YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b0581ce04f
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 1643
Dün : 26764
Bu ay : 300229
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079193
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

 

ERBAKAN BÖYLE ANILMAKTAYDI

ACABA;

ERDOĞAN NASIL HATIRLANACAKTI?

          

Yüksek ilim ve irfan ehli zatların Erbakan Hocamızla İlgili İltifatları.

Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Hz.leri:

-“Biz Erbakan Hoca’yı gözümüzden bile sakınıyoruz. Onu ümmetin ümidi ve mazlumların can simidi sayıyoruz…”

Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hz.leri:

-“Erbakan Hoca büyük bir Allah dostudur. Ona düşmanlık şeytana arkadaşlıktır!..”

Bayburtlu Dede Paşa Hazretleri:

-“Erbakan Hoca manevi olarak vazifelidir. Onun davetine icabet bir vecibedir!..”

İhsan Tamgüney (Sultan Baba) Efendi Hazretleri:

-“Erbakan Hoca’nın etrafında üç kişi bile kalsa, biri mutlaka siz olmaya çalışın!”

Tunuslu İslam âlimi Gannuşi diyor ki:

-“Erbakan benim de hocalarımdan biriydi. Ondan çok şey öğrendim. O hayata ve cihada bakış açımı değiştirdi!..”

Hamas Lideri Halid Meşal:

-“Bize göre Erbakan, çağımızın Abdülhamid’idir. Siyonizm’i en iyi bilen ve kurtuluş çarelerini gösteren liderdir!..”

Katar’dan Yusuf El Kardavi:

-“Erbakan hayatı boyunca Müslümanlara önderlik etmiş, İslam ümmetinin dirilişine büyük hizmetler vermiş ender bir şahsiyettir!..”

Mısırlı İhvan-ı Müslimin liderlerinden Mehdi Akif:

-“Ben Onu takvasıyla, ilmiyle, fikir ve projeleri ile tanıdım. Kendisi Allah’ın bu asra gönderdiği bir müceddiddir. Sadece siyasi değil, ilmi ve fikri bir mürşittir…”

Mustafa Tahhan:

-“Erbakan Hoca başlı başına bir ekoldü. O bu ekolü bütün dünyaya yaymış ve haklı bir saygınlık kazanmış olan seçkin bir insandı.”

(Elazığ) Palulu Hacı Haydar Baba Hz.lerinin son uyarısı!

Üstadımız Ahmet Akgül anlatmıştı:

Hastalığının giderek ağırlaştığını öğrenince, belki de son görüşmemiz olabilir düşüncesiyle, Muhterem mürşidimiz Haydar Baba Hz.lerinin ziyaretine vardık. Biraz toparlanmış ve yataktan çıkmıştı. Yanan sobanın yanına iki sandalye koydurmuşlardı. Birine bizi oturtmuş, diğerine kendileri buyurmuşlardı. Hayatımda ilk defa sandalyede oturduklarına şahit olmaktaydım. Kendilerini hep kıbleye karşı ve diz çöker vaziyette, huzur ve edep içerisinde hatırlamaktayım. Söze şöyle başladı:

“Oğlum belki de bu son görüşmemiz olacaktır. Sana üç tavsiyem ve vasiyetim vardır:

• İleride herkes kopup ayrılsa ve tek başına kalsa da, sen yine Erbakan Hocandan ve Parti teşkilatından ayrılmayasın… Zira Erbakan’ın ve davasının ne olduğunu bu dünyada iken anlayan ve anlatan çok azdır. Yarın mahşer meydanında bu hakikat zahir olunca, herkes şaşkınlık içinde kalacaktır!..”

Buyurmuşlar ve açıklanması münasip olmayan iki önemli tavsiye ve müjdede daha bulunmuşlardı.

Erbakan Hoca’nın İran Gezisinde Bir Üniversite Rektörünü İkazı ve İrşadı!

Aziz Hocamızın rahatsızlığı ilerlemişti. Yoğun ilaç aldığı bir dönemdi. İran ziyaretine gitmekle ilgili en son şunu söylemişti: “Müslümanlara bir katkımız olacaksa gerekirse sürünerek gideriz ama yine de gideriz!” Son yurt dışı seyahatiydi. Planlanandan da uzun sürmüş, yaklaşık bir hafta diye düşünülse de on beş günü geçmişti. İran’ın Cumhurbaşkanı Ahmedinejad idi. Hatta Ahmedinejad o sırada Japonya gezisindeydi. Oradan İsviçre’ye geçecekti. Sırf Erbakan Hoca ile görüşebilmek için Japonya’dan Tahran’a dönmüşler, Erbakan ile iki üç saat görüştükten sonra ve tekrar İsviçre’ye gitmişlerdi.

Erbakan Hoca, İran ve Türkiye ilişkilerini İslam dünyasının geleceği açısından çok önemsiyordu. Hem iki devletin kadim geçmişi hem de İslam coğrafyasındaki Şii-Sünni dengesi bunu zorunlu kılıyordu. Çok önemli görüşmeler yaptı Hoca o zaman, eski Cumhurbaşkanları Rafsancani, Hatemi gibi isimlerle de bir araya geldi. Müslümanların güçlerini birleştirmesinin önemini anlatıyordu. İslam dünyasının üzerinde oynanan oyunlardan bahsediyor ve bu oyunları boşa çıkarmanın ancak İslam Birliği ile mümkün olacağını vurguluyordu. Ama yeri geldiğinde lafını da esirgemiyordu. Mesela hiç unutmam Tahran’da bir üniversitedeydik. Erbakan Hoca orada; “Siz bir ihtilal yaptınız, ama iki şeyi başaramadınız!” dedi.

“Nedir?” diye sordular. Erbakan Hoca; “Birincisi faizsiz bir sistem geliştirip yürütemediniz, ikincisi eğitimi düzeltemediniz!” dedi. Rektör buna itiraz etti; “Biz devrimden sonra her iki alanda da çok büyük değişimler yaptık Sayın Erbakan!” diye karşılık verdi. Erbakan Hoca bunu duyunca: “Peki Ben size tek bir soru soracağım, üniversitenizde sosyoloji okutuyor musunuz?” “Evet, tabi ki!” dedi Rektör.

“Peki sosyoloji dersine Durkheim ile mi başlıyorsunuz?” Rektör: “Evet Durkheim ile başlıyoruz.” diye cevap verince, Erbakan Hoca: “O zaman başka bir şey sormama gerek yok.” dedi ve şöyle devam etti:

“Siz çocuklara diyorsunuz ki; sosyoloji biliminin kurucusu Durkheim’dir, yani Batılılardır. Oysa sosyolojinin kurucusu bir İslam âlimi olan İbn-i Haldun’dur ve İbn-i Haldun ile Durkheim arasında 450 sene vardır. Yani sosyoloji bilimini Batılılardan 450 sene önce Müslüman âlimler kurmuştur.”

Erbakan Hoca bunları açıklayınca rektörler ve İranlı yetkililer hem şaşırmış hem de biraz bozulmuşlardı.

Erbakan Hocamız Kum’a da gitmişti. Kum İran’ın dini eğitim merkezidir. Mollaların, Ayetullahların şehri olarak bilinir. Erbakan Hoca: “Hazır Kum’a gitmişken bütün Ayetullahları toplasak, onlara bir konuşma yapsak iyi olur.” demişti.

Oradakiler biraz şaşırarak Hoca’ya bakmışlar ve kısa bir sessizlik yaşanmıştı. Sonra bizi davet eden kişi: “Sayın Erbakan, bu dediğinizi Humeyni bile yapamadı, siz nasıl yapacaksınız?” diye sormuşlardı. Yani Humeyni bile bir araya getirememiş onları. Her Ayetullah kendi içtihadı ile karar alır, ona bağlı kalırmış…

Yalnız Ayetullah Erdebilî vardı, Eski Yüksek Mahkeme Başkanı, İran’ın en etkili isimlerinden sayılırdı. Erbakan Hoca ile bir araya geldiklerinde, “Ben Erbakan ile Türkçe konuşacağım. Tamam, Türkçem çok iyi olmayabilir ama ben biliyorum ki Sayın Erbakan benim ne dediğimi çok iyi anlar, siz merak etmeyin.” demiş ve Türkçe konuşmuşlardı.

Erdebilî şunu hatırlatmıştı: “Hocam, İslam âlemi olarak bizi ileride bekleyen en büyük tehlikelerden birisi Şii-Sünni ihtilafıdır. Bu ihtilafı çözmek için iki tarafın ulemâsını bir araya getirmeye ihtiyaç vardır. Bunu da ancak Siz yapabilirsiniz. Sizden başka kimse bunu başaramaz.” Hakikaten önemliydi bu. Nitekim Türkiye’ye dönünce, Erbakan Hoca bunun Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde gerçekleşmesi için çaba harcamış ve projeler hazırlamıştı. Şimdi bazı akıl ve vicdan fukaraları, Erbakan’ın bu tarihi tavrını bile eleştirmekten utanmazlardı!..

Erbakan’ın Metaneti ve Sorumluluk Aşkı!

“O günlerde Refah Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Mali Komite Başkanı olarak görev yapmaktaydık. Erbakan Hocamız İstanbul İl binasında idi. Sıkıntılı günlerdi. Düzmece bir davadan dolayı hakkında mahkûmiyet kararı verilmişti. Karar kesinleşmiş ve her an hapse girmesi söz konusu olmuştu. Hapse girmemek için bütün yasal yollar deneniyordu. Bazı köşe yazarları ve politikacılar Erbakan’ın hemen hapse girmesini ve böylece kahraman olmasını, rejimin muhafızlarına karşı halkın tepkisinin oluşması için böyle davranmasını tavsiye ediyorlardı. Hatta bazıları daha da ileri gidip Onun dışarıdaki tatlı ve müreffeh (!) hayatını terk etmek istemediğinden bahisle adeta suçluyorlardı.

Hocamız, İstanbul İl Başkanlığı makamında günün gazetelerine göz atıyordu. Bir ara mırıldanarak bir cümle telaffuz etti:

Herkes Bizim bir an önce hapse girmemizi istiyor. Bilmezler ki, Bizim de bağlı olduğumuz ve hesap verdiğimiz makamlar var!”

Biz donup kaldık. Hiçbirimiz bu konuda soru sormaya ve bilgi almaya cesaret edemedik. Öyle anlaşılıyordu ki, o manen bir yerlere veya makamlara hesap ve rapor veriyordu. Yani kendisinin siyasete girmesini isteyen makamlara…

Siyasete girmezden önce Odalar Birliği’nin çeşitli kademelerinde görevler yapmıştı. Yeni mekânı Ankara idi. Akademik unvanı Profesör. Cuma namazlarına Ulucanlar’da bir camiye giderdi. Caminin adı Ağaçoğlu Camii idi. Ekseriya neden bu camiye gitmekte olduğunu birazcık araştırdık ve o camide o yıllarda görev yapan Nazım Karaman Bey’e ulaştık. Kendisi şunları anlatmıştı:

“Ben İmam Hatip Okulu mezunu idim. 1963-1964 yıllarında Ankara’da imam görevindeydim. Daha sonra İnşaat Mühendisi tahsili yaptım ve şu an İnşaat Mühendisiyim. Mühendislik tahsili yapmamda Erbakan Hocamın teşviki ve yönlendirmesi vardır. Bahsettiğim yıllarda Ankara Ulucanlar’da Ağaçoğlu kısa adıyla, esas adı Ağaç Ayakoğlu Camii ki, tarihi bir camidir, görev yapıyordum. O civar toptancılar ve tüccarların çokça bulunduğu bir muhitti. Cemaatimizin yapısı da buna uygundu. Cuma cemaatimiz de epeyce kalabalıktı. Ben cumaları vaaz yapıyordum. Aslında sadece cumaları değil, öğlen, ikindi, her gün vaaz yapardım ve müdavim cemaatim vardı. Günlük bu cemaati tanıma fırsatımız vardı ama, cumaları çok kalabalık olduğundan tanıma şansımız olmazdı.

1964 yılında şimdi rahmetli olan Erbakan’ı Cumalarda görmeye başladık. Nur saçan parlak yüzlü birisi olarak biliyoruz. Ara sıra selamlaşıyoruz ama ismen tanımıyoruz. O zaman Odalar Birliği’nde Genel Sekreter’miş. O dönemde Yeni İstanbul gazetesi milliyetçilerin ve mukaddesatçıların okuduğu bir gazeteydi. O gazetede bir yazı görmüştüm. Odalar Birliği Genel Sekreteri Necmettin Erbakan, faiz memlekete zararlıdır, faizin bırakılması, hatta kaldırılması lazım, diye bir beyanatı vardı. Bir de fotoğraf koymuşlardı. Baktım fotoğrafa, bu benim cemaatimdeki parlak yüzlü insandı. Adını ve profesör olduğunu o zaman öğrenmiş oldum.

O dönemde öyle profesörlerden camilere giden pek duyulmuş şeylerden değildi tabii. Ben ertesi Cuma kendisine daha yakın ilgi gösterdim. Elini sıktım ve bizim bir odamız vardı camide, o odaya buyur ettim. Orada biraz sohbet ettik ve daha sonra Cumaları genelde Ankara’da bulunduğu zaman buraya gelirdi. Benim o dönemde vaazlarım biraz sıra dışı vaazlardı. Bir ara vaazlarımda ben faizsiz ekonomi, iktisat, İslam ekonomisi, İslam Devleti, İslam Hukuku gibi konulara girdim. Okuduğum kitaplardan hazırlanarak bunları anlatırdım.

Bu konular tam Erbakan Hocamın can damarıymış… Daha sonra kendisi bana önemli şeyler anlattı. Dedi ki:

-O zamanlar Demirel Hükümeti vardı. Ben bazı şeyleri doğrudan anlatamadığım münasip kişileri, sizin vaazlarınızla bir şeyler dinlesinler ve anlasınlar diye buraya getiriyordum. Adalet Partisi’nden İçişleri Bakanı Faruk Sükan, Savunma Bakanı Sadettin Bilgiç, Sanayi Bakanı Mehmet Turgut, Tarım Bakanı Bahri Dağdaş ve birçok milletvekilini buraya yönlendiriyordum. Ayrıca bürokratlardan Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Korkut Özal, Devlet Planlama Müsteşarı Turgut Özal, Devlet Su işleri Genel Müdür Vekili Recai Kutan, Müşavir Fehim Adak gibi kişiler de cumaları camimize geliyorlardı. Daha sonra Erbakan Hocam parti kurunca bu namaza gelenlerden bir kısmı neden kurucuların içerisinde olmadılar diye de ben çok merak ettim.[1]

Erbakan Hocamızın Dolaylı Eğitme ve Olgunlaştırma Çabaları!

Yine Ahmet Akgül Üstadımız anlatmıştı:

Bitlis’te Belediye Başkanlığı Ara Seçimleri vardı ve Yaşar Buhan bizim adayımızdı. Biz de Elâzığ ekibi olarak çalışmalara katılmak üzere oradaydık. O sırada Genel Merkez’den seçim ve miting koordinatörü olan Mustafa Köksal da seçim otobüsüyle Bitlis’e varmıştı. Bizi görünce yanımıza gelip şunları aktarmıştı:

“Sizin, Milli Gazete’de çıkan “İslam’da İçtihadın Gereği ve Önemi” yazınız için, Erbakan Hocamız Genel Merkez’de ve herkesin duyacağı şekilde: “Mustafa, Ahmet Akgül’ün bugünkü yazısını kesip benim masama bırak… Çünkü dikkatle okunması ve saklanıp başvurulması gereken çok önemli bilgiler barındırmaktadır!..” buyurmuşlardı.

Bunun üzerine kendisine: “Biz zaten Erbakan Hocamızdan duyup öğrendiklerimizi toparlayıp, genel ve temel İslami prensiplerle harmanlayıp yazıyoruz. Aziz Hocamız, o yazıya ihtiyaç duydukları için değil, sizlerin dikkatini yoğunlaştırmak için öyle davranmışlardır.” açıklamasını yapmıştık.

Hatta Rahmetli Ahmet Tekdal bir defasında, Genel Merkez’de bize; “Ahmet Hoca, Milli Gazete’de daha sık yazmanızı bekliyoruz. Güncel konuları İslami dayanaklarıyla anlatmanız çok işimize yarıyor!” temennisinde bulununca, kendilerine: “Bunların çoğu Erbakan Hocamızdan dinleyip öğrendiklerimizdir. Sizler ise zaten sürekli Onun yanında ve sohbetlerindesiniz!..” yanıtını vermiştik. Bunun üzerine bize:

“Öyle ama, biz Erbakan Hocamızın anlattıklarını pek kavrayamıyoruz. Sizin yazılarınızı daha kolay anlıyoruz!..” itirafında bulunmuşlardı. O sırada; 1973 MSP Gaziantep Milletvekili olan ve 1994-2004 Şehitkâmil Belediye Başkanlığı yapan değerli Mehmet Bozgeyik de yanlarındaydı.

Adil Düzen projelerinin hazırlanması ve olgunlaştırılması aşamalarında Erbakan Hocamızın katkıları!

Erbakan Hocamız her işi ehline yaptırır ve onları çok iyi tanırdı. Adil Düzen projelerinin hazırlanması için de, bu konuda ilmi altyapısı olan ve içtihat kafası ve kapasitesi taşıyan Akevler ekibinden yararlanmıştı. Onlar belirli konuları hazırlayıp Hocamıza aktarırlardı. Erbakan Hocamız ise, bunları öğreniyor gibi dinlerken:

a- Hem yersiz ve gereksiz teferruatları ayıklıyorlardı,

b- Hem eksik ve noksan bırakılan kısımları tamamlıyorlardı,

c- Hem yanlış ve yararsız kısımları düzeltip açıklıyorlardı,

d- Hem de, itirazlara mahal bırakmayacak ifadelerle yazılmasını sağlıyorlardı.

İslam Dünyası Erbakan’ı Nasıl Tanırdı?

Şerafettin Mollaoğlu’ndan Aktarılmıştı:

2010’da Somali’ye gitmiştim. Havaalanında bizi Cumhurbaşkanı Özel Kalemi ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı yetkilileri karşılamıştı. Sonra otele gittik. Akşam İhvan’ın Genel Başkanı geldi. Otelde konuşurken dedi ki:

-Şerafettin, bu dört tane genç üniversitede hoca. Bunlar Mogadişu Üniversitesi, İhvan’ın hâkim olduğu Üniversite’den özel olarak seçildi. Bizim Üniversite’de Erbakan Hoca’nın fikirleri ders kitabı olarak okutulur. Bu gençler Erbakan Hoca’yı çok sevdikleri için, bunlara Erbakancı derler. Sizi daha iyi anlar diye, daha iyi hizmet eder diye, bunları hizmetinize gönderdik!..

Hatta o Başkan Ankara’ya gelmişti, bu gazetelere falan da düşmüştü. Mustafa Kamalak Bey’i Genel Merkez’de ziyaret ettikten sonra bana dedi ki:

-Şerafettin, Erbakan Hoca’nın oturmuş olduğu evin önüne gitmek istiyorum, orada resim çekeceğim ve ben yazdığım kitabı o resimlerle zenginleştirmek istiyorum. Diyeceğim ki: Dünyaya yön veren İslam Lideri Erbakan bu evde yaşamıştı!

Başka bir hatıramız:

2008’de Lübnan dönüşü Suriye’de Hamas’ın lideri Halid Meşal’e uğramıştım, Erbakan Hocamızın selamını götürmüştüm, bir de hediyesi vardı, teslim etmiştik. Sohbet uzamıştı, Erbakan Hoca’nın Filistin’e olan sahipliğinden bahsetmişti:

-Biz Filistin halkı Siyonizm ile mücadeleyi Erbakan’dan öğrenmiştik. demişti.

Erbakan Hocamıza ikinci Abdülhamid Han gözü ile bakıyorlardı. Erbakan Hocamıza bir Mescid-i Aksa maketi hediye gönderdiler. Döndükten sonra biz o hediyeyi Erbakan Hocamıza götürdük, kendilerinin selamını sunduk ve İkinci Abdülhamid Han konusunu kendisine söyledik. Hocam bir ara durakladı, sonra ağladı. Masanın yanında da iki tane ihtiyar vardı, Almanya Milli Görüş’tendiler galiba, tabi orada bulunan herkes ağlamıştı. Beş dakika falan sonra Hocam konuşmaya başlamış ve:

-Keşke Türkiye’deki Müslümanlar da yurt dışındaki Müslümanlar kadar Beni anlayabilselerdi! buyurmuşlardı.

Başka bir hatıramız:

Fildişi Sahilleri’ne gittiğimizde orada Zekeriya isminde bir arkadaşla karşılaştık, Batı Afrika’da. Sohbet ederken bana dedi ki:

-Bizim Abdülaziz Sabra diye bir arkadaşımız var. Erbakan Hoca ile ilgili Arapça bir ilahi söylemişti. Türkiye’ye gidip geliyor, Erbakan Hoca ile görüşmüş. Erbakan’dan bahsederken diz üstü çöküyor, ellerini dizleri üstüne koyuyor, besmele çekiyor, Erbakan’ın adına öyle başlıyor. Sizden rica ediyoruz, Erbakan kimdir, bize anlatın!

Gördük ki, Erbakan Hocamızın ismi bütün İslam ülkelerine yayılmıştı ve İslam lideri olarak tanınmaktaydı.

Burkina Faso’da yaşlı Süleyman Konfi diye birisi, havaalanından tam uçaktan merdivenlerden iner inmez bizi karşıladı. Beyaz olduğumuzdan dolayı:

-Siz Türk müsünüz? diye sordu.

Evet, dedik. Kendisini ilk defa görüyorduk. Selam faslından sonra:

-Büyüğümüz nasıl? diye sordu. Biz:

– Büyük dediğiniz kim, anlayamadık? diye cevaplayınca:

Erbakan Hocamız, bizim büyüğümüzdür. Ondan başka büyüğümüz yok! deyip bizi utandırmışlardı.

Erbakan’ın Almanya’da Katıldığı Gizli Toplantıda Neler Tartışılmıştı?

Erbakan Hoca, o toplantıda yaşananları ve sonrasını, Refah Partisi tarafından 1990’larda yayınlanan “Körfez Krizi ve Petrol” isimli kitapçıkta şöyle anlatmışlardı:

“Yıl 1952, ilkbahar aylarıydı… Almanya’da doktora tezi ve doçentlik tezi çalışmalarımı bitirdikten sonra Aachen Technische Hochschule’sinde Prof. F.A.F. Schmidt ile beraber bugünün harp sanayiinin temelini teşkil eden füzeler ve Leopard tank motorlarının geliştirilmesiyle ilgili araştırmaları yürütüyorduk. Prof. Schmidt, harp içindeki Almanya’nın en üst seviyede araştırmalarını yapan Deutsche Luftfahrt Forschung Merkezi’nin en önemli şahsiyeti idi. Prof. Schmidt, Alman ordusunun dünyada ilk defa Avrupa’dan yapılan atışla Londra’yı tahrip için kullandığı V1, V2 füzelerinin keşfinde önemli rol oynamıştı. Bir gün Üniversitenin araştırma laboratuvarında çalışırken benimle görüşmek istediğini söyledi.

Önünde, ESSO Petrol Şirketi Genel Müdürü Dr. Müller’in gizli bir konferansa davet kartı bulunuyordu. Bu konferansa kendisinin gidemeyeceğini, ancak böyle bir şahsın verdiği konferansta isminin yazılı olduğu masanın boş kalmamasına da ehemmiyet verdiğini belirtti. Mümkünse bu konferansa kendi adına benim gidip, yerini almamı rica etti. Memnuniyetle kabul ettim. Konferans, o tarihte, harpten çıkmış Almanya’nın yıkık Aachen kentinin ilk tamir edilen, en lüks, en muhteşem binasında yapılıyordu. Bu binada aslında bir termal kaynak bulunduğu için adı Bad Aachen olan Aachen şehrinin ağaçlar içindeki meşhur Kurhaus oteliydi.

Girişte sıkı kontroller yapıldı. Davetiyeyi göstererek Prof. Schimdt’in adına onun yerine oturdum. Şehrin Valisi, Başpiskopos’u, profesörler, ileri gelen iş adamları ve yazarlardan müteşekkil en seçkin bir topluluk bu konferansa davet edilmişti.

ESSO Şirketi Genel Müdürü Dr. Müller açış konuşmasını yaparken, “Sizleri her ne kadar “Bugünkü Arabistan” konulu bir konferansa davet ettimse de, bu davetin böyle takdimi konferansın gizliliği münasebetiyledir. Toplantının asıl maksadı şudur: Suudi Arabistan’ın yeni petrol bölgesi Damman’dan geliyorum. Amerikalılarla beraber dünyanın en zengin petrol kaynaklarını bulduk. Amerika’nın ve Avrupa’nın önemli şehirlerinde seçilmiş kimselerle yapılmasını programladığımız bu gizli toplantılarla, bu muazzam servetin Batılıların yararına kullanılmasını nasıl temin edebileceğimizin istişarelerini yapmak istiyoruz. Onun için bu büyük zenginlik hakkında size kısaca bilgi verdikten sonra, aslında ben sizin tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum.” dedi.

“Suudi Arabistan’da dünyanın en zengin petrol yatakları bulunmuş ve ilk üretim başlamıştı. Buradaki rezervler dünya toplam rezervinin yüzde yirmisine denk büyük rezervlerdi. Batı bu rezervlerin Müslümanların elinden alınıp kendi yararlarına kullanılmasını istiyordu. Bunun daha ilk günden tedbirlerini almaya çalışıyordu.

Dr. Müller, ayrıca konuşması esnasında Müslümanlık hakkında gerçekle hiç alâkası olmayan o kadar yanlış şeyler anlattı ve Müslümanların hakkı olan bu petrolü onlardan alabilmek için toplantıya iştirak edenler de o kadar insanlık dışı haksız teklif ve tavsiyelerde bulundular ki; o gün hayatımın feveran göstermemek için en çok çaba sarf ettiğim günü oldu. Ancak, Prof. Schmidt’in yerine gittiğim ve daha başka hıyanet girişimlerini de merak ettiğim için susmak zorunda kaldım. Ancak reaksiyonumu hemen o gece Türkiye’deki arkadaşlarıma 40 (kırk) sayfalık bir mektup yazarak duyurmak ihtiyacı hissettim.”

Hac ziyareti sırasında Suudi Arabistan yetkilileri başta olmak üzere çeşitli İslam ülkelerinin yöneticileri ile görüşmeler yapan Prof. Erbakan, Türkiye’ye petrol satışı ile alâkalı kolaylıklar sağlayacak bir dizi tedbirler önermişti. Bundan sonrası işin üzerine gitmek ve resmi anlaşmaları bitirmekti. Ancak bu arada Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil, beklenmedik bir şekilde, İsrail ve ABD ile Camp David Anlaşması’nı imzalamış olan Mısır’ı ziyaret edince, işler kötüleşmiş ve Mısır’a çok kızgın olan ülkeler, anlaşmanın devamını getirmemişlerdi.

Vehbi Koç, Neden Erbakan’lı Hükümetin Bozulmasına Çalışmıştı?

Birtakım sıkıntılı haller olsa da, Demirel ile koalisyon hükümetinin çalışmalarını normal seyrinde sürdürdüğü günlerde, MSP Genel Merkezi’ne gelip Erbakan Hoca ile görüşen İstanbullu bir sanayici, hükümetin ömrünün uzun olmadığını hatırlatmıştı. Konuyu S. Arif Emre’den aktaralım:

“- Hocam ne yazık ki bu hükümetinizi yakında bozacaklar, diyerek konuya girmişti (İstanbullu sanayici dostumuz). Hoca bu beklenmedik habere epeyce şaşırmıştı. Sordu:

– Peki ama nasıl? Hükümet içinde bu neticeyi doğuracak seviyede bir ihtilaf yok!?

– Hocam, mesele hükümet içerisindeki problemlerden kaynaklanmıyor sanırım. Bakınız anlatayım. Dün bana Vehbi Koç geldi. ‘Biz yüz milyonluk bir fon kuruyoruz, sen de beş milyonla bu fona katıl’ dedi. Ben ona ‘bu parayı ne için topluyorsunuz?’ dedim. ‘Biz bazı çalışmalar yaparak mevcut koalisyonun bozulmasını ve CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in Başbakan olmasını sağlamak kararındayız. Çünkü Erbakan ve MSP kanadı, Ağır Sanayi Hamlesi’nde mühim yatırımların çoğunu devlet sektörüne yaptırıyor, biz holding sahiplerine vermiyor. Sayın Ecevit’ten söz aldık, o iktidar olunca bu yatırımları bizlere verecek.’

Kendisi kalben MSP’li olduğu için bu teklifi reddettiğini ve fakat yakında bunların ne yapıp yapıp koalisyonu bozabileceklerini haber vermişti. Biz önceleri bu haberi hayretle karşıladık. Gerçekleşeceğine pek de ihtimal vermedik.”[2]

Güneş Motel Olayı ve Hükümetin Bozulması!

MSP cenahı, yürüttükleri faaliyetlerin dış ve iç bazı mihrakları ciddi şekilde rahatsız ettiğinin farkında olsa da, hükümetin bozulması girişiminden netice alınabileceğine inanmıyorlardı. Çünkü ne AP’nin ve ne de CHP’nin böyle bir şeye yanaşabileceğine ihtimal vermiyorlardı. Ancak olmaz zannedilen şey oldu ve AP milletvekilleri arasında bir istifa furyası başladı.

Hükümet kurabilmek için 11 milletvekiline ihtiyacı olan Ecevit, gazetelere ‘Kumar borcu olmayan 11 milletvekili arıyorum’ şeklinde beyanat verdiği günlerde, İstanbul Güneş Motel’de bazı AP’li milletvekilleri ile görüşmüş ve bakan yapmak vaadiyle istifa etmelerini sağlamıştı. 12 milletvekili, ‘gördükleri lüzum üzerine’ Adalet Partisi’nden istifa edip ayrılmışlardı ve böylelikle İkinci Milliyetçi Cephe Hükümeti de yıkılmıştı.

Tabii ki bu 12 kişinin istifa olayında, Ecevit’in bakanlık vaadinin yanında, Vehbi Koç tarafından oluşturulan 100 milyon liralık fonun ne kadar katkısı olduğunu düşünmek lazımdı. Ve Bülent Ecevit AP’den ithal ettiği 12 Milletvekilinin 11’ine Bakanlık vererek, 5 Ocak 1978 tarihinde 42. Cumhuriyet Hükümeti’ni kurmuşlardı. 1977 seçimlerinde yüzde 42 oy alan Ecevit, Güneş Motel hadisesi sonrası kurduğu hükümetle, bir anlamda siyasi tükenişini de hazırladığının farkına varmamıştı.

Ecevit İktidarında; Erbakan’ın Yatırımlarının %85’i Yıkılmıştı!

Başbakan Ecevit, ilk iş olarak MSP’nin başlattığı ağır sanayi hamlesi ile ortaya konulan eserlerin yıkabildiğini yıkma ve satabildiğini de özel sektöre satma kararı almıştı. Cumhuriyet tarihinin en büyük yıkım hükümetlerinden birisi işbaşındaydı ve planlanan, temelleri atılan ve çoğunun kuruluşuna başlanan irili ufaklı 462 adet ağır sanayi tesisinin 390 adedi için bir iptal kararnamesi çıkarılmıştı. Tesislerden ancak 70 kadarı ayakta kalmıştı. Netice olarak MSP’nin yıllardır uğraşıp didinerek hayata kazandırmaya uğraştığı tesislerin yüzde 85’i sonuçsuz bırakılmıştı.

Bu dönemde Konya’da kurulu TÜMOSAN’la ilgili olarak, adeta bir meydan savaşı yaşanmıştı.

Ecevit hükümeti başlattığımız ağır sanayi yatırımlarının %85’ini iptal ederken, Konya Motor fabrikası gibi büyük tesisleri bazı holdinglere devretmek girişiminde bulunmuşlardı. TÜMOSAN’ı MSP iktidarı döneminde bizzat Erbakan Hocamız geliştirmiş, başına idealist doçentlerimizden kendi talebesi Sayın Sedat Çelikdoğan’ı getirmişti. Bilindiği gibi Konya Motor fabrikası senede 100.000 motor üretecekti. Bu tesisi, kapasitesini düşürerek işlemez hale getirmek için Sayın Ecevit’in İşletmeler Bakanı Kenan Bulutoğlu harekete geçmişti. Sorumsuz kişilerden kurduğu bir komisyondan aldığı rapor ile fabrikanın üretim kapasitesini %20 oranına düşürmüş, buna karşılık Vehbi Koç ve ortağı Mustafa Bayman’a senede 80.000 motor yapacak bir fabrika kurabilmeleri için teşvik belgesi vermişlerdi.

Bütün bunları bize Hoca’yı ziyarete gelen o zamanki TÜMOSAN Genel Müdürü Sedat Çelikdoğan Bey gözleri dolu dolu anlatmış, hatta yeni bakanların Konya Motor Fabrikası’nı tanıtmak için bastırılan “Ağır Sanayi” adlı kitabının dağıtımının bile yasaklandığını ilave etmişti. (…)

Milli Görüş’ün Bosna Fedakârlığı

Erbakan Hoca’nın Bosna meselesi ile ilgili olarak neler yaptığını ve neler yapılmasını sağladığını, yüzlerce sahifeye sığdırmak bile imkânsızdır. Öncelikle Türkiye’den yapılabilecek olan her şeyin yapılması için harekete geçen Erbakan Hoca, Refah Partisi teşkilatlarının tamamını harekete geçirerek, Bosna için yardım mekanizmaları oluşturmuşlardı. Memleket çapında mitingler, toplantılar düzenleniyor, insanlara durum aktarılarak, yardıma davet ediliyorlardı. Bu toplantılarda, kolundaki bileziğini, parmağındaki evlilik yüzüğünü, hatta arabasının anahtarını verenler bile çıkmıştı.

Faaliyetler sadece Türkiye ile sınırlı sanılmasındı. Ağırlıklı olarak yardım çalışmaları Avrupa üzerinden ve oradaki Milli Görüşçüler tarafından yapılmaktaydı. Boşnakların ihtiyacı olan her şey, ama hakikaten her şey, Avrupa’daki insanımız tarafından, çeşitli yollar kullanılarak Bosna’ya ulaştırılmaktaydı. Çeşitli İslam ülkelerinden olduğu gibi, Türkiye ve Avrupa’dan Bosna’ya gidip, bizzat savaşa katılan insanlarımız bile vardı.

Erbakan Hoca, çoğu gizli kalması gereken başka bazı mekanizmaları da devreye sokmuşlar ve açıktan yardım yapamayacak ülkelerin ve müesseselerin kılıfıyla ve değişik kanallarla her türlü silah ve mühimmat dahil Bosna’ya ulaştırılmasını sağlamıştı. Gıda, ilaç, sağlık malzemesi, giyim ve çok daha lüzumlu olan başka bazı şeyler de vardı…

Bir ülkeye ait bir uçak, başka bir ülkeye ait yükleri Boşnaklara ulaştırıyordu mesela. Ya da Avrupa’dan yola çıkan, özel bölmeli bazı araçlar, çeşitli duraklardan geçerek, özel bölmelerindeki yükleri, Müslüman Boşnak savaşçılara ulaştırıyorlardı… Bosna’dan gelenler ve Bosna’ya sürekli gidenler tarafından verilen bilgilerle adeta oradaki savaşı benliğinde yaşayan Erbakan Hoca’nın, Saraybosna yakınlarındaki bir yedek parça fabrikasının roket fabrikası haline getirilmesi gibi birçok konuda dahli olduğunu da anlatmışlardı.

Bir Hatıra…

Sırp uçakları, uçuşları yasak olmasına rağmen zaman zaman havalanıyor ve Boşnak hedeflerine saldırılar düzenliyorlardı. Bunlardan birisinde de, Saraybosna yakınlarında bulunan bir fabrika binasını vurmuşlardı. Sonradan anlaşıldığı kadarıyla, savaştan önce yedek parça üretiminde kullanılan o fabrika binası, Boşnak Müslümanlar için roket üreten bir fabrika haline dönüştürülmüş durumdaydı.

Milli Gazete’deki odamda, önemli bir mevzu için beni aratan Erbakan Hoca ile telefon görüşmesi yaptığım sırada, ajansların flaş olarak geçtikleri ve arkadaşların görmem için bana getirdikleri o haber, roket fabrikasının Sırp uçakları tarafından vurulduğu ile alâkalıydı. Laf arasında önemine binaen bu haberi Erbakan Hoca’ya kısaca aktardığımda, önce bir sessizlik yaşanmıştı… Az sonra Erbakan Hoca’nın hıçkırarak ağlamaya başladığını anladım. Konuşmaya devam edemeyecektik anlaşılan. Ancak bu arada Erbakan Hoca’nın sarf ettiği birkaç cümle, bu fabrikanın roket üreten bir yer haline gelişi ile yakından alâkası olduğunu açığa vurmaktaydı.”[3]

Türkiye merkezli yardımların Boşnaklar için öneminin farkına varan çevrelerin, Süleyman Mercümek meselesini ortaya atarak, insanımızın yardım duygularını köreltme girişimlerine rağmen, gerekli yardımlar neredeyse artarak gitmeye devam etmişti. Bu sebeple, yok olma sınırına gelen Boşnak Müslümanların, büyük kayıplar verip büyük acılar çekseler de varlıklarını kazanmalarına giden süreçte unutulmayacak katkılar sağlayanların başında Erbakan Hoca gelmekteydi.

Bosna Hersek konusu, 4 Nisan 1992’den başlayıp, Dayton Anlaşması’nın yapıldığı Aralık 1995’e kadar Türkiye’nin ve özellikle de Erbakan Hoca ve çevresinin ilgi odağı olmaya devam etmişti. Boşnak Müslümanların sıkıntısı Erbakan’ın da sıkıntısı ve Boşnakların sevinci Hocamızın da sevinci haline gelmişti.

Erbakan’ın “Devlet Malı ve Kul Hakkı” Duyarlılığı:

Milli Gazete’den değerli Mustafa Kurdaş bir anısını, şu anlamdaki ifadelerle aktarmıştı:

Başbakanlığı sırasında, Erbakan Hocamızla bir Uzakdoğu ziyaretlerine katılmıştık. Milli Gazete’de görevli bir arkadaş, bizlere ayrılan ödenekten son teknoloji ürünü bir fotoğraf makinasını, Türkiye’ye göre çok hesaplı bir ücretle ve tabi Milli Gazete’nin kayıtlı malı olmak üzere satın almıştı. Seyahat dönüşü harcama faturalarını inceleyen Erbakan Hocamız:

“Beytül mala (Devlet Hazinesine) ait bir parayla alınan bu fotoğraf makinasını derhal Başbakanlığa iade etmeniz lazımdır. Aksi halde milyonların kul hakkına girmiş olacağız!..” diye uyarmışlardı ve talimatlarının gereği aynen yapılmıştı.

 


[1] Allah Dostu Erbakan – Ekrem Şama – Sh: 169-170

[2] Emre, 2002; 3/148

[3] Herkesin Hocası Erbakan – Ekrem Kızıltaş

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Fatma Betül ERİŞKİN

Fatma Betül ERİŞKİN

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
17 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Süleyman

Kiminin artarken kiminin azalıyor
Rabbimiz Kuran’ı okuyan bazısının imanı artarken bazısının da inkarının arttığından bahsediyor, aynı bunun gibi Erbakan hocamızı tanıyanlarinda kiminin imanı artarken kimininde inkarı artıyor Rabbimiz hocamızı tanıdıkça imanı artanlardan eylesin

Ali ÇAĞIL

ELAZİZ’cilerin Sahtekârlığı ve Ucuz Kahramanlık Soytarılığı!
[b]ELAZİZ’cilerin Sahtekârlığı ve Ucuz Kahramanlık Soytarılığı!

Elaziz takımından, Milli Diyanet-Sen adına, Celaleddin Gül twitter hesabından; Elazığ Fırat Üniversitesi’nin düzenlediği “Color Fest” etkinliğinde kız-oğlan karışık ve LGBTI renkleriyle bulaşık çılgın eğlencelere karşı çıkıp, Üniversite rektörüne [i]“Başınız göğe erdi mi? Oldu olacak bir de LGBTI Onur Yürüyüşü düzenleyin!”[/i] diye çıkışmışlardı.

Çok koyu Tayyip Erdoğan yanlısı olan ve Yeniden Refah Partisinin bütün organizasyonlarında “görevli ve yetkili” pozisyonuyla ortalıkta dolaşan ve AKP iktidarının tüm suçlarını ve sorumluluklarını Erbakan’ın sırtına yıkmak için; [i]“Bunlar Hocamızın devamı ve stratejik programıdır!”[/i] yalanını uyduran bu Elaziz takımına sormak lazımdı:

• Yahu, o kınadığınız Fırat Üniversitesi Rektörünü, sürekli kutsadığınız Recep Tayyip Erdoğan atamamış mıydı?

• O sözde karşı çıktığınız LGBTI sapkınlığını meşrulaştıran İstanbul Sözleşmesini Sn. Recep T. Erdoğan imzalamamış mıydı?

• Yoğun baskılar üzerine, sözde İstanbul Sözleşmesini iptal ettiğini açıkladıkları halde, aslında aynı sözleşmenin bütün rezalet maddeleri 6284 sayılı kanun olarak Meclis’ten geçirilip yasalaşmamış mıydı?

• Ey Din ve namus istismarı yapan sahtekârlar!.. Evli kadın ve erkeklerin zina yapmalarını suç sayan ve üç yıla kadar cezaya çarptıran kanunu, Haçlı AB dayatmasıyla, Sn. Erdoğan kaldırıp zinayı serbest bırakmamış mıydı?

Siz ne sahtekâr, siz ne riyakâr, siz ne ayarsız insanlar olup çıktınız? Hiç mi Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazsınız!.. Yazıklar olsun!…

Ali ÇAĞIL
[/b]

Zehra

Davamızın Lideri
Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Hz.leri:

-“Biz Erbakan Hoca’yı gözümüzden bile sakınıyoruz. Onu ümmetin ümidi ve mazlumların can simidi sayıyoruz…”

Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hz.leri:

-“Erbakan Hoca büyük bir Allah dostudur. Ona düşmanlık şeytana arkadaşlıktır!..”

Bayburtlu Dede Paşa Hazretleri:

-“Erbakan Hoca manevi olarak vazifelidir. Onun davetine icabet bir vecibedir!..”

İhsan Tamgüney (Sultan Baba) Efendi Hazretleri:

-“Erbakan Hoca’nın etrafında üç kişi bile kalsa, biri mutlaka siz olmaya çalışın!”

Tunuslu İslam âlimi Gannuşi diyor ki:

-“Erbakan benim de hocalarımdan biriydi. Ondan çok şey öğrendim. O hayata ve cihada bakış açımı değiştirdi!..”

Hamas Lideri Halid Meşal:

-“Bize göre Erbakan, çağımızın Abdülhamid’idir. Siyonizm’i en iyi bilen ve kurtuluş çarelerini gösteren liderdir!..” Ağır Sanayi Lideri,Mücahid,Hoca ve daha nicesi bize hatırlatmakta Erbakan’ı…Ecevit İktidarında; Erbakan’ın Yatırımlarının %85’i Yıkılmıştı!

Başbakan Ecevit, ilk iş olarak MSP’nin başlattığı ağır sanayi hamlesi ile ortaya konulan eserlerin yıkabildiğini yıkma ve satabildiğini de özel sektöre satma kararı almıştı. Cumhuriyet tarihinin en büyük yıkım hükümetlerinden birisi işbaşındaydı ve planlanan, temelleri atılan ve çoğunun kuruluşuna başlanan irili ufaklı 462 adet ağır sanayi tesisinin 390 adedi için bir iptal kararnamesi çıkarılmıştı. Tesislerden ancak 70 kadarı ayakta kalmıştı. Netice olarak MSP’nin yıllardır uğraşıp didinerek hayata kazandırmaya uğraştığı tesislerin yüzde 85’i sonuçsuz bırakılmıştı. Evet gelecek nesilde Erdoğan ‘ı bence bu durumdan daha beter hatırlayacaktı…

Elif G.

Aziz Hocamızın hakikatini anlayabilmek…
Aziz Erbakan Hocamız; iktidarlara ortak olduğu çok kısa dönemlerde efsane hizmetler yapmayı başarmış, Türkiye’nin çok yönlü kalkınması ve tam bağımsızlığını kazanması yolunda tarihi adımlar atmıştır. Ömrünü sanayileşmek, Büyük Türkiye’ye sevdasını ve Yeni Bir Dünya davasını gerçekleştirmek için adamıştır. İktidarda kaldığı kısa sürelerde bile çok önemli hizmetler yapmış ama Aziz Hocamızı kimse anlayıp kıymetini bilememiştir.
Siyonist Yahudiler, Haçlı emperyalist merkezler ve sabataist hainler, O’nu anlamışlar ve Aziz Hocamızı, kendi çıkarları uğrunda büyük bir tehdit olarak görüp, yok edilip üstüne beton dökülmesi gereken biri olduğuna inanarak, Aziz Hocamızın önüne hep engeller koymuş, O’na türlü iftiralar atmış ve komplolar kurmuşlardı. Aynı zamanda hain kiralık kalemler ve işbirlikçi sağcı-solcu hükümetleri aracılığıyla, bütün hınçlarıyla ve imkânlarıyla Aziz Hocamıza ve icraatlarına saldırmışlardı.
Bu durum aslında Aziz Hocamızın haklılığının ve hayırlı atılımlarının bir kanıtıydı.
Aziz Hocamızın başlattığı bu davaya, ne kadar unutturulmaya hatta hayal ürünü gibi hafife alınıp dalga konusu edilmeye çalışılsa da, son derece kıymet ve önem vererek sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur.
[b]Bu anlamda bizlere Aziz Hocamızın hakikatini anlatan, O’ na hakkıyla sahip çıkan ve kimsenin anlamadığı dönemde O’ nu en iyi anlayan ve bize de şahsı manevisiyle örnek teşkil eden Üstadımız Ahmet Akgül Hocamızdan Allah razı olsun. [/b]

Mustafa Yaprakcı

Hayret ki ne hayret
Aziz Erbakan Hocamızın hayatına icraatlarına siyasetine akıl erdirmek mümkün değil. Bu asırda insanlığa lütuf olarak gelmiş ve Allahın izniyle mücadelesinin sonuç ve ilanı pek yakında gerçekleşecektir. Onun ayak bastığı tozlu yolların turabı olanlardan olmak dileğiyle…

Hasan Çelik

Ya Rabbi, bizleri Aziz ERBAKAN HOCAMIZ’la birlikte haşreyle.Bu dünyada yolundan ayırma, Adil Düzeni Ahmet hocamız ve Milli Çözüm ekibi eliyle yeryüzüne hakim kıl.Amin
AZİZ HOCAM’A SESLENİŞ!

Hakikat mesajına son tercüman gibiydin

Bu garip ruhumuza, taze güman gibiydin

Münafıklara maraz, bize derman gibiydin

Gönüllerin duası, gözlerin yaşı mıydın?

Ey şerefli şahsiyet, Sen sabır taşı mıydın?

Kesin olgunlaşmadan çıbanları deşmezdin.

Teşhis, tesbit olmadan, tedaviye geçmezdin

Hainlerin kurduğu, tuzaklara düşmezdin

Zalimlerin kâbusu, bilginler başı mıydın?

Bu ne soylu tavırdır, sen sabır taşı mıydın?

Sen Hakka sevdalıydın, haksızı kayırmazdın

Ucuz kahramanlığa, tenezzül buyurmazdın

Uzun, ince hesaplar, şeytana duyurmazdın

Himmeti huzur veren, veliler şahı mıydın?

Yorulmaz ve yılmazdın, Sen sabır taşı mıydın?

Hiç bileğin bükülmez, devamlı dipdirisin

Sevgi bağın sökülmez, sadıkların pirisin

Sırrına akıl ermez, ulaşılmaz birisin

Dokunan cezbe alır, hikmet kumaşı mıydın?

Hiç acele etmezsin, Sen sabır taşı mıydın?

Siyonist canavarı, can evinden vuracak

Zulüm ve sömürüye, son verip durduracak

Türkiye eserinle, fermanlar buyuracak

Nebi, sıddıkların, salih yoldaşı mıydın?

Bu ne onurlu sebat, Sen sabır taşı mıydın?

Dünya değiştirmeye, soyunan adam Sendin

Bıkmadan mazlumları, savunan adam Sendin

Has gönülde sevilip, sayılan adam Sendin

Ters görene sormalı: Ya hu, sen şaşı mıydın?

Ey korkusuz kahraman, sen sabır taşı mıydın?

Zuhurat bekliyoruz, gayrı bitsin bu sancı

Nasibsiz nankörlerin, yüze vursun utancı

Sen Aziz Hocamızsın, başlarımızın tacı

Sohbetlerin sağaltır, ruhlara aşı mıydın?

O ne bitmez bereket, Sen sabır taşı mıydın?

Soruna ürkek değil, tam da bir erce bakardın

Saadet ikliminde, şimdi yüce Hakandın

Ey mutluluk müjdesi, çünkü sen Erbakan’dın

Sen Süleyman mührünün, o sırlı kaşı mıydın?

Bu ne büyük dirayet, Sen sabır taşı mıydın?

Göklere mi çekildin, gaybubet mi başladı

Bu ne acı haberdir, beyin yürek haşladı

Gafiller ölüm sanır, hayat yeni taçlandı

Mübarek vücudunla, nur beden naşı mıydın?

Aziz Asil Hocamız; Sen Sabır taşı mıydın?

Saffet

TARİHİN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN ADAM PROF DR NECMETTİN ERBAKAN
Fildişi Sahillerinden Abdülaziz Sabra’nın söze Erbakan’ın ismini telefuz buyurmadan Besmele çekmesi hassasiyetini düşünürsek içimizdeki hain tiplerin Aziz Hocamıza 28 şubat da yaptıkları haksızlıklar nasıl tarif edilebilirdiki?. O büyük insan hiç bir zaman kendi menfaatini düşünmemiş ülkesinin bekaası için koltuğunu bırakmak zorunda kalmıştı. Garbdan şarka kadar bütün Hans’lar tanımış, anlamış fakat bizim Hasanlar hala anlayamamışlardır. Erbakan Hocamızın 1976 yılındaki ağır sanayi hamlesindeki yapılmış ve yapılacak fabrikaların haritasına bakarsalar ERBAKAN ile Erdoğanın farkını anlamak için yeterdi. Şimdi 2023 hefleri diye avunup durdukları 20 yıllık AKP hükümetinin insanları getirdiği son durum herkezin malumu Ahlak ve maneviyat bitik ekonomi zaten bitik uyan ey Millet bitsin bu zillet..

Nail Kızılkan

BAY BİLAL KOÇ…
[b]BAY BİLAL KOÇ…[/b]
[b]Önce, olaylara şaşı baktığınız için şaşırıyorsunuz. Çünkü Sn. Erdoğan 30 yıldır hiçbir şey başarmış değil… İstanbul Belediye Başkanlığına, Milli Görüş ve Erbakan sayesinde ulaşmış… Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına ise, Erbakan’a ve Hak davasına hıyanet ve Siyonizm’e-İsrail’e hizmet karşılığı taşınmıştır… Gerisi demokratur hilekârlıkları ve halkın aldatılmasıdır. Allah’ın bu gibilere fırsat vermesi, onları kahru perişan etmek amaçlıdır!

[i]“(Allah’ın rızasını ve Hakk davayı bırakıp) O küfre ve nankörlüğe sapanlar (var ya); onlar kendilerine tanıdığımız fırsat ve mühleti, sakın kendileri için hayırlı sanmasınlar. Biz onlara, ancak günahları (ve sorumlulukları) daha da artsın diye süre (ve fırsat) vermekteyiz. (Sonunda mutlaka) Onlar için aşağılatıcı (pişman ve perişan kılıcı) bir azap (ve kötü bir akıbet) vardır.”[/i] (Al-i İmran:178)

[i]“(Oysa asıl) Allah onlarla alay etmekte (Kur’an’ın bir kısmına inanıp bir kısmına itiraz eden münafıkları, onları kendi hallerine bırakmakla ve bir müddet fırsat tanımakla oyalayıvermekte)dir. (Böylece) Kendi azgınlıkları ve sapkınlıkları içinde bocalayıp durmalarını (istemekte) ve süre vermektedir.”[/i] (Bakara:15)

[i]“Her kim kendisine ‘dosdoğru yol’ apaçık belli olduktan (hidayet ve hakikati bilip tanıdıktan, Hakk ile Bâtıl’ın farkına ve şuuruna vardıktan) sonra, (dünyalık makam ve menfaat hırsıyla) Elçiye (Peygambere ve Hakk dava rehberine) muhalefet edip (haklı ve hayırlı hareketten ayrılırsa) ve mü’minlerin yolundan başka bir yola (Siyonist ve Haçlı İttifakına ve şeytani kurallarına) uyarsa, onu dönüp gittiği yanda (şerli ortam ve ortaklıkta) bırakırız (bu hıyanet ve hakaretinden dolayı tekrar Hakka ve hidayet yoluna dönmesine fırsat tanımayız ve hidayetini karartırız) ve (ahirette de) cehenneme sokarız. O ne kötü ve sürekli bir (zindan) karargâhıdır! [/i][Not: İmamı Şafii: Bu ayet, “icma”ya ve Hakk hâkim olsun diye ortaya çıkan oluşuma bağlı kalmayı gerekli sayan en önemli ayetlerin başındadır” buyurmaktadır. Bak: Razi. Cilt: 11 Sh: 43]” (Nisa:115)
[/b]

Osman Nuri

Sevgili Maruf Yurtseven’e……..!
[quote name=”Maruf Yurtseven”]Onun gibisi birdaha zor gelir. O gerçek lider, gerçek dava adamı idi. Şimdi var mı Onun gibi bir lider. Tabiki yok. Erbakan hoca başka bir dünya idi. Dünya sevgisini elinin tersiyle itmiş, paraya mala mülke değer vermemiş, tek derdi ve gayesi insanlığın kurtuluşu ve Allah’ın rızası olan bir büyük şahsiyettir.[/quote]

Sevgili Yurtseven,
Öncelikle Milli Çözüm’ü – Her daim HAKKA TERCÜMAN olmuş ve olmaya devam eden , Hakkı Haykırmış ve haykırmaya devam eden, Hakkı yazmış ve yazmaya devam eden MİLLİ ÇÖZÜM makalelerini takip ettiğiniz için tebrik ediyorum… Ancak şunu ifade etmeden geçemedim: Evet Aziz Erbakan Hocamız son yüzyılımızın Hz Mevlana’nın ifadesiyle ASRIMIZIN MUHAMMEDİDİR… [u][b]Hz Mevlana der ki:[/b][/u] [u]Hz. Mevlâna’nın; “Fihi Mâ Fih” kitabında çok önemli ve öğretici bir tespiti vardı:[/u] “[b]Her çağın bir Hz. Muhammed varisi (Mehdisi ve Müceddidi) olacaktır. İnsanların Allah katındaki kıymeti ve makbuliyeti de göstermelik ibadet ve hizmetleri kadar değil, asrın Nübüvvet temsilcisi ve takipçisi olan Zât’a desteği ve sadakati oranındadır. İşte O Zâtın kim olduğu ise, şuradan anlaşılacaktır: Ülkesindeki, bölgesindeki ve yeryüzündeki bütün inkârcılar, İslam düşmanları, Yahudi ve Hristiyanlar ve şeytani odaklarla beraber, sözde dindar geçinen tüm istismarcıların, İslamcı bilinen tarikat ve cemaatlerin, katı şeriatçı ve cihatçı bilinen grupların hepsi; kendi aralarında birbirlerini benimseyip sevmeseler de asrın varisi ve imtihan vesilesi olan kutlu şahsa düşmanlıkta ortaktırlar. Yani dinli dinsiz, gaflet ve dalalet ehlinin müşterek korkuları ve karşısında iş birliği yaptıkları kim ise, asrın sahibi işte O Zâttır!”
[/b]
Demiştir..! Bugün günümüzde ise AZİZ ERBAKAN HOCAMIZIN EN SADIK TALEBE VE TAKİPÇİLİĞİNİ ise MİLLİ ÇÖZÜM VE ŞAHSİ MANEVİSİ SİYASET BİLİMCİ DÜŞÜNÜR ÜSTAD AHMET AKGÜL HOCAMIZIN YÜRÜTTÜĞÜNÜ GÖRMEMEK ANLAMAMAK İÇİN ZANNEDİYORUM KÖR SAĞIR OLMAYA BİLE LÜZUM KALMAMIŞTIR … ELHAMDÜLİLLAH… Evet bugün yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve Yeni bir dünyanın kurulması için ADİL DÜZEN PROJELERİNİN takipçisi kavrayanı anlatanı ve ADİL DÜZEN KİTABINI YAZAN olarak Milli Çözüm ve Üstad Ahmet AKGÜL Hocamız ömrünü feda ettiğine bizler şahidiz.
Aynı zamanda
● İslam Birleşmiş Milletler Teşkilatı,
● İslam Ortak Pazarı,
● İslam Savunma Paktı,
● Müşterek İslam Dinarı,
● İslam Bilim ve Kültür İşbirliği Vakfı

gibi tarihi programlarına ve bunların ete kemiğe büründürülmüş resmi ve fiili kuruluşu olan D-8’ler oluşumuna artık samimiyetle sahip çıkmak ve böylece hem Türkiye’mizin, hem de İslam âleminin huzurunu ve onurunu koruma altına alınabilecek yegane ERBAKAN PROJELERİNE sahip çıkan ve haykıran da [u][b]sadece[/b][/u] Milli Çözüm ve Üstad Ahmet AKGÜL Hocamızdır..!
.. Aslına bakarsanız bizim şahit olmamıza ihtiyacı bile yoktur Milli Çözüm’ün ve Üstad Ahmet Akgül Hocamızın. Çünkü zaten yazıları makaleleri 100e yakın yazdığı kitapları , konferansları, tv ve radyo proğramları video sohbetleri BUNUN EN BÜYÜK KANITIDIR DELİLİDİR İSPATIDIR… Muhterem Üstadımız Ahmet Akgül Hocamız da dünya sevgisini elinin tersiyle ittiğine dair , hakkı yazması hakkı haykırması ve hakka tercüman olması dolayısıyla hakkında açılan mahkemeler davalar soruşturmalar karakollara çağrılmaları vb. zorlukları göze alması ve bunlara göğüs germesi sabretmesi ve hak bildiği yolda gayret ve çabasını milim azaltmaması aksine artırması Aziz Erbakan Hocamızın yolunun yolcusu olduğunun en büyük göstergelerindendir…

Sevgili Maruf Yurtseven , müsterih olun Aziz Erbakan Hocamızın EN SADIK TALEBESİ VE TAKİPÇİSİ OLAN MUHTEREM ÜSTADIMIZ AHMET AKGÜL HOCAMIZ da hayatı ve gayreti boyunca NE YANILTILABİLMİŞTİR, NE KANDIRILABİLMİŞTİR, NE DE ALDATILABİLMİŞTİR…. Elinde emniyet gücü ordu gücü istihbarat gücü devlet ve hükümet gücü vb. kuvvetlere sahip olduğu halde devamlı ve defaatle KANDIRILDIĞINI ALDATILDIĞINI YANILTILDIĞINI açıklamaktan sakınmayan şimdiki siyasi iktidar gibi bir vebale çok şükür okurlarını ve bağlılarını MAHÇUP VE MAHZUN ETMEMİŞTİR ÜSTAD AHMET AKGÜL HOCAMIZ… İçiniz rahat olsun gönlünüz ferah olsun aşkınız daim olsun Milli Çözüm ve Üstad Ahmet AKGÜL ; Kur’an’ın emirlerini – Resulullah’ın müjdelerini ve Aziz Erbakan Hocamızın öğretilerini projelerini müjdelerini esas almıştır almaya da devam etmektedir… ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR… EN BÜYÜK ZAFER HAKKTAN VE HAKLIDAN YANA OLMAKTIR.. VEL AKIBETÜL MÜTTAGIN… AKIBET MÜTTAKİLERİNDİR…!!!

Mus ab

Bugün Erdoğan’ın tüm istismarcı girişimlerine rağmen, Aziz Erbakan Hocamız yolunda olmadığını CHP bile söylüyorsa bu başarı Milli Çözüm’ün başarısıdır.
Asra mührünü vurmuş, Peygamberi duruşu idrak etmemize ayna olmuş, geleceğe yönelik tek umut-kurtuluş projelerinin sahibi Aziz Erbakan Hocamızı şükranla Hasretle anıyoruz, Hak davasında sadakatle yürümeyi en büyük dua-şeref görüyoruz.
İnsanlığın tek umudu olan Aziz Erbakan Hocamızın; yanlış anlaşılmasına vesile olacak fikirlerin doğrusunu, kendisine atılan tüm iftiraların cevabını vermekle “Üstad Ahmet Akgül Hocamız” tarihi bir görev yapmıştır. Aynı zamanda Aziz Erbakan Hocamızın; insanlığın kurtuluş projelerini, Siyonizm’i yıkacak hazırlıklarını, teknolojik icatlarını, cihad anlayışını da izah etmesiyle istismarcıların önünü kesmiş ve Aziz Erbakan Hocamızın yanlış anlaşılmasın karşısında en büyük engel olmuştur Üstad Ahmet Akgül Hocamız.
Bugün Erdoğan’ın tüm istismarcı girişimlerine rağmen, Aziz Erbakan Hocamız yolunda olmadığını CHP bile söylüyorsa bu başarı Milli Çözüm’ün başarısıdır.
Çünkü Milli Çözüm işin aslını izah edince yanlış fikirlerin tutunma (istismar) imkanı kalmıyor.

Bilal Koç

Erdoğan Nasıl Anılıyor
Sevmesemde şunu söylemek isterim. Şu an Erdoğan 20 yıl iktidarda, 10 yıl belediye başkanlığında yani 30 yıldır gündemde kalmayı ve seçimleri kazanmayı başarmış birisi. Erdoğan doları 30lira, benzini 100 lira yapsada kendisine destek veren bir kesim var. Yani sevmiyor olsak da ülke için tam bir kaos iktidarı olsa da ülkenin yönetimi ellerinde mi, evet. O zaman bunlarla uğraşmayı bırakalımda bunların bu kadar iktidar olmasında bizim hiç mi suçumuz yok ona bakalım. Erbakan sonrası Türkiyede meydan tamamiyle boş kaldı ve o meydana bir pehlivan çıkamadığından Erdoğan çarkını istediği gibi döndürüyor. Yarın olası bir seçimin maalesef böyle giderse Erdoğan açısından bir dönem daha kendisinin olacağı belli gibi. Böyle hain muhalefet olursa Erdoğan sarayında otursa bile işini yürütür.

Elif .Çağıl

Dünya Lideri Hocamız !
Erbakan’ın “Devlet Malı ve Kul Hakkı” Duyarlılığı:

Milli Gazete’den değerli Mustafa Kurdaş bir anısını, şu anlamdaki ifadelerle aktarmıştı:

Başbakanlığı sırasında, Erbakan Hocamızla bir Uzakdoğu ziyaretlerine katılmıştık. Milli Gazete’de görevli bir arkadaş, bizlere ayrılan ödenekten son teknoloji ürünü bir fotoğraf makinasını, Türkiye’ye göre çok hesaplı bir ücretle ve tabi Milli Gazete’nin kayıtlı malı olmak üzere satın almıştı. Seyahat dönüşü harcama faturalarını inceleyen Erbakan Hocamız:

“Beytül mala (Devlet Hazinesine) ait bir parayla alınan bu fotoğraf makinasını derhal Başbakanlığa iade etmeniz lazımdır. Aksi halde milyonların kul hakkına girmiş olacağız!..” diye uyarmışlardı ve talimatlarının gereği aynen yapılmıştı.

Erbakan Hocamız Dünya lideriydi …Her sözü Ayet veya Hadis-i şerifti…Bunu tüm dünyadaki liderler gördü ve yaşadık…Siyonizmin planları sürekli aksamıştır…Bu hala devam etmektedir…İha siha Tiha ların mimarı olan Hocamız vefatından sonra bile Kafirlerin planlarını suya düşürmüştür…

Erdoğan B. ise abd ve itrail güdümlü siyasetiyle tüm İslam Alemini madur etmiş ve medyanın gücüyle insanları uyutmaya-madur etmeye devam etmektedir…

Şimdi Erdoğan B.’ i Erbakan Hocamız’ın öğrencisi olduğunu söylemek akıl tutulmasından başka ne olabilirdi..!!Yazık çok yazık….

N. Gündüz

Erbakan Hakk’ın temsilcisiydi…
Erbakan Hocamız’ın siyasî hayatı boyunca tekrarladığı sloganlarından biri de “önce ahlâk ve mâneviyat” olmuştur. Erbakan ülkedeki köklü sorunların toplumun kendi medeniyet köklerinden kopmasından, ahlâkî ve mânevî değerlerinden uzaklaşmasından kaynaklandığını, bu sebeple maddî alanda olduğu gibi mânevî alanda da bir kalkınma hamlesine ihtiyaç bulunduğunu savunmuştur. Ve bu yönde çalışmalar yapmıştır.Erbakan Hocamızın, konuşmalarında sık sık bin yıllık tarihe atıfta bulunması, millî görüş kavramını özellikle Alparslan, Fâtih Sultan Mehmed, Yavuz Sultan Selim, İstanbul’un fethi, Viyana Kuşatması gibi İslâmî-millî tarihin kurucu isimleri ve olaylarıyla ilişkilendirmesi mânevî kalkınma temasını İslâm’dan hareketle ürettiğine işaret etmektedir.
AKP sayesinde yirmi yılda gelinen ahlaki yozlaşma ortadadır.
Kimin Hakka, kimin batıla hizmet ettiği açığa çıkmıştır.

Maruf Yurtseven

GERÇEK LİDER ERBAKAN
Onun gibisi birdaha zor gelir. O gerçek lider, gerçek dava adamı idi. Şimdi var mı Onun gibi bir lider. Tabiki yok. Erbakan hoca başka bir dünya idi. Dünya sevgisini elinin tersiyle itmiş, paraya mala mülke değer vermemiş, tek derdi ve gayesi insanlığın kurtuluşu ve Allah’ın rızası olan bir büyük şahsiyettir.

bayraktar

Çağın Büyük İmtihanı, Erbakan’la Sınanmaktır!..
[b]Bugünlerde her kesimden insan, kendi açılarından görüp algılayabildikleri kadarı ile Onun Aziz hatıralarından saygı ve hürmet ile bahsederken; elbette Onu her yönü ile anlayabilmiş ve Onun fikir ve ruh dünyasını çözüp, prensip ve projelerini sahiplenip izinden giden Milli Çözüm’ün Şahs-ı Manevisi Muhterem Üstad Ahmet AKGÜL Hoca olduğu gerçeği de gün gibi ortadadır.

Yine bugünlerde, -istismar amaçlı olduğu sırıtan- Onun takipçisi ve talebesi oldukları gibi kof ve boş iddialarla ortalarda gezenleri ise, zaten ciddiye almak mümkün değildir. Hayatta iken, kimi sırtından kimi bağrından hançeri saplayıp davasını ihanet edenleri kim ne diye ciddiye alsın ki?!.

Hem Aziz Erbakan Hocamızı anlatmak, öyle birkaç sayfaya, birkaç hatıraya elbette sığmazdı. Ama Onu yine en güzel Üstadımızın bir şiiri ifade edebilirdi…

Ahmet Akgül Hoca’dan
ERBAKAN’A BAYRAM KUTLAMASI

Hasretin kalbime işler, gönüller rü’yetin özler
Sen Bosna’sın Filistin’sin, Uygur Sincan Arakan’sın!
Türk Ordusu müjdelenmiş, mazlumlar va’dini gözler
Sönmeyen kandil misali, nur saçansın kir yakansın
Kim ulaşır makamına, zira ki Sen Erbakansın!

Amerka’ya uşaklıkla, hayra hizmet yapılır mı
Hem Rahman’a hem Şeytan’a, aynı anda tapılır mı
Sütü bozuk değil ise, Hak davadan sapılır mı
Münafık yerin gasp etmiş, bizi yetim bırakansın
Kim erişir ayarına, Sen müstesna Erbakansın!

Gayba iman; vaadedilen, geleceğe inanmaktır
Seçkin mü’minlerin kârı, cahillerce kınanmaktır
Çağın büyük imtihanı, Erbakan’la sınanmaktır
İman aşı tutsun diye; kafaya çivi çakansın
Kim erişir irfanına, zira ki Sen Erbakansın!

Armageddon savaşının, Şam ateşi yakılacak
O yüksek teknolojinle, Deccalizim yok olacak
ABD yenilecektir, hem İsrail yıkılacak
Gafiller öldü sansa da, Sen ruhani bir hakansın
Kim ulaşır makamına, ki mücahit Erbakansın!

Milli Nizam Selametsin, Refahsın Sen Faziletsin
Müminlere Saadetsin, zalim kâfire zilletsin
Rabbim Sana kem gözleri, hainleri rezil etsin
Davan Allah rızasıydı, taş atana gül takansın
Kim yetişir ki manana, Metin Mekin Erbakansın!

Başbakan olmak kolaydı, Erbakan’a askerlik zor
Hıyanetle Cumhurbaşkan, olsan da akıbetin hor
Milli Görüş ne ağır yük, sen gel kahır çekene sor
Ömür boyu Aziz Hocam, alnından hep ter akansın
Kim ulaşır makamına, zira ki Sen Erbakansın!

Ölmeden efsane oldun, nice destanlar yazansın
Çağrı yaptın Altın Çağa, âleme kutlu ezansın
Seni övmek ne haddime, sözlerim kıymet kazansın
Dini tebliğ temsil ettin, Hak tercümanı Kur’ansın
Kim erişir ayarına, Sen Rabbani Erbakansın!

Ey gönlümün rabıtası, kalbimin sevdası Sultan
Ey ruhumun rayihası, fikrimin ravzası Sultan
Şuurumun şahikası, Ahmedin duası Sultan
Kuşatırdı kıtaları, gök katları firekansın
Kim ulaşır makamına, zira ki Sen Erbakansın!

Evet…
Dünya’nın baş belası, yeryüzündeki tüm zulümlerin kaynağı, fitne ve şer odağı Siyonist İsrail’le işbirliği yaparak Normalleşme Anlaşmaları imzalayan… Vakti zamanında Adana İncirlik üssünü ABD’ye açıp, Irak’ta işledikleri vahşi cinayet ve tecavüzleri karşısında Müslüman katili conilerin sağ salim evlerine dönmeleri için dualar eden… “NATO’nun ne işi var Libya’da?” diye hava attıktan birkaç gün sonra, İzmir Çiğli hava üssünü NATO’ya açıp, bir gecede Libya’nın işgali ve yüz binlerce insanın ölümüne ve köle pazarlarında köle olarak satılmalarına, Filistin’de, Suriye’de, Yemen’de ve sayısız Müslüman ülkede, bugün ise Ukrayna’da masum ve mazlumların ahını alan, ve birkaç satırlık bir yorum yazısına sığmayacak kadar büyük zulümlere Siyonist İsrail-ABD-AB ile ortak olan işbirlikçilerin nasıl anılacakların gelince…

Bunlar için sözün fazlası bile israftır, tek bir cümle yeterlidir.

Allah Teâlâ böylesi zalimlerin nasıl anılacaklarını Kitab-ı Kerim’inde bildiriyor:

“…Onlar için ne gök, ne yer ağlamadı (herkes helak edilmelerine sevindi) ve onlar(ın azabı da) ertelenmedi.”
[/b]

Cansel

Sen ölü canlara, canmışsın meğer Sana hizmet cana, minnettir Hocam!
Bir öğretmen adayı olarak, aldığım Eğitim Sosyolojisi dersinde, sosyolojiye girişin hâlâ Durkheim ile yapıldığını üzülerek dile getiriyorum…

Faizsiz bir ekonomi ve hakikat üzerine kurulu bir eğitim sistemine sahip olacağımız günleri sabırsızlıkla ve büyük bir heyecanla bekliyorum…

Erbakan Hocamıza yolu, gönlü düşen herkes, fikirlerine katılmasalar dahi O’nun zarafetine, aklını kullanma inceliğine, zekâsına, azmine hayran kalmıştır. Erbakan Hocamızın siyasi ve akademik kimliğimin yanı sıra O’nun âlimlik yönünü de bilenler daha da bir hayranlıkla Kendisine bağlanmaktadır…

[b]Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, Herkes bir parçasıyla, bir yönüyle Erbakan’a bakarken, Milli Çözüm ise Erbakan’ın hakikatini bütünüyle, tamamıyla gözler önüne sermektedir.

Bizlere Erbakan Hocamızın tefsirini yapan, O’nu lâyıkıyla, hakkıyla anlayan, sahiplenen ve bizlere aktaran Üstadımız Ahmet Akgül Hocamızdan da Allah razı olsun…[/b]

Şiir : ERBAKAN HOCAM’A

[i]Sayende niceler, erdi devlete
Çokları kavuştu şan-u şöhrete
Kimileri kondu, mal-u servete
Nankörlük ederler, hayrettir Hocam!

Ahmaklar anlamaz siyasetini
Nicelerin gördük, hıyanetini
Sattılar dinini, diyanetini
Bilinmez ki bu ne, hikmettir Hocam!

Sen öğrettin bize, birlik barışı
Hayırda ittifak, Hak’ta yarışı
Vatan toprağının, her bir karışı
Eserinle canlı, ziynettir Hocam!

Bu millete sahip, çıkmazsan eğer
Hainler bizlere, verir mi değer?
Sen ölü canlara, canmışsın meğer
Sana hizmet cana, minnettir Hocam![/i]

Mücahit Dinç

Nasıl Hatırlanacak?
Şeytanın düzeni; dünyada hiç olmadığı kadar sistematik ve güçlü…
1969 yılından bu yana hakk ile batılın mücadelesi belkide dünyada bir daha bu kadar şiddetli olmayacak hiç.
Ahir zamanda, deccalizm ile kendi başına savaşan tek kişilik ordu olan Erbakan Hocamızı ve sadıklarını;
İnşallah çok yakın bir zamanda, İslam alemi ve bütün dünyanın izleyeceği kutlu değişimden sonra çok daha iyi tanıyacak ve kıyamete kadar hep hatırlanacak..

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
17
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx