YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6574e02c4f2ce
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 3 3 4
Bugün : 208
Dün : 11955
Bu ay : 111078
Geçen ay : 302569
Toplam : 21354060
IP'niz : 18.205.26.39

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

YENİ REFAH PARTİSİ VE ENDİŞELERİMİZ

 

YENİ REFAH PARTİSİ VE ENDİŞELERİMİZ

        

Muhterem Ahmet Hocamızın 24 Kasım 2018 Gebze Sohbeti Telefon Bağlantıları

Esselamü Aleyküm kardeşlerim;

Euzubillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdülillahi Rabbil âlemin. Vel agibetü lil müttagin, Vesselatü vesselamü ala Rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

Çok değerli Milli Çözüm Ekibi kardeşlerim. Cenab-ı Hak, bu pek hayırlı ziyaret ve sohbetlerinizi verimli ve bereketli kılsın. Hz. Peygamber Aleyhisselam Efendimizin: “Her kimin ayakları Allah yolunda tozlanırsa (arabasını, imkânını, zamanını Hak hâkim olsun ve insanlık huzur bulsun diye kullanırsa) onlar ateşe, cehenneme haramdır!” Hadisinin müjdesine, Rabbim Teâlâ sizi de bizi de katsın.

Biz, Milli Çözüm Ekibi olarak;

1- Sarih; yani açık ve net Ayetlere …

2- Sahih; yani doğru kaynaklı Hadislere …

3- İcma-i Ümmet’e; İslam ulemasının üzerinde ittifak ettiği ölçülere…

4- Aziz Erbakan Hocamızın prensip ve projelerine, bize vasiyet ettikleri net ve kesin tavsiyelere uygun girişimleri doğru, olumlu, hayırlı ve yararlı buluruz. Bunlara aykırı davranış ve düşünceleri ise yanlış, yararsız ve zararlı buluruz.

Pek çok kardeşim telefonla sordukları için bir konu hakkındaki kanaatlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Haberiniz olmuştur, Fatih Erbakan’ın Hacı Bayram Camii önündeki yeni partilerinin kuruluş ilanı açıklamalarını kısmen dinledim. Yeniden Refah Partisi’nin hayırlı olması temennisinde bulunan Fatih Erbakan, milletin büyük ilgisine ve teveccühüne layık olacaklarını vurgulamıştı. Partisinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı’na teslim edileceğini ifade eden Fatih Erbakan, yılların özleminin dindirileceğini hatırlatmıştı. Orada: “Yeniden Refah Partisi olarak bizler kavga etmek, çatışmak, cezalandırmak, yıkmak için gelmiyoruz” diyen Fatih Erbakan, şunları aktarmıştı: “Bizler, bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek, yapılan hizmetleri görmek ve takdir etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için geliyoruz. Yine bununla birlikte yanlışları da doğrusunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür edeceğiz, takdir ve tebrik edeceğiz. Eksikleri tamamlayacağız, yanlışları da davamıza, istikametimize uygun doğrularla düzelteceğiz!” demişlerdi. Şimdi, bu ifadelerde Saadet Partisi’nden ziyade AKP’nin kastedildiği anlaşılmaktaydı. Oysa hayırlı hizmetlerini tebrik ve teşekkür etmek, eksiklerini tamamlayıp nihayete erdirmek ve yanlışlarını düzeltmek, temelde Hak’ka dayalı ve hayırlı bir oluşum için doğru bir yaklaşımdı. Yoksa zaten batıl amaçlı ve tahribat kasıtlı bir partiye karşı böyle tavır alınamazdı. Şayet bunlar, AKP’yi temel zihniyet ve istikamet olarak haklı ve hayırlı bulan, ama bazı yanlışları ve noksanları bulunan bir parti görüyorlarsa, bunun için ayrı parti kurmaları anlamsızdı. Gidip AKP’ye katılarak bu dedikleri o parti içinden daha kolay yapılırdı.

Fatih Erbakan, kurduğu Yeni Refah Partisi stratejisini ise söyle açıklamıştı: “AK Partililere söyleyin, Türkiye’yi Tayyip Erdoğan’dan sonra, Fatih Erbakan yönetecek!” İyi de, bu nasıl olacaktı? Yoksa Sn. Erdoğan’ın Fatih Erbakan’ı kendi yerine veliaht tayin edeceği konusunda bir garanti mi alınmıştı? Tayyip Erdoğan’dan sonra Fatih Erbakan yönetecek iddiası başka nasıl yorumlanırdı? Kaldı ki kardeşlerim, AKP’nin çok hayırlı ve yararlı sanılan birçok adımları, aslında en yıkıcı ve yozlaştırıcı icraatlardı. Erbakan Hocamız bunun için: “Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olan yanlışlardır. Çünkü doğru sanılarak aldanılması en yaygın olan yanlışlar bunlardır!” buyurmuşlardı. Eğer gerçekten kastedilen AKP iktidarı ve icraatları ise, bu, AKP’yi peşinen meşrulaştırmak ve masumlaştırmak anlamı taşırdı. Zaten Abdurrahman Dilipak ve Mehmet Metiner gibi, bilgiç ağabey rolündeki yandaş yazarlar bu işi yapmaktalardı. Bunlar her yazılarında, her konuşmalarında, her televizyona çıkışlarında AKP’nin haram ve hayırsız icraatlarını göz ardı edip, pansuman cinsinden bazı zahiri başarılarını her gün anlatıp durmaktalardı. Ara sıra da, “Adaylarda şu şartlar aransın, bazı milletvekili, yüksek bürokrat ve iş adamları kumarhane, kerhane dolaşmasın!” cinsinden de uyarılarda bulunurlardı. Yani, AKP’nin iyiliklerini tebrik, eksiklerini tenkit için parti kurmaya gerek yoktu. Bu iş, Erbakan Vakfı’nda da yapılırdı. Oysa kuruluş amacı ve aşaması, program ve politikaları batıl!.. Ve icraatları berbat olan; faizi, fuhşu, kumarı yaygınlaştıran, ahlaki ve ailevi yapımızı yozlaştıran bir partinin tahribatları genel ve derindir. Öyle hayırlı sanılan birtakım icraatları ise yüzeysel ve pansuman tedbirler sayılırdı.

Bu yeni parti, hem Erbakan Hocamızın yarım bıraktıklarını tamamlamaya geldiklerini söylüyor, hem de babasına ve Hak Davasına hıyanet karşılığı iktidara taşınmış bir partinin, hizmetlerini tebrik, eksiklerini telafi etmeye geldiklerini söylüyorlardı. Peki, AKP TRT’sinin bu Yeni Refah Partisi’nin Hacı Bayram’dan ilan ediliş haberini iştahla ve bir bayram sevinci havasıyla vermesi nasıl yorumlanacaktı? İktidarın yandaş medyası kendi aleyhlerine olacak bir girişimi böylesine sahiplenip gündeme taşırlar mıydı? Artık bekleyip görelim, bu işin arkasında kimlere rastlanacaktı?

Ayrıca, Yeni Refah Partisi’ndeki öne çıkan bazı isimlerin, hâlâ Saadet Partisi’nde sanılan ve tanınan simalar olması da kafa karıştırıcıydı. Velhasıl, Oğuzhan Asiltürk ve ekibinin sinsi kışkırtmaları ve planları sonucu, “İşte bakın haa, Erbakan’ın çocuğu kendi babasının yolundan ve Hak Davasından ayrıldı, Milli Görüş camiasını parçaladı!” dedirtmek üzere kurguladıkları tuzaklar, maalesef şimdilik başarıya ulaşmıştı. Ama Hak şerleri hayr eyler. Bakalım hangi hayırlara vesile olacaktı. Hatırlarsınız, bir Hadis-i Şerifte: “Herkes ve her şey ne için yaratılmışsa, ona muvaffak ve müyesser kılınır. Yani herkes karakterine, kabiliyetine, tıynetine, gayesine ve gayretine uygun işlere sarılır!” buyrulmaktadır. Yine hatırlayınız, İsra Suresi’nin 84. Ayet-i Kerimesindeyse Cenab-ı Hak: “De ki, herkes kendi şakilesine, yani karakter ve kabiliyetine, niyet ve tıynetine uygun amel ve girişimler ortaya koyacaktır!” buyurmaktadır.

Ne yapalım, şimdilik bizim bütün çabamız ve duamız, Milli Görüş Davamızın bu iki kardeş kollarının tekrar kucaklaşmasına ve aynı kutlu sonuçlara birlikte koşmasına engel olan bütün kişilerin, inşaallah etkisiz kılınması ve sadıkların tekrar aynı çatı altında buluşmasıdır. Başka bir şey de elimizden şu anda gelmiyor. Artık, kadere razı olmak, neticeyi beklemek durumundayız. Değerli kardeşimiz Hacı İsmet Sezgin’in son şiiriyle bu konuyu kapatmak istiyorum:

      

ALLAH’TAN GELEN BAŞIM ÜSTÜNE!

        

Nazlanıp sızlanmam, acizliğimden

Ya Rabbi takdirin, başım üstüne…

Kurtar beni günah, hacizliğinden1

Atma cehenneme, hışım2 üstüne

Allah’ım her emrin, başım üstüne…

      

Lebbeyk dedim Ya Rab, kutlu çağrına

Bir muhabbet sardın, gönül bağrıma

Can mı esirgenir, Canan uğruna

Yar yolunda hurda-haşım3 üstüne

Ey Dost Senden gelen, başım üstüne…

      

Fikrinle zikrinle, fokur fokurum

İlham ipeğiyle, hikmet dokurum

Hürmetle ibretle, Kur’an okurum

Dökülür gözümden, yaşım üstüne

Senden gelen her şey, başım üstüne…

      

Kanunun Furkan’dır, yüce fermanım

Onda saklı sırrın, nice dermanım

Tefekkür tevekkül, olsun her anım

Doğsun Güneş kara, kışım üstüne

Her şey Senden gelir, başım üstüne…

      

Haddime mi düşer, itiraz isyan

Velakin şaşırtır, gaflet ve nisyan4

Mal ile can ile, sınanır insan

Şehit yazdır mezar, taşım üstüne

Ya Rab Senden gelen, başım üstüne…

      

Razıyım yeterli, helal lokmaya

Değer mi başımı, derde sokmaya

Sen minnet ettirme, hekim Lokman’a

Çok şükür bir kâse, aşım üstüne

Ey Can Senden gelen, başım üstüne…

      

Beni şair eden, aşkın hasretin

Kim maksuda ermiş, yoksa nusretin

Vahdet mucizesi, cümle kesretin

Adın yazdım yüzük, kaşım üstüne

Ey Dost Senden gelen, başım üstüne…

      

Bazen Musa ile, Tur’a çıkarız

İsa misal sema, sura çıkarız

Ahir Mustafa’yla, nura çıkarız

Sadıklar saf tutsun, na’şım5 üstüne

Ya Rab Senden gelen, başım üstüne…

      

Cihat lafı kolay, tatbikatı zor

Ümmetin zilleti, vicdanımda kor

Dava sevda neymiş, bir de bana sor

Şeref kat Dost; yetmiş, yaşım üstüne

Ey Can Senden gelen, başım üstüne…

      

1- Hacizlik: Günahı karşılığı rehin tutulmak.

2- Hışım: Ğadap, kızgınlık.

3- Hurdahaş: Darmadağınık, enkaz.

4- Nisyan: Unutmak, yanılmak.

5- Naaş: Ölü beden, cenaze.

      

Cenab-ı Hak hepinizden razı olsun. Tabi, bu konuyla ilgili gelişmeleri, yorumları takip ediyoruz. Diğer kardeşlerim özellikle Osman’lar da takip etsinler. İlgili yazıları yorumları derleyip bize göndersinler. Bugünlerde çok yoğunum, bazı kitap çalışmalarından dolayı, güncel gelişmeleri izleyemiyorum. Her şeyi doğru kaynaklardan ve doyurucu bilgilerle öğrenelim ki, uygun yorum yapabilelim. Allah hepinizden razı olsun. Hacı İsmet’in şiirinin altıncı dörtlüğünde bir satırı değiştirdim, onu siz de düzeltin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Rabbim, hepinizden razı olsun. Allah, ülkemize, milletimize, insanlık ve İslam âlemine, hasretini çektiğimiz ve Cenab-ı Hak’kın rahmet va’adinden beklediğimiz Adil Düzen Medeniyeti inkılabını göstersin. Allah’a emanet olun. Ve Esselamü Aleyküm ve Rahmetullah.

 

Bu makaleyi sesli olarak dinleyebilirsiniz:

{mp3}yrp_endiselerimiz{/mp3}

 

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Erdoğan BİŞKİN

Erdoğan BİŞKİN

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yakup G.

Siyonizm Milli Görüş Davasına Erbakan ismiyle altın vuruş yapmak istiyor…
Siyonizmin amacı Milli Görüş Davasına Erbakan ismiyle altın vuruş yapmak …

Bu işin buraya geleceği en başından belliydi. Zira Üstad Ahmet Akgül ta en başta Fatih Erbakan’ı ayırıp ayrı parti kurdurarak Milli Görüşe Erbakan soyismiyle altın vuruş yapmak istiyorlar diye defalarca uyarmıştı 7-8 senedir.

Veraset

Veraset
Yapılan açıklamalar, son bir kaç seçimdir sergilenen tavır ortaya koyuyor ki Fatih beyin yaptığı hamle Numan Kurtulmuş’un yaptığı hamleden çok da farklı değil. O da aynı gerekçelerle partiden ayrılıp belli bir dönem sonra AKP’ye katılım sağlamıştı. Onun da partisinin seçmeni AKP’ye oy vermişti ve ardından kendisi AKP’ye silik bir karakter olarak katılım sağlamıştı. Şimdi SP’nin içinde yer alan bir kısım kabuk zihniyetin kışkırtmasıyla ayrılıp yeni parti kuran Fatih beyin ekibi de bir iki seçimdir AKP’ye oy veriyor. Beklenen o ki (kendisi de itiraf ettiği üzere) AKP’ye bir şekilde payanda olup ardından ufak bahanelerle geçiş yapacak. Oysa bu yolun kıymetini bizlere anlatan Aziz Erbakan Hocamız kendisinin babasıdır. Mal varlığı miras kalsa da demek ki dava inancı ve gayret miras kalmamış. Bir gerçek daha var ki Milli Görüş’ün temsilcisi makamında olan Milli Çözüm’dür. Fikrin ve inancı mirasçısı olmak için kan bağına ihtiyaç yoktur.

Mus ab

Hak Batıl Savaşında, ERBAKAN Hocamızın Girişimleri ve Hazırlıklarıyla Hakkın Zaferine Ramak Kalmışken, Sıfırdan İşlere Başlamak Neyin Göstergesi?
Oğuzhan Asiltürk ve ekibinin sinsi kışkırtmaları ve planları sonucu, Fatih Erbakan’ın yeni parti kurma girişimi; düşmana sevinç-fayda, Milli Görüş camiasına zarar-hüzün vermiştir. Milli Görüş camiasının nere gideceğini şaşırtan bu durum Fatih beyin siyasi ferasetini de ortaya koymuştur.
Ya yeni bir dünya kuracaksın ya da Siyonizm sana bir kasabada bile yaşama hakkı tanımaz düşüncesiyle Yeni Bir Dünyayı kurmak için yola çıkan Aziz Erbakan Hocamız; Yaşana bilir Türkiye’yi imar edip, Batılın beynini, siyasi hayatı süresince duman etmiştir. Dünyanın tek merkezde yönetilme sistemini yerle bir etmiştir. Aynı zamanda yüksek teknolojik silahları 40 yıl öncesinden icat edip ve seri üretim hazırlıklarını yapmıştır. Siyonizm’i tarihin çöplüğüne gömecek olan Erbakan hocamızın yüksek teknolojik silahları da kahraman ordumuza teslim edilmiştir. Bu güçle Kahraman ordumuz; Fırat Kalkanı, Afrin vb. tarihi harekâtlarında tarihi başarı elde etmiş, ABD’ye ve yandaşlarına kan kusturmuştur. Tüm dünyaya süper güç benin demiştir. Dünyanın yeni lideri Türkiye olduğu ilan edilmek üzereyken ve bu tarihi başarının mimarı Erbakan Hocamız olduğu ilan edilmek üzereyken Fatih beyin bir parti kurarak sıfırdan bir şeyler düzeltme girişimi; Aziz Erbakan hocamızın hazırlıklarından-planlarından maalesef ki maalesef bi haber olduğunu göstermektedir. İşin içerisine bir de seçim öncesi “hangi partiye oy vereceğim bende saklı” demesi, iktidarın hayırlı zannedilen işlerini şimdiden tebrike yönelmesi, Aziz Erbakan Hocamızı hançerlemek niyetiyle kurulan AKP’ye destek verir tavrı durumun vahametini artırıyordu. Akp’yi kurgulayan güçlere yeni bir nefes için mi geliniyordu? Soruları aklımıza gelmiyor da değil.
Milli Çözüm’ün ve Üstat Ahmet Akgül Hocamızın Milli Görüş camiasına tarihi uyarılarını okunca; milli görüşçülerin batılın oyununa gelmemesi niyetiyle söylendiği aşikar değil mi? Duamız makalemizde de buyurulduğu gibi “Milli Görüş Davamızın bu iki kardeş kollarının tekrar kucaklaşmasına ve aynı kutlu sonuçlara birlikte koşmasına engel olan bütün kişilerin, inşaallah etkisiz kılınması ve sadıkların tekrar aynı çatı altında buluşmasıdır.”

Necmettin

Şimdi Sıra
Ne zaman kafalar karışsa ,
Bulansa zihinler
Bunalsa ruhlar,
Vicdan ehli
Yol gösterecek,
Gönülden seslenecek
Kulavuz gözler!..

Hakikatte;
“Tarihin en Şereflisi,
Insanlığın Ekmel’inin
Numune-i İmtisal
Alemlere Rahmet”inin
Rehberlik etttiği
Bu Yüce Dava,
Ve Davacıları
Yeni bir sınavda!..

Yüce Sultandan aldığı
Hidayet ve hikmet ilmini,
Basiretle bezeyen
Dirayetle derleyen…
Özünü ruha sarıp
Sözüyle Cehd eyleyen:
En Sadık bir Takipçi
En bilge Talebesi
En yigit Cengaveri!..
Adanmış Kurbanı olan
Kutlu Elçi;
İmdada yetişir
Dağıtır şüpheleri!..
Nefse esir olana
Gösterir gerçekleri!..
Korturur hainleri
Birleştirir müminleri!..

Hak söz dinlenmese de,
Halk görmese de
Ne gam!
Hakk’ın kendisi
Evrenin Sahibi görüyor ya!..
O, dilerse gösterir halka
Kırılır deccalizmin taktığı pranga!..

Tüm yollar tıkanmış
Tüm umutlar kaybolmuş,
Yürekler hançereye dayanmış!
“Artık buraya kadarmış “
Sanıldığı sırada;
Kamçılanır yüce sevda,
Hedefe yürür Dava
Sona gelir büyük kavga!..
Karanlıklar sona erer
Biter korkunç-kirli rüya
Aydınlanır bütün dünya!..
Şimdi sıra Hak tarafta,
Âdil Düzen, Yeni Dünya
Bayram olur insanlığa!..

Necmiye

Kalırmı sandın
Herkes ilmi irfanı bizzat kendi kazanır bir babadan Oğla mal kalır hal kalmazmış Fasık kişi kaderi imandan başka sanır Talihin ters dönerse taç düşer ŞAL kamazmış

Yalçın

Sefer ve Zafer
Bizler seferden sorumluyuz zafer Allah’ın.

İsmet abinin şiirde yazdığı gibi ” Cihat lafı kolay, tatbikatı zor”’ hele birde bir önceki yazıda Müslüman Muhafazakar olduktan sonra Cihat lafı sadece boş ve kof edebiyat oluyor.

Özellikle Fatih Erbakana sormak lazım tüm dünyada müslümanlar zulm altında inlerken 16 yıllık iktidarında AKPnin İslam alemi için 1 adet hayırlı bir hizmeti varmıydı takdir ve tebrik edeceği?

Acaba bu yeni parti Siyonistlerin Erbakanı öldürmek yetmez üzerine beton dökek lazım planının son aşamasıydı?

Ahmet Hocamın dediği gibi; Ne yapalım, şimdilik bizim bütün çabamız ve duamız, Milli Görüş Davamızın bu iki kardeş kollarının tekrar kucaklaşmasına ve aynı kutlu sonuçlara birlikte koşmasına engel olan bütün kişilerin, inşaallah etkisiz kılınması ve sadıkların tekrar aynı çatı altında buluşmasıdır. Amin.
Başka bir şey de elimizden şu anda gelmiyor. Artık, kadere razı olmak, neticeyi beklemek durumundayız.

A Hakan

AKP ye REFAH STETMESİ Mİ?
Yeni den Refah Partisi. AKP nin alternatifi olmadığına göre stetmesiydi. Bu ara Fatih Erbakan Vakıfçıları Fokur fokur. Bir heyecan; neymiş AKP milletvekilleri hazırlık yapmış REFAH PARTİSİNE İLTİHAKA HAZIRLANIYORLARMIŞ. Sırtlarında geçmişin ihanet, yolsuzluk, işbirlikçilik vs. yüküyle.. Madem sonuç buydu, AKP le bi mutabakat vardı niye bu güne kadar beklendi?
Elbette Hakimi şeytan Cenabı Hak Hazretleriydi.
Âl-i İmran Suresi 3:54

Onlar bir düzen kurdular. Allah da (buna karşılık onlara) bir düzen kurdu (ve şeytani oyunlarını bozdu) . Allah, düzen kurucuların en hayırlısıdır.

YORUMLAR

Son Yorumlar
7
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx