YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661afba79dbe9
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 915
Dün : 26764
Bu ay : 299501
Geçen ay : 453014
Toplam : 23078465
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

Siyonist ve Emperyalist merkezlerin güdümündeki ABD yönetiminin, vahşi kovboy mantığıyla, tamamen haksız ve dayanaksız iddialarla, kardeş ve komşu İran’a yönelik ambargo kararını kınamak ve İran halkının yanında olduğumuzu hatırlatmak üzere bu ülkeye bir gezi programı hazırlamıştık. Milli Çözüm Dergisi ve yazar ekibi olarak; dirayetli ve cesaretli yöneticilere, bilinçli ve dirençli İran milletine, ülkemizin dua ve başarı dileklerini iletmek gayesi ile planladığımız kardeşlik görevi ve moral desteği ziyaretini huzurla ve olumlu sonuçlarla tamamlamış ve izlenimlerimizi, Türkiye’de ve dış temsilciliklerimizde paylaşmıştık. Haber ve İrtibat Müdürümüz Nevzat Gündüz, Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Eraydın, Avrupa ve Amerika Yayın Şefimiz Yakup Gözübüyük, Asya ve Afrika görevlimiz Veysel Uzun’un katılımıyla gerçekleşen bu ziyaret programı kapsamında; Meşhed, Tahran, Khum ve İsfahan şehirleri başta, İran’ın tarihi kentlerine ve kültürel merkezlerine yaptığımız ziyaretler, bölgesel yöneticiler ve yetkililer tarafından da gayet sıcak ve olumlu karşılanmıştı.

Irkçı emperyalist odakların, asırlardır sinsice ve tedricen yürüttükleri ekonomik ve kültürel talan ve tahribatlara rağmen; Şii İslam’ın tabii ve tarihi temsilcisi İran ile, Sünni İslam’ın en önemli merkezlerinden Türkiye, çok şükür ki hâlâ ayakta durmakta ve küresel fesatçılara kafa tutmaktadır. Bu nedenle her fırsatta hedef alınan Türkiye ve İran’ın, bazı ayrılık ve aykırılık konularını bir tarafa bırakıp, her cihetten ve ciddiyetle işbirliği yapmaları; sadece kendilerinin değil, bütün İslam âleminin ve mazlum milletlerin direncini arttıracak ve yeniden şahlanış ruhunu canlandıracaktır. Maalesef ABD ve İsrail tarafından bu denli kuşatılmaya ve kışkırtılmaya başlandığı bir durumda bile, Türkiye ve İran’ın, sadece göstermelik ve günübirlik dostluk ve destek mesajlarıyla yetinmeleri, küresel fesatçıların işlerini kolaylaştırıp ülkelerimize saldırı iştahlarını kabartacak, sonunda mecburen işbirliğine dönüş çabaları da artık bir şeye yaramayacaktır. Rahmetli Erbakan Hoca’nın:

• İslam Birleşmiş Milletler Teşkilatı,

• İslam Ortak Pazarı,

• Ortak İslam Dinarı,

• İslam Savunma Paktı ve

• İslam Kültür, Eğitim ve Teknoloji Ortak Programları gibi tarihi projelerine samimiyetle sahip çıkmanın ve bütün bunların somut tezahürü olan “D-8” girişiminin mutlaka canlandırılıp etkin konuma taşımanın, şimdi tam zamanıdır. Bütün bunları yaparken, her iki kardeş ülkenin de, mevcut irtibat ve ittifak bağlarını koparmasına da gerek olmayacaktır. Türkiye ve İran, hemen ve hiç vakit geçirmeden, Dolar yerine Milli paralarıyla alışveriş yapmaya, hatta parasız mal mübadelesini başlatmaya, ekonomik, teknolojik ve askeri işbirliklerini en yüksek noktaya taşımaya ve öncelikle D-8 üyelerini ve tüm İslam ülkelerini de bu girişimlere katmaya çalışmalıdır.

Tekrar hatırlatalım ve asla unutmayalım ki; bu bir hayat-memat (ölüm-kalım) savaşıdır; samimi, sistemli ve sürekli bir işbirliği, hem Türkiye’nin hem de İran’ın çıkarınadır. Bizlerle doğrudan alakası bulunmayan bazı tarihi acıları ve mezhebi farklılıkları değil, imani ve insani ittifak noktalarımızı öne çıkarıp, ortak ve mutlak düşmanlarımıza karşı güç ve gönül birliğini başaramazsak son pişmanlığın da hiçbir faydası olmayacaktır. Böyle kritik ve kaotik bir ortamda bile, hâlâ “Şiilik ve Sünnilik damarlarını kabartmak”, bilerek veya bilmeyerek ABD ve İsrail’e hizmetkârlıkta aynı kapıya çıkacaktır!

Erbakan’ın hazırlattığı Adil Ekonomik Düzen açısından ‘tedavi’ olarak hemen yapmamız gerekenler ise şunlardır:

1- İran ve Türkiye hazine “Altın Bonosu” çıkarmalıdır. Bunlar arz ve talep kanunları çerçevesinde Türk Lirası ve İran Riyali ile satılmalı ve alınmalı, fark konulmamalı, bu bonolar altın gibi kıymetli olmalıdır. Hatta D-8 ülkelerinin de bu sisteme geçmeleri için öncülük yapılmalıdır.

a) Bonolar altınla farksız durumda olmalıdır.

b) Bonolar devreye girince altından kolay taşınır.

c) Bonolar istendiği kadar küçültülebilir, bozdurulabilir konumdadır.

d) ‘Altın Bonosu’ kredileşmede de birim olarak kullanılmalıdır.

2- Tüm günlük ödemeler “Türk Lirası” ile yapılmalıdır. Dolar borcunuz olsa da, günlük iç ödemeler TL ile karşılanmalıdır. Ama bütün borçlanmalar “Altın Bonosu” üzerinden yapılmalıdır. Böylece enflasyonun piyasaya etkisi sıfırlanmış olacaktır.

3- Çalışanlara “Yapı Bonosu” ile “Çalışma Kredisi” sağlanmalıdır. Çalışacak olanlar istediği firmada çalışır, bunlara karşılık işverene ek krediler sağlanır ve devlete borçlandırılır. Çalışanlara emeğinin hakkı ödenmiş olacaktır. Böylece tüm işletmelerin “Faizsiz Sermaye” bulması kolaylaşır. Tüm çalışanlar da arza ve talep kanunlarına göre iş yapmış olacaklardır.

4- Halka “Sipariş Kredisi” sağlanmalıdır. Böylece, tüketiciler mevsim başında, o günkü fiyatlar ile siparişlerini vermiş olacaklardır. Bu yapılırsa üretim ve tüketim yılbaşında planlanır. Yerli ve Milli kalkınma projeleri devreye sokularak ülke içinde üretilmeyen ve dışarıdan ithal edilen malları üretme imkânı sağlanır ve sipariş alan tüccarlar bunları satarak, aldıkları fazla siparişleri ihraç etmeye başlayacaklardır. Bu sayede arz ve talep dengeleri de kurulmuş olacaktır. Bu “Selem Senedi” uygulamasıdır.

5- Devlet kamuya ait arazilerini “İmar Bonosu” üzerinden alıp satmaya başlamalıdır. Alış ve satış arasında fark koymamalıdır, aldığı fiyatla satmalıdır. Böylece piyasaya para girip, çıkacaktır. Bu sayede Dolar etkisiz hale gelmiş olacaktır.

İran Karşıtlığı ve İsrail Uşaklığı; Amerika son kozunu oynamaktaydı!

Uzunca bir süredir Amerika tarafından medya kanalıyla ısıtıp önümüze koyduğu “Nükleer gerginlik” masallarıyla ilgili uzman konukların geniş yelpazedeki değerlendirmelerinden çıkardığımız sonuçlar şunlardı: Amerika’nın derdinin; “üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek…” olduğu açıktı. Nükleer gerginlik bahanesiyle Ortadoğu enerji kaynaklarının tamamını ele geçirmek isteyen Amerika, İran’ı kendi menfaatlerinin hizasına getirmek için türlü entrikalarla, şeytani stratejilerle dünya ülkelerinin gözünü boyamaya çalışmaktaydı. Amerika, kolayca yönetilecek, uydu gibi teslimiyet gösterecek, tüm isteklerini kabul edecek, kaynaklarını istediği biçimde rüşvet verecek kukla bir İran oluşturmak için bu gerginliği körükleyip durmaktaydı. Yani İran yönetiminin, Amerika’nın bölgeyle ilgili planlarını kabul etmesi durumunda, ortada hiçbir problem kalmayacaktı. Çünkü Nükleer silaha sahip olan bölgedeki tek ülke İran değildi… İsrail, Pakistan, Hindistan, Kuzey Kore de nükleer silaha sahip bulunmaktaydı… Fakat, bu ülkeler Amerika’nın güdümünde olduğu için hiçbir problem çıkarılmamaktaydı. Kuzey Kore’yle de hemen uzlaşmışlardı.

2006 Nisan’ında Erdoğan-Ahmedinecad görüşmesinden kimler gocunmuşlardı?

Hatırlayınız, Başbakan Erdoğan’ın Bakü’deki Ekonomik İşbirliği Organizasyonu (ECO) toplantısında İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’la görüşmesi, çok hassas bir zamana denk gelmiş ve dünya tarafından yakından takibe alınmıştı. Bazı çevreler, konuyu Hamas heyetinin Ankara ziyareti ile birlikte tartışmıştı. Bazıları konuyu Türkiye’den değil, ABD ve İsrail’den bakarak yeni bir skandal gibi pazarlamışlardı. Dönemin ABD Büyükelçisi Eric Edelman, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Suriye ziyaretini engellemeye çalışmış, bir sömürge valisi edasıyla açıklamalar yapmış, bu tepkiden ilham alanlar da bu ziyareti Türk-Amerikan ilişkileri için bir kriz olarak sunmuşlardı. Hamas’ın Türkiye ziyareti ABD’deki neoconları ve Yahudi lobisini kızdırmıştı. Türkiye’de bazıları, özellikle de dönemin Milliyet gazetesi, neoconlardan daha fazla azıtmıştı. Hâlbuki Hamas heyeti daha önce de dünyanın birçok ülkesine ziyaretler yapmıştı. Türkiye’nin Suriye’ye ve Hamas yönetimine verdiği tavsiyeler de ortadaydı. Ankara, onlara Amerika’nın isteklerini hatırlatmıştı. Erdoğan-Ahmedinecad görüşmesinde de bildiğimiz şeyler konuşulmuş ve İran’a aba altından sopa göstermeye çalışanlar çıkmıştı. Türkiye ve Azerbaycan’ın İran krizinde oynayacağı rol çok önemli ve anlamlıydı. ABD ve İsrail iki ülkeyi yanlarında istiyorlardı… “İsrailli bir yetkili”nin “Erdoğan’ın Ahmedinecad’la görüşme yapmaması gerekir. ABD de bu yöndeki telkinini Ankara’ya iletti” şeklindeki buyruklarının Edelman’ın ukalalığından ne farkı vardı? Bu nedenle: Bakanlık koltuğundan olma pahasına; “İran’a saldırı, çılgınlık olur ve hiçbir gerekçesi yoktur” açıklamasını yapan ve bunun üzerine Amerika’nın da bastırmasıyla görevinden alınan dönemin İngiliz Dışişleri Bakanı George Stown kadar insaf ve iz’an sahibi olmayan kafalardan mutlaka kurtulmamız lazımdı.

Ey Millet, Uyanın!..

Irak işgali öncesinde aldıkları görev doğrultusunda Türkiye’yi Amerika’nın yanında savaşa sokmaya çalışan, ancak muvaffak olamayan Türkiye’deki ‘sivil’ Amerikan generalleri(!), İran saldırısı öncesinde yeni bir ‘psikolojik harekât’ için düğmeye basmıştı. Planları aylar önce, İstinye sırtlarındaki meşhur şatoda hazırlanan harekâtın, iki hedefi var:

1- Türkiye’deki Amerikan karşıtlığını kırmak!..

2- Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirip kapıştırmak!..

Harekâtın medya bölümünden sorumlu olan Hür General Ertuğrul Özkök, Amerikan birliklerinin Türk limanlarına demir atmaları ile tırmanan ve Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçirilmesinin ardından doruk noktasına ulaşan ‘Amerikan karşıtlığını’ kırmak amacıyla hazırlanan ‘senaryoları’, başında bulunduğu gazetenin manşetlerine taşıyarak ilk adımı atmıştı!..

İran’a Saldırı Hazırlığının Türkiye Ayağı

ABD ve İsrail’in şimdiki hedefi İran’dı; ama bir sonraki hedefleri Türkiye olacaktı!

Hatırlayacaksınız; Siyonist İsrail, Temmuz 2018’de Putin ile Trump görüşmesinde İran’ın Suriye’den çıkışı konusunda anlaşmaya varmıştı. İran lideri Ali Hamaney’in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti de, Suriye ve Irak yönetimlerinin “istemesi halinde” bu ülkelerdeki İran askeri güçlerinin çekileceğini açıklamıştı.

İsrail’in ABD Büyükelçisi Ron Dermer, İsrail yönetiminin 16 Temmuz’da Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump’ın yapacağı görüşmede İran’ın Suriye’den çıkışı konusunda mutabakat sağladığını vurgulamıştı. Bir toplantıda konuşan Dermer, “Şu anda üzerinde durulan en güncel konunun Suriye’deki durum olduğu aşikâr. Eğer Rusya ve ABD Suriye’deki siyasi süreç hakkında anlaşabilirse, İsrail’in bakış açısına göre, İran’ın Suriye’den çıkışı garanti edilmeli. Bu, bölge için çok iyi ve olumlu bir gelişme olur” diyen Dermer, Putin ve Trump’ın yapacağı görüşmenin başlı başına olumlu bir gelişme olduğunu, zira Rusya-ABD işbirliğinin bölgedeki birçok sorunun çözülmesini sağlayabileceğini hatırlatmıştı.

Netanyahu’nun: “Esad ile sorunumuz yok!” mesajı İran’ı yalnızlaştırma amaçlıydı!

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Suriye’deki rejim lideri Beşar Esad’la sorunlarının olmadığını açıklamıştı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Rusya’dan ayrılırken gazetecilere Suriye’deki son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, ülkesinin Suriye’nin iç işlerine müdahil olmak istemediğini, geçmişte de bu yönde herhangi bir girişimlerinin olmadığını dile getirmiş, sadece İran Hizbullah ve DEAŞ’ın Suriye’deki varlığından rahatsız olduklarını vurgulamıştı.

“Putin de mi İsrail’e yardımcıydı?”       

Putin ile ortak basın toplantısında iki ülkenin işbirliğinin güya yüzbinlerce insanın hayatını kurtarma potansiyeli bulunduğunu öne süren Trump, “Başkan Putin de İsrail’e yardım ediyor” açıklamasını yapmıştı. ABD Başkanı Donald Trump, Suriye krizinin karmaşık olduğunu belirterek, ülkesi ve Rusya arasındaki işbirliğinin ve iki ülke arasındaki ilişkilerin hiç olmadığı kadar kötü durumda olduğunu dile getiren ve “Bunun birkaç saattir değiştiğini düşünüyorum” diyen Trump; Rusya hükümeti ile kendi seçim kampanyası arasında “gizli bir anlaşma” olmadığını hatırlatmıştı. Trump, İsrail ile ilgili olarak da “Başkan Putin de İsrail’e yardım ediyor. Her ikimiz de Binyamin Netanyahu ile konuştuk ve onlar da Suriye konusunda İsrail’in güvenliğini ilgilendiren belli şeyler yapmak istiyor” açıklamasını yapmıştı. Trump, “Ordularımız, uzun zamandır siyasi liderlerden daha iyi anlaşmaktadır. Suriye’de de Rusya ve ABD askerleri çok iyi geçinmeye başlamıştır” değerlendirmesinde bulunmuşlardı. Zaten Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov’un ABD’li meslektaşı Joseph Dunford’a Suriye’de işbirliğini öngören bir mektup gönderdiği ortaya çıkmıştı. Bu mektubun varlığını ilk olarak İngiliz Reuters haber ajansı açıklamıştı. Ardından Rus Pravda gazetesi başta olmak üzere bir dizi yayın organı da bu mektuptan söz etmeye başlamıştı.

Türkiye ve İran’a karşı ikinci İncirlik hazırlanmıştı!

ABD’liler, Kaos üssü olan İncirlik Hava Üssü’nün bir benzerini Suriye’nin kuzeyine kurmuşlardı. YPG terör örgütünün işgal ettiği alanda kurulan üsse, askeri yüklü uçaklar inmeye başlamıştı. Medyaya ulaşan görüntülerde askeri mühimmatların yanı sıra terör örgütünün elinde tuttuğu alanlara hava savunma sistemi kurmak için uydu ekipmanlarının getirildiği de anlaşılmıştı. Suriye’nin kuzeyinde YPG terör örgütünün işgal ettiği alanlarda kurulan hava üslerinden ilk faaliyete geçeni ise Haseke kentinde bulunan Tel-Baydar hava üssü olmuştu. ABD Hava Kuvvetleri 816 Seferi Havayolu Filosu’na tahsis edilen üsse ilk inen uçaklar ise ABD’nin kullandığı C-17 askeri kargo uçaklarıydı. Yani artık havadan da silah yardımı yapılacaktı. Bu hava üssü sayesinde ABD, artık ABD’nin terör örgütüne karadan yaptığı silah sevkiyatını havayolu ile de yapacaktı. C-17 askeri kargo uçakları ile taşınan silahları başta İncirlik olmak üzere Ortadoğu’daki diğer üslerine bırakan ABD, daha sonra bu silahları TIR’lara yükleyerek YPG’ye ulaştırmaktaydı. Suriye’de bu tip uçakların inebileceği üslerin olmaması nedeni ile TIR konvoylarını tercih eden ABD, artık örgüte silah yardımlarını direkt kargo uçakları ile sağlayacaktı.

Suriye’de PKK-PYD’ye Üniversite Kurulmaktaydı!

Fransız yazar ve maceracı Patrice Franceschi ve bir grup arkadaşı Kuzey Suriye’de PKK/YPG’nin hâkim olduğu bölgede bulunan Amude kentine bir üniversite ve kültür merkezi kurmaya başlamıştı. Adı Rojava Frankofon Kültür Merkezi (CCFR) olacak merkezde teknik bilimler alanında üniversite eğitimi de verilmiş olacaktı. Merkezin temelleri önceden atılırken inşaatı tamamlanma aşamasındaydı. Fransa’da kendini YPG’li olarak tanıtan Yahudi asıllı yazar Franceschi, projeyi tamamlayacak parayı toplayabilmek için ‘Asya Bağış Fonu’ (Fonds de dotation ASIA-FdA) adıyla 23 Ocak 2016’da resmi bir bağış fonu kurmuşlardı. Projesi Paris’te bulunan Pierre Audat mimarlık firması tarafından hazırlanan CCFR için Ağustos 2016’da bölgeye gelen Patrice Franceschi PKK/YPG’li yöneticilerle terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’ın posteri önünde anlaşma imzalanmıştı. Eylül 2016’da YPG’nin komuta kademesi Franceschi’nin başında bulunduğu proje için Amude kentinde el koydukları bölgede 5 hektarlık bir alan ayrılmıştı. Padisli Pierre Audat Mimarlık tarafından çizilen projeye göre kampüste eğitim binası, kütüphane, bir oditoryum, barınmak için yurtlar ile spor ve sergi alanları bulunacaktı. Kurulacak üniversite ve kültür merkezinde araştırmacılar, sanatçılar ve gezginlerin ders vereceği vurgulanmıştı.

“ABD Savunma Bakanlığı ve CIA, Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD’den müteşekkil “Sınır Muhafızları” adını verdikleri bir terör ordusu kurmaktaydı. Kandil, bu oluşumun adını şimdiden “Kuzey Ordusu” olarak konuşmaya başlamıştı. Anadolu Ajansı’nın “ABD ile PKK/PYD’den ordu hazırlığı” başlığıyla geçtiği özel haber, maalesef medyada yeterince yer bulmamıştı. Ancak ABD ile PKK ortaklığının geldiği noktayı deşifre etmesi bakımından söz konusu haber son derece çarpıcıydı. Haberde geçen ayrıntılar bizi haklı çıkarmaktaydı:

Pentagon ve CIA, Kandil’den gelen teröristlerle birlikte -yani PKK’yla beraber- Suriye’nin kuzeyindeki teröristler için bir eğitim programı başlatmıştı. İlk safhada 400 terörist, Haseke’nin güneyindeki Sabahu’l Hayır kampı ile Halep’in doğusunda Fırat Nehri üzerindeki Tışrin Barajı yakınlarında eğitime alınmıştı. Şuraya dikkat: CIA eğitmenleri teorik ve teknik bilgiler sağlarken, Pentagon’un hava indirme birimleri ile özel kuvvetleri, Kandil’den gelen teröristlerle beraber eğitime alınan militanlara ortak silahlı eğitim sağlamaktaydı. Eğitilen bu teröristler bölgedeki ABD Özel Kuvvetleri ile birlikte ortak operasyonlara katılmaktaydı. PKK’nın “Kuzey Ordusu” adını verdiği bu “Özel Birlikler”, örgütün düzenli orduya geçişi için bir temel teşkil oluşturacaktı. ABD’nin gönderdiği 4 bin TIR dolusu silah ve mühimmatın yanı sıra PKK/PYD’ye askeri teknoloji de sunulmaktaydı. CIA ve Pentagon, PKK/PYD’nin muhabere alt yapısını yeniden oluşturmuş; örgüte dinleme istasyonu ve sinyal istihbarat ekipmanları sağlamışlardı. Bu ekipmanların eğitiminin de ABD’li uzmanlar tarafından verildiği anlaşılmıştı. Son olarak; Pentagon ve CIA’nın eğitip donattığı bu “Kuzey Ordusu”, Türkiye sınırına yakın bölgelere yerleştirilmeye başlanmıştı. Bu bilgiler, ABD Savunma Bakanlığı ve CIA’nın, Türkiye’ye karşı bir terör ordusu hazırlayıp donattığını açıkça ortaya koymaktaydı.

15 Temmuz, “ABD ve NATO’nun işgal girişimiyse!..” Bu işgalcileri hâlâ dost ve müttefik saymak nasıl bir anlayıştı?

Ülkemizde genel bir zaaf vardı. Olaylar konusunda teşhiste sıkıntı çekilmiyor ancak, teşhis doğrultusunda tedavide sıkıntı yaşanmaktaydı. Söz gelimi 15 Temmuz darbe girişiminin ardında özellikle ABD’nin ve NATO’nun bulunduğu konusunda, hatta 15 Temmuz darbe girişiminin ülkemizi bir işgal girişimi olduğunda da görüş birliği sağlanmıştı. Ne var ki bu ortak tespite rağmen ülkemizin NATO üyeliğini ısrarlı bir şekilde sürdürme çabası kafaları karıştırmaktaydı. Ve yine ABD ile dost ve müttefik olunduğu söyleminin ısrarla vurgulanması, ABD’yi mi yoksa Milletimizi mi aldatma amaçlıydı? Bu durumda 15 Temmuz darbe girişiminin ülkemizi bir işgal girişimi olduğunun tespitinin fazla bir anlamı kalmamaktaydı.

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan Elazığ’da yaptığı bir konuşmada bu konudaki görüşünü, “15 Temmuz sıradan bir darbe girişimi değil, emperyalist ABD’nin ve onun örgütü NATO’nun Türkiye’yi işgal girişimidir. Bu ülke 15 Temmuz’da yedi düvele karşı mücadele etti” diyerek aktarmıştı. Bu teşhiste Sayın Arslan’ın yalnız olmadığını vurgulayarak, benzer değerlendirmeler başta iktidar sahipleri tarafından da sıkça tekrarlanmıştı. Kaldı ki, terör örgütü başı ve pek çok militanının yıllardan beri ABD’de koruma altında tutuluyor olması, Türkiye’nin çuvallar dolusu belge göndererek FETÖ elebaşının iadesini istemesine rağmen aradan geçen bunca zamana karşın bir sonuç alınamamış olması da 15 Temmuz darbesinin arkasında ABD’nin bulunduğunun kesin kanıtıydı. Evet, 15 Temmuz harekâtı sadece bir darbe girişimi değil aynı zamanda ABD ve NATO tarafından Türkiye’nin işgal girişimi ise; o zaman sanki hiçbir şey olmamış gibi hâlâ NATO üyeliğimizi tartışmıyorsak, Suriye’de atılacak adımları ABD ile birlikte atmakta ısrar ediyorsak, hala bu ülkenin dost ve müttefik olarak nitelendirilmesi en hafif ifadesiyle “celladına âşıklık” olmaz mıydı?

İran saldırısı nelere gebe bulunmaktaydı?

Hatırlanacağı gibi, bir ara dönemin Başbakanı ABD ziyareti sonrasında Hindistan’a gitmişti. Bu ziyaretin, “Yahudi Lobilerinin talimatıyla yapıldığı ve Amerika’nın İran saldırısına destek arandığı” şeklindeki tahminlerimiz gerçekleşmişti. Sonradan anlaşılmıştı ki dönemin Başbakanı Hindistan’a bir “teklif”, bir de “tehdit”le gönderilmişti.

Teklif: ABD’nin İran saldırısına dolaylı da olsa destek sağlar, limanlarınızı ve gerekirse üslerinizi kullandırırsanız, Bakü- Ceyhan üzerinden İsrail Hayfa’ya ulaşacak petrol ve doğalgaz hattını Hindistan’a uzatırız. Size daha başka imkân ve avantajlar sağlarız.

Tehdit: Yok eğer, bu teklife yanaşmaz da; İran, Rusya ve Çin cephesinde yer alırsanız; ülkenizde Müslüman-Hindu çatışmasını, anarşik olayları ve isyanları kışkırtır, Pakistan’la aranızda savaş çıkartırız!

Bombay’da 200 kişinin ölümü ve yüzlerce insanın yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırıları, Hindistan’ın bu teklifi ve tehditleri kabul etmediğini göstermekteydi.

• Bombalı ve silahlı kanlı saldırıların güya İslamcı teröristlerce gerçekleştirildiği,

• Bunların Pakistan’dan yönetildiği,

• ABD ve İngiliz vizelilerin ve özellikle Yahudilerin hedef seçildiği…

• Teröristlerin kimlik kontrolü, hatta pantolonlarını sıyırtıp “sünnet tespiti” yaptıkları ve Müslümanlara dokunmadıkları söylentilerinin, tamamen hesaplı ve kasıtlı hazırlandığı ve suçun Müslümanlara yıkılmaya çalışıldığı her halinden sezilmekteydi ve zaten böyle bir operasyonun, ancak ABD ve İsrail tarafından, CIA ve MOSSAD eliyle yapılabileceği, tarafsız uzmanların ortak kanaatiydi. Üstelik, El-Kaide bile CIA’nın güdümünde değil miydi? Ama ne var ki; ABD’nin İran saldırısına karşı oluşacak yeni bir cepheyi etkisiz kılmak ve Rusya’yı Kafkasya’da uğraştırmak hevesiyle, Saakaşvili’yi Osetya’ya sokan ABD, nasıl bir hezimet ve rezilete uğradıysa, Hindistan kışkırtmalarının da öylesine ters tepeceği kesindi. Zaten, Milli Türkiye’nin, bu olayın hemen ardından ABD’nin bile el sıkıştıramadığı Afganistan ve Pakistan liderlerini, İstanbul’a çağırıp kucaklaştırması Hindistan’daki bazı savaş çığırtkanlarını ve Siyonist kuklalarını sindirmeye yetmişti.

İran’da Nükleer Dönem Kimleri Korkutmaktaydı?

Batı dünyasına karşı İran’ın en güçlü kozu Çin’dir. O Çin ki her geçen gün uluslararası piyasalarda önlenemez yükselişi ile daha şimdiden dünyada ikinci süper güç olma yolunda önemli adımlar atmış ve itibar kazanmıştır. Kuzey Kore ile yapılan ve nükleer tesislerin kapatılmasına ilişkin altılı görüşmelerde de ağırlığını koymuş ve Kuzey Kore hükümetini ikna edebilmiştir. Çin, İran ile imzaladığı anlaşma ile İran’a yapacağı 70 milyar dolarlık yatırım karşılığı, 250 milyon ton sıvılaştırılmış doğalgazı 30 yıl süre ile garanti altına almıştır. Buna ilaveten, İran’ın, Irak hududuna yakın bölgesindeki petrol yataklarından günde 150.000 varil ham petrolün 25 yıl süre ile Çin’e nakli, anlaşmaya bağlanmıştır.

Hindistan, İran’la Çin benzeri bir anlaşma ile 25 yıllık anlaşma imzalayarak İran pazarında, Çin ile eşit şartlarla söz sahibi olmuştur. Her yıl 7,5 milyon ton sıvı gaz karşılığı, İran’da Yadavaran da dahil olmak üzere muhtelif yerlerdeki petrol sahalarında yatırımlarda bulunacaktır. Gerek Çin ve gerekse Hindistan’ın İran’la yaptıkları bu anlaşmalar stratejik anlamda İran’a avantajlar sağladığı gibi, Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi’nde de güç ve destek sağlayacaktır. Bu anlaşmaların ABD’nin İran’a uygulamaya çalıştığı ambargoya da tepki niteliğinde olduğu açıktır. Nitekim, Çin’in Güvenlik Konseyinin daimi üyesi olması ve İran’la yukarıda adı geçen anlaşmalar sonuç vermiş ve Çin’in, Güvenlik Konseyi’ndeki oylamada; İran’a ambargoyu veto ettiği hatırlanacaktır.

Maalesef, artık savaşa kesin gözüyle bakılmakta, ama ilk kimin saldıracağı tartışılmaktaydı!

Ortadoğu’da savaş trampetleri çalmaya başlamıştır, orta menzilli Şahap-3, Şahap-4 füzeleri ve nükleer silahları ile İran, cezalandırılmaya çalışılmaktadır. Dünya, en azından Amerikan kamuoyunu olası bir müdahaleye karşı programlamak, seçim kampanyalarının tüm hızıyla devam ettiği meydanlarda İran’a sataşmak, ABD Başkanlarının en önemli sloganıydı. Ancak kovboy başkanların, Irak’taki direnişçilerin ellerinde İran kaynaklı silahların, Amerikan askerlerine karşı kullanıldığı iddiaları, bizzat en üst rütbede generaller tarafından yalanlanmış, böylece ortaya, yönetimin tepe noktalarında, hem de yeni İran stratejilerinin şekillendiği bir ortamda, fikir ayrılıkları açığa çıkmıştı. Gerek ABD kamuoyunun genel temayülünün savaş karşıtlığına dönüşmesi, gerekse, dünya kamuoyunda, ABD’nin lüzumsuz müdahaleci ve saldırgan stratejilerine karşı uyanan infial, ABD’nin İran’a direkt müdahalesinin önünde en büyük engeli oluşturmaktaydı.

Esasen, 1981 yılında Humeyni’nin yönetimi döneminde, Amerika’nın Tahran Büyükelçiliği’nde haftalarca rehin tutulan 64 Amerikalıyı kurtarmak için icra edilen operasyon tam bir fiyaskoyla sonuçlanmış ve İran’ın orta bölgesinde bulunan eski bir meydana indirilen deniz piyadelerini taşıyan ağır nakliye uçaklarının çarpışması sonucu operasyonun, başlamadan sona ermesinin etkileri halen zihinlerden silinmemişti. Nihayet İran, Irak değildir, silahlanan, silah ve mühimmatını kendi imal eden, ülke derinliği nedeniyle, savunmaya fevkalade müsait güçlü bir orduya sahipti.

İran yönetiminin milli stratejisi, Siyonizm’i yok etme esası üzerine bina edilmiştir. Ve zaten tüm Müslümanlar için Kudüs’ün kurtarılması ve Filistin’in işgal altındaki Ken’an topraklarına kavuşturulması değişmez hedeftir. İsrail için tek bir nükleer silah yeterlidir, Tel Aviv üzerine patlatılacak böyle bir bomba; ilk saniyelerde 300-500.000 insanın yok olmasına neden olacak ve 100-150 kilometre çapında bir bölge içerisine tüm altyapı tesisleri, muhabere sistemleri işlevlerini yitireceklerdir. Nükleer bombanın hedef bölgesine atılması bir füze ile olabileceği gibi, intihar komandoları aracılığı ile bir kamyon, otomobil ile de mümkündür. 7 Ekim 1997’de Rusya Milli Güvenlik Danışmanı Alexander Lebed’in Amerikan CBS televizyonu ile yaptığı söyleşide; içerisinde 1 kilotonluk nükleer bombaların taşındığı 250 adet el çantasından 100 adedinin çalındığını açıklamış, bunların, şehirlerin kalabalık iş saatlerinde infilak ettirilmeleri halinde her birinin 100-150.000 insanın ölümüne neden olabileceklerini belirtmiştir. Bu çantalar bir çocuğun dahi taşıyabileceği büyüklük ve ağırlıktadır. Nükleer silah piyasasının, kokain piyasasına dönüştüğü böyle bir ortamda, dünyamızın ne denli bir tehlike ile karşı karşıya kaldığı açıktır. Küresel kirlenmenin süratlendirdiği çöküş, nükleer başıboşlukla bir araya geldiğinde, muhtemel son, önceden tahmin edilen 2050’li yıllardan öne çekilerek 2020’li yıllara kadar dayanmıştır. Bu kaçınılmaz sonun işaretleri 2006’lı yıllardan itibaren açık seçik görülmektedir. Yukarıda da işaret edildiği gibi, İran’ın elinde kendi geliştirdiği Şahap-3 ve Şahap-4 füzelerinin menzilleri 2000-3000 kilometredir ve İsrail’in elindeki JERİCHO-2 balistik füzelerin menzilinden daha fazladır ve İsrail füzelerinin menzillerinin dışında konuşlandırılabilir.

İran, Ortadoğu’da en geniş balistik füze stoklarına sahiptir. Füzelerin geliştirilmesinde Rusya, Çin, Kuzey Kore, Pakistan ve diğer bazı ülkelerden teknolojiler sağlanmış ve halen de bu destek devam etmektedir. 2004’ten itibaren Şahap-4 ve Ghadr füzelerinin geliştirilmesi çalışmalarına geçilmiş, bunun sonucu olarak; Ghadr füzelerinin menzilleri 2500 kilometre, Şahap-4 füzelerinin menzilleri 3000 kilometreye çıkartılmıştır. Böylece adı geçen füzelerin İran’ın batı hudutlarına konuşlandırılması halinde Balkanları ve Sina’yı içerisine alabilecek bir etkinlik sahasına erişilmiştir. Balistik füzelere nükleer dahil klasik genel maksat bombaları, kimyasal ve biyolojik başlıklar yüklenebilir.

İran, saldırıya uğradığı takdirde, İsrail’i hedef alan balistik füzeleri ile derhal ve en ağır şekilde karşılık vereceğini ve bu güce sahip olduğunu her fırsatta açıkça ilan etmiştir. İran’a gerçekleştirilecek bir ABD-İsrail ortak saldırısı, her iki ülkede terör saldırılarını da beraberinde getirecektir. Bu noktada planlamacıları en çok endişeye sevk eden husus da bu problemdir. İran, Rusya ile imzaladığı anlaşmalar ile Tahran’dan başlamak üzere ülkenin önemli stratejik bölgelerinde hava savunma ağını her geçen gün genişletmiştir. Rus yapımı TOR M-1 anti füzelerinden 29 adedi ilk etapta Tahran’ın etrafında yerleştirilmiştir. İran ayrıca bir casus uydusu olan SİNAH-1’i yörüngeye oturtmuştur, buna ilave olmak üzere en az 3 uydu daha göndermiştir. Böylece İran muhtemel bir ABD, İsrail saldırısına karşı etkin bir erken uyarı sistemini oluşturma yolunda oldukça ciddi adımlar atmış görünmektedir. Ayrıca Rusların, güdümlü füzeleri ve lazer güdümlü bombaları havada yok edebilecek ileri bir savunma sistemini İran’a satmak üzere 1 milyar dolarlık bir anlaşmayı imzaladıkları bilinmektedir.

İran Turan’dır, Tahran Tatvan’dır!..

İran vurulursa sıra Türkiye’ye gelip dayanacaktı! Asla unutulmasın ki, İran vurulduğu an, Türkiye’nin de çöküşü başlayacaktı. Mesele PKK değil, çok daha derin bir kriz yaklaşmaktaydı. Bırakın bölge halklarının bir arada yaşaması çabasını, birçok ülke kendini yeniden varoluş mücadelesinin içinde bulacaktı. Artık Irak hiçbir zaman istikrara kavuşmayacaktı, artık böyle bir devlet olmayacaktı. Ülkedeki etnik ve mezhep grupları ya bağımsızlık yolunda çabalayacak, ya da komşu ülkelerin himayesine sığınacaktı. Irak bölünmüştü ve bunun geri dönüşü olmayacaktı. Sınıra yığdığımız on binlerce askerin PKK’ya sınır ötesi operasyon yapmasına ise ilk ABD karşı çıkacaktı, çıkmıştı. Ama şükür ki ABD’yi takan olmamıştı.

ABD Eski Dışişleri Bakanı Rice’ın Türkiye ziyareti hâlâ gizemini korumaktaydı. Kadının çantasında bir kardeş ve komşu İslam ülkesinin yani İran’ın idam dosyası vardı. Zaten ne zaman Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ABD’li üst düzey yetkililerin ve Başkanların Türkiye ziyareti hayırlı bir amaçla yapılmıştı? Amerikalıların ülkemizde cirit atması, tıpkı Latin Amerika ülkelerinde olduğu gibi, daima huzursuzluklara ve bir dizi provokasyonlara, siyasi ve ekonomik operasyonlara yol açmıştı.

Siyonist Emperyalizmin Asıl Hedefi, İran’la Türkiye’nin Arasını Bozmaktı

Yahudiler İran’a karşı Türkiye’yi kullanmak istiyorlardı!

ABD’nin, merkezi New York’ta bulunan önemli Yahudi kuruluşlarından ”İnkâr ve İftiraya Karşı Birliğin” (Anti-Defamation League-ADL) ulusal direktörü Abraham Foxman, ”çok derin olan Türk-Yahudi dostluğunun Türkiye ile İsrail arasında görülen son olayları aşacağına inandığını” vurgulamıştı. Foxman, ADL’nin New York Grand Hyatt Otelinde 2009 yılı toplantısında AA muhabirine Türk-Yahudi dostluğu ve Türkiye-İsrail ilişkileri konusunda değerlendirmelerde bulunarak Türklere ve Türkiye’ye karşı her zaman ”derin bir dostluk” hissi içinde olduklarını belirtmiş, bu dostluğun hem çok eski ve hem de yakın tarihten beri aynı şekilde devam ettiğini hatırlatmıştı. Ancak ilişkilerde son aylarda bu dostluğu sınayan kimi olaylar meydana geldiğini belirten Foxman, ”Özellikle de dostlar arasında bir şey ters gittiğinde bu daha çok acı verir. Ben kendimi Türkiye’ye çok yakın hissediyorum, o yüzden de düş kırıklığını yaşıyorum” diyerek ”Eğer Türkiye, Orta Doğu’da (İran’la değil) Müslüman-Arap dünyayla daha fazla dost olmak istiyorsa, tamam… Ama bu neden Türkiye’nin İsrail ve Yahudilerle olan dostluğu pahasına olsun ki… Ben bunun geçici olmasını umuyorum, eski güçlü ilişkilere dönülmesini istiyorum. Ben iyimserim, çok derin olan dostluk ilişkilerimizin bu olayları aşacağına inanıyorum” açıklamasını yapmıştı.

ADL toplantısında “İran’ı hizaya sokma” kararı alınmıştı!

ADL’nin toplantısında Foxman’ın yanı sıra İsrail’in New York Başkonsolosu Asaf Shariv ve Washington merkezli Brookings Enstitüsü’nün ”Saban Center for Middle East Studies” adlı Orta Doğu Çalışmaları Bölümü Başkanı Kenneth Pollack katılmıştı. İran’ın nükleer programının sıkça gündeme geldiği toplantıda Yahudi asıllı bir Amerikalının ”Türkiye İran’a mı yakınlaşıyor” şeklindeki sorusu üzerine Pollack, ”Türkiye’nin İsrail’i son Gazze çatışmaları nedeniyle eleştirdiğini, ancak Türkiye’nin temelde İran’ın nükleer programından oldukça endişeli olduğunu” hatırlatıp kışkırtmıştı. Abraham Foxman ise konuşmasında, İsrail ve Hamas’ı Gazze’de Aralık 2008 ve Ocak 2009 tarihlerindeki çatışmalarda savaş suçu da dahil uluslararası insani hukuk kurallarını çiğnemekle suçlayan BM raporunun hazırlayıcılarından Güney Afrikalı Yahudi asıllı Justice Goldstone’a ”açık mektup” yazdığını belirterek, Goldstone’un adını bu rapordan çekmesi gerektiğini, raporun artık ”Goldstone raporu” olarak anılmasının son derece talihsiz ve yakışıksız bir durum olduğundan yakınmıştı. ADL’nin bu toplantısına BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon da katılarak konuşma yapmıştı.

Siyonist Peres: “Suriye, ya bizi ya İran’ı seçsin” diye bastırmıştı

Terörist İsrail’in Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İran ile Suriye arasındaki ilişkilerle ilgili olarak da, ”Bu, Suriye’nin kararıdır, ancak ikisi birden olmaz. Hem bizimle barış yapıp hem bizim yok edilmemiz çağrıları yapan İran’la barış yapamazlar. Kararlarını vermek zorundalar. Hükümet etmek, tercih demektir” diye uyarmıştı. Siyonist Peres, bir başka Amerikan yayın organı olan Newsweek dergisine de, Goldstone Raporu’nu ”terör(!) için büyük bir zafer” sözleriyle tanımlamış ve ”şimdiye dek hiçbir terör(!) örgütüne, çok haksız bir biçimde, bu denli bir tanınma sağlanmadığını” vurgulamıştı. Peres, BM’de İsrail karşıtı bir çoğunluğun bulunduğunu ifade ederek, ”BM içinde sorunumuz vardır. (BM içinde) İsrail karşıtı yerleşik bir çoğunluk bulunmaktadır. Müslüman ve Arap ülkelerle, onları izleyenler çoğunlukken, İsrail’in tek bir konuda bile bir destek sağlama şansı yoktur” diye konuşmuş, Türkiye’nin dostluğunun önemini vurgulamıştı. İsrail Cumhurbaşkanı, bir başka soru üzerine de, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nca sunulan ve İran’ın, zenginleştirilmiş uranyumu ülke dışına göndermesiyle ilgili anlaşma taslağı konusundaki bir soru üzerine de, ”Benim izlenimim, bunu kabul etmek yerine, manevra yapmaya çalışıyorlar. İran’a kesinlikle fırsat tanımamak lazımdır” diye çıkışmıştı.

NATO’nun Başına Bir İslam Düşmanı Atanmıştı ve Erbakan’ın İran Atağı Şeytanileri Telaşlandırmıştı!

54.TC. Hükümeti Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Erbakan Hoca’nın yıllardır: “Siyonist sömürü canavarının üst çenesi olan komünizmin iflas edip Sovyet tehdidinin ortadan kalkması üzerine, NATO yeni ve daha tehlikeli düşman olarak İslam’ı seçmiş ve düşman rengini kızıl’dan yeşil’e çevirmiştir” sözleri, Hz. Muhammed (AS) düşmanı ve PKK yandaşı Rasmussen’in NATO sekreteri olmasıyla ispatlanmış bulunmaktaydı. Peki, neden Rasmussen NATO’nun başına atanmıştı? George W. Bush, Tony Blair ve Anders Fogh Rasmussen; üçü de Siyonizm’in adamlarıydı! Bunlar 9 Eylül 2001 terör saldırılarından sonra önce Afganistan, sonra da Irak’ta başlatılan savaşın üç ana kahramanıydı(!). George W. Bush yönetimi, Saddam Hüseyin’in kimyasal ve biyolojik silahlara sahip olduğu yalanını BM Genel Kurulu’nda yumurtlamış, İngiltere ve Danimarka bu yalan doğrultusunda başlatılan savaşların en ön cephesinde Amerikan askerleriyle omuz omuza savaşa tutuşmuşlardı. Blair ile Rasmussen’in siyasi yaşamlarını birleştiren bir ana konu daha vardı: Her ikisi de kendi ulusal istihbaratlarından gelen ‘Irak’ta kimyasal-biyolojik silah tespit edilemedi’ yönündeki raporları ‘hasıraltı’ edip halkından saklamış, kendi parlamentolarına da yalan söylemekten sakınmamışlardı. Bir gerçeği hiç unutmayalım: Afganistan ve Irak’ta Amerikan askerlerinin yanında açıkça savaşan üç ülke bulunmaktaydı: Kanada, Hollanda ve Danimarka. Özellikle Hollanda ve Danimarka komandoları (her iki ulusun da komandoları dağlık-karlı alanlarda savaşın uzmanları olarak tanımlanıyor) Afganistan’da ciddi kayıplar da vermiş durumdalardı. ‘Danimarkalı’ Rasmussen görevi kimden devralacaktı? ‘Hollandalı’ NATO Genel Sekreteri Yahudi Jaap de Hoop Scheffer’dan. Başka söze gerek var mıydı? diye soran yazar, herhalde NATO’nun emperyalizmin ordusu olduğuna ve özellikle Yahudi asıllıların bu şeytan ordusunun başına oturtulduğuna dikkat çekmeye çalışmıştı. Bu Rasmussen İstanbul’da, İslâm dünyasından özür dilemek bir yana karikatür krizini, ifade özgürlüğü bağlamında değerlendirerek küstahlıkta son noktaya ulaşmıştı. ABD’nin yeni Başkanı Obama da, başkent Ankara’da misafir olduğu Türkiye’yi şoka uğratmıştı. Obama sözde Ermeni soykırımı konusunda Ermeni lobilerine verdiği sözün arkasında olduğunu açıklamıştı.

Ahmedinecad ve Chavez Siyonizm’e karşı işbirliği yapmışlardı ve Rahmetli Erbakan da İran ziyaretine başlamıştı.

Her ikisi de emperyalist ABD karşıtı olan Ahmedinecad ve Chavez, yeni bir dünya düzeni kurulmasını ve Birleşmiş Milletler’de reform yapılmasını istiyorlardı. İki lider, şimdiye kadar birçok görüşme yaparken, iki ülke arasında son 3,5 senede 186 anlaşma imzalandığı dikkatlerden kaçmamıştı. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, 2 günlük ziyaret için ülkeye gelen Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’le görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, küresel krize karşı 10 yıllık plan hazırlayacaklarını vurgulamıştı. Ahmedinecad, “İran-Venezuela ilişkilerinde yeni bir ortak devrimci cephe açılmıştır. Bu, sadece iki ülke menfaatlerine hizmet etmeyecek, dünyada da barış ve kardeşliğin teşviki için model olacaktır” açıklamasını yapmıştı. Dönemin İran Cumhurbaşkanı, iki ülkenin uluslararası pek çok konuda ortak yaklaşım içinde olduklarını vurgulamıştı.

Chavez ise, dünyadaki mevcut ekonomik krizin “kanser gibi yayıldığını” hatırlatmış ve krizin, İran ve Venezuela ekonomilerinin gelişmesi ve ülkelerin kalkınması için fırsat olabileceğini aktarmıştı. İki ülke arasında ortak kalkınma bankası kurulması da planlanmıştı. Her ikisi de emperyalist ABD ve Siyonist İsrail karşıtı olan Ahmedinecad ve Chavez, yeni bir dünya düzeni kurulmasını ve Birleşmiş Milletler’de reforma gidilmesini savunmaktaydı. İran ve Venezuela arasındaki karşılıklı ticaret 5 milyar dolara ulaşmıştı. İran’a 7 ziyaret gerçekleştiren Chavez, bu ülkeyi “ikinci vatanı” saymaktaydı. Chavez, İran’ın nükleer enerji programına da destek çıkmıştı. İran, iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından dolayı 2006’da Chavez’e devlet madalyası takmıştı.

Ve hele T.C. 54. Refah-Yol Hükümetinin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Cumhurbaşkanı Ahmedinecad ve Dini Liderinin özel davetiyle ve İran’a yönelik bir saldırı hazırlığı öncesinde bu ülkeye yaptığı ziyaret, tarihi bir önem ve anlam taşımaktaydı. Yoğun bir gündemle Tahran’a giden Erbakan’a en üst devlet protokolü uygulanmıştı.

12 Nisan 2009 Pazar günü İran gezisine başlayan Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümet’in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, Tahran’daki görüşmeleri tarihi bir aşamaydı. Devlet protokolü uygulanan Erbakan’ın, Tahran’daki temaslarına büyük bir ilgi vardı. Türkiye ile İran arasındaki ilişkilerin örnek bir şekilde gelişmesi gerektiği kaydedilen görüşmede, dünyada barış ve adaletin tesis edilmesi için “Yeni Bir Dünya’nın kurulması mesajı” da özellikle vurgulanmıştı.

Artık, İran Savaşı Başlamış Bulunmaktaydı… ABD İran’a; vurmasa bitecek, vursa batacaktı!

ABD’nin önceki Siyonist Devlet Başkan Yardımcısı Joe Biden: İran mutlaka hizaya sokulmalıdır! tehdidini savurmuşlardı. O süreçte, Orta Doğu bölgesini kapsayan beş günlük resmi ziyaret çerçevesinde İsrail’e giden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “İsrail’i tecrit etmek için uluslararası düzeyde bir çaba harcadığını” açıklamıştı. Kendisinin Siyonist olduğunu kamuoyuna açıklayan Biden, İsrail’deki temaslarına Kudüs’te Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile görüşerek başlamıştı. Peres ile görüşmesinde: “Dünya çapında İsrail’i tecrit etmeye yönelik çabalar var” diyen Biden, Batılı ülkelerin bu çabaları önlemek için yeterince çaba göstermediklerini hatırlatmış ve “Bu durum, düşmanlarımızın elini güçlendiriyor” diye yakınmıştı. “İran’ın da hem içeride, hem dışarıda her zamankinden daha tecrit edilmiş vaziyette olduğunu” öne süren Biden, İsrail’in güvenliğiyle ilgili olarak, ülkesi ile İsrail arasında herhangi bir görüş farklılığı bulunmadığını vurgulamıştı.

Siyonist Peres ise İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’a yüklenmiş ve sözde “İran tehlikesi” üzerinde yoğunlaşmıştı. Ahmedicad için “Sanki biz şeytan, o kurtarıcıymış gibi, bizi karalamaya çalışıyor” ifadesini kullanan Peres, “Kahraman gibi dolaşmasına izin verilmemesi lazım. Ahmedinecad gibi, açıkça İsrail devletinin yok edilmesi çağrısında bulunan bir adam BM üyesi olamaz” diye çıkışmıştı. İran’a karşı ekonomik yaptırımların yeterli olmadığını savunan İsrail Cumhurbaşkanı, “BM Güvenlik Konseyi’nde hem daha sert yaptırımlara yönelik adımlar atılmasını, hem de olası bir İran saldırısına karşı önlemler alınmasını” tekrarlamıştı.

ABD, İran’ı Türkiye üzerinden vurmaya çalışmaktaydı

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Eylül 2009 sonuna doğru Pentagon’da gazetecilere yaptığı açıklamada “İran’ın henüz uzun menzilli füze tehdidi oluşturmadığı yolundaki istihbarat yanlış çıkarsa, ABD’nin Avrupa için füze savunma planlarının değiştirilebileceğini” açıklamıştı. Gates, “Obama’nın önerdiği sistem, İran’ın stratejik tutumuyla yakından ilgili. Ayarlama ona göre olacak. Kullanılacak yeni teknolojilerde daha çok esneklik sağlayacak” derken “esneklik getirecek yeni teknolojiler” ifadesiyle kastettiği, gerçekte ABD Başkanı Bush’un Doğu füze kalkanı projesini Türkiye üzerine kaydırma planıydı. İran ve Rusya’yı kuşatmaya alacak, Türkiye’yi de büyük riske sokacak hazırlıklar yapılmaktaydı. İran’a yönelik saldırı ve savunma stratejisini Türkiye üzerinden devreye sokmak, Washington’un uzun süredir üzerinde çalıştığı bir proje olmaktaydı.

Tarihi gerçek: “Amerikan rüyası” sona yaklaşmıştı!..

“21. Yüzyılda Amerika’nın Küresel Stratejileri” isimli kitabın yazarı, yaptığı araştırmalarda şu sonuca varmıştı: Amerika’nın içinde sağduyu sahibi, isabetli öngörülerde bulunabilen bir avuç bilim adamı ve uzman, “Küresel İmparatorluk” hayali peşinde koşan, bu yolda çok ciddi bütçeler ayıran, ülkeleri işgal etmeye kalkışan ABD yönetimine şöyle sesleniyorlardı: “Gücünüzün sonbaharını yaşamaktasınız ve giderek çöküşe yaklaşmaktasınız!” Yazar, özetle şunları hatırlatmışlardı: Amerikan gücü, tahakküme, şiddete, işgale ve zorbalığa dayanmaktaydı. Böyle bir gücün uzun süre devam edebilmesi, dünya üzerinde etkisini sürdürebilmesi imkânsızdı. Mutlaka gerileyecek, güç kaybedecek ve yıkılacaklardı. Nitekim Bush yönetiminin “Haçlı zihniyeti” ile davranması, Afganistan ve Irak’ta katliam yapması, masum insanların hayatlarını hiçe sayması, gücüne güç katmamış, aksine hem maddi olarak çok ciddi bir yükün altına sokmuş, hem de dünyada en çok nefret edilen ülkelerin başında yer alarak kolay kolay silinmeyecek kötü bir miras bırakmıştı. Amerika, dış politikasında “Yeni Muhafazakârlar’ın yanlış yönlendirmesiyle kaybettiği gücünü toparlamaya fırsat bulamadan, şimdi de küresel ekonomik krizin sarsıntısıyla yüz yüze kalmıştı.

Yakın Tarihin Fesatlıkları ve Fırsatları: Türkiye ve İran niye kuşatılmaktaydı?

Peşinen, samimi bir inancımı ve kanaatimi belirtmek istiyorum: Türkiye ve İran merkezli adil ve asil bir dünya değişimi ve yeni bir medeniyet devrimi oldukça yakındır! Tabii ve tarihi şartları ve talihli fırsatları İran ve Türkiye’yi buna mecbur bırakmaktadır. Ama şu anda Türkiye ve İran tarihinin en karanlık tehlike ve tuzaklarıyla boğuşmaktadır. Devlet çarkları çatırdamakta, Din ılımlaştırılıp Emperyalizmin hizmetine sokulmaya çalışılmakta, milli ve manevi birlik bağları koparılmaya uğraşılmakta, her iki ülkenin ekonomileri iflasa zorlanmakta, ahlaki yapı giderek yozlaştırılmakta, aileler yıkılmakta, açların ve muhtaçların sayısı çoğalmaktadır. Bütün stratejik kurumlarımızın, fabrikalarımızın, bankalarımızın, limanlarımızın, maden ocaklarımızın ve petrol kaynaklarımızın yabancılarca yağmalanması amaçlanmakta ve ülke topraklarımız parsel parsel elimizden alınmaya çalışılmaktadır. Yani Siyonist ve emperyalist odaklarla yeni bir kapışma ve tarihi hesaplaşma kaçınılmazdır!

Peki Türkiye ve İran merkezli büyük değişimin nasıl gerçekleşmesi umulmaktadır?

İsrail güdümlü şeytani gaye ve gayretler, aşağıdaki girişim ve gelişmeleri doğuracaktır:

1- Amerika sarsılan prestijini kurtarmak ve aykırı sesleri susturmak üzere, belki de Körfezden, İncirlik’ten veya Kerkük’teki yeni üssünden uçaklar ve füzelerle ve İsrail’le birlikte İran’a saldıracaktır.

2- İslam dünyasındaki iktidarların, Irak’ta olduğu gibi ABD’nin bu İran cinayetine de ortak olması, toplumda ve parti tabanlarında bir nefret dalgası oluşturacaktır.

3- Rusya, Çin, Pakistan ve İran ABD’ye karşı resmen cephe açacaktır.

4- Bu gelişmeler üzerine zaten krizdeki küresel ekonomi iyice bozulacak ve bundan en çok da, ABD güdümlü İslam ülkeleri etkilenip sıkıntıya uğrayacaktır.

5- Halkların yoğun tepkisi ve iktidarların çaresizliği ve beceriksizliği üzerine Devlet Başkanları, Anayasal görevleri gereği; hükümeti ve meclisi feshedip Milli Çözüm hükümetleri kurulacaktır.

6- Hemen ardından Türkiye “artık üslerini ABD’ye kullandırmayacağını” açıklayacak ve Anti emperyalist cepheye avantaj sağlayacaktır.

7- Bu arada Amerika’nın yıllarca ezdiği ve sömürdüğü Almanya ve Japonya, 2. Dünya Savaşı’nın intikam hırsıyla bu yeni cepheye katılacak; AB de Amerika’dan desteğini çektiğini açıklayacaktır.

8- Sonunda Amerika İran’da kesin bir hezimete uğratılacak, tüm Ortadoğu, Asya, Afrika, Güney Amerika ve Avrupa’daki üslerini ve işgal bölgelerini terk edip çıkmaya mecbur kalacak ve sonunda NATO da dağılacak, ya da emperyalizmin güdümünden çıkıp yeni bir şekil alacaktır.

9- Böylece İsrail çıbanı deşilmiş olacak, Siyonist ve saldırgan merkezler hizaya sokulacaktır.

10- Başından beri bu gelişmeleri yönlendiren Milli Türkiye ve İran Merkezli, Adil ve Asil yeni bir dönemin evrensel kurum ve kuruluşları ilan edilerek, mehdiyet ve merhamet medeniyeti başlayacaktır! Evet bütün bunların pek yakın bir zamanda gerçekleşeceği umulmaktadır. Ve Hz. Mevlâna’nın: “Böylesi müjdenin hayaline inci mercan hediye edilir; ama gerçeğine ise, ancak can kurban verilir” sözünü hatırlamanın zamanıdır.

 

The Historical Responsibilities of Iran and Turkey

and

THE OBLIGATIONS OF A NECESSARY ALLIANCE

We arranged a visit program here in this country in order to condemn the embargo decision which the USA government, under the control of the Zionist and Imperialist powers, has taken by completely unright and baseless claims against Iran, our brother and neighbour country and also to remind the Iranian people that we support them. We, as the team of the Magazine ‘National Solution’ (Milli Çözüm) and its authors, set off to accomplish ‘our visit of brotherhood duty and morale support’ in peace and by affirmative conclusions, which we have organized with the purpose to announce our country’s good prayers and good wishes to the capable and brave managers and to the aware and strong people of Iran, and also to share our impressions back in Turkey and with our foreign representatives. With the participation of our News and Contact Manager Nevzat Gündüz, General Broadcast Director Osman Eraydın, the Chief of Broadcasting in Europe and America Yakup Gözübüyük, our Officer in charge of Asia and Africa Veysel Uzun; we hope that our visit program firstly to the cities Mashad, Tehran, Qom and Isfahan, then the visits we have to the historical cities and cultural centers in Iran will be sincerely welcomed by the local managers and authorities, inshallah.

Despite the economic and cultural disaster and destructions the racist imperialist powers have been running gradually and cunningly for centuries, thanks to Allah that Iran the natural and historical representative of the Shia Islam and Turkey the most important center of the Sunni Islam are still strong and steady and withstanding against the globa-corruptors. This is why Turkey and Iran, which are both set as a target at every chance, must put aside some matters of differentness and contradiction, and seriously cooperate in all aspects. This will not only increase their own resistance but also will revive the ramping soul again both of the whole the Islamic world and all the oppressed people. Unfortunately, even at a time when invaded and provoked by the USA and Israel at such a degree, the state that Turkey and Iran satisfy each other only by daily-nominally friendship and support messages, will ease the steps of the global corruptors and trigger their will of attacking our countries, and eventually the efforts needed to be taken to cooperate will no longer have effect.

It is exactly high time to sincerely adopt the very important and historical projects of Our deceased Master Necmettin Erbakan, projects such as:

– The Islamic United Nations Organization,

– The Islamic Common Market,

– The Islamic Common Currency (Islamic Dinar),

– The Islamic Defenive Alliance and,

– Common Programs of Islamic Culture, Education and Technology. And also to re-activate and make effective the initiative ‘D-8’ which is a concrete representation of all these projects. While these are being carried out, there will be no need to cut off the current relations and alliance of both brother countries with others. Turkey and Iran, immediately and without wasting any time, must work on trading with their National currencies instead of Dollars, can even start trading goods without currency (as barter), must increase their economic, technological and military cooperation to the highest point and then join firstly the ‘D-8’ members and then all the Islam countries into these initiatives.

Reminding once more and never to forget: this is a war of life or death, a sincere, systematic and continuous cooperation will benefit both Turkey and Iran. We must put our common belief and humane matters forward, not some past pains which we have no connection directly and the sect differences, if we do not achieve the unity of power and emotion against our common and certain enemies, then afterwards being regretful will have no benefit. In such a critical and chaotic atmosphere ‘provoking adherence of Shia or Sunni’ intentionally or unintentionally is the same as serving and working for the USA and Israel.

Opposing Iran and Serving Israel

America is playing its last game!

Here are some conclusions we have reached out of the evaluations of the expert guests about the tales of ‘Nuclear Tension’ which America has kept on mentioning for some time via media channels: It is quite clear that America is not after ‘gaining the crop but was after killing the farmer’. By the excuse of ‘Nuclear Tension’, America, which desires to take over all the energy resources in the Middle East, is trying to satisfy all the countries in the world with various plots and satanic strategies just to level Iran down to US benefits. America is constantly triggering this ‘Tension’ to form a puppet Iran country that is controlled easily, that resigns as if like a satellite, that accepts all which is desired, that bribes the resources as wished. In other words, when the Iran government accepts America’s plans on the region, there will not be any current problem. Because the only country that has a nuclear weapon in the region is not only Iran. Israel, Pakistan, India, North Korea also has nuclear weapons. But since these countries are all under control of America there are no problems arising and USA immediately has negotiated with North Korea.

Who were awed by the Erdogan-Ahmadinajad meeting in April 2006?

Remember! the meeting between Prime Minister Erdogan and Iran President Ahmadinajad at the meeting of the Economic Cooperation Organization (ECO) in Baku, was held at a very critical time and was closely observed around the world. Some groups argued on it together with the visit of a board of Hamas in Ankara. Some others talked about it as if a novel scandal taking a point of view not of the side of Turkey but from the side of the USA and Israel. Eric Edelman, the USA Ambassador of that time, tried to prevent the visit of the Turkish President Ahmet Necdet Sezer to Syria, he made some explanations in the manner of a proconsul, and those who got inspired by this reaction presented this visit as a crisis between the Turkish-American relations. The visit of Hamas in Turkey made the neo-cons in America and the Jewish lobby get angry. Some groups in Turkey, especially the newspaper ‘Milliyet’ of that time got even angrier than the neo-cons. However, the board of Hamas had visited many other countries around the world. The suggestions of Turkey given to Syria and Hamas were all apparent. Ankara had reminded them of the desires of America. At the meeting of Erdogan and Ahmadinajad well-known matters were discussed but there appeared those who attempted to threat Iran. The role of Turkey and Azerbaijan on the crisis of Iran was very important and meaningful. The USA and Israel wanted to see both countries beside them. An Israeli official’s saying: ‘Erdogan should not have a meeting with Ahmadinajad. The USA has passed on its suggestion about this to Ankara.’ had no difference from the high-browed Edelman. Therefore, we have to get rid of those ones who did not have a mercy and understanding even as much as George Stown, the British Foreign Minister of that time, who was fired upon the pressure of America because of his saying despite the possibility of losing his chair: ‘An attack made to Iran will be wildness and there is no reason to do it.’

You the Iranian and Turkish People! You the Ummah of Muhammad! Wake up!..

Before the invasion of Iraq, upon the duty they had received, the civilian American Generals(!) in Turkey, who tried to push Turkey into the war besides America but failed, started a new ‘psychological movement’ just before the attack on Iran. The operation which was organized and planned months ago in the well-known castle on the hills of Istinye, had two goals:

1- Stop the oppositions against America in Turkey!..

2- Pit Turkey and Iran against each other and make battle!..

Retired general Ertugrul Ozkok, responsible of the media during the operation, had taken the first step to break down the ‘opposition against America’ which had plummeted after the American navy anchored in the Turkish waters and after the Turkish soldiers were sacked on the head in Suleimaniye. He did so by mentioning the pre-prepared ‘scenarios’ in his newspapers.

The Turkey leg of preparation of ‘Attack on Iran’

The present target of the USA and Israel is Iran, and the next is going to be Turkey.

Do remember, the Zionist Israel at the meeting between Putin and Trump in July 2018 had met an agreement on Iran leaving Syria. Ali Akbar Walayati, the International Relations Consultant of Iran Leader Ali Hamaney, had made an explanation that the Iranian military forces in Syria and Iraq would withdraw “upon the will of Syrian and Iraqi governments.”

Ron Dermer, the American ambassador of Israel, emphasized that the Israel government had reached an agreement about the departure of Iran leaving Syria at the meeting on the 16th of July between the Russian president Vladimir Putin and American President Donald Trump. At one meeting Dermer said: ‘It is so clear that the most current event is the condition in Syria. If Russia and the USA can reach an agreement on the political process in Syria, according to the Israel’s point of view, the departure of Iran from Syria must be guaranteed. This will be a vital and affirmative development for the region.’ He reminded that the meeting between Putin and Trump is a positive development all alone, because the cooperation between Russia and America would help solving many problems in the region.

The message from Netanyahu saying: ‘We have no problem with Asad!’ was only to isolate Iran!..

On the other side Israel Prime Minister Binyamin Netanyahu made an explanation that they had no problem with the Syrian leader Bashar Asad. Israel Prime Minister Binyamin Netanyahu, when leaving Russia where he had arranged a formal visit, made some comments about the latest developments in Syria while reporting to the journalists. He mentioned that his country did not want to interfere on the domestic issues of Syria and that they had not had any attempt to do so in the past. He pointed out that they were only bothered about the presence of Iran, Hezbullah and ISIS in Syria.

‘Was Putin also assisting Israel?’

During a partner press conference with Putin, Trump who put forward that a cooperation between the two countries had a potential to save(!) hundred thousands of lives made an explanation saying: ‘President Putin is also helping Israel.’ The US president Trump defined that the crisis of Syria was complex and that the cooperation between his country and Russia would help save(!) hundred thousands of people’s lives. Trump, who mentioned that the relations between the two countries had been at a very bad situation and said ‘I think this situation has been changing in the last hours’, reminded that there were no ‘secret agreement’ between the Russian government and his own election campaign. Trump, also naming Israel, made an explanation saying: ‘President Putin is also helping Israel. Both of us have talked to Binyamin Netanyahu and they also want to take action on the issue of Syria relating the safety of Israel.’ Trump made a comment saying: ‘Our military forces have been getting on well with each other even better than the politics leaders for a long time. The Russian and American soldiers have started to get on well with each other in Syria.’ And yet, a letter from Valeriy Gerasimov the Russian General President to his colleague American Joseph Dunford about a cooperation in Syria had appeared. This letter was first announced by the British News agency Reuters. Afterwards the Russian Pravda newspaper and then some other broadcasting organs had started to mention this letter.

A second Incirlik base was prepared against Turkey and Iran!

The Americans founded an air base in Syria similar to the Incirlik Air Base, which is Chaos base. Military equipment loaded carrier planes has started to land on the base which was founded on the area where YPG terror organization had settled. On the footage of the media, it was quite clear that beside ammunition, satellite equipment was also being transferred to the areas where the terror organization had settled in order to set up an air force defence system. In the Northern part of Syria where the YPG terror organization had invaded the first air base founded and activated was Tal-Baydar air base in the city Hasaka. The first planes landing on the base, which was assigned for the USA Air Forces 816 Flights Airline Group, were the C-17 military cargo planes which America was using. This meant that weapon assistance was going to happen by air. By this Air base, the USA was going to transfer the weapons to the terror organization not only on land but also by air. The USA, which carried and located the weapons in C-17 military cargo planes first to Incirlik and to other bases around the Middle East, would load these weapons onto trucks and send them to YPG. Since there were no such bases in Syria suitable for such cargo planes’ landings, The USA preferred trucks convoys. But then they would provide their assistance to the terror groups directly with these cargo planes.

Conclusion:

Thereon, Turkey and Iran would either overcome these baseborn attacks of America and the global disbelievers with a sensible and believing manner and a serious and brave cooperation and open wide the gates of peace and salvation for all Muslims and oppressed people; or – may Allah forbids, they go on living their old unawareness and sectarianist policies, and then would face huge disasters.

In terms of the Just Order, the Just Economic Order prepared by Erbakan, to say in terms of the Qur’anic order, the following are the actions that we must take immediately as a ‘cure’:

1- Iran and Turkey treasury must start ‘Gold Bond’. These must be sold and bought in Turkish Liras and Iranian Riyals according to the law of supply and demand, there must not be any spread between them, these bonds must have worth as gold. Even, the D-8 countries should also be convinced to participate in this system.

a) The bonds must have no difference from gold.

b) If bonds are enabled, they will be more easily transferred than gold.

c) Bonds can be decreased as much as desired, and can be exchanged.

d) ‘Gold bonds’ must be applied also as a unit in crediting.

2- All daily payments must be made in Turkish liras. Even if you have debt in dollars, daily domestic payments should be in Liras. But all debts should be applied in ‘Gold Bonds’. In this way the effect of inflation on the market will be zeroed.

3- ‘Working Credits’ must be provided for the working group with ‘Building Bonds’. Those who wish to work can work for any desired company, in response extra credits are provided for the employer and will be in debt for the government. The employees’ effort will be paid rightly. In such a way, all managements will easily obtain ‘Capital without interest’. All workers will be working according to the law of supply and demand.

4- ‘Purchasing credits’ must be provided for the public. So, consumers will have made their purchase by the prices of that time at the start of the season. If this is applied, producing and consuming will be planned at the start of the year. By initiating local and national projects of development, an opportunity to produce the goods which are not produced in the country and are imported from abroad will be provided and so the merchants who receive orders will start exporting the extra orders they recieve bu selling these produced ones. Thus, the balance of supply and demand will be set. This is called the ‘salam bond’ application.

5- The government must start selling and buying public areas through the ‘Building Bonds’. There should be no spread between buying and selling. The government should sell by the same price of buying. In this way there will be a currency going in and out in the market. And by this way, dollar will be neutralized.

 

وظایف تاریخی ایران و ترکیه

و

اهمیت های اتحادی لازم

ما برنامه سفری از کشور ایران داشتیم تا تصمیم تحریم که دولت امریکا, تحت کنترل قدرتهای صهیونیسم و امپریالیست , با تکیه بر ادعاهای نادرست و بی اساس بر علیه ایران کشور برادر و همسایه گرفته را محکوم کنیم و همچنین به ملت ایران خاطرنشان کنیم که ما از انها حمایت میکنیم. ما تیم مجله “راهبرد ملی” (Milli Çözüm) به همراه نویسندگان و سردبیران آن, عزم خود را جزم کردیم تا “ وظیفه دیدار برادرانه و حمایت معنوی” خود را در صلح و با نتیجه گیری مثبت , که با هدف اعلام دعای خیر و بهترین آرزوها برای مدیران قدرتمند و شجاع و مردم آگاه و قوی ایران برنامه ریزی شده , به انجام برسانیم, و همچنین در بازگشت به کشور ترکیه این احساس و عقیده را با مردم و با نمایندگان خارجی در میان بگذاریم. با حضور و همراهی مدیر خبری و ارتباطات ما ” نزوت گوندوز” , مدیر ارشد پخش ما ” عثمان ارایدین” , ناظر پخش در در اروپا و امریکا ” یعقوب گزوبیوک” , مسئول اسیا و افریقا “ویصل اوزون” , امیدواریم که به امید خدا برنامه دیدار ما اول از شهرهای مشهد ,تهران , قم و اصفهان و سپس بازدیدهای ما از شهرهای تاریخی و مراکز فرهنگی در ایران , از سوی مدیران و مقامات محلی صمیمانه و به گرمی مورد استقبال قرار گیرد.

با وجود فجایع و ویرانی های اقتصادی و فرهنگی که قدرت های نژادپرست امپریالیست برای قرن ها به تدریج و زیرکانه پیش برده اند, خداراشکر که ایران , نماینده طبیعی و تاریخی اسلام شیعی ,و ترکیه مهم ترین مرکزاسلام سنی , هنوز قدرتمندانه و پا برجا در مقابل مفسدان جهانی ایستاده اند. به این دلیل است که ترکیه و ایران, که هردو در هر فرصتی هدف های ثابت برای مفسدان هستند, باید تفاوت ها و تناقضات موردی را کنار گذاشته , و به طور جدی در تمامی زمینه ها همکاری کنند. این نتنها باعث افزایش مقاومتشان می شود, بلکه همچنین موجب احیا روح , هم در دنیای اسلام و هم در مردم ستمدیده می شود. متاسفانه, حتی در زمانی که توسط امریکا و اسرائیل مورد تهاجم و تحریک واقع می شوند, شرایطی که ایران و ترکیه یکدیگر را با پیام های حمایت و دوستی ظاهری و نمادین مورد خطاب قرار می دهند, باعث اسانتر شدن راه و اراده ی فاسدان جهانی برای حمله به کشورهای ما میشود, و در نهایت اقداماتی که باید انجام شوند تا همکاری صورت گیرد بدون اثر خواهد بود.

اکنون دقیقا زمان آن است که به طور جدی پروژه های مهم تاریخی مرشد مرحوم ما نجم الدین اربکان را به کار گیریم, پروژه هایی مانند:

-سازمان ملل متحد اسلامی

-بازار مشترک اسلامی

-واحد پولی مشترک اسلامی ( دینار اسلامی)

-اتحاد دفاعی اسلامی

-برنامه های مشترک فرهنگی , آموزسی و تکنولوژی اسلامی. و همچنین فعال سازی دوباره و تاثیر بخشی ابتکار D-8 که بیانگر شالوده ی تمام این پروژه هاست. در هنگام انجام اینها نیازی به قطع روابط و همکاری های کنونی دو کشور برادر با دیگر کشورها نیست.

ترکیه و ایران , به سرعت و بدون اتلاف وقت , باید بر تجارت با ارز کشورهای خود به جای دلار تمرکز کنند, همچنین می توانند شروع به تجارت بدون ارز ( مثل تهاتر) کنند, بایدهمکاری های اقتصادی , تکنولوژِی و نظامی شان را تا بالاترین حد افزایش دهند و سپس اول اعضای D-8 , و بعد تمامی کشور های اسلامی را در این پروژه ها وارد کنند.

یک بار دیگر خاطر نشان میشود و هرگز نباید فراموش شود که : این یک جنگ زندگی یا مرگ است, یک همکاری صمیمانه , سیستماتیک ومداوم به سود هر دو کشور ترکیه و ایران خواهد بود. ما باید اعتقادات و موارد دوستانه و نه درد های گذشته که ارتباط چندانی نداشتیم و نه اختلافات مذهبی را پیش رو قرار دهیم, اگر ما به اتحاد , قدرت و شور و انگیزه در مقابل دشمنان مشترک و مسلم خود نرسیم, بعدها پشیمانی سودی نخواهد داشت. در چنین فضای حساس و پر هرج ومرج “برانگیختن اختلافات شیعهو سنی”به طور آگاهانه و ناآگاهانه همانند خدمت و کارکردن برای آمریکا و اسراییل است.

آمریکا در حال اجرای آخرین بازی خود است.

در ذیل بعضی نتایجی هستند که ما از ارزیابی متخصصان مهمان خود راجع به داستانهای “تنش هسته ای” آمریکا, از طریق کانال های رسانه ای چندی است بیان میکند , بدست آوردیم: تقریبا مشخص است که آمریکا بدنبال “به دست آوردن محصول نیست, بلکه به دنبال کشتن کشاورز است”. به بهانه ی “تنش هسته ای” امریکا , که به دنبال بدست آوردن تمامی منابع انرژی در خاورمیانه است, سعی میکند تمام کشورهای جهان را با نقشه های مختلف و استراتژی شیطانی در راستای پایین آوردن ایران در سطح منافع آمریکا , هماهنگ کند. آمریکا به طور مداوم این “تنش” را برمی انگیزد تا یک ایران دست نشانده ایجاد کند که به راحتی کنترل میشود, مثل یک ماهواره در اختیار است, تمام درخواست ها را قبول میکند , که تمام منابع را طبق میل آنها باج میدهد. به زبان دیگر, هنگامی که دولت ایران , برنامه ای آمریکا در منطقه را قبول کند , دیگر مشکلات کنونی وجود نخواهد داشت. چراکه ایران تنها کشوری نیست که در منظقه سلاح اتمی دارد. اسرائیل , پاکستان, هند و کره شمالی نیز سلاح اتمی دارند. اما از آنجائیکه این کشورها تماما تحت سیطره آمریکا هستند, هیچ مشکلی پیش نمی آید, و آمریکا نیز با کره شمالی وارد مذاکره شده.

چه کسانی از ملاقات اردوغان-احمدی نژاد در ۹۰۰۲ احساس نگرانی می کردند؟

به خاطر بیاورید! ملاقات بین نخست وزیر ترکیه اردوغان و رئیس جمهور ایران احمدی نژاد را در سازمان همکاری اقتصادی )ECO( در باکو, که در زمانی بسیار حیاتی انجام شد و در تمام دنیا به دقت دنبال میشد. بعضی گروه ها آنرا با ملاقات سران حماس در امریکا مقایسه میکردند. بعضی دیگر آنرا یک رسوایی بزرگ , نه ازنظر ترکیه که از نظر آمریکا و اسرائیل, مینامیدند. اریک ادلمن, سفیر آمریکا در آن زمان , سعی میکرد که از سفر رئیس جمهور ترکیه احمد نجدت سزر, به سوریه جلوگیری کند, او مطالبی را به شیوه دیپلماتیک بیان کرد, و آنهایی که تحت تاثیر این عکس العمل قرار گرفتند, این ملاقات را بحرانی در روابط ترکیه – آمریکا می دیدند. ­ملاقات حماس در ترکیه باعث خشم نومحافظه کاران و لابی یهود در آمریکا شد. بعضی گروه ها در ترکیه , خصوصا روزنامه “ملیت” آن زمان حتی از نومحافظه کاران خشمگین تر شدند. به هد حال, سران حماس به بسیاری کشورها سفر کرده بودند. آنکارا به آنها علایق و نظرات آمریکا را یادآوری کرد. در ملاقات اردوغان-احمدی نژاد مسایل کاملا روشن مورد بحث بود اما باعث آشکار شدن آنهایی شد که سعی در تهدید ایران داشتند. نقش ترکیه و آذربایجان در تهدید در بحران ایران بسیار حیاتی و معنادار بود. آمریکا و اسرائیل خواهان حضور هردوکشور درکنار خود بر علیه ایران بودند. تا جاییکه گفته یک مقام اسراییلی: “اردوغان نباید با احمدی نژاد دیدار کند. آمریکا این موضوع را به آنکارا منتقل کرده است”فرقی با ادعای ادلمن نداشت. از این رو, ما باید از شر آنهایی شفقت و درک به اندازه ی جرج استون, وزیر امور خارجه وقت انگلستان , که به رقم احتمال از دست دادن مقامش به دلیل اینکه گفت : “ حمله به ایران وحشی گری خواهد بود و دلیلی هم بر انجام آن نخواهد بود”و اخراج نیز شد؛ خلاص شویم.

ای مردم ایران و ترکیه! ای امت محمد (ص) ! بیدار شوید.

قبل از حمله ی عراق, که طبق دستور انجام شد, دست نشانده های غیر نظانی آمریکایی در ترکیه, که تلاش میکردند که ترکیه را در جنگ همراه با آمریکا وارد کنند؛ولی موفق نشدند؛ شروع به یک سری “حرکت روانی” جدید دقیقا قیل از حمله به ایران کردند. عملیاتی که ماه ها قبل در قلعه ای معروف بر تپه های لیستین برنامه ریزی وطراحی شده بود و دو هدف داشت:

۱ متوقف کردند تحرکات ضد آمریکایی در ترکیه

۲ رودررو کردن و جنگ افروزی بین ایران و ترکیه

ژنرال بازنشسته ارطغرل اوزکوک , مسئول رسانه ها درهنگام عملیات , اولین قدم را برای شکست “اتحاد ضد امریکایی” که با لنگر انداختن ناو آمریکایی در آبهای ترکیه و سربریده شدن سربازهای ترکیه در سلیمانیه , افت کرده بود, برداشت.

او این کار را با بیان کردن “سناریوی ملی” از پیش تعیین شده در روزنامه های خود انجام داد.

پایه ی ترکیه ای آماده سازی “حمله به ایران”

هدف کنونی آمریکا و اسرائیل اربن است, و بعدی نیز ترکیه خواهد بود.

بیاد بیاورید که, اسراییل صهیونیست در ملاقات بین پوتین و ترامپ در ۸۱۰۲ قراردادی را برای خروج ایران از سوریه تنظیم کرد. علی اکبر ولایتی, مشاور امور بین الملل رهبر ایران سید علی خامنه ای, بیان کرد که نیروهای نظامی ایران در سوریه و عراق ” در صورت اراده ی دولت های سوریه و عراق” خارج خواهند شد.

رودن درمر, سفیر اسراییل در آمریکا , تاکید کرد که دولت اسراییل به توافقی درباره ی خروج ایران از سوریه , در ملاقات ۶۱ جولای بین رییس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ , دست یافته است. در یک جلسه درمر گفت” کاملا مشخص است که رویداد مهم امروز ,شرایط در سوریه است. اگر روسیه و آمریکا بتوانند به توافقی در زمینه روند سیاسی سوریه, طبق نظر اسراییل برسند, خروج ایران از سوریه باید تضمین گردد. این یک پیشرفت مثبت و موکد برای منطقه خواهد بود”. او خاطر نشان کرد که ملاقات بین پوتین و ترامپ خود به تنهایی یک پیشرفت مثبت است, چرا که همکاری بین امریکا و روسیه به حل مشکلات بسیاری در منطقه کمک خواهد کرد.

پیام نتانیاهو “ما مشکلی با اسد نداریم” تنها برای منزوی کردن ایران بود.

در سوی دیگر نخست وزیر اسراییل بنیامین نتانیاهو توضیح داده بود که آنها با رهبر سوریه بشار اسد هیچ مشکلی ندارند. نتانیاهو هنگام ترک روسیه بعد از ملاقات های رسمی در دیدار با خبرنگاران جملاتی را در مورد تحولات سوریه بیان کرد. او خاطرنشان کرد که کشورش نمی خواسته که در مسایل داخلی سوریه دخالت کند و اینکه قبلا هم هیچ تلاشی برای ایم موضوع نداشته اند. او اشاره کرد که آنها تنها از حضور ایران , حزل الله و داعش در سوریه نگران هستند.

“آیا پوتین نیز به اسراییل کمک میرد؟”

در هنگام یک کنفرانس مشترک با پوتین , ترامپ بیان کرد که همکاری بین دوکشور توانایی بالقوه برای نجات جان صدها هزار نفر را داردو توضیح داد که “ رییس جمهور پوتین نیز به اسراییل کمک میکند”.رییس جمهور آمریکا ترامپ توضیح داد که بحران سوریه پیچیده است و اینکه همکاری بین کشورش و روسیه به نجات جان صدها هزار انسان! منجر خواهد شد. ترامپ بیان کرد که روابط بین دو کشور در شرایط بدی بوده است و گفت “من فکر می کنم این شرایط در ساعات گذشته در حال تغییر بودند” او خاطر نشان کرد که هیچ “قرارداد مخفی” بین دولت روسیه و حزب انتخاباتی او نبوده است. ترامپ همچنین با نام بردن از اسراییل, این توضیح را داد که “رییس جمهور پوتین نیز به اسراییل کمک می کند. ما هردو با بنبامبن نتاناهو صحبت کردیم و آنها نیز می خواستند اقداناتی در مورد سوریه در رابطه با امنیت اسراییل انجام دهند. ترامپ همچنین بیان کرد: ” نیروهای نظامی ما به خوبی با یکدیگر همکاری میکنند حتی بهتر از رهبران سیاسی سالیان گذشته. سربازان روسی و آمریکایی شروع به همکاری های خوبی در سوریه کرده اند”. و همچنین نامه ای از طرف والری گراسیموف رییس ستاد مشترک ارتش روسیه به همتای آمریکاییش جوزف دانفورد راجع به همکاری در سوریه پخش شد. این نامه در ابتدا توسط پایگاه خبری انگلیسی , رویترز, پخش شد. سپس روزنامه های پراودا روسیه و بعد نیز دیگر نهاد های خبری شروع به صحبت در مورد این نامه کردند.

یک پایگاه اینجرلیک جدید بر علیه ایران و ترکیه آماده سازی شده است.

آمریکاییها یک پایپاه هوایی جدید در سوریه شبیه به پایگاه هوایی اینجرلیک, با هدف ایجاد هرج ومرج احداث کردند. هواپیماهای ترابری نظامی که با تسلیحات نظامی پر شده اند, در این منطقه که در نزدیکی منطقه سازمان تروریستی YPG است , فرود می آیند. در فیلم های رسانه ها کاملا مشخص بود که در کنار تسلیحات نظامی , تجهیزات ماهواره ای نیز به این منطقه که سازمان تروریستی حضور دارد حمل شده تا سیستم دفاع هوایی را راه اندازی کنند. در مناطق شمالی سوریه که سازمان تروریستی YPG آنجا را در اشغال خود گرفته بود اولین پایگاه هوایی که احداث و فعال شد, پایگاه تل بایداردر شهد هاساکا بود. اولین هواپایماهایی که در این فرودگاه که برای گروه ۶۱۸ نیروی هوایی آمریکا اختصاص یافته بود , فرود امدند, هواپیماهای ترابری نظامی C-17 مورد استفاده امیرکا بودند. این به این معنی است که کمک تسلیحاتی از طریق هوا اتفاق خواهد افتاد. از طریق این پایگاه, آمریکا نتنها از طریق زمین بلکه از طریق هوا هم به گروه تروریستی سلاح خواهد رساند. آمریکا, که سلاح ها را در هواپیماهای ترابری نظامی C-17 بارگیری و در ابتدا به اینجرلیک و سپس به دیگر نقاط خاور میانه حمل میکرد, این سلاح ها را در کامیون بارگیری کرده و به YPG خواهد فرستاد. از انجاییکه چنین پایگاه مناسبی در سوریه برای فرود چنین هواپیماهای ترابری وجود نداشت, امریکا کاروانهای کامیونی را ترجیح میداد. ولی بعد از آن کمک های شان به سازمان های تروریستی را مستقیما با هواپیماهای ترابری خواهند رساند.

نتیجه گیری

از این رو, ترکیه و ایران یا باید بر این حملات زیرساختی آمریکا و کافران حهان با حساسیت و با ایمان و همکاری جدیو شجاعانه غلبه کنندو دروازه های صلح و رستگاری را بر روی تمام مسلمانان و مردم مستضعف باز کنند, و یا , خدای ناکرده, با ناآگاهی ور سیاست های فرقه گرایی, به زندگی خود ادامه دهند و در آخر با فاجعه های بزرگ روبرو گردند.

درنگرش نظام عادل, نظام اقتصادی عادل که توسط اربکان تهیه شده بود, طیق دستورات قران , موارد ذیل , اقداماتی هستند که باید به سرعت به عنوان راه حل و درمان انجام دهیم:

۱ خزانه های ایران و ترکیه باید “وثیقه های طلایی را آغاز کنند. این وثیقه ها باید بر اساس لیر ترکیه یا ریال ایران, بر طبق قوانین عرضه و تقاضا خرید و فروش شوند و بین آنها هیچ حدایی نباشد, این وثیقه ها باید پشتیبان و ارزش طلا داشته باشند. حتی کشورهایD-8 را باید برای ورود به این سیستم ترغیب کرد.

الف- وثیقه ها نباید فرقی با طلا داشته باشند.

ب- اگر وثیقه ها معتبر باشند, از طلا راحت تر جا به جا می شوند.

ج- وثیقه ها را می توان در حد دلخواه کاهش داد یا تبدیل کرد.

د-وثیقه های طلایی” را حتی باید به عنوان واحد های اعتباری به کار روند.

۲ تمام پرداخت های روزانه باید به لیر ترکیه باشد. حتی آگر به دلار بدهی دارید, پرداخت های روزانه داخلی باید به لیر باشد. ولی تمام بدهی ها باید در “وثیقه های طلایی” لحاظ شوند. بدین صورت , اثر تورم در بازار صفر خواهد بود.

۳ اعتبارات شغلی “ باید برای طبقه کارگر از طریق “وثیقه های ساختمانی” فراهم شودو آنهایی که دوست دارند کار کنند می توانند برای هر شرکتی که دوست دارند کار کنند, در نتیجه اعتبار بیشتر برای کارفرما وبه صورت بدهی دولت خواهد بود.مزد تلاش کارگر به درستی پرداخت خواهد شد. به این صورت , تمامی مدیران به راحتی به “سود بدون ربا” می رسند. تمام کارگران با توجه به قوانین عرضه و تقاضا کار خواهند کرد.

۴ “اعتبار خرید” باید برای تمام عموم فراهم شود. بدین گونه, مصرف کنندگان خریدهایشان را با قیمت روز درابتدای همان فصل انجام میدهند. اگراین مهم عملی گردد, تولد و مصرف در ابتدای سال برنامه ریزی میشود. با عملی کردن پروؤه های توسعه محلی و ملی, فرصتی برای تولید کالاهایی که در کشور تولید نمیشوند و از خارج وارد می شوند فراهم می شود و  تاجرانی که سفارشهای خود را دریافت می کنند, شروع به صادر کردن مازاد سفارش تولید شده میکنند. از این رو توازن عرضه و تقاضا برقرار می شود. به این “وثیقه سلام” میگویند.

۵ دولت باید از طریق “وثیقه ساختمان” شروع به خرید و فروش مناطق عمومی بکند. هیچ فرقی بین خرید و فروش نباید باشد . دولت باید به همان قیمتی که خریده بفروشد. در این صورت ارز در بازار به جربان می افتد , به به بازار وارد و از بازار خارج می شود. و از این طریق دلار بی اثر می شود.

 

 

Bu makaleyi sesli olarak dinleyebilirsiniz:

{mp3}iranlaturkiyenintarihisorumluluklari{/mp3} 

 

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Ahmet AKGÜL

Ahmet AKGÜL

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
8 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yakup G.

İslam Tek Ümmettir Şuuruyla Hareket…
Siyonizm Arz-ı Mev’ud planının son aşaması için Ambargo ve finansal operasyonlarla 15 Temmuz’un B planını devreye soktuğu dönemde, Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirip kapıştırmak gibi sinsi planını bozmak, Şia ile Ehli Sünnetin iki tabi temsilcisine ihtilaflı konulardan çok daha fazl müşterek paydamız olduğu hatırlatılmak ve İran halkına ve aklıselim yetkililerine moral desteği amaçlı Milli Çözüm’ün İran ziyareti çok önemli ve tarihi bir sorumluluğun yerine getirilmesidir.

Makalede zikredilen Aziz Erbakan Hocamızın Adil Ekonomik Düzen projeleri içinden ivedi aksiyon alınması ve geçiş dönemini kapsayan teklif ve öneriler tarihi ve İslami sorumluluğun yerine getirilmesidir. Arzumuz o dur ki İran’ın aklıselim yetkilileri samimiyetle yapılan bu olumlu ve onurlu yaklaşıma yine samimiyetle kulak verirler.

Makalenin son kısmında zikredilen 10 maddelik tarihi dönüşüm süreci kaçınılmaz bir süreç ve milli düşüncenin sesidir.

Kemal Serkan

MAKALEDE İFADE EDİLEN ŞU HAKİKATLERDEN BAŞKA DA ÇÖZÜM YOLU YOK
MAKALEDE BELİRTİLEN ŞU İFADELERİ ÇOK ÖNEMSEDİĞİM, BAŞKADA ÇARE VE ÇÖZÜM YOLUNUN OLMADIĞINI İFADE ETMEK İSTERİM

Peki Türkiye ve İran merkezli büyük değişimin nasıl gerçekleşmesi umulmaktadır?

İsrail güdümlü şeytani gaye ve gayretler, aşağıdaki girişim ve gelişmeleri doğuracaktır:

1- Amerika sarsılan prestijini kurtarmak ve aykırı sesleri susturmak üzere, belki de Körfezden, İncirlik’ten veya Kerkük’teki yeni üssünden uçaklar ve füzelerle ve İsrail’le birlikte İran’a saldıracaktır.

2- İslam dünyasındaki iktidarların, Irak’ta olduğu gibi ABD’nin bu İran cinayetine de ortak olması, toplumda ve parti tabanlarında bir nefret dalgası oluşturacaktır.

3- Rusya, Çin, Pakistan ve İran ABD’ye karşı resmen cephe açacaktır.

4- Bu gelişmeler üzerine zaten krizdeki küresel ekonomi iyice bozulacak ve bundan en çok da, ABD güdümlü İslam ülkeleri etkilenip sıkıntıya uğrayacaktır.

5- Halkların yoğun tepkisi ve iktidarların çaresizliği ve beceriksizliği üzerine Devlet Başkanları, Anayasal görevleri gereği; hükümeti ve meclisi feshedip Milli Çözüm hükümetleri kurulacaktır.

6- Hemen ardından Türkiye “artık üslerini ABD’ye kullandırmayacağını” açıklayacak ve Anti emperyalist cepheye avantaj sağlayacaktır.

7- Bu arada Amerika’nın yıllarca ezdiği ve sömürdüğü Almanya ve Japonya, 2. Dünya Savaşı’nın intikam hırsıyla bu yeni cepheye katılacak; AB de Amerika’dan desteğini çektiğini açıklayacaktır.

8- Sonunda Amerika İran’da kesin bir hezimete uğratılacak, tüm Ortadoğu, Asya, Afrika, Güney Amerika ve Avrupa’daki üslerini ve işgal bölgelerini terk edip çıkmaya mecbur kalacak ve sonunda NATO da dağılacak, ya da emperyalizmin güdümünden çıkıp yeni bir şekil alacaktır.

9- Böylece İsrail çıbanı deşilmiş olacak, Siyonist ve saldırgan merkezler hizaya sokulacaktır.

10- Başından beri bu gelişmeleri yönlendiren Milli Türkiye ve İran Merkezli, Adil ve Asil yeni bir dönemin evrensel kurum ve kuruluşları ilan edilerek, mehdiyet ve merhamet medeniyeti başlayacaktır! Evet bütün bunların pek yakın bir zamanda gerçekleşeceği umulmaktadır. Ve Hz. Mevlâna’nın: “Böylesi müjdenin hayaline inci mercan hediye edilir; ama gerçeğine ise, ancak can kurban verilir” sözünü hatırlamanın zamanıdır.

MİSAFİR

Milli Çözüm Farkı
İslam coğrafyasında mezhepten bağımsız olarak hangi toprağa ayak basılsa maalesef, toplumun çok az bir kesimi refah bakımından geri kalan kesiminin hakkını sömürmekte ve halkı yoksulluğa mahkum etmektedirler. Ne yazık ki İran halkı için de durum çok farklı görünmemekte. Ne zaman siyonizm belasına meydan okuyan bir tavra meyil olsa hemen siyasi karışıklık, terör, ekonomik buhran gibi silahlara mermi sürülüp devletin şakağına namlu dayanmakta. işte böyle bir ortamda siyon şeytanına piyonların gerçek yüzünü ortaya koyan Milli Çözüm; bu ziyaret vesilesiyle yine yeniden ortak noktalarımızın neler olduğunu, bugün bizleri ayrıştıracak şeylerin söz konusu dahi olmaması gerektiğini, faizin, bataklığın elinden kurtulmanın reçetelerini sunan bir ziyaret gerçekleştirmiş ve reçeteyi tekrar hatırlatmıştır. Bundan dolayıdır ki Erbakan Hocamızın yıllar öncesinden beyan ettikleri “Bu ülkeye Milli Çözüm’e inanan bir yönetim” gerekliliği aşikar olmuştur. Neden mi? Çünkü artık tahammül kalmamış, siyonizm kanser misali her tarafı sarmıştır. Sadece sömürmekle doymayıp tamamen yok etme arzusu ile iyice saldıran bu canavar tayfasına artık dur diyecek Milli ve Manevi değerlere öncelik veren, Hakkı üstün tutan bir anlayış çare olarak görünmektedir.

Neslihan BAYRAKTAR

Ya Kutlu İstikbâl; Ya da İzmihlâl!…
Siyonist planlar; –‘Arz-ı Mev’ud’un tamamlanması için– İran ile Türkiye’yi çarpıştırmak üzere kurgulanmıştı. Zaten işbirlikçi AKP de bu plan doğrultusunda yani “İran’a vurma” sözü karşılığında iktidara taşınmıştı.

Daha önce de dergimizde yazmıştık. [b]Siyonistlere göre: “İran taktik, Türkiye stratejik hedef”ti.[/b] Yani İsrail ve ABD’nin asıl düşmanlık hesapları ve nihai saldırı hazırlıkları Türkiye’ye yönelikti. Hem Türkiye ile İran vuruşturulursa ikisinden de kolayca kurtulacaklardı.

(https://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/george-friedmana-gore-abd-ve-israil-icin-iran-taktik-turkiye-stratejik-dusmandir)

Türkiye’nin stratejik hedefte olması, onun stratejik önemi açısındandı elbette… Türkiye’nin tarihi ve tabii misyonunun en önemli göstergesi; İsrail ve ABD’nin ve tüm küresel güçlerin Türkiye karşısında güçlerini birleşip Akdeniz’e yığınak yapmış olmasıdır. Sırf Türkiye’yi parçalamak için, koskoca bir coğrafyayı ateşe vermekten sakınmayan bir düşman var karşımızda. Dolayısıyla bölgenin huzuru Türkiye’nin bütünlüğünden geçmektedir.[b] Türkiye bu coğrafyanın ‘KİLİT TAŞI’dır. [/b]Öyleyse; ya Türkiye’nin liderliğinde, şaha kalkılacak ve yeni bir dünya; Adil Düzen Medeniyeti kurulacak ve herkes huzura kavuşacak veya Türkiye ile birlikte yok olunacak!…
Bu durumda İran dahil, bölge ülkelerinin tamamı saflaşmalarını düzgün yapmak zorundadırlar. İşte bu hem insanlık adına, hem Müslümanlığımızın gereği olarak elbette en büyük tarihi sorumluluğumuzdur ve tabii bir zorunluluktur.

Orhan

Komşumuz İran’a sahip çıkmak
Amerika ve İsrail,son 20 yıldan buyana,Arap baharı adı altında fitne ve nifak ve savaş çıkartarak müslüman coğrafyasını mezhep çatışmalari ile bir birine düşürmüş ve yani basimisda Irak ve Suriye libya vs.kaosa sürükleyip parçaladikdan sonra ,(bu bop projelerini eş başkanlığını akp hükümeti eliyle destek alıp)son yer İran’a ambargoyla kapıya dayanmış bulunmakta ,Eğer yine bu süreçde de Amerika nin ve İsrail yanın akp hükümeti yer alırsa ,sıra Turkiyedir.Eger ulusal güvenligimizi korumak ve savunmak istiyorsak, dogumuzdaki son komşu ulkemiz İran’a sahip çıkmalıyız.

Necmettin

MUTLAKA SAĞLANACAKTIR!..
“Tüm insanlığın saadetini saglamak”idealini kendine hedef yapmış,Milli Görüş Davası’nın kutlu Lideri ve bu davanın sadık samimi takipçileri olarak Milli Çözüm’ün İran seyahati fevkalade faydalı olmuştur ve olumlu -onurlu sonuçlara gebe bulunmaktadır!..

Tüm insanlığın saadetini tek ilacının,İslam Dİni’nin mübarek ölçüleri olduğuna göre!..Bu mutlak herçeklerin ışığında oluşturulmuş olan “Adil Düzen”sistemi ve çekirdeğini Türkiye ve İran’ın oluşturduğu,8 İslam ülkesiyle yapısı şekillendirilen,gövdesinde 60 müslüman ülkeyi ve hedefinde 160 adet tüm ezilen ülkeleri ve akabinde tüm insanlığın saadetini sağlayacak bir projeksiyonla organize olan tarihi D8 Hamlesi insanlığın tek çıkış yoludur!..Bu kutsi vazifede en büyük rol Türkiye ve İran’ın düşmektedir!

Bu tarihi sorumluluğun gereğini yapmak yerine,bela savmak kabilinden göstermelik bazı müzakerelerle işi geçiştirmek hiç bir sorunu çözmeyeceği gibi, siyonist-emperyalist merkezlerin amaçlarına hedef olmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır! Makalede etraflıca bahsedilen ve hangi adımların acil ve öncelikli olarak atılması gerektiğine dair somut ve yapıcı tekliflerinde bulunduğu yaklaşımlar artık bir zaruret halini almıştır!..

Makalenin son bölümünde yüksek bir hikmet ve bilgelikle kaleme alınan maddeler de göstermektedir ki;bu büyük tarihi değişim ve hamleler,zihniyet ve icraat olarak güdümlü-işbirlikçi kafalarla değil!..Gerçek anlamda Milli ve maneviyatçı sağlam karakter ve zihniyetler le sağlanabilir ve MUTLAKA SAĞLANACAKTIR!..

Necmettin Harun GÜL

ADİL DÜZENDEN BAŞKA ÇIKIŞ VE KURTULUŞ YOLU KALMADI
İslam coğrafyasınında, ortadoğununda, ümmetinde, tüm insanlığın da tek kurtuluş yolu Kur-an ve Resûlullah yolunda, Erbakan hocamızın hazırladığı Adil bir Düzene geçmektir.

N.Gündüz

D-8 projelerinin önemi
ABD nin ambargosuyla ilk olarak,İran toplumunun iktisadi zorluklar içerisinde olduğu bir dönemde geldiğinden, ülkenin yaşadığı ekonomik zorluklar İran ziyaretimiz de açık birşekilde görülmüştür.
Konuştuğumuz insanların söyledikleri işsizlik hat safhada olduğu ve hayatın dahada zorlaşacağından yakınmaları olmuştur.Yıllardır am bargo uygulanan İran ekonomik olarak çok zor durumda ,ancak bunda İran yönetimininde büyük ölçüde kabahati olduğu büyük çapta yolsuzlukların yapıldığı ve
yatırım yapılmadığı petrolün geliriyle geçici rahatlamanın şimdi acı sonuçları yaşanmakta.
Eğer Aziz Erbakan Hocamızın D-8 projeleri yürütülseydi şimdi bu durumlar yaşanmazdı.Buna sebeb olanlar nasıl bir vebalın içinde olduklarını bir düşünseler.
Aynı sorunlar Ülkemizi yönetenler içinde geçerli .Tahran hava alanında bir sürü uçak hangara çekilmiş parça bulamadıklarından uçuş yapadıklarını gözlerimizle gördük .Sen herşeyde dışa bağımlı olursan sonuç bu olur.
Şimdi yeri gelmişken soralım Eğer D-8 ülkelerini yöneticileri D-8 projelerini uygulasaydı şimdi durum böylemi olurdu.Bu işbirlikçi yöneticilerle bu meseleler çözülmez.Herşey kangiren olmuş içler acısı durumda .
ABD alacağı ciddi ekonomik ve diğer alanlardaki yaptırımlarla İran içindeki çalkantıya neden olmayı hedefliyor. Ardından Suriye deki İran üsleri, İran askerleri ve İran tesislerinin olacağını ve öncelikle Suriye de ve Irak’taki İran varlığını sonlandırma gayretinde ,Tabi İsrail’de Lübnan’daki Hizbullah ‘asaldırılarını artıracak ve Lübnan bağını kesmeği hedefleyerek İran’ı iyice köşeye sıkıştırıp Sonra müdehale edeceği düşünülmekte.
Büyük tehdit kapıda .Sürecin Türkiye ‘nin güvenliğine oluşturacağı ve Büyük Ortadoğu (BOP) projesinin devam ettiği bu süreçte acaba eş başkanlığı görevini üstlenen R.T.Erdoğan ‘nın nasıl bir politika izleyeceğini hepbirlikte göreceğiz.
Milli Çözümün defalarca yazdığı ve bu yüzden mahkeme ler açılıp cezalar verildiği haklı haykırışları bir bir yaşanmakta ah bir anlasaydılar.
Bu meseleleri yanlız Milli Çözüm hükümet leriyle çözüme kavuşacağını haykırmaktayız ve inşallah buda yakındır.

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
8
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx