YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL MENÜ

DERGİLER

Ay Seçiniz
category
669114314466e
0
0
6401,171,6356,117,28,27,170,98,3,144,26,4,145,113,17,6330,1,110,12
Loading....

TOPLAM ZİYARETÇİLERİMİZ

Our Visitor

2 0 7 8 2 9
Bugün : 17469
Dün : 32513
Bu ay : 294255
Geçen ay : 783727
Toplam : 25351930
IP'niz : 35.172.230.21

SON YORUMLAR

Son Yorumlar

YENİ ÇIKACAK KİTAPLARIMIZ

ÖZEL YAZILAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLARIMIZ

ADİL DÜNYA YAYINEVİ

Tel-Faks:

0212 438 40 40

0543 289 81 58

0532 660 12 79

KARARNAME DİKTASI
VE
“DEDİKRASİ” SALTANATI!

Kararname Diktası Ve Dedikrasi Saltanatı!
4.7 3 votes
Değerlendirmeniz

Makale Paylaşım Sayısı: 

Yorumu Takip Et
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Veysel

Kelimeler ve kavramlar sosyal bilimlerde fen bilimlerindeki formüllerin dengi sayılırlar. Fen bilimlerinde istenilen menzile varmak için formüle başvuru yapıldığı gibi sosyal bilimlerde de pek çok cümle kurmak yerine hepsini kapsayan veciz bir kavramla rahat bir şekilde menzile varabilirsiniz. İşte Milli Görüş ve Milli Çözüm bu bahsettiğimiz özellikleri kullanarak siyaset işini tam bir bilimsellikle insanlara anlatmakta ve kurtuluş yollarını göstermektedir. Bu yapılanın önemini şu benzetmeyle daha iyi anlayabiliriz: Bir hastanın iyileşebilmesinin ilk adımı, hastalığın teşhis edilebilmesidir. Teşhis olmadan, tedavi mümkün değildir. Siyasette de kansere dönmüş bu siyonist sistemi teşhis edebilmek için doğru kavramlar üzerinden değerlendirme yapmak durumundayız.
Aziz Erbakan Hocamız; içinde yaşadığımız, seçimlerimizi bizzat kendimizin yaptığını sandığımız sistemin bizlere demokrasi olarak anlatıldığını ancak yönlendirilen seçimlerimiz nedeniyle Demokratur denilen bir siyonist dikta içerisinde yaşadığımızı bizlere öğretmişti. Hocamız: Demokratur demek, halkın yönetime alet edilmesi demektir. Yani halk narkozlanır, ben seçtim zanneder, halbuki başkaları tarafından tamamen narkozlanmıştır, etkilenmiştir ve o başkası istediğini seçtiriyor. Seçmenler (halk) ise ben seçtim zannediyor. Seçilen kişiler ise ‘biz kendi marifetimizle seçildik’ zannederler. Bunun adı ‘Demokratur’dur. Demokrasi değildir.” buyurmuş ve içinde bulunduğumuz sistemin demokrasi değil Demokratur olduğunu bize öğretmişti.

Üstad Ahmet Akgül ise, Demokratur sisteminde hangi ilke standartlarına göre yönetildiğimizi, kanun ve yönetmeliklerin hangi temel esasa göre yapılıp yayınlandığını, atama ve görevden “affını istemelerin” hangi ilkeler gözetilerek hayata geçtiğini aynı Erbakan Hocamız gibi bir kelime ile özetlemişti: Dedikrasi

3 Kasım 2002’den bu yana iktidar olan AKP’nin hangi yöntemle iktidara geldiğini Aziz Erbakan Hocamızdan, gelince hangi ilkeyi benimsediğini Ahmet Akgül Hocamızdan öğrendik. Sıkıntıyı teşhis eden ve tedavi yöntemlerini net bir şekilde ortaya koyan ilim adamlarının reçetelerine uyup-uymamak ise milletin gerçekten kendi menfaatini düşünüp-düşünmediği belli edecektir.

Mus'ab Eryıldız

Makalemizinde geçen; Üstad Ahmet Akgül Hocamızın belirlediği 3 çeşit devlet-sistem maodelinden ilki olan “Hukuk Devleti”modelinin içeriğine baktığımızda, ülkemizde bu devlet modelini kurabilecek zihniyete/marifete/projeye sadece Milli Çözüm sahip.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye tam bir Kararname Devletine çevrildiğini Üstad Ahmet Akgül Hocamız söylediğinde; olaya ön yargılı ve saplantılı yaklaşıldığını söyleyenler şimdi hak vermektedir.

İşte Anayasa Mahkemesi’nin, bugüne kadar, Kanun Hükmündeki Kararnamelerdeki yüzlerce düzenlemeyi Anayasaya aykırı bulup iptal etmesi, Milli Çözümün “Türkiye’nin bir Kararname Devleti olduğu” iddiasının kanıtı yerindedir.

Evet, sadece yanlışları dile getirmek yetmiyordu, çözüm yolunuda göstermek gerekiyordu. Bu konuda Milli Çözüm sorunların yanında kurtuluş recetelerinide sunan tek hareketti.

Milli Çözüm’ün bu konudaki meşhur tespitini hatırlatalım:

“Adil Düzen’de, kanunları ve kuralları, Hakk ve halkın yararını gözeten ehil ve emin ilim erbabı koyacaktır; Krallar ve Başkanlar da bu yasalara ve kurallara uyacaktır.

Ama “Adi=Değersiz” sistemlerde ise: Kuralları Krallar veya despotik (dayatmacı) demokratlar koymakta, halk ise mecburen bunlara uymaya zorlanmaktadır. Hatta, bu Kralların veya despotik Başkanların çoğu; küresel odakların ve Siyonist-Haçlı kurumların talimatlarını uygulamaktadır!..”

H.Ç.

Böylesi şanslı bir coğrafyada, altından üstünden zenginlik fışkıran bir topraklarda bu duruma düşülmesi beceriksizlik ve kader değil, hesaplı ve organize bir soygundur ve hıyanet kasıtlıdır!.. Şu nokta asla unutulmasın ki AKP, bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket tezgâhıdır ve 22 yıl önce devletin böğrüne batırılmış Siyonizm saplı paslı bir hançer konumundadır. Bütün temennimiz, bu hançeri çıkarma ve kayıp paraların hesabını sorma görevinin biz asil ve aziz vatan evlatlarına nasip olmasıdır…” duasına âmin deme zamanıdır.

Mücahit Dinç

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!

Bütün plan ve oyunlara rağmen;
İşbirlikçi iktidarın “ayyaş” dediği.. Gazi Paşanın kurduğu Anayasa Mahkemesi başlarına bela oldu ve bela olmaya devam edecek.
Erbakan Hocamızın kuruculuğunda öncülük ettiği Hamas ise Siyonistlerin başına bela oldu.
Yakında 1000 yıllık Fatih Sultan Mehmet’in afadları, Gazi Paşanın askerleri, Erbakan Hocamızın sadık talebeleri Siyonist ve uşaklarına dünyayı dar edecek İnşallah.

Süleyman

Türkiyemiz maalesef son getirildiği durum hukuk devletinden guguk devletidir. Bir saray diktoryasının çıkardığı kararnameler ile yönetilmeye kalkışılmış ve buna bir yere kadar müsade edilmiş ve bazılarıda meydanı boş bulduğunu zannetmiş ama öyle değildi, bunların geçmişinde de futbol olduğu için bunlara bir oyun alanı çizilmiş topunuzu burda oynayın denilmiş ama top oynanması gereken alan dışına çıkmış uyarılmışlar ama laftan anlamayınca adam gibi oynamaz iseniz topunuzu keseriz denilmiş ve kesilmiştir.

“Bizi asıl ilgilendiren; ABD CIA’sının ve İsrail MOSSAD’ının bu İbrahim Kalın ve Hakan Fidan güvenleri nereden kaynaklanmaktaydı?!.” 

Cihat

Halbuki 182 milyar 428 milyon dolar ile her yıl 120 adet Osmangazi Köprüsü veya 50 adet Keban Barajı veya 150 adet Çam-Sakura Şehir Hastanesi, ya da 150 adet Tokat Havalimanı yapılırdı… Öyleyse kasada olması gereken yüklü bakiye nerelere kaymıştır veya nasıl buharlaşmıştır?

Şimdi anladınız mı 2002’den 2024’e %130 artmış hiperenflasyonun, 20 kat artmış dövizin, %200 arası zamlanmış zorunlu tüketim malzemelerinin sorumlusu kim olmaktadır? Ve yine %90’ı yoksulluk ve açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren toplumun ve derin ekonomik çöküşün suçu kimlerin sırtındadır?

“Bir öğretim üyesi olarak ‘Türkiye ekonomisi nasıl batırılır?’ başlıklı bir kitap yazmam gerekseydi hiç endişe etmeden AKP’nin 21 yıllık iktidarını kaleme alırdım ve kitabın son cümlesini de ‘Aldıkça al çaldıkça çal, istersen ver yüz arzuhal, ne sorgu var ne de sual!..’ zihniyeti yüzünden battık” diye bağlardım…” diyenler haksız mıydı

Yıllardır bu tezgahları çeviren ayarlayan sistemin çarklarıni yağlayan aynı düşünce ve karakterlerin tamamını deşifre edilecek ve her birine tek tek hesap sorulacak diyen inanları mutlaka karşılarına çıkaracak bir kudret olacak sabırla bekliyoruz inşallah…

Mehmet Sıtmapınar

Geçen haftalarda Milli Çözümün Hazırladığı Yeni Anayasa Taslağını yerel bazda siyasi partilerin il başkanlıklarına takdim etmek üzere bir dizi ziyaretler gerçekleştirmiştik..
Bu ziyaretler esnasında Cumhuriyet Halk Partisinin il sekreterinin söyledikleri dikkat çekiciydi.
Kendisine takdim ettiğimiz Anayasa taslağımızı hemen gözden geçirmeye koyulmuş başta Faiz konusu olmak üzere bir çok alanda yapılması gereken önerileri okuyunca hayranlıklarını gizleyememiş, Aynen buna imzamı atarım” ifadelerini kullanmıştı..
Başta Laiklik, Demokrasi, Cumhuriyet konularında, hem seküler kesimlerin hem dindar kitlelerin hem liberal sağ ve sosyal demokratların çok önemli tarihi zihni değişimlerine öncülük eden Üstad Ahmet Akgül Hocamızın sadece İslam Hukukunda değil, yerleşik yaygın hukuk alanında da bir inkılapçı olduğunu bir kez daha gördük..
Bütün bu gelişmeler de gösteriyor ki
Türkiye,Prof Erbakan Hocamızın çok önemli açıklamaları ile “Tatlı ve Yumuşak” geçiş süreci ile gerçek ve yerleşik bir Adil Düzen Anayasasına bütün kesimlerin gönüllü katılımlarıyla geçiş yapacaktır inşallah.

Ali Çağıl.

TÜRKİYE GİZLİ İŞGAL EDİLMİŞ ÜLKE Mİ?..
Türkiye Cumhuriyeti, bağımsız demokratik sosyal hukuk devleti olarak bilinmekteydi.
Fakat özellikle AKP’nin 22 yıllık iktidar sürecinde bir çok istismarın yanın da bir de 2018 de yürürlüğe giren KARARNAME yöntemiyle Türkiye’miz tam bir stetme, rant, gizli işgal cumhuriyetine dönüştürülmüş, bağımsız demokratik sosyal Hukuk devletinden, küresel Siyonizm ve Emperyalizm için KARARNAMELER YÖNETİMİYLE en uygun kullanılabilecek açıkçası işgal edilebilecek konuma getirilmişti. Ülkeler ekonomik olarak yıpratılır, fakat ahlaki yozlaşmayla ancak çökertilirdi. Gelinen nokta tam da buydu. MERKEZİ BAŞKANLIĞI ele geçirenler aşağı yukarı her alana el uzatma yetkisine de ulaşmış olmaktaydı. Her alanda olması gereken liyakat yerini, imtiyazlı, profili düşük karakterli, belki kırıkları çok olan özel yetiştirilmiş mecburiyetli siyasetçi ve bürokratlarla işgal edilmişti. (Okullardan başlayarak yetiştirilmiş işgal şekli, ülkemizdeki gizli işgalin en tehlikelisiydi.) İşte bu durum sonunda ülkelerin KARNAME DEVLETİNE dönüştürülmesinin çekirdek stratejisiydi. Yine bu durum ülkelerin getirildiği gizli işgal durumu değil de neydi?!.. Yani Siyonist HAİM NAHUM doktrini de son aşamaya gelmişti. Bir tarafta artık elle tutulamayacak siyasi işleyişin her alandaki tahribatı. Diğer yandan bütün bu olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin bekasını idare eden hatta küresel bozuk işleyişe karşı strateji üreten, kafa tutan, en çetin mücadeleyi göze alan çok güçlü, yüksek bir MİLLİ DEVLET AKLI.

Necmettin

ÇETİN HESAP VERİLİR!..

Hukuk dönmüş guguk’a,adaletsiz iş görür

Kimsecikler ayaklara, dolaşmasın isterler

Richard Perle başkanlığı,ülkem için ön görür

Bu da yetmez hazretlere,kararname isterler!..

Anayasa mahkemesi,nasıl böyle söylermiş

Bütün bu yetkileri,milleti için istermiş

İsraile normalleşme,anlaşması sürermiş 

Vicdan ayar bozulunca,bunu normal görürler!..

Her ne yapsak yanımıza,kar kalır mı sandınız

Faiz fuhuş kumar ile, halkı yozlaştırdınız

İncirlik-Kürecikle si-yona destek kattınız

Bakü -Ceyhan hattından,halâ yakıt verirler

Pek yakında düdük çalar,çetin hesap verirler!..

Osman Nuri

Ülkenin çivisi nasıl çıkarılmış – Siyonizm’in İstediği şekildeki Başkanlık sistemiyle ülke nasıl her yönden kolayca ruhlarımız hissetmeden tahribata uğratılırmış çok güzel anlaşılır şekilde kaleme alınmış yapılan tahribatlar…

Evet 22 yıllık tek başına iktidar olma görevi yürüten ülkeyi hukuktan guguk’a kaydıran, kararnamelerle tam dedikrasiye çeviren, dindar nesil yetiştiriyoruz diye özlerimizi yitirten gavurlaştıran bir insan yığını haline getiren, Filistin’de bebeler kadınlar yaşlılar mazlumlar bombalar altında yaşam mücadelesi vermeye çalışanlara zerre kılını kıpırdatmayan kıpırdatmasını geçtik alenen İsrail’e yardım eden, Müslüman Türkiye halkını soyup soğana çeviren çoluk çocuğu edebten hayadan uzaklaştırıcı kararnamelerle uygulamalarla yontma taş devrindeki insanlara çeviren AKP zihniyetinin ülkemizi ve ülke insanımızı getirdiği maddi ve manevi tahribatlar yozlaşmışlıklar ortada… Filistin’deki Kuduz İsrail’in katliamından ötürü üretilen İsrail ürünlerine boykot moykot diyorlar ya (sanki yahudilerin haricinde üreten birileri varmış gibi) en büyük ve en önemli boykotu AKP ye göstermek en doğru olanı… İnşaallah o günlere ramak kaldı görünüyor.

Anayasa Mahkemesi’nin yazıda da belirtilen hususlardaki ülkemiz ve insanlık için attığı olumlu adımları takdire şayandı…
Yandaş İbrahim Karagülle’nin X hesabından yayınlanan şu yazısı dikkat çekiciydi:
Anayasa Mahkemesi (AYM); 
Bu gidişle ülke yönetimine el koyacak! 

Picture of Ahmet AKGÜL

Ahmet AKGÜL

AHMET AKGÜL KİMDİR?

 

Araştırmacı-Yazar, Düşünür ve Siyaset Bilimci olarak tanınan Ahmet Akgül, Milli Görüş çizgisinde önemli bir fikir adamıdır. Olaylara insan eksenli ve İslam endeksli yaklaşmaktadır.

2004 Ocak ayında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da aylık olarak yayınlanan “Milli Çözüm” Dergisini çıkarmaya başlamıştır.

Uzun süreli, ciddi ve çileli bir mücadele dönemi yaşamış ve bu duyarlı, tutarlı ve kararlı tavrını hiç bırakmamıştır. Bu yüzden pek çok sıkıntı ve saldırılara uğramış, defalarca mahkeme açılıp tutuklanmış ve hapis yatmıştır.

İnancımız ve ihtiyacımız olan evrensel hukuk kurallarının; bütün insanlığın ortak değeri ve hayat düzeni haline getirilmesi, “Demokrasi, Laiklik ve özgürlükler” gibi çağdaş kurum ve kavramların; ilmi ve insani temellere göre yeniden şekillenmesi… Ve Türkiye’nin yeni bir barış ve bereket medeniyetine öncülük etmesi konularında yoğunlaşmıştır.

Üstadımızın, başta “İnsanın Yozlaşması”, ardından “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” ve yine “Barış ve Bereket Nizamı “İslam Davası” ve YozlaştırılanCihad Kavramı” gibi birçok kitapları İngilizceye çevrilip merkezi Londra’daki Cagaloglu Yayıncılık organizesiyle; Amazon ve Bornes&Noble (bn.com) gibi dünya genelinde dağıtım yapan yüzlerce online sitesinde ve dijital (e-kitap) sayesinde 120 kadar ülkede yayınlanıp okunmaktadır. Ayrıca Üstadımızın “Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı” başlıklı Meal-i Kerim yorumları İngilizce ve Rusça tercümeleri ile “Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya” kitaplarının Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve İspanyolca tercümeleri tamamlanıp basılmış olup; Almanca, Fransızca, Kırgızca ve Farsça tercümelerinde de sona yaklaşılmıştır.

Milli siyaset ve sorumluluk düşüncesini farklı bir boyutta ele alan ve yorumlayan Hocamız; yaklaşık 40 yıldır Türkiye’mizin her yerinde, Avrupa’da ve İslam ülkelerinde, önemli seminer ve konferanslara katılmaktadır.

Mili Görüş’e çöreklenmiş bazı şaibeli kişilerin gizli niyet ve tertiplerini haber vermesi, uzun vadeli hedefler ve stratejik tavizler sonucu Parti’ye girdiklerini sezmesi ve söylemesi nedeniyle, Ahmet Akgül’ün teşkilatlarda ve Milli Görüşçü kuruluşlarda hizmet vermesi engellenmeye çalışılmış; Erbakan Hoca ise, kendisinin daha bağımsız davranabilmesi ve nifak çarkı içinde körletilip kirletilmemesi için bu girişimlere karşı çıkmamış, ama kendisini uzaktan destekleyip yönlendirmekten de geri durmamıştır. Erbakan’ın “Adil Düzen” projeleri, AKP’nin siyasi hileleri ve karanlık ilişkileri, Fetullahçı Cemaatin gizli mahiyeti konularında sayılı uzmanlardandır.

1949 Elazığ doğumlu olan, çeşitli konularda yayınlanmış ve hazırlanmış 105 (yüz beş) eseri bulunan yazarımız, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Hocamız’ın Başlıca Kitapları:

● Yüce Kur’an’ın Manası ve Mesajı (Türkçe Meal-i Kerim. Abdullah Akgül Yayına Hazırladı.) (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Milli Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız (2 Cilt)

Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

Refah-Yol’la Rantiyenin Savaşı

Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı, Erbakan’ın Farkı

Türkiye Kuşatılırken, Kuklaların Kapışması

Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya (İngilizce, Rusça, Çince, Japonca, Arapça ve İspanyolcaya çevrildi.)

Bizim Atatürk

Küresel Fesatçılık ve Fetullahçılık

Dış Politika Yazıları (I) BOP’un Temel Taşları (1988-1998)

Dış Politika Yazıları (II) Tarihin En Talihsiz Yılları (2002-2015) 

Siyaset ve Strateji Bilgeliği

Osmanlı Sistemi ve Abdülhamit Siyaseti

İslam Davası ve Cihad Kavramı (İngilizceye çevrildi.)

● “İnsan”ın Yozlaşması (İngilizce ve Rusçaya çevrildi.)

Ah-u Figan’ım (Şiir)

Başörtüsü İnkârı ve İstismarı

İslamcı Münafıklar

Milli Şuur ve Ordu

20 Yıl Öncesinden; AKP Gerçeği ve Akıbeti

Bilge(!) Erdoğan’dan, İlkeli(!) Numan’a AKP Tezgâhı

Cezaevinde Yazdıklarım

Siyonizm-Deccalizm Ortaklığı

Devrim Simsarları ve Din İstismarcıları

Dilin Düğümü Çözüldü (Şiir)

Din Dengedir İslam İlericiliktir

Din – Devlet ve Demokrasi

Ergenekon Senaryosu “At Değiştirme” Operasyonu muydu?

(Kadiri - Haydari Tarikatı) Gönül Seması ve Tasavvuf Kapısı

Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

● Teşkilatçılık (İletişim ve İşbirliği Sanatı) Mesaj ve Metod

Milli Görüş’ün Marazlıları

● Hak Davanın Hokkabazları

ABD’li Siyonistlerin, AKP’li Piyonistleri

İsrail’in Şımarması ve Armageddon Savaşı

BDP’nin Özerklik Kalkışması

Bir Devrim Yaşanıyordu!

Dünya Dönüşüme Hazırlanıyordu

Hidayet Kıvılcımı ve Hikmet Kılıcı (Şiir)

Katı Ulusalcıların ve Ilımlı İslamcıların Din ve Devlet Tahribatı

Osmanlı’dan Cumhuriyete Kripto Yahudiler ve Pakraduniler

Yüz Kur'ani Kavram ve Yorumları

Konularına Göre: Kur’an-ı Kerim Fihristi

Siyaset Şehveti ve AKP’nin Şerbeti (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

AKP’nin Akreplikleri (Yayına Hazırlayan: Ufuk Efe)

Terör-Masonluk ve Mafia Medeniyeti

Cumhuriyet Türkiye’sinde Nifak Hareketleri

Ruhlar-Sırlar ve Uzaydaki Yaratıklar

Sabah Yakın Değil miydi?

Tarikatların Hizmet Sahası ve Islahı

Tuz Kokarsa…

Gaflet miydi, Hıyanet miydi?

Tahribat Ortakları: AKP’nin Arkası, MHP’nin Markası

Türkiye Tarihi Dönemeçteydi!

Yakın Tarihimizde Yüceler ve Cüceler (2 Cilt)

Zafer Muştuları ve Fetih Hazırlıkları

Erbakan’dan İntikam Alanlar

Suriye’de Yaklaşan Hilal-Haç Kapışması

Başkanlık Diktatoryası

15 Temmuz Hıyanetinin Gizemi: Bir Darbe Analizi ve Sistem Krizi

Pazarlık Partisi ve Palavra İktidarı

Kemalizm-Tayyibizm Uyarlaması

Başka Çare Kalmamıştı

İslam’dan Uzaklaştıkça, İnsanlıktan Çıkılması

Dert Söyletir Aşk İnletir (Şiir)

● Hainleri Haşlama, Zalimleri Taşlama (Şiir)

● İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Çözülmesi

Türkiye'nin Erdoğan'la Sınavı ve Ukrayna Savaşı

● Hamas, Şeytanı Şaşırtmıştı ve Dünyayı Uyandırmıştı

● Hz. Muhammed ve Asr-ı Saadet

 

Üstadımızın hazırladığı; İlköğretimden, Üniversiteye kadar öğrencilerimize inanç ve ahlâk esaslarını ve Milli-İnsani sorumluluklarını öğretecek Ders Kitapları:

● İlkokul 4-5: Çocuklar Sizin İçin Yaratılış Harikaları ve Din Ahlâkı

● Ortaokul-1: İslam; Doğal Hayat ve Güzel Ahlâktır

● Ortaokul-2: Allah'a İman ve Ahlâk Kuralları

● Ortaokul-3: Bilimin Işığında Allah’ın Varlık Kanıtları ve İslam Ahlâkı

● Lise-1: Yaratılışın Bilimsel Kanıtları

● Lise-2: İslam'ın Aydınlığı ve İmtihanın Şartları

● Lise-3: Müslüman; Güzel Ahlâk ve Sorumluluk Taşıyandır

● Lise-4: "Gençliğin Ahlâki Sorunlarına Milli Çözüm Programı"

● Üniversite-1: Yaratılış Sırları ve İslam’ın Esasları

● Üniversite-2: Allah'ın Varlığı ve İmtihanın Sırrı

● Üniversite-3: Olgun Müslümanın Hayatı ve İslam’ın Amacı

 

Üstadımızın Kitaplarından Derlenen Yeni Kitaplar:

Ahmet Akgül’e Göre; Laiklik, Demokrasi ve Cumhuriyet Kavramları

(Hazırlayan: Nevzat Gündüz)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Milliyetçilik Anlayışı

(Hazırlayan: Orhan Atay)

Ahmet Akgül’ün; Alevilik, Bektaşilik ve Şiilik Yaklaşımı

(Hazırlayan: Veysel Uzun)

Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Kemalizm’le Atatürkçülük Farkı

(Hazırlayan: Ufuk Efe)

Ahmet Akgül’e Göre; Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları

(Hazırlayan: Okan Ekinci)

Ahmet Akgül’e Göre; Genel Ahlâk Esasları ve Temel İnsan Haklarına Saygı

(Hazırlayan: Fatma Betül Erişkin)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Siyonizm Saptamaları

(Hazırlayan: Ali Çağıl)

Ahmet Akgül’e Göre; Yaratılış Sırları ve İman Unsurları

(Hazırlayan: Halil Yaman)

Ahmet Akgül’e Göre; Din İstismarcıları ve Devrim Simsarları

(Hazırlayan: Akın Cengiz)

Üstat Ahmet Akgül’e Göre; Tarikat Yozlaşması ve Tasavvuf İhtiyacı

(Hazırlayan: Abdussamet Çağıl)

Üstat Ahmet Akgül’ün; Adil Medeniyet Programları

(Hazırlayan: Osman Nuri Çelik)

Ahmet Akgül’ün; Tarih Yorumları – 2 Cilt

(Hazırlayan: Kâzım Gülfidan-Halil Altuntaş)

Üstat Ahmet Akgül’ün; İlginç Anıları ve Rüyaları

(Hazırlayan: Ramazan Yücel)

Ahmet Akgül’ün; İçtihad Perspektifi ve Orijinal Projeleri

(Hazırlayan: Abdullah Akgül)

Ahmet Akgül’ün; Hikmet Uyarıları ve Veciz Uyarlamaları

(Hazırlayan: Neslihan Bayraktar)

Üstat Ahmet Akgül Hocamızın; Tenkit (ve Tebrik) Yazıları – 2 Cilt

(Hazırlayan: Mus’ab Eryıldız-İsmail Erkut)

Ahmet Akgül’den; Siyaset ve Strateji Kuralları

(Hazırlayan: Necati Akgül-Ali Mert)

Ahmet Akgül’e Göre; Yönetme ve Liderlik Sanatı

(Hazırlayan: Yakup Gözübüyük)

Ahmet Akgül’ün Saptamalarıyla; Erbakan ve İnsanlık Davası

(Hazırlayan: Ahmet Cömert)

Ahmet Akgül’e Göre; Erdoğan ve Takımının Ayarı ve Tahribatları – 3 Cilt

(Hazırlayan: Nail Kızılkan-Sezai Kurt-Mehmet Sıtmapınar)

Ahmet Akgül’e Göre; Fetullah Gülen’in Perde Arkası

(Hazırlayan: Mehmet Akif Avcı)

Ahmet Akgül’ün Gözüyle; Farklı Kesimlerden İnsan Manzaraları – 2 Cilt

(Hazırlayan: Osman Eraydın)

Ahmet Akgül Üstadımızdan; Erbakan Hoca’ya Yönelik İthamlara Yanıtlar

(Hazırlayan: Necmettin Musa Bişkin)

Ahmet Akgül'den Kahramanlık Şiirleri (Hazırlayan: İsmet Sezgin)

Ahmet Akgül’den; Seçme Şiirler (Hazırlayan: Ömer Çağıl)

Ahmet Akgül'den Şiirler Harmanı (Hazırlayan: Orhan Yılan)

Ahmet Akgül'den Edep-İstikamet-Hikmet ve Hakikati Öğreten Şiirler

(Hazırlayan: Yalçın Gözübüyük-Erdem Kaya)

 

Hocamızın Önsözünü Yazdığı Milli Çözüm Yayınları:

Üstad Ahmet Akgül’ün Özgeçmişi ve Öğretileri

(Yakup Gözübüyük)

● Haykırış (Şiir - Ali Çağıl)

AKP Yönetimi ve Tahribat Yöntemi Sistem Tahlili ve Siyaset Tenkidi

(Nevzat Gündüz)

● Sözün Çözüme Dönüşmesi (Siyasi Fıkralar - Osman Eraydın)

● Ayar Aynası ve Nokta Atışı (Sosyal ve Siyasi Fıkralar - Erdoğan Bişkin)

Milli Çözüm Ekibinden: İlginç Rüyalar ve Manevi Uyarılar – 2 Cilt

(Hazırlayanlar: Fatma Betül Erişkin – Nail Kızılkan – Neslihan Bayraktar)

 

 

INTRODUCTION OF USTADH AHMET AKGÜL

 

Before the ADİL DÜZEN (JUST ORDER) conference at the Kyrgyzstan Arabayev University, which we were attended, an academician had introduced Ustadh Ahmet Akgül in the following way:

Ahmet Akgül is an outstanding scholar and thinker in Türkiye who amalgamate ideas of; Islamic principles and human needs, Atatürk's thoughts on change, Positive Nationalism, and social balance. He has written around 100 books, some in three volumes, all original and unique works. Ten of these books have been translated into English, Russian, Japanese, Persian, French and Arabic. He is considered the most distinguished disciple and follower of Türkiye's legendary Prime Minister Prof. Dr. Necmettin Erbakan. For about 40 years, he has participated in scientific conferences throughout Türkiye, Europe, and the Islamic world. He is a man of wisdom and a visionary who has sensed and explained significant developments in Türkiye, the region, and the world decades in advance, facing many difficulties and attacks, yet always proving to be right in the end. He is the editor in chief of the MİLLİ ÇÖZÜM MAGAZINE (A strategic magazine published in Türkiye) which closely followed by Türkiye's military and civilian senior bureaucrats, university professors, prominent writers and commentators, and state officials. Our Ustadh advocates for original ADİL DÜZEN (Just Order) programs based on reason, science, history, conscience, and the Quran, incorporating the beneficial aspects of capitalist, socialist, and liberalist systems while discarding their harmful elements. He is 74 years old and has five children. He leads a modest life, far from luxury and comfort, never accepting royalties for any of his books, magazines, articles or conferences with all expenses covered by about 40 voluntary and dedicated friends of the cause and for the sake of Allah. He maintains that it is forbidden to preach religion and knowledge for money, position, and personal gain, thus owing no favors to any group or power. Besides his nearly 105 books, our Ustadh has also prepared RELIGION and ETHICS textbooks suitable for scientific truths and the essence of Islam without adhering to any sects, for Primary School (grades 4-5), Secondary School (grades 1-2-3), High School (grades 1-2-3-4), and University (grades 1-2-3), topics often overlooked even by political parties and governments.

During our so special conversations, as his sincere students and followers, we asked him: 'How did you prepare these (over 100) books? How did you manage your time?' Our Ustadh Ahmet Akgül answered us in a way that would be an example and encouragement for us:

"1- Except for serious illness and major difficulties, for almost 60 years, I have never put off today's work until tomorrow, and even beyond that, I never attempted to delay the morning's work to the afternoon or the afternoon's to the evening. Because it was necessary not to waste my limited lifetime capital on idle pursuits, which the Quran warns against as 'LAĞVİYAT' (futile activities).

2- I never hesitated to listen to and learn from anyone who had knowledge and experience in a subject, even if they were much younger than me... or just an ordinary and simple person, because the biggest obstacle to learning and acquiring knowledge is pride and arrogance.

3- I have tried to read and understand every piece of writing and book by people, whether local or foreign, left-wing or right-wing, known or unknown to me, loved or disliked by me.

4- From these or from what I heard on TV programs and in conferences, I took notes of the information that I learned and found important, and never hesitated to write and convey them, mentioning their sources.

5- Without getting stuck on the whimsical desires and objections of my closest ones, my fellow companions, my Political Party members, those in active and competent positions... Or considering the account and favor of my personal comfort and interests, I never hid the TRUTHS that my mind and conscience found beneficial and right, nor did I wrap them in various covers to make them difficult to understand.

6- I strived to help all people whom I met on any occasion, whom I had enough closeness to drink a tea or share a traveling on a plane for an hour, to gain and enhance their moral and conscientious awareness and honor, and especially their eternal and spiritual peace. In other words, my aim was not to benefit from their position, resources and compliments, but to be beneficial to them.

7- Perhaps as a fruit and grace of these sincere goals and effortsAnd certainly, as a grace and blessing of Almighty God (Allah), thankfully, it became easy for us to read an average 700-page book in an hour or two, to read quickly, and to produce intended 10-page notes of congratulations and criticism about that book."

 

 

رسالة تعريفية لمعلمنا أحمد أكجول

قبل مؤتمر النظام العادل في جامعة قيرغيزستان أراباييف، والذي حضرناه، قدم أحد المحاضرين أستاذنا أحمد أكجول على النحو التالي: أحمد أكجول موجود في تركيا؛ إنه عالم ومثقف نادر جدًا يجمع بين المبادئ الإسلامية والمتطلبات الإنسانية، وفكر أتاتورك في التغيير والقومية الإيجابية والتوازن الاجتماعي. ألف حوالي 100 كتاب، بعضها في 3 مجلدات، وجميعها أعمال فريدة وأصيلة. 10 من الكتب؛ تمت ترجمته إلى الإنجليزية والروسية واليابانية والفارسية والفرنسية والعربية. البروفيسور الراحل، أحد رؤساء وزراء تركيا الأسطوريين. دكتور. ويعتبر من أكثر الطلاب المميزين وأتباع نجم الدين أربكان.
لقد حضر المؤتمرات العلمية في جميع أنحاء تركيا وأوروبا والجغرافيا الإسلامية منذ ما يقرب من 40 عامًا. إنه رجل حكيم تنبأ وشرح التطورات المهمة في تركيا ومنطقته والعالم قبل عقود، وتعرض للعديد من المشاكل والهجمات لهذا السبب، لكنه كان دائما على حق في النهاية. وهو رئيس تحرير مجلة الحل الوطني، التي يتابعها عن كثب كبار البيروقراطيين العسكريين والمدنيين، وأساتذة الجامعات، والكتاب والمعلقين المهمين، ومسؤولي الدولة في تركيا. ضد الأنظمة الرأسمالية والاشتراكية والليبرالية في العالم؛ فهو يحتوي على الجوانب الجيدة والمفيدة لجميعها، لكنه يترك الجوانب السيئة والضارة؛ سيدنا، الذي أعد ودافع عن برامج النظام العادل الأصلية القائمة على العقل والعلم والتاريخ والضمير والقرآن، يبلغ من العمر 74 عامًا وأب لخمسة أطفال. لا يتقاضى إتاوات أبدًا عن أي من كتبه أو مجلاته أو مقالاته أو مؤتمراته، ويعيش حياة متواضعة بعيدًا عن الترف والراحة، ويغطي نفقات كل ذلك بحوالي 40 من الرفاق المتطوعين والمخلصين في سبيل الله. المعلم الذي يدافع عن "حرمة التبشير بالعلم" وبالتالي لا يدين بالشكر لأي مركز أو حكومة. باستثناء ما يقرب من 105 من أعمال أستاذنا، حتى الأحزاب والحكومات تظل غير مبالية؛ الدين والأخلاق في المرحلة الابتدائية: 4-5، المرحلة المتوسطة: 1-2-3، المرحلة الثانوية: 1-2-3-4 والجامعة: 1-2-3، وفقاً للحقائق العلمية وجوهر الإسلام. ولكن بغض النظر عن أي طائفة، فقد أعد كتب العلم. خلال أحاديثهم المميزة جداً، كتلاميذه ومتابعيه المخلصين: "كيف أعددتم هذه (100) كتاباً يزيد عن مائة، كيف رتبتم وقتكم؟" أجاب أستاذنا أحمد أكجول على أسئلتنا كالتالي، ليكون قدوة وتشجيعًا لنا:1- منذ ما يقرب من 60 عامًا، باستثناء الأمراض الخطيرة والصعوبات الكبيرة؛ ولم أؤجل عمل اليوم إلى الغد، كما أنني لم أحاول تأجيل عمل الصباح إلى الظهر أو عمل الظهر إلى المساء. لأنه لا ينبغي لي أن أضيع رأس مال حياتي المحدود في مساعي فارغة ومجانية يسميها القرآن الإلغاء ويحرمها

 

2- حتى لو كان شخصًا لديه معرفة وخبرة في موضوع ما، حتى لو كان أصغر منا كثيرًا... حتى لو كان شخصًا عاديًا وبسيطًا، فأنا لا أشعر بالإهانة أبدًا عند الاستماع إليه أو تعلم شيء ما، لأن أكبر عائق أمام التعلم والحصول على العلم هو الكبرياء والكبر

-3ما حصلنا عليه؛ حاولت أن أقرأ وأفهم كتابات وكتب الجميع، محليًا أو أجنبيًا، يساريًا أو يمينيًا، أعرفه أو لا أعرفه، أحبه أو أكرهه.
4- كنت أسجل المعلومات التي تعلمتها وأجد أهميتها منها أو مما سمعته في البرامج والمؤتمرات التليفزيونية، ولم أتردد قط في كتابتها ونقلها بذكر أصحابها
5- من خلال الوقوع في الرغبات والاعتراضات التعسفية من أقرب أقاربي ورفاقي وأعضاء الحزب وذوي المناصب ذات النفوذ والكفاءة... أو من منطلق حرصي على راحتي ومصالحي الشخصية، لم أخفي أبدًا الحقيقة التي قالها لي يجدها العقل والضمير نافعة ومفيدة، ولم أصعب فهمها بتغليفها بأغلفة مختلفة
6- كل الأشخاص الذين التقينا بهم في أي مناسبة وأصبحنا قريبين بما يكفي لتناول كوب من الشاي أو السفر لمدة ساعة على متن الطائرة؛ حاولت مساعدتهم على اكتساب وزيادة وعيهم الأخلاقي والضميري وكرامتهم، وخاصة سلامهم الروحي والعالمي. بمعنى آخر، كنت أهدف إلى أن أكون مفيداً له، وليس أن أستفيد من منصبه وفرصه ومجاملاته.
7- ولعل ذلك يعتبر ثمرة ومعجزة للأهداف والجهود المخلصة... وطبعا بفضل الله تعالى وفضله لا بد من قراءة كتاب ما يقارب 700 صفحة بسرعة في ساعة أو ساعتين. وتهنئة هذا الكتاب وانتقاده عمدا، والحمد لله أن إنتاج ملاحظات من 10 صفحات أصبح أسهل بالنسبة لنا.
أطيب التحيات…

YORUMLAR

Son Yorumlar
10
0
Yorumunuzu okumaktan memnuniyet duyarızx
Paylaş...