YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b0d710e3b3
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 1782
Dün : 26764
Bu ay : 300368
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079332
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

ÇANAKKALE DESTANI
NASIL YAZILDI?

ÇANAKKALE DESTANI NASIL YAZILDI?

Ahmet Akgül Üstadımızın Çanakkale Şehitlerini Ziyaret Kampındaki Sohbet Notları:

ŞİİR

Gafletle yürüme ey can, hürmet şükranla hatırla
Buralar kanla yazılmış, tarihin tam göbeğidir…
Evliya kokar vadiler, tepeler dolu yatırla
Bastığın yer bir şehidin, belki de gözbebeğidir… 

Unutma Çanakkale’yi, geçilmez kılan imandır
Şimdi imana saldırırlar, bu ne çetin imtihandır
Ye’se düşme ve gevşeme, sahip Hazreti Rahman’dır
Bil ki vesveseler kalpte, şeytanın köstebeğidir…

5 1 vote
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Ramazan YÜCEL

Ramazan YÜCEL

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Orhan

Tarihden ders alınmalı.
Öncelikle, “Çanakkale’yi geçilmez kılan, daha sonra şanlı Kurtuluş Savaşı’mızla Anadolu’yu bize vatan bırakan ve bu uğurda canlarını kurban etmekten sakınmayan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anmak, onların aziz hatırasına ve kutsal mirasına sahip çıkmak, hepimize bir vicdan borcu olmaktadır.”

Çanakkale ve Kurtuluş savaşımızdan,Millet olarak her zaman ders almalıyız ve asla unutmamalıyız.

Ve bugünki yaşadığımız bu dönemde, Rahmet li Aziz Erbakan hocamızın Hazirladigi projelerine Şiddet le ihtiyaç duyulduğu bugünlerde aynı zamanda Erbakan hocanın yegane Takipçi si ve sesi olan Milli Çözüm Dergisinin dikkate alınmaz ise,
Allah muhafaza ülkemiz ! yeni bir Çanakkale ve Kurtuluş savaşı eşiğine doğru gidebilir.!

Veysel

Çanakkale
Bir kez daha öğrenmiş oluyoruz ki; Kurtuluş savaşının meşalesi Çanakkale’de, Anafartalar zaferinde yakılmış, o günkü işbirlikçilerin tüm vatan evladını kırdırma pahasına yaptıkları ihanetleri Mevlamız, Şanlı ordumuz ve Atatürk eliyle başlarına çevirmiştir. Mal, makam kavgasına 250 bin Aziz Vatan evladının toprağa düşmesine vesile olanlara karşılık rahatını terk edip vatan müdafaasına koşan şanlı komutanlarımız da varmış elhamdulillah. Bugün yine aynı ruhla memleketi peşkeş çekenlere meydan okuyan, vatanı ve bayrağı sınır tanımadan canı pahasına savunan aziz şehitlerimize de şükranı borç bilmek ve her birini saygı, hürmet ve rahmetle anmak boynumuzun borcudur. Çanakkaleyi yeniden yaşatan ve bizlere çifte standarda başvurmadan aktaran sayın yazarımıza teşekkür ederim.

Yakup G.

2. Çanakkale ve Erbakan…
Tarih dediğimiz ilim strateji, arka plandaki hazırlıklar ve çıkartılacak dersler ile birlikte sentezlenerek aktarılırsa hedefine varır. İşte bu makale tam olarak tarih ilmini konuşturan bir makaledir.

Çanakkaleyi gerçek manada idrak etmek için Sultan Abdülhamid Han’ın feraset ve dirayetle hazırlıklarını, Mustafa Kemal ve Esad Paşa gibi kahramanların hatalı emri sorgulama hususunda dik duruşu, durumun ehemmiyetini sezerek tavizsiz mücadelesi ve ferasetli stratejileri, Cevat Paşanın Yarbay Şefik Bey’in ilk andaki dirayetli mücadeleleri, Edremitli Seyyit Ali Onbaşı’nın ve Tophaneli Hakkı Binbaşının rutin görevlerini tarihin seyrini değiştirecek bir şuur ve insiyatifle yapmaları, kahraman Kadın Askerlerimizin, fedakar Doktorlarımızın, şuurlu tüm vatan evladı atalarımızın cihad şuurunu dinlemek, anlamak, empati kurmak ve sahip çıkmak gerekmektedir.

Tüm bunlarla birlikte Almanlardan taraf olma, alman gemilerinin boğazlardan içeri alınıp rus limanlarının bombalanmasına göz yumma, Sarıkamışta kasıtlı olarak 90.000 Mehmedimizin ve Çanakkale de yüzbinlerce Mehmedimizin şehadetine kasıtlı karar ve emirlerle sebebiyet verme gibi ihanetleri görerek Enver Paşa ve onun başımıza musallat ettiği Otto Liman Von Sanders gibilerinin asıl siyonist mahfillere hizmet ettiğini anlamak gerekir. Bunun için düşmanı gerçek manada tanımak ve kendi cephemizde liderlerin söylemlerini değil icraatlerini görerek sonucun kime yaradığını tahlil etmek gerekir ki tarih ilmi böyle okunursa ibret alınır ve doğru aktarılır.

Peki tarihi bu şekil anlamamız gerekiyorsa bugünkü aktörler ve planlarla nasıl okumamız gerekir? İktidarı ve 16 yıllık icraatlarını, Çanakkalenin hedefi olan Büyük Ortadoğu Projesine eşbaşkanlık yapılması ancak Enver Paşa gibi dini duyguları sömürmesi ve tüm cephelerde siyonist mahfillerin hedeflerine yarayacak kararlar alınması, diğer yandan Çanakkalenin hedefindeki israil devletinin kurulması sonrası asıl hedef olan büyük israilin kurulması için bugün İslam Coğrafyasının ateşler içinde olması tarihin tekerrür ettiğinin göstergesi değilmidir?

Tarihin en önemli özelliği ibret alınmadığı için tekerrür etmesidir. İnsanlar ibret almadığı için ibret alıp ön hazırlık yapan liderler vardır. Onların da kıymeti yumurta kapıya dayanınca anlaşılır. İşte tıpkı Cennet Mekan Abdülhamid Han gibi Aziz Erbakan Hocamız’da anlaşılacak, yakın zamanda tarihin tekerrürü olarak gerçekleşecek savaşta ve cihanın kapımıza dayanacağı zaman üstün teknolojik silahların çalışmaz hale getirileceği an hep birlikte tarihe şahid olacağız, Erbakan Türkiyesinin tarihine…

Tabi Mustafa Kemal gibi Kurtuluş savaşının komutanlığına layık bir Komutan olmadan hiçbir proje hedefine varamaz. Savaşı atlatmak yetmez, yeni bir düzen kurmak işin en zor kısmı. Bu yüzden Stratejik akla, ve Siyasi bir dehaya yani gerçek bir Komutana mutlak ihtiyaç vardır ve bu zamanı geldiğinde yeni düzeni inşa edebilecek kapsite ve donanımda olan zatı, zamanın ve şartların ortaya çıkaracağı ve Milli merkezlerin mutabık kalacağı bir aşikardır.

Saffet

Tarih tekerrür edecek.
Haçlı batı sözde İsrail devletinin kurulması için Çanakkale ye gelmişler fakat Şanlı Çanakkale Destanı tarihe altın harflerle kazınırken Mustafa Kemal Atatürkü etrafındaki batı aşığı ve uşağı hainlere rağmen bu savaşı kazanılması da üstün gayret ve feraset örneği sergilemiştir. Şimdi ise Akdeniz’e toplanan yine aynı haçlı sürüsü belliki o gün olduğu gibi bugünde Büyük İsrail hedefleri için Armageddon (Merheme_i Kübra) savaşına hazırlık yapmaktalar. Fakat Ogün Abdülhamit Han Hazretlerinin büyük bir feraset le önceden yaptırdığı tabyalar sayesinde nasıl Çanakkale kazanıldıysa bügünde Erbakanın hazırladığı teknoloji harikaları sayesinde hemde düşmanın en güçlü olduğu bu zamanda İnşAllah tarih tekrar tekerrür edecek emperyalist batı medeniyeti ve siyonist İsrail yıkılıp Türkiye de Milli Çözüm önderliğinde ve liderliğinde yeni Adil Düzen Mehdiyet İnkılabı gerçekleşecektir.
Bu bağlamda Çanakkale kampının aynı ruhla yapılmasına vesile olan Milli Çözüm ekibine ve şahsi manevisi muhterem Ahmet Akgül Hocamıza teşekkür ediyorum.Bu gerçekleri bize aktardığı için yazarımızdan Allah razı olsun

Mehmet Sıtmapınar

Çanakkalenin Ruhu
Özet çerçevesinde,son derece öz konuda kalarak meselenin hükmü ortaya konmuş..
Makaleden, dikkate haiz hususları sıralayacak olursak;
1) Tüm imkansızlıklara rağmen iman gücünün en büyük imkan olduğunu görüyoruz.
2) Zorluklar, sıkıntılar karşısında gösterilen sabır ve sebatın ,ne büyük bir rahmet kaynağı olduğunu görüyoruz.
3) Dünyanın gözünde büyüttüğü, elindeki maddi imkanlarla, Firavun anlayışını sürdüren başta İngiltere olmak üzere, diğer itilaf güçlerinin, gerçekte nasıl aciz, güçsüz ve şekil duruma düştüklerini görüyoruz..
4) Ayrıca İslâm Ordusundan beslenip, vatanın ekmeğini yiyen, bazı kökü bozukların, Allah’ın yardım ve inayetine itimat etmeden sözde ittifak adı altında itilaf devletlerine her türlü lojistik ve psikolojik desteği sağladıklarını görüyoruz.
5)Ordu içindeki bu hıyanet damarını sezip de orduya ve devlete küsmek yerine tam tersine,o hıyanet girişimlerini dengeleyici , askerî ve siyasi strateji bizzat cephede geliştiren Mustafa Kemal in gerçek bir kahraman olduğu görüyoruz..
Sonuç olarak;her şey bitti zannedildiği bir ortamda ve zaman diliminde bu Azîz milletin her an ruh kökünde bulunan Millî Görüş cevheri ile ne büyük devrimler gerçekleştirecegine bir delalettir Çanakkale Savaşı…
Millî Görüşun iman ve şuur nefesi olan Millî Çözüme ve Muhterem Ahmet Akgül Hocamız;
Rabbimizden etki ve irade alanınizin tüm dünyada biran evvel etkili bir şekilde genişlemesi ümidiyle,en büyük fetihleri bahşetmesini niyaz ediyoruz..

Necmettin Harun GÜL

HAYIRLI OLSUN
Böylesine anlamlı, güzel, maneviyat dolu bir kamp programı düzenlenleyen Milli Çözüm ekibine, emeği geçenlere, yoğun bir katılım sağlayan dava ve gönül insanlarına ve özellikle bu hayırlı ve faydalı programın hazırlanıp istafade etmemizde ve eğitimimiz hususunda yoğun bir çalışma ve gayret gösteren Ahmet Akgül hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun inşallah. Bu mükemmel kamp programını bizlere nasip eden Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler olsun.

A Hakan

AYNI HESAP-AYNI HEDEF
Aynı hesaplar bu gün de değişmedi Rusya ABD AB İsrail ilişkisi dün ÇANAKKALE, bu gün SURİYE de ilk amaca uygun olarak birleşip Siyonist Yahudinin ARZ I MEVUD hesabında Milyonlarca insanın kanını dökmekteler.

Çanakkaleyi önceden Yüksek ferasetle sezip tedbiir alan yani 50 yıl önceden Çanakkale siperlerini kazdıran Abdulhamit Han Hz leri nasıl haklı çıkmış ve tedbirleriyle Zaferin temelini oluşturduysa yine 50 yıllık siyasi ve askeri büyük bir hazırlıkla Aziz Erbakan Hocamız hesaplanan ARMAGEDDON SAVAŞININ tedbirlerini almış, Kahraman orduya gerekli projeleri ve silah sistemlerini zamanı gelince kullanılmak üzere teslim etmiştir. Düşman yine aynı, hedef yine aynı..
Asil ve kutlu değişim ve dönüşüm sonu büyük mücadele ve Kulu Fetih yakın görülmekte..
Bu noktada temel gerksinim; zafere inanmış ve öncülük edecek GENEL komutan ve ekibidir.
İnşaallah Milli Çözüm Ekibi bu kutlu Şerefin sahibi olur.

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
7
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx