YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
66298549bd485
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 4 4
Bugün : 1010
Dün : 28016
Bu ay : 588462
Geçen ay : 453014
Toplam : 23367426
IP'niz : 3.239.91.5

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

ATATÜRK’LE İLGİLİ ÖNEMLİ VE GİZEMLİ BİR RÜYA [1]

    

Erbakan Hocamız tarafından defalarca ve çok önemli ortamlarda dile getirilen ve aslında levha halinde yazılıp asılması ve üzerinde kafa yorulması gereken şu vecizeleri, maalesef yeterince anlaşılmış sayılmazdı:

“Bir kimse, Malazgirt’te inanışının şahlanışını yaşamadan; Kosova’da, Niğbolu’da bir kılıç olup parlamadan; Ulubatlı Hasan olup İstanbul’u fethetmeden, Sultan Fatih olup atını denize sürmeden; Kanuni olup şanlı ordularıyla Avrupa’nın içlerine yürümeden… (Çanakkale’de) Seyit Çavuş olup 250 kiloluk mermiyi ‘Ya Allah!’ diyerek namluya sürmeden… Bir insan (Kutlu Kurtuluş Savaşı’mızın ilk büyük zaferi sayılan ve Mustafa Kemal’in komutasında yapılan) Sakarya’nın siperlerine girmeden ve (bizzat kendisinin büyük bir dirayet ve cesaretle tarihi harekât ve çıkarma emrini verdiği) Kıbrıs’ta düşman tahkimatının arasından geçmeden, Milli Görüş’ün ne olduğunu anlayamaz!” sözleri, Kahraman Ordumuzun değerini ve Milli Görüş düşüncesini çok güzel anlatmak yanında, Şanlı Çanakkale savunmamızın ve Sakarya Meydan Savaşı’mızın Kutlu Komutanı Mustafa Kemal’i de sitayişle anmaktadır. Erbakan Hocamızın, Millî Görüş’ün ne olduğunu anlayabilmek için sıraladığı tarihi olayların içerisinde, özellikle Şanlı Sakarya Muharebesi’ni, dolayısıyla onun Komutanı Mustafa Kemal’i hatırlatmasının hikmetini merak edip durmaktaydım. Çünkü bizlere Atatürk çok farklı ve aykırı anlatılmıştı… Hatta Atatürk’ten nefret etmeyi, sanki imanın şartı gibi aşılamışlardı. Oysa Erbakan Hocamız, bizzat Mustafa Kemal’in katılıp destansı kahramanlıklar ortaya koydukları ve komutanlığını yaptıkları Çanakkale ve Sakarya savaşlarının Millî Görüş şuuruyla kazanıldığını ve bunları kavramadan Millî Görüş’ün anlaşılamayacağını vurgulamaktaydı. Allah razı olsun, Ahmet Akgül Üstadımız; “Bizim Atatürk” kitabıyla, kasıtlı olarak gizlenmiş hatta kirlenmiş tarihi gerçeklere projektör tutmuşlardı. Ama birtakım noktaların daha da açıklanması lazımdı, çünkü bazı sorular hâlâ kafamızı kurcalayıp durmaktaydı. İşte böyle bir sırada Aziz Erbakan Hocamız rüyada teşrif buyurmuşlar ve şunları aktarmışlardı:

Daha önce rüyamda Aziz Erbakan Hocamızın, Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili yaklaşımlarını ve yine Atatürk’ün şahsiyeti ve güzel özellikleri ile ilgili konuştuklarını görmüştüm, ama oturup yazacak kadar hatırlayamamıştım… 29.12.2022 tarihinde Aziz Erbakan Hocamız, bir önceki rüyada Atatürk’le ilgili anlattıklarına ilave ve ilginç detaylar kattıklarından dolayı önemine binaen bunları yazıyorum.

Rüyamda: Aziz Erbakan Hocamızla birlikte, Duatepe’de, Sakarya Meydan Muharebesi’nin yapıldığı alanda oluyoruz. Erbakan Hocamız yere bağdaş kurup oturuyorlar, benim de oturmamı emir buyuruyorlar. Mübarek gözleri karşıya, boşluğa dalıyor. Uzun uzun karşıya bakıp düşündükten sonra Erbakan Hocamız: “Sana Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili birkaç olay anlatmıştım, hatırlıyor musun? Biz (mana âleminde ve ruhlar ikliminde) kendisini, aynı anda yedi cephede mücadele yönetirken geldik gördük. Tam da şu an oturduğum yerde kendisi bağdaş kurup oturmuştu; elinde bir dürbün, az önce Benim dalıp gittiğim karşı mevzilere bakıyor ve düşmanın durumuna göre strateji geliştiriyordu. Yüzünde büyük bir acı vardı, ayağa kalkamayacak kadar rahatsızdı. ‘Niçin Hocam?’ diye sorarsan, bir gün evvel bir başka cephede (Polatlı tepelerinde) çok yakınına düşen bir bombanın etkisi ile atı yalpalamış, Atatürk atın üzerinden düşmüştü. Sonunda Ankara Sıhhiye Hastanesi’ne götürülünce, doktorlar iki kaburgasının birden kırıldığını söylemişler ve en az iki ay istirahat edip tedavi görmesi gerektiğini belirtmişlerdi. Eğer hastanede kalıp tedavi ihtimalini seçseydi, hiç kimse kendisini yadırgamazdı. Fakat O: ‘Tüm milletim yedisinden yetmişine ayrı bir cephede vatan müdafaası için çırpınırken, ben istirahat edemem!’ dedi.” Doktorların ve silah arkadaşlarının tüm uyarı ve zorlamalarına rağmen trene bindi, Polatlı’ya kadar trenle geldi. Sonra şu an bulunduğumuz yere, Duatepe mevkiine çıktı ve bizzat birliklerini buradan yönetti. İki kaburgası da kırık olduğu için ayakta duramıyordu. Altına keçi kılından dokuma bir örtü serdiler. Örtünün üzerinde, düz duramadığı için sağ tarafına doğru yatık bir vaziyette oturdu. Çektiği acılar yüzünün her karesine yansımış bir halde savaşı yönetmeye devam etti.

Ordumuz o cephede, herkesin dünyayı dize getirdiğini söylediği İngiltere’nin desteklediği ve o zamanın her türlü teknik üstünlüğüne sahip olan Yunan’la savaşıyordu. Mustafa Kemal, elinde dürbün, acılar içinde karşı cepheyi inceliyor, bir sonraki hamlenin startını veriyordu. Yedi ayrı cephede aynı anda savaşan bu kahraman millete komutanlık yapan Atatürk… Ordusunun samimi imanı ve yüksek cihat aşkı ile düşmana geçit vermeyen Atatürk… Sayısız kahramanlıklar, madalyalar, savaşlar kazanan Atatürk’ten bahsediyorum. Bu meydanda düşman mevzilerini kontrol için bağdaş kurmuş bir halde oturunca bir de baktık ki, ayağındaki postalının altında ceviz büyüklüğünde bir delik… Kim bilir kaç zamandır giyiyor o postalları. Hemen yaverinin dikkati postala çekilmişti. Yaver gözyaşları içinde: “Paşam, ayakkabınız çok eskimiş, müsaade buyurun da hemen yenileri ile değiştirelim. Bir komutana bu şekilde giyinmek yakışmaz!” dedi. Atatürk: “Benim milletim açlık, yokluk ve her cephede ayrı bir azılı düşmanla mücadele ederken, komutana düşen; milleti ile aynı yemek, aynı giymek, aynı yaşamaktır. Düşmanla mücadele edecek olan postal değil ayaklardır. Sen gönlünü ferah tut yaver, milletim ne zaman yerse o zaman ben de yerim, ne zaman yenileri giyecek kudrete erişirse, ben de o zaman yenileri giyinirim! Allah bize savaşı kazanıp düşmanı topraklarımızdan atmayı nasip etsin, biz bu ayakkabılar ile zafer yürüyüşü de yaparız!” der.

Bu ahlâk size kimi hatırlattı bilmem, ama Bize, halkının huzuru ve kurtuluşu için kendi hayatını ve rahatını feda eden ve pek ender görülen liderleri ve hepsinin ortak örneği ve önderi Aleyhisselatü Vesselam Efendimizin Fetih anındaki ve sonrasındaki hallerini hatırlattı. Ne güzel karakter öyle değil mi? Daha sana öyle anılarını anlatacağım ki; “Biz bu adama nasıl büyük haksızlık etmişiz Aziz Hocam!” diyeceksin.

“Neymiş Efendim, şöyle dinsizmiş de, şöyle imansızmış da!” Kimmiş imanlı? Kapattığı tekke ve zaviyelerde şeyhlik yaparken, şuursuz müritlerin dini gayretini ve Milli mes’uliyetini körletenler mi? İngiliz’in uşağı, Yunan’ın kuklası, Fransız’ın maşası sözüm ona bazı şeyhleer! Allah’ın perçemlerinden tutup da cehenneme doğru yüzükoyun atıvereceği ve bırakın cenneti, Atatürk’ün yüzünü görebilecek mesafeye bile gelemeyecek o işbirlikçi ve din taciri şeyhleer!

Şimdi birkaçının ayarını anlatayım sana. Ne kadar şaşıracaksın kendin gör! Bu ülkede yıllarca vatanseverleri, din ve millet düşmanı; ama gâvur maşası ve işbirlikçi din istismarcılarını ise vatansever kahraman diye gösterdiler milletimize. Bile bile, kasıtlı olarak. Bakınız İskilipli Atıf’la ilgili gerçekler de çarpıtılmış ve saptırılmıştır. Bu zat, Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal’i, Kuvay-ı Milliye hareketini ve bu harekete destek verenleri kâfir ilan edip işgalcilere arka çıkmıştır. Kendisi İngiliz Muhipler Cemiyeti’nin mensuplarındandır. “İslam kilidinin anahtarını İngiltere’nin güvenilir ellerine teslim etmekte, İslam âlemi için hiçbir tehlike yoktur(!)” gibi fetvaları ve toplumu kutuplaştırıp kışkırtmaları sonucunda kendisiyle ilgili idam kararı alınmıştır. Tıpkı: “Amerika dünya gemisinin kaptanıdır. Onunla iyi geçinmek zorundayız!” diyen FETÖ elebaşının idamını şu an nasıl hepiniz gerekli görüyorsanız, o gün de İskilipli Atıf’ın idamı o işbirlikçi, teslimiyetçi ve işgalcilere desteği nedeniyle kararlaştırılmıştı Atatürk de gereğini yapmıştı. Yalnızca bu fetvada değil, Atıf’ın başında bulunduğu Teâli-i İslam Cemiyeti’nin tüm imkânlarını kullanarak İngiltere ve Yunan işgallerine karşı çıkılmaması için çalışmış, Milli Mücadele’yi aksatmış, bunun için hazırlattığı beyannameleri tüm Anadolu köylerine dağıtmıştır. O günkü mahkeme de, bunların tümünü belgelemiş ve sonrasında idam hükmünü vermiştir! İskilipli Atıf’ın bağlı bulunduğu o günkü İngiliz Muhipler Cemiyeti” yani İngiliz severler ve Türkiye’yi İngiltere’nin güdümüne vermek isteyenler partisi!? Bugünkü Haçlı AB heveslilerine ne kadar benziyor değil mi?

Bunun gibi Din Hocası tanınan ama çok zengin olmasına rağmen ayda sadece bir iki saat uğradığı Dini ve resmi bir kurumdan en az 10 işçinin ve memurun maaşını alan… Yetmez, Kurtuluş Savaşı’mızı “Fitne fesat çıkarmak!” sayan bir şahısla, Atatürk bir yerde karşılaşmışlardı. Atatürk masaya getirilen sıcak ekmekten bir dilim ikram edince o Hoca: “Bugün perşembe, ben niyetliyim!..” diye almamıştı. Bunun üzerine Atatürk: “Bu nasıl bir ibadet ve takva anlayışı ki milyonların hakkını hiç de hak etmediğiniz halde alıp cebinize atarken orucunuz bozulmuyor da şu bir dilim ekmekle mi bozuluveriyor!?” buyurunca mosmor olmuşlardı.

Atatürk: “Dindar bir milleti ancak din adına, İslam’ı yaşıyor görüntüsüyle istismarcılık yapan din adamları kandırabilirdi; öyle de oldu!” demiştir. Sizce şu anda da aynısı olmuyor mu? Bu söz, Milletimizin içinde bulunduğu durumu özetlemiyor mu? Dinsizlikle, tekke-zaviye kapatmakla suçlanan Atatürk, Aleyhisselatü Vesselam Efendimizin Kabr-i Şeriflerini yıkıp yerini değiştirmek isteyen Suud Kralı’na çektiği telgrafta: “Suud Kralı’nın dikkatine! Duydum ki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) mezarını yıkıp yerini değiştirmek istiyormuşsun. Eğer o kutsal mezardan bir tane taşı oynatırsan Kurtuluş Savaşı’nı bırakır, ordumla aşağıya inerim ve sizi tepelerim!..” diye yazmıştır. (26.06.1919)

Bütün herkes şahittir ki, Biz hayatımız boyunca, ne genel ne de özel sohbetlerimizin hiçbirinde Atatürk aleyhine tek bir cümle sarf etmediğimiz gibi, her fırsatta ve TV programında onun kadr-i kıymetini teslim eden konuşmalar yapmışızdır. Ancak, maalesef içimize sızan ve ucuz kahramanlık taslayan nice şarlatanlar, bütün uyarılarımıza rağmen onun aleyhinde laflar konuşmuşlardı: Ama şimdi onların hepsi ve tabi Reisleri, Atatürk’e ve Milletimize yaranmak için ne riyakârlıklar ve sahte tavırlar takınıp, taklalar atılmaktadır!..

Şimdi bu insanı siz nasıl dine ve kutsalına düşman olmakla suçlayabilirsiniz? Sıkça suçlandığı tekke-zaviye kapatması konusunda (17.12.1927) şu konuşmayı yapmıştır: “Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bunlar din ve devlet düşmanı oldukları için kapattık. Yoksa asli vazifelerini, ilmi-ahlâki ve insani hizmetlerini yapsalardı, biz onlara kolaylık sağlardık…” Maalesef aynı tekke ve zaviyeler Selçuklu ve Osmanlı’yı da aynı yanlış ve kasıtlı hıyanetle batırmışlardı! Çok değil, yüz yıla kalmadan bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek ve Atatürk’ün din düşmanı olduğunu öne sürerek ve Milletin oyunu devşirerek iktidara gelmişler, Siyonist sömürü merkezlerine uşaklık etmişler, sıra devleti ve ganimeti bölüşmeye geldiğinde ise birbirlerine düşmüşlerdir. Ayrıca unutmayın ki, o yıllarca birbirine övgüler dizen her bir taraf, diğerini ihanet ve dinsizlikle suçlamaktan da çekinmemişlerdir.

Atatürk bir başka toplantıda: “Biz, milletimiz padişahlara, şahlara, şıhlara değil, yalnız Allah’a kul olsunlar istedik. İşte Cumhuriyet’in yegâne manası budur. Meleklerin kıblesi, Allah’ın halifesi olan insan, asla kula kul olamaz. Bize softalar, ‘dinsiz’ demişler. Hamdolsun, kula kul olanların dininden değiliz! Biz Allah’ın dinindeniz. Her Allah’ın kulu gibi de hesabımızı yalnızca âlemlerin Rabbine vereceğiz!” diyerek gerçeklere tercümanlık yapmıştır.

Aynı Atatürk: “Bize ‘yanlış yolda yürüyor’ diyen alçaklar, biliriz ki din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve dürüst halkımızı şeriat sözleri ile aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz; göreceksiniz ki milletimizi mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, din kisvesi altındaki küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her türlü yanlışı maalesef ki din adı altında yürütmüşlerdir!” diyerek dinle, imanla aslında hiç alâkası olmayan bu sözüm ona din istismarcılarının ayarlarını ortaya koymuşlardır!

Kendisi vatanının ve milletinin selameti için sayısız fedakârlıklar yapmış, 57 yıla sığdırdığı hayatının hiçbir anını boşa geçirmeden toplumuna ve topraklarına hizmet etmiştir. 57 yılda 3997 adet kitap okumuş, 11 adet kitap yazmış, içinden çıkılması imkânsız görünen 11 savaşa komutanlık yapmış, maddi zorluklara rağmen hepsini Allah’ın dilemesiyle kazanmış, üstün başarılarından dolayı 24 madalya, 7 nişan almıştır. Bu başarılı ömürde ana dili gibi konuşup anlatacak şekilde de Fransızca, Almanca ve Arapça gibi birkaç dil öğrenmiştir. Kendi tasarrufundan verdiği altınlarla Elmalılı Hamdi Yazır’a: “Milletimizin okuduğunu anlamasını sağlayacak, ibadetlerini anlayarak ve bilinçle yapacak şekilde Kur’an-ı Kerim’in mealini çıkarmak için hazırlık yapınız. Görüyoruz ki; hem dünyada hem ahirette insanın başına gelebilecek en kötü sonlar, Allah’ın dinini ve emirlerini anlayarak yaşamamaktan geçiyor. O halde milletimizin her birinin evine, hayatına yön verecek birer Meal-i Kerim girsin. Kimse Allah’a kulaktan dolma bilgilerle, yalan-yanlış yönelmesin!” demiş insandır. Hatta mübarek Ramazan ayının ilk iftarı için buluştuğu imam ve müezzinlere: “Beyler, sizlere Ramazan ayı boyunca teravihlerde okuyacağınız ayetleri halkımıza anlatma görevi veriyorum. Zira sizler namaz kıldırmakla yükümlü olduğunuzdan daha çok, arkanızda namaz kılanlara namazlarında ne okuduklarını anlatmakla yükümlüsünüz. Göreviniz ağır, fakat kutsaldır. Aman ha vebale girmeyiniz!” diye uyarmıştır.

Gördüğünüz gibi akıllara kazınan ve kasıtlı olarak çarpıtılan Atatürk’le, gerçek Atatürk arasında dağlar-taşlar kadar büyük farklılıklar vardır. Elbette her insan gibi onun da yanlışları ve hataları vardır. Fakat kendisi dinine, davasına, vatanına, milletine sadık bir insandır. Allah’ın kişiden istediği de bu değil midir? Asla milletinin maddi-manevi hakkına girmemiştir. Öyle ki, vatanı müdafaa için köyünde tek başına bıraktığı annesi Zübeyde Hanım bir gün bir telgraf çekerek: “Mustafa, hiç paramız kalmadı oğlum!..” diyerek darda olduğunu bildirmişti. Bunun üzerine Salih Bozok Atatürk’e: “Elimizdeki paradan gönderelim mi Paşam?” diye sorunca Atatürk: “Hayır, zira o para Millî Mücadele’ye aittir!” demiş ve annesine telgraf çekerek: “Anneciğim, siz de takdir edersiniz ki bu geçici bir durumdur. Evimizdeki halı ve kilimlerden bir kısmını satarak müşkülünüzü gideriniz. Allah’ın izniyle ilk fırsatta bu durumu düzelteceğim” demiştir. Annesine, kendisi de halkından bir kişi olduğu halde “Millî Mücadele’ye aittir” diyerek para göndermemiştir.

Atatürk’ün hayatına bakarsanız, sözü ile işi birbirine onunki kadar uyan bir devlet adamı çok az görürsünüz! Ki hepsinin gerçek rehberi ve örneği Aleyhisselatü Vesselam Efendimizdir! Ve Mustafa Kemal: “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır!” diyecek kadar şuurlu ve onurlu bir şahsiyettir. Çünkü vatanınız ve bağımsızlığınız olmazsa Dininiz ve namusunuz da kalmayacaktır!

Vatanı müdafaa için canını dişine taktığı günlerin birinde, trenle başka bir cepheye doğru giderken kendisine şifreli bir telgraf geldiği bildirilir. Telgrafla görevli er yazıya bakar, yüzü hüzünlenir. Atatürk: “Evladım, telgrafta ne yazıyor?” diye sorar. Er: “Şifresini çözmeye çalışıyorum paşam!” der. Aslında şifreyi çözmüş, ama bunu Atatürk’ü üzmeden nasıl söyleyeceğini çözmeye çalışmaktadır. Atatürk erin gözlerinin içine bakar: “Ben çözdüm o şifreyi çocuk. Dün gece rüyamda annemle bir ormanda yürüyordum. Birdenbire şiddetli bir fırtına çıktı ve anneciğimi aldı götürdü. O yüzden, telgrafta ne yazdığını tahmin edebiliyorum, annem ölmüş öyle değil mi?” der ve gözleri yaşlarla dolar. Aynı Atatürk kendisine hasret içinde ölen anneciğinin kabrine, ölümünden 12 gün sonra gidebilmiştir. Annesinin cenazesi, Atatürk’ün vatani çalışmalarının ve toplantılarının en yoğun olduğu güne denk gelmiştir. Bu nedenle o; “Yurt müdafaası her şeyden kutsaldır!” diyerek cenazeye katılamamıştır. Tam 12 gün sonra yüzünde müthiş bir hüzün ve acı ile ziyaret eder annesini, geciktiği için kendisinden özür dileyip helallik ister ve anneciğine: “Sen de çok iyi biliyorsun ki, söz konusu vatan olmasaydı, seni bu kadar bekletmezdim!” buyurmuşlardır. Şimdi Kahraman Ordumuz da aynı çizgidedir ve yine yedi düvele karşı destanlar yazılmaktadır.

Milletine son derece nazik, anlayışlı ve içten davranan… Onların içlerine girerken yanında bir tane dahi koruma almaya ihtiyaç duymadan girip oturan, saatlerce milleti ile anlayacakları ses ve tonda sohbetler yapan bir liderdir Atatürk. Yaveri: “Paşam, yanınıza birkaç er versek, size koruma görevi yapsalar, halkın içerisine tek başına girmeseniz!” dediğinde Atatürk: “Evladım, ben halkıma hiçbir kötülük yapmadım. Ben halkım, halk ben… İnsan kendisi gibi olanların yanına beş on tane korumayla niçin gitsin?” demiş. Halkına bir baba şefkati ile yaklaşan bu insan; savaşta alaşağı ettiği gâvurla muhatap olacağında eğmeden, bükmeden yüzlerinin dikine dikine, en sert üslup ile konuşmuş ve asla dış odakların olurlarına gitmemiştir!

Savaşlardan çıkmış, ülke kısmen feraha kavuşmuş halde iken bir gün yaveri ile bir yere kahvaltı yapmak için oturur. Arkasında duran bir kişinin kendisine öfke ile baktığını görür. Yaverine: “Git bak bakalım bu adam kimdir, derdi nedir, bize niçin bu kadar öfkeli bakar?” der. Yaveri gider, az sonra geri gelir ve: “Paşam, bu kişinin babasını Çanakkale’de denize döküp öldürmüşsünüz. O yüzden size öfkeyle bakmakta” der. Atatürk tarihe not düşülecek bir cümle kurar: “Git sor bakalım kendisine, babasının Çanakkale’de ne işi varmış?” der. Savaş sonrası ülkemize ziyaret için gelen Yugoslavya Kralı Atatürk’e elini uzatır, onunla selamlaşırken: “Mirim, sizin bu zaferden önce İngilizler, Yunanlar, Fransızlar hep gelip bize yalvardılar: ‘Gelin, Türklere karşı birlikte savaşalım’ dediler, fakat biz onlarla bu savaşa girmedik!” der. Atatürk, Kralın gözlerine ezici bir ifadeyle bakar ve: “Verilmiş sadakanız varmış ekselansları, çok geçmiş olsun!” der ve Kralı yaverine devrederek görev yerine geçer.

İşte Atatürk, aslında Bizim size anlattığımız gibi birisidir. (Ruhlar âleminde ve maneviyat ikliminde bir vesile ile kendisiyle sohbet ettiğimiz bir gün bize:) “Her nefis ölümü tadacaktır ayetini tabutların üzerine yazmak kadar yanlış bir şey var mı? (Hocam) Bu ayeti banka kapılarına, adliye binalarına, Cumhurbaşkanı’ndan muhtara kadar bütün makam odalarına yazmak daha akıllıca olmaz mı?” diyecek kadar ferasetli bir mü’mindir.

“Hiç korkmadan ve yorulmadan nasıl bir cepheden diğerine koşuyorsunuz ve her girdiğiniz savaşta Allah size yardım ediyor?” diye soranlara: “Ben her sabah güne başlarken ve akşam günümü tamamlarken ‘Ya Fettah, iftah lena hayral bab… Ey yegâne Fettah olan Rabbim, bize hayır kapıları aç…’ diye dua ederim ve asla Allah’tan gelecek yardım için ümidimi kesmem!” demiştir.

“Şimdiye kadar ve şimdiden sonra kıyamete kadar, vatana ihanetin bahanesi olmaz, er ya da geç bedeli olur… Gâvura vatanından toprak, fabrika vesaire satan, dinden, imandan ve namustan bahsetmesin!” diyecek kadar bilinçlidir.

“İslamiyet yobazlara bırakılamayacak kadar mükemmel bir dindir!” diyecek kadar şuurlu birisidir.

“Milletin hayatı, namusu ve toprak bütünlüğü tehlikeye girmedikçe çıkarılan savaş, savaş değil cinayettir!” diyecek kadar adil ve merhametlidir.

“Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, sinesinde yetiştirerek başının üzerine kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asliyi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesinler!” diyecek kadar geleceği gören ve milletinin geleceğini de düşünen bir şahsiyettir.

“Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur!” diyecek kadar hakkaniyetli bir kişidir.

“Bir devlet adamı, kerameti kendinde görmeye başladı mı devlet adamlığını yitirmiş demektir!” diyecek kadar bilinçli birisidir!

Kendisine 1923 yılında: “Paşam, vekillerin maaşını ayarlayacağız. Ne uygun görürsünüz?” diyen görevliye: “Aman dikkat edin, vekillerin maaşı, öğretmen maaşını geçmesin!” diyecek kadar vicdanlı birisidir!

Sonuç olarak Atatürk, İslam’la değil, din istismarıyla, cehalet ve softalıkla mücadele etmiş, İslam’ı yüceltmiştir! Ve hayatını vatanına, milletine, Kitabına, kutsalına adamış bu “Adam gibi adam”, son nefeslerini vermeden evvel, yani ölüm anında doktoru Neşet Ömer Bey onun yanına girer: “Efendim, dilinizi çıkarsanız da bir görsem, muayene edip ona göre ilaç versem!” derken Atatürk, Ömer Neşet Bey’e bakar, ama gördüğü artık Ömer Bey değildir. Gülümser, gözlerini kapatıp açar: “Ve aleyküm selaam!” der. Hiç kimse anlam veremez, kimse kendisine selam vermeden, Atatürk ne için ve kimin selamına cevap vermiştir? Bu sorunun cevabını Nahl Suresi 32’nci ayetinde verir Rahman olan Rabbimiz:

“Ki melekler, onların canlarını (tertemiz ve aziz vaziyette) güzellikle (ve kolay halde) aldıklarında: ‘Selam size’ (şeklinde iltifat edilir ve) ‘Yaptıklarınıza karşılık olmak üzere (buyurun) cennete girin’ denilecektir.” (Nahl Suresi: 32)

Evet; Atatürk, halkın hatırını ve refahını arzular, ama sadece Hakkın rızasını arardı… Kalabalıkların dedikodularını değil, Kur’an’ın ve vicdanın sesini esas alırdı. Hatta bir gün yakınlarından birisi: “Efendim, çoğu zaman susuz rakı sanılan ama içinde sade su bulunan kadehinizden dolayı ileride zatıâlinizin ‘sarhoş’ diye anılmasından korkuyorum!” deyince, Atatürk ona: “Bize, ‘Milletin malını ve yetim hakkını çalan, şahsi makam ve çıkar uğruna düşman odaklara taşeronluk yapan, kahraman kılıklı bir hain’ denilmesinden ise, sarhoş denilmesini şeref sayarız!..” diyecek kadar karakterli ve kalender bir devlet adamıdır.

Atatürk’ün ölmeden evvel son olarak gülümsemesi, gözleri ile ve dili ile meleklerin getirdikleri Kutlu selamı alıvermesi, bütün bu anlattıklarımızı doğrular niteliktedir aslında. Elbette herkes kendi hesabını Rahman’a kendisi verecektir! Fakat bilinmelidir ki, asıl iman ve şuur; kişinin insanı, vatanı, bayrağı aşkına ve bunlara hizmet yolunda gösterdiği gayret ve fedakârlıktır! Elbette her şeyin en doğrusunu Allah bilmektedir!” buyurdular, o esnada uyandım.

 


[1] Fatma Betül Erişkin’in Rüyası – Konya – 02.11.2022

5 1 vote
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Fatma Betül ERİŞKİN

Fatma Betül ERİŞKİN

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
19 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
E.ÇAĞIL

Hak Tarafından Şaşmayanlar Kurtulacak!Yanardönerlerin Sonları Hep Hüsran Olacak!
”Ahiret alemi hayretler alemi olacak ” Evet bu dünya nasıl olsa geçecek.Fakat cihat edenler asıl mükafata erecekler…Cihanla Cihana hükmedildi !Borazan gibi nankörce hava atarak değil…

Allah razı olsun Cennet mekan Erbakan Hocamız gerçekleri Yüce Millete haykırdı… Atatürk yaşasa Milli Görüş ‘e katılırdı derdi..Ne kadar da doğruydu!Batılın barbar ,zorba rejimlerini o da istemiyordu çünkü!
Milli Çözüm günümüzde güncelliği ile Hakkı Hak ,batılı batıl olarak haykırmaya devam ediyor…Allah Hocamızdan ve Abilerimizden razı olsun!

Saffet

Daim Var Ol Milli Çözüm
Doğruları öyle net ve birazda sert dile getiren Milli Çözüm çizdiği doğru çizgisi ATATÜRK’ü sağcısının solcusunun, Kemalist devrimcisinin elinden alarak kimseye istismar etme şansı bırakmamıştır. Atatürk yaşasaydı herhalde gerçek anlamada bugün onu anlayan Milli Çözüm olduğu bilip gurur duyacaktı. Ve şöyle haykıracaktı. “Yaşa Milli Çözüm Bir Tek Sen varsın”

Kemal Serkan

Milli Çözüm, asrımızın hakka tercümanlığındaki istikametli yürüyüşü ve etkisi
Bu rüya şunları ispat ermiştir veya tescillemiştir:

1- Milli Çözüm’ün Atatürk hakkındaki makalelerinin ve hassaten Üstad Ahmet AKGÜL Hocamızın 30 yıl öncesi kaleme aldığı BİZİM ATATÜRK adlı eserinin içeriğini yani Atatürk’le ilgili söylemlerindeki haklılığını ,

2) Bu sadık salih rahmani rüyanın Allah tarafından bugüne rastgetirilip görülmesinin sağlanması, ülkemiz insanının bu gerçek bilgilere , Milli Çözüm ‘ün yıllardır yazdığı makaleleri ve Ahmet Hocamızın kaleme aldığı Bizim Atatürk kitabının ülke insanlığı üzerindeki etkisinin sağlandığına,

3- Ve böylece ülkemizin en büyük sorunu olan maddi ve manevi tahribatta zirveye ulaşmış AKP’ye karşı, MİLLİ BİR MUTABAKAT HÜKÜMETİNİN biran evvel kurulmasının gerekliliğini ve MİLLİ ÇÖZÜM’ÜN İSTİKAMET ÜZERİNDE OLDUĞUNU tescillemiştir…

“[b]Bakın size kesinlikle ifade ediyorum ki:
TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU; Milli Çözüm’e inanan bir Cumhurbaşkanı’n ın o makama oturması, Milli Çözüm’e inanan bir Hükümet’in kurulması ve Yeni Bir Devrin başlamasıyla mümkündür!”[/b]
Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN
MSP Genel Başkanı
TRT Basın Toplantısı Yazarlar Soruyor – NİSAN 1980
İzlemek İçin : [url]https://www.youtube.com/watch?v=hWB_IiLXzX4[/url]

Yakup G.

BİZİM ATATÜRK
Üstad Ahmet Akgül Hocamızın yıllar önce yayınladığı ve bugü 15. baskısının yapıldığı BİZİM ATATÜRK adlı kitabından bir bölümü hatırladık;

[i]”Toplumların tarihinde; ismi anıldıkça ve resmine bakıldıkça kendi geçmişlerini hatırlatan, millet olma bilincini diri tutan Ülkelerini ve değerlerini korumaya ve geleceklerini kurmaya çalışırken; hem tehdit unsurlarını ve potansiyel düşmanlarını, hem de ümit kapısını ve dostlarını tanıtan sembol şahsiyetler vardır. işte bizim için de, Atatürk bu konumdadır. Ancak, toplumların yakın geçmişinde böylesine önemli bir rol oynayan ve ülkenin geleceğini şekillendirecek prensip ve projeler ortaya koyan… Hatta Mustafa Kemal gibi köklü devrimler yapıp; kalıcı sistemlerin ve akılcı siyasetlerin temellerini atan ve milletin kalbinde manevi bir makam tutan yüksek şahsiyetler için; iki önemli tehlike bulunmaktadır: 1- Böylesi kimselere duyulan sevgi ve güveni istismar ve suistimal etmek isteyen düşman güçlerin ve yerli işbirlikçilerin; bu kahramanları kendi çıkarlarına uygun olarak çok farklı bir sıfat ve statüye sokmaları ve Onun hizmet ve hatırasını kendi sömürge ve sindirme düzenlerine alet etmeğe kalkışmaları. 2- Veya O Zatın, her insanda bulunabilecek şahsi zaaflarını ve beşeri taraflarını oldukça büyüterek; tarihi ve talihli başarılarını, ileriyi gören ve topluma yön veren bakış açılarını ise küçümseyerek… Hatta, artık zamanın değiştiğini ve o fikirlerin eskidiğini öne sürerek, bu simge şahsiyetleri devre dışı bırakmaya çalışmaları… Üzülerek söyleyelim ki, Atatürk için, her ikisi de maalesef yapılmış, böylece hem asli kimlik ve karakterinden uzaklaştırılmış, hem de aziz hatırası sinsice yıpratılmıştır. “[/i]

Süleyman

Teşekkürler Aziz Hocam
Atatürk’ü nasıl tanımamız ve anlamamız gerektiğini anlatan mükemmel uyarılar ve hatırlatmalar

Osman Nuri

Rahmani Rü’yalara inanmayanlar ve ciddiye almayanlar mahrum kalacaklardır!
Rüyalar, gelecekle ilgili alâmetler olarak da kullanılmaktadır. Bunun en saf hali, ilkçağdaki incubatio yöntemine benzeyen, istihare geleneğinde de karşımıza çıkmaktadır.

İstihare, Hz. Peygamberimizin tavsiye ve talimatıyla; kişi, dua ettikten sonra, halis bir niyetle ve Rabbine yönelerek yatağına uzanması ve “hayırlı olanı” araması; kişi bu yolla, bir sorunun cevabını, bir ikilemin çözümünü öğrenmeyi ummasıdır. İrşat edici rüyalarda da benzer şeyler yaşanır; bu tür alâmetler, sufilerin manevi talimat aldıkları rüyalarda doruğa ulaşır.

[b]RAHMANİ – SALİH – SAHİH RUYALAR:[/b]
a- Kur’an-ı Kerim’in sarih (çok net ve açık) hüküm ve haberlerine uygun olan,

b- Sahih Hadis-i Şeriflerin öğütlerine ve öğretilerine muvafık bulunan,

c- Ehl-i Sünnet Ulemasının itikat ve ittifakına münasip sayılan mesajları içeren rüyalar,

d- Müstakim hayatı, örnek cihadı ve yüksek ahlâkıyla temayüz etmiş önder şahsiyetlerin, ruhaniyetleriyle temessül edip konuştukları ve tavsiye buyurdukları rüyalar…

e- Ve yine salih ve müstakim mü’minlerin, mücahit ve muttaki kimselerin gördükleri ve farklı şahsiyetlerin, farklı zaman ve mekânlarda aynı konuda, aynı işaretleri gördükleri rüyalar…

f- Selim akla, genel ahlâka, temel insan haklarına uygun mana ve mesajlar çıkarılacak rüyalar…

g- Ümmetin hayrına, bütün mazlumların huzuruna yarayacak işaret ve beşaretler taşıyan rüyalar RAHMANİ’dir, sahih ve salih rüyalardır. Bunların doğru ve uygun yorumları ufuk açıcı ve ruhları ferahlatıcıdır. İnanmayan ve önemsiz sayanlar ise bu huzur ve doyumdan mahrum kalır.

Salih ve sahih rüyalarla, insanların karakter ve kabiliyetleri, psikolojik problemleri ve derinlikleri arasında önemli bir ilişki bulunduğu tarihi ve bilimsel bir vâkıadır. Ruhsal ve sosyal sorunların aşılması, çeşitli sıkıntı ve zorluklardan çıkış yollarının bulunması… Ve özellikle inançlı insanlara umut, heyecan ve kararlılık aşılanması konusunda Rahmani rüyalar, çok önemli ve etkili bir şuur ve huzur kaynağıdır.
([url]https://www.millicozum.com/mc/duyurular/ruyalar-ve-yorumlari-dp1[/url])

Bu önemli ve gizemli ruya da, yukarıda maddeler halinde sıralanan özelliklere sahip manevi hatırlatmalar olduğu aşikardır. Zaten Aziz Erbakan Hocamız olsun, Üstad Ahmet Akgül Hocamız olsun Atatürk hususunda 40 sene boyunca olumsuz bir tek söz söylememiştir anlatmamıştır yazmamışlardır… Bu sadık – rahmani ve salih rüyadan da anlıyoruz ki; Atatürk konusunda MİLLİ ÇÖZÜM İSTİKAMET ÜZERE olduğunu görmekteyiz… Zaten Milli Çözüm hassaten isimler konusunda hiç yanıldığına şahit olunmamıştır…

Elvide

Akıl imanın ve islamın elinde en büyük bir nimet.
“Akıl islamın ve imanın elinde
Olursa en büyük bir nimet,
nefsin ve
şeytanın elinde ise sebebi
felakettir” …
Prof.dr Necmettin erbakan

Hasan

Bize ‘yanlış yolda yürüyor’ diyen alçaklar, biliriz ki din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve dürüst halkımızı şeriat sözleri ile aldatagelmişler dir.
Atatürk: “Bize ‘yanlış yolda yürüyor’ diyen alçaklar, biliriz ki din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve dürüst halkımızı şeriat sözleri ile aldatagelmişlerdir. [b]Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz; göreceksiniz ki milletimizi mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, din kisvesi altındaki küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her türlü yanlışı maalesef ki din adı altında yürütmüşlerdir!” [/b]diyerek dinle, imanla aslında hiç alâkası olmayan bu sözüm ona din istismarcılarının ayarlarını ortaya koymuşlardır!

[b] Atatürk, aslında Bizim size anlattığımız gibi birisidir. (Ruhlar âleminde ve maneviyat ikliminde bir vesile ile kendisiyle sohbet ettiğimiz bir gün bize:) “Her nefis ölümü tadacaktır ayetini tabutların üzerine yazmak kadar yanlış bir şey var mı? (Hocam) Bu ayeti banka kapılarına, adliye binalarına, Cumhurbaşkanı’ndan muhtara kadar bütün makam odalarına yazmak daha akıllıca olmaz mı?” diyecek kadar ferasetli bir mü’mindir.[/b]

[b]”Hiç korkmadan ve yorulmadan nasıl bir cepheden diğerine koşuyorsunuz ve her girdiğiniz savaşta Allah size yardım ediyor?” diye soranlara: “Ben her sabah güne başlarken ve akşam günümü tamamlarken ‘Ya Fettah, iftah lena hayral bab… Ey yegâne Fettah olan Rabbim, bize hayır kapıları aç…’ diye dua ederim ve asla Allah’tan gelecek yardım için ümidimi kesmem!” demiştir.[/b]

Elvide

Cihat Sız islam olmaz
“İslam sız saadet olmaz.
Şuursuz müslüman olmaz.
Cihad Sız islam olmaz.”
Prof.dr Necmettin erbakan

Musa Harun KESKİNSÖZ

AÇIK VE NET!
Yıllarca kasıtlı olarak Atatürk’e yönelik yapılan haksız söz, söylem, itham ve yaklaşımların artık son bulması gerekir. Küresel güçlerin kasıtlı olarak ortaya koyduğu bu ayrışmanın, ülkemize hiçbir faydası ve katkısı olmadığı gibi, tam tersine zararı ve toplumu kutuplaştırmaya yönelik içinden çıkılmaz bir durumu söz konusudur. Evet, bu kafa karışıklıklarına açık ve net olarak son verme zamanı gelmiştir..

Fatma Mert Bişkin

Sozsuz teşekkür….
Ahmet Akgül Hocamızın;”Bizim Atatürk” kitabını ilk okuduğum zamanı hatırlıyorum.İlk sayfalardan itibaren,Atatürkün tamamen bilincli olarak bizlere yanlış tanıtıldığını..Milletinin kendisine düşman edilmek için nasıl uğraş verildiğini görmüştüm..
Şimdi Erbakan Hocamızın anlatımları ile Mustafa Kal Atatürk ile ilgili görüşlerim dahada netleşti.Dedim ki kendi kendime;Şükürler olsun ki yüz değil bin yıl sürse batılın bu yalan tahribatları,bizlere Allah’ın lûtfu ve izni ile Ahmet Hocamız ve Erbakan Hocamız hak olan gerçekleri teek tek anlatıyorlar açıklıyorlar..Kendilerine sonsuz minnet ve teşekkür borçluyum..
Aziz Erbakan Hocamız:”yaşadığınız girdugunuz duyduğunuz her olay sizin için bir kıssadır.İçerisinden,hissenizi çıkarın ve hayatınıza yaşamınıza yansıtın!”
Bu rüyayı okuduktan sonra dedim ki kendi kendime Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı bir kıssa ise,benim alacağım hisse nedir?
-Vatan ve millet için,dinin imanın ve tüm kutsal değerlerin için gerekirse bir ömrü feda etmek gerekir..
-Asla vazgeçmemek gerekir..
-Zorluklar karşısında asla yılmamak gerekir..
-Her umutvâr olmak gerekir..
-Heran birlik ve beraberliğin muhafazası gerekir..
-Her zaman küllerinden yeniden doğabileceğine inanmak gerekir..
-İnançların eksiksiz bir şekilde yaşanabilmesi için muhakkak özgür ve bağımsız olmak gerekir..
-Kişinin,(şahsi ibadet ve taatinden evvel) temiz ahlakına,vatanın ve milletin bütünlüğü,yer yüzünde yaşayan tüm insanlığın saadeti için ömrünü ortaya koyma çabasına bakmak gerekir..
*****
Aziz Erbakan Hocamızdan dinlemek nasip olmustu;”
Tarihte özel kanunla mal mülk sahibi olan çoktur da,özel kanunla tüm malını mülkünü milletine bırakan pek yoktur.Mustafa Kemal Atatürk devlet hazinesinden bir kuruş kursağında geçirmediği gibi,12/06/1933 tarihinde 2307 sayılı kanunla hem kendi edindiği hemde ailesinden kalan tüm mal varlığını milletine bırakmıştır..”Atatürkün yalnızca bu hareketi dahi,körü körüne Atatürk düşmanlığı yapmayı bırakmaya yetmez mi?!
Yeniden Aziz Erbakan Hocamıza ve Muhterem Ahmet Akgül Hocamıza bizi bize bırakmadan yanlışlarınızı doğruya çevirme gayret ve çabalarından dolayı sonsuz teşekkür eder kalbi şükranlarımı sunarım..

Mücahit Dinç

Orduya düşmanlık, düşmana askerliktir.
“Orduya düşmanlık, düşmana askerliktir.” Üstad Ahmet Akgül
Ordumuza ve başkomutan Atatürk’e yapılan düşmanlık sadece düşmanları sevindirir.
Milli Çözüm Atatürk hakkında en doğru bilgileri vermiş, Üstad Ahmet Akgül “Bizim Atatürk” kitabında olayları en objektif şekilde ele almış.
Atatürk’ü en iyi anlayan Lider, Erbakan Hocadır.
Erbakan Hocayı en iyi anlayan insan ise Üstad Ahmet Akgül’dür. Allah razı olsun..

Necati

Atatürk’ü Anlamayan Milli Mücadeleyi, Milli Mücadeleyi Anlamayan Milli Görüş’ü, Milli Görüş’ü Anlamayan Milli Çözüm’ü Anlayamaz!
Yahudi ve Hristiyanların hükmü altında yaşamak isteyip saldırgan kâfirler için: “Bunlar, mü’minlerden daha doğru bir yoldadır!?” diyenleri görünce…
Münafıklardan ve din istismarcılarından birçoklarının, kâfirler ve zalimlerle dostluklar kurduklarını onların velâyetine ve himayesine sığındıklarını görünce…
İslami ve ilmi kaynaklardan biraz nasip verilerek bilgi sahibi edilen bazı kimselerin; şöhret, servet ve etiket peşinde din istismarına yönelip nasıl sapkınlığı satın aldıklarını ve insanları Kur’an ve Sünnet yolundan sapıtmayı arzulayıp çalıştıklarını görünce…
Bilgi ve becerilerini nefsi hevesler ve dünyevi hedefler için istismar edenleri ve halk arasında âlim ve fâzıl bilinen münafık tipleri görünce…
Kur’an’ın hükmünü değiştirip dejenere edenleri, sahte şefaatçileri ve din istismarcısı kişileri Allah’a denk tutanları görünce…
Kendilerinin ve iktidar sahiplerinin işine gelmeyen şeyleri göz ardı edip saklayanları ve onunla değeri az bir şeyi, dünya menfaatini satın alanları, böylece güç odaklarının ve iktidarların keyfine göre fetva uyduranları görünce…
Şeytani rejimlere, zalim güçlere ve hain ve işbirlikçi liderlere inanıp peşlerine takılanları görünce…
Hakk nizam kurulsun diye çalışanları fitne-fesat çıkarmakla suçlayanları görüne…kâfir zihniyetleri ve Münafık istismarcı tipleri, İslami düzen isteyenlerden üstün tutanları görünce…
Her türlü imkân ve iktidara kavuşturulduğu halde Kur’ani hükümleri gereksiz ve geçersiz sayanları, yetki ve fırsatları olduğu halde dini emirleri uygulamaya çalışmayanları görünce…
[i][b]”Yurt müdafaası her şeyden kutsaldır!”[/b][/i] diyen Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz.
[i][b]“Şimdiye kadar ve şimdiden sonra kıyamete kadar, vatana ihanetin bahanesi olmaz, er ya da geç bedeli olur… Gâvura vatanından toprak, fabrika vesaire satan, dinden, imandan ve namustan bahsetmesin!” [/b][/i]diyen Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz.
[i][b]“…Din düşmanı olduğumuz için değil, bunlar din ve devlet düşmanı oldukları için kapattık”[/b][/i] diyen Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz.
[i][b]”İslamiyet yobazlara bırakılamayacak kadar mükemmel bir dindir!”[/b][/i] diyen Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz.
[i][b]”Dindar bir milleti ancak din adına, İslam’ı yaşıyor görüntüsüyle istismarcılık yapan din adamları kandırabilirdi; öyle de oldu!”[/b][/i] diyen Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz.
[i][b]”Bize ‘yanlış yolda yürüyor’ diyen alçaklar, biliriz ki din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve dürüst halkımızı şeriat sözleri ile aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz; göreceksiniz ki milletimizi mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, din kisvesi altındaki küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her türlü yanlışı maalesef ki din adı altında yürütmüşlerdir!”[/b][/i] diyerek dinle, imanla aslında hiç alâkası olmayan bu sözüm ona din istismarcılarının ayarlarını ortaya koyan Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz…
Din adına, İslam’ı yaşıyor görüntüsüyle istismarcılık yapanların Atatürk’e, Erbakan’a ve Ahmet AKGÜL Hocamıza; yani Milli Mücadele’ye, Milli Görüş’e ve Milli Çözüm’e niçin düşmanlık yaptıklarını daha iyi anlıyoruz.
Atatürk’ü anladıkça Milli Mücadeleyi, Milli Mücadeleyi anladıkça, Milli Görüş’ü, Milli Görüş’ü anladıkça Milli Çözüm’ü daha iyi anlıyoruz!

Veysel

Barış ve Esenlik Yurduna
Selam; barış, güvenlik manalarına gelen ve Müslümanların birbirine yönelttiği bir hitap ve duadır. Rahman olan Rabbimizin, yüce kitabımızda müminlere gelen görevli meleklerin hitabının da “selam” olduğunu bildirmesi, ömrünü Hak yolunda geçirenlerin bu güzel hitaba mazhar olacağının ifadesidir. Öyle ki bir insanın başına gelen son ve en çetin bir hadise olan ölümden; barışla, huzurla ve salim olarak kurtulmak büyük bir nimettir. Bu nimetin şartı da Aziz Erbakan Hocamızın mana aleminde buyurdukları gibi mazlumların hakkını yemekle değil ancak onların hakkını ve hukukunu muhafaza ile olduğunu bilmek gerekir. Nice marazlı münafığın damarına basması, nice gavur uşağının kuyruğunu koparması nedeniyle kendisine düşman olunan ve bir türlü ismi dahi anılmak istenmeyen Atatürk’ü bir vesile daha iyi tanımış ve örnekler almış olmaktan dolayı şükr ediyor ve Rabbimizden makamını ali etmesi niyazında bulunuyorum. Mevlam rahmet eylesin.

Necmettin

ÇIKIŞ KAPIMIZ!..
Zıt kutuplar arasında, köprü oluyor
Milli Çözüm’den okunur,ortak paydamız
Siyon-Haçlı zalimleri,teşhir ediyor
İşbirlikçi hainlere,hesap sorarız!..

Vatan millet bayrak namus, öz canımızdır
Atatürk’ü doğru anla-mamız lazımdır
Erbakan fikirleri çı-kış kapımızdır
Dostu-düşmanı Milli Çö-zümden anlarız!..

Sağ sol yok artık, ya Milli ya,kirli tarafsın
Türk-Kürt,Sünni-Alevi,birdir karışsın
Din Vatan satan arsız,nasıl varlıksın
Adil Düzen devri başlar,bayram yaparız!..

Arzu Akdağ.

Asıl iman ve şuur; kişinin insanı, vatanı, bayrağı aşkına ve bunlara hizmet yolunda gösterdiği gayret ve fedakârlıktır!
“Sonuç olarak Atatürk, İslam’la değil, din istismarıyla, cehalet ve softalıkla mücadele etmiş, İslam’ı yüceltmiştir! Ve hayatını vatanına, milletine, Kitabına, kutsalına adamıştır.”

Aziz Atatürk ile ilgili gurur duyarak okuduğumuz çok önemli, değerli ve aynı zamanda duygulandıran bilgiler. Çok çok önceleri olumsuz duyduğum bazı hikayeler olsada beni hiç bir zaman Atatürk’e karşı olumsuz etkilemiyordu. Çünkü büyüklerimin ettiği dualarda Atatürk’ün anılması, Atatürk’e olan minnettarlıklarını gösteriyordu, buda benim için olumlu bir yer ediyordu zihnimde. Fakat çok bilgi sahibide değildim Atatürk hakkında açıkçası. Ve şimdi Milli Çözümle Atatürk’ü öğrenmek ve aydınlanmak sevindirici oldu. Vatana, millete büyük katkısı olan Gerçek Kahramanlarımızı minnet ve saygıyla anıyoruz. Yurdumuzun sahte kahramanlardan ise tez zamanda temizlenmesi için Dua ediyoruz. “Ey yegâne Fettah olan Rabbim, bize hayır kapıları aç..”

“Türklerin gönlünde, Yüce Peygamber

Atatürk Erbakan, ne kutlu rehber

Çağdaş ufuklara, olduk seferber

Yeni bir kurtuluş, gözlüyoruz biz…”

Gökçe Öztürk

Hamdolsun kula kul olanların dininden değiliz!
Atatürk bir başka toplantıda: “Biz, milletimiz padişahlara, şahlara, şıhlara değil, yalnız Allah’a kul olsunlar istedik. İşte Cumhuriyet’in yegâne manası budur. Meleklerin kıblesi, Allah’ın halifesi olan insan, asla kula kul olamaz. Bize softalar, ‘dinsiz’ demişler. Hamdolsun, kula kul olanların dininden değiliz! Biz Allah’ın dinindeniz. Her Allah’ın kulu gibi de hesabımızı yalnızca âlemlerin Rabbine vereceğiz!” diyerek gerçeklere tercümanlık yapmıştır.

Aynı Atatürk: “Bize ‘yanlış yolda yürüyor’ diyen alçaklar, biliriz ki din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve dürüst halkımızı şeriat sözleri ile aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz; göreceksiniz ki milletimizi mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, din kisvesi altındaki küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her türlü yanlışı maalesef ki din adı altında yürütmüşlerdir!” diyerek dinle, imanla aslında hiç alâkası olmayan bu sözüm ona din istismarcılarının ayarlarını ortaya koymuşlardır!

Cansel

Elhamdülillah
[b]Atatürk’ün Filistin duyarlılığını, nasıl Milli bir şahsiyet olduğunu, en yakınlarına kadar etrafını sarmış Masonlarla olan mücadelesini, o şartlarda çözülemeyen bazı meseleleri nasıl ustaca tedbirlerle zamana bıraktığını… Ve daha nicelerini hep Milli Çözüm ile öğrenmekteyiz…

Şayet bugün bizler;
-Atatürk’ü dinsiz ilan etmeyi, hatta adını dahi telaffuz etmeyip hâşâ “kefere” demeyi yüce bir fazilet saymıyorsak…

-Atatürk’ü, Onun manevi ve Milli yönünü göz ardı ederek putlaştırıp, zındıkça bir hayat sistemini ve çağdaşlık adı altında Batı’ya özentiliği bir şecaat saymıyorsak…

Yani bugün bizler, bir ATATÜRK İSTİSMARCISI değilsek; bu ancak Milli Çözüm sayesindedir.

Allah bizleri bir ömür boyu, bu hakikat kapısında Kıtmir olmakla şereflendirsin…[/b]

Mus ab

Rüyayı, hülyadan ibaret sanma / Manevi bir derstir, nasipsiz kalma / Kırk hoca anlatır, kâr etmez amma / Hakka döndürür, hidayet rüyalar!
Hadisi Şerif:
“Nübüvvet sona erdi; artık benden sonra nübüvvet yoktur. Ancak mübeşşirat vardır ki, o da rüyayı salihadır.
Kur’an-ı Kerim, rüyadan, rüyayı yorumlamaktan sıkça söz etmektedir. Enfal suresinde Bedir’de müminlerin rüya ile nasıl güç kazandıklarını anlatmaktadır. Yusuf aleyhisselamın nübüvvete açılan yolu da bir rüya ile başlamaktadır. Mekke’nin fethinde de rüyaya yer vardır. İbrahim aleyhisselamın rüyası da önemli ve ibretli bir olaydır.
Bizzat Kur’an-ı Kerimin ve Peygamber Efendimizin önemsediği ve örnek verdiği rüyaları ve yorumlarını gereksiz ve geçersiz görmek, en azından Allah’a ve Resulüllaha karşı saygısızlıktır.

RÜ’YA İLHAMDIR!

Ruh ekranına, yansıyan gölgeler
Levh-i Mahfuzdan, basiret rüyalar!
Akıl ayağına, yasak bölgeler
Sır dünyasından, işaret rüyalar!

Akisler geliyor, kader filminden
Nasipler iniyor, ezel ilminden
Saniyeler gibi, zaman dilminden
Aylar, yıllar süren, hikmet rüyalar!

Fasık, facir; Hak feyzine eremez
Zalim, hain; nefsi yere seremez
Kirli ayna, saf görüntü veremez
Furkan nurundan, feraset rüyalar!

Şeytani rüyalar; sinsi, kirlidir
Şehvet şirret dolu, çetrefillidir
Rahmani rüyalar, has fikirlidir
Uyarı, mesaj; nasihat rüyalar!

Yalancının rüyası da sahtedir
Münafık, zalimle; aynı saftadır
Tüm insanlık, bugün ruhen hastadır
Ahir zamanda, beşaret rüyalar!

Rüyayı, hülyadan ibaret sanma
Manevi bir derstir, nasipsiz kalma
Kırk hoca anlatır, kâr etmez amma
Hakka döndürür, hidayet rüyalar!

İman itikat ehline hitabım
Rüya ikliminde, hikmet mehtabım
Ayet ayet, haber verir Kitabım
Kur’anımızda bir ibret rüyalar!

Şer’i delil değil, amma sünnettir
İstihare; tatmin, kalbe ziynettir
Sadık rüya, sahibine senettir
İlahi ilham, hakikat rüyalar!

Kaynak: https://www.millicozum.com/mc/ekim-2009/ruya-gercegi-ve-hikmetleri

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
19
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx