YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
6574e08bd0b2b
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 3 3 4
Bugün : 258
Dün : 11955
Bu ay : 111128
Geçen ay : 302569
Toplam : 21354110
IP'niz : 18.205.26.39

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

Dünyanın Fikri Değişimi Türkiye’den, FİİLİ DEĞİŞİMİ İSE FİLİSTİN’DEN BAŞLAMIŞTIR!

Dünyanın Fikri Değişimi Türkiye’den

FİİLİ DEĞİŞİMİ İSE FİLİSTİN’DEN BAŞLAMIŞTIR!

      

Hamas güçleri İsrail’e ait sınır kapısına el koymuşlardı!

Hamas, 7 Ekim 2023 tarihinde silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından başlatılan “Aksa Tufanı” operasyonu kapsamında Gazze Şeridi’nin güneydoğusundaki İsrail’e ait Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı ile çevresindeki askeri noktanın ele geçirildiğini açıklamıştı. Ebu Salim Sınır Kapısı ile çevresindeki askeri noktanın İzzeddin el-Kassam Tugayları mensuplarınca ele geçirilmesine ilişkin görüntüler paylaşılmıştı. Bu görüntülerden, İzzeddin el-Kassam Tugayları’na bağlı unsurların paramotorlarla Kerem Ebu Salim’e baskın yaptıkları ve çok sayıda İsrail askerlerinin etkisiz bırakıldığı anlaşılmaktaydı.

Ayrıca görüntülerden tamamen askeri kıyafetli Kassam mensuplarının, söz konusu alanda İsrail askerleriyle çatışmalar yaşadıkları ve daha sonra alana tamamen hâkim oldukları ortaya çıkmıştı. İsrail Kamu Yayın Kuruluşunun (KAN) haberinde de, Gazze’den İsrail bölgelerine sızan silahlı bir grubun, Sderot kentinde bir polis merkezini ele geçirip bölgeyi kuşattıklarını, İsrail ordusunun silahlı gruplarla çatışmaya mecbur kaldığını doğrulamıştı.

İsrail’e yönelik en büyük ve Siyonistler açısından en ürkütücü saldırılar yaşanmaktaydı ve İsrail tek kelime ile şaşkınlığa uğramıştı.

Bu onurlu saldırılarda en az 900 İsraillinin öldüğü ve binlerce yaralının bulunduğu yazılıp konuşulmaktaydı. Ayrıca binlerce de kayıp vardı. MOSSAD ve İsrail askeri istihbaratının, bu planlı ve şaşırtıcı saldırı hazırlıklarından haberleri bile olmamıştı? Siyonist Netanyahu ise İsrail’in fiili bir savaş konumunda olduğunu açıklamıştı. Hamas’ın bu hücumu üzerine masum Filistin halkına saldırmak için fırsat ve bahane kollayan Siyonist İsrail’in acımasız ve orantısız karşı saldırıları sonucu yüzlerce (şimdilik 500) sivil ve masum Müslümanın şehit edildiği ve yine binlerce Filistinlinin yaralandığı haberleri yayınlanmaktaydı. Ve TV görüntülerinden anlaşıldığına göre GAZZE bütünüyle bir saldırı altındaydı ve korkunç bir imha planı uygulanmaktaydı…

Hatırlayınız; Amerikan istihbaratının çok özel raporuna göre, “2024 haritasında İsrail’in bulunmayacağını öngörmesi” hangi korkulara dayanmaktaydı?

İsrail’i kızdıracak, (2012) ABD istihbarat raporu yayınlanmıştı. 2024 planında, Ortadoğu’da İsrail yer almamış, yani o tarihten önce yıkılacağı uyarısı yapılmıştı. 16 istihbarat örgütünden oluşan ABD istihbarat topluluğu tarafından, o yılın başında “İsrail sonrası Orta Doğu’ya Hazırlık” başlıklı bir rapor hazırlandığı ortaya çıkıyordu. Siyasi analizci Kevin Barrett İstihbarat Topluluğu raporunun, Çin’in yükselişi koşullarında, “ABD’nin artık İsrail’i desteklemeyi sürdürecek askeri ve ekonomik kaynakları olamayacağı” sonucuna vardığını aktarmıştı. Barrett’e göre rapor, “ABD’nin kendi ulusal çıkarlarının peşinden gitmesini ve İsrail’in fişini çekmesini” gerekli kılmaktaydı.

The New York Post tarafından, “harfi harfine” alıntılanan, Kissinger’ın; “10 küsur yıl içinde artık İsrail olmayacak…” sözü, gizemli bir gerçeği yansıtıyordu. Kissinger, “İsrail’in tehlikede olduğunu, fazladan trilyonlarca dolar harcayıp düşmanlarını ABD ordumuzla ezersek bile, İsrail’in kurtulabileceğini de söyleyemiyordu. Netanyahu’nun eski dostu Mitt Romney’i seçersek, İsrail’in bir şekilde kurtulabileceğini de anlatmıyordu. İran’ı bombalarsak, İsrail var olmaya devam edebilir de demiyordu. Kısaca, hiçbir çıkış yolu da öneremiyordu. Basitçe ve çaresizce, şu gerçeği belirtiyor ve “2024’te, İsrail artık olmayacak” demeye getiriyordu.[1] Acaba hangi Ayet ve Hadislerin müjdesinden ve hangi âlimlerin haberinden yola çıkılarak bu sonuca varılmıştı? Siyonist ve emperyalist stratejistlerin bu derin kuşkularının ve çetin korkularının altında neler yatmaktaydı?

Buna göre AKP’nin de İsrail’in de artık art arda çöküşü yaklaşmaktaydı. Tekrar Cumhurbaşkanı olunca kurtulacağını sananlar da aldanmaktaydı!

İşte Hamas’ın başlattığı ve Siyonist zalimlerin aklını başından aldığı bu kutlu harekât, inşaallah İsrail’in sonunu hazırlayacaktı…

Evet Aziz Erbakan Hocamız, insanlığın ve özellikle Müslümanların en önemli ve öncelikli ihtiyacı olan ADİL DÜZEN VE YENİ BİR DÜNYA değişiminin fikri temellerini ve ilmi projelerini hazırladı… Milli Çözüm ise bu kutlu plan ve programlara sahip çıkıp olgunlaştırma ve dünyadaki seçkin bilim ve devlet adamlarına ulaştırma amacına yoğunlaştı ve Allah’ın izniyle şuur konusunda önemli yollar alındı… Şimdi Filistin’de Hamas’ın başlattığı bu cesur ve onurlu cihat ise, dünyanın hayırlı yönde dönüşümünün ve Siyonist İsrail’in fiili çöküşünün başlangıcıydı…

Siyonizm’in uşakları ve Haçlı gâvurları, ABD ve AB ülkeleri Hamas’ı kınarken, İsrail’e destek mesajları yayımlamışlardı. Brezilya ise Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağıracağını açıklamıştı. Hamas Kassam Tugayları 7 Ekim 2023’te İsrail’e “Aksa Tufanı” isimli kapsamlı bir operasyon başlattığını duyurmuşlardı. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken silahlı gruplar da bölgedeki yerleşim yerlerine sızmışlardı. “Aksa Tufanı” operasyonu üzerine İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan ise, AKP 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ndeki konuşmasında, İsrail ve Filistin taraflarına itidalli davranma çağrısı yaparak, “Türkiye olarak bu sabah İsrail’de meydana gelen hadiseler ışığında tüm tarafları itidalle hareket etmeye, gerilimi daha da tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.” şeklinde yavan bir açıklama yapmıştı.

Sn. Erdoğan, sanki iki eşit güçten bahsediyor gibi konuşmuşlardı. Sanki Filistin’le İsrail aynı ölçüde haklı veya haksızlardı. Sanki, Siyonist ve terörist İsrail zorla gelip Filistin topraklarını işgal altına almamışlar ve kurulduğundan beri gasp ettikleri topraklarını 50 kat arttırmamışlardı… Sanki İsrail yıllardır uyguladığı zulüm ve katliamlarla Filistin halkını sürekli kışkırtmamış ve canlarından bıktırmamıştı!.. Ve bu duyarsız ve tutarsız tavırla, her iki tarafa da itidal çağrısında bulunmuşlardı!

Ey, Büyük İsrail amacına tezgâhlanan Arap Baharı safsatasıyla Suriye’ye ve Esed’e, ABD’nin safında savaş açan Kahraman!..

Ey, aynı şeytani tezgâh kapsamında, en büyük suçu Filistinlilere yardım etmek ve onları eğitmek olan Kaddafi’ye yönelik, Libya’yı dağıtma operasyonlarında Haçlı Batı’nın yanında yer alıp, üstelik İzmir’i saldırı üssü olarak kullandıran Dünya Lideri(!) Sn. Erdoğan!..

Şimdi İsrail’in Filistin halkına yönelik bu soykırım saldırılarına karşı, öyle “ortada, tarafsız…” falan değil, açıkça safını ve tavrını bugün ortaya koyamazsan, neye yararsın?

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü, ABD’nin Hamas’ın İsrailli sivillere yönelik saldırılarını “kesin bir dille kınadığını” ve İsrail hükümeti ve halkının yanında olduğunu vurgulamıştı. Sözcü, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın İsrailli mevkidaşı Tzachi Hanegbi ile görüştüğünü ve yakın temas halinde kalacağını aktarmıştı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise, “ABD, Hamas’ın İsrail’e yönelik korkunç saldırıları tartışmasız bir biçimde kınamaktadır. İsrailli ortaklarımızla yakın temasta olmayı sürdüreceğiz. ABD, İsrail’in kendini savunma hakkını destekliyor. İsrail hükümeti ve halkı ile dayanışma içerisindeyiz.” diyerek gâvurluklarını ortaya koymuşlardı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk de “Filistinli silahlı gruplar tarafından İsrail’e doğru yüzlerce, belki de binlerce rastgele roket atıldığı ve çok sayıda İsraillinin öldürüldüğü, yüzlercesinin ise yaralandığı yönündeki haberler karşısında şok oldum ve dehşete düştüm. Ayrıca İsrailli sivillerin rehin alındığı yönündeki haberlerden de derin endişe duyuyorum. İsrail güçleri de yoğun nüfuslu Gazze Şeridi’ne hava saldırılarıyla karşılık vermek zorunda kalmıştır. Orada sivil kayıplarının yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya çağırıyorum. Şiddete derhal son verilmesi çağrısında bulunuyorum. Bölgedeki tüm taraflara ve kilit ülkelere, daha fazla kan dökülmesinin önüne geçmek için gerilimi azaltma çağrısında bulunuyorum.” şeklinde ve İsrail ağzı ile bir açıklama yapmıştı. Hayret, Sn. Erdoğan’la sözde BM komiserinin ifadeleri neredeyse aynıydı!?

Haçlı Avrupa’dan İsrail’e destek, Hamas’a tepki açıklaması!

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medya platformu X’ten yaptığı açıklamada, “İsrail ve halkına karşı bu sabah başlatılan, masum vatandaşlara terör ve şiddet uygulayan rastgele saldırıları şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen de Hamas’ı kınarken, “İsrail’in bu tür hain saldırılara karşı kendini savunma hakkı vardır.” değerlendirmesini yapmıştı.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de “İsrail ile tam dayanışma içindeyim” mesajını paylaşmıştı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ise “Gazze’den yapılan füze atışları ve artan şiddet bizi sarsıyor. Almanya, Hamas’ın bu saldırılarını kınıyor ve İsrail’in yanında duruyor.” diye yırtınmıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da “İsrail’i şu anda vuran terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Ölenlere, ailelerine ve yakınlarına dayanışma dileklerimi iletiyorum.” mesajı yayınlamıştı.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ise “İsrailli sivillere yönelik saldırıların kendisini şoke ettiğini” belirtti. Sunak, “İsrail’in kendisini savunma hakkı mutlaktır.” diye çıkışmıştı.

Belçika, İspanya, İtalya, İsviçre, İrlanda, Hollanda, Hırvatistan, Avusturya, Yunanistan, Çekya, Slovenya, Finlandiya, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya ve Kosova yetkilileri de Hamas’a tepki gösteren ve İsrail’e destek veren mesajlar yayımlamışlardı.

İyi de bu Haçlı gâvurlar, 60 yıldır, kuduz İsrail her gün, masum Filistinlileri katlederken niye susmuşlardı!?

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri’nin Filistin ile İsrail arasındaki gerilimin düşürülmesi için uluslararası yetkililerle yoğun temaslarda bulunduğu açıklanmıştı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada “İsrail ve Filistinliler arasındaki şiddetin derhal durdurulması” çağrısında bulunup, “Bir dizi Filistinli grup ile İsrail işgal güçleri arasında yaşanan ve birçok cephede yüksek düzeyde şiddete yol açan benzeri görülmemiş gelişmeleri takip ediyoruz.” diyerek Sn. Erdoğan’la, sanki aynı merkezden talimat almış gibi davranmışlardı!?

Ama bizler inançlı ve duyarlı Müslümanlar olarak… Vicdanlı ve ahlâklı tüm insanlar olarak; dualarımızla ve her türlü yardımlarımızla mazlum Filistin halkının ve Hamas’ın şanlı cihadının yanındayız, arkasındayız!.. Bu tavır, hem İslam’ın hem de insanlığın icabıdır!.. Bu Siyonist, bu terörist ve işgalci katil zihniyetten ve şer şebekesinden kurtulunca, samimi, adil ve insani duygu ve duyarlılık taşıyan YAHUDİLER de rahatlayacak ve huzura kavuşacaklardır!..

Kılıçdaroğlu Erdoğan’dan çok daha duyarlı ve tutarlı bir tavır almıştı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Filistin’in İsrail’e 7 Ekim 2023 sabahı düzenlediği operasyon hakkında: “Filistin öteden beri hak arayan bir ülkedir ve mazlum insanlardır. Filistin halkının her zaman yanındayız. Elbette savaş olmasına karşıyız!” sözlerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen ‘Anadolu Buluşması Yerel Medya Çalıştayı’na katılmıştı. Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Hamas tarafından sabah saatlerinde İsrail’e düzenlenen saldırıyla alâkalı:

“Filistin öteden beri hak arayan bir ülkedir ve mazlum insanlardır. Filistin halkının her zaman yanındayız. Savaş olmasına da elbette karşıyız. Demokratik ölçüler içerisinde uluslararası kuruluşların da devreye girerek hem barış sağlaması hem de Filistin halkının hakkının teslim edilmesi lazımdır.” diyerek sağlam bir duruş ortaya koymuşlardı.

ABD’den İsrail’e tam destek! Peki ey İslam ümmeti ve ey dünya lideri! Siz kimin yanındasınız?

ABD Savunma Bakanı, İsrail-Hamas çatışması ile ilgili açıklama yaparak İsrail’e destek verdiklerini hatırlatıp İsrail’e ihtiyaç duyduğu her şeyi göndereceğiz.” ifadesini kullanmıştı.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonunun ilk aşamasında 5 bin kadar roket ve havan fırlattığını açıklamıştı. İsrail ordusu ise abluka altındaki Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı. Filistin halkının yeniden devrim yaptığını ve bir devlet kurma projesine geri döndüğünü ifade eden Dayf, “İsrail’in ihlallerine, zulümlerine ve işgallerine karşı artık bir dur deme kararı aldık, İsrail’e karşı Aksa Tufanı operasyonunu başlattık.” diye uyarmıştı.

Rusya kadar bile olamamışlardı!

7 Ekim 2023 sabahı erken saatlerde patlak veren savaşın ardından dünyanın gözü İsrail-Gazze hattındaydı. İsrail’e desteğini açıklayan Ukrayna’nın tam aksine Rusya’nın Filistin’e tam destek mesajı anlamlıydı. Yapılan açıklamada, “Bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını destekliyoruz” ifadeleri yer almıştı. Bu saldırıların ardından İsrail misilleme olarak “Demir Kılıç” operasyonunu başlatırken İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “İsrail ordusu savaş durumu alarmına geçmiş bulunmaktadır. Hamas bu saldırıların sonucuna katlanacaktır” tehditleri yağdırmıştı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise “Savaştayız. Düşmanımız daha önce hiç bilmediği bir bedel ödeyecek” açıklamasını yapmıştı. Hamas lideri İsmail Haniye ise Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıya tepki olarak “bir kahramanlık savaşı” içerisinde olduklarını vurgulamıştı.

Bölgede tüm bunlar yaşanırken Rusya da Filistin’e tam destek mesajı yayınlamıştı. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “1967 sınırları içerisinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını destekliyoruz” ifadeleri yer almıştı. Ve maalesef, dindar kahraman Erdoğan yavan ve bayat laflarla durumu geçiştirmeye çalışmaktaydı.

Hamas, işgalci İsrail’e karşı hazırlanan hava araçlı silahlı unsurlarının görüntülerini yayınlamıştı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim 2023 sabahı kendi topraklarını işgal eden İsrail’e “Aksa Tufanı” isimli bir operasyon başlattıklarını açıklayıp, İsrail operasyonuna yönelik çeşitli hava araçlarıyla yapılan hazırlık görüntülerini paylaşmışlardı. Hamas, işgalci İsrail’e karşı hazırlanan hava araçlı silahlı unsurlarının görüntülerini de aktarmıştı.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, sosyal medya hesaplarından, İzzeddin el-Kassam Tugaylarına bağlı “Şahin Sürüsü” adını verdiği “silahlı kuvvetlerinin” Aksa Tufanı operasyonu öncesi hazırlıklarının görüntülerini yayınlamıştı. Bu görüntülerde, motorlu paraşütlü İzzeddin el-Kassam Tugayları unsurlarının “İsrail askeri noktaları” olarak dizayn edilen alanlarda tatbikat yaptığı anlaşılmaktaydı.

Hamas’ın operasyonu sonrası kendilerini çöle atan İsrailliler panikle kaçmaya başlamıştı!

Hamas’ın silahlı kanadının İsrail topraklarına sızarak başlattığı operasyon sonrası bölgede tansiyon artmıştı. Hamas, yakaladığı İsrail güçlerini esir almaya başlarken, canını kurtarmak isteyen İsrail vatandaşları ülkeden kaçmaya başlamıştı. Bazı İsraillilerin kendilerini çöle atıp panikle bölgeden uzaklaşmaya çalıştığı anlar kameralara yansımıştı. Birçok İsrailli havalimanlarına akın ederken, bazıları da kendilerini çöllere atmıştı. Panikle bölgeden uzaklaşmaya çalışan İsraillilerin can havliyle kaçıştığı görüntüler, görenleri şaşkınlığa uğratmıştı. Bu arada binlerce İsrail askerinin ve polisinin de rehin alınıp kaçırıldığı konuşulmaktaydı. Bunları yakalayıp kurtarmak için Siyonist İsrail, Gazze’ye girerse artık çıkamayacağı bir bataklığa saplanmış olacaktı!

Hamas’tan Birleşme ve Kenetleşme Çağrısı

El-Kassam Tugayları Komutanı Muhammed ed-Dayf, Aksa Tufanı’nın Siyonist İsrail’in düşündüğünden ve beklediğinden çok daha büyük olacağını belirterek, İslam ve Arap dünyasını İsrail’in işgalini silmek için birleşip güç birliği yapmaya ve “elinde tüfeği olan herkese artık bunu çıkarması lüzumunu” vurgulamıştı. Aksa Tufanı operasyonuna katılamayanlardan ise en azından bu dayanışmayı desteklemesini talep eden Dayf, yayınladıkları talimatların ve açıklamaların dikkatle takip edilmesini hatırlatmıştı.

İsrail, Gazze Şeridi’ndeki 7 topluluğun Hamas’ın kontrolü altında olduğunu vurgulanmıştı. Bunlar arasında Sderot, Nahal Oz, Kfar Haza, Magen, Sufa Beheri ve Gazze Genel Komutanlığı yer almaktaydı.

Siyonist Herzog’un şaşkınlığı sırıtmaktaydı!

Bölgede yaşanan çatışmalar sonrası İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog bir açıklama yapmıştı. Zor bir dönemden geçtiklerini belirten Herzog, “Kendimizi korumak için her şeyi yapacağız” diyerek panikleyen Yahudilere moral ve metanet vermeye çalışmıştı.

Filistin Devlet Başkanı Abbas ise, İsrail saldırılarına karşı Filistin halkının kendini savunma hakkını vurgulamıştı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail saldırıları karşısında Filistin halkının kendini savunma hakkının olduğunu açıklamıştı. Abbas, Hamas’ın İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın İsrail’e başlattığı operasyonu görüşmek üzere üst düzey yetkilileri toplamıştı. Filistin Devlet Başkanı, Filistin halkının himaye edilmesinin zorunlu olduğunu belirterek, kendini koruma hakkının olduğunu vurgulamıştı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, Abbas, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonuna ilişkin gelişmeleri görüşmek üzere üst düzey sivil ve güvenlik yetkililerini Ramallah’ta toplamıştı. Abbas, toplantıda yaptığı konuşmada, Filistin halkının himaye edilmesinin zorunlu olduğunu belirterek, “İşgal güçleri ve yerleşimcilerin terörüne karşı Filistin halkının kendini koruma hakkı vardır.” diyerek tavrını ortaya koymuşlardı.

“İsrail işgali ve yerleşimci çeteler tarafından işlenen suçlara karşı Filistin halkı evlatlarının sebatı ve dirençle ayakta kalmaları için tüm gerekli unsurların sağlanması” talimatı verdiğini açıklayan Abbas, Filistin yönetimindeki lider kadrosuyla yapılacak bir toplantıya başkanlık yapacaktı.

Evet, Erbakan’la fikri altyapısı ve bilimsel programları hazırlanan, Milli Çözüm’le bu şuur ve umuda yoğunlaşılan DÜNYANIN DEĞİŞİMİ VE ERBAKAN DEVRİMİ’nin fiili aşamasının son ayağı, Hamas’ın kutlu harekâtıyla başlamış bulunmaktaydı…

Bu konuda Erbakan Hocamız şunları buyurmuşlardı:

Evet, Siyonizm laftan anlamaz, müeyyide uygulayacağız!.. Ama bunu, çok özel ve yüksek teknolojilerle, silahsız ve çatışmasız başaracak, zalim güçleri teslime mecbur bırakacağız!..

Bunun için “teknoloji Allah’ın biz Müslümanlara bir lütfudur” onların füzelerini geri çevirip, kendi üzerlerine yönlendirecek teknolojiler hazırlanıyor. Sürtünme ve özel etkilenme sonucu kendi enerjisini üreten ve uzaktan kumanda ile yönlendirilen birkaç ince tel yumağını uçaklara gönderip imha edecek sistemler geliştiriliyor. İşte İran, uranyum zenginleştirdim diyor, iyi güzel, ama bu gelişme onlarınkine göre henüz hiçbir şey ifade etmiyor… “Biz de uçak gemisi yapalım, biz de atom füzesi yapalım” derseniz, siz bunları hazırlamaya uğraşırken, dış güçler on katını hazırlıyor… Öyle ise emperyalist ve Siyonist ülkelerin yıllardır üzerinde çalıştığı ve hazırladığı bütün silah sistemlerini ve teknolojilerini etkisiz ve geçersiz kılacak, hem de çok daha ucuza mal olacak yeni ve üstün teknolojiler gerekiyor!..

Pilotsuz uçakların ve her türlü bilgisayarlı araç gereçlerin,

Duvardan, kapıdan, mayınlı ortamdan, tel örgülü ve elektrikli mânialardan aşan ve hedefine ulaşıp görevini yapan yürüyen teknolojik böceklerin,

Ulusal ve uluslararası her türlü stratejik konuşma ve yazışmaları dinleyecek ve değerlendirecek, ama kendisi asla çözülmeyecek son sistem iletişim aletlerinin,

Bilgisayar sistemlerini, teknolojik projeleri, hıyanet ve saldırı girişimlerini, çok özel ve gizli casusluk şebekelerini takip ve tahrip edici, sentetik ilaç kapsülleri benzeri, uzaktan kumandalı ve fark edilmesi imkânsız; bir nevi “suni cin” modellerinin;

Tasarım ve proje başlangıçlarını,

Model ve deneme safhalarını,

Seri üretim ve geliştirme aşamalarını,

Gerçek ve örnek video çekimleriyle gösteren tanıtım filmi, hayret ve hayranlık uyandırmış ve:

“Ahir zamanda ve Hz. Mehdi’nin Deccal’a karşı kutlu savaşında ‘barut ateş almayacak, silahlar patlamayacak’ mealinde müjdelenen haberlerin nasıl hakikat olacağı böylece ispatlanmıştı.

Bütün bu harika hazırlıklar, kesinlikle güdük kalmayacak ve boşa çıkmayacaktı. Bu üstün teknolojileri ve insani projeleri uygulayacak ekipler ve takipçiler elbette görevini yapacak ve Erbakan’ın Milli Görüş gayesini Milli Çözüm gayretiyle hedefine taşıyacaktı…

Böylece, ayet-i kerimelerde işaret edildiği ve hadis-i şeriflerde müjdelendiği gibi, tarihin en kutlu Medeniyet ve Mehdiyet dönüşümünde, kansız ve kavgasız bir zafere ulaşılacaktır. Sadece işgalci ve Siyonist zalim İsrail’in kibirli burnu kırılacak, teslime mecbur bırakılacak ve diğer süper güç sanılan Siyonist Ahtapotun zehirli kolları böylece hizaya sokulmuş olacaktır!..

Haşr Suresi 6’ncı ayeti de bu mutlu neticeye işaret buyurmaktadır:

“Onların Allah’ın Elçisine verdikleri “FEY’e” (savaşsız kazanılan ganimet, servet ve devlete) gelince; ki buna karşı (bu zaferi kazanma kastıyla) siz at ve deve koşturmamış (silah kuşanmamış ve kullanmamış)tınız. Ancak Allah, elçilerini (zulüm ve kötülük ehlinden) dilediklerinin üstüne musallat (edip muzaffer) kılmaktadır. Çünkü Allah her şeye gücü yetendir.” (Haşr Suresi: 6)

Evet, Allah’ın izni ve inayetiyle savaşsız ve saldırısız bir büyük galibiyet yaşanacak, bazı kangrenleşmiş çıbanların deşilip temizlenmesi dışında, tüm dünyayı kapsayan ve kasıp kavuran… Ve insanlığın mahvına sebep olan çatışmalara gerek kalmayacak… Muhyiddin-i Arabi gibi büyük zatların ihbarıyla, “Barut patlamayacak” yani tahrip gücü korkunç olan, başta atom bombalarının ve diğer nükleer füze başlıklarının ateş almayacağı yüksek ve özel teknolojiler sayesinde Siyonist-Haçlı güdümlü, sömürü, haksızlık ve ahlâksızlık zulmü son bulacaktır. Böylece son ve en büyük İslam devrimi, beklenen tarihi barış ve bereket medeniyeti, acısız ve sancısız gerçekleşmiş olacaktır.


[1] 6 Ekim 2012 – sozcu.com.tr

 

      

Bu makalenin İngilizcesi:


The World’s Ideological Shift Has Begun in Türkiye,

BUT THE ACTUAL CHANGE FROM PALESTINE!

        

Hamas forces had seized an Israeli border crossing!

On October 7, 2023, Hamas announced that his armed wing, the Izzeddin al-Qassam Brigades, had taken control of the Israeli Kerem Abu Salem Border Crossing and the surrounding military posts in southeast Gaza Strip as part of the operation “Aksa Deluge.” Footage was shared showing the Izzeddin al-Qassam Brigades members taking over Abu Salem Border Gate and the nearby military posts. It was apparent that members of the Izzeddin al-Qassam Brigades stormed Kerem Abu Salem on paramotors, incapacitating numerous Israeli soldiers.

Furthermore, the footage depicted fully uniformed Kassam members engaging in skirmishes with Israeli soldiers and gaining complete control over the area. Israel’s Public Broadcasting Corporation (KAN) also confirmed that an armed group from Gaza had infiltrated Israeli territories, captured a police station in Sderot, and forced the Israeli army into confrontations.

The most significant and, from a Zionist perspective, most alarming attacks on Israel were underway, and Israel was, literally, stunned.

Reports and discussions noted that at least 900 Israelis were killed and more than a thousand injured in these honorable assaults. There were also thousands of casualties. MOSSAD and Israeli military intelligence were unaware of the preparations for this planned and surprising attack. The Zionist Netanyahu had declared that Israel was effectively in a state of war. Following Hamas’s onslaught, Zionist Israel, ever-eager for excuses to attack innocent Palestinians, had retaliated with ruthless and disproportionate responses, leading to the martyrdom of hundreds (currently estimated at 500) of innocent Muslims and injuring thousands of Palestinians. As deduced from T.V. footage, GAZA was under full-blown assault, with a horrifying destruction plan in action…

Remember, a special report by American intelligence had predicted that “Israel would not be present on the map in 2024”. What fears backed this prediction?

The (2012) U.S. intelligence report made waves by excluding Israel from its 2024 Middle East projection, warning of its downfall. A report titled “Preparation for a Post-Israel Middle East” was revealed to have been prepared earlier that year by a coalition of 16 intelligence agencies. Political analyst Kevin Barrett relayed that the Intelligence Community report had concluded that, in the rise of China, the “U.S. would no longer have the military and economic resources to continue supporting Israel.” According to Barrett, the report necessitated the “U.S. to pursue its national interests and to pull the plug on Israel.”

The New York Post had quoted Henry Kissinger verbatim, stating: “In just over ten years, there will be no Israel…”. Kissinger did not imply that Israel was in danger, and that could be averted by trillions in extra spending, nor by crushing its enemies with the U.S. military. There was not an escape even if Netanyahu’s old friend Mitt Romney was elected. Bombing Iran was not posed as a solution for Israel’s continued existence either. Simply put, Kissinger did not offer any way out but bleakly stated the reality, hinting that “By 2024, there will no longer be an Israel.”[1] What prophetic verses and hadiths were these conclusions drawn from, and which scholars’ predictions? What underlying reasons were behind these profound doubts and intense fears of Zionist and imperialist strategists?

By this measure, the AKP and Israel’s downfall seemed imminent. Those who believed they would be saved by becoming the President again were sadly mistaken.

The recent operations initiated by Hamas, which have deeply unsettled the Zionist oppressors, were hoped by many to presage the end of Israel.

Indeed, our respected teacher, Erbakan, laid the intellectual foundations and scientific projects for a JUST ORDER AND NEW WORLD CHANGE, which are perceived by many as humanity’s most pressing needs, especially for Muslims. Milli Çözüm has undertaken the mission to refine and convey these noble plans and programs to elite scholars and statesmen worldwide, and significant strides have been made in raising consciousness with the grace of God. The brave and honorable jihad launched by Hamas in Palestine is now seen by many as the beginning of a global transformation in a favorable direction and the physical downfall of Zionist Israel.

While the Zionists’ minions and the Christian infidels, the USA and E.U. countries condemned Hamas and broadcasted support messages for Israel, Brazil announced its intention to call the United Nations Security Council for an emergency meeting. Hamas’s Qassam Brigades announced on October 7, 2023, the launch of a comprehensive operation against Israel called “Aqsa Deluge.” Thousands of rockets were fired from Gaza towards Israel, and armed factions infiltrated regional settlements. In response, the Israeli army initiated an air assault on the Gaza Strip. President Recep T. Erdogan, during his speech at the 4th Extraordinary Congress of the AKP, called for restraint from both Israel and Palestine, stating, “In light of the events in Israel this morning, we urge all parties to act with moderation and avoid impulsive steps that could further escalate the tension.”

Mr. Erdogan appeared to speak as if he referred to two powers of equal strength, as if Palestine and Israel were equally right or wrong. As if Zionist and terrorist Israel had not forcibly occupied Palestinian territories and had not expanded the territories they seized since their foundation fiftyfold. As if Israel had not been continuously provoking the Palestinian people with oppression and massacres for years; however, with such an indifferent and inconsistent attitude, he merely called for moderation from both sides.

O Hero, waging war on Syria and Assad on the side of the USA, with the nonsense of the Arab Spring, which was set up for Greater Israel!

Oh, the World Leader(!) Mr Erdogan, within the scope of the same evil plot, sided with the Crusader West in the operations to disperse Libya and had Izmir used as an attack base against Gaddafi, whose biggest crime was aiding and educating the Palestinians!

What good will you do if you cannot present your side and stand openly against these genocidal attacks of Israel against the Palestinian people rather than being “neutral in the middle…”?

The spokesperson for the White House National Security Council emphasized that the USA “strongly condemns” the attacks by Hamas on Israeli civilians and reiterated their support for the Israeli government and its people. The spokesperson also mentioned that the White House National Security Advisor, Jake Sullivan, had spoken with his Israeli counterpart, Tzachi Hanegbi, and they would remain in close contact.

U.S. Secretary of the State, Antony Blinken, stated, “The USA unequivocally condemns the horrific attacks by Hamas against Israel. We will remain closely in touch with our Israeli partners. The USA supports Israel’s right to defend itself and stands in solidarity with the Israeli government and its people”.

The United Nations (U.N.) High Commissioner for Human Rights, Volker Türk, expressed his shock and horror at reports of hundreds, perhaps thousands, of random rockets being fired at Israel by Palestinian armed groups, resulting in many Israeli casualties and leaving hundreds injured. He also expressed his deep concern over reports that Israeli civilians had been taken hostage. He stated that Israeli forces were compelled to respond with airstrikes on the densely populated Gaza Strip, calling on them to take all necessary precautions to avoid civilian casualties. He spoke out: “I call for an immediate end to violence. I urge all parties in the region and key nations to de-escalate to prevent further bloodshed.” This statement was surprisingly almost identical to the one made by Mr. Erdoğan and the so-called U.N. Commissioner.

Support from Crusader Europe to Israel, condemnation for Hamas!

European Union (E.U.) Council President Charles Michel, in a statement from social media platform X, said, “I strongly condemn the random attacks launched this morning against Israel and its people, terrorizing and harming innocent citizens.”

E.U. Commission President Ursula von der Leyen criticized Hamas, stating, “Israel has the right to defend itself against such treacherous attacks.”

E.U. High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Josep Borrell, shared the message, “I stand in full solidarity with Israel.”

German Chancellor Olaf Scholz exclaimed, “The missile attacks from Gaza and the escalating violence are shocking. Germany condemns these attacks by Hamas and stands with Israel.”

French President Emmanuel Macron released a statement saying, “I strongly condemn the terrorist attacks currently hitting Israel. I express my condolences and solidarity to the families and loved ones of the deceased.”

British Prime Minister Rishi Sunak indicated that the attacks on Israeli civilians had “shocked him,” adding, “Israel’s right to defend itself is absolute.”

Officials from Belgium, Spain, Italy, Switzerland, Ireland, the Netherlands, Croatia, Austria, Greece, the Czech Republic, Slovenia, Finland, Poland, Lithuania, Latvia, Estonia, and Kosovo also published messages condemning Hamas and supporting Israel.

However, why had these Crusaders remained silent when rabid Israel had been killing innocent Palestinians every day for the last 60 years?

Egypt’s Foreign Minister Samih Shukri had reportedly been in intense consultations with international officials to reduce the tension between Palestine and Israel.

The Saudi Arabian Ministry of Foreign Affairs, in its statement, called for “an immediate cessation of violence between Israel and the Palestinians,” noting, “We are following unprecedented developments between a series of Palestinian groups and Israeli occupation forces, leading to high levels of violence.” Their statement seemed to resonate as if they had received instructions from the same center as Mr. Erdoğan.

However, as devout and sensitive Muslims and conscientious and moral humans, our prayers and all kinds of aid are with the oppressed Palestinian people and the noble jihad of Hamas. This stance is not only an obligation of Islam but also of humanity. When liberated from this Zionist, terrorist, and invasive murderous mentality, JEWS who genuinely carry sincere, fair, and humane feelings and sensitivity will also find relief and peace.

Kılıçdaroğlu had taken a much more sensitive and consistent stance than Erdoğan!

Regarding the operation Palestine launched against Israel this morning, Turkish opposition party CHP’s leader Kemal Kılıçdaroğlu said, “Palestine has always been a country seeking justice and its people are oppressed. We stand with the Palestinian people always. Of course, we are against war!” Kılıçdaroğlu attended the ‘Anatolian Meeting Local Media Workshop’ in Marmaris. Answering journalists’ questions during a break given by the event organized by Marmaris Municipality regarding the attack on Israel by Hamas this morning, he said:

“Palestine has always been a country seeking justice, and its people are oppressed. We stand with the Palestinian people always. We are, of course, against war. International organizations must intervene within democratic standards to both ensure peace and deliver the rights of the Palestinian people.” This statement showcased a firm stance.

Full support from the USA to Israel! Even though, O Islamic Ummah and O world leaders! On whose side are you?

The U.S. Secretary of Defence made a statement about the Israel-Hamas conflict, saying that they support Israel and stating, “We will provide Israel with everything it needs.”

Hamas’s armed wing, the Izz al-Din al-Qassam Brigades, had announced that they had launched about 5,000 rockets and mortars at Israel in the initial phase of their Operation “Al-Aqsa Deluge.” Meanwhile, the Israeli military had initiated attacks on the besieged Gaza Strip. Dayf, emphasizing that the Palestinian people had again risen in revolt and returned to the state-building project, warned, “We have now decided to stand against Israel’s violations, oppressions, and occupations and have commenced the Al-Aqsa Deluge operation against Israel.”

They could not even match Russia!

In the early hours of October 7, 2023, following the outbreak of the war, the world’s attention was focused on the Israel-Gaza line. While Ukraine flagrantly supported Israel, Russia, in stark contrast, conveyed a strong and meaningful message of support for Palestine. The statement read, “We support the establishment of an independent Palestinian state within the 1967 borders with East Jerusalem as its capital.” Following these attacks, Israel retaliated by initiating the “Iron Sword” operation, with an announcement from the Israeli military stating, “The Israeli army is now on war alert. Hamas will bear the consequences of these attacks.”

Israel’s Prime Minister Benjamin Netanyahu had commented, “We are at war. Our enemy will pay a price like never before.” Hamas leader Ismail Haniyeh, reacting to the assault on the Al-Aqsa Mosque, highlighted that they were engaged in a “heroic battle.” Amidst these developments in the region, Russia had issued a full support message for Palestine. The Russian Foreign Ministry’s statement read, “We support the establishment of an independent Palestinian state within the 1967 borders with East Jerusalem as its capital.” Unfortunately, the devout hero Erdoğan was trying to gloss over the situation with bland and stale remarks.

Hamas had broadcasted footage of their air-armed units prepared against the occupying Israel.

The Izz al-Din al-Qassam Brigades announced on the morning of October 7, 2023, that they had launched an operation named “Al-Aqsa Deluge” against Israel, which had occupied their lands, sharing various preparation footages using different aerial vehicles. Hamas had also shared images of its air-armed units prepared against the occupying Israel.

The Islamic Resistance Movement of Palestine, Hamas, had broadcasted on their social media accounts footage of the preparations of the “Hawk Flock,” a branch of the Izz al-Din al-Qassam Brigades. In this footage, it was apparent that Izz al-Din al-Qassam Brigades’ units equipped with powered parachutes were practicing in areas designed as “Israeli military points.”

Israelis fleeing into the desert after Hamas’s operation!

The tension in the area escalated following the operation by Hamas’s armed wing that infiltrated Israeli lands. As Hamas began to capture and detain the Israeli forces, Israeli citizens wanting to save their lives started fleeing from the country. Some Israelis were seen desperately fleeing into the desert. Many Israelis rushed to airports, while others were seen venturing into deserts. The sight of Israelis fleeing in sheer panic had left many astonished. Meanwhile, there were talks of thousands of Israeli soldiers and police being captured and kidnapped. If Zionist Israel decided to enter Gaza to rescue them, they were poised to get stuck in a quagmire from which they may never emerge!

Call for Unity and Solidarity from Hamas

Commander of the Al-Qassam Brigades, Mohammed Deif, highlighted that the Al-Aqsa Deluge would be significantly larger than Zionist Israel anticipated. He urged the Islamic and Arab worlds to unite and join forces to erase Israel’s occupation, emphasizing the necessity for “everyone with a firearm to deploy it now.” Deif called for those who could not participate in the Al-Aqsa Deluge operation to at least support this solidarity and reminded them to follow the instructions and announcements they broadcasted carefully.

Israel stated that Hamas controlled seven Gaza Strip communities: Sderot, Nahal Oz, Kfar Haza, Magen, Sufa Beheri, and Gaza General Command. Zionist Herzog’s Apparent Bewilderment!

Following the regional conflicts, Israeli President Isaac Herzog made a statement. Acknowledging they were going through a challenging period, Herzog said, “We will do everything to protect ourselves,” attempting to boost the morale of the startled Jewish community.

Palestinian President Abbas emphasized the Palestinian people’s right to defend themselves against Israeli attacks.

The Palestinian President, Mahmoud Abbas, has stated that his people have the right to defend themselves against Israeli attacks. Abbas held a meeting with top officials to discuss the recent actions taken by Hamas’s Al-Qassam Brigades against Israel. He emphasized the importance of safeguarding the Palestinian citizens and their right to protect themselves.

As reported by the Palestinian official news agency, WAFA, President Abbas convened a meeting in Ramallah with senior officials from civilian and security sectors to discuss the “Al-Aqsa Deluge” operation launched by Hamas’s Al-Qassam Brigades from Gaza against Israel. During the meeting, Abbas emphasized the importance of protecting the Palestinian people and stated that “they have the right to defend themselves against the terror of occupying forces and settlers.” Abbas also shared his position on the matter.

Announcing his directive to provide “all necessary elements to ensure the perseverance and resilience of Palestinian offspring against crimes committed by Israeli occupation and settler gangs,” Abbas would preside over a meeting with the leadership cadre in the Palestinian administration.

Indeed, with the intellectual foundation and scientific programs prepared with Erbakan, the final phase of the tangible transformation of THE WORLD’S CHANGE AND THE ERBAKAN REVOLUTION, which was focused on this consciousness and hope through the National Solution, had now commenced with the blessed operation of Hamas.

In this regard, our Master Necmettin Erbakan had said the following:

Indeed, Zionism does not understand mere words; we will impose sanctions!.. However, we will achieve this using highly specialized and advanced technologies, without weapons and conflict, forcing the cruel forces to surrender!..

For this, “technology is a gift from Allah (the Creator) to us Muslims,” technologies are being prepared to redirect their missiles back onto them. Systems are being developed that, through friction and special interactions, generate their own energy and send clusters of thin wires remotely controlled to destroy aircraft. When Iran says, “We have enriched uranium,” that is fine, but compared to theirs, this achievement still signifies very little… If you say, “We should also build aircraft carriers; we should also make atomic missiles,” by the time you prepare for these, external powers have prepared tenfold… Thus, we need new and superior technologies that will render all the weapons systems and technologies on which imperialist and Zionist countries have been working for years ineffective and obsolete, and at a much lower cost!..

Drones and all kinds of computerized equipment,

Technological bugs that can break through the barrier (walls, doors, minefields, barbed and electric barriers) to reach and fulfill their mission,

The latest communication devices that can eavesdrop and evaluate all kinds of national and international strategic conversations and correspondences, yet are absolutely unbreakable,

Tools like synthetic medicine capsules, remotely controlled and imperceptible – akin to “artificial genies,” designed to track and destroy computer systems, technological projects, treacherous and aggressive attempts, and very special and covert spy networks;

From their design and project initiation,

In their model and trial stages,

In their mass production and development phases,

A promotional video showcasing all with real and sample footage evoked wonder and admiration, and thus:

“In the end times and in the blessed war of the Hazrat Mahdi against the Dajjal, it was thus proved how the glad tidings that ‘gunpowder will not catch fire,’ weapons will not detonate” will become a reality.

All these marvelous preparations would certainly not going to be left incomplete or fail. The teams and successors that will implement these superior technologies and humanitarian projects will surely perform their duty and carry Necmettin Erbakan’s National Vision Movement to its goal with the National Solution endeavor (in Turkish Milli Çözüm, and that is the successor of Erbakan in Türkiye)…

Thus, as pointed out in the Quranic verses and prophesized in the hadiths, a bloodless and conflict-free victory will be achieved during the most sacred transformation of Civilization and Maydiyyah. Only the arrogant nose of the occupying and Zionist Israel will be broken; they will be forced into submission, and the venomous arms of the so-called superpower, the Zionist Octopus, will thus be aligned!..

Surah Hashr verse 6 implies this fortunate outcome.

“As for the bounty (the gains without war) they gave to Allah’s Messenger, you made no expedition, neither with horses nor camels. But Allah gives power to His messengers over anyone He wills. And Allah has power over all things.” (Hashr: 6)

Indeed, by the grace and favor of Allah, a great victory will be achieved without war and attack, and some gangrenous boils will be lanced and cleaned. There will be no need for the all-consuming and devastating conflicts covering the entire world… As foretold by great figures like Muhyiddin-i Arabi, “Gunpowder will not explode,” meaning through high and special technologies, the destructive force of primarily atomic bombs and other nuclear warheads will not be ignited, putting an end to the Zionistic-Crusader driven exploitation, injustice, and immoral oppression. Thus, the last and greatest Islamic revolution, the awaited historical peace and prosperity civilization, will materialize painlessly and smoothly.[1] 6 Oct 2012, sozcu.com.tr

Bu makalenin Arapçası:

         

بدأ التغيير الفكري العالمي من تركيا

وبدأ التغيير الفعلي العالمي من فلسطين!


!قوات حماس استولت على نقطة الحدود التابعة لإسرائيل

أعلنت حماس في السابع من أكتوبر 2023 عن سيطرتها، ضمن عملية “طوفان الألقصى” التي بدأها جناحها المسلح من الواضح أن العناصر “كيرم أبو سالم” الموجودة في جنوب شرق قطاع غزة والتابعة لإلسرائيل، بالإضافة إلى النقطة العسكرية المجاورة. وقد تم مشاركة الصور المتعلقة بالتقاط هذه النقطة من قبل أعضاء كتائب عز الدين القسام.

ومن هذه الصوركان من الواضح أن العناصر المرتبطة بكتائب القسام قاموا بغارة على كيرم أبو سالم باستخدام الطائرات الشراعية وألقوا القبض .العديد من جنود إسرائيل

بالإضافة إلى ذلك، تبين من اللقطات أن عناصر من القسام يرتدون الزي العسكري بالكامل، اشتبكوا مع جنود الاحتلال في المنطقة المذكورة، ثم سيطروا على المنطقة بشكل كامل. وأكدت هيئة الإذاعة العامة الإسرائيلية (كان) في خبرها أن مجموعة مسلحة تسللت إلى المناطق الإسرائيلية من غزة، وسيطرت على مركز للشرطة في مدينة سديروت وحاصرت المنطقة، واضطر الجيش الإسرائيلي إلى الاشتباك مع المجموعات المسلحة. إن أكبر الهجمات وأكثرها رعبا ضد إسرائيل كانت تحدث من حيث الصهاينة، وكانت إسرائيل مندهشة بكل بساطة.

كان يُكتب ويُناقش أن ما لا يقل عن 900 إسرائيلي قد قُتلوا في هذه الهجمات المجيدة، ومع ذلك كان هناك الآلاف من المصابين. وكذلك، كان هناك الآلاف من المفقودين وما كان لـلموساد واستخبارات الجيش الإسرائيلي أي معلومات حول استعدادات هذا الهجوم المُخطط له والمفاجئ. أما الصهيوني نتنياهو، فقد أعلن أن إسرائيل كانت في حالة حرب فعلية. نتيجة لهذا الهجوم من حماس، كانت الهجمات القاسية وغير المتناسبة من قبل إسرائيل الصهيونية، التي كانت تبحث عن فرصة وذريعة للهجوم على الشعب الفلسطيني الأبرياء، نُشرت أنباء عن استشهاد المئات (500 حتى الآن) من المدنيين المسلمين الأبرياء وإصابة الآلاف من الفلسطينيين. وكما كان يظهر من اللقطات التلفزيونية، كانت غزة كلها تحت الهجوم وكان يجري تنفيذ خطة دمر مروعة…

تذكروا، وفقًا لتقرير استخباراتي أمريكي خاص جدًا، كان”التوقع بعدم وجود إسرائيل على خريطة 2024″ مبنيًا على أي مخاوف؟ ونُشر تقرير استخباراتي أمريكي (2012) الذي أثار غضب إسرائيل. وفي خطة 2024، لم يتم تضمين إسرائيل في الشرق الأوسط، مما يعني أنه تم تحذيرها من أنها ستنهار قبل ذلك التاريخ. وتبين أن تقريراً بعنوان “التحضير للشرق الأوسط ما بعد إسرائيل” أعدته أجهزة الاستخبارات الأميركية، المكونة من 16 وكالة استخباراتية، مطلع ذلك العام. وذكر المحلل السياسي كيفن باريت أن تقرير مجتمع الاستخبارات خلص إلى أنه في ظل ظروف صعود الصين، “لن يكون لدى الولايات المتحدة الموارد العسكرية والاقتصادية اللازمة لمواصلة دعم إسرائيل”.

ووقفا لباريت، فإن التقرير يقتضي أن “الولاياتِ المتحدة يجب لها أن تحقق مصالحها الوطنية الخاصة وأن تتخلى عن إسرائيل وأن تدعها إلى مصيرها”.

وإن ما قاله كيسنجر الذي تم نقله من قبل صحيفة نيويورك بوست بالضبط ” لن تكون هناك إسرائيل بعد الآن في ضمن عشر سنوات…” يعكس حقيقة غامضة. ولم يستطع كيسنجر أن يقول إن إسرائيل في خطر، وأنه حتى لو أنفقنا تريليونات الدولارات الإضافية وسحقنا أعداءها بجيشنا الأمريكي، فمن الممكن إنقاذ إسرائيل. ولم يكن يقول إن إسرائيل يمكن إنقاذها بطريقة أو بأخرى إذا انتخبنا صديق نتنياهو القديم ميت رومني. ولم يكن يقول إننا إذا قصفنا إيران، فإن إسرائيل يمكن أن تستمر في الوجود. باختصار، لم يتمكن من تقديم أي مخرج. لقد كان ببساطة يصرح بهذه الحقيقة ويقول ببساطة وبلا حول ولا قوة: “في عام 2024، لن تكون إسرائيل موجودة”.[1]

ومن العجب أيُّ الآيات والأحاديث وأي أخبار العلماء استخرجت هذه النتيجة تم التوصل إليها؟

ما الذي يكمن وراء هذه الشكوك العميقة والمخاوف الشديدة لدى الاستراتيجيين الصهاينة والإمبرياليين؟

وبناء على ذلك، يقترب الانهيار المتتالي لكل من حزب العدالة والتنمية وإسرائيل. وأولئك الذين ظنوا أنهم سينجون إذا أصبحوا رئيسًا مرة أخرى، قد خُدعوا أيضًا!

هذه العملية المقدسة، التي بدأتها حماس وذهلت عقول المضطهدين الصهاينة، من المؤمل أن تؤدي إلى نهاية إسرائيل…

نعم، لقد قام أستاذنا العزيز أربكان بإعداد الأسس الفكرية والمشاريع العلمية لتحول “النظام العادل والعالم الجديد”، وهو الحاجة الأهم والأساسية للإنسانية وخاصة المسلمين… أما “الحل الوطني” فقد ركز على هدف حماية وإنضاج هذه الخطط والبرامج المباركة وإيصالها إلى العلماء ورجال الدولة المتميزين في العالم، وبإذن الله تم تحقيق تقدم مهم في مجال الوعي… والآن، كان هذا الجهاد الشجاع والمشرف الذي بدأته حماس في فلسطين، بداية التحول الميمون للعالم، والانهيار الفعلي لإسرائيل الصهيونية…

وعندما أدان خَدَم الصهيونية والكفار الصليبيون،والولايات المتحدة الأمريكية ودول الاتحاد الأوروبي، حركة حماس، نشروا رسائل دعم الإسرائيل. وأعلنت البرازيل أنها ستدعو إلى عقد اجتماع طارئ لمجلس الأمن التابع للأمم المتحدة. وأعلنت كتائب القسام التابعة لحركة حماس، أنها أطلقت عملية شاملة ضد إسرائيل تحت اسم “طوفان الأقصى” في 7 أكتوبر 2023. وبينما أُطلقت آلاف الصواريخ من غزة باتجاه إسرائيل، تسللت الجماعات المسلحة إلى المستوطنات في المنطقة. وفي أعقاب عملية “طوفان الأقصى”، شن الجيش الإسرائيلي هجوما على قطاع غزة بعشرات الطائرات الحربية. دعا الرئيس رجب طيب أردوغان، في خطابه أمام المؤتمر الكبير الاستثنائي الرابع لحزب العدالة والتنمية، الجانبين الإسرائيلي والفلسطيني إلى التصرف باعتدال ببيان غير قوي وقال: “نحن كتركيا ندعو جميع الأطراف إلى ضبط النفس في ضوء الأحداث التي وقعت في إسرائيل هذا الصباح والابتعاد عن الخطوات المتهورة التي من شأنها أن تزيد من تصعيد التوترات”.

السيد أردوغان تحدث كما لو كان يتحدث عن قوتين متساويتين. وكأن الأمر أن فلسطين وإسرائيل متساويان على حق أو على خطأ. وكأن إسرائيل الصهيونية والإرهابية لم تأت بالقوة واحتلت الأراضي الفلسطينية وزادت الأراضي التي استولت عليها 50 مرة منذ قيامها. وكأن إسرائيل لم تستفز الشعب الفلسطيني باستمرار وتضجره بما تمارسه من قمع ومجازر منذ سنوات!.. وبهذا الموقف غير حساس وغير المتسق دعا إلى الاعتدال من الجانبين!

أيها البطل الذي شن الحرب على سوريا والأسد إلى جانب أمريكا، بسفسطة الربيع العربي التي صممت لغرض إسرائيل الكبرى!..

أيها الزعيم العالمي (!) السيد أردوغان الذي في نطاق نفس المؤامرة الشريرة، وقف إلى جانب الغرب الصليبي في عمليات تشتيت ليبيا ضد القذافي، الذي كانت جريمته الكبرى مساعدة الفلسطينيين وتدريبهم، كما قدم مدينة إزمير للاستخدم كقاعدة للهجوم.

والآن، ما الفائدة التي ستفعلها إذا لم تتمكن من تقديم جانبك والوقوف بشكل علني ضد هجمات الإبادة الجماعية التي تشنها إسرائيل ضد الشعب الفلسطيني، بدلاً من أن تكون “محايداً في الوسط؟..”

وشدد المتحدث باسم مجلس الأمن القومي بالبيت الأبيض على أن الولايات المتحدة “تدين بشكل لا لبس فيه” هجمات حماس ضد المدنيين الإسرائيليين وتقف إلى جانب الحكومة والشعب الإسرائيليين. وذكر المتحدث أن مستشار الأمن القومي بالبيت الأبيض جيك سوليفان التقى بنظيره الإسرائيلي تساحي هنغبي وسيظل على اتصال وثيق.

وقال وزير الخارجية الأمريكي أنتوني بلينكن: “إن الولايات المتحدة تدين بشكل لا لبس فيه هجمات حماس المروعة ضد إسرائيل. سنواصل البقاء على اتصال وثيق مع شركائنا الإسرائيليين. وأظهرت الولايات المتحدة كفرها مؤيدة حق إسرائيل في الدفاع عن النفس بقولها: “نحن نتضامن مع إسرائيل حكومة وشعبا”.

كما أدلى مفوض الأمم المتحدة السامي لحقوق الإنسان، فولكر تورك، ببيان يناسب للإسرائيل: “أشعر بالصدمة والفزع إزاء التقارير التي تفيد بأن الجماعات الفلسطينية المسلحة أطلقت مئات، وربما الآلاف، من الصواريخ العشوائية باتجاه إسرائيل، مما أدى إلى مقتل عشرات الإسرائيليين وإصابة مئات آخرين. كما أشعر بقلق عميق إزاء التقارير التي تفيد باحتجاز مدنيين إسرائيليين كرهائن. واضطرت القوات الإسرائيلية أيضًا إلى الرد بغارات جوية على قطاع غزة المكتظ بالسكان. وإنني أدعوكم إلى اتخاذ كل الاحتياطات اللازمة لمنع وقوع إصابات بين المدنيين هناك. وأدعو إلى وضع حد فوري لأعمال العنف. وأدعو جميع الأطراف والدول الرئيسية في المنطقة إلى تهدئة التوترات لمنع المزيد من إراقة الدماء”. يا للعجب، تصريحات سيد أردوغان والرجل الذي هو مفوض الأمم المتحدة كانت هي نفسها تقريبًا!؟

دعم أوروبا الصليبية لإسرائيل وبيانهم رد فعل على حماس!

مستخدما التعبيرات التالية: X وقال رئيس مجلس الاتحاد الأوروبي، شارل ميشيل، في بيانه على منصة التواصل الاجتماعي    

أدين بشدة الهجمات العشوائية التي شنت هذا الصباح ضد إسرائيل وشعبها، وألحقت الرعب والعنف بمواطنين أبرياء“.

كما أدانت رئيسة المفوضية الأوروبية أورسولا فون دير لاين حماس وقالت قائمةً بالتقييم: “لإسرائيل الحق في الدفاع عن نفسها ضد مثل هذه الهجمات الغادرة“.

كما شارك الممثل الأعلى للاتحاد الأوروبي للشؤون الخارجية والسياسة الأمنية جوزيب بوريل الرسالة، “أنا متضامن تمامًا مع إسرائيل.”

وقال المستشار الألماني أولاف شولتس كأنه يمزق نفسه: “لقد صدمنا إطلاق الصواريخ من غزة وتزايد العنف. وتدين ألمانيا هذه الهجمات التي تشنها حماس وتقف إلى جانب إسرائيل”.

وقال الرئيس الفرنسي إيمانويل ماكرون وهو نشر رسالة أيضًا: “إنني أدين بشدة الهجمات الإرهابية التي تضرب إسرائيل حاليًا. وأعرب عن تمنياتي بالتضامن مع أولئك الذين ماتوا وعائلاتهم وأقاربهم”.

صرح رئيس الوزراء البريطاني ريشي سوناك بأنه صدم من الهجمات الإسرائيلية على المدنيين. وقال سوناك معنفا: “إن حق إسرائيل في الدفاع عن نفسها هو حق مطلق”.

كما نشر مسؤولون من بلجيكا وإسبانيا وإيطاليا وسويسرا وأيرلندا وهولندا وكرواتيا والنمسا واليونان والتشيك وسلوفينيا وفنلندا وبولندا وليتوانيا ولاتفيا وإستونيا وكوسوفو رسائل ترد على حماس وتدعم إسرائيل.

ولكن لماذا ظل هؤلاء الكفار الصليبيون صامتين بينما كانت إسرائيل المسعورة تذبح الفلسطينيين الأبرياء كل يوم لمدة 60 عامًا؟

وأعلن أن وزير الخارجية المصري سميح شكري أجرى اتصالات مكثفة مع مسؤولين دوليين لتهدئة التوتر بين فلسطين وإسرائيل.

ودعت وزارة الخارجية السعودية في بيانها إلى “وقف فوري لأعمال العنف بين إسرائيل والفلسطينيين” وقالت: “إننا نتابع التطورات غير المسبوقة بين عدد من الجماعات الفلسطينية وقوات الاحتلال الإسرائيلي، والتي أدت إلى ارتفاع مستويات العنف على جبهات متعددة.” وبهذه المقولة لقد تصرفوا مع السيد أردوغان وكأنهم تلقوا تعليمات من نفس المركز!؟

ولكننا كمسلمين مؤمنين وحساسين..وأصحاب الضمائر والأخلاق؛ إننا نقف مع وخلف الشعب الفلسطيني المظلوم وجهاد حماس المجيد بدعواتنا وبكل أنواع المساعدة!.. وهذا الموقف هو من متطلبات الإسلام والإنسانية على حد سواء!.. وعندما يتخلصون من هذه العقلية الصهيونية الإرهابية والمحتلة القاتلة وشبكة الشر، فإن اليهود ذوي المشاعر الصادقة والعادلة والإنسانية والحساسة سوف يرتاحون أيضًا ويعيشون في سلام!..

لقد اتخذ كليجدار أوغلو موقفا أكثر حساسية وثباتا من أردوغان!

زعيم حزب الشعب الجمهوري، كمال كليجدار أوغلو، حول العملية التي نفذتها فلسطين ضد إسرائيل هذا الصباح مستخدما هذه الكلمات: “لطالما كانت فلسطين دولة تسعى إلى الحقوق والشعب المضطهد. نحن دائما مع الشعب الفلسطيني. بالطبع نحن ضد الحرب!” حضر كلجدار أوغلو “ورشة عمل لقاء الأناضول للإعلام المحلي” التي عقدت في منطقة مرمريس في موغلا. وفي رده على أسئلة الصحفيين خلال استراحة الحدث الذي نظمته بلدية مرمريس، قال كلجدار أوغلو عن الهجوم الذي شنته حماس على إسرائيل هذا الصباح بموقف محكم:

إن فلسطين دولة تسعى منذ فترة طويلة إلى الحصول على الحقوق والشعب المضطهد. نحن دائما مع الشعب الفلسطيني. بالطبع نحن ضد الحرب. وفي ضمن الإجراءات الديمقراطية، يجب على المنظمات الدولية أيضًا أن تتدخل لضمان السلام وضمان حقوق الشعب الفلسطيني.”

الدعم الكامل من الولايات المتحدة لإسرائيل! فيا أيتها الأمة الإسلامية ويا زعيم العالم! ومع من أنتم؟

وأدلى وزير الدفاع الأمريكي ببيان حول الصراع بين إسرائيل وحماس، مذكرًا بأنهم يدعمون إسرائيل، وقال: “سنرسل لإسرائيل كل ما تحتاجه“.

أعلنت كتائب عز الدين القسام، الجناح المسلح لحركة حماس، أنها أطلقت نحو خمس آلاف صاروخ وقذيفة هاون في المرحلة الأولى من عملية طوفان الأقصى التي شنتها ضد إسرائيل. شن الجيش الإسرائيلي هجوما على قطاع غزة المحاصر. وقال الضيف، إن الشعب الفلسطيني قام بثورة من جديد وعاد إلى مشروع إقامة الدولة، وقال محذرا: “لقد قررنا وقف انتهاكات إسرائيل وقمعها واحتلالها، وأطلقنا عملية طوفان الأقصى ضد إسرائيل“.

لم يكونوا غيورين حتى مثل روسيا!

بعد اندلاع الحرب في ساعات الصباح الأولى من يوم 7 أكتوبر/تشرين الأول 2023، كانت أنظار العالم على خط إسرائيل-غزة. وفي تناقض صارخ مع أوكرانيا، التي أعلنت دعمها لإسرائيل، كانت رسالة روسيا بشأن الدعم الكامل لفلسطين ذات معنى. وفي ضمن البيان قالت: “نحن نؤيد إقامة دولة فلسطينية مستقلة”. وعقب هذه الهجمات شنت إسرائيل عملية “السيف الحديدي” ردا على ذلك، وهددت في البيان الذي أصدره الجيش الإسرائيلي بأن “الجيش الإسرائيلي في حالة تأهب حربي. وستعاني حماس من عواقب هذه الهجمات”.

وقال رئيس الوزراء الإسرائيلي بنيامين نتنياهو: “نحن في حالة حرب. عدونا سيدفع ثمناً لم يعرفه من قبل”. أكد القيادي في حركة حماس، إسماعيل هنية، أنهم يخوضون “حربًا بطولية” ردًا على الاعتداء على المسجد الأقصى.

وبينما كان كل هذا يحدث في المنطقة، أصدرت روسيا أيضًا رسالة دعم كامل لفلسطين. وجاء في بيان وزارة الخارجية الروسية: “إننا نؤيد إقامة دولة فلسطينية مستقلة ضمن حدود عام 1967، وعاصمتها القدس الشرقية”. ولسوء الحظ، كان البطل الديني أردوغان يحاول إخفاء الوضع بكلمات تافهة ومبتذلة.

وكانت حركة حماس قد نشرت صورا لعناصرها المسلحة المحمولة جوا وهم يستعدون ضد إسرائيل المحتلة

وأعلنت كتائب عز الدين القسام إطلاقها عملية تسمى “طوفان الأقصى” ضد إسرائيل التي احتلت أراضيها، صباح يوم 7 أكتوبر 2023، ونشرت صورا للاستعدادات التي تمت بمختلف الطائرات للعملية الإسرائيلية. كما نقلت حركة حماس صورا لقواتها المسلحة مع طائراتها وهي تستعد ضد إسرائيل المحتلة.

نشرت حركة المقاومة الإسلامية الفلسطينية (حماس)، عبر حساباتها على مواقع التواصل الاجتماعي، صورا لاستعدادات “قواتها المسلحة” المسماة “سرب صقر” التابعة لكتائب عز الدين القسام، قبل عملية طوفان الأقصى. وتبين من هذه الصور أن عناصر من كتائب عز الدين القسام المظلية الآلية كانوا يتدربون في مناطق مصممة لتكون “نقاطا عسكرية إسرائيلية.”

الإسرائيليون الذين ألقوا بأنفسهم في الصحراء بعد عملية حماس بدأوا بالفرار مذعورين!

وتزايدت حدة التوتر في المنطقة بعد العملية التي شنها الجناح المسلح لحركة حماس بالتسلل إلى الأراضي الإسرائيلية. وبينما بدأت حماس في أسر القوات الإسرائيلية المحتجزة، بدأ المواطنون الإسرائيليون في الفرار من البلاد لإنقاذ حياتهم. وتم التقاط اللحظات التي ألقى فيها بعض الإسرائيليين أنفسهم في الصحراء وحاولوا الفرار من المنطقة في حالة من الذعر بالكاميرا. وبينما توافد العديد من الإسرائيليين إلى المطارات، ألقى بعضهم بأنفسهم في الصحراء. وأذهلت صور الإسرائيليين وهم يركضون للنجاة بحياتهم، محاولين الابتعاد عن المنطقة في حالة من الذعر. وفي الوقت نفسه، ترددت شائعات عن احتجاز واختطاف الآلاف من الجنود وأفراد الشرطة الإسرائيليين. ولو أن إسرائيل الصهيونية دخلت غزة لتأسرهم وتنقذهم لبقيت في مستنقع لا تستطيع الخروج منه!

دعوة من حماس للوحدة والتماسك

صرح قائد كتائب القسام محمد الضيف أن طوفان الأقصى سيكون أكبر بكثير مما تصورته وتوقعته إسرائيل الصهيونية، ودعا العالم الإسلامي والعربي إلى التوحد والتكاتف لمحو الاحتلال الإسرائيلي مؤكدا و”كل من لديه بندقية يجب أن يخرجوها الآن.” وطالب ضيف الذين لم يتمكنوا من المشاركة في عملية طوفان الأقصى أن يدعموا هذا التضامن على الأقل، وذكرهم بضرورة اتباع التعليمات والبيانات التي ينشرونها بعناية.

وأكدت إسرائيل أن 7 تجمعات سكانية في قطاع غزة تخضع لسيطرة حماس. وشملت هذه سديروت، ناحال عوز، كفار هازا، ماجن، صوفا بحيري والقيادة العامة في غزة.

وكان هرتسوغ الصهيوني في ذهول يجلب الأنظار!

وفي أعقاب الصراعات التي تشهدها المنطقة، أدلى الرئيس الإسرائيلي إسحاق هرتزوغ ببيان. قال هرتسوغ إنهم كانوا يمرون بوقت عصيب، وحاول رفع الروح المعنوية والثبات لليهود المذعورين بقوله: “سنفعل كل شيء لحماية أنفسنا”.

وشدد الرئيس الفلسطيني عباس على حق الشعب الفلسطيني في الدفاع عن نفسه ضد الهجمات الإسرائيلية.

أعلن الرئيس الفلسطيني محمود عباس أن للشعب الفلسطيني الحق في الدفاع عن نفسه ضد الهجمات الإسرائيلية. وكان عباس قد جمع مسؤولين رفيعي المستوى لمناقشة العملية التي شنتها كتائب عز الدين القسام التابعة لحماس ضد إسرائيل. وذكر رئيس فلسطين أنه من الضروري حماية الشعب الفلسطيني وأكد أن له الحق في حماية نفسه.

وبحسب وكالة الأنباء الفلسطينية الرسمية وفا، فقد أحضر عباس مسؤولين مدنيين وأمنيين كبار إلى رام الله لبحث تطورات عملية “طوفان الأقصى” التي أطلقتها كتائب عز الدين القسام، الجناح المسلح لحركة حماس، من قطاع غزة المحاصر. وشدد عباس في كلمته أمام اللقاء على ضرورة حماية الشعب الفلسطيني، وقال معبرا عن موقفه: “من حق الشعب الفلسطيني أن يحمي نفسه من إرهاب قوات الاحتلال والمستوطنين”.

وسيترأس عباس، اجتماعا مع قيادة الحركة في الإدارة الفلسطينية وهو الذي أعلن أنه وجّه “بتوفير كل المقومات اللازمة لبقاء أطفال الشعب الفلسطيني على قيد الحياة بالصمود والمقاومة ضد الجرائم التي يرتكبها الاحتلال الإسرائيلي وعصابات المستوطنين”،

نعم، إن المرحلة الأخيرة من المرحلة الفعلية ل”التحول العالمي وثورة أربكان” التي تم إعداد بنيتها الفكرية وبرامجها العلمية مع أربكان وتركز هذا الوعي والأمل مع الحل الوطني، قد بدأت بعملية حماس المباركة…

وقد قال أستاذنا أربكان في هذا الموضوع ما يلي:

نعم الصهيونية لا تفهم الكلام، سنفرض العقوبات!.. لكننا سنحقق ذلك بتقنيات خاصة وعالية جدًا، بلا أسلحة ودون صراع، وسنجبر القوى القاسية على الاستسلام!..

ولهذا السبب “التكنولوجيا نعمة من الله علينا نحن المسلمين” ويتم إعداد تقنيات من شأنها أن ترد صواريخهم وتوجهها نحو أنفسهم. ويجري تطوير أنظمة تقوم بإرسال عدة كرات رفيعة من الأسلاك، تنتج طاقتها الخاصة نتيجة الاحتكاك والمؤثرات الخاصة ويتم التحكم فيها عن بعد، إلى الطائرات وتدميرها. وها هو إيران تقول إنها قامت بتخصيب اليورانيوم، وهذا كله جيد وجميل، لكن هذا التطور لا يزال لا يعني شيئا مقارنة بتطورهم… فإذا قلت: “دعونا نبني حاملة طائرات، دعونا نبني صاروخا ذريا أيضا”، بينما أنت تحاول إعداد هذه الأشياء، والقوى الأجنبية تستعد بعشرة أضعاف… إذا كان الأمر كذلك، فإن الأمر يتطلب تقنيات جديدة ومتفوقة من شأنها أن تجعل جميع أنظمة الأسلحة والتكنولوجيات التي تعمل عليها وتجهزها الدول الإمبريالية والصهيونية منذ سنوات غير فعالة وغير صالحة، وستكون تكلفتها أقل بكثير!..

الطائرات بدون طيار وجميع أنواع المعدات المحوسبة،

والحشرات التكنولوجية المتحركة التي تمر عبر الجدران والأبواب والبيئات الملغومة والشبكات السلكية والعوائق والكهربائية وتصل إلى هدفها وتؤدي واجباتها،

وأحدث أجهزة الاتصالات النظامية التي تستمع وتقيم جميع أنواع المحادثات والمراسلات الاستراتيجية الوطنية والدولية، ولكن لن يتم فك شفرتها أبدًا،

والتي تتبع وتدمير أنظمة الكمبيوتر، والمشاريع التكنولوجية، ومحاولات الخيانة والاعتداء، وشبكات تجسس خاصة وسرية للغاية، تشبه كبسولات المخدرات الاصطناعية، يتم التحكم فيها عن بعد ومن المستحيل اكتشافها؛ نوع من نماذج “الجني الاصطناعي”؛

وبدايات التصميم والمشروع،

ومراحل النموذج والمحاكمة،

ومراحل الإنتاج والتطوير،

وأثار الفيلم الترويجي، لهذه المشروعات الذي يعرض لقطات فيديو حقيقية ونموذجية، الدهشة والإعجاب

وبذلك ثبت مدى صحة الخبر المبشر: “في آخر الزمان وفي حرب المهدي المقدسة ضد المسيح الدجال لن ينفجر البارود و لن ينفجر السلاح أيضا.”

كل هذه الاستعدادات الرائعة لن تذهب سدى بالتأكيد. إن الفرق والأتباع الذين سينفذون هذه التقنيات المتفوقة والمشاريع الإنسانية سيقومون بالطبع بواجبهم ويحملون هدف أربكان في الرؤية الوطنية إلى هدفه بجهد الحل الوطني…

وهكذا، كما تشير الآيات وتبشر بها الأحاديث، سيتم تحقيق نصر غير دموي وغير قتالي في أقدس تحول للحضارة والمهدي في التاريخ. ولن ينكسر إلا أنف إسرائيل المحتلة والطاغية الصهيوني المتغطرس، وستضطر إلى الاستسلام، وستخضع لأذرع الأخطبوط الصهيوني السامة، التي يظن أنها القوة العظمى الأخرى!..

وتشير الآية السادسة من سورة الحشر أيضًا إلى هذه النتيجة السعيدة:

﴿وَمَاۤ أَفَاۤءَ ٱللَّهُ عَلَىٰ رَسُولِهِۦ مِنۡهُمۡ فَمَاۤ أَوۡجَفۡتُمۡ عَلَیۡهِ مِنۡ خَیۡلࣲ وَلَا رِكَابࣲ وَلَـٰكِنَّ ٱللَّهَ یُسَلِّطُ رُسُلَهُۥ عَلَىٰ مَن یَشَاۤءُۚ وَٱللَّهُ عَلَىٰ كُلِّ شَیۡءࣲ قَدِیرࣱ﴾

نعم بإذن الله وفضله سيكون نصر عظيم بلا حرب ولا هجوم، إلا فتح وتنظيف بعض الدمامل الغنغرينية التي ستغطي العالم كله وتسبب الخراب…

ولن تكون هناك حاجة للصراعات التي تؤدي إلى تدمير البشرية…

مع اخبارالذوات العظماء مثل محيي الدين العربي، “البارود لن ينفجر”، أي أن قمع الاستغلال والظلم والفجور الذي يسيطر عليه الصهاينة الصليبيون سينتهي، وذلك بفضل التقنيات العالية والخاصة التي لها تأثير رهيب في منع القوة التدميرية، وخاصة ستكون القنابل الذرية وغيرها من الرؤوس الحربية الصاروخية النووية لن تطلق النار.”


[1] 6 اكتوبر 2012 – sozcu.com.tr

 

0 0 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Ahmet AKGÜL

Ahmet AKGÜL

AHMET AKGÜL KİMDİR?

 

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocak ayında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve Yozlaştırılan “Cihat Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meal-i Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Parti’ye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 105 (yüz beş) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meal-i Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiyenin Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

Dış Politika Yazıları (I) BOP’un Temel Taşları (1988-1998)

Dış Politika Yazıları (II) Tarihin En Talihsiz Yılları (2002-2015) 

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihat Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

İslamcı Münafıklar

Milli Şuur ve Ordu

20 Yıl Öncesinden; AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

(Kadiri - Haydari Tarikatı) Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

● Teşkilatçılık (İletişim ve İşbirliği Sanatı) Mesaj ve Metod

● Milli Görüş’ün Marazlıları

● Hak Davanın Hokkabazları

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri

İsrail'in Şımarması ve Armageddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Kalkışması

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din ve Devlet Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Konularına Göre: Kur’an-ı Kerim Fihristi

Siyaset Şehveti ve AKP’nin Şerbeti (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

AKP’nin Akreplikleri (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Gaflet miydi, Hıyanet miydi?

Tahribat Ortakları: AKP’nin Arkası, MHP’nin Markası

Türkiye Tarihi Dönemeçteydi!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Muştuları ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Diktatoryası

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Başka Çare Kalmamıştı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

● İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

Türkiye'nin Erdoğan'la Sınavı ve Ukrayna Savaşı

 

Üstadımızın hazırladığı; İlköğretimden, Üniversiteye kadar öğrencilerimize inanç ve ahlâk esaslarını ve Milli-İnsani sorumluluklarını öğretecek Ders Kitapları:

● İlkokul 4-5: Çocuklar Sizin İçin Yaratılış Harikaları ve Din Ahlâkı

● Ortaokul-1: İslam; Doğal Hayat ve Güzel Ahlâktır

● Ortaokul-2: Allah'a İman ve Ahlâk Kuralları

● Ortaokul-3: Bilimin Işığında Allah’ın Varlık Kanıtları ve İslam Ahlâkı

● Lise-1: Yaratılışın Bilimsel Kanıtları

● Lise-2: İslam'ın Aydınlığı ve İmtihanın Şartları

● Lise-3: Müslüman; Güzel Ahlâk ve Sorumluluk Taşıyandır

● Lise-4: "Gençliğin Ahlâki Sorunlarına Milli Çözüm Programı"

● Üniversite-1: Yaratılış Sırları ve İslam’ın Esasları

● Üniversite-2: Allah'ın Varlığı ve İmtihanın Sırrı

● Üniversite-3: Olgun Müslümanın Hayatı ve İslam’ın Amacı

 

Üstadımızın Kitaplarından Derlenen Yeni Kitaplar:

● Ahmet Akgül’e Göre; Laiklik, Demokrasi ve Cumhuriyet Kavramları (Hazırlayan: Nevzat Gündüz)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Milliyetçilik Anlayışı (Hazırlayan: Orhan Atay)

● Ahmet Akgül’ün; Alevilik, Bektaşilik ve Şiilik Yaklaşımı (Hazırlayan: Veysel Uzun)

● Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Kemalizm’le Atatürkçülük Farkı (Hazırlayan: Ufuk Efe)

● Ahmet Akgül’e Göre; Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları (Hazırlayan: Okan Ekinci)

● Ahmet Akgül’e Göre; Genel Ahlâk Esasları ve Temel İnsan Haklarına Saygı (Hazırlayan: Fatma Betül Erişkin)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Siyonizm Saptamaları (Hazırlayan: Ali Çağıl)

● Ahmet Akgül’e Göre; Yaratılış Sırları ve İman Unsurları (Hazırlayan: Halil Yaman)

● Ahmet Akgül’e Göre; Din İstismarcıları ve Devrim Simsarları (Hazırlayan: Akın Cengiz)

● Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Tarikat Yozlaşması ve Tasavvuf İhtiyacı (Hazırlayan: Abdussamet Çağıl)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; Adil Medeniyet Programları (Hazırlayan: Osman Nuri Çelik)

● Ahmet Akgül’ün; Tarih Yorumları – 2 Cilt (Hazırlayan: Kâzım Gülfidan-Halil Altuntaş)

● Üstat Ahmet Akgül’ün; İlginç Anıları ve Rüyaları (Hazırlayan: Ramazan Yücel)

● Ahmet Akgül’ün; İçtihat Perspektifi ve Orijinal Projeleri (Hazırlayan: Abdullah Akgül-Ali Mert)

● Ahmet Akgül’ün; Hikmet Uyarıları ve Veciz Uyarlamaları (Hazırlayan: Neslihan Bayraktar)

● Üstat Ahmet Akgül Hocamızın; Tenkit (ve Tebrik) Yazıları – 2 Cilt (Hazırlayan: Mus’ab Eryıldız-İsmail Erkut)

● Ahmet Akgül’den; Siyaset ve Strateji Kuralları (Hazırlayan: Necati Akgül)

● Ahmet Akgül’e Göre; Yönetme ve Liderlik Sanatı (Hazırlayan: Yakup Gözübüyük)

● Ahmet Akgül’ün Saptamalarıyla; Erbakan ve İnsanlık Davası (Hazırlayan: Ahmet Cömert)

● Ahmet Akgül’e Göre; Erdoğan ve Takımının Ayarı ve Tahribatları – 3 Cilt (Hazırlayan: Nail Kızılkan-Sezai Kurt-Mehmet Sıtmapınar)

● Ahmet Akgül’e Göre; Fetullah Gülen’in Perde Arkası (Hazırlayan: Mehmet Akif Avcı)

● Ahmet Akgül’ün Gözüyle; Farklı Kesimlerden İnsan Manzaraları – 2 Cilt (Hazırlayan: Osman Eraydın)

● Ahmet Akgül Üstadımızdan; Erbakan Hoca’ya Yönelik İthamlara Yanıtlar (Hazırlayan: Necmettin Musa Bişkin)

● Ahmet Akgül'den Kahramanlık Şiirleri (Hazırlayan: İsmet Sezgin)

● Ahmet Akgül’den; Seçme Şiirler (Hazırlayan: Ömer Çağıl)

● Ahmet Akgül'den Şiirler Harmanı (Hazırlayan: Orhan Yılan)

● Ahmet Akgül'den Edep-İstikamet-Hikmet ve Hakikati Öğreten Şiirler (Hazırlayan: Yalçın Gözübüyük-Erdem Kaya)

 

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

● Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri (Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi (Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar - Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar - Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar (2 Cilt - Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

 

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

YORUMLAR

Son Yorumlar
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx