nı çıkarma ve yeryüzünü kendi hükümranlığına alma planları da, inşaallah kendi sonlarını hazırlayacaktır. Yani Allah onların tuzaklarını kendi başlarına dolayacaktır.

Evet savaşların, tahripçi ve zulmedici yönleri yanında, geleceği şekillendirici, ülkeleri ve sınırları dizayn edici ve yeni bir dünya düzenini inşa edici özellikleri de vardır. Ve zaten aslında ve bu sonuçlara varılması amacıyla savaşlar çıkarılmaktadır. Ama bu sefer tarihi kötüler değil iyiler yazacaktır. Erbakan Hoca’nın harika teknolojilerine ve Adil Düzen projelerine inanan, sahip çıkan ve uygulayacak olan bir sadıklar ekibinin artık işbaşına geçeceği günler yakındır…[1] CNN – 26.10.2022

[2] Doç. Dr. Tümamiral Cihat Yaycı

[3] https://www.youtube.com/watch?v=uigrD8TxFU4

 

 


Bu yazarin diger makaleleri

  MELHEME-İ KÜBRA - ARMEGEDDON SAVAŞI VE ERBAKAN HOCA’NIN TEKNOLOJİ HARİKALARI          Arz-ı Mev’ud...
Devami
  Çok değerli ve Milli Düşünceli aydınlarımızdan Kemal Yavuz Paşanın...
Devami
  Görenlerin Gözü, Bilenlerin Sözü ve Milli Çözüm’ün Özü ile:          ERDOĞAN...
Devami
BOP çerçevesinde 27 İslam ülkesi (harita üzerinde resmen olmasa da)...
Devami
Yerel seçimler öncesi dile getirilen bir tahmin-yoruma göre Türkiye’de bütün...
Devami
Milli Savunma Alanında Türkiye’nin Teknolojik Atılımları ve Erbakan’ın Harika Hazırlıkları
  ESAM'ın tarihi bir toplantısında rahmetli Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 425

SON YORUMLAR