YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6574e99c97787
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 3 3 4
Bugün : 543
Dün : 11955
Bu ay : 111413
Geçen ay : 302569
Toplam : 21354395
IP'niz : 18.205.26.39

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

İSRAİL’İN GERÇEK HEDEFİ İRAN MI, TÜRKİYE Mİ?

 

Türkiye, tabii ve tarihi olarak İslam Aleminin beyni ve bedeni konumundadır. Bu nedenle Osmanlı'nın son döneminde ve Cumhuriyet sürecinde, çok yönlü bir takibat ve tahribata uğramıştır. Ama gövdesi ve kültürel kökleri sağlam ve derin olduğu için; bunca askeri, siyasi, ekonomik ve ahlaki saldırılara rağmen yine ayakta kalmış, hatta yeni bir dünyaya öncülük yapacak dinamiklerini diriltmeyi başarmıştır.

İşte bu yüzden, siyonist Yahudi sermayesinin güdümündeki emperyalist Batı Dünyası (AB ve ABD) bu gövdeyi (Türkiye'yi) yeniden dağıtmak için önce kollarını bacaklarını felce uğratmak üzere, Irak'ı ve Afganistan'ı işgal altına almıştır, şimdi ise İran'a saldırmaya hazırlanmaktadır.

 

Sert ve sağlam tomrukları parçalamak için, önce dallarının budaklarının koparılması ve kenarlarından yontulması taktiğini uygulayan; bu hedefle ve BOP hıyanetiyle yirmi iki İslam Ülkesinin sınırlarının değiştireceğini resmen açıklayan ABD'nin, asıl amacı, İran'dan sonra Türkiye'yi etkisiz kılmaktır. Ve zaten hala Lozan anlaşmasını ve bugünkü sınırlarımızı tanımayan tek ülke Amerika'dır. ABD eliyle Kuzey Irak'a aktarılan, ama 380 bin kadarı, sözde kaybolan ve pek çoğunun Türkiye'ye sokulduğu; bunların Trabzon'daki Papaz cinayetinde, Hirant Dink suikastında ve İzmir'de iki polisimizin şehit edilmesinde kullanılmış olduğu anlaşılan silahların da, tetikçi ve taşeron olarak yararlanıldığı kişi ve oluşumların da arkasında, hep ABD ve İsrail sırıtmaktadır.

Bu nedenle İran'a yönelik her türlü saldırı, bizzat Türkiye'ye yapılmış sayılmaktadır. Irak işgalinin, aslında Türkiye'yi parçalamaya hazırlık olduğunu sezemeyen AKP ve destekçilerinin, şimdi İran saldırısına zağarlık yapmaları, bunların gaflet değil, bilinçli hıyanet içinde olduklarının kanıtıdır.

Vatanını seven, vicdanının sesini dinleyen, onurlu yaşamayı ve gelecek kuşakları düşünen, sivil – asker herkesin ve herkesimin; artık her çareye başvurarak bu gidişatı durdurması ve sadece hükümetten değil, hatta bu teslimiyetçi ve batı taklitçisi zihniyetten de ülkenin kurtarılması lazımdır. Bazı azgın ve sapkın siyonist ve Avengelistlerin, gizli ve şeytani bir hesabı da, Türkiye ile İran'ı kapıştırmak ve İran'ı kahramanlaştırmaktır.

İyi niyetli Yahudiler de, Hıristiyan kesimler de, Müslümanlarla birlikte 3. Dünya Savaşını başlatacak bu çılgınlıklara karşı çıkmalıdır. Çünkü bu dünyada, hem Yahudi ve Hıristiyanlara, hem Müslümanlara hem de diğer bütün insanlara yetecek kadar imkân ve fırsat vardır. Ve Kur'anın dediği gibi, "kesinlikle; barış savaştan hayırlıdır."

ABD: "İran'ın tatbikatı savaş hazırlığı" demişti

ABD Dışişleri Bakanlığı, İran'ın Basra Körfezi'ndeki askeri tatbikatını, ‘'savaş tehdidi'' olarak değerlendirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, yaptığı açıklamada, ‘'savaş tehdidi' gibi görünen bu tarz bir hareketin, böyle bir zamanda böyle bir rejimle bölgede bir istikrar kaynağı olmadığını gösterdiğini'' söyledi.

Sözcü, bu tatbikatın bir istikrarsızlık kaynağı ve ters yönde bir hareket olduğunu bildirdi.

İran Devlet Televizyonu, ‘'Büyük Peygamber-2'' tatbikatının, Basra Körfezi'nde devrim muhafızları komutanı Yahya Rahim Safevi ve bazı üst düzey komutanların katılımıyla başladığını ilan etmişti.

Şahab-2 ve Şahab-3 füzelerinin fırlatılmasıyla başladığı belirtilen tatbikatta ayrıca Skad-B, Zülfikar-73, Fatih-110, Z-3 ve Zilzal füzelerinin de başarıyla denendiği kaydedilmişti. 

 Rice, İran'ı tehdit etmişti

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, uzun menzilli füze denemeleri yapan İran'ı tehdit etmişti. Rice, İran'ın dayanıklı görünmek için böylesine bir faaliyette bulunduğunu ancak "başına gelecekleri göze alması gerektiği" şeklinde küstahça ifadeler dillendirmişti. Uzun menzilli füze denemeleri konusunda açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İran'ı tehdit ederek, bu füzelerin kötü amaçla kullanılması halinde, İran'ın başına gelecekleri iyi hesaplaması gerektiğini söylemişti. "Sanıyorum ki İran, ne kadar güçlü ve sağlam olduğunu göstermeye çalışıyor. Ancak İranlılar bir şeyin farkında değiller ya da gözardı ediyorlar; herhangi bir olumsuz durumda başlarına gelecekleri göze almaları gerekiyor" şeklinde konuşan Rice, İran'ın BM Güvenlik Konseyi kararına karşı tutumuna değinerek: "Sanırım İran, tehditlerini sürdürüyor ve işte bu nedenle uluslararası kamuoyu İran'ın bu yöndeki tutkularına karşı dayanıklı olmalıdır" demişti. 

İran'a saldırı tatbikatı mı gerçekleşmişti?

Doğu Akdeniz'deki devasa askeri yığınağın sebebi neydi? Yüzlerce Amerikan savaş gemisi Ortadoğu'nun stratejik sularında toplanıp iki önemli askeri tatbikat düzenlenmişti. İkisinin de amacı, "İran nükleer varlığına yönelik saldırıya hazırlık ve petrol kaynaklarını korumak" şeklinde özetlenmişti.

Lübnan'ı tamamen kontrol etmenin çok ötesinde deniz gücünün biriktiği bölgede İsrail savaş uçaklarının Alman gemilerine ateş açmasından daha önemli gelişmeler beklenmektedir. ABD savaş filolarının yanı sıra Avrupa ülkeleri D. Akdeniz'e, 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük askeri yığınağını yaptı. 75 savaş gemisi, casus uçakları, helikopterler taşıyan iki uçak gemisi, 15 savaş gemisi, binlerce asker ve bu sayı artıyor. ABD yüzlerce gemisiyle Doğu Akdeniz, Basra Körfezi ve Kızıldeniz'de toplanıyor.

ABD Başkanı George Bush'un Fransa Cumhurbaşkanı Jaques Chirac'a söylediği; "İsrail İran nükleer tesislerine önleyici saldırı yaparsa bunu anlayışla karşılarım" ifadesini son derece ciddiye almak gerekiyor… Tatbikatın bir diğer amacı da, "bölgeye girecek nükleer malzemenin geçişini engellemek" olarak gösteriliyor. Bu amaç, her ne kadar El Kaide'nin yakında S. Arabistan ve Körfez bölgesinde saldırı yapmasının önüne geçmek olarak ifade edilse de aslında doğrudan İran'ı hedef alıyor. Tatbikata katılmayan S. Arabistan bütün güçlerini alarma geçirmiş bulunuyor. Dünyanın en büyük petrol terminalini barındıran bölgelerde olağanüstü önlemler alınıyor. Bu çerçevede askeri yığınak yapılan yerlerden birinin de Kızıldeniz olduğu biliniyor.

ABD'nin nükleer uçak gemisi USS Eisenhower da bu görevle Süveyş Kanalı'nı geçip 31 Ekim'de Kızıldeniz'e girdi. Şu Türkiye'de gazetecilerin davet edildiği, fotoğraflarının birinci sayfalarda yayınlandığı, hakkından övgüler düzülen uçak gemisi. Suudi Arabistan kıyılarında bekleyen bir diğer uçak gemisiyle buluştu. Bunlar olurken ABD'nin istihbarattan sorumlu ismi John Negroponte ise, S. Arabistan, Mısır ve İsrail başkentlerinde görüşmeler yapıyor. Doğu Akdeniz, Kızıldeniz ve Arap denizindeki askeri yığınak hayra alamet görülmüyor. Terör ihtimali, petrol ulaşımı ve Lübnan'da ateşkesin korunması gibi gerekçeler, devasa yığınağın sebebini yeterince açıklamıyor. Çünkü bütün bunlara göre oldukça orantısız bir güç birikimi var bu bölgelerde. Irak'ta ve Afganistan'da devam eden savaş da yeterli gerekçe değil. Bu ülkeler için çok özel araçlarla donatılmış mayın gemilerine ihtiyaç bulunmuyor.

Dünya petrol akışının yüzde 20'sinin yapıldığı Basra Körfezi diken üstünde. Her an öngörülmeyen bir gelişme yaşanabilir. Doğu Akdeniz, Basra Körfezi ve Kızıldeniz'de biriken stres bir şekilde patlayacak. Şaşırtıcı gelişmeler yaşayabiliriz.

Vietnam savaşı Ağustos 1964'te Tonkin Körfezi'ndeki bir destroyerine yönelik saldırı iddiasıyla başladı. Bu iddia üzerine ABD Vietnam'a saldırı kararı aldı. Ama zamanla ortaya çıktı ki, aslında böyle bir saldırı olmamıştı. Savaşı başlatmak için bir mizansendi. Bu senaryo milyonlarca Vietnamlının, on binlerce ABD askerinin ölümüyle sonuçlandı. Şimdi gözler Basra Körfezi'nde.

Olmaz demeyin! Güce dayalı politikalar, güvenlik stratejileri ve aptallık bu kadar öne çıkmışken olmayacak bir şey yok…[1] Ama bunlardan daha vahimi, emperyalist ABD ve AB ülkeleri ve İsrail'in, asıl hedefinin İran değil Türkiye olduğu gerçeği görmezden geliniyor ve AKP iktidarı şeytani senaryolara taşeronluk yapmaktan sakınmıyor!

Erdoğan'ın ortağı Zapatero, "Ortadoğu için uluslararası müdahale" istemişti! 

Hatırlanacağı gibi Erdoğan ve Zapatero, yaklaşık bir buçuk yıldır eşbaşkanlığını birlikte yürüttükleri 'medeniyetler ittifakı raporu'nu BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a sunmak için bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Gazze'de yaşananların bölge coğrafyasına olumsuz etkilerini gündeme getiren Zapatero "Yaşanan felakete artık seyirci kalamayız. AB de sessiz kalamaz ve bu durum uluslararası toplumun müdahalesini gerektiriyor." dedi. Facianın barışçı bir gelecek için durdurulması gerektiğini vurgulayan Zapatero, "Bu duruma sessiz kalınmamalı. AB ve İspanya sessiz kalmayacak eminim Türkiye de sessiz kalmayacak. Yeni girişimlerde bulunulmalı. İlk girişimi de AB'deki ortaklarımızla başlatmak istiyoruz." şeklinde konuştu. Zapatero şöyle devam etti: "AB şunu bilmeli ki, Birlik geleceğe yönelik önemli aktör olmak istiyorsa kültürler arası farklılıktan korkmamalı. Bu konuda cesur adım atmak durumundadır. Bizim amacımız barış ve güveliği sağlamaktır." Türkiye'nin AB'ye üyeliğine desteklerinin devam edeceğini ifade eden Zapatero, aralık ayında yapılacak toplantıda da müzakereler önüne hiçbir frenin konulmaması taraftarı olduğunu açıkladı. Türkiye'nin üyelik için büyük çaba harcadığının altını çizen konuk başbakan, Fin planının çözüm getirmesini umut ettiğini vurguladı.

Konuşmasında Kıbrıs sorununun çözümü için BM'nin öne sürdüğü plana KKTC'nin evet dediğini hatırlatan Erdoğan, bu durumun unutturulmaya çalışıldığını söyledi. Erdoğan, "Biz umuyoruz ki burada aklıselim galip gelir. Tek isteğimiz var, KKTC'ye uygulanan izolasyon kalksın biz limanları da havaalanlarını da açacağız." dedi. Liderler iki ülke arasında ekonomik, kültürel, sosyal ve ticaret alanında yeni gelişmeleri sağlayacak olan 'Strateji Belgesi'ni imzaladı. Bu kapsamda önde gelen 15 firma temsilcisi bir araya gelerek ekonomik ve ticari ilişkinin geliştirilmesi için çözümler arayacak.

Başbakan Erdoğan, Zapatero ile yaptığı görüşmenin ardından BM Genel Sekreteri Cofi Annan'la bir araya geldi. Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından iki lider, Feriye Lokantası'nda yine basına kapalı olan akşam yemeğine geçti. Başbakan Zapatero da yemeğe eşiyle birlikte katıldı.

 İsrail'in İran saldırısı Batı için de felaket olur

Batı, İran ile sonu kestirilemeyen, ancak korkunç sonuçlara neden olacağı kesin bir askerî karşılaşmaya doğru süratle götürülüyor. Sorunların asıl kaynağı ise İsrail!

Ehud Olmert, Tahran'ın nükleer tutkularını sakatlamak için İsrail'in nükleer bir saldırı planladığını inkâr ediyor. Bu inkâr, sızdırma ile aynı amaca hizmet ediyor: Batı kamuoyunu savaş olasılığına alıştırmak ve düzenlemek. Eğer saldırı gerçekleşirse, kaçınılmazlık havası verilerek kutsanacak. Irak'ta olduğu gibi, çerçeve şöyle olacak: Başka alternatif yoktu.

İran'ın nükleer tesislerine yönelik bir İsrail saldırısı, 1981'de Irak'ın nükleer tesislerine saldırmasındaki gibi stratejik olarak basit olmayacaktır, en azından bu tesislerin dağınık ve yeraltında olması nedeniyle. Ancak bu lojistik sorunlardan daha da önemli olan şey, bir saldırıdan doğacak muhtemel bir radyoaktif serpinti…

Batı, Müslümanların demokratik bir devlet olarak gördüğü İran'da, bir saldırıya bulaşırsa gerilimin hayal edilemeyecek bir şekilde yükselmesine hazır olmalıyız. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin yakın zamanda aldığı ambargo kararı İran'ın meydan okumasını durduramadı. Görünen o ki, Batı, Tahran'a yaklaşımında diplomatik seçeneklerin tümünü tüketmedi henüz. İsrail, askerî bir meydan okuma yoluna doğru daha fazla ilerlemeden, diplomasiye daha fazla zaman ayırmak durumunda. Aksi, hepimiz için bir felaket olur. Çünkü İran saldırısı Türkiye üzerinden yapılmaya çalışılıyor. Böylece İran'ın İsrail'den önce Türkiye'ye vurmasına zemin hazırlanıyor. Yani İsrail ve Batı, İran eliyle Türkiye'yi hizaya getirmek istiyor.

MİT Müsteşarı hangi tehlikeye dikkat çekmişti?

AKP borazanı Yeni Şafak'ın yazarı İbrahim Karagül bile isyan ediyordu: Yakın bir geçmişte yaşadığımız ekonomik krizlerin arkasında kimler vardı? Yanı başımızdaki etnik ve mezhep savaşlarının arkasında kimler durmaktaydı? 2007 yılında Türkiye sınırlarını zorlayacak krizlerin arkasında kimler sırıtmaktaydı? Dünya tehlikeli şekilde bölünüyor, kutuplaşıyor. Türkiye için bir Ürdün vizyonu, bir Yemen vizyonu öngörülüyor. Soğuk Savaş bittiğinde küresel ve bölgesel güçler pozisyonlarını yeniden tanımladı. Güvenlik stratejilerini yeniden belirledi. Türkiye ise, kendini bu güçlerin güvenlik konseptlerine hapsetti. Ne yazık ki, 1990'da hatta daha önce görmesi gerektiği gerçekleri ancak Irak işgal edildikten sonra fark edebildi. Şimdi büyük bir şok yaşıyor. 1996'da İsrail ve ABD ile birlikte bugün kurulan yeni Ortadoğu için gücünü seferber eden Türkiye, birkaç yıl sonra aslında kendi ayaklarının altını boşalttığını, kendini hedef aldığını, kendini Anadolu topraklarına hapsettiğini, üstelik bu toprakların bile güvenliğinin kalmadığını anladı. Ama çok geç anladı. On yıl önce bütün komşuları düşman olan Türkiye, şimdi sorunların kaynağının kendi dostları olduğunu, güvenlik tehditlerinin kendi müttefiklerinden geldiğini görmenin şaşkınlığı içinde bocalıyor…

Son birkaç yıl içinde, Ortadoğu'da atabildiğimiz birkaç önemli adımın dışında, 15 yıldır bütün bu krizleri besleyenlerle aynı cephede değil miyiz? Orta Afrika'dan Orta Asya'ya yayılan kriz kuşağındaki çatışmaların daha ilk dönemini yaşanıyor. Daha büyük felaketler yaklaşıyor. Hal böyle iken, en basit PKK sorununda bile müttefiklerimize bir adım attıramazken, nasıl oluyor da, bu ülkenin bütün geleceğini, kaderini hâlâ o müttefiklerin inisiyatifine terk etmeye, yarın bizleri saracak ateşi başımız önümüzde beklemeye devam edebiliyoruz? Tarihten hiç ders alınmıyor mu? AKP iktidarı bakar-kör ülkeyi nereye sürüklüyor? Çok geriye gitmeyelim: Birinci Dünya Savaşı bize ne öğretti? Ondan sonra kurulan bölgesel düzen bize ne öğretti?  Bu uyarılar çok önemli. Geç ama anlamlı. Türkiye, 90'larda yapamadığını şimdi yapabilmeli. Bütün geleceğini birkaç ülkenin bölgesel politikalarına endekslememeli. Galiplerin safında yer almış olmak bugünün dünyasında yeterli değil. Dünya tehlikeli şekilde bölünüyor, kutuplaşıyor. Bölgenin en güçlü ülkesi olan Türkiye için bir Ürdün vizyonu, bir Yemen vizyonu ölümcül sonuçlar doğuracaktır. Türkiye parçalanacaktır. Kendi siyasi ve stratejik programımızı başkalarının dış politikalarına hasretmek, işbirlikçiliktir, teslimiyetçiliktir.

CIA Ahmedinecad'a destek mi, köstek mi?

CIA öyle büyük bir operasyon yaptı ki, Aralık ayında (2006) Ahmedinecad'ı protesto gösterisine ancak 70 kişi toplayabildi! Acaba CIA: "Bütün İran Ahmedinecad yandaşı" dedirtmek için mi bunu tezgahlamıştı? Bakınız CIA'nın destek ve teşvikine rağmen sadece 80 kişi katıldı" dedirtmeye mi çalışmıştı? Öyle ya, Bir mahalle bakkalı bile böyle bir girişim başlatsa Ahmedinecad aleyhine yüzlerce insan koşacaktı!…

Tahran yönetimi uzun süredir hazırlandığı iç güvenlik operasyonlarını yazın tamamladı.. Önemli ölçüde temizlik yaptı!?

İran'dan ulaşan bilgilere göre, 5 Temmuz'da (2006) doruğa çıkan özel operasyonlarda, ABD ajanı olduğu veya CIA'ya yardım ettiği gerekçesiyle şu ana kadar gözaltına alınanların sayısı, 1.500 civarında.

300 civarında kişi ise (Önemli bir bölümü Musevi asıllı) MOSSAD ajanı oldukları öne sürülerek gözaltına alındı.

Operasyonların ağırlıklı olarak Urumiye, Tebriz ve İsfahan'da yapıldığı açıklandı.

Ahmedinecad, olası İsrail-ABD saldırısı öncesi büyük bir iç düzenleme yaptı. Böylece 50 yıldır ülkeye çöreklenen İsrail-ABD istihbaratına karşı tarihin en ağır darbesi vurulduğu havası veriliyor.

Tahran yönetiminin operasyonlar sırasında eski KGB'nin bazı mensuplarıyla da işbirliği yaptığı söyleniyor. Washington yönetimi aylarca İran'ın güçlü hava savunma sistemini nasıl alt edeceğini düşünüp duruyormuş!..

Çünkü Zayiatın hayli fazla olacağından korkuyormuş!..

Şimdi ise Amerikan uçaklarının bombalayacağı öngörülen hedeflere, füzeler için sinyali yapıştıracak adamların ve kadınların çoğu gözaltına alındığından Pentagon yönetimi kara kara düşünüyormuş!..

Füzeyle öpüşecek tespit mekanizması olmadan nereyi nasıl bombalayacağını bilemiyormuş!..

Kısacası  "Kızılderililer, Şerif'in adamlarını fena harcıyor."muş.. Üstelik Jeopolitik'in Ahmedinecad bu dönemde Ankara'nın gönlünü kazanıyormuş. Sadece İran topçusunun isabetli atışlarıyla yetinmedi, doğrudan Kuzey Irak'a girip PKK'yı vurmuş ve Türkiye'ye verdiği sözleri tutmuşmuş..

Şimdi İranlı turistleri Türkiye'ye yönlendirecek, O da Samand'ı (İran'ın ünlü otomobil, markası) Türkiye'ye sokacakmış.. İlişkiler en üst seviyedeymiş.. ABD-İsrail şimdilik sessiz bekliyormuş.

Siyonist Meir Dagan İran'daki MOSSAD ajanlarının tam listesinin Tahran yönetiminin eline teknik bir aksilik sonu geçtiği iddiasına hala inanmıyormuş…

Hala MOSSAD'da kendince derin sızıntıyı arıyormuş..

Demek sadece uydularla, teknik üstünlükle olmuyormuş!.. Bütün bunlar, İsrail'le İran'ın, girift ve gizemli işbirliğini saklamaya ve İran'ı kışkırtarak Türkiye'ye saldırtmaya yönelik sinsi ve Siyonist senaryolar olmasın!?

Jeopolitik Dergisi Ekim 2006 tarihli sayısındaki Nejat Tarakcı'nın yazısı da, şayet bilgi eksikliğinden ve yanlış yönlendirmeden kaynaklanmıyorsa, kasıtlı bir çarpıtmaca ve saptırmacadır. Çünkü Ehli Sünnet İslamlığına karşı Şii ittifakını kurmaya ve kullanmaya çalışan, ama bunu doğrudan değil dolaylı yoldan sağlamaya uğraşan bizzat İsrail olduğu sıradan araştırmacıların dahi bildiği bir hakikattir.


[1] 3.11.2006 / İbrahim Karagül / Yeni Şafak

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Ahmet AKGÜL

Ahmet AKGÜL

AHMET AKGÜL KİMDİR?

 

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocak ayında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve Yozlaştırılan “Cihat Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meal-i Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Parti’ye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 105 (yüz beş) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meal-i Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiyenin Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

Dış Politika Yazıları (I) BOP’un Temel Taşları (1988-1998)

Dış Politika Yazıları (II) Tarihin En Talihsiz Yılları (2002-2015) 

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihat Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

İslamcı Münafıklar

Milli Şuur ve Ordu

20 Yıl Öncesinden; AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

(Kadiri - Haydari Tarikatı) Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

● Teşkilatçılık (İletişim ve İşbirliği Sanatı) Mesaj ve Metod

● Milli Görüş’ün Marazlıları

● Hak Davanın Hokkabazları

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri

İsrail'in Şımarması ve Armageddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Kalkışması

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din ve Devlet Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Konularına Göre: Kur’an-ı Kerim Fihristi

Siyaset Şehveti ve AKP’nin Şerbeti (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

AKP’nin Akreplikleri (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Gaflet miydi, Hıyanet miydi?

Tahribat Ortakları: AKP’nin Arkası, MHP’nin Markası

Türkiye Tarihi Dönemeçteydi!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Muştuları ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Diktatoryası

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Başka Çare Kalmamıştı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

● İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

Türkiye'nin Erdoğan'la Sınavı ve Ukrayna Savaşı

 

Üstadımızın hazırladığı; İlköğretimden, Üniversiteye kadar öğrencilerimize inanç ve ahlâk esaslarını ve Milli-İnsani sorumluluklarını öğretecek Ders Kitapları:

● İlkokul 4-5: Çocuklar Sizin İçin Yaratılış Harikaları ve Din Ahlâkı

● Ortaokul-1: İslam; Doğal Hayat ve Güzel Ahlâktır

● Ortaokul-2: Allah'a İman ve Ahlâk Kuralları

● Ortaokul-3: Bilimin Işığında Allah’ın Varlık Kanıtları ve İslam Ahlâkı

● Lise-1: Yaratılışın Bilimsel Kanıtları

● Lise-2: İslam'ın Aydınlığı ve İmtihanın Şartları

● Lise-3: Müslüman; Güzel Ahlâk ve Sorumluluk Taşıyandır

● Lise-4: "Gençliğin Ahlâki Sorunlarına Milli Çözüm Programı"

● Üniversite-1: Yaratılış Sırları ve İslam’ın Esasları

● Üniversite-2: Allah'ın Varlığı ve İmtihanın Sırrı

● Üniversite-3: Olgun Müslümanın Hayatı ve İslam’ın Amacı

 

Üstadımızın Kitaplarından Derlenen Yeni Kitaplar:

● Ahmet Akgül’e Göre; Laiklik, Demokrasi ve Cumhuriyet Kavramları (Hazırlayan: Nevzat Gündüz)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Milliyetçilik Anlayışı (Hazırlayan: Orhan Atay)

● Ahmet Akgül’ün; Alevilik, Bektaşilik ve Şiilik Yaklaşımı (Hazırlayan: Veysel Uzun)

● Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Kemalizm’le Atatürkçülük Farkı (Hazırlayan: Ufuk Efe)

● Ahmet Akgül’e Göre; Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları (Hazırlayan: Okan Ekinci)

● Ahmet Akgül’e Göre; Genel Ahlâk Esasları ve Temel İnsan Haklarına Saygı (Hazırlayan: Fatma Betül Erişkin)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Siyonizm Saptamaları (Hazırlayan: Ali Çağıl)

● Ahmet Akgül’e Göre; Yaratılış Sırları ve İman Unsurları (Hazırlayan: Halil Yaman)

● Ahmet Akgül’e Göre; Din İstismarcıları ve Devrim Simsarları (Hazırlayan: Akın Cengiz)

● Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Tarikat Yozlaşması ve Tasavvuf İhtiyacı (Hazırlayan: Abdussamet Çağıl)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Adil Medeniyet Programları (Hazırlayan: Osman Nuri Çelik)

● Ahmet Akgül’ün; Tarih Yorumları – 2 Cilt (Hazırlayan: Kâzım Gülfidan-Halil Altuntaş)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; İlginç Anıları ve Rüyaları (Hazırlayan: Ramazan Yücel)

● Ahmet Akgül’ün; İçtihat Perspektifi ve Orijinal Projeleri (Hazırlayan: Abdullah Akgül-Ali Mert)

● Ahmet Akgül’ün; Hikmet Uyarıları ve Veciz Uyarlamaları (Hazırlayan: Neslihan Bayraktar)

● Üstat Ahmet Akgül Hocamızın; Tenkit (ve Tebrik) Yazıları – 2 Cilt (Hazırlayan: Mus’ab Eryıldız-İsmail Erkut)

● Ahmet Akgül’den; Siyaset ve Strateji Kuralları (Hazırlayan: Necati Akgül)

● Ahmet Akgül’e Göre; Yönetme ve Liderlik Sanatı (Hazırlayan: Yakup Gözübüyük)

● Ahmet Akgül’ün Saptamalarıyla; Erbakan ve İnsanlık Davası (Hazırlayan: Ahmet Cömert)

● Ahmet Akgül’e Göre; Erdoğan ve Takımının Ayarı ve Tahribatları – 3 Cilt (Hazırlayan: Nail Kızılkan-Sezai Kurt-Mehmet Sıtmapınar)

● Ahmet Akgül’e Göre; Fetullah Gülen’in Perde Arkası (Hazırlayan: Mehmet Akif Avcı)

● Ahmet Akgül’ün Gözüyle; Farklı Kesimlerden İnsan Manzaraları – 2 Cilt (Hazırlayan: Osman Eraydın)

● Ahmet Akgül Üstadımızdan; Erbakan Hoca’ya Yönelik İthamlara Yanıtlar (Hazırlayan: Necmettin Musa Bişkin)

● Ahmet Akgül'den Kahramanlık Şiirleri (Hazırlayan: İsmet Sezgin)

● Ahmet Akgül’den; Seçme Şiirler (Hazırlayan: Ömer Çağıl)

● Ahmet Akgül'den Şiirler Harmanı (Hazırlayan: Orhan Yılan)

● Ahmet Akgül'den Edep-İstikamet-Hikmet ve Hakikati Öğreten Şiirler (Hazırlayan: Yalçın Gözübüyük-Erdem Kaya)

 

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

● Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri (Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi (Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar - Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar - Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar (2 Cilt - Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

 

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
38 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Prof. Dr. Ata Atun
Koltuk Generali

İsrail’in İran Nükleer Programına Saldırısı ve Sonuçları
http://derintarihimiz.blogcu.com/israil-in-iran-nukleer-programina-saldirisi-ve-sonuclari/10923598

Sait Kaya

İsrail Başbakanı’na “Neden Yahu” diyenler
Senaryoya göre önce İsrail İran’a saldırıyor İran da buna İsrail’i ve Ortadoğu’daki ABD üslerini vurarak yanıt veriyor
http://www.ekonominingundemi.com/israil-basbakanina-neden-yahuD-diyenler-necip-turk-medyasinda-yine-yok-makale,1556.html

Erol Bilbilik

İran İsrail’le Savaş İstemiyor Savaş İsteyen İsrail
http://www.ilk-kursun.com/haber/95240 VE 82485 83730 76803 84837

Dr. Tahir Tamer Kumk

İran iLe iLişkiLerimizde ABDden izin almamız gerekMiyor
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=1159
TeRöRisT devlet_ABD ASLA bizi soykırım ile suçlayaMaz
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=1190

İsrafil K.Kumbasar

Sam Amca’nın Türkiye-İran savaşı çıkarma planları
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=5195

İsrafil K.Kumbasar

Sam Amca’nın Türkiye-İran savaşı çıkarma planları
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=5195

 İsrafil K.Kumbasar

İran gidiyor aya, bizimki ise ‘danışıklı’ kavgaya (!)
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=7062

 İsrafil K.Kumbasar

İran gidiyor aya, bizimki ise ‘danışıklı’ kavgaya (!)
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=7062

Yeniden Ergenekon
Yeniden Ergenekon
Prof. Dr. Nurullah Aydın

TÜRKİYE VE İRAN NEYLE MEŞGUL
http://www.bhaber.net/yazar/16092-turkiye-ve-iran-neyle-mesgul.html

JAPON BİLİM BAŞARISI YA TÜRKİYE!
Peki Türk akademisyenler NEYLE uğraşıyor dersiniz? NEYLE uğraşacaklar. Araştırma incelemelerle eser üreteceklerine BOL BOL Siyaset yapıp aldıkları üç beş kuruşluk ek gelirle YABANCI ÜLKE AJANLIĞI ile geçinip gidiyorlar. Onlar için Ülke kalkınma bilimsel çalışma diye bir konu YOK ki!
http://www.ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=9013&Itemid=10

İRAN’A SAVAŞ HAZIRLIĞI
http://www.ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=7473&Itemid=10

TÜRKİYE’Yİ UYUT_up İRAN’I VUR_(ma) PLANI!
http://www.ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=6714&Itemid=10

Prof. Dr. Nurullah Aydın

TÜRKİYE VE İRAN NEYLE MEŞGUL
http://www.bhaber.net/yazar/16092-turkiye-ve-iran-neyle-mesgul.html

JAPON BİLİM BAŞARISI YA TÜRKİYE!
Peki Türk akademisyenler NEYLE uğraşıyor dersiniz? NEYLE uğraşacaklar. Araştırma incelemelerle eser üreteceklerine BOL BOL Siyaset yapıp aldıkları üç beş kuruşluk ek gelirle YABANCI ÜLKE AJANLIĞI ile geçinip gidiyorlar. Onlar için Ülke kalkınma bilimsel çalışma diye bir konu YOK ki!
http://www.ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=9013&Itemid=10

İRAN’A SAVAŞ HAZIRLIĞI
http://www.ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=7473&Itemid=10

TÜRKİYE’Yİ UYUT_up İRAN’I VUR_(ma) PLANI!
http://www.ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=6714&Itemid=10

Doç. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin

Atatürk’ün Ortadoğu’da Bölgesel İşbirliği Arayışı:
http://www.kackargazetesi.com/yazar_1056__Ataturk

Doç. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin

Atatürk’ün Ortadoğu’da Bölgesel İşbirliği Arayışı:
http://www.kackargazetesi.com/yazar_1056__Ataturk

Dr. Tahir Tamer Kumkale

Şimdi de İran karıştırılıyor…
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=277
Başbakan Erdoğan İran’a mutlaka gitmelidir
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=303
Cumhurbaşkanı İran’a gitmelidir
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=45

Dr. Tahir Tamer Kumkale

Şimdi de İran karıştırılıyor…
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=277
Başbakan Erdoğan İran’a mutlaka gitmelidir
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=303
Cumhurbaşkanı İran’a gitmelidir
http://www.kumkale.net/yazi.asp?id=45

sazende

ABD, İran’ı Türkiye Üzerinden Vuracak
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=4643

sazende

ABD, İran’ı Türkiye Üzerinden Vuracak
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=4643

İsrafil Kumbasar

‘Sivil’ generallerin tedavüle soktukları yeni düşman: İran
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=5054

İsrafil Kumbasar

‘Sivil’ generallerin tedavüle soktukları yeni düşman: İran
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=5054

İsrafil K.Kumbasar

ABD, İran operasyonu için Türkiye’yi yeniden dizayn mı ediyor?
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=4625

İsrafil K.Kumbasar

ABD, İran operasyonu için Türkiye’yi yeniden dizayn mı ediyor?
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=4625

Hasan Erden

İran’ı karıştıranların esrarengiz oyun
http://www.gunisigigazetesi.net/kategori.php?id=2316

Hasan Erden

İran’ı karıştıranların esrarengiz oyun
http://www.gunisigigazetesi.net/kategori.php?id=2316

Behiç Kılıç
Behiç Kılıç
Sabahattin Önkibar

Türkiye ile İran’ı böyle savaştıracaklar!
http://www.yenimesaj.com.tr/index.php?haberno=11005722&tarih=2011-11-17

Sabahattin Önkibar

Türkiye ile İran’ı böyle savaştıracaklar!
http://www.yenimesaj.com.tr/index.php?haberno=11005722&tarih=2011-11-17

Mustafa Enez

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ
şu anki hükümet düşmese hedef İRAN ama asıl hedefte TÜRKİYE var.İsrail’in BOP projesi en büyük hedefi İSLAM olmuştur.Gerçek şudurki İsrail TÜRKİYE üzerinde bu oyunu gerçekleştiriyor. BANA GÖRE ETÖ DAVASI bir oyun sakın bu tuzağa düşmeyin.KÜRT TÜRK ARAP vs HEPSİ İSLAM KARDEŞLİĞİ NE MUTLU TÜRKÜM DEĞİL ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM
NOTT:
BU YAZIYI OKUYAN HERKES PAYLAŞSIN LÜTFEN.

Mustafa Enez

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ
şu anki hükümet düşmese hedef İRAN ama asıl hedefte TÜRKİYE var.İsrail’in BOP projesi en büyük hedefi İSLAM olmuştur.Gerçek şudurki İsrail TÜRKİYE üzerinde bu oyunu gerçekleştiriyor. BANA GÖRE ETÖ DAVASI bir oyun sakın bu tuzağa düşmeyin.KÜRT TÜRK ARAP vs HEPSİ İSLAM KARDEŞLİĞİ NE MUTLU TÜRKÜM DEĞİL ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM
NOTT:
BU YAZIYI OKUYAN HERKES PAYLAŞSIN LÜTFEN.

ERDAL ÇAKI

SIZ YAZINCA BİIR ŞEYLER DÜZELECEKMİ (BİZ DÜŞMANLARIMIZI BEKLİYORUZ )
MİLLETİ KIŞKIRTMAKTAN BAŞKA BIR ŞEY YAPMIYORSUNUZ ÇOK BİLİYORSANIZ SİZ DÜZELTİN ALLAHA İNANAMA PEYGAMBERE İNANMA KURANA İNANMA SONRA MİLLET GÖZÜNÜZÜ AÇIN DİYORSUNUZ GEÇMİŞTE TARİMİZE BIR BAKIN BENIM PADIŞAHIM BENİM HALKIM NASIL BİR MÜSLUMANMIŞ’KI ONDAN SONRA KONUŞUN VE YAZIN İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRMAYIN BİZİM ORDA BİR SOZ VAR KIRK KİŞİYİZ KIRKIMIZDA BİR BİRİMİZİ BİLİRİZ

ERDAL ÇAKI

SIZ YAZINCA BİIR ŞEYLER DÜZELECEKMİ (BİZ DÜŞMANLARIMIZI BEKLİYORUZ )
MİLLETİ KIŞKIRTMAKTAN BAŞKA BIR ŞEY YAPMIYORSUNUZ ÇOK BİLİYORSANIZ SİZ DÜZELTİN ALLAHA İNANAMA PEYGAMBERE İNANMA KURANA İNANMA SONRA MİLLET GÖZÜNÜZÜ AÇIN DİYORSUNUZ GEÇMİŞTE TARİMİZE BIR BAKIN BENIM PADIŞAHIM BENİM HALKIM NASIL BİR MÜSLUMANMIŞ’KI ONDAN SONRA KONUŞUN VE YAZIN İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRMAYIN BİZİM ORDA BİR SOZ VAR KIRK KİŞİYİZ KIRKIMIZDA BİR BİRİMİZİ BİLİRİZ

YORUMLAR

Son Yorumlar
38
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx