YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b0e1918d28
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 1850
Dün : 26764
Bu ay : 300436
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079400
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

MÜNAFIKLIK İKTİDARI
VE
AMERİKA’NIN AYRIŞMASI

Münafıklık İktidarı
4.7 15 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Ahmet AKGÜL

Ahmet AKGÜL

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mücahit Dinç

Yakın çevresine ”sonum Menderes gibi olacak” diyenler..
Dua ettiğiniz, örnek aldığınız Ilımlı İslamcıların başı olan Menderes’e dua eden, rahmetle anan cahiller var.
Ancak; Süfyan’a rahmet okuyanda olmayacak! Buddua’lar ile uğurlanacak…

HASAN Ç.

Sayın Erdoğan, sözde her neye karşı çıkıyorsa, bilin ki özde o işin ve çevrelerin hizmetkârıdır. (Üstad Ahmet AKGÜL )

GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ BİR HUYU VARDIR. Elbette bütün bunlar yanlarına kâr kalmayacak, Gerçek yüzlerini herkes görecek, Dünyada zelil, ahirette ise cehennemin dibini boylacaklar inşallah. GERÇEK YÜZLERİNİ MİLLİ ÇÖZÜM ortaya koyuyor aslında, bu gerçekler tüm dünya tarafından görülecek inşallah.

Furkan 55
(Zavallı şaşkınlar ve sapkınlar) Allah’ı bırakıp kendilerine (gerçek anlamda) yarar ve zarar sağlayamayacak olan şeylere (zalim kişilere ve ülkelere) kulluk (ve hizmet) ediyorlar. İşte (asıl tehlikeli ve gizli) kâfir olan; kendi Rabbine (ve sadık mü’minlere) karşı (şeytani güçlere) arka çıkandır (veya; asıl kâfir, Rabbine karşı gelenlere destek olandır).

https://www.mealikerim.com/25/furkan/55

Bakara 165
(Buna rağmen) İnsanlar içinde, Allah’tan başkasını (O’na) ‘eş ve ortak’ tutanlar (ve bazı kulları tanrı gibi kutsayanlar) vardır ki, onlar (bunları), Allah’ı sever gibi sevmektedirler. (Halbuki) İman edenlerin ise Allah’a olan sevgileri (herkesten ve her şeyden) daha kuvvetli ve şiddetlidir. (Başkalarına Allah’tan daha çok sevgi ve saygı göstermekle) O zulmedenler (insanları Allah’tan üstün gören ve İlahi kanunların uygulanmasını engelleyen zalimler), azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah’ın olduğunu ve Allah’ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi (ve düşünüp anlasalardı)

https://www.mealikerim.com/2/bakara/165

Bakara 166
(Hesap gününde) Azabı (ve hak ettikleri cezayı) gördüklerinde, (dünyada iken) kendilerine tâbi olunan (ama Hakka ve halkına hıyanette bulunan lider) kimseler, (maddi ve manevi va’adlere aldanarak) peşlerine takılan kesimlerden uzaklaşıp kaçmaya (çalışacak) ve aralarındaki bütün bağlar ve tanışıklıklar yokmuş ve kopmuş gibi davranacaklardır.

https://www.mealikerim.com/2/bakara/166

Bakara 167
Bunun üzerine (böylesi zalim ve hain yöneticilere) uyanlar: “Keşke bir kere daha (dünyaya dönme) fırsatı verilseydi de, (orada bizi aldatıp,) şimdi bırakıp kaçtıkları gibi, biz de onlardan uzaklaşıp (Hakk elçilere, adil ve asil davetçilere destek çıksaydık!)” diye (pişmanlık duyacaklardır). Böylece Allah onlara (zalim ve hain yöneticilere ve peşlerinden gidenlere; hayatları boyunca) işledikleri bütün amellerini, (ibadet ve hizmetlerini) çok derin bir hasretlik ve pişmanlık olarak gösterecek (milyonlarca insanın ezilmesine ve sömürülmesine vesile oldukları için, yaptıkları hayır ve hasenatlarına rağmen cehenneme girecekler)dir ve onlar artık ateşten çıkamayacaklardır.

https://www.mealikerim.com/2/bakara/167

N.Gündüz

İslam’ın ve Müslümanların tarih boyunca birçok düşmanı olmuştur. Bu düşmanların en tehlikelilerinin küfür ve İslam’a düşmanlığını gizleyerek Müslüman gibi görünen münafıklar olduğunda şüphe yoktur. Münafıklar düşmanlıklarını açıkça izhar etmediklerinden İslami hareketleri içerden bir kurt gibi kemirerek çökertmeye çalışmış, İslam’a ve Müslümanlara çok büyük zararlar vermişlerdir. Mekke döneminde Müslümanlar zayıf ve güçsüz, müşrikler ise otorite ve güç sahibi idi. Bu yüzden İslam düşmanlarının, kendilerini gizlemelerine ve gizli bir faaliyet içinde olmalarına ihtiyaçları yoktu. Zira Hz. Peygamber’e ve Müslümanlara karşı açıkça düşmanlıklarını zaten sürdürüyorlardı. Bu sebeple nifak hareketi, Medine’de ortaya çıkmıştır. Hz. Peygamber’in Medine’ye hicreti, buradaki siyasi, idari ve dini dengeleri altüst etmiştir. İslam’a yöneliş, Müslümanları güçlendirmiş ve kısa sürede Medine’de hâkim güç haline getirmiştir. Bu durum hicretin hemen öncesinde Medine’de krallık tacını giymeye hazırlanan Abdullah b. Übey b. Selûl için büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. İktidarının ve siyasi ikbalinin önünde en büyük engel olarak Hz. Peygamber’i gören Abdullah b. Übey b. Selûl, samimi bir mümin olarak ona tabi olmayı kabullenememiştir. Hz. Peygamber’e kalbinde derin kin ve düşmanlık beslediği halde açıktan düşmanlık yapmaya cesaret edemediği için, Bedir zaferinden sonra İslam’a girdiğini ilan ederek,  Müslüman gibi görünmeyi tercih etmiştir. Hayatı boyunca nifak hareketlerinin öncülüğünü yapan Abdullah b. Übey, etrafında toplanan gönlüne imanı sindirememiş münafık denilen zümrenin reisi olmuştur. 
  Çağımızda; Erbakan Hocamızın Milli Görüş Hareketiyle siyaset sahnesine çıkmasıyla birlikte, Efendimizin döneminde olduğu gibi, aynı nifak hareketleri başlamıştır. Erbakan Hocamızı hem dıştan hem içten o kadar organize hareketlerle  engellemeye çalışmışlarsada başarılı olamamıştır.  Bu konuda, Üstad Ahmet Akgül Hocamızın büyük gayret ve çabalarıyla bir çok münafık karakteri ve yapıları deşifre etmesi büyük önem taşımaktadır. 
  Bu makalede bir çok gerçeği ortaya koymaktadır.

Necmettin

Kimse diyemez ki, ben hiç duymadım
Duydum ama,anlaşılır olmadı…
En büyük gerçekleri,en net şekilde
Çözüm açıkladı duy-mayan kalmadı!..

Bile isteye zulme, meyil edilse
Bunca çağrı analamaz-lıktan gelinse
Münafıkla Mümin ,bir görülürse
Ahmağa söylenecek,cümle kalmadı!..

Kötülüğe karşı dur,vicdan isteği
Hakka taraf olmak,iman gereği
Adil Düzen saa-detin sebebi
İnsan olan kimse,karşı çıkmadı!..

Candan

Milli görüş dergisine bu gerçekleri dile getirdiği için teşekkürü borç biliyorum. Milli çözümün gayesi olayları dogru okumak ve sorumluluklarımızı kuşanmaktır.

Necmiye

Firavunun büyücülerine bir Musa ile hidayet veren, topal bir sivrisinek ile beynini darmadağın edip, günlerce burnundan akıtan, Allah! zalim siyonist ve onun destekçilerine yer yüzünde rahatla nefes aldırma!…
Artık vakit tamamdır zalimler yenilecek mazlumlar sevinecektir. Ahzap süresinde rabbimizin buyruğuna kulak verelim.

  • (Sadık ve sağlam) Mü’minler ise (düşman) birliklerini gördükleri zaman (korkuya kapılmadan) dediler ki: “Bu, Allah’ın ve Resulü’nün bize va’ad ettiği (ve haber verdiği) şeydir (zalim ve güçlü saldırganları yenmek için bize manevi yardım edilecektir); Allah ve Resulü doğru söylemiştir.” Ve (bu tehdit ve tehlikeler) sadece onların imanlarını ve teslimiyetlerini artırmaktan (başka sonuç doğurmayacaktır.
  •  
  • Mü’minlerden öyle (mert ve metin) er kişiler vardır ki, Allah üzerine yaptıkları ahde (iman, itaat ve cihad sözlerine) sadakat gösterdiler; böylece onlardan kimi adağını gerçekleştirip (Hakk uğrunda canını vermiştir), kimi de (gönülden cenneti ve şehadeti umup) beklemektedirler. Onlar hiçbir vazgeçme ve yan çizme (bedel ve bahanesi) ile (Allah adına verdikleri sözlerini) değiştirmemişlerdir.
  •  Ey mevki makam uğruna hakkı inkar edip, zalime yardım edip, binlerce mazlumun ölümünde en büyük pay sahibi, sözde Dindar kahraman liderler. .
  • Ve ey Bizim Başımızdaki, 3,5 ay boyunca Kuduz İsrail’e silah, mühimmat, akaryakıt ve gıda taşıyan yüzlerce gemiyi durdursana!..
  • Yapamazsınız!….. Siz kınama makamındasınız, icraat makamı yularınızı tutanın elinde……
Necati Akgül

Münafıklar “çifte standart” sahibidirler, “aykırı ve alâkasız ölçütler kullanıp zıt tavırlar takınmak” münafıkların en yaygın huylarıdır.
Münafıkların, biri müminlere gösterdiği, diğeri ise müminlerden gizleyip Siyonist Şeytanlara ve işbirlikçisi hainlere gösterdiği birbirinden farklı yüzleri vardır!
Münafıkların, biri müminlere söylediği, diğeri ise müminlerden gizleyip Siyonist Şeytanlara ve işbirlikçisi hainlere söylediği birbirinden farklı sözleri vardır!
Münafıkların, biri müminlerle birlikte girdiği, diğeri ise müminlerden gizleyip Siyonist Şeytanlarla ve işbirlikçisi hainlerle birlikte girdiği biribirinden farklı kapıları ve girip çıktığı delikleri vardır!
Münafıkların, biri müminlerle birlikte yürüdüğü, diğeri ise müminlerden gizlediği Siyonist Şeytanlarla ve işbirlikçisi hainlerle birlikte yürüdüğü birbirinden farklı yolları vardır!
Münafıklar;
Hangi yüzlerini kimlere göstereceklerine…
Hangi sözlerini kimlere söyleyeceklerine…
Hangi kapılardan veya hangi deliklerden kimlerle birlikte girip çıkacaklarına…
Hangi yolları kimlerle birlikte yürüyeceklerine…
karşılaştıkları şahıslara ve çıkarlarına göre farklı kıstaslara başvurarak karar verirler.
Münafıklar; Müminler için “Dost Görünümlü Düşman” konumunda, Siyonist Şeytanlar için ise “Düşman Görünümlü Dost!” konumundadırlar!
İlk münafık olan Şeytan ve avanesi Siyonistler, Gizli Dünya hedefini gerçekleştirebilmek için, Bilderberğ, Masonluk, Lions ve Rotary gibi münafık örgütler kurarak münafıklığı sistemleştirmişlerdir.
Siyonistlerle ve onların kurmuş olduğu siyonist örgütlerle işbirliği yapan işbirlikçilerin kurdukları iktidarlar münafıklık iktidarlarıdır ve Siyonist şeytanlara hizmetkârlık yapmaktadırlar.
Günümüz münafıkları; Siyonist işbirlikçileri ve işbirlikçilerin yandaşları olarak faaliyet yürütmektedirler.
Münafıklar aklıllarını ve vicdanlarını kullanmazlar!
Siyonist işbirlikçisi hainlerin hertürlü zulüm ve ahlaksızlıkları karşısında kuyruk sallamak,
Erbakan Hocamızın Milli Görüş mücadelesine, Ahmet Akgül Hocamızın Milli Çözüm mücadelesine uyduruk bahanelerle havlamak, münafıkların nifak hastalığı ve Şeytan ahlâkının göstergesidir!
Milli Çözüm Dergisi; münafıkların gerçek yüzlerini göstermektedir!
Münafıklar, hak ve adalet ölçüleriyle değil, tağutun önünde yani zalim ve bâtıl düzenlerin kurum ve kurallarıyla muhakeme olunmak yani şeytan fikirli Yahudi ve Hristiyanların hükmü altında yaşamak istemektedirler!
Münafıklara, “gelin Allah’ın indirdiği Kur’an’ın açık ve kesin hükümlerini ve Resulün bildirdiklerini ve sünnetini ölçü edinelim” denildiğinde, münafıklar süratle uzaklaşıp kaçarlar ve Kur’an’ın hükümlerinden kaytarırlar. (Bak. Nisa Suresi 60-61)
Tıpkı işbirlikçiler ve yandaşları gibi.

Son düzenleme 1 ay önce Necati Akgül tarafından
Nazlı T.Y.

11:96
Muhakkak, Musa’yı da ayetlerimizle ve apaçık olan bir delille (güçlü mucizelerle) gönderdik.

11:97
Firavun’a ve onun önde gelen çevresine (ki); onlar Firavun’un emrine uymuşlar (zulmüne razı olmuşlar)dı. Oysa Firavun’un emri (düzeni-hükümleri) doğruya götürücü (irşad edici) değildi.

Mus'ab Eryıldız

“Aynı olay ve konu hakkında, şahıslara ve çıkarlarına göre farklı kıstaslara başvurmak, aykırı ve alâkasız ölçütler kullanıp zıt tavırlar takınmak münafıkların en yaygın huylarıdır.

Rahmetli Erbakan Hoca’nın Tansu Hanım’la el sıkışmasına bile, büyük bir hata gibi karşı çıkan ve kınayan nice tarikat ve cemaat ehli, hatta Refah Partili kimseler, şimdiki Başkanın veya bir başkasının, “AB talimatıyla evli erkek ve kadına (zina etmeleri halinde) 3 yıla kadar ceza öngören kanunu kaldırmasına”, yani zinayı serbest bırakmasına mazeret uyduruyorlarsa, işte bu münafıklıktır!..”

Görüldüğü üzere zamanımızın münafıklarını en net ölçülerle sadece ve sadece Milli Çözümden öğrenebiliyoruz.
Öğrenmemiz gerekir mi?
Yüce kitabımız tanıtıyorsa ve “münafık, kâfirden eşed”se Müslüman olarak bilmemiz gereken en önemli konulardan biri olduğunu özellikle makalemizi okuduktan sonra bir kez daha anlıyoruz.

Bu nedenle münafıklar tanınmadan “Yeni Bir Dünya” değil bir köy dahi kurulamayacağı açık/net olduğu için Milli Çözüm’ün uzmanlık alanıdır (aynı zamanda) münafıkları şaşmadan tanımak ve tanıtmak.

Rahmetli Erbakan Hocamız: “ABD de, Sovyetler Misali Dağılacak ve Karton gibi Yırtılacaktır!” buyurmuşlardı. Evet, Amerika Ayrışmaya Başlamıştır!
İtrail ve has uşakları gömülmeyi hak ettiği tescillenmiştir
Milli Çözüm yarım asırdır tüm hazırlıklarını tamamlamış  
Ve artık dünya yeni bir değişim ve dönüşüme hazırdı!..

bayraktar

AYM’nin ilgili kanunlarını yapanlar kendileri, AYM üyelerini atayanlar kendileri, kendi yaptıkları kanunları ve kendi atadıkları üyelerin kararlarını tanımayanlar da kendileri…

Seçim dönemlerinde özellikle; artık halka vadedecek bir şeyleri de kalmadığından, seçmen kitleyi bir arada tutmak ve iktidarını biraz daha uzatmak adına sürekli ve bilinçli bir karışıklık ve kaostan beslenen bu münafık zihniyet, ülkenin bütün ayarlarıyla oynamakta bir beis görmüyor.

Ve ne acıdır ki; İsrail, münafık AKP sayesinde zulmünü ayyuka çıkardı.

Filistin’den gelen görüntüleri açıp da izlemeye yüreğimiz yetmiyor. UN KATLİAMI girdi bugün tarih literatürüne… Ölümlerden ölüm beğendiriyor İsrail, Filistinlilere.

Rabbimizin va’adini bekliyoruz…

“Metâ Nasrallah… Metâ Nasrallah…” diye diye…

ÖZEL YAZILAR

YORUMLAR

Son Yorumlar
10
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx