YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6690fcbff366c
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 8 2 9
Bugün : 15816
Dün : 32513
Bu ay : 292602
Geçen ay : 783727
Toplam : 25350277
IP'niz : 35.172.230.21

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

YAŞAM İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ
“KARBON” ELEMENTİ BİR MUCİZEDİR!

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Picture of Osman Nuri ÇELİK

Osman Nuri ÇELİK

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yakup G.

Din Dengedir…
“Din Dengedir” hakikatini ve Rabbimizin Kemal sıfatını hatırlatan, Darwinizmi çökerten, tüm koşullar sabit olduğunda tek başına zararı dokunabilecek elementlerin denge kurmak adına tüm bilimsel özellikleriyle özenle yaratıldığını idrak ettiren ve kimya ilminin derinliklerinde yaratılış harikasını işleyen bir makale.

Makaleyi okurken, kimya ilmiyle Allah’ın Kudret sanatını ders edebiliyorsak tüm ilimler de aynı hakikati anlatır sonucunu keşfediyor insan.

Yine “Din Dengedir” hakikatini;; kainatın ve doğal yaşamın ve sosyal kuralların bir denge üzerine yaratıldığını ve tüm zulümlerin bu dengenin bozulması ile ortaya çıktığını ve Kuran’ın, Peygamberlerin ve cihad farziyetinin amacının bu dengeyi tekrar sağlamak olduğunu keşfettiren bir makale… Çünkü Allah kainatı en olması gerektiği şekilde, ne bir eksik, ne bir fazla en mükemmel şekilde yarattığına göre ve zulümler ve dengesizlikler mevcutsa bunun sebebi yaratılış değil, insanoğlunun bu dengeyi bozması olsa gerek…

Sn. yazasın son kısımda kurduğu şu cümleler makaleden çıkaracağımız derslerdir;
“Evrenin her parçasında insan yaşamını gözeten bir amaç ve bu amaca yönelik kusursuz bir uyum, tasarım ve denge vardır. Ve elbette bu durum, evreni bu amaçla yaratmış olan üstün bir Yaratıcı’nın varlığının ispatıdır. Maddenin hangi özelliğini incelersek inceleyelim, maddeyi yoktan yaratmış olan Allah’ın sonsuz bilgi, akıl ve kudreti ortaya çıkmaktadır. Her şey O’nun iradesine boyun eğmiş durumdadır ve dolayısıyla her şey kusursuz bir uyum içinde bulunmaktadır.”

Aykut Akdağ

Mükemmel Denge
yaşadığımız dünya olsun içinde bulunduğu kainat olsun mükemmel bir denge ile yaratılmıştır.. insan gözünü nereye çevirse bilim adamları zerreden kürreye her nereye baksa bu şaşmaz denge ve uyumun harika dengesine hayran kalmakla her seferinde acizlkleri ile yüzleşeceklerdir. Allah cc tüm kainatı muhteşem bir denge ve kompleks ancak bir o kadar da uyum içinde yaratmıştır. başta şuurlu varlık olan insanoğlu bu esere bakıp her seferinde Allah cc şükredip yaratıcının yaratma gayesine uygun şekilde yaşaması ve kendi cüzi iradesi ile külli iradeye teslim olması ve kulluk vazifesini en güzel şekilde yerine getirmesi hem bu imtihan dünyası için hemde ahiret için en akıllıca yol olacaktır.. kainattaki düzen ne kadar mükemmel ise insanoğlu da bu örnekle en güzel bir şekilde kulluğunu yerine getirerek Allah cc nin kendine vermiş olduğu denge düzeni olan Adil düzeni yeryüzüne hakim kılmak için tüm gücü ile çalışıp gayret etmeli hem bu dünyada hemde ahirette rahat etmeli.. Ahir zamanda bu denge düzeni; Adil Düzen için çalışan ve gerekli tüm hazırlıkları kamilane yerine geren kutlu lider ERBAKAN hocanın izinden ve istikametinden gitmeli ve kurtuluşa ulaşmalıdır.. selam olsun bu yolda sadakatle gayret edebsadıklara..

Veysel

Mükemmellik
Aziz Erbakan Hocamız ; “Rabbimizin Kemal sıfatı vardır. Onun için yaptığı her iş mükemmeldir.” buyurmuşlardı. Bu yazıları okuyunca, hiç aklımıza gelmeyecek olan konularda bile Rabbimizin mükemmel sanatının varlığını ve tüm yönleriyle çevremizi kuşatmış olduğunu görmüş oluyoruz. İşte bu mükemmel sistemi yaratan ve hizmetimize sunan Rabbimize karşı en başta yine O’nun emri olan Adil Düzen’i kurma görevimizi hatırlıyor ve tüm yaratılmışlara en güzel bir hayat tarzını sunma gerekliliğini görmüş oluyoruz.

Kemal Serkan

Yüksek İman Ufkuna Eriştiren Gerçekler!..
Sadece bir Karbon elementi bile nelere kadir… Düşünelim bunun gibi sayısız özellikteki canlı cansız her bir şey, imtihan olmak üzere dünyaya geldiğimiz şu kainata dünyaya bakışımızı düşünce tarzımızı etkilemekte ve YARATICIMIZA karşı olan imanımızın olgunlaşmasında rol oynamaktadır. Her ne kadar , Milli Çözüm’de yayınlanmış daha evvelki makalelerden de okuduk ve öğrendik ki; var olarak bildiğimiz gördüğümüz işittiğimiz hissettiğimiz dokunduğumuz şeylerin, [u][b]bizim muhatap olduklarımız, bunların beynimizde şekillenen, sürekli izletilen film kareleri misali görüntülerinin yığınıdır, zahiren sahip olduğumuza inanıp aldandığımız zanlarımız ve kuruntularımız olmaları[/b][/u] gerçeğini hatırlıyor ve sahtesi böyleyse hakikisi nasıldır demeden geçemiyor ve rabbimizin şanını kuvvet ve kudretini bir kez daha aklediyor ve SUBHANALLAH demekten geri duramıyoruz…

[u][b]İBRAHİM SURESİ 34. AYET[/b][/u]
(Rabbiniz) Size istediğiniz (ve ihtiyaç hissettiğiniz) her şeyden verdi. Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür. (Bu nedenle insanların çoğu şükretmek yerine şekavete yönelmektedir.)

[u][b]NAHL SURESİ 18. AYET[/b][/u]
Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışacak olursanız, onu (bir genelleme yaparak bile kavrayıp) sayamazsınız (ama yine de nankörlüğe kalkışırsınız!); gerçekten Allah, çok Bağışlayandır, pek Esirgeyendir.

İşte böylesi makaleler başta olmak üzere ve diğer yayınlanan makaleler ve şiirlerle dünyaya geliş amacını düşünen irdeleyen sorumluluk taşıyan bireylere , Milli Çözüm, yüksek iman ufkuna eriştirici – sorumluluklarını hatırlatıcı – bitkiden hayvandan farklı olduğunu – insan oluşunun gereğini yerine getirme çabası ve gayreti aşılayan kısa geçici dünya imtihanından geçerli ve yeterli puan alabilmemiz hususunda emek sarf ediyor… Rabbimiz bu emeklerin karşılığını zayi etmeyenlerden olmamızı lütfeylesin. Amin..

E.Çağıl

Denge ve Düzen
İlim ilim bilmektir!
İlim kendin bilmektir!
Sen kendini bilmezsen
Bu nice okumaktır…

Evet ilim ne büyük bir nimettir ancak seni Allah ile buluşturup ,O’nu zikretmeni engelliyorsa bu ne kadar ağır bir yüktür…MEB malisef bu konuda da sınıfta kalmıştır yazık ki gençlerimiz ilimle Allah CC bulamaz hale gelmişlerdir…Bazı mahvillerin oyuncağı olmaktan öte gidememişlerdir…

Herşey büyük bir denge içerisinde yürümektedir,yürütülmektedir…
Âl-i İmran 190
Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün ardı ardına geliş deveranında (Dünya’nın kendisinin ve Güneş’in etrafında dolaşmasında) temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır. [Not: Tüm evrende, Samanyolu Galaksimizde, Güneş sisteminde ve özellikle yaşadığımız Yeryüzünde: a) Birbirine uzaklık ve yakınlıkları, b) Ulaşım süratleri ve yörünge ayarları, c) Çevrelerini kuşatan GAZ’ların miktarı ve oranları, d) Evrenin sürekli ve sistemli genişleme hızı konularındaki: 1- Muhteşem ve mükemmel bir ‘DENGE’, 2- Muazzam ve muntazam bir ‘DÜZEN’, 3- Yüksek derecede makul ve mantıklı bir ‘DETAY VE DİSİPLİN’, bu kâinatın, Dünya’nın ve tabiatın; A- Sınırsız bir kudret ve ilim (hikmet) sahibi (Allah C.C.) tarafından yaratıldığını, B- Bu yaratılışın sonsuz bir akıl, kusursuz bir plan ve sorunsuz bir takdirle varlığa çıkarıldığını, C- Ve her an atom zerrelerinden yıldız kürrelerine kadar her şeyin ve tüm detayları ile Allah’ın yönetimi (El-Vâliy) ve denetimi (Er-Râgıb) altında bulunduklarını; aklen, ilmen ve teknolojikmen ortaya koymaktadır ki, bu hassas dengelerde çok az bir değişme durumunda hayat, tabiat ve kâinat olmayacaktır. Öyle ise elbette bu kâinatın üstün bir Yaratıcısı vardır ve bize Kendini tanıtmak üzere Peygamber ve Kitap yollamıştır. Kur’an’ın bütün kuralları ve haber buyurdukları da hepsi Hakk’tır ve mutlaka çıkacaktır.]

Rabbim bu istikametten bizleri ayırma ,bizi biran bile nefsimizin eline bırakma …Amin

Mus ab

Hiçbiri boşuna ve amaçsız değildir.
Evrendeki her zerre Rabbimizin varlığını ispat etmekte, biz aciz kullara bu vesileyle de Cenabı Hakkın sonsuz kuvvet ve kudreti gösterilmekte.

Makalemizde belirtildiği gibi karbon ve diğer tüm elementler, insan yaşamına bir şekilde hizmet etmektedirler. Hiçbiri boşuna ve amaçsız değildir.
Sıradan bakışlar, tefekkür etmeden değerlendirmeler mucizeleri bile gözden kaçırtacaktır. Yaratılış sebeplerini görmemize mani olacaktır.

“İnsanlardan, hayvanlardan ve davarlardan da renkleri (ve şekilleri) böyle değişik olanlar vardır. (O’nun) Kulları içinde ise, Allah’tan ancak âlim olanlar (yaratılış sırlarını ve sorumluluklarını çok iyi kavrayanlar) “içleri titreyerek hakkiyle ve hürmetle korkup bağlanırlar.” Şüphesiz
Allah, Üstün ve Güçlü olandır, Bağışlayandır.” Fatır 28

KEMAL SEMİZ.

KUVVET KUDRET SAHİBİ ALLAH (C.C)
“Maddenin hangi özelliğini incelersek inceleyelim, maddeyi yoktan yaratmış olan Allah’ın sonsuz bilgi, akıl ve kudreti ortaya çıkmaktadır. Her şey O’nun iradesine boyun eğmiş durumdadır ve dolayısıyla her şey kusursuz bir uyum içinde bulunmaktadır.”
– MAKALENİN SONUÇ BÖLÜMÜNDEN –

Necmettin

SAMİMİYETLE DÜŞÜNEN GERÇEĞİ BULUR!..
Mucize mi arıyor,kör-gafil insan
Mucize olmayan, bir yer var mıdır
Dikkatle bak-düşün,zikreder lisan
Hayran kalmayacak,varlık var mıdır?!..

Aynı protondan, milyar canlılar
Yaratır donatır,mest olur canlar
İnatla inkarla ,kanar vicdanlar
Anlamazsan gelende,akıl var mıdır?!..

“Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün ardı ardına geliş deveranında (Dünya’nın kendisinin ve Güneş’in etrafında dolaşmasında) temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır. [Not: Tüm evrende, Samanyolu Galaksimizde, Güneş sisteminde ve özellikle yaşadığımız Yeryüzünde: a) Birbirine uzaklık ve yakınlıkları, b) Ulaşım süratleri ve yörünge ayarları, c) Çevrelerini kuşatan GAZ’ların miktarı ve oranları, d) Evrenin sürekli ve sistemli genişleme hızı konularındaki: 1- Muhteşem ve mükemmel bir ‘DENGE’, 2- Muazzam ve muntazam bir ‘DÜZEN’, 3- Yüksek derecede makul ve mantıklı bir ‘DETAY VE DİSİPLİN’, bu kâinatın, Dünya’nın ve tabiatın; A- Sınırsız bir kudret ve ilim (hikmet) sahibi (Allah C.C.) tarafından yaratıldığını, B- Bu yaratılışın sonsuz bir akıl, kusursuz bir plan ve sorunsuz bir takdirle varlığa çıkarıldığını, C- Ve her an atom zerrelerinden yıldız kürrelerine kadar her şeyin ve tüm detayları ile Allah’ın yönetimi (El-Vâliy) ve denetimi (Er-Râgıb) altında bulunduklarını; aklen, ilmen ve teknolojikmen ortaya koymaktadır ki, bu hassas dengelerde çok az bir değişme durumunda hayat, tabiat ve kâinat olmayacaktır. Öyle ise elbette bu kâinatın üstün bir Yaratıcısı vardır ve bize Kendini tanıtmak üzere Peygamber ve Kitap yollamıştır. Kur’an’ın bütün kuralları ve haber buyurdukları da hepsi Hakk’tır ve mutlaka çıkacaktır.]”Âl-imran 190

https://www.mealikerim.com/3/ali-imran/190

N.Eryıldız

(O Rabbin hepinizi ve her şeyi hiç yoktan) Yaratan, (mükemmel bir sistem içinde biçim verip) düzene koyandır (ki her şeyi her an yeniden yaratmaktadır, mükemmel şekilde donatmaktadır). 87-2
Bilgisizler (cahil ve gafil kimseler): “Allah bizimle konuşuverse ya!..” veya “bize de bir ayet (mucize) gelse ya!..” demektedirler. Onlardan öncekiler de onların bu söylediklerinin benzerini söylemişlerdi. Bunların kalpleri (nasıl da sapkınlıkta) birbirine benzedi. (Oysa) Biz, kesin bilgiyle inanan bir topluluğa ayetleri apaçık gösterdik. (Tabiattaki ve kâinattaki her şey zaten Cenab-ı Hakkın yaratılış mucizesi ve harika sanat eserleridir.) (Bakara Suresi 118)

Cansel

Yaradan Rabbinin adıyla oku; Evreni, kendini, her şeyi…
Bu tür ilmi gerçekler böyle ayrıntılarıyla keşfedildikçe, yani insan hakikatin şeriatini ve hikmetini bildikçe [i]imanına iman katıyor. [/i]

Bunun yanında acınasıdır ki aklı zekâsından noksan kâşif ve mucitler de açığa çıkardıkları tüm bu ilme rağmen [i]küfrüne küfür katıyor.[/i]

O hâlde zannediyorum ki en büyük nimet [b]Hidayet[/b], en büyük ilim de [b]Marifetullah’tır[/b] diyebiliriz.

[u]Tağut Düzeninde[/u] tüm bu ilahi kanunlar okullarda, bu kusursuz nizam ve intizam menbaına, failine, sahibine dayandırılmadan öğretiliyor. Meşhur bir tablodan bahsederken bile ressamın hayat hikâyesini ders veren hatta filmleştirenler, en büyük sanat eseri olan bu kâinatın sahibi ve faili olan Yüce Rabbimize bir kez olsun atıfta bulunmuyorlar. Kendim buna 15 yıllık eğitim hayatımla bizzat şahidim. Hatta lisedeki alanında çok iyi olan biyoloji öğretmenimizin her dersin ve yeni bilginin sonunda hayranlıkla evrimden bahsedişleri hâlâ dün gibi hatırımda…

Oysa kaynağına, Rabimize dayandırılarak verilecek olan ilmin bereketi, lezzeti nasıl olurdu yine Allah bilir…

Ama umuyorum ki [u]Adil Düzen’in çocukları[/u] pozitif ilmin de tadına varacaklar. İlim aldıkça kibirlenmeyecek, firavunlaşmayacak ve imanlarına iman, şükürlerine şükür katacaklar…
Allah o kutlu günleri görmeyi bizlere de nasip etlesin…

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
10
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx
Paylaş...