YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6574d782c5d3f
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 3 3 4
Bugün : 14
Dün : 11955
Bu ay : 110884
Geçen ay : 302569
Toplam : 21353866
IP'niz : 18.205.26.39

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

Ukrayna Savaşı Bağlamında TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKELİ SORUNLAR?

 

Ukrayna Savaşı Bağlamında

TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKELİ SORUNLAR?

      

İnsanlık tarihinin en tehlikeli ve en etkili Şeytan şebekesi olan Siyonizm’in, sağ ve sol (Kapitalist ve Sosyalist) kolları konumundaki Amerika ve Rusya, tamamen kontrollerinde bulunacak yeni ve zalim bir dünya dengesi oluşturmak amacıyla… Ve tabi İslam Âlemine lider ve lokomotif olabilecek potansiyel imkânlara sahip Türkiye’nin başına yeni belalar sarmak hesabıyla, Ukrayna savaşını başlatmışlardı. 24 Şubat 2022’de başlayan ve dört ayı bulan bu savaşta, her iki taraf da çok ağır kayıplar vermek zorunda kalmış, özellikle Ukrayna’da binlerce masum çocuklar, kadınlar, yaşlılar, sakatlar ve hastalar acımasızca katliama uğramış, şehirler, fabrikalar, yollar yakılıp yıkılmıştı.

Tarihi olayları tahlil etmek için özel bir bakış açısı ve küresel güçlerin niyetlerini ve stratejilerini sezme feraseti ve altyapısı lazımdı. Bu nedenle tarih; yazılanlara ve konuşulanlara bakıp, asıl yazılmayan ve konuşulmayan gerçekleri anlama bilimi sayılırdı.

Putin yönetimi kapıyı kapatmıştı: Kırım Rusya’nındır!

İstanbul’da yapılan barış görüşmelerinin ardından bir açıklama yapan Kremlin, Kırım’ın aidiyetini tartışmayacaklarını vurgulamıştı. Kremlin ayrıca, Ukrayna ile yapılan görüşmelerde ciddi bir gelişmenin olmadığını hatırlatmıştı. Kremlin Sözcüsü Peskov, Kırım’ı asla geri vermeyeceklerini belirterek: “Kırım Rusya’nın bir parçasıdır. Rus bölgelerinin kaderi hakkında kimsenin tartışma hakkı yoktur” şeklinde çıkışmıştı.

Ukrayna Türkiye’nin de garantör ülkeler arasında olmasını arzulamaktaydı!

İstanbul’da Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde (29.03.2022’de) yapılan buluşma sonrası, görüşmelerin yapıcı geçtiğini açıklayan Rusya heyeti, Ukrayna’nın önerilerini Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ulaştıracaktı. Ukrayna’nın garantör olarak görmek istediği ülkeler arasında Türkiye de vardı. Ukrayna heyetinden David Arakhamia, görüşmeler sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “NATO’nun beşinci maddesine benzer bir garanti istiyoruz. Bu madde ile Ukrayna’ya bir saldırı olması durumunda üç gün içinde garantör ülkelerle istişareler başlayacak ve sonrasında diplomatik bir çözüm sağlanamazsa garantör ülkeler bize asker ve silah desteği sağlayabilecek. Ukrayna hava sahasının kapatılması dâhil güvenliğin sağlanması için her türlü adımın atılması mümkün olabilir” ifadelerini kullanmıştı. Yine Ukrayna heyetinden Mihail Podolyak da, “Bugünkü görüşmenin sonuçları liderler seviyesinde bir görüşme yapılması için yeterlidir” diyerek, Ukrayna’nın garantör olarak görmek istediği ülkeler arasında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Rusya dışındaki daimi üyeleri (ABD, İngiltere, Fransa, Çin) ve Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İsrail, İtalya, Polonya ve Kanada’nın da adının geçtiğini vurgulamıştı.[1]

Erdoğan İktidarı İsrail’e Taşeronluk Yapacaktı!

“Türkiye yaptırımlara katılmamıştı. Rus gazının tedarikinde kısa sürede belki sıkıntı olmayacaktı. Ama herkes şimdi enerjide çeşitliliğin şart olduğunu konuşmaktaydı. TANAP projesi vardı, TAP vardı. Bu projelerin kapasitesinin genişletilmesi tartışılmaktaydı. Irak’tan iki petrol boru hattı vardı. Biri DAEŞ tarafından tahrip edilmiş durumdaydı. Doğu Akdeniz’in önemi burada ortaya çıkmaktaydı. Ekonomik güzergâh Türkiye olacaktı. İsrail ile atılan yeni adımlar sayesinde, Berat Bey döneminde bayağı bir mesafe alınmıştı. Hem Filistin hem İsrail’e mayısın ortasında bir ziyaretimiz olacaktı. Tarih netleşmeye başlamıştı. Bu bölgedeki gazın da Türkiye’deki boru hatlarına bağlanarak Avrupa’ya aktarılması planlanmıştı. Böylece bizim dışa bağımlılığımız azalacaktı. Alternatif enerji, yenilenebilir enerjiye yatırımlarımız vardı. Enerji Bakanlığımız daha güvenli ve pratik yöntemleri araştırmaktaydı. Enerji bağımlılığımızı azaltmamız lazımdı. Sakarya Gaz Sahasındaki doğalgazın 2023’te Türkiye’ye getirilmesi ile Türkiye önemli bir noktaya ulaşacaktı”[2] diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu böylece: Mazlum Filistinli Müslümanlardan gasp edilen GAZZE gazının Avrupa’ya taşınmasında, İsrail’e taşeronluk yapacaklarını ağzından kaçırmıştı!?

Putin, Rusya’nın ‘enerji silahını’ kullanmaya başlamıştı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, ülkesinin ‘dost olmayan ülkelere’ doğalgaz satışı ödemelerinde Rus rublesine geçmesine yönelik kararnameyi imzalamasıyla, Moskova Batı’ya karşı ‘enerji silahını’ ilk defa kullanmaya başlamıştı. Putin’in imzaladığı ve ülkenin yasal bilgi sisteminde yayınlanan kararnameye göre, Rus gazının dost olmayan ülkelere satışında rubleyle ödeme alınmasına yönelik yeni sistemi devreye sokmuşlardı. Buna göre, Rus gazı alan ilgili ülkelerin, Gazprombank’tan hesap açmaları gerekirken, ödemeleri bu bankaya yapmalarının ardından söz konusu fonlar Moskova Borsası’nda rubleye çevrilmiş durumdaydı. Kararname çerçevesinde Rusya’ya doğalgaz karşılığında ruble ile ödeme yapılmazsa, Moskova bunu ihlal olarak değerlendirip gaz akışını kesecek veya kısacaktı. Rusya şimdiye kadar kriz dönemlerinde hiçbir şekilde enerjiye ilişkin somut bir karar almamıştı. Bu, Rusya’nın Batı’ya karşı enerji silahını ilk defa kullanması olarak yorumlanmıştı. Rus hükümeti, Rusya’ya yönelik “dost olmayan” ülkeler listesini 7 Mart’ta onaylamıştı. Onaylanan listede ABD, Avrupa Birliği ülkeleri, Birleşik Krallık, Güney Kore, Japonya, Ukrayna, İsviçre ve Singapur gibi ülkelerin yanı sıra Rusya’ya yaptırım uygulayan 15 ülke daha yer almıştı.

Bu yayınlanan listenin ardından Avrupa’da, Rusya’nın yaptırım düzeyinde bir adım atmasına ihtimal verilmiyordu. Rusya aldığı ruble kararıyla “blöf” ihtimalini masadan kaldırmış oluyordu. Putin’in bu hamlesi doğalgaz fiyatlarında dalgalanmaya neden olmuştu. Ayrıca büyük ölçüde Rus doğalgazına bağımlı olan Avrupa’da arz kesintisine ilişkin endişeler artıyordu. Mart 2020 başında Batılı ülkelerin Rusya’ya uygulamayı planladığı yaptırımların etkisiyle bir dolar 143 rubleyi bulmuştu. Mayıs 2022’de ise 56 rubleyi gören 1 dolar, haziran ayına girildiğinde 60 ruble seviyelerindeydi. Yani Rusya’nın bu kararı, Doların saltanatını da sarsmaya başlıyordu.

Türkiye’nin fırsatları ve ülkemizin Erdoğan şanssızlığı!

Rusya-Ukrayna savaşı sürecinde izleyeceği dengeli politika ve üstlendiği arabuluculuk rolü ile Türkiye’nin stratejik önemi bir kez daha ortaya çıkmıştı. Şubat 2022 sonunda, Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilen NATO liderler zirvesinde, Türkiye’nin yürüttüğü diplomasi ve taraflar arasında sağladığı dengeden övgüyle söz edilmesi, Türkiye’nin bu savaştaki arabuluculuk görevini başarıyla yürüttüğünün değil, mecburen yüzüne gülündüğünün kanıtıydı. 5 yıldır, 1,5 milyar Dolar parasını peşin ödediğimiz F-35 savaş uçaklarını, en azından bunların yerine F-16’ları ABD’den almak için, Ukrayna-Rusya savaşındaki ve NATO’daki konumu tam bir fırsat iken, Erdoğan iktidarı bu tarihi şansı bile kullanamamış, ağırlığını koyarak haklarımızı alamamıştı.

“Süper Askeri Güç” Sanılan Rusya, Kiev ve Çernigiv’den Çekilmek Zorunda Kalmıştı!

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, (2022 Mart ayı sonunda) Rus ordusunun Kiev ve Çernigiv bölgelerinden çekilmesinin devam ettiğini açıklamıştı. Genelkurmay Başkanlığının Facebook hesabından yapılan açıklamada, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın 34. gününde son durum ele alınmıştı. Rus ordusunun Kiev şehrini kuşatma görevini yerine getiremediği belirtilen açıklamada, Kiev ve Çernigiv bölgelerinden çekilmeye devam eden Rus ordusunun muhtemelen birliklerini ülkenin doğu yönünde yoğunlaştıracağı vurgulanmıştı. Ukrayna’da Donetsk yönünde saldırılarına devam eden Rus ordusunun, Kreminna ve Mariupol yerleşim bölgelerine hava ve füze saldırılarını yoğunlaştırdığı ve Stepnogorsk, Orehov ve Gülyaypole yerleşimlerinin yakınındaki Ukrayna Savunma Kuvvetleri birimlerinin mevzilerine topçu ateşi açtığı hatırlatılmıştı. Ayrıca, Rus ordusunun Karadeniz ve Azak bölgelerinin yanı sıra Volinsk, Polinsk, Siversk, Tavriçeskiy ve Slovyansk yerleşim birimlerini elinde tutmaya çalıştığı, Luhansk bölgesindeki Popasna, Rubijne yerleşimlerinin kontrolünü ve Mariupol şehrini de ele geçirmeye odaklandığı aktarılmıştı.

Rusya, Yeni Bir ‘Korsanlık Yöntemi’ uygulamıştı!

Ukrayna’ya karşı geniş çaplı savaş başlatan Rusya Deniz Kuvvetlerinin, sivil gemileri ele geçirip imha etmenin ve Ukrayna’yı denizden bombalamanın yanı sıra, deniz mayınlarını yeni bir “korsanlık yöntemi” olarak kullandığı ifade edilen açıklamada, sürüklenen mayınların kullanımı ve bunların öngörülemeyen sonuçlarının sorumluluğunun yalnızca Rusya Federasyonu ve donanmasına ait olduğu vurgulanmıştı.

Geri Çekilmenin Nedeni, Kayıpları Azaltmaktı!

İstanbul’daki barış görüşmelerinin ardından Rus heyeti Kiev ve Cernigiv bölgelerindeki askeri varlığını azaltacağını ve geri çekilmenin başladığını açıklamıştı. Bir Rus yetkili ise bu durumun planlı bir olay olduğunu, ordunun geri çekilmesinin yaşanan kayıpları telafi etmek için olduğunu ağzından kaçırmıştı. Rusya ve Ukraynalı müzakere heyetlerinin İstanbul’daki görüşmelerinin ilk gününün ardından Rusya Savunma Bakanlığı, iyi niyet göstergesi olarak Kiev ve Çernigiv’deki saldırıları azaltacağını hatırlatmıştı. Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Alexander Fomin, açıklamasında “Karşılıklı güveni arttırmak, daha fazla müzakere için gerekli koşulları oluşturmak ve anlaşmak için Kiev ve Çernigiv bölgesinde askeri operasyonların azaltılması kararı verildi” ifadelerini kullanmıştı. Yetkililer ise Rusya’nın geri çekilmesinin bir taktik olduğunu hatırlatmışlardı. Uzmanlar, Rusya’nın geri çekildiğine ya da savaşın bitirilmesine yeşil ışık yaktığına dair bir sinyal olmadığını vurgulamışlardı.

Konya’dan çok değerli, deneyimli ve Milli Duyarlı Dostumuz E. Asker Bahri Kılınçel oldukça önemli tespit ve tahliller yapmıştı:

Türkiye gibi çok stratejik bir coğrafyada yaşıyorsanız, her daim bir “Beka tehlikesi” var olacaktı!.. Bu husus hem coğrafyanın kendisinden hem de aziz milletimizin değerlerinden ve potansiyelinden kaynaklanan bir olaydı. Dolayısı ile bu topraklarda her daim güçlü ve diri olmak şarttı. Bu şart doğrultusunda Milli hedeflerimizi mutlaka büyük ve güçlü bir tasavvurla canlı tutmamız lazımdı.

Yaşanan bu hadiseler de bir kez daha kanıtlamıştı ki, Türk Ordusu bizim ve bölgemiz için hayati öneme sahip bulunmaktadır. ABD, BOP kapsamında birçok defa kumpaslarla ordumuzu yıpratmaya çalışsa da, Türk Ordusu hâlâ Ordu-Millet anlayışı içinde diri ve güçlü kalmayı başarmıştır. Bir ülkenin ordusunun ne denli önemli olduğu; Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Ermenistan’da, Afganistan’da ve dahi Ukrayna’da ortaya çıkmıştır. Güçlü Türk Ordusu güçlü Türk Devleti anlamını taşır. Savunma sanayimizin de son yıllardaki İHA, SİHA hamlelerinin de ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu kesinlik kazanmıştır.

Dünyada olup bitenleri iyi okumak, cesur ve kararlı, ama stratejik davranmak zamanıdır. Gün gelir de Hak ile bâtıl arasındaki büyük savaş çıktığında, tarafımızı bilecek kadar ilim ve cesaretimiz olmalıdır. Öyle anlaşılıyor ki; yakında Global Monarşi, BOP kapsamında Türkiye’yi üç koldan kuşatmış olarak şeytani planlarını devreye sokacaktır. Özellikle ABD-İngiltere başta olmak üzere, Batı’nın da Rusya’ya karşı Ukrayna olayını iyice kaşıması, belki de büyük bir savaşa doğru gidilmesine yol açacaktır. Maalesef ki bu savaş durumunda Türkiye’nin de böyle bir savaştan olumsuz yönde etkilenmesi kaçınılmazdır. Türkiye asla bu gerilimin tarafı olmamalıdır. Özellikle de ABD, NATO kartını ön plana çıkartarak Türkiye’yi Rusya’ya karşı bir politika izlemesi yönünde kışkırtmaktadır. Türkiye böyle bir savaşın ortasında kalırsa büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Bu nedenle dış politikada milli bir adım izleyerek ABD’nin Karadeniz’e açılmasına ve NATO’yu doğuya doğru genişleterek nüfuzunu arttırmasına karşı çıkmalıdır. ABD’nin Avrasya’ya genişlemesi ve buralarda kaos oluşturmak için ilk adım olarak gördüğü Ukrayna konusunu da iyi kavramalıyız. Bu doğrultuda Kanal İstanbul’u isteyenin ABD olduğu da unutulmamalıdır.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin, ABD ve Batı’nın sahte desteğine aldanıp Rusya’ya kafa tutması en başından beri yanlış bir karardı. Zira Ukrayna’yı NATO’ya alma konusu da Rusya’yı kışkırtmak ve savaşın içine çekmek için planlanmış bir olaydı. ABD’nin, Ukrayna’ya yaptığı silah sevkiyatları da kasıtlıdır. ABD, Ukrayna’yı savaşa mecbur kılmak için elinden geleni yapmıştır. Daha önce bunun benzerini bizim içimizde satın aldığı Gladyo maşası kişiler vasıtasıyla yapmaya çalıştı. (Uçak düşürme krizi ve Rus Büyükelçinin öldürülme hususunu hatırlayalım.) Türkiye asla ama asla ABD ve Batı ile birlikte davranmamalı, Rusya’ya karşı da dikkatli olmalıdır. Türkiye eğer bu şekilde adımlar atarsa, ABD ve Batı’nın asıl istediğini yapmış olacak ve Avrasya İslam Birliğini bu hamle ile bozmuş olacaktır. Sonrasında oluşabilecek Doğalgaz krizleri başta olmak üzere, tahıl ve bazı gıda krizleri, turizm ve ticaretin sekteye uğraması gibi büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Zaten NATO’nun doğuya doğru genişlemesi bu bölgede de büyük kaos ve yıkımlara neden olacaktır. Malum, NATO gittiği her yere kan ve gözyaşından başka bir şey taşımamıştır.

ABD’nin ve Emperyal Güçlerin Olası Tehlikeli Senaryoları Şunlardır:

1- ABD ve AB Yunanistan’ı kışkırtarak bizimle çatıştırabilir, Batı’yı arkasına alıp şımaran Yunanistan’a her türlü desteği sağlayabilir.

2- ABD Kuzey Suriye’de desteklediği YPG-PKK terör örgütüne; Bir Kürt Devleti kurduğunu ilan etmesini çabuklaştırılabilir.

3- ABD-İsrail elindeki elektronik harp silahlarıyla TÜRK uçaklarına ve TÜRK gemilerine zarar verebilir.

4- AB Kıbrıs Rum Kesimi’ni kışkırtarak bir çatışma çıkarabilir.

5- ABD-İsrail Türk karar alıcılarına ses getirecek suikastlar planlayabilir. (Pakistan örneği.)

6- Siyonist ve emperyalist merkezler, Rusya ile ilişkimizi bozacak şekilde kumpas, yalan ve planlı hareketler için radikal dinci veya sol örgütleri taşeron olarak kullanabilir. (Örnek; Elçi suikastı, uçak düşürülmesi.)

7- ABD-AB, Ermeni sorununu tartışmaya açarak Türkiye’yi köşeye sıkıştırabilir, aslında onları Ermeni çetelerinin katliamından koruma amaçlı girişilen tehcir sırasında vefat eden Ermenilerin ve varislerinin hayat sigortalarını gündeme getirebilir.

8- ABD darbeci terör örgütü FETÖ’nün içimizdeki kripto militanlarını yeniden kışkırtarak darbe kalkışması yaptırabilir.

9- FETÖ terör örgütü benzeri dini motifli bir örgütün veya tarikatın içine sızan İsrail ve ABD ajanları devlete meydan okumaya kalkışabilir.

10- AB-ABD radikal sol örgütleri ülkemizde, Gezi benzeri bir provokasyona yöneltebilir.

11- 20 yıldır aynı partinin kazanmasına ve sorunların yığılmasına tepki olarak, ekonominin kötü gidişatı, yolsuzlukların artması ve adaletten yakınan kitlelerin provokatörlerle sokağa çağrılması ülkeyi kaosa sürükleyebilir.

● ABD Kuzey Suriye’de desteklediği YPG-PKK terör örgütüne Kürt devleti kurduğunu ilan etmesini sağlayabilirdi.

ABD Suriye Haseke’nin Ayn Divar (Çavuşköy) bölgesinde, yaklaşık 1000 askerlik bir üs kurmuştu. Suriye, Irak ve Türkiye sınır üçgeninde stratejik öneme sahip coğrafi konumda üs benzeri bir askeri merkez oluşturdu. Ağır vasıtalar ve zırhlı araçların bu merkeze giriş yaptıkları saptanıyordu. El-Yarubiye kırsalının kuzeyindeki Tel Alu’da bir üs inşa edilmesinin ardından Washington, Haseke kırsalındaki El-Malikiye bölgesinde inşa ettiği ikinci askeri üs ile üç üs kurmuş oluyordu. Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003’te Irak’ı işgal eden ABD’nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü bulunuyordu. ABD’nin Irak’ta hâlihazırda yaklaşık 5 bin askeri konuşluydu.

Suriye’de, Amerikalıların isteği üzerine 2015’te Suriye Demokratik Güçleri adı ile örgütlenen PKK/YPG’ye; TOW füzelerinin yanı sıra ABD menşeli çoklu roketatarlar ve roketatar rampaları, 80 ve 120 mm üretimi havanlar, MK19 bomba atar, Humwee tipi askeri araçlar, Cougar tipi zırhlı personel taşıyıcılar, insansız küçük hava gözlem araçları verildiği biliniyordu. Hatta ABD, Türkiye’ye satmaya yanaşmadığı FGM-148 Javelin Anti-tank füzelerini yine PKK’nın Suriye kolu SDG’ye teslim ediyordu.

● ABD-İsrail elindeki elektronik harp silahlarıyla Türk uçaklarına ve Türk gemilerine zarar verebilirdi.

ABD’nin önemli bir projesi olan ve şu anda da aktif olarak kullandığı HAARP silahını Türkiye aleyhine kullanacağı hesaba katılmalıydı. HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da 1997 yılında devreye giren ve halen sürmekte olan bir çalışmaydı. Bu, dünyanın en büyük kısa dalga yayın programına, bugün 14 üniversite, yayın alanının planlanması ve kurulmasında görev almıştı. HAARP yalnız Alaska’daki büyük tesis ile sınırlı sanılmasındı: Norveç (EISCAT Projesi), Spitzbergen, eski bir enstallasyon olan Fairbanks (Alaska) ve Arecibo/Puerto Rico. Ayrıca Rusya’da Nischni Nowgoorod yakınlarındaki Suro Projesi de HAARP kapsamında. Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı (ve Müslüman olduğu konuşulan) ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştı.

Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3,5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyordu. Bu rakam, yaklaşık 5 bin buzdolabının ya da 20 bin bilgisayarın veyahut 100 wattlık 35 bin ampulün, 1 saatte tükettiği ortalama enerjiye denk geliyordu. HAARP Alaska tesisi işte bu oranda bir enerji tüketimi ile 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten vasıtasıyla göklere yükselen bir enerji plazma kümesi oluşturuyordu. Suriye’de (23.06.2012’de) düşürülen Türk savaş uçağının bu tür bir elektronik enerjiyle düşürüldüğü tartışılıyordu.

● AB Kıbrıs Rum Kesimi’ni kışkırtarak bir çatışma çıkartabilirdi…

Kıbrıs Rum Kesimi sürekli silahlandırılıyor, tartışmalı olduğu halde AB’ye alınıyordu. Öte yandan Türk tarafı yıllardır ambargo altında, direkt uçak uçmuyor ve limanlarına turistik gemiler yanaşmıyordu. Batı ve ABD şirketleri Rum deniz sahasında ve uluslararası sularda petrol aramaya kalkıyor, ancak Türk karar alıcılarının etkin girişimi ve Deniz Kuvvetlerinin oraya gönderilmesi bunları frenliyordu. Ayrıca Libya Devleti ile hayata geçirilen özel anlaşmalarla Türkiye, Akdeniz’de egemenlik alanını genişletiyordu. İngiltere burada bulunan üslerini korumak için sürekli Rumları destekliyordu. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri Ecevit Hükümetinde ve Erbakan’ın özel gayretleriyle başarılan 1974 Şanlı Barış Harekâtı’ndan bu yana orada Türk bayrağını dalgalandırıyordu. Batı ve Rumlar bunu asla hazmedemiyordu. Türk Ordusu en imkânsız dönemde Sampson Darbesi’nden 120 saat sonra Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Bülent Ecevit tarafından onaylanan Barış Harekâtı ile Girne’de kıyı başını tutmayı başarıyordu.

AB’nin güvenlik ve savunma ile ilgili stratejik pusula isimli son dokümanı Türkiye’ye düşmanca bakışın tüm delillerini bize sunuyordu. Bu belge ve referans verdiği 25 Mart 2021 belgesine göre Türkiye’nin Mavi Vatan’dan ve Kıbrıs’tan uzaklaştırılması öngörülüyordu. AB, utanmazca Türkiye’yi her iki alanda saldırgan ve hukuksuz olarak tanımlıyor, Yunanistan ve GKRY’ye toz kondurmuyordu. Yeni Dünya Düzeni kurulurken 1947’den bu yana ait olduğumuzu sandığımız Avrupa Atlantik yapı bizden jeopolitik tüm çıkarlarımızdan vazgeçmemizi istiyordu. Kendi jeopolitik dizaynlarını tanımamızı ve boyun eğmemizi dayatıyordu. Onlara “Hayır ve asla!” şeklinde, net ve tek cevap verilmesi gerekiyordu.

● ABD-İsrail Türk karar alıcılarına yönelik, ses getirecek suikastlar planlayabilirdi. (Pakistan örneği)

Suudi Arabistanlı bir bilim adamının gayreti ve Arap İslam ülkelerinin parasal desteği ile Pakistan, atom bombasına sahip olan ilk İslam devleti halini almıştı. ABD ve İsrail bu bombanın yapımına engel olamamışlar, ancak bombayı yapmayı destekleyen Devlet Başkanı Ziya Ülhak’ı, yanında ABD Büyükelçisi olduğu halde helikopteriyle havaya uçurmuşlardı.

“İran’ın nükleer bomba programının babası” olarak anılan Muhsin Fahrizade, İran’ın başkenti Tahran’ın 95 kilometre doğusundaki Abserd kentinde suikasta uğramıştı. İyi eğitimli olarak tanımlanan ve yurt dışından güvenlik ve istihbaratçı 12 suikastçı, Abserd kentine konuşlandırılmıştı. 62 kişiden oluşan ekipten kalan 50 kişi ise lojistik destek sağlamıştı.

ABD’nin Bağdat’taki havalimanında Haşd-i Şabi güçlerine ait bir konvoyu hedef aldığı saldırısında Kasım Süleymani ve Mehdi el Mühendis ortadan kaldırılmıştı. Ebu Mehdi El Mühendis Hizbullah Tugayları Komutanı, Kasım Süleymani ise Kudüs Güçleri komutanıydı.

Rusya ile ilişkimizi bozacak şekilde kumpas, yalan ve planlı hareketler için radikal dinci veya sol örgütleri taşeron olarak kullanabilirdi. (Örnek; Elçi suikastı, uçak düşürülmesi.)

Rus Büyükelçi Andrey Karlov 19 Aralık 2016’da Ankara’daki Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki fotoğraf sergisinin açılışında yaptığı konuşma esnasında, o sırada görevli olmayan Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından yakın mesafeden silahla ateş edilerek öldürülüyordu. Altıntaş ise emniyet güçleriyle girdiği çatışmada suikastın hemen ardından vurularak hayatını kaybediyor ve sırlarıyla gömülüyordu. Ve yine hatırlayınız; Suriye hava sahasında uçuş yapan Rus savaş uçağı düşürülerek yine aramızı bozmak isteyen mahfiller sinsi planlarını uygulamaya kalkışıyordu. Türk Hava Kuvvetleri’ne ait iki keşif amaçlı uçuş gerçekleştiren F-16 tipi savaş uçağı tarafından 24 Kasım 2015 tarihinde 09:24 saatinde Rus Hava Kuvvetleri’ne ait Sukhoi Su-24 tipi bir saldırı uçağı düşürülüyordu. Angajman kuralları gereğince Rus uçağının düşürülmesi iki ülke arasında gerilime neden olmuştu. İki ülkenin savaş noktasına geldiği uçak düşürme olayı FETÖ’nün kriptolu haberleşme ağı ByLock yazışmalarında ortaya çıkıyordu. Rusya-Ukrayna savaşında bir Rus konvoyundaki 34 askerin öldürülmesini FETÖ’cüler; “Suriye’de Şehit edilen 34 Askerimizin intikamı alındı” şeklinde hemen kışkırtıcı yayınlar yapıyordu.

● ABD darbeci terör örgütü FETÖ’nün içimizdeki kripto militanlarını yeniden kışkırtarak darbe kalkışması yaptırabilirdi…

CIA’nın yan kuruluşu olarak bilinen RAND Corporation tarafından ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) için hazırlanan rapor, daha çok “darbe” söylentileriyle gündeme taşınıyordu. 15 Temmuz darbe girişimiyle FETÖ’cülerin tasfiye edilmesinden rahatsız olan Amerika’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden Türkiye ile ilişkilerinin yeniden geliştirilmesine odaklanan raporda, bunu sağlamak için de Türkiye siyasetiyle ilgili alternatif senaryolar üzerinden 10 yıllık bir perspektif oluşturulmuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü kapsamında; 669 bin 431 kişi hakkında adli işlem yapılıyor, takipsizlik dışında kalan 227 bin kişi hakkında karar alınıyor, 125 bin kişinin soruşturma ve yargılaması devam ediyordu. Süren ve tamamlanan davalarda toplam 179 bin kişi hakkında adli kontrol kararı veriliyordu. Cezaevlerinde ise 1.196’sı tutuklu, 19 bin 360 hükümlü toplam 20 bin 556 FETÖ mensubu bulunuyordu. Örneğin; Babacan’ın partisinden casus çıkıyor, FETÖ’cü çıkıyor, FETÖ’cüleri savunuyor, onların derdine deva olmaya çalışıyor, yani o görevini yapıyordu. 2010’da Balyoz kumpası sırasında, “Temizlik yaparken toz kalkar” diyordu. Kılıçdaroğlu’nun 4 danışmanı FETÖ’cü çıkıyor, Rasim Bölücek yargılanıyordu. Fatih Gürsul, 10 yıl 6 ay hapis alıyor, Murat Aksoy 2 yıl 1 ay cezaya çarptırılıyordu. Ayrıca Koray Çalışkan da yargılanıyordu.

Gözaltına alınanların “Etkin Pişmanlık” kapsamında verdiği ifadeler FETÖ’nün yeni kuşak örgüt üyelerini yetiştirmek için de geçmişte olduğu gibi, ‘Tedbir’ (Önlem), ‘Takiye’ (Yalan ile her renge girmek), ‘Temkin’ (acele etmeden zamana yayarak sonuç elde etmek) kuralları ile devlete sızma amacına devam ettiğini gösteriyordu. Türkiye’nin hâlâ bir numaralı millî güvenlik sorunu sayılan Fetullahçı terör örgütü boş durmuyordu. PKK’lı bir terörist belliydi, gidip sorunu ortadan kaldırma imkânı bulunuyordu. Ama bunlar öyle değil, şeytandan daha sinsi, virüsten daha tehlikeli yaklaşıyordu. Her kılığa giriyor, her yere entegre oluyor, her itlik yapılıyordu. Amerika’nın yarım asırdan fazladır yatırım yaptığı, besleyip büyüttüğü istihbarat ağırlıklı terör örgütünden bahsediyoruz. Artık sadece ABD de kullanmıyordu bunları, bütün Avrupa ülkelerinin istihbarat birimleri aleyhimize bunlardan yararlanıyordu.

Türkiye’nin Batı dünyasında imajının çizilmesi için FETÖ’cüler bütün güçleriyle, etkili bir şekilde çalışıyordu. Network ve para güçleri, dünyanın neredeyse her yerine dağılıp gizli servislerin kucağına düştükleri için düne nazaran daha çok genişliyordu. Son aylarda kendilerine alan açmak için organize olarak işledikleri yayın politikalarına baktığımızda, bilhassa söylemlerini birçok siyasi partiye benimsetmiş oldukları anlaşılıyordu. Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki FETÖ yapılanmasına yönelik operasyonlarda bugüne kadar 25 binden fazla ihraç işlemi gerçekleşirken, etkin pişmanlıktan yararlananların oranı yüzde 40’ı bulunuyordu. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir’de askeri okul ve liselerdeki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturmalarda ise etkin pişmanlıktan yararlananların oranı yüzde 53’e ulaşıyordu. 4 bin 29 askeri öğrenci hakkında gözaltı kararı veriliyor, 3 bin 629’u gözaltına alınıyordu. Bunlardan 1.917’si yani yüzde 53’ü itirafçı oluyordu.

FETÖ elebaşıyla doğrudan bağlantılı Nizamettin Gül’ün, ABD ordusunda binbaşı rütbesiyle görev yaptığı ortaya çıkıyordu. Hem de Kimyasal silahlar biriminde çalışıyordu!? ABD merkezli vakıf Chrest Foundation’ın Türkiye’de fonladığı kurumların listesini güncellerken, fonlanan medya kuruluşları arasında Medyascope ve P24 öne çıkıyordu. Vakfın kendi internet sitesinden açıkladığı listede Türkiye’den birçok kuruluş yer alıyordu. On binlerce dolarlık destek alan kurumlar arasında Anadolu Kültür Derneği, Hrant Dink Vakfı, Filmmor Kadın Kooperatifi, 140Journos, Mezopotamya Vakfı, IKSV, Serbestiyet, Hafıza Merkezi, Sivil Sayfalar, Sabancı Üniversitesi, Bağımsız Gazetecilik Platformu P24, Mekânda Adalet Derneği, Mor Çatı Kadın Derneği, Ekonomi ve Dış Politikalar Merkezi (EDAM) ile TESEV, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV), Yurttaşlık Derneği ve Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (DİSA) bulunuyordu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağının lokasyonuyla ilgili 3 kez paylaşımda bulunarak dikkatleri üzerine çeken ABD’nin özel istihbarat örgütü Stratfor kuruluşu oluyordu. Yahudi asıllıların ve eski istihbaratçıların çalıştığı Stratfor gölge CIA olarak biliniyordu. Stratfor’un kurucusu olan siyaset bilimci George Friedman, yeni muhafazakâr (neo-con), İslam karşıtı ve İsrail yanlısı kimliğiyle tanınıyordu.

● ABD-AB Ermeni sorununu tartışmaya açarak Türkiye’yi köşeye sıkıştırmayı, tehcirdeki Ermenilerin hayat sigortalarını gündeme getirebilirdi…

Bu sorun sürekli gündeme taşınmaktaydı. Türkiye’den tehcir edilen Ermenilerin Şam, Lübnan ve Kudüs’te ABD’li bir hayat sigortası tarafından kendilerine hayat sigortası yaptırıldığı ve bunların ABD’de bir bankanın kasasında saklandığı ve bir gün bunların Türkiye’den isteneceği varsayımları konuşulmaktaydı. Ancak Türk SİHA’ları Karabağ’da bu hayallerini şimdilik toprağa gömmeyi başarmıştı.

Ermenilerin, Kayseri ve Yozgat’taki isyanlarını, Sason İsyanı’nı, 1895 Bab-ı Âli’ye yaptıkları baskını, 1896 banka baskınını, 1904 ikinci Sason İsyanı’nı, 1905 Sultan Hamid’e bombalı suikast planını ve Adana Vakası gibi olayları destekleyen gücün İngiltere ve Siyonist bankerler olduğu asla unutulmamalıdır.

FETÖ terör örgütü benzeri dini motifli bir örgütün içine sızan İsrail ve ABD ajanları devlete meydan okumaya kalkışabilirdi…

FETÖ örgütünü kontrol eden ABD istihbaratı, ödev vererek önce TSK güçlerine operasyon yaptırmıştı. Polise sızmış ve 15 Temmuz gecesi Türk Devleti’ne darbeye kalkışmıştı. Bu aşamaya gelinceye kadar maalesef Erdoğan iktidarı bu Dini motifli çeteye ses çıkarmamış, hatta her türlü desteği sağlamıştı. Sürekli “Alnı secdeye değenler” deyimine sığınmışlardı. Geçtiğimiz aylarda Nevruz Bayramını sabote eden PKK terör örgütünün eylemler yaptığı gün, Adana’da şeriatçı geçinen bir yapı sokaklara çıkarak provokatif eylemler yapmışlardı. 2018, 2019 ve 2021 tarihli iddianamelerde FETÖ/PDY ve PKK’ya “isteyerek yardım aktardığı ve terör propagandası yaptığı” belirtilen bu tür yapılanmalar, dikkatle takibe alınmalıydı.

● AB-ABD radikal sol örgütleri, ülkede Gezi benzeri bir kalkışmaya yöneltebilirdi…

Maalesef Türk sol örgütler çok tehlikeli bir şekilde Batı, ABD, İsrail istihbaratlarının güdümünde bulunuyordu. Her zaman ülkede provokatif eylemlere kalkışmak, suikastlar, bombalamalar, Gezi eylemleri gibi terörist faaliyetlerde kullanılmak üzere destekleniyordu. 12 Eylül öncesinde fabrikatör Mete Has, Adanalı zenginlerden Talip Aksoy ve Dr. Hakan Duman’ın oğullarını kaçırmışlar, aileleri bunların serbest bırakılması için bu örgütlere (bugünkü parayla trilyonları bulan) bir milyon liradan fazla fidye ödemişlerdi. Ama failler tahmin edilseler bile nedense bulunamıyordu!?

Sabancı Center’de Sabancı ailesinin en önemli bireyinin katledilmesi… Eski Başbakan Nihat Erim’in öldürülmesi gibi menfur suikastları da unutmamak gerekiyordu. DEV-SOL örgütü 1980 dönemine kadar 35 emniyet mensubu, 23 asker ve 240 vatandaşın canına kıyan bir terör örgütü oluyordu.

● 20 yıldır aynı partinin kazanmasına rağmen maddi ve manevi tahribatların artması, ekonominin çok kötü olması, yolsuzluk ve adaletten yakınan kitlelerin provokatörlerle sokağa çağrılması, ülkeyi kaosa sürükleyebilirdi…

Dünya tarihinde bazen en küçük olayların çok büyük sarsıntılar yaratarak yerleşik düzenleri yıktığı bilinmektedir. Toplumsal ya da siyasal devrimlerin de iç savaş benzeri karışık olaylar aracılığı ile gerçekleşme yoluna gittikleri görülmektedir. Türkiye gibi çoklu özelliklere ve demografik çeşitliliklere sahip olan devlet yapıları içinde, kolaylıkla çoklu özelliklerin bazıları, toplum içindeki grupların çatışmalarda taraf olması gibi iç savaş oluşumlarını besleyecek düzeyde destek ortamları yaratılmasında etkili olabilmektedir.

Kuvvetler ayrılığı kaldırılarak, üç önemli güç erkinin, hatta medya etkinliğinin tek adama teslim edildiği için ülkede fiilen kişisel hegemonya düzenine giden bir yapılanma gündeme getirilmiştir. Böyle bir baskı düzenine geçişle birlikte ülkede tek merkezci bir baskı sistemi çerçevesinde, vatandaşlar artık konuşamaz konuma itilmiştir. Bütün dünya ülkelerindeki mafya örgütlerinin içinde bulundukları ülkenin siyasetini ele geçirerek devlete zarar verdikleri bir dönemde, Türkiye’de Sedat Peker gibi bir yeraltı dünyası mensubu kişinin, bunun tam aksi yönde ortaya çıkarak gerçekleri dile getirmesi önemli ve gizemli bir hadisedir.

Devletlerarası rekabet ortamı devam ederken, uluslararası kapitalizmin küresel emperyalizme yönelerek ulus devletleri hedef aldığı bir noktada, ulus devletlerin parçalanması kaçınılmaz olarak gündeme getirilmekte, ve küresel şirketler ile ulus devletler birbirleriyle çekişmeye girişmektedir. Bu aşamada bölücü ve ayrılıkçı siyasal oluşumlar küresel patronlar tarafından izlenerek desteklenmektedir. Toplumsal fay hatlarında gerginlikler yaratarak büyük ulus devletlerin çöküşe ve parçalanmaya yönlendirilmesi, bugünün koşullarında ortaya çıkan iç savaşların ana nedenidir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında ortaya çıkarılan bölücülük anlamında bir Balkanizasyon, bugün iç savaşlar yolu ile dünya haritasında yaygınlaştırılmak istenmektedir.

Küreselleşme sürecinde ekonomiyi devletlerin elinden alarak özel şirketlerin eline teslim eden emperyalizm, bugün gelinen noktada merkezi devletlerin gücünü zayıflatıp ekonomik açıdan sömürge konumuna düşürerek, Dünya halklarını işsizlik ve açlık krizlerine doğru iteklerken; iç savaşa doğru ülkelerin sürüklenmesini de gerçekleştirmektedir. Artık ekonomik çöküntü iç savaş çıkartmanın en önemli koşullarından birisidir. Devletlerin zayıflaması, silahlanma yarışı, emperyalist oyunlar, küresel hegemonya arayışları, alt kimlikçi etnik ve dinsel yapılanmaların kışkırtılması, küçük ulusların bağımsızlaşma çabaları ile birlikte, ekonomik çöküntüler de iç savaşların gündeme gelmesine yol açan en önemli nedenler arasında gösterilmektedir.

Siyonizm güdümlü İngiliz devletinin Osmanlı sonrası merkezi bölge planında Balkanizasyon oluşumunu Orta Doğu’ya taşımak gibi bir hedefi olduğu için, Misak-ı Milli sınırları içinde kurulmuş olan büyük ulus devlet olarak, Türkiye Cumhuriyeti kendi içinden coğrafi bölgelere ayrılarak yedi küçük ulus devlete bölünmeye çalışılmış ama; Misak-ı Milli programından geri adım atmayan Türk Milleti, kurucu önderin ortaya koyduğu ulusal kurtuluş amaçlı mücadeleyi sürdürerek ve büyük ulus devletine sahip çıkarak, coğrafi bölgelerde küçük ulus devletler yaratma planlarını Milli güç birliği temelinde önlemiştir. Bugün gelinen noktada, Türk Milletini yeniden Kuvayı Milliye ruhuna sahip çıkacak, yani Milli ve Manevi değerler ve dinamikler etrafında kucaklaşıp kaynaşacak bir ulusal direnç mücadelesi gerekmektedir. Şanlı ecdadımız ve Atatürk’ün kutlu emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve bağımsızlık hedefi için “Hodri Meydan” denilmelidir.

Son söz; hep birlikte ülkemize yönelik tehlikenin farkında olmalıyız. Asla sokağı tercih etmeye kalkışmamalıyız. Yasal seçimler, kurtuluşumuz için tek mücadele alanıdır. Provokatörlere asla kulak asmamalıyız. Demokratik haklarımızı kullanmak, oy vermenin anlamını ve önemini kavramak, oy vererek demokrasiyi güçlü kılmak, oy vererek özgürlüklerin gelişeceğine inanmak, ve topluma demokratik ve hukuki yöntemlerle Milli şuur ve sorumluluk bilinci aşılamak için önümüzdeki seçimlerin tarihi bir fırsat olduğunu düşünerek hareket etmelidir.”

 

 Bu makaleyi sesli olarak dinleyebilirsiniz:

{mp3}ukraynabaglaminda{/mp3}

 


[1] (BBC-NEWS – 29 Mart 2022)

[2] (Haber7- 31.03.2022)

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Necmettin E. BİŞKİN

Necmettin E. BİŞKİN

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
15 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Osman Nuri

Süper Beyin’e sahip olmanın verdiği sonsuz avantajlar ve konforlar
Makalede geçen şu ifade bize ülkemizin, milletimizin ve bütün insanlığın saadetini düşünen Milli Çözüm ‘e inanmış süper bir beyne ve bilge şahsiyete sahip olduğumuzun konforunu yaşatmaktadır: Makalede geçen o önemli ifade şöyleydi: ….”[b]Tarihi olayları tahlil etmek için özel bir bakış açısı ve küresel güçlerin niyetlerini ve stratejilerini sezme feraseti ve altyapısı lazımdı. Bu nedenle tarih; yazılanlara ve konuşulanlara bakıp, asıl yazılmayan ve konuşulmayan gerçekleri anlama bilimi sayılırdı.”[/b] …

Elvide

Mealikerimi mi herkesin anlayarak okuması gerek.
Bunların şeytani planlarına
Aldanmamak lazım!
Milli çözüm dergisi ve
Meali Kerim okumak
Kendimizi geliştirmek gerekir.

Elvide

Allah nurunu tamamlayacaktır.
Türkiye’nin başına
Aklı selim, Müsbet ilim,
Tarihi birikim. Hakkı üstün tutan
Milli ve manevi değerlere sahip
Çıkan Allah ‘ın sadık
Kullarından birilerinin geçmesi
Lazım.
Allah nurunu tamamlayacaktır.

Hüseyin Aydın

Türk Ordusunun Önemi
ABD-İngiltere başta olmak üzere, Batı’nın Rusya’ya karşı Ukrayna olayını iyice kaşıması, belki de büyük bir savaşa doğru gidilmesine yol açacaktı. Yaşanan bu hadiseler Türk Ordusunun ülkemiz ve bölgemiz için hayati bir öneme sahip olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. BOP kapsamında çeşitli kumpaslarla ve fetö gibi örgütlerle dışarıdan ve içeriden zayıflatılmaya çalışılsa da Türk Ordusu, Erbakan Hocamızın hazırladığı üstün silah teknolojileri ve stratejik üstünlük özellikleri ile diri ve güçlü kalmayı başarıyor.

Mus ab

Ukrayna savaşı ancak makalemizdeki temel bakış açısına sadık kalarak doğru yorumlanabilir.
Ukrayna savaşının gerçeği, makalemizin ilk paragrafında üstün bir ferasetle açıklanmış. Makale başlı başına bir yapıt. Ukrayna savaşı ancak makalemizdeki temel bakış açısına sadık kalarak doğru yorumlanabilir!..

“”İnsanlık tarihinin en tehlikeli ve en etkili Şeytan şebekesi olan Siyonizm’in, sağ ve sol (Kapitalist ve Sosyalist) kolları konumundaki Amerika ve Rusya, tamamen kontrollerinde bulunacak yeni ve zalim bir dünya dengesi oluşturmak amacıyla… Ve tabi İslam Âlemine lider ve lokomotif olabilecek potansiyel imkânlara sahip Türkiye’nin başına yeni belalar sarmak hesabıyla, Ukrayna savaşını başlatmışlardı. 24 Şubat 2022’de başlayan ve dört ayı bulan bu savaşta, her iki taraf da çok ağır kayıplar vermek zorunda kalmış, özellikle Ukrayna’da binlerce masum çocuklar, kadınlar, yaşlılar, sakatlar ve hastalar acımasızca katliama uğramış, şehirler, fabrikalar, yollar yakılıp yıkılmıştı.”

Sena Yılmaz

Tahribat Çok Büyük
Allah aşkına söyleyin. Şu anda bırakın İslmın özünü, kokusu dahi var mı? Ar namus, şeref şahsiyet, kişilik karekter, din iman, ahlak maneviyat kaldı mı? İlimli irfanlı, bilgili yetenekli, cesur şuurlu, ihlaslı ahlaklı nesiller yetişiyor mu? Siyasi etiklik, toplumu yönlendirecek kabiliyet, ticari şeffaflık neden görülemiyor? Merhum Erbakan sonrası Türkiye sonrasının manzarası bu maalesef? Ve bu durumun nasıl düzeleceğini ortaya koyan siyasi bir iradede yok maalesef!.

Mehmet Çelik

Türkiye’nin fırsatları ve ülkemizin Erdoğan şanssızlığı!
Rusya-Ukrayna savaşı sürecinde izleyeceği dengeli politika ve üstlendiği arabuluculuk rolü ile Türkiye’nin stratejik önemi bir kez daha ortaya çıkmıştı. Şubat 2022 sonunda, Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilen NATO liderler zirvesinde, Türkiye’nin yürüttüğü diplomasi ve taraflar arasında sağladığı dengeden övgüyle söz edilmesi, Türkiye’nin bu savaştaki arabuluculuk görevini başarıyla yürüttüğünün değil, mecburen yüzüne gülündüğünün kanıtıydı. 5 yıldır, 1,5 milyar Dolar parasını peşin ödediğimiz F-35 savaş uçaklarını, en azından bunların yerine F-16’ları ABD’den almak için, Ukrayna-Rusya savaşındaki ve NATO’daki konumu tam bir fırsat iken, Erdoğan iktidarı bu tarihi şansı bile kullanamamış, ağırlığını koyarak haklarımızı alamamıştı.

Elif .ÇAĞIL

KİMSE MEMNUN DEĞİL BU GİDİŞATTAN!
Allah CC razı olsun..Herşey ne kadar güzel anlatılmış..Artık söylenecek herşey söylendi ,yaşanacak her şey yaşandı ve artık büyük inkılabın yaşanmasına çok az bir zaman kaldı.Allah CC ‘nün izniyle artık büyük gelişmeler olacak ve Yeni bir Dünya düzeni kurulacak inşaAllah…Bunu sadece biz söylemiyoruz.Herkes söylüyor çünkü bu gidişattan kimse memnun değil şeyyanın avaneleri hariç!Onlara da yazıklar olsun diyoruz!

Mücahit Dinç

Tarihi Hesaplaşma Yaklaşıyor…
Milli Çözüm de kısa süre önce yayınlanan makalede ”Ukrayna Savaşından sonra İran ve Türkiye kaldı hedefte, İran ve Türk halkını ekonomik olarak yıpratılarak sokağa dökmek ve kaos çıkarmak istiyorlar” tespitinden çok kısa süre sonra maalesef İran’da yağmalar, gösteriler ve kapkaçlar yaşanmaya başlamıştı.
İsrail yönetimi tarafından İsrail vatandaşlarına yapılan çağrıda ”Türkiye de seyahat etmekte olan vatandaşlarımız, canınız seyahatinizden daha önemli Türkiye’den çıkın” şeklinde mesaj yayınlanmış, gerekçe olarak ise;
”İran kanadından Türkiye de bulunan İsrail vatandaşlarına suikast girişimi olacağına dair önemli istihbarat aldıklarını” söylemişlerdi.
Bu söylemlerin arkasında neler yatmaktaydı?
Emperyalist devletler tarafından kışkırtılan Yunanistan sınırımızda hendek kazma çalışmalarına başlamış, ABD ise Erdoğan iktidarını f-16 satışı ve modernizasyonu konusunda oyalamaktaydı!
Basın yayın organları, yandaş yazarları, kiralık hocaları ile her yerde AKP propagandası yapılması, siyonizmin AKP’yi hala kullanmak istemesi sırıtmaktaydı.
Son günlerde yaşanan hayasız, ahlaksız, sapkın rezillikler, iğrenç görüntüler ve sözde mültecilerin işlediği suçlar ile halk kışkırtılmakta ekonomik olarak yıpratılmakta.
18 ada ve adacığın işgaline göz yuman Erdoğan iktidarının Yunanistan çıkışları ise samimiyetten uzaktı.
Mahalle ağzı ile argolu ve hakaretvari konuşan siyasetçiler, yaptığı açıklamalar ile halkla dalga geçen bakanlar…
Koltuk uğruna ülkeyi kaosa götürebilecek bir zihniyete sahip olan yöneticiler, milyonlarca kişinin haklarını çalıp, evine ekmek götüremeyen insanların intihar etmesinin vebalini üstleniyor, kuldan utanmıyor ve Allah’tan korkmuyorlardı!
İktidarın 2 hafta önce sinyalini verdiği Suriye Operasyonu ise hala belirsizlik içerisindeydi.
İçimiz ferahtı çünkü Allah’ın va’di vardı ve Allah nurunu tamamlayacaktı…
İbrahim 46
Gerçek şu ki, onlar (zalimler ve hainler, mü’minlere ve İslami girişimlere karşı) hileli planlar kurdular (ve kuracaklardır). Oysa onların (şeytani) hile ve hazırlıkları, dağları yerinden oynatacak (derecede bugün nükleer silahlara ve teknolojik imkânlara dayanmış) olsa da, Allah katında kesinlikle onları (boşa çıkaracak ve etkisiz kılacak kudret) planları ve programları vardır! (Allah zalim güçlerin mekir ve tuzaklarını kendi başlarına saracaktır.)

https://www.mealikerim.com/14/ibrahim/46

Arzu Akdağ.

İnsanlığın Saadeti İçin Şuur ve Sorumluluğun Önemi
Öncelikle her insan evladının okuyup şuurlanması gereken aydınlatıcı bir makale olmuş . Birbirinden güzel çalışmalarıyla Allah’ın rızasını umarak insanlığın kurtuluşu için çalışan Milli Çözüm ‘e teşekkür eder takdirlerimizi arz ederiz, Allah c.c ebediyen razı olsun. Umarım oy verecek olanlar artık oy vermenin anlamını ve önemini bu kadar tahribatdan sonra anlamışlardır temennimiz bu yönden yanadır. Ülkemize yönelik tehlikenin farkında olarak şuur ve sorumluluk sahibi olmak boynumuzun borcudur. Gerçekten Önümüzdeki seçimlerin tarihi bir fırsat olarak değerlendirmek gerekir. Rabbim Adil Düzen saadetini tez zamanda yaşatsın inşAllah. Selamlar

Cansel

Bir şeyin kemali aynı zamanda o şeyin zevalinin başlangıcıdır.
[b]Emperyalist, Siyonist, Kapitalist güçler; ülkeleri, doğal kaynakları, kukla yöneticileri, besleyip fonladıkları dernekleri, şirketleri, çeteleri, örgütleriyle… Her taşın altını kuşatmış, büyük bir güç ve etkiye sahip olsalar da bu ancak onların zevalini yaklaştıracaktır… Her kuşatmaları, aynı zamanda Allah tarafından kuşatılmaları demektir.

Türkiye’nin en büyük eksiği ise; başında Hakkı üstün tutan, feraset, cesaret ve dirayet sahibi bir hükümetin olmayışıdır.

Makalede listelenen, olası şeytani güç senaryolarına hiçbir şekilde alet ve destek olunmamalıdır.

Olayları doğru tahlil edebilmek ise; Meal-i Kerim, Sünnet ve Milli Çözüm’le irtibat nispetinde artacaktır…[/b]

Necati A.

MİLLİ ÇÖZÜM; MİLLİ HEDEF, MİLLİ STRATEJİ, MİLLİ GÜÇ
Ülkemize ve milletimize yönelik tehlikenin farkında olmak için; Siyonist ve emperyalist merkezlerin niyetlerini ve stratejilerini sezme feraseti ve altyapısı lazımdır. Yazılanlara ve konuşulanlara bakıp, asıl yazılmayan ve konuşulmayan gerçekleri anlamak gereklidir.
Dünyada olup bitenleri iyi okumalı, cesur ve kararlı, ama stratejik davranılmalıdır.
Hak ile bâtıl arasındaki büyük savaş çıktığında, tarafımızı bilecek kadar ilim ve cesaretimiz olmalıdır.
BOP kapsamında Türkiye üç koldan kuşatılmakta ve şeytani planlar devreye sokulmaktadır.
Türkiye, Batı ile Rusya arasındaki gerilimin tarafı olmamalı, asla ama asla ABD ve Batı ile birlikte davranmamalı, Rusya’ya karşı da dikkatli olmalıdır.
Kuvvetler ayrılığı kaldırılmış, üç önemli güç erkinin, hatta medya etkinliğinin tek adama teslim edildiği kişisel hegemonya düzeninden kurtulmak, milletimizin beka ve bağımsızlığını korumak için;
Provokatörlere alet olunmamalı,
Demokratik ve hukuki yöntemlerle topluma Milli şuur ve sorumluluk bilinci aşılamalı,
Milli güç birliği temelinde yeniden Kuvayı Milliye ruhuna sahip çıkılmalı,
Milli ve Manevi değerler ve dinamikler etrafında kucaklaşıp kaynaşmalı,
Ve bir ulusal direnç mücadelesi başlatılmalıdır.

Orhan Atay

Aynısı değil Aynası
Rusya Ukrayna savaşının başlamasından buyana aylar geçmesine rağmen Uluslar arası bütün taktik ve stratejiler soyonizimin işine yaramakta ve onların lehine çalışmakta idi. Evet Ukrayna daki Yahudi milletlerinin İsrail’e göç etmesinden tutunda, silah tüccarlarının Ukrayna’ya yardım adı altında sattıkları silaha kadar, yetmez Rusya’nın bombaladığı şehirlerdeki ortak anlaşmamız olan fabrikaların bombalanması ve Türkiye projelerinin aksamasına sebeb olmakta dahil,her şey siyonizmin lehine gibi görünmekte idi, lakin Avrupa basınındanda anlaşılacağı gibi Türkiye aleyhinde ciddi bir basın yayınla göya fikir ve bilim adamları Türkiye’nin bu savaşta tarafsızlığı konuşuluyor ve taraf olmak gibi mecburiyetini ciddi ciddi tartışıyorlardı. Evet anlaşılıyorki taraf olan Türkiye savaşa sokulmak isteniyordu. Mevcutta bahaneleri ise Türkiye Nato nun en güçlü silahlı gücüne sahip ülkesi imiş Nato ülkesi olarak AB ve ABD yanlısı tavır alması gerekirmiş. Hani derlerya sevsinler sizin stratejinizi yıllarca uyguladıkları taktikleri gercekleşmeyince şimdi böylesi aptalların yutabileceği bir strateji uyguluyorlar.İşin doğrusuna bakılırsa, böyle bir iktidarın olduğuğu bu zamanda şimdiye kadar çoktan taraf olmuş ve savaşa girilmiş ve küresel güçleri kontrol eden siyonist güçlerin ve israil in maşası olmuş idik. Ama unuttukları çok ciddi bir gerçek vardı oda, yakın tarihte bu ülkenin başından iki tane dünya lideri gelmiş geçmiş ve bütün stratejilerini bu güzel ülkenin lehine hazırlamış planlamış ve ehil ellere teslim edip asıl hayatlarına gitmişlerdi. Birisi dengeler dahisi Mustafa Kemal Atatürk, biri diğeri ise Profösör Doktor Necmettin Erbakan dır. Bulunduğu coğrafyanın önemini anlayan ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olacak her şey hazır ve adım adım uygulanmaktadır.

Sonuç şudur hiç bir insan birbirinin aynısı değildir ama aynasıdır, Erbakan hocamın aynısı değil ama aynası olan bütün İslam alemi ve insanlık için her şeyin en güzeli olan Adil Düzen projelerini bilen yürürlüğe gireceği zamanı an be an takip edenlere selam ve saygılarımla.

Harun Yahya GÜLYÜZ

ŞEYTANİZM ZİRVEYİ YAŞIYORDU!
Sokaklarda; ahlaksızlık, hayasızlık
Caddelerde dolaşır her türlü arsızlık
Hani edep, nerede haya, bu ne pervasızlık
Çünkü; Şeytanizm, zirveyi yaşıyordu…

Daha onbeşinde gencecik fidanlar
Namus kavramından, uzak yaşıyorlar
İzlemekle yetiniyor, sözde dindarlar
Çünkü; Şeytanizm, zirveyi yaşıyordu…

Eşcinsellere dernek, kurduranlar
İnsanlığı helake, koşturanlar
Hiç haya etmez ve utanmazlar
Çünkü; Şeytanizm, zirveyi yaşıyordu…

Ekonomi çökmüş, tarım can çekişir
Esnaf sıkıntıda, sorun derinleşir
Orta direk kalmadı, halk fakirleşir
Çünkü; Şeytanizm, zirveyi yaşıyordu…

Kafalarda ilim, kalplerde iman kalmadı
Karınlar boş, karekter yok, geneli vicdansızlaştı
Ana baba, büyük küçük, kimseye saygı kalmadı
Çünkü; Şeytanizm, zirveyi yaşıyordu…

Ey Şeytan ve avanesi, yaşasanızda zirveyi
Çok yakında bulacaksınız, ektiğinizi ve ettiğinizi
Milli Görüş, Milli Çözüm, tüm mazlumların sesi
Adil Düzen kurulur, yıkılır Siyonizmin sistemi…

Elif .ÇAĞIL

Zaman Herşeyin İlacıdır Diyip Bekliyoruz!
İsrâ 7
İşte (böyle bir durumda) şayet iyilik (ve adalet) ederseniz, kendi nefsinize (ve menfaatinize) iyilik olacaktır. Yok, eğer kötülük (ve zulüm) ederseniz, o da kendi aleyhinize (sonuçlar doğuracaktır. Ama siz maalesef yine zulüm ve kötülük yoluna sapacak, elinizdeki ve emrinizdeki imkân ve iktidarları Siyonist hayallerinizi ve şeytani niyetinizi gerçekleştirmek için korkunç bir haksızlık ve ahlâksızlık yolunda kullanacaksınız. Dünya’yı savaş ve soygun alanına çevirecek ve insanları birbirine kırdıracaksınız.) Arkasından bu sonuncu (sapkınlık ve şımarıklığınızı cezalandırma) zamanı gelince, size öyle (Mü’min ve Mücahit kullarımızı göndereceğiz ki), yüzlerinizi kötüleştirsinler (servet ve saltanatınızı yıkıp sizi dize getirsinler, yüzlerinizi yere sürdürsünler) ve ilk kez girdikleri (Buhtunnasr veya Hz. Ömer döneminde Kudüs’ü fethettikleri) gibi tekrar yine Mescid’i (Aksa’ya) girsinler ve ele geçirdikleri (hainleri, katilleri ve mel’ânet merkezlerini) mahvu perişan etsinler. (Böylece Siyonist saltanatınıza son versinler ve İsrail denen beşeriyet bünyesindeki kanser urunu kesip temizlesinler. Ey Beni İsrail, bu Allah’ın va’adi ve tehdididir ki, mutlaka yaşayacaksınız!)

https://www.mealikerim.com/17/isra/7

Hak -Batıl savaşında Amerika ve Rusya dünyaya meydan okumaktalardı..Peki Türkiye burada nasıl bir yol izleyecekti..Akp Türkiyesi her zaman olduğu gibi dost ve düşman konusunda tecrübesiz siyasete devam ederken elbette bir B planı vardı ve devreye sokulacaktı…Akp nin tecrübesiz siyasetcileri elbette nelerin olacağını da aşağı -yukarı kestiriyorlardı fakat ilahi adalet nasıl işleyecek göreceğiz..Zaman herşeyin ilacıdır!

YORUMLAR

Son Yorumlar
15
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx