YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b05ef5fd81
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 1643
Dün : 26764
Bu ay : 300229
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079193
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

İSLAM’IN KADINA BAKIŞI
VE
ATATÜRK’ÜN YAKLAŞIMI

İslam’ın Kadına Bakışı ve Atatürk’ün Yaklaşımı
5 11 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Abdullah AKGÜL

Abdullah AKGÜL

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
8 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Veysel

Ülkemizde, din istismarcılarıyla, devrim simsarlarından kurtulursak her şey çok daha güzel olacak. Şeriat ile şeraiti ayrıt etmeyen ve kendi kafasından bir sürü sahte fetva uyduranların hepsi aynı kefede.

Osman Nuri

Bu makale , tüm istismarcıların , tüm simsarların, tüm art niyetli ve şeytanilerin gemisini batıran, rahmani gerçekleri ortaya koyan muhteşem bir makale ile Batılın tuzaklarını deşifre eden, Hakka tercüman olmayı hakkıyla yerine getirilmiş bir gayret çabanın sonucu ortaya çıkan hakikatler ile insanımızı iyiye doğruya güzele faydalıya ve adil olana yönlendiren bir yazı… Teşekkürler Sevgili yazar , teşekkürler Milli Çözüm.

Saffet

Yazıdan Alıntı

Ama artık yalvarmakla, ağlamakla gasp edilen hak ve hürriyetlerimizi geri alamayacağımızın farkına varmalıyız. Bir ülkede namuslu insanlar, en az namussuzlar kadar gayret ve cesaret sahibi değillerse, ezilmeyi ve üzülmeyi hak etmişler demektir. Moda ve medeniyet adına kadınlarımızı; neslimizin ve milletimizin devamı için çocuk yapmaktan ve çocuğuna bakmaktan nefret eder hale getiren soysuzlar, onları finolara hizmetçi yapmıştır… Bebeklerini kreşlere, yurtlara terk edenler, gecede birkaç kere kalkıp köpeklerini çişe götürmektedir. Resmi istatistiklere göre, sayıları yüz binleri bulan kadınımız, fahişe belgesiyle sokaklarda sürtmekte ve sürünmektedir.

Bütün bunların tek suçlusu ve gerçek sorumlusu ise, elbette bu bâtıl düzendir ve bu düzeni devam ettirenlerdir. Adil bir Düzen kurulmadıkça ve Adil bir Düzen’in kurulması için çalışıp yorulmadıkça, bu dertler devam edecektir. Ve korkarım asıl günah da herkesin gaflet uykusunda bulunduğu bir sırada, uyanık bulunup bu yangını görüp de söndürmek için ciddi bir gayret göstermeyenlerin sırtına binecektir!..

Mücahit Dinç

Siyonistler; Atatürk’ün hastalığının ağırlaştığı 1937 yılından itibaren İnönü eliyle,
baskı ve din düşmanlığı politikasıyla Türk halkını dininden uzaklaştırmaya çalışmış, büyük sıkıntı ve sarsıntılar yaşanmıştı.
İnönü’nün dış mihraklar eliyle uyguladığı baskı politikası, Atatürk’ün üstüne atılmış ve maalesef muhafazakar kesim genel olarak Atatürk’ü din düşmanı olarak tanımıştır.
Bütün cihan ile yıllarca savaşan Türk halkını ayrıştırmadan bölemeyeceğini çok iyi bilen Siyonistler, Atatürk üzerinden halkın arasına fitne tohumu ekmektedir.

Ardından güya İslam Kahramanı olarak gelen Menderes döneminde ilk defa Ilımlı İslam Projeleri uygulanmış ve faiz artırılmış, binlerce askerimiz yok yere Kore’ye savaşa gönderilmiş ve ABD ile yapılan Fulbright Eğitim Komisyonu gibi Antlaşmalarla ABD, AB, NATO güdümüne girmiştir.

Baskı ve barbarlıkla dininden uzaklaştırılamayan halk, Menderes döneminde uyutularak Irkçı Emperyalizm’e köle edilmiştir.

Toplumu ayakta tutan en temel unsur ailedir. Çocukların yetişmesinde kadının rolünü çok iyi bilen Atatürk’ün, cefakar ve fedakar Türk kadınlarına verdiği değer ortadadır.

Bugün Fulbright gibi sözleşmelerle yozlaştırılan eğitim sistemi,
Atatürk istismarcısı Din düşmanı Kemalistler,
İşbirlikçi Ilımlı İslamcılar,
Cahil katı İslamcılar eliyle;

Tarihimizi yanlış öğretilmekte, halkımız cahil bırakılmakta, taklidi Müslümanlık yaygınlaşmakta, işbirlikçi tarikatlar eliyle din yozlaşmakta..
Dinimize, kültürümüze, töremize uygun olmayan eğitim sistemi, Haim Nahum Doktrinini, İstanbul Sözleşmesi ile aileler yok olmakta..

İslam’ı yok etmek için 1897 yılında Basel’de yapılan ilk Siyonist Kongrede alınan kararlar ile Osmanlı yıkılmıştı ancak Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN, 100 yıl sonra aynı Kongre Salonuna Kelime-i Tevhid Sancağını aşmıştı!

Şimdi gelinen süreçte, Hamas;
Bütün oyunları bozarak, Gerçek İslam’ı bütün dünyaya tanıtmaya başlamıştı!
İnşAllah çok yakında, Milli Çözüm İktidarı ve Adil Düzen Projesi ile bütün insanlık huzura ve saadete kavuşacak..
Vicdanlı insanlar ise fevc fevc İslam’a koşacak, kadınlar hak ettikleri izzete ve şerefe kavuşacaktır!

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!

İsmail

Abdullah AKGÜLÜN MAKALESİ İYİ YAZILMIŞ VE BİLGİLENDİRİCİ BİR ÇALIŞMA GERÇEKLESTİRMİŞTİR KENDİLERİNE TEŞEKÜR EDER GAFLET UYKUSUNDAN UYANDIRDIĞI İÇİN TEŞEKÜR EDERİM

Elif Çağıl

İslam ın Kadın a verdigi degeri ‘Nisa Suresinin nuzulu ile görmekteyiz…Sahabeler Kadın ismi ile bir sure gelmesine şasırmaları bir devrim niteligindeydi…O zamanda da bu zamanda da kadın malisef şöhret ve fuhuşun kölesiydi…

İslâm ise Kadına bir çicek hassaslığıyla yaklaşmıştır…Savaşlarda da kadın ve çocuklara dokunulmaması da bunun bir göstergesiydi…Fakat milenyum çağıyla övünenler ise hâlâ kadın ve çocukları şehit etmekten çekinmiyorlardı…

Kadın haklarından bahsedenlerin kadınların ellerindeki bütün hakları aldıklarını görüyoruz! …

Mus'ab Eryıldız

“Mustafa Kemal; kalbi inancını ve hayata bakış açısını yansıtan “Kadın ve Toplum”la ilgili bu kısa yazısında tam iki defa, Yüce Dinimizin kadınlara verdiği Hak ve Özgürlüklere parmak basmakta ve “Hukuk-u Diniye (Dini Hukuk)” ve “Şeriat-ı İslamiye (İslam Şeriatı-İslami Hukuk kuralları)” tabirlerini kullanmakta, böylece bunların doğruluğuna ve uygunluğuna dikkat çekmiş olmaktadır.”

Solcu, Atatürk hayranı geçinen devrim sahtekarlarının, Atatürk’ün işaret ettiği gerçek İslami Hukuk kurallarından haberdar olsalardı ve yine cemaatlerin, tarikatların, ilahiyat profesörlerin, tv hocalarının “Kur’an’ın” kadına verdiği hakları bilseydi; Bugün ülkeler arasında kadına verilen değer konusunda ülkemiz örnek bir konumda olacaktı.

Siyonizm eliyle; Atatürkçü geçinenler eliyle “kadın” cinsel meta olarak kulanılmasının yolu açıldı, dindar geçinen yobazlar eliyle ise “kadın” sosyal hayattan tamamen uzak, kölelikten beter bir hale getirildi!.. 

Milli Çözüm, Siyonizm’in her iki cepheden oynadığı oyunu(hakikati ayan etmekle) tarumar etmekte. Vicdan ehli ne solcunun ne de samimi tarikat mensubunun itiraz edemeyeceği tarzda hakikati aşikar etmekte.

Makalemizde geçen, güneş gibi parlayan Kur’an’i gerçekleri ancak Lawrence Hocalar veya Mason siyasetçiler itiraz edebilir!

Ve şimdiye kadar batının bile kadına veremediği değeri/hakların çok ötesinde, yüce bir bakış açısıyla “Kadın hakları” makalemizde verilmekte:
Kur’an’da Kadın-Erkek Eşitliği
Bazılarının zan ve iddia ettiği gibi; İslam, kadını asla ikinci sınıf bir varlık gibi düşünmemekte ve onu temel insan haklarından mahrum etmemektedir. Aslında her şeyi çift yaratan (Zâriyât: 49) ve bu çiftlerle birbirini tamamlayan ve bir bütün oluşturan Cenab-ı Hak, insanı da erkek ve dişiden ibaret, ikili bir bütün olarak var etmiştir. (Necm: 45) Yaratılış hikmetlerine uygun şekilde fizyolojik ve psikolojik (bedeni ve ruhi) yapılarında, tabii olarak bazı farklılıklar bulunmakla beraber, Kur’an nazarında kadın ve erkek eşittir…. (Devamı makalemizde ayrıntılı olarak verilmekte)

Necmiye

Yazarımız tebrik eder teşekkürlerimi sunarım. Dünya kadınlar günü diyorlar ama dünyada kadınlar ölüyorlar, dünya kadınlar günü ilan edenler yine kadınları sömürü aracı yapıyorlar…

Maddi ve manevi olarak yozlaştırılan ve yipratilan İnsanlık. Toplumun temel taşı olan aile kavramını yok eden , sözde kadın hakkı vererek evliliklere dinamit döşeyen, bu bâtıl ve barbar düzen artık sona yaklaşmıştır . Tüm insanlığın kurtuluşu Adil düzenle yeniden yeşerecek her kesim ve herkesin insanca yaşayacağı Saadet dönemi kurulacak insanlık ve dünya huzur bulacaktır.

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
8
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx