Get Adobe Flash player

ARAMA

Toplam Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_counterBugün2779
mod_vvisit_counterDün6272
mod_vvisit_counterBu Hafta28371
mod_vvisit_counterGeçen hafta43778
mod_vvisit_counterBu Ay150874
mod_vvisit_counterGeçen Ay251747
mod_vvisit_counterŞu Ana Kadar16585790

IP'niz: 3.228.10.64
Bugün: 23 Eki 2020

Bu Ana Kadar Okunan

Sayfa Gösterimi : 12098898

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

 ADIL DUZEN 150x
 INSANIN YOZLASMASI 150x
erbakan devrimi 15b 160
 
bizim ataturk 17b 160
 
hilalhac
 
baskan160
 
siyaset strj 160
 
sistem tahlili 160
 
 darbe 160
 
 
 

ADİL DÜNYA YAYINLARI

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0532 335 08 50

 

Reklam
Reklam

AYIN AYNASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfMükemmel 

 

SON HIYANET

 

Aydınlık dergisi 11 Ocak 2004 sayısı 26,. Sayfasında ve önemli stratejik araştırmalarıyla tanınan SESAR'ın son raporunda, Erbakan sonrası, Saadet Partisinin, hala içeride kalan Tayyip Erdoğan'cı ekibin eline geçmesi ve tümüyle Erbakan'ın güdümünden çıkarılması ve böylece Milli Görüşün çelikleşmiş bu son çekirdek kadrosununda, bir daha filizlenmemek üzere çürütülmesinin hesapları yapıldığı yazılmaktadır.

Görelim Mevla neyler!?

 

 

HİDAYET KARARMASI

 

Birisi, Erbakan Hoca'nın "Milli Görüşten kopanların, hidayetleri kararır." Sözlerine itiraz etti ve izahını istedi...

Cavabımız:

Bir kimse veya bir kesim;

İslam birliği yerine, Hrısıyan avrupa birliğini...

Fazilettli ve adil bir ekonomi yerine faiz'ci İMF'ye...

İmam Hatip ve İlahiyat yerine, Haham ve Ruhban mektebine...

Koyun ve Tosun yetiştirmek yerine, Dömuz çifliğine yönelirse, onların kafaları karınçalanmış, kalpleri katılaşmış ce hidayetleri kararmış demektir.

NOT: R.Tayyip Erdoğan, Cidde'de İslam Ortak Pazarı'na karşı olduğunu açıklamasından 10 gün önce, ekonomi bakanı Ali babacan ile 28 Şubat kahramanı ve yahudi JİNSA madalyalı Çevik Bir'le 7-9 Ocak tarihlerinde İsrail'e gidip "Türkiye-İsrail-Ürdün" ortak ekonomik işbirliği projesi için gizli anlaşmalar yapmışlardı.

Zaten bunun sinyalini, Korkut Özal 20 yıl önce yakmıştı!?..

 

KANADALI SİYASET BİLİMCİ

 

İsmi Nevio Antonio Christance bir siyaset bilimci

2000-2001 yıllarında Çankaya Ünüversitesi'nde "Siyaset Bilimi" dersleri vermiş.

Dersin birinde konuyu Erbakan Hoca'ya getirmiş ve sormuş:

-Erbakan'ı neden iktidardan uzaklaştırdılar?

Kimisi: Başörtüsü yüzünden...

Bazısı: iftar sofrası yüzünden deyince, Kanadalı Prof,

Tahtaya yaklaşmış ve büyükce bir şekilde D-8 yazmış... Dönmüş öğrencilerine...

-İyi bakın bu yazdığıma... Erbakan'ın iktidardan ve siyasetten uzaklaştırılmak istenmesinin gerçek sebebi işte bu D-8'ler meselesidir...

Ve öğrencilerine bir soru daha sormuş...

-Euro'nun fikir babası kim dir?

Bu kez sınıftan cevap gelmez...

Kanadalı prof. Christance'ın sözleri "Erbakan fikirlerinin hayal ürünü olduğunu" düşünenlere de bir cevap niteliği taşır:

-Euro fikri Erbakan'ın "İslam Dinarı" projesinden esinlenerek ortaya çıkmıştır...

KIBRIS'TA "VER KURTUL" CULAR HAİNDİR!..

 

Ege Ordu Komutanı Hurşit Tolon Paşa'nın İzmir'in Karaburun İlçesi Eğlen Hoca köyü ziyaretinde sarf ettiği bu onurlu ve şuurlu tesbitine yürekten katılıyor ve kuvay-ı milliyeciler olarak kendisini kutluyoruz!..

Hurşit Paşa'nın çok isabetli ve cesaretli ifadesiyle "Boğazın kıyısında oturan" faiz, karaborsa ve rantiyeden ve bu aziz milletin hazinesinin sömürülmesinden kazandıkları trilyonlarla aldıkları şatolarda yaşayan bir avuç dönme ve masonun keyfi için, Türkiye'nin geleceğinin karartılmasına asla müsaade etmeyeceğimizi, haykırıyoruz!..

Evet , evet, Tolon Paşa'lar nöbette, kuvay-ı milliyeciler görevdedir!...

 

MİLLİ GÖRÜŞ FANİLASI!

 

R. Tayyip Erdoğan, Milli Görüş gömleğini çıkardı, Başbakanlığa taşındı... Cidde'de ise Milli Görüşün tarihi ve talihli projelerinden "İslam Ortak Pazarı"na karşı olduğunu açıkladı... Böylece Milli Görüş fanilasını da çıkarıp attı...

Eğer Milli Görüş şortunu da çıkarırsa, hepten çıplak kalacak... Ve bakalım o zaman kendilerine kimler sahip çıkacak!?

AYNI KUTUPLAR

 

Kendilerini ferasetli ve hikmet ehli sayan bazı Milli Görüşcüler, R. Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının, Hoca'nın kontrolunda ve Milli Cephenin güdümünde olduğunu sanıyor ve savunuyorlar!..

Yoksa, ruhları uyuştupundan mı AKP'ye yakınlık duyuyorlar...

Çünkü maddi varlıklarda eksi ve artı gibi karşıt kutuplar biri birini çeker... Manevi ve ruhi alemde ise aynı kutuplar, biribirini çeker!..

Bu bakımdan, haset ve hıyanet ehli, hainlerden hoşlanır ve onların hatalarını, varlıklarını hayra yormaya çalışır!..

Kısaca; Rahmani ruhlar biribirine yakınlık ve yatkınlık hissettiği gibi, şeytani karekter ve kabiliyetler de biribirininden hazlanır.

TESLİMİYET BELGESİ

 

Davos ziyareti öncesi Hava alanında gazetecilerin, "Kofi Annan'ın önüne hangi planı koyacaksınız?" sorusuna Sn. R. Tayyip Erdoğan, şu şu yanıtı veriyor:

"İyi niyetimizi koyacağız!"

Diplomaside bu cevabın açılımı şudur:

"Kofi Annan'a plan sunmak haddimize düşmez... Biz ona teslimiyetimizi bildireceğiz... Direktiflerini dinleyeceğiz... Bizim milli ve haysiyetli  bir plan ve projemiz yoktur..."

AKP DALKAVUKLARI

 

Çevresinde, hırsızlık, haksızlık ve ahlaksızlık ve zorbalıkla malım ve meşhur bir ailenin büyüğü vefat eder.

Taziyesine giden arif ve hazır cevap birisine ölenin yakınlarından birisi:

-Ölürken dudakları oynuyordu... Herhalde Kur'an okuyordu,

-Parmakları kımıldıyordu... Sanki şehadet getiriyordu.

-Rengi sapsarı oldu... Çok güzel kokuyordu.

-Yüzü gülüyordu... Sanki cennetini görüyordu... Deyince, misafir dayanamamış...

-Haydi sizi göreyim, zorlayın da, eşkıya evinden bir evliya çıkarasanız!..

AKP'nin her türlü gaflet ve dalaletine, bir çok hikmet ve keramet uydurmakla meşgul olanların kulakları çınlasın.

 

DAVOS'UN DAVULCUSU

Dünyayı sömüren siyonist sermaye krallarının talimatlarını dinlemek üzere toplanılan Davos'ta, Köfi Annan Recep T. Erdoğan'a:

"Bu sefer Kıbrıs'ta çözüm için sizde bir kararlılık göremezsem çekilirim." Diyor ve dolaylı olarak "AB'ye açılan kapınızı kilitlerim." Diye tehdit ediyor...

Ve Recep T. Erdoğan, Kofi Annan'a her türlü güvenceyi veriyor ve Denktaş'ın haberi bile olmadan, "yeni bir arabulucu formülü öneriyor."

Eyvah!..

Davul Erdoğan'ın boynunda, tokmak Annan'ın avucunda...

MENDERES, CHP'NİN DEVAMI MI?

AKP'yi ve Recep T. Erdoğan ekibini tenkit etmemize alınan bazıları "Bunlar sizin talebeniz ve devamınız değil mi?" şeklinde bir soru yöneltiyorlar...

  • 1- Talebemiz olmadılar... Çünkü Milli Görüş mektebine kaydoldular ama, derslerin disiplinine katlanamayıp bahçede top oynadılar ve sürekli kaytardılar.
  • 2- Devamımız ise hiç değiller... CHP'nin ve İttihad Terakki'nin en eski ve en sağlam elemanı ve Atatürk'ün en yakını ve son Başbakanı Celal Bayar'ın ve CHP'nin Ege Baş Müfettişi Adnan Menderes'in, CHP'den ayrılıp DP'yi kurduktan sonra, hiçbir akıllı kalkıp, bunlar CHP'nin aynısı ve devamıdır iddiasına kalkışmadı...

Çünkü saçmalıkla suçlanırdı...

TÜNELİN UCU

AKP'liler tolumu avutmak için:

"Sabredin, sorunları aşacağız, sıkıntıları geride bırakacağız, tünelin ucunda ışık göründü, yakında aydınlığa çıkacağız." Diyorlar.

Bunları duyan bir dostumuz;

"Evet, tünelin ucundan ışık göründü ama, o' güneşin aydınlığı değil, sizi ezip geçecek olan trenin farları!..."

DOMUZ ETİNDEN ÇİĞ KÖFTE

Trişin hastalığı yayan domuz etinden çiğ köfte skandalı, Türkiye'nin her yerinde ruhsatsız domuz çiftliklerinin hızla arttığını ve etlerin diğer etlere karıştırıldığını ortaya çıkardı...

Yoksa bu AKP'nin Avrupa Birliği'ne girmemizin psikolojik ve de sosyolojik ön hazırlığının bir parçasımı?

AYIN CESURU

Bülent Ecevit:

"Milli Görüş'ün partisini kapatmak yetmez, bunların kökünü kurutmak lazım." Dedi... Bu yüksek ve örnek(!) cesareti yüzünden, ABD'li siyonist yahudi örgütleri tarafından kendisine madalya takıldı.

Recep T. Erdoğan ise, Milli Görüşü parçaladı, Milli gömleğini çıkarıp attı, bu kahramanca tavrı (!) karşılığı, aynı siyonizt yahudi komitelerince, cesaret madalyası aldı...

Artık kesinlikle anlaşılıyor ki, siyonist yahudi merkezlerine yaranmanın şartı, Milli Görüşe hıyanet ve hakaret etmektir.

Evet, bir kişi, ya Erbakan'cı dır veya Amerikan'cı... Ortası yok!..

 

DIŞ İŞLERİNE SEBATAİST BAKANLAR

 

Demirel, Çoşkun Kırca'yı Dışişleri'ne getiriyor. Yıllar sonra Prof. Dr. Yalçın Küçük "Tekelistan" isimli kitabında, Sabatayistlerin Dışişlerin'ede nasıl kümelendiğini ortaya koyuyor. Prof. Küçük kitabında, "dışişleri Bakanlığı'nın Sabatayistlerin en çok toplandıkları ve etkin oldukları yer" olduğunu dile getiriyor.

Prof Küçük, 12 Mart 1971 müdahalesinden sonra sabatayist Osman Olcay'ın Dışişleri Bakanlığı'na getirildiğini belirtiyor. Prof Küçük, Çiller'in sabatayist bağlantıları olduğunu, Dışişleri Bakanı yapılan Emre Gönensay'ın hakkında sabatayist iddiaları bulunduğunun, Çiller'in Bakanlık koltuğuna oturttuğu Çoşkun Kırca'nın da sabatayist bağlantılarının bulunduğunu ifade ediyor. Prof. Küçük, 28 Şubat sürecini takiben kesintisiz olarak 5 yıl Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten İmail Cem İpekçi'nin ailesinde sebatayizmi kabul eden ve sabatay sevi'nin soyundan geldiklerini açıklayanların bulunduğunu yazıyor.

 

RUSLARA İLK TAPU

 

Suriye, S. Arabistan, Mısır, Pakistan gibi müslüman ülkelere yasak, ama Alman, İngiliz İsveç ve İsrail vatandaşlarından sonra ilk Rus vatandaşı da Türkiye den mülk alıp tapu sahibi oldu.

Çeçen asıllı Rus vatandaşı Müslim Tovbulatov, Antalya'nın dünyaca ünlü Konya-altı caddesindeki Club Erdoğan konutlarından her biri 150 bin Euro değerinde deniz manzaralı iki daire satın aldı.

Bugüne kadar yasalardaki engeller nedeniyle Ruslara tapu verilmiyordu. Tapu Kadastro Genel müdürlüğü, Rusya'yı "mülk edinemeyecekler" listesinden kısa bir süre önce çıkardı ve tapunun yolu açıldı.

SÖZÜNÜ BİLMEMEK!

Muhterem Babasının vefatı dolasıyla Ahmet Hocamızın taziyesine giden ve önde gelen nurculardan bilinen bir zat:

İsim vermeden Erbakan Hoca'yı ima ederek,

"Gereksiz açıklamaları ve yersiz çıkışlarla ortalığı karıştırırsanız, işte başınıza bunlar gelir... Hem zaten, Allah'ın bizlere illede devlet ve hükümet'e talip ve sahip olun diye bir emri de yoktur!" şeklinde sözler eder.

Hocamız O'na:

Önce, Hz. Peygamber Efendimiz, hem nübüvvet hem de hilafet ve siyasetle görevlidir. Ve İslam dini İman, ibadet ve ahlak esasları yanında bütün hayatı kuşatan "muamelat" esaslarını içerir. Devletsiz hürriyet, hürriyetsiz izzet, izzetsiz islamiyet mümkün değildir.

Zamansız ve izansız konuşmak hususuna gelince...

Bediüzzaman'ın dinsizlik komitelerine ve hıyanet merkezlerine hatta, fasık ve facirlerin yüzüne söylediği ve bu yüzden ömrünü zindanlarda geçirdiği net ve sert sözlerin %1'ini, Erbakan Hoca söylemiş değildir...

Bediüzzaman sağ olsaydı, Ona da edep, hikmet ve siyaset dersi vermeğe kalkışır ve "Bizim gibi tedbirli ve temkinli davran... Bak siyonist yahudilerden Haçlı emperyalistlere, masonik siyasilerden, papa hazretlerine herkesle hoş geçiniyor ve dayalı döşeli dersanelerimizde pasta yiyip, çay içip, kitap okuyoruz!.." diye kınardınız...

Zalim yöneticilere hakkı haykırdığı için dövüle dövüle şehid edile İmam-ı Azamlara, ve 23 yıllık hizmet ve Nübüvvet sürecinin 22 yılında Kur'an emriyle "Kafirleri çatlatırcasına, ilahi hükümleri açıklayan." Ve bu yüzden başı beladan ve her türlü sıkıntıdan kurtulmayan Resulullah'a bile haşa: Nerede ne konuşacağını, ne zaman ve nasıl davranacağını bilmiyor, kafir ve münafıkları ürkütüyorsun!" diye akıl vermeye kalkışırdınız!?..

 

KEMAL UNAKITAN

Alman, amerikan ve Türkiye Maliye Bakanları Davos'ta halktan toplanan vergilerin nasıl harcandığını konuşuyorlarmış...

Alman Bakan:

"Biz topladığımız paraları önümüze bir çizgi çekip, paraları havaya atarız, sağına düşenleri devlete, soluna düşenleri millete harcarız." Demiş.

Amerikalı Bakan:

"Biz ise, önümüze bir daire çizer ve paraları havaya atarız. Daire içine düşenleri millete, dışına düşenleri devlete harcarız." Demiş.

Kemal Unakıtan İse:

"Biz topladığımız paraları, daire ve çizgi çizmeden havaya fırlatırız... Yere düşenleri İMF'ye, havada kalanları millete harcarız." Demiş.

 

AKP'NİN VE KÖKSÜZLERİN AB HAYALİ:

Serseri züğürdün birisi, zengin ve sosyete bir ailenin kızına gönül vermiş... Ve kalkıp istemeğe gidilmiş...

Çıktığında sormuşlar: Ne oldu, kızı verdiler ni?

Cevap:

-Yarı yarıya oldu... Çünkü ben istiyorum... Eğer kız da isterse bu iş tamamdır!...

 

YA ÇOCUKTAN, YA GAVURCUK'TAN AL HABERİ !..

 

Mine Kırıkkanat 21 Kasım 2003 tarihli Radikal'de "Dinsiz Terör, Adsız Terör" başlıklı yazısında anlatmıştı:

"Her yıl tatil için Türkiye'ye gelen ve Datça ilçemiz'i Fransa'nın Bruxerolles kasabasıyla kardeş kent olmasını sağlayan Alfred Sereve ve Liliane adlı iki sosyalit partili tanıdığı, Mine Hanımın kanını donduran şu sözleri yazıp yollamışlar:

"Akp hükümeti, sizin orduyu bastırmak ve etkisiz kılmak için AB'ye girmek istiyor!... Şayet Ordunun ağırlığı kalmazsa, AB standartlarındaki bir demokrasi Türkiye'yi parçalar!?"

 

İNSANİ ÖZELLİKLERİ YİTİRENLER!

Irak işgalinde ve işlenen vahşetlerde ABD'yi destekleyen birisi, zulümle adaleti seçemiyor demektir.

İslam Ortak Pazarı yerine, sömürücü ve saldırgan Batı birliğini tercih eden; iyi ile kötüyü seçemiyor demektir.

Milli Gömleğini ve haysşyetli geleneğini terk edip kirli simokinleri giyenler; güzelle çirkini karıştırıyor demektir.

İman, vatan ve can düşmanımız siyonist ve emperyalist şeytanlardan madalya alma bayalığını, büyük bir başarı zannadenler; doğru ile yanlışı fark edemiyor demektir.

Oysa insanlarla hayvanları ayıran en önemli beş özellik: 1- Doğruyu yanlıştan. 2-Adaleti zulümden.         3-Faydalıyı zararlıdan. 4- Güzeli çirkinden. 5- İyi'yi kötüden ayırabilmek ve iyiden, güzelden, adaletten, doğrudan ve yararlıdan yana olabilmektir.

Bu insani özellik ve güzellikleri körlenen ve kalbi kirlenen kimseleri Kur'an şöyle tarif etmektedir:

"Onların kalpleri vardır, ama bunula (gerçekleri ve güzellikleri) kavrayıp anlayamazlar. Gözleri vardır, ama bununla (hayrı ve hakikatı) göremezler. Kulakları vardır, ama bununla (ilahi kelamı ve insani uyarıları) duymaz ve dinlemezler. Bunlar (aynen) hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağı (ve zararlı)dırlar. İşte bunalr gaflet (hıyanet ve dalalet) içinde olanlardır." (Araf:79)

 

Ayın ..........................

 

Seçimlerde "Namus meselemizdir" dedikleri halde hala başörtüsü zulmüne bir çözüm getiremeyen AKP iktidarı, Avrupa'ya uyum yasaları çerçevesinde;

"Eşcinsellere özgürlük tanıyan, 18 yaşından küçüklerin kendi rızasıyla bu rezaleti işleyenlere verilen cezayı kaldıran" ve,

"Eşcinselleri kınayan ve karşı çıkanları: "Ayrımcılık ve özgürlükleri kısıtlayıcı zorbalık" suçundan 1 yıl ağır hapis cezasına çarptıran" yeni kanuni düzenlemeleri hemen yapıverdi...

Eee... Domuz eti yemeden ve eşcinselliğe hürriyet verilmeden AB'ye girilir mi?

Ayın ...................

İstanbul CHP Belediye Adayı ve deprem Profu Ahmet ERCAN bütün tabelalara, sokak ve cadde adlarını öztürkçeleştirecek ve bunun için herkese Türkçe'yi yeniden öğretecekmiş!..

Ve de kendisinin Tanrı tarafından görevlendirildiğini söylemiş!...

Yaşar Nuri Hoca sevinsin...

CHP'de Tanrı görevlileri çoğalıyor!

 

 

 

JAPON KADAR SAYGILI...

 

Irak'a gönderilen Japon askerlerine, müslüman halkla olumlu ilişkiler kurmak ve uyum sağlamak için:

  • Erkeklerin bıyık bırakması
  • Kadın askerlerin başörtüsü takması
  • Domuz eti ve içkinin yasaklanması
  • Dini günlere ve törenlere saygı duyulması ve kurbanlık koyun dağıtımı gibi kolaylıklar sağlanması

Talimatları verilmiş ve hemen ve hemen uygulamaya geçilmiş...

Ne diyelim, pek çok İslam ülkesi yöneticileri ve yetkilileri, keşke Japon gavuru kadar, müslüman halkına saygılı olsa...

Sn Bekaroğlu, Marifetinizi Görelim !

            S.P. eski millet vekili Mehmet BEKAROĞLU " Gerçek Hayat Dergisi  6 Şubat 2004 sayısı 27. sayfasında:

            ... itiraf etmek zorundayız ki, henüz ne Şii Dünya velayet mitolojisini, ne de Suni Dünya saltanat ideolojisini aşan bir şey ortaya konulabilmiş ( KOYABİLMİŞ ?!?!?) değil " buyurmuş ...

 

            Kendisine soruyoruz:

  • 1- Gayet ilmi, insani ve islami temellere dayanan ve bütünüyle orjinal olan ADİL DÜZEN projelerinden haberi yok mu ?
  • 2- Adil Düzen projelerinin siyasi, ekonomik, ilmi ve ahlaki konularda hangi programları içerdiğini biliyor mu ?

Yanıtı evet, ise kendisine bazı sorularımız olacak.

  • 3- Erbakan Hocanın İslam Ortak Pazarı, ortak savunma paktı projelerini ve D-8'ler girişimlerini önemli ve gerekli bulmuyor ve ciddiye almıyor mu ?
  • 4- Bütün bu tarihi ve talihli girişim ve gelişmeleri dikkate değer bulmuyor ve aklı yatmıyorsa, acaba zatı alileri nasıl bir proje ve programlar hazırlamışlar ?

Edebiyat yapmayı bıraksınlar da programlarını ortaya koysunlar, ki birikim ve becerilerinden yararlanabilelim.

Ufuk EFE -
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Heyecan

Bu yazarin diger makaleleri

Korkut Özal’ın Garip İlahili Duası ve BAZILARININ TÜRBAN GICIKLIĞI PAKRADUN KAYNAKLI MIYDI?
“Annemgil, başka deyişle Firuze-İbrahim Olcaytu ailesi, 1930’lu yıllarda, Malatya’da Özal...
Devami
ORDUNUN ONURU VE SOYSUZLARIN SORUNU
“Kimse bana etmedi, kendime ettiğimi Mecburen çekiyorum, yıllarca ektiğimi Ben varlık kaynağımı,...
Devami
YARGININ YAMULMASI VE HAKİMEVİ SKANDALI
  Türk hukuk sisteminin üç büyük sakatlığı vardır:   1-   Milli...
Devami
Trump Siyonizm’in Maşasıydı İKTİDAR İSE TRUMP’IN PAŞASI MIYDI?
  Trump Siyonizm’in Maşasıydı İKTİDAR İSE TRUMP’IN PAŞASI MIYDI?        Trump açıkça ve...
Devami
Korkunç Tezgâh: ORDU-POLİS REKABETİ VE FETULLAHÇILIK HIYANETİ
İngiliz Jane's dergisinden çarpıcı "Gülen analizi" DÜŞÜNDÜRÜYOR. Uluslararası savunma dergisi Jane's'e...
Devami

Makale Paylaşım Sayısı: 4705

Yorum ekle

Yazdığınız her yorumla birlikte IP adresinizin kayıt edildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı, iftira ve genel ahlaka aykırı tarzda yorumlarınızdan hukuken ve vicdanen sorumlu tutulacağınızı tekrar hatırlatırız...


Güvenlik kodu
Yenile

YABANCI DİLDE KİTAPLARIMIZ

SON YORUMLAR