YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b01e07d39f
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 1465
Dün : 26764
Bu ay : 300051
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079015
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

BİZİM ATATÜRK KİTABI NE MAKSATLA HAZIRLANDI?

Bu Kitap Ne Maksatla Hazırlandı?
5 1 vote
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
11 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah İ.

“Bir kısım insanlar kendi dinsizliklerini, din düşmanlıklarını Atatürk üzerinde yürütmeye çalıştılar.

Bir kısım din istismarcıları da “Atatürk’ün dinsiz düzeninden sizi biz kurtaracağız” diye Milletimizi Amerika’ya Avrupa’ya ılımlı islam ile uşak yapmak istediler.
Bu iki kesim birbirine zıt gibi görünse de aynı merkezlere hizmet etmektedir.”

Ahmet Akgül yıllar önceki bu tespiti, “Bizim Atatürk” kitabına olan ihtiyacı özetlemekteydi ve toplum kesimlerinin hem Devletiyle hem de birbiriyle barışması ve birlikte olması açısından hayati bir tespitti.

Ali Çağıl.

Bu kitap farklı çevrelerin, Milli birlik ve beraberliğin son yüzyıldaki en kuvvetli çimentosu yerindedir.
Hemen hemen her çevreden sevenleri bulunan Milli Kahraman Atatürk’ün gerçek kişiliğini; din, vatan, millet sevda ve şuurunu yalın halde anlatan ve kutupları birleştiren en önemli eserlerin başındadır. Artık her camianın Atatürk istismarından şikayetçi olduğu günümüzde bu kitap en önemli ayraç yerindedir.
İşte bu eserin müellifi Ahmet Akgül Hocamız tam da bu noktada milli birlik-beraberlik, bağımsızlık noktasında kutup vazifesini yerine getirmiştir. Bizler yeni bir devri şekillendirecek bilgi ve birikimin sahibi Üstadımızı Adil Bir Düzenin ve dünyanın kurulmasının da kutbu olması dilek ve temennisiyle hürmetle selamlıyoruz..

Saffet

BİZİM ATATÜRK KİTABIMIZIN TAKDİM KISMINDAN

Toplumların tarihinde; ismi anıldıkça ve resmine bakıldıkça kendi geçmişlerini hatırlatan, millet olma bilincini diri tutan… Ülkelerini ve değerlerini korumaya ve geleceklerini kurmaya çalışırken; hem tehdit unsurlarını ve potansiyeldüşmanlarını, hem de ümit kapısını ve dostlarını tanıtan “sembol şahsiyetler” vardır.
işte bizim için de, Atatürk bu konumdadır.
Ancak, toplumların yakın geçmişinde böylesine önemli bir rol oynayan ve ülkenin geleceğini şekillendirecek prensip ve projelerortaya koyan… Hatta Mustafa Kemal gibi köklü devrimler yapıp; kalıcı sistemlerin ve akılcı siyasetlerin temellerini atan ve milletin kalbinde manevi bir makam tutan yüksek şahsiyetler için; iki önemli tehlike bulunmaktadır:
1
Böylesi kimselere duyulan sevgi ve güveni istismar ve suistimal etmek isteyen düşman güçlerin veyerli işbirlikçilerin; bu kahramanları kendi çıkarlarına uygun olarak çok farklı bir sıfat ve statüye sokmaları ve Onun hizmet ve hatırasını kendi sömürge ve sindirme düzenlerine alet etmeğe kalkışmaları.
2
Veya O Zatın, her insanda bulunabilecek şahsi zaaflarını ve beşeri taraflarını oldukça büyüterek; tarihi ve talihli başarılarını, ileriyi gören ve topluma yön veren bakış açılarını ise küçümseyerek… Hatta, artık zamanın değiştiğinive o fikirlerin eskidiğini öne sürerek, bu simge şahsiyetleri devre dışı bırakmaya çalışmaları.

Mus'ab Eryıldız

Üstad Ahmet Akgül Hocamız “Bizim Atatürk Kitabı” ile toplumun farklı, hatta aykırı kesimleri arasında bir köprü oluşturmuşlardır. Bu konuda Üstad Ahmet Akgül Hocamızın “kitapları, makaleleri, konferansları, Tv-Radyo programları” toplumumuzda kemikleşen ön yargıların ve yanlış algıların yerleştirilmesi sonucunda zıt kutupların birbirine kırdırılması planları boşa çıkartılmıştır.
Böylece ülkemizde, çok ihtiyaç duyulan bir barış ve bereket ortamına zemin hazırlanmıştır. 
“BİZİM ATATÜRK” yaklaşımı bu kadar büyük bir öneme sahipken, ilk etapta neredeyse her kesimde tepkiler almış olmasına rağmen Üstadımızın yılmadan ısrarla devam etmiş olmaları hem (Atatürk konusunda hiçbir olumsuz sözü bulunmayan) Aziz Erbakan Hocamızın ruhunu şad etmiş hem de Yeni bir Dünyaya öncülük yapma sevdasıyla Mustafa Kemal’i sevenlerin ve sahiplenenlere eşsiz bir vizyon görünmüştür. 
Yani bu kitap, tarihi bir ihtiyacın ve milli birliğe yönelik samimi bir amacın sonucu ortaya çıkmıştır. Ve toplumda hayırlı yönde tarihi bir dönüşüme vesile olmuştur. 
Yakın zamanda Üstad Ahmet Akgül Hocamızın bu kıymetli çalışmaları altın harflerle yazılacaktır inşallah.  

Elvide

Bizim Atatürk kitabını öncelikle, Atatürk ‘ü sevenlerin, vatanını milletini sevenlerin ve değer verenlerin okuması gereken bir kitap tır.
Bilgiyi dogru yerden öğrenmek insana şeref katar.

Mücahit Dinç

Türk ve Kürt ırkçınalarına,
Atatürk düşmanı katı ve ılımlı islamcılara,
Atatürk istismarcısı dinsiz Kemalistlere,
Milliyetçilik istismarı yapan, makam sevdalılarına,
Ve bizi ayırmak isteyen Siyonist, Emperyalist ve Masonlara inat!
Milli Çözüm, köprü vazifesi görmeye devam edecek..
Dünyaya adalet getirecek olan Türk milleti;
Özüne dönecek, bir olacak, birlik olacak!
Yeni Adil Bir Dünyanın kurulmasına öncü olacak! Zalimler ve hainler ise öfkeden parmaklarını ısıracak!

“Savaş değil, barış!
Çatışma değil, diyalog!
Çifte standart değil, adalet!
Üstünlük değil, eşitlik!
Sömürü değil, âdil düzen!
Baskı ve tahakküm değil, insan hakları!”
Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

Yurtta Sulh, Cihanda Sulh!
Gazi Mustafa Kemal Atatürk!

HASAN Ç.

İslamcı olduğu düşünülen ve ya İslamcı olduklarını söyleyen kesimler ATATÜRK’ün hep din düşmanı olduğunu öne sürerek düşmanlık beslediler ve insanların düşman olması yönünde telkinde bulundular, Kendisini Atatürkçü gösteren kesimlerde Atatürk’ü dine karşı, din dışı gibi göstererek veya putlaştırarak insanların ona düşman olmasına sebebiyet verdiler.

Ne hikmetse bütün bu kesimler, büyük çoğunluğu inançlı olan bu halkın hep Atatürk’e düşman olmalarını istediler. Bu halkın Atatürk’ü tanımasını ve sevmesini istemediler, ki bu halk TAM BAĞIMSIZLIK İÇİN MÜCADELE ETMESİN, Kİ O ZAMAN gerçekleştiremedikleri kendilerine uşak olan bir Türkiye’yi kurabilsinler. Onların SEVR’i gerçekleştirmelerine yardımcı olacak insanlar ülkeyi yönetsinler. Bu konuda da oldukça başarılı oldukları söylenebilir.

Onların bu oyunlarını Üstad Ahmet Akgül Hoca bozdu ve Gerçek Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü anlattı, yazdı ve konuştu. Halkın Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü, gerçek laikliği, demokrasiyi ve cumhuriyeti anlamaları için kitaplar konferanslar verdi.

Enbiyâ 18
Hayır, doğrusu Biz Hakkı Bâtılın üstüne fırlatırız, O da onun beynini darmadağın-mahvedip bitirir. (Ardından) Bir de bakarsın ki, o (bâtıl ve barbar rejimler, zalimler ve işbirlikçiler yıkılıp) yok olup gitmiştir. (Allah’a karşı; “sözünde durmaz, süper güçlerle başa çıkamaz” gibi zanlardan ve) nitelendirdiğiniz yakışıksız sıfatlardan dolayı yazıklar olsun size! [Not: Beyni parçalanan ve fikriyatı boşa çıkarılan bâtıl ve barbar sistemin, geri kalan görkemli gövdesinin çökmesi ve çözülmesi artık kolay ve kaçınılmaz olacaktır.]

https://www.mealikerim.com/21/enbiya/18

Bizim babalarımız yada dedelerimiz vefat ettiği zaman bize miras bıraktıkları zaman arkalarından rahmet okuruz, Hay Allah razı olsun bu evi, bu arsayı, bu bahçeyi bıraktılar bize de rahat ettik deriz. Ya hu en azından ATATÜRK BİZE BİR VATAN BIRAKTI, diye düşünerek bırakın düşmanlığı, minnetle şükranla anmak lazım gelmez mi ?

Gerçek ATATÜRKÜ ANLAMAK İÇİN “BİZİM ATATÜRK” kitabını mutlaka temin edip okumak gerekir.

Osman Nuri

Milli Çözüm bir köprüdür ve zıtlaşmış kutuplar arasında bir denge unsurudur:

1- İslam ve Şeriat düşmanlarıyla, Laiklik ve Demokrasi karşıtları arasında bir köprü lazımdı.

2- Osmanlı yönetimine ve sistemine karşı oluşan gereksiz ve temelsiz nefret duygularıyla, körü körüne bir Cumhuriyet gıcıklığı arasında bir irtibat köprüsüne ihtiyaç vardı.

3- Batılılaşma adına imanî ve ahlâki yozlaşma ile, Dini taassup ve yobazlaşma arasında, doğru ve doğrultucu bir denge unsuru ortaya çıkmalıydı.

4- Aşırı ve ahlâk aşındırıcı bir DÜNYEVİLEŞME ile, yanlış ve yararsız bir MÜNZEVİLEŞME arasında, insan olmanın onuruna ve İslam şuuruna uygun bir orta yol bulunmalıydı.

5- Medeni, modern ve mutlu, ama inançlı ve insancıl bir hayat tarzına karşı çıkanlarla, başını örten ve tesettüre riayet edenlere sataşıp saldıranlar arasındaki buzlar eritilmeye çalışılmalıydı.

6- Atatürk’ü tabulaştıranlarla, Din düşmanı sanıp küstahça bulaşanlar arasında bir denge unsuru aranmalıydı.

7- Alevilerle Sünnilerin ayrılık ve aykırılık noktalarını kaşıyıp kutuplaştırmak yerine, yapıcı ve yapıştırıcı bir anlayışın yaygınlaştırılması şarttı.

8- Siyasette kısır sağcı-solcu çekişmelerine ve ülke çıkarlarını Siyonist emperyalizme peşkeş çekmelerine karşı tamamen milli ve insani temellere dayalı ADİL DÜZEN sistemi oluşturulmalı, savunulmalı ve topluma tanıtılmalıydı.

9- Dışlayıcı ve düşmanlaştırıcı IRKÇILIK saplantısı yerine Müspet Milliyetçiliğin, yüksek şuurlu bir İslam kardeşliğinin ve samimi bir şefkat duygusuyla yaratılışta insan eşitliğinin öne çıkarılması bir ihtiyaçtı.

10- Peygamber sünneti diye şekilci ve taklitçi bir kolaycılığın yanlışlığı ve yararsızlığı yanında, Hz. Resulüllah’ı tamamen devre dışı bırakıcı bir sapkınlığın da tehlike ve tahribatlarını vurgulamak kaçınılmazdı.

İşte Milli Çözüm, bu çok zor ama lüzumlu ihtiyaçların ve kutlu amaçların sağlam ve sarsılmaz köprüsü ve denge unsuru olmak niyeti ve gayretiyle yola çıkmıştır.

(https://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/milli-cozum-kiskirtici-kutuplar-arasinda-anlayis-ve-baris-koprusudur/ )

Ve hep birlikte görüyoruz ki Milli Çözüm bu gayretlerinde başarılı olduğu başarıya ulaşıyor olduğunu anlıyoruz görüyoruz.

MÜCADELE SURESİ 21. AYET

(Unutmayınız ki) Allah, “muhakkak Ben ve Elçilerim galip geleceğiz” diye yazmış (ve kararlaştırmış)tır. (Allah’ın partisi ve Kur’an’ın takipçisi olanlar mutlaka kazanacak ve başarıya ulaşacaklardır.) Gerçekten Allah, en büyük Kuvvet sahibidir, Güçlü ve Üstün olandır.

Belemir B.

Bir kaynaktan abartılı, uydurma hikayeler ve zanlarla bahsedilen Atatürk ile dindar sayilan kesimin anlattığı yergi ile bahsedilen Atatürk arasında sıkışmıştı bilgilerimiz. Ne tarafa dönsek yanlış gibiydi. Bilgiyi doğru kaynaktan alabilmek öyle değerli ki.

Veysel

Milli Çözüm özün özüdür buyurmuştu Üstadımız. İşte bu yaşanan da bunun ispatıdır. Bize lazım olan ve aslında bizim olan ne varsa değinip, anlatıp ve bilgilendirmiştir. Kıymetini bilene ne mutlu!

Necmiye

Maalesef yıllarca başta Atatürk olmak üzere tüm tarihimiz bize yalan ve yanlış anlatıldı.
Bizim Atatürk kitabıyla tüm bakış açımız değişti. Ve toplumdaki ortamlarda bizlere siz nasıl muslumansınız Atatürkü duanıza ekliyorsunuz, ben o duanıza âmin demedim bilin diyen, ama mevcut hükumet kazansın diye hatimler okuyan, bir toplum,
Okumayan duyduğuna inanan, köle bir toplum.
Allah Ahmet Akgül Hocamızdan razı olsun başta meali kerim olmak üzere tüm konularda bakış açımızı ufkumuzu öyle actiki sonsuz teşekkür ve minnettarlığımızı sunarım.

Ömer Ali Koçak

Ömer Ali Koçak

YORUMLAR

Son Yorumlar
11
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx