YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b05cecf8f6
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 1643
Dün : 26764
Bu ay : 300229
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079193
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

Erdoğan İktidarı;
GÜNEY AFRİKA KADAR BİLE OLAMAMIŞTI!

Erdoğan İktidarı; Güney Afrika Kadar Bile Olamamıştı.
5 1 vote
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
13 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Sitmapınar

Güney Afrikanın Uluslararası Adalet divanına yaptığı başvurudan bile utanmayanların, hala kahraman rolü oynamaları ne büyük bir bedbahlık ve zillettir..

Rahman ve Rahim Allahın Adıyla!

Eğer Allah, onlarda (bu insan görünümlü hayvan takımında) bir hayır görseydi muhakkak onlara (Kur’ani gerçekleri dinletip) işittirirdi. (Gerçi) İşittirseydi bile, (Hakk davaya) arka dönen (dönekler) olarak (yine) yüz çevirirlerdi.

Enfal Suresi :23

Mus'ab Eryıldız

UAD Statüsü, bir devletin ayrı bir dava açmaksızın mevcut bir davaya katılma yolunu izlemesini mümkün kılmaktadır.

Onlarca yıldan sonra bir siyasi yapı olarak İsrail’in gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı sorumluluğunun hukuken tescil edilebilmesi imkânı doğmuş, İsrail’in sorumluluğuna giden yol açılmıştır.

Buna rağmen ve maalesef Erdoğan iktidarı, bu girişime öncülük yapması gerekirken, resmen ve alenen Venezuela gibi bir destek katkısı bile sunamamıştır.

Soykırım Sözleşmesi’ne 1950’den beri taraf olan Türkiye’nin de bu davaya katılması lazımdır. Ancak, bugüne kadar bu yönde herhangi bir girişimde bile bulunulmamıştır.

Çünkü Erdoğan iktidarı ciddi ve netice verici icraatlarla değil, kof edebiyatla uğraşmaktadır.

Saffet

Siyonist İsrail Yenilmiştir!
Dünyanın gözünün içine baka baka soykırım yapan israil uluslar arası arenada haksız olduğu Lahey kararlarıyla kanıtlanmıştı.Asıl sorun mahkemeyi açan G.Afrika müslüman ülke yöneticilerine insanlık dersi vermesi.Bu kararlardan sonra bilgi Müslüman ülke yöneticilerini tavrı değişecekmi yoksa hala kendi yönetimlerinin geleceğini belirleyen İsrail küresel sisteminin bir parçası olmaya devammı edecek göreceğiz. Ancak ne olursa olsun artık İsrail’in öyle çok da büyütülecek bir güç olmadığı dokunulmazlık zırhını Şanlı Hamas direnişi delmiştir.Hemde öyle bir deldi ki İsrail askerleri cinnet çığlıkları atarak intihar eylemleri artmıştır. Ve artık Siyonist İsrail devletinin hem madden hem manen vicdanlarda yıkımı yaşanmaktadır.
Bu süreçde ülke yöneticileri tarafını seçmekte belkide geleceğini belirlemektedir.
Ancak ne olursa olsun Allah nurunu tamamlayacak yeni bir devrim çok yakında yaşanacaktır İnşaAllah..

Saf 7
İslam’a çağrıldığı halde (sorumluluktan ve sıkıntıdan kaçmak ve Hakk’tan kaytarmak üzere; “Kur’an ve Müslüman; öyle devlet, siyaset ve adalet işine karışmaz” diyerek) Allah’ın üstüne yalan ve iftira atanlardan daha zalim kim olabilir? Allah böylesi zalimleri asla hidayete eriştirmeyecek (doğru ve huzurlu yola yönlendirmeyecek)tir.

Saf 8
Onlar, Allah’ın nurunu ağızlarıyla (kuru laf kalabalığıyla) söndürmek istemektedirler. Oysa Allah, Kendi nurunu tamama (başarıya) eriştirecektir; kâfirler hoş görmese bile (Kur’an’ın Adil Düzenini yerleştirip yürütecektir).

https://www.mealikerim.com/

CANDAN

Güney Afrika’nın Tel Aviv’e karşı sunduğu, İsrail’i Gazze halkına karşı savaş suçları ve soykırım işlemekle suçlayan şikâyeti Türkiye tarafından ivedilikle desteklenmeli ve Güney Afrika’nın yanında yer almalıdır

Veysel

7 Ekim 2023 tarihinden beri dünya gündeminde olan Şanlı Aksa Tufanı harekatı ve bu harekata kahpece direnmeye çalışırken soykırım yapan İsrail’in yaptıkları tüm dünyada insanları sokağa dökmüş, yaşanan ihlallere karşı her ortamda seslerin yükselmesine neden olmuştu. Öte yandan uzun yıllardır Doğu Türkistan’da insanlık tarihinin görmediği zulümler Çin tarafından işlenirken; yine tüm dünyada, her milletten ve inançtan insanlar duruma isyan bayrağı çekmişti. Ancak ülkemize gelince durum farklı bir hal almış durumda. Ülkemizin camilerine gidenler, bir yerde savaş olduğunu bilse de kimler arasında olduğunu bilememekte maalesef. Çünkü tüm hutbelerde, “Allah’ım mazlumlara yardım eyle, zalimleri kahreyle” diye dua edilirken; kim zalim, kim mazlum, kim işbirlikçi, kim gemilerle destekçi anlatılmamakta. Hele Doğu Türkistan meselesinde neden tavır alınmadığına dair mecliste çıkan bir tartışmada sözde “Türk Milliyetçisi” bir zevat; “Ne yapalım? Savaşalım mı?” diye zırvalarken kimseden tıs bile çıkmamıştı. Demek ki paratoner çalışmış, halk enerji biriktirip gaza gelmesin diye gazı çekilmiş ve AKP görevini yapmıştı. Tabi bu aklı kıt kafaların şu meşhur sözü unuttukları açıktı: Allah imhal eder yani mühlet verir ama ihmal etmezdi. Ve inşallah bizler de yakında bu gerçeği tüm açıklığıyla görecektik.

Necmiye
  • Erdoğan iktidarının, Güney Afrika’nın bu onurlu ve sorumlu tavrından utanması ve ibret alması lazımdı.
  • Siz, kendi nefislerine zulmedenlerin yerleştikleri mevkilerde oturmuş (ve iktidar sahibi olmuş)tunuz. (Hakk’tan saptıkları için) Onlara ne yaptığımız (ve nasıl davrandığımız) da size açıklanmıştı ve size örnekler de aktarmıştık. (Ama siz ibret almamıştınız.)
  • 14:46
  •  
  • Gerçek şu ki, onlar (zalimler ve hainler, mü’minlere ve İslami girişimlere karşı) hileli planlar kurdular (ve kuracaklardır). Oysa eğer onların (şeytani) hile ve hazırlıkları, dağları yerinden oynatıp kaydıracak (zelzeleler oluşturacak derecede bugün nükleer silahlara ve teknolojik imkânlara dayanmış) olsa bile, Allah katında da (kesinlikle onları boşa çıkaracak ve etkisiz kılacak kudret) planları ve programları vardır! (Allah zalim güçlerin mekir ve tuzaklarını kendi başlarına saracaktır.)
  • 14:47
  •  
  • Sakın ha, Allah’ı; elçilerine (ve Hakk davetçilerine) verdiği sözden (ve zafer va’adinden) dönecek sanma(yın). Gerçekten Allah Azîz’dir, İntikam sahibidir. (Ey zalimler ve hainler, sizin de zulüm ve hıyanetlerinizin hesabını soracak, saltanatınızı yıkacaktır.)

Ey dindar kahraman ve onun zulmüne munafikligina hala kılıf uydurma peşinde koşan belamlar… Müminlerin müminlere veya mazlum kimselere karşı hile yapması ve bir liderin milletini aldatması, ve iki yüzlü davranması münafıklık alametidir..
Artık devran Adil olanların devranı olacaktır…. Taktığınız maskeler düşüyor..

Osman Nuri

Erdoğan İktidarı, Güney Afrika kadar bile olamamıştı … Olamaz… Çünkü niyeti bozuk , niyet bozuk olunca amelide bozuk oluyor.
Niyeti ve ameli bozuk olmasa ;
İsrail ile normalleşme anlaşması yapar mıydı?!!

İsrail’e hergün şu an 9-10 gemi hem yardım hem ticaret yapar mıydı?!

İsrail ile tüm ilişkilerini aynıyla devam ettirir miydi?!!

İsrail’in katliamına soykırımına sadece kınama ve laf edebiyatı yapmakla kalır mıydı?!!

Ülkesinin insanlarını çöpten ekmek toplar hale getiren, icralık olmasını sağlayan, ahlaksızlıkları hat safhaya çıkaran kanunlara imza atan, sadece kendini düşünen, görüntüde insan kılıklı , hakikatta belhum adal olan bu zattan başka bişey beklemek ahmaklık olmaz mı?!! Aziz Erbakan Hocamız gibi bir Kutlu Lidere ihanet edenden ne beklenir ki başka?!!

SAFF SURESİ 8. AYET
Onlar, Allah’ın nurunu ağızlarıyla (kuru laf kalabalığıyla) söndürmek istemektedirler. Oysa Allah, Kendi nurunu tamama (başarıya) eriştirecektir; kâfirler hoş görmese bile (Kur’an’ın Adil Düzenini yerleştirip yürütecektir).

Necmettin

Gavur kadar haysiyeti,yokmuş din satanların
Hak batılı karıştırıp,işi özden bozanın
Mümin mazlum katledenle,iş tutarmış kansızlar
Pek yakın devrilecek,siyon-piyon kazanın!..

Cihat

Şimdi duyarlı insanlarımıza sesleniyoruz:

• Hiç mi onurunuza ve vicdani duygunuza dokunmuyor? Niye hâlâ sessiz ve tepkisiz duruyorsunuz?

• Hiç mi gençliğimizi ve geleceğimizi düşünmüyorsunuz?

• Sn. Recep Tayyip iktidarının ve ihtiraslarının hatırına, ülkenizi ve ahiretinizi nasıl tehlikeye atıyorsunuz?

• Ve ey CHP ve İYİ Parti, ey Davutoğlu ve Babacan! Sizler niye susuyorsunuz, niye bu acı ve alçaltıcı gerçekleri hiç gündeme taşımıyor ve tartışmıyorsunuz? Çünkü siz de bu ahlâksızlıkları ve Haçlı AB dayatmalarını savunuyorsunuz. Hatta bu rezalet anlaşmalarının altında imzalarınız bulunuyor. Yazıklar olsun!

Bu hıyanet şebekesi dağılırken şebeklerin yaygarası da işe yaramayacaktır!

Kur’an’ı inkârcılarla, Onu istismarcıların ortak inancı; Demokratur Diktasıdır… Ortak Tanrıları ise Haçlı Batı Sevdası ve Siyonist Odaklardır!

CHP zihniyeti inkârcılığı, AKP tıyneti ise istismarcılığı esas alsa da, aslında “görünüşleri” farklı, ama “görüşleri=temel zihniyetleri” aynı olan siyasi yapılanmalardır. Bugünkü CHP’nin Atatürk’le, AKP’nin ise Erbakan’la istismar dışında hiçbir alâkaları olmadığını da özellikle hatırlatmak lazımdır. Lütfen dikkat edin;

Türkiye’nin tuzağa çekildiğini artık anlamak lazımdır. Türk milleti kilise açıp cami yıkan ahlâksızların kapanındadır. Bunlar sırf tertemiz mü’min duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Camii’ni bile kullanacaklardır. Çünkü bunların freni patlamış, başkanlık hırsı, bölünme hesabı, Türklüğü yok etme amacı akıllarını başlarından almıştır…

Necati Akgül

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin resmi bir başvuruyla Siyonist ve Terörist İsrail’i sistemli ve istemli soykırım yaptığı için Uluslararası Adalet Divanı’na taşıması; Dünya kamuoyu vicdanına tercüman olmuş ve İsrail’in açıkça ve alçakça suçlarının resmiyet kazanması bakımından önemli ve etkili siyasi sonuçları olacaktır.
Siyonist ve Terörist İsrail “Gazze’deki Filistinlileri yok etmek” amacıyla sistemli ve istemli soykırım yaparken, Güney Afrika kadar bile olamayan, Afrika’nın bu onurlu ve sorumlu tavrından utanıp ibret almayan, kurusıkı laflarla halkımızı avutup oyalamak dışında, İsrail’in vahşetini önlemeye yönelik hiçbir ciddi ve cesaretli adımı atamayan, Erdoğan İktidarına;
YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN!
“Ve onları seyret ki; (zalimlerin hezimetini ve acı akıbetini, mücahit mü’minlerin ise galibiyet ve hâkimiyetini) yakında göreceklerdir.” (Sâffât Suresi175. Ayet)

HASAN Ç.

İsrail soykırım yapıyordu, dünyanın gözü önünde soykırım yapıyordu. İslam ülkelerinin işbirlikçi liderleri İsraile destek vermekte, yada sessiz kalmaktaydı. Güney Afrika Devlet Başkanı sessiz kalamadı ve uluslar arası adalet divanına(UAD) suç duyurusunda bulundu,yani bir adım attı. Beklerdik ki en azından bu adımı bizim devlet yöneticilerimiz yapsınlardı. Ama ne yazık ki onlar israil soykırım yaparken dahi israille ticaret halindeydi, 900 gemiyle İsrail’e çelik silah , barut, yiyecek içlik vs göndermekteydi. En azından en azından bu dönemde bir tepki anlamında ticaretinizi kesseydiniz bari en azından. Müsiad Üyesi işadamları hatta devlet yöneticilerinin yakınlarının bile gemilerinin olduğu iddiaları var sosyal medyada, İsrail’e gemi gemi destek vermekteydiler. Bu halk gözünü bu kadar neden kapar gerçeklere, iktidar partisi ve ona destek veren cemaat ve dernekler mitinglerle tepkilerini koymaya veya halkın gazını almaya çalışıyorlardı. İktidar partisi zarar görmesin diye. Tayyip Erdoğan’ı şiddetle destekleyen ünlüler boykot yapalım diye halkı yönlendrimeye çalışıyorlardı, asıl boykotu destek verdikleri liderlere yapsalardı çok daha etkili sonuçlar alınabilirdi oysa ki. Bu kimselerle ilgili Sebe 31 32 33 ayetlerde bu kimselerin ahretteki halleri anlatılmış.
ilgili ayetlerin mealine http://www.mealikerim.com adresinden bakılabilir.

İsrail’e giden gemilerdeki ürünlerle ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
https://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/siyonistlerin-gazze-katliami-boyunca-erdogan-iktidarinin-israile-silah-ve-gida-yollamasi/

yazının başlığı da aslında her şeyi çok güzel özetlemiş. Erdoğan İktidarı; GÜNEY AFRİKA KADAR BİLE OLAMAMIŞTI! Birde şu başlık bu olayı özetliyordu; SN. ERDOĞAN; SÖZDE NEYE KARŞI ÇIKIYORSA,ÖZDE ONUN HİZMETKÂRIYDI!

Filistin denilince akla hemen Erbakan Hoca iktidarda iken İsrail’in Gazze’ye tek bir mermi dahi sıkamadığı akla gelmektedir. Ha birde Türk askerini Filistin’e göndermişti. Efsane Başbakan Gerçek Kahraman Aziz Erbakan Hocamızdan Başkası değildir olamazda. Vesselam.
 
Filistin
Başbakanı İsmail Haniye, “11 aylık
Milli Görüş iktidarında İsrail Gazze’ye tek bir mermi dahi atmaya cesaret
edemedi” demişti.
 
Başbakan Erbakan imzasıyla,
Filistin’e Türk askeri gönderilmesine ilişkin alınan karar tarihi; 20 Şubat
1997.

https://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/filistinde-buyuk-bayramin-buyulu-baslangici/

Elif Çağıl

Siyonizm planlarını uyguladığını ve hedefine ulaştığını zannededursun kendi sonunu hazırladığının farkında degildi.Artık tüm dünya
uyandı Elhamdülillah…Beklenen mutlu ve kutlu günlere her gecen gün daha çok yaklaşmaktayız…

Mücahit Dinç

AKP ve İSRAİL SONUNU HAZIRLIYOR!

Hamas’ın başlattığı kurtuluş mücadelesi;
Bütün dünyaya Siyonistlerin ve AKP’nin gerçek yüzünü gösterdi elhamdülillah.

AKP’nin kendi çıkardıkları kanun hükmünde kararnameler ile Türkiye’nin iki yüksek mahkemesi birbirlerinin aldığı kararları “takmam” demiş üstelik bu yargıçların çoğunluğu AKP Hükümeti atamıştı.
Ardından anayasaya uymayan AKP Hükümeti, dikdatörlüğünü tescillemişti.
Türkiye tarihinde daha önce hiç yaşanmamış bir “saçmalık” daha AKP döneminde yaşanmıştı!

Türkiye’de yaşanılacak olan zihniyet değişimi, terayağından kıl çeker gibi kolay ve herkesin hayretle izleyeceği şekilde yaşanılacak. Adalet, kış uykusundan uyanacak ve herkes hak ettiğini bulacak İnşAllah.

İsrail hukuktan değil güçten anlar!

Dünya’yı yöneten Siyonistler, bütün insanlığı tamamen kendi köleleri haline getirmek isterken;
Hamas’lı mücahidlerin Gazze’de ve Han Yunus’ta İsrail Ordusu ve destekçilerini çaresiz bıraktı!
Gazze’de ateşkes yapmaya mecbur kalan İsrail, bu hezimetin üzerini kapatmak için Gazze’nin Güneyinde ki Refah’ta katliamlar yapmaya başladı.
Mazlumun ahı arşa ulaştı!
İsrail’in en büyük destekçisi BOP Eşbaşkanı düştüğü zaman, Milli Çözüm iktidarı;
İsrail’in anladığı dilden konuşacaktır.
Zalimler, dünyada rezil ahirette perişan olacaktır İnşAllah.
Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!

Ali ÇAĞIL - İHL ve Kamu Yönetimi Mezunu

Ali ÇAĞIL - İHL ve Kamu Yönetimi Mezunu

YORUMLAR

Son Yorumlar
13
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx