YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
661b11496a33d
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 6 1 9
Bugün : 2080
Dün : 26764
Bu ay : 300666
Geçen ay : 453014
Toplam : 23079630
IP'niz : 3.238.235.248

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

SONUN BAŞLANGICI VE ERDOĞAN'IN TELAŞI

SONUN BAŞLANGICI
VE ERDOĞAN'IN TELAŞI

Sonun Başlangıcı Ve Erdoğan'ın Telaşı
5 1 vote
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
9 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mus'ab Eryıldız

AKP’nin İsrail’le yaptığı ticaretin, Filistin’e ihanet boyutunda olduğunu ispatlayan girişim Saadet Partisi tarafında yapılmıştı. Artık Cumhur ittifakının ve taraftarının kuyruklarını kısmaktan başka alternatifleri kalmamıştı. Bu zillet inşallah onlara yetecekti.

Makalemizde geçen konuyla ilgili bölüm “Saadet Partisi’nin; Türkiye’nin İsrail’e gönderdiği malzemelerin içeriğini, miktarını ve Gazze katliamına etkilerini belirlemeye yönelik araştırma önergesinin TBMM’de AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesi, Cumhur İttifakı’nın İsrail ile suç ortaklığını gün yüzüne çıkarmıştı. 
Güya dindar ve duyarlı sanılan YRP’nin ve HÜDA PAR’ın bu konulardaki sessizliği ve iktidara yönelik tepkisizliği ise riyakârlık ve münafıklığın daniskasıydı.”

Evet, olayları böylesine mükemmel ve tam analiz edebilmek ancak üstün bir bilgeliğin sonucuydu. 

Makalemizi okuduktan sonra ülkemizde ferasetin, hikmetin, milli bakışın, Milli Görüşün kaynağının Üstad Ahmet Akgül Hocamız olduğunu anlamamak ahmaklık değilse kuru bir inadın/inkarın sonucu olsa gerek.    

AYM Başkanı Zühtü Arslan, Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan’ın katıldığı etkinlikte ki konuşmalarında “Elbette Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını ve Anayasa hükümlerine ilişkin yorumunu beğenmeyebilir, bunlara katılmayabiliriz. Ancak bir hukuk devletinde, katılmasa da bu kararlara uyulması anayasal bir zorunluluktur…” açıklaması ve “Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, iyileşince yine aynı şeyi yapar. Siz en iyisi üzerindeki derviş hırkasını çıkarın ki, benim gibi kuşlar bundan sonra ona aldanmasın!” konulu hikayesi; ülkemizin, Siyonizm ve işbirlikçilerinden kurtuluşunun ve Milli Görüş=Milli Çözüm şuuruna geçişinin göstergesiydi. 

Mustafa yaprakcı

Haim nahum planını adım adım uygulayan Akp iktidarı ve ortağı ülkemizi İsrail’e vilayet yapmanın son virajlarını dönerken, devletin temellerini oynatmaya çalışmaktaydı. Ancak unuttukları ve hesaba katmadıkları bir husus vardı; Tarihin akışı içerisindeki en büyük devrim olan ve hızla yaklaşan Erbakan devrimi yaklaşmaktaydı. Milleti rahatlıkla kandırdıklarını ve tüm şer şebekesinin yanlarında ve arkalarında olduğunu düşünerek özgüven sarhoşlukları içerisinde şımarırlarken rahmaniler, mazlumlar ve onurlu yaşamak isteyen garibanların ahı ile beraber artık bu sefer insanlığı saadet iklimine taşıyacak olan Milli Çözüm vardı. Merhum Erbakan Hocamız böylesine birlik olan şeytanın şaheserini devirmek için tüm hazırlıkları yaparken, kendisinden sonrasına birisini yetiştirmemek yada tüm çalışmaların boşa gitmesini hesap etmemiş sanılmasındı. Tüm şeytani şebekeden ve işbirlikçilerinden hesap sorup onları Zelil edecek has talebesini çoktan yetiştirip hazırlamıştı. Hem Gazze’ye, hem doğu Türkistan’a ve tüm insanlığa müjdeler olsun. Öylesine büyük ve şen bir zafer olacak ki bu acılar unutulsun insanlık nura gark olsun inşallah.

Osman EKİNCİ

AKP iktidarı döneminde kamu kurumlarının ileri düzeyde laçkalaştığı ve çalışma disiplinini yitirdiği aşikardır. Buna ek olarak AKP iktidarı tarafından yapısal değişiklikler yapılabilen kurumlarda, memleket faydasına projeler üretilmeyen sadece lobicilerin ve yandaşların menfaatlerine uygun çalışan kurumlar oluşturulmuştur.

Söz konusu üst düzey laçkalaşma sonucu ülkemizde MOSSAD gibi yabancı servisler daha rahat faaliyet yürütmektedir. MOSSAD elemanı olduğu ortaya çıkan emekli emniyet müdürünün kurduğu ekipte FETÖ’cülerin de yer aldığı hususu dikkate alındığında AKP tarafından oy sebebiyle kadrolaşma imkanı verilen ve hayırlı faaliyetlerden uzaklaşarak eksen kayması yaşayan bazı cemaat ve tarikatlarında ne tür bir tehlike potansiyeli taşıdığı da anlaşılmış olmaktadır.

Saffet

Umut ediyoruz bekliyoruz ki Anayasa Mahkemesi ülkenin içinde bulunduğu bu sosyal ve siyasal buhrandan çıkaracak milli çıkarlarımıza paralel haklı ve hayırlı bir değişim ve dönüşümle Türkiye de yeni barış ve huzuru tesis edecek yapılacak dönüşümle AYM ‘yi gerçek hüviyetine kavuşturacaktır. Özgür ve milli menfaatleri ön plana koyacak iradeye ortaya koyacaktır.Milli Çözüm şahsi manevisi Üstat Ahmet AKGÜLtüm İslam Aleminin umutla beklediği karanlık çağı kapatacak ve aydınlığa çıkaracaktır.Aziz Erbakan Hocamızın Adil düzen projeleri hayata geçirilecektir. Bununla birlikte inşaAllah Milli Çözüm iktidarına geçiş yapılacaktır. O haberi bekliyoruz…

Yâsîn 49
(Oysa) Onlar, (inanmasalar ve farkında olmasalar da, aslında) sadece korkunç bir çığlık (ve kahredici bir haykırış) bekleyip gözetlemektedirler. (Belki de şeytan ordularının hezimetini bildiren bir TV haberi bütün ümitlerini yıkıverecektir.) Onlar birbirleriyle çekişip-dururlarken o (ödleri patlatıcı ve şaşkınlığa uğratıcı ses ve haber dalgası) kendilerini yakalayıverecektir.

https://www.mealikerim.com/36/yasin/49

Hicr 83
Derken (intikam gününün) sabah vaktine girdiklerinde, onları o dayanılmaz çığlık (korkunç gök gürültüsü ve şimşek çakması) yakalayıvermişti.

https://www.mealikerim.com/15/hicr/83

HASAN Ç.

Örnek Devlet Adamı Olarak ERBAKAN HOCA’NIN FARKI

Erbakan Hoca’nın Refah Partisi’nin Kapatıldıktan Sonraki Açıklamasını Hatırlayalım!

Partisinin haksız ithamlar ve alâkasız iddialarla kapatılması üzerine Erbakan Hocamız, büyük bir dirayetle ve tam bir devlet adamı metanetiyle şöyle buyurmuşlardı:

“Anayasa Mahkemesi Refah Partimiz hakkında (kapatılmasına dair) bir karar almıştır ve biraz önce bu kararını açıklamıştır. Her şeyden evvel huzurlarınızda ifade ediyorum ki; Anayasa Mahkemesi Türkiye’nin kuruluş itibarıyla en yüksek mahkemesidir. Bu nedenle almış olduğu kararlara bütün kuruluşların riayet etmesi gerekir. Hatta bu kararlar, adli ve hukuki bakımdan birer vahim hata olsalar dahi, bir hukuk devletinde, en yüksek mahkemenin kararlarına, elbette itaat edilip uyulması gerçeğini ortadan kaldırmaz.” (16 Ocak 1998 – TBMM)

https://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/yuksek-bilim-erbabi-ve-ornek-devlet-adami-olarak-erbakan-hocanin-farki/

Mücahit Dinç

AHDE VEFA! TÜRK DEVLET AKLI VE HASSASİYETİ!

Biz Müslüman Türkleri; tarihin en şerefli milleti yapan özelliklerin başında;
Hakka taraf, zulme karşı ve adaletli olmamız gelir.
Ecdadımızın yazdığı şerefli, tertemiz tarihimize leke sürülmektedir!
At yarışı spikerliği yapan Erdoğan iktidarı daha önce ”benim emir komuta zincirim, papaz elbisesi giy derse papaz elbisesi giyerim!” demişti.
Siyonistlerden aldıkları emirlerle dünyada eşi benzeri olmayan ”Başkanlık Sistemini” ülkemize getirmişler ardından ise kanun hükmünde kararnameler ile ülkemizi ”kanun devletine getirmişlerdi!”
BOP Projesi kapsamında; Türkiye’yi bölmek için son hamleleri Anayasamızı değiştirmek ve Dini yozlaşmış tarikatların eline bırakmak istediklerini Milli Çözüm yazmış ve uyarmıştı!

Erdoğan İktidarının son süreçte; Kendi çıkardıkları kanunlar ayaklarına dolanmış, hukuk çıkmaza girmişti. Dahası, Anayasayı takmayacak kadar kibirlilerdi!

“Allah Teâlâ şöyle buyurdu:
Yücelik ve kudret (izzet) benim izârım, büyüklük de benim ridâm sayılır. Bunlardan biri kendisinde de varmış gibi davranan olursa, onun cezasını veririm.”
Müslim, Birr 136. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Libâs 26; İbni Mâce, Zühd 16

Devlet ise; Filistin zulmüne ortak olan ve Anayasa ihlali yapan din istismarcısı dindar kahraman Erdoğan’a gerçekleri hatırlatmış ve uyarmıştı!
Hükümet; her iş başına getirdiğini (atadığı) şahısları kendilerinden zannediyordu ancak durum istisnalar kaideyi bozmazdı?!

SİHİRBAZLAR, AKP İKTİDARINI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORLARDI!

Siyonizm’in at değiştirme ve ülkemizi hızlıca işgal etme projesi olan 15 Temmuz Darbe Girişimi;
Vatansever, antiemperyalist kolluk kuvvetlerimiz tarafından kahramanca bertaraf edilmiştir!
50 yıllık plan tek gecede boşa çıkartılmıştır. Ayrıca;
Fetö’nün gerçek yüzünü Erbakan Hoca yıllar öncesinden anlatmış, Hükümet Olduğu dönemde ise: ”Fethullah Gülen’in CIA ajanı olduğunu MİT raporuna yazdırmış” ve yılanın başını sürgün ettirmişti!
Üstad Ahmet Akgül iktidarın Fethullah Gülen Hocalarına ilk Fetö diyen kutlu şahsiyettir ayrıca yıllar öncesinde ”Küresel Fesatçılık ve Fetullahcılık” kitabını yazmıştı!

Ülkemizde Türk Siyaseti ve Türk Futbolu hariç fetö temizlenmiştir Elhamdülillah.
Ülkemizde yandaş yalaka yazar takımının darbe korkusu üzerinden Erdoğan İktidarını ayakta tutma çabaları boşa çıkacaktır çünkü ”askeri darbeler tehlikelidir ancak gerektiğinde devlet müdahalesi kaçınılmazdır!”

FİRAVUN’UN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİ, KARUNLAR!

Türk Siyasetinde ”güneş motel” olayı gibi ve ibret alınması gereken derslerde vardı!
Rantiyecilerin yani halkı sömüren faizci kapitalist sistemin ülkemizde ki Yahudi Dönmesi temsilcileri kendi çıkarlarına ters düşen hükümetlerin düşmesi için bütün imkanlarını seferber etmektelerdi!
Erbakan Hoca gibi denk bütçe yapan, havuz sistemi oluşturan bir lider istememelerini süper ahmaklar bile anlardı!
İşbirlikçi iktidar ile çıkar ilişkisine sahip olan Karunların serveti Firavunlar gibi hızla büyümekteydi!
Ancak, yıllardır yetimin hakkını yiyen hainler elbet hesap vereceklerdi!

”SİYONİZM ÖYLE USTADIR Kİ…”

Siyonizm öyle ustadır ki, ”kim ben mi? Ben hiç Siyonizm’e hizmet eder miyim!” şarkısını söylettirerek, kendi ordusunda işbirlikçilere askeri talim yaptırır! buyurmuştu Erbakan Hocamız..

YRP’nin kuruluşundan itibaren Milli Çözüm’ün uyarını dikkate almayan Fatih bey maalesef şaşırıp sapıtmıştır!
Batıldan taraf olup, batılın bir kaç günahını dile getirmekle ahiretinin kurtulacağını sanıyorsa yanılmaktadır!
Danışmanlarının Mason Localarında eğitim verdiği ortaya çıkmakta ve gaflet içerisinde bocalamaktadır!
”Akıllı kişi bir işin sonucunun kime yaradığına bakmalıdır.”
Attığı her adım Siyonizm’in işine yarayan Fatih bey siyasette ”çocuk akıllıdır”
AKP’nin yıkılacağını anlayanlar, ülkeyi terk ederken, YRP’yi fes edip Saadet Partisine katılmak son çıkış şansıdır.

Allah’ın dediği olur! Zafer inananlarındır ve Zafer yakındır!

Necmiye

Insanlık için korkaklık bir esarettir. ikiyüzlülük ve Riyakarlık ve esarettir.
Evrensel hukuk kuralları kitaplarda Mahpus.. Müslümanlar Öz vatanında mağdur ve temel insan haklarından mahrum bulunurken…. Yeryüzünde mazlumların feryadı arşa çıkarken…
Toplumlar mafyanın, masonların, medyanın ve sömürücü sermaye baronlarının elinde kıvranırken…
insanlar işsiz, güvencesiz ve ümitsiz dolaşırken,..
Bazıları da Karun gibi servetin, Lut Kavmi gibi şehvet in, şeytan gibi enaniyet in, Nemrut gibi nefsaniyetin köleleri,
Dünyanın dört bir yanında mazlumun ahını alan, zalime destek verenler.
İsmi ha feto, ha Fatih, ha Mehmet hiç fark etmez..
Vatanına, milletine, dinine, davasına ihanet edenler, Karunun hazinesi, firavunun saltanatı, onları kurtaramadı?.
Kazdığınız kuyu saltanatınızı yıkacaktır.
Bekle ey Musa firavunun ordusunun tamamı denize girsin, sonra asanı vurki hepsi helak olup gitsin,..
Bizde bekliyoruz herkes safını belli edip içleri dışa dökülsün, ve Adil Düzen kurulsun….

Arzu Akdağ

Şimdi hatırlatmak ve sormak lazımdı:

“Siyonistlerin Gazze Katliamı boyunca İsrail’e silah ve gıda yollayan Erdoğan iktidarına İsrail niye karşı çıksındı?

Saadet Partisi’nin; Türkiye’nin İsrail’e gönderdiği malzemelerin içeriğini, miktarını ve Gazze katliamına etkilerini belirlemeye yönelik araştırma önergesinin TBMM’de AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesi, Cumhur İttifakı’nın İsrail ile suç ortaklığını gün yüzüne çıkarmıştı. Güya dindar ve duyarlı sanılan YRP’nin ve HÜDA PAR’ın bu konulardaki sessizliği ve iktidara yönelik tepkisizliği ise riyakârlık ve münafıklığın daniskasıydı.”

Gerçekler tokat gibi vurulmuş. Zalim güçlere kâhyalık yapan bir bayağılığı okumuş, görmüş olduk. Bunca tahribata, bu yıkıntının altında kalmamak tabi olmaz. Kıvransanızda, kıvırsanızda güzel bir son bekliyor sizi.Bazı sonların başlangıcı, yeni baharların geleceğinin müjdesi inşallah. 

Osman Nuri

AYM’den Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne Dikkat Çeken İptal Kararı
Evet Erdoğan’ın ve Bahçeli’nin son aylardaki telaşının ne olduğu şimdi anlaşılıyor sanki. Anayasa Mahkemesi üyelerinin büyük çoğunluğunu şimdiki iktidar seçtiği halde, işler umdukları gibi gitmiyor iktidarın…. Demek ki bilenin üstünde bir başka bilen vardı.


Evet Türkiye çok yönlü bir İsrail ve Yahudi Lobileri kuşatması altındaydı, bu nedenle Erdoğan iktidarından mutlaka kurtulması lazımdı.

Siyasiiktidar artık zıvanadan tam anlamıyla çıkmıştı. İsrail ve avanesiyle tüm gücüyle bir olan bu siyasi iktidardan ( Akp’den) biranevvel kurtulup MİLLİ ÇÖZÜM ZİHNİYETLİ bir yönetim modeline geçmek olmazsa olmazımızdı.

Ahmet AKGÜL

Ahmet AKGÜL

AHMET AKGÜL KİMDİR?

 

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocak ayında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve YozlaştırılanCihad Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meal-i Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Parti’ye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 105 (yüz beş) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meal-i Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiyenin Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

Dış Politika Yazıları (I) BOP’un Temel Taşları (1988-1998)

Dış Politika Yazıları (II) Tarihin En Talihsiz Yılları (2002-2015) 

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihad Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

İslamcı Münafıklar

Milli Şuur ve Ordu

20 Yıl Öncesinden; AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

(Kadiri - Haydari Tarikatı) Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

● Teşkilatçılık (İletişim ve İşbirliği Sanatı) Mesaj ve Metod

Milli Görüş’ün Marazlıları

● Hak Davanın Hokkabazları

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri

İsrail’in Şımarması ve Armageddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Kalkışması

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din ve Devlet Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Konularına Göre: Kur’an-ı Kerim Fihristi

Siyaset Şehveti ve AKP’nin Şerbeti (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

AKP’nin Akreplikleri (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Gaflet miydi, Hıyanet miydi?

Tahribat Ortakları: AKP’nin Arkası, MHP’nin Markası

Türkiye Tarihi Dönemeçteydi!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Muştuları ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Diktatoryası

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Başka Çare Kalmamıştı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

● İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

Türkiye'nin Erdoğan'la Sınavı ve Ukrayna Savaşı

● Hamas, Şeytanı Şaşırtmış ve Dünyayı Uyandırmıştı

 

Üstadımızın hazırladığı; İlköğretimden, Üniversiteye kadar öğrencilerimize inanç ve ahlâk esaslarını ve Milli-İnsani sorumluluklarını öğretecek Ders Kitapları:

● İlkokul 4-5: Çocuklar Sizin İçin Yaratılış Harikaları ve Din Ahlâkı

● Ortaokul-1: İslam; Doğal Hayat ve Güzel Ahlâktır

● Ortaokul-2: Allah'a İman ve Ahlâk Kuralları

● Ortaokul-3: Bilimin Işığında Allah’ın Varlık Kanıtları ve İslam Ahlâkı

● Lise-1: Yaratılışın Bilimsel Kanıtları

● Lise-2: İslam'ın Aydınlığı ve İmtihanın Şartları

● Lise-3: Müslüman; Güzel Ahlâk ve Sorumluluk Taşıyandır

● Lise-4: "Gençliğin Ahlâki Sorunlarına Milli Çözüm Programı"

● Üniversite-1: Yaratılış Sırları ve İslam’ın Esasları

● Üniversite-2: Allah'ın Varlığı ve İmtihanın Sırrı

● Üniversite-3: Olgun Müslümanın Hayatı ve İslam’ın Amacı

 

Üstadımızın Kitaplarından Derlenen Yeni Kitaplar:

Ahmet Akgül’e Göre; Laiklik, Demokrasi ve Cumhuriyet Kavramları

(Hazırlayan: Nevzat Gündüz)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Milliyetçilik Anlayışı

(Hazırlayan: Orhan Atay)

Ahmet Akgül’ün; Alevilik, Bektaşilik ve Şiilik Yaklaşımı

(Hazırlayan: Veysel Uzun)

Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Kemalizm’le Atatürkçülük Farkı

(Hazırlayan: Ufuk Efe)

Ahmet Akgül’e Göre; Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları

(Hazırlayan: Okan Ekinci)

Ahmet Akgül’e Göre; Genel Ahlâk Esasları ve Temel İnsan Haklarına Saygı

(Hazırlayan: Fatma Betül Erişkin)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Siyonizm Saptamaları

(Hazırlayan: Ali Çağıl)

Ahmet Akgül’e Göre; Yaratılış Sırları ve İman Unsurları

(Hazırlayan: Halil Yaman)

Ahmet Akgül’e Göre; Din İstismarcıları ve Devrim Simsarları

(Hazırlayan: Akın Cengiz)

Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Tarikat Yozlaşması ve Tasavvuf İhtiyacı

(Hazırlayan: Abdussamet Çağıl)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Adil Medeniyet Programları

(Hazırlayan: Osman Nuri Çelik)

Ahmet Akgül’ün; Tarih Yorumları – 2 Cilt

(Hazırlayan: Kâzım Gülfidan-Halil Altuntaş)

Üstat Ahmet Akgül’ün; İlginç Anıları ve Rüyaları

(Hazırlayan: Ramazan Yücel)

Ahmet Akgül’ün; İçtihad Perspektifi ve Orijinal Projeleri

(Hazırlayan: Abdullah Akgül)

Ahmet Akgül’ün; Hikmet Uyarıları ve Veciz Uyarlamaları

(Hazırlayan: Neslihan Bayraktar)

Üstat Ahmet Akgül Hocamızın; Tenkit (ve Tebrik) Yazıları – 2 Cilt

(Hazırlayan: Mus’ab Eryıldız-İsmail Erkut)

Ahmet Akgül’den; Siyaset ve Strateji Kuralları

(Hazırlayan: Necati Akgül-Ali Mert)

Ahmet Akgül’e Göre; Yönetme ve Liderlik Sanatı

(Hazırlayan: Yakup Gözübüyük)

Ahmet Akgül’ün Saptamalarıyla; Erbakan ve İnsanlık Davası

(Hazırlayan: Ahmet Cömert)

Ahmet Akgül’e Göre; Erdoğan ve Takımının Ayarı ve Tahribatları – 3 Cilt

(Hazırlayan: Nail Kızılkan-Sezai Kurt-Mehmet Sıtmapınar)

Ahmet Akgül’e Göre; Fetullah Gülen’in Perde Arkası

(Hazırlayan: Mehmet Akif Avcı)

Ahmet Akgül’ün Gözüyle; Farklı Kesimlerden İnsan Manzaraları – 2 Cilt

(Hazırlayan: Osman Eraydın)

Ahmet Akgül Üstadımızdan; Erbakan Hoca’ya Yönelik İthamlara Yanıtlar

(Hazırlayan: Necmettin Musa Bişkin)

Ahmet Akgül'den Kahramanlık Şiirleri (Hazırlayan: İsmet Sezgin)

Ahmet Akgül’den; Seçme Şiirler (Hazırlayan: Ömer Çağıl)

Ahmet Akgül'den Şiirler Harmanı (Hazırlayan: Orhan Yılan)

Ahmet Akgül'den Edep-İstikamet-Hikmet ve Hakikati Öğreten Şiirler

(Hazırlayan: Yalçın Gözübüyük-Erdem Kaya)

 

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri

(Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi

(Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar - Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar - Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar – 2 Cilt

(Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

 

 

INTRODUCTION OF USTADH AHMET AKGÜL

 

Before the ADİL DÜZEN (JUST ORDER) conference at the Kyrgyzstan Arabayev University, which we were attended, an academician had introduced Ustadh Ahmet Akgül in the following way:

Ahmet Akgül is an outstanding scholar and thinker in Türkiye who amalgamate ideas of; Islamic principles and human needs, Atatürk's thoughts on change, Positive Nationalism, and social balance. He has written around 100 books, some in three volumes, all original and unique works. Ten of these books have been translated into English, Russian, Japanese, Persian, French and Arabic. He is considered the most distinguished disciple and follower of Türkiye's legendary Prime Minister Prof. Dr. Necmettin Erbakan. For about 40 years, he has participated in scientific conferences throughout Türkiye, Europe, and the Islamic world. He is a man of wisdom and a visionary who has sensed and explained significant developments in Türkiye, the region, and the world decades in advance, facing many difficulties and attacks, yet always proving to be right in the end. He is the editor in chief of the MİLLİ ÇÖZÜM MAGAZINE (A strategic magazine published in Türkiye) which closely followed by Türkiye's military and civilian senior bureaucrats, university professors, prominent writers and commentators, and state officials. Our Ustadh advocates for original ADİL DÜZEN (Just Order) programs based on reason, science, history, conscience, and the Quran, incorporating the beneficial aspects of capitalist, socialist, and liberalist systems while discarding their harmful elements. He is 74 years old and has five children. He leads a modest life, far from luxury and comfort, never accepting royalties for any of his books, magazines, articles or conferences with all expenses covered by about 40 voluntary and dedicated friends of the cause and for the sake of Allah. He maintains that it is forbidden to preach religion and knowledge for money, position, and personal gain, thus owing no favors to any group or power. Besides his nearly 105 books, our Ustadh has also prepared RELIGION and ETHICS textbooks suitable for scientific truths and the essence of Islam without adhering to any sects, for Primary School (grades 4-5), Secondary School (grades 1-2-3), High School (grades 1-2-3-4), and University (grades 1-2-3), topics often overlooked even by political parties and governments.

During our so special conversations, as his sincere students and followers, we asked him: 'How did you prepare these (over 100) books? How did you manage your time?' Our Ustadh Ahmet Akgül answered us in a way that would be an example and encouragement for us:

"1- Except for serious illness and major difficulties, for almost 60 years, I have never put off today's work until tomorrow, and even beyond that, I never attempted to delay the morning's work to the afternoon or the afternoon's to the evening. Because it was necessary not to waste my limited lifetime capital on idle pursuits, which the Quran warns against as 'LAĞVİYAT' (futile activities).

2- I never hesitated to listen to and learn from anyone who had knowledge and experience in a subject, even if they were much younger than me... or just an ordinary and simple person, because the biggest obstacle to learning and acquiring knowledge is pride and arrogance.

3- I have tried to read and understand every piece of writing and book by people, whether local or foreign, left-wing or right-wing, known or unknown to me, loved or disliked by me.

4- From these or from what I heard on TV programs and in conferences, I took notes of the information that I learned and found important, and never hesitated to write and convey them, mentioning their sources.

5- Without getting stuck on the whimsical desires and objections of my closest ones, my fellow companions, my Political Party members, those in active and competent positions... Or considering the account and favor of my personal comfort and interests, I never hid the TRUTHS that my mind and conscience found beneficial and right, nor did I wrap them in various covers to make them difficult to understand.

6- I strived to help all people whom I met on any occasion, whom I had enough closeness to drink a tea or share a traveling on a plane for an hour, to gain and enhance their moral and conscientious awareness and honor, and especially their eternal and spiritual peace. In other words, my aim was not to benefit from their position, resources and compliments, but to be beneficial to them.

7- Perhaps as a fruit and grace of these sincere goals and effortsAnd certainly, as a grace and blessing of Almighty God (Allah), thankfully, it became easy for us to read an average 700-page book in an hour or two, to read quickly, and to produce intended 10-page notes of congratulations and criticism about that book."

 

 

رسالة تعريفية لمعلمنا أحمد أكجول

قبل مؤتمر النظام العادل في جامعة قيرغيزستان أراباييف، والذي حضرناه، قدم أحد المحاضرين أستاذنا أحمد أكجول على النحو التالي: أحمد أكجول موجود في تركيا؛ إنه عالم ومثقف نادر جدًا يجمع بين المبادئ الإسلامية والمتطلبات الإنسانية، وفكر أتاتورك في التغيير والقومية الإيجابية والتوازن الاجتماعي. ألف حوالي 100 كتاب، بعضها في 3 مجلدات، وجميعها أعمال فريدة وأصيلة. 10 من الكتب؛ تمت ترجمته إلى الإنجليزية والروسية واليابانية والفارسية والفرنسية والعربية. البروفيسور الراحل، أحد رؤساء وزراء تركيا الأسطوريين. دكتور. ويعتبر من أكثر الطلاب المميزين وأتباع نجم الدين أربكان.
لقد حضر المؤتمرات العلمية في جميع أنحاء تركيا وأوروبا والجغرافيا الإسلامية منذ ما يقرب من 40 عامًا. إنه رجل حكيم تنبأ وشرح التطورات المهمة في تركيا ومنطقته والعالم قبل عقود، وتعرض للعديد من المشاكل والهجمات لهذا السبب، لكنه كان دائما على حق في النهاية. وهو رئيس تحرير مجلة الحل الوطني، التي يتابعها عن كثب كبار البيروقراطيين العسكريين والمدنيين، وأساتذة الجامعات، والكتاب والمعلقين المهمين، ومسؤولي الدولة في تركيا. ضد الأنظمة الرأسمالية والاشتراكية والليبرالية في العالم؛ فهو يحتوي على الجوانب الجيدة والمفيدة لجميعها، لكنه يترك الجوانب السيئة والضارة؛ سيدنا، الذي أعد ودافع عن برامج النظام العادل الأصلية القائمة على العقل والعلم والتاريخ والضمير والقرآن، يبلغ من العمر 74 عامًا وأب لخمسة أطفال. لا يتقاضى إتاوات أبدًا عن أي من كتبه أو مجلاته أو مقالاته أو مؤتمراته، ويعيش حياة متواضعة بعيدًا عن الترف والراحة، ويغطي نفقات كل ذلك بحوالي 40 من الرفاق المتطوعين والمخلصين في سبيل الله. المعلم الذي يدافع عن "حرمة التبشير بالعلم" وبالتالي لا يدين بالشكر لأي مركز أو حكومة. باستثناء ما يقرب من 105 من أعمال أستاذنا، حتى الأحزاب والحكومات تظل غير مبالية؛ الدين والأخلاق في المرحلة الابتدائية: 4-5، المرحلة المتوسطة: 1-2-3، المرحلة الثانوية: 1-2-3-4 والجامعة: 1-2-3، وفقاً للحقائق العلمية وجوهر الإسلام. ولكن بغض النظر عن أي طائفة، فقد أعد كتب العلم. خلال أحاديثهم المميزة جداً، كتلاميذه ومتابعيه المخلصين: "كيف أعددتم هذه (100) كتاباً يزيد عن مائة، كيف رتبتم وقتكم؟" أجاب أستاذنا أحمد أكجول على أسئلتنا كالتالي، ليكون قدوة وتشجيعًا لنا:1- منذ ما يقرب من 60 عامًا، باستثناء الأمراض الخطيرة والصعوبات الكبيرة؛ ولم أؤجل عمل اليوم إلى الغد، كما أنني لم أحاول تأجيل عمل الصباح إلى الظهر أو عمل الظهر إلى المساء. لأنه لا ينبغي لي أن أضيع رأس مال حياتي المحدود في مساعي فارغة ومجانية يسميها القرآن الإلغاء ويحرمها

 

2- حتى لو كان شخصًا لديه معرفة وخبرة في موضوع ما، حتى لو كان أصغر منا كثيرًا... حتى لو كان شخصًا عاديًا وبسيطًا، فأنا لا أشعر بالإهانة أبدًا عند الاستماع إليه أو تعلم شيء ما، لأن أكبر عائق أمام التعلم والحصول على العلم هو الكبرياء والكبر

-3ما حصلنا عليه؛ حاولت أن أقرأ وأفهم كتابات وكتب الجميع، محليًا أو أجنبيًا، يساريًا أو يمينيًا، أعرفه أو لا أعرفه، أحبه أو أكرهه.
4- كنت أسجل المعلومات التي تعلمتها وأجد أهميتها منها أو مما سمعته في البرامج والمؤتمرات التليفزيونية، ولم أتردد قط في كتابتها ونقلها بذكر أصحابها
5- من خلال الوقوع في الرغبات والاعتراضات التعسفية من أقرب أقاربي ورفاقي وأعضاء الحزب وذوي المناصب ذات النفوذ والكفاءة... أو من منطلق حرصي على راحتي ومصالحي الشخصية، لم أخفي أبدًا الحقيقة التي قالها لي يجدها العقل والضمير نافعة ومفيدة، ولم أصعب فهمها بتغليفها بأغلفة مختلفة
6- كل الأشخاص الذين التقينا بهم في أي مناسبة وأصبحنا قريبين بما يكفي لتناول كوب من الشاي أو السفر لمدة ساعة على متن الطائرة؛ حاولت مساعدتهم على اكتساب وزيادة وعيهم الأخلاقي والضميري وكرامتهم، وخاصة سلامهم الروحي والعالمي. بمعنى آخر، كنت أهدف إلى أن أكون مفيداً له، وليس أن أستفيد من منصبه وفرصه ومجاملاته.
7- ولعل ذلك يعتبر ثمرة ومعجزة للأهداف والجهود المخلصة... وطبعا بفضل الله تعالى وفضله لا بد من قراءة كتاب ما يقارب 700 صفحة بسرعة في ساعة أو ساعتين. وتهنئة هذا الكتاب وانتقاده عمدا، والحمد لله أن إنتاج ملاحظات من 10 صفحات أصبح أسهل بالنسبة لنا.
أطيب التحيات…

YORUMLAR

Son Yorumlar
9
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx